Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) singular válasza Intruder2k5 (#15816) üzenetére


singular
csendes tag

Talán a hét közepén lesz időm foglalkozni vele. Addig határidős munkám van, és azt nyomom ezerrel. Azért köszi a tippet.

(#15852) singular válasza norbszt (#15817) üzenetére


singular
csendes tag

Az a baj, hogy ezekre a kicsike gépekre nem nagyon van. Egy rendes linuxos gépre még csak lenne pl. slimrat ami vezérelhető is weblapon keresztül, de amelyik változata az otware csomagban van, annak nincs webes felülete.

A DD-WRT alatti otware csomagok között lehet böngészni, hátha van még közte más is.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Quick_list_of_Optware_packages

Pl egyből az elején: "aria2 - 1.9.5-1 - A utility for downloading files. The supported protocols are HTTP(S), FTP, BitTorrent (DHT, PEX, MSE/PE), and Metalink." De hogy van-e webes felülete...?

Egyébként prémium felhasználóként tökéletesen működik az Ados (Tomato alatt nekem is ment) is, mert prémiumként ugye nem kell várni.

(#15853) Almos


Almos
aktív tag

Kicsit összezavarodtam már a sok firmware, telepítgetés, konfigurálgatás, stb között...

Van nekem egy wl500g premium v1-es routerem, amire szeretnék rákötni egy külső usb-s racket, benne egy vinyóval. Ezt szeretném helyi hálózaton keresztül megosztani xp és ubuntu között, továbbá kívülről elérni ftp-n, illetve egy torrent klienst futtatni.

Eleinte openwrt-vel próbálkoztam, de miután rendszeresen lefagyott a gui, felraktam egy dd-wrt-t, (13064 ill. 14896 mega build). Viszont a jiffs bekapcsolásánál elakadtam, mert kicsi volt a hely (576KB), nem tudtam a megadott how-to-k alapján telepíteni az usb drivereket.

Végül felraktam egy 14896-os mini buildet, majd [link] alapján elindulva, egyelőre csak egy pendrive-val próbálkozva, telepítettem a szükséges usb drivereket, az optware-t, és a samba-t is. Persze volt néhány warning a dependencies-ekkel kapcsolatosan, illetve a kmod-xfs telepítése nem is sikerült.
A következő problémám ezután jött, ugyanis a samba swat webui felületére nem tudtam bejelentkezni, se firefox, se konqueror böngészőkkel, 401 bad authorization hibát adott, fel sem dobja az ablakot a felhasználó/jelszó bekéréshez. Csak chrome alatt sikerült bejelentkeznem, és bár elvileg beállítottam mindent, a samba megosztást ennek ellenére sem láttam ubuntu alól (xp alól már nem néztem tegnap éjjel)...

Kb itt adtam fel :D

Nem tartom magam (nagyon) lúzernek, de úgy érzem, kezd kifogni rajtam a történet. ;) Kérdezni pedig sosem szégyen, így hát:

Ha a fent vázolt igényeim vannak (usb-s háttértáron samba, ftp, torrent), akkor melyik firmware melyik verzióját kell felraknom? És melyik telepítési útmutatót javasoljátok? Ha van olyan firmware ami kb alapból tudja ezeket, akkor nem zavar, ha a webui-n kell összekattintgatni, de ha telnetes konzolon kell egyesével feltelepítgetni a csomagokat, akkor attól sem riadok vissza - csak működjön a végére :F

(#15854) singular válasza singular (#15852) üzenetére


singular
csendes tag

Most nézem, hogy kétszer is otware-t írtam optware helyett. Természetesen az utóbbi értendő helyesen.

(#15855) Intruder2k5 válasza Almos (#15853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

TomatoUSB

Telepítési leírás, illetve képek ITT

Alapból benne vannak a driverek, WiFi, USB, és minden... Samba, ftp, QoS, VPN, statisztika, stb...

(#15856) Almos válasza Intruder2k5 (#15855) üzenetére


Almos
aktív tag

Köszönöm, este szerintem kipróbálom.
Viszont nekem jelenleg ugyebár dd-wrt van rajta, kérdésem, hogy csak az asus firmware restoration tool segítségével lehet felrakni a tomato firmware-t? Mert ez csak windows-ra van...

(#15857) Almos válasza Almos (#15856) üzenetére


Almos
aktív tag

Közben látom, hogy linux alatt tftp-vel is fel lehet rakni a tomato firmware-t: [link]

(#15858) Intruder2k5 válasza Almos (#15853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én külön örülnék is neki ha feltennéd, mert a minap az egyik topiktárs hiába próbálkozott az fdisk-el, állítólag ismeretlen parancsként titulálta, ami azért is furcsa, mert mind a leírás szerint, mind pedig a konzol tanúsága szerint mennie kellene...

Én pedig jelenleg nem tudom kipróbálni, mert nekem fent van az optware-s fdisk is, és azt indítja alapból, és most nem akarom sem újraindítani a routert, sem pedig leválasztani a meghajtót. Legkésőbb a következő build kiadásánál ki fogom próbálni én is, mert azt úgyis mindig felteszem, amint megjelenik, de addig nem állítanám le e-miatt a rendszert. :)

szerk.:
Én utoljára Ext build alatt particionáltam, de a VPN viszont abból készült, és el nem vettek belőle semmit, csak hozzátettek... Elvileg ez lenne a FULL-os verzió.

[ Szerkesztve ]

(#15859) Intruder2k5 válasza Almos (#15857) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, TFTP működik Linux alatt is....

(#15860) vargalex válasza Intruder2k5 (#15858) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Miért nem keresel rá:

find / -name fdisk

Vagy megnézheted a firmware busybox-át is:
/bin/busybox

Remélem Tomato alatt is a /bin-ben van. :)

Alex

(#15861) Intruder2k5 válasza vargalex (#15860) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Na akkor ezt add össze... :)

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# find / -name fdisk
/opt/lib/ipkg/alternatives/fdisk
/opt/sbin/fdisk
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# /bin/busybox
BusyBox v1.17.3 (2010-10-15 04:58:14 EDT) multi-call binary.
Copyright (C) 1998-2009 Erik Andersen, Rob Landley, Denys Vlasenko
and others. Licensed under GPLv2.
See source distribution for full notice.

Usage: busybox [function] [arguments]...
or: function [arguments]...

BusyBox is a multi-call binary that combines many common Unix
utilities into a single executable. Most people will create a
link to busybox for each function they wish to use and BusyBox
will act like whatever it was invoked as.

Currently defined functions:
[, [[, arp, arping, ash, awk, basename, blkid, cat, chmod, cmp, cp, crond, cut, date, dd, df, dirname, dmesg,
du, echo, egrep, env, ether-wake, expr, fgrep, find, free, grep, gunzip, gzip, head, ifconfig, insmod, kill,
killall, klogd, less, ln, logger, login, ls, lsmod, md5sum, mkdir, modprobe, more, mount, mv, nc, netstat,
nohup, nslookup, pidof, ping, printf, ps, pscan, pwd, rm, rmdir, rmmod, route, sed, sh, sleep, sort, strings,
swapoff, swapon, sync, syslogd, tail, tar, telnet, telnetd, test, top, touch, tr, traceroute, true, udhcpc,
umount, uname, uptime, usleep, vconfig, vi, watch, wc, wget, which, zcat

Ezzel ellentétben pedig...

http://tomatousb.org/doc:build-types

Extras: all features of Standard plus built-in NTFS support (starting from build 36), included Linux Ext2/Ext3 and FAT32 filesystem utilities (fdisk, e2fsck, mke2fs, mkswap, mkdosfs), built-in loop device support, some extra Linux commands not included in other builds, and additional color schemes. ~120KB JFFS space (2 blocks) available on 4MB flash. This version is for people who don't really need JFFS space, or have 8+ MB flash routers, and would like to be able to partition/format drives in Linux native Ext2/Ext3 format or in FAT32 format directly on the router without installing any additional tools.

VPN: Extras edition merged with SgtPepperKSU' VPN build with Web GUI (no JFFS space left on 4MB flash).

Azt tudom, - mert próbáltam személyesen régebben -, hogy az Ext verzióval lehetett particionálni. Most már egy ideje a VPN-es van fent, de azóta meg nem volt szükség fdisk-re.

Minden esetre a további szívások elkerülése végett a weboldalamon a VPN támogatását / ajánlását visszaírtam Ext-re, és ha valaki lefuttatná ezt a két parancsot, akinek az Ext verzió van feltéve, azt megköszönném!

find / -name fdisk
/bin/busybox

[ Szerkesztve ]

(#15862) vargalex válasza Intruder2k5 (#15861) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Gondolom a VPN-hez szükséges dolgok nem fértek el a 120 KB-ban, ami az extra build esetén marad egy 4 MB flash-el rendelkező routeren. Viszont nem akarhatták, hogy csak 8 MB flash-es routerekre menjen fel. Így néhány dolgon faragni kellett. Ezek szerint a merge azt jelentette, hogy pl. a Busybox-ot a SgtPepperKSU' VPN build-ből vették át.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15863) Intruder2k5 válasza vargalex (#15862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, hát ez szép akkor. :)
Azért illett volna odaírni, hogy ebben ne akarj lemezt particionálni / formázni!

[ Szerkesztve ]

(#15864) sekli válasza Intruder2k5 (#15846) üzenetére


sekli
addikt

sikerült, köszi, kicsit béna voltam már este...

(#15865) Intruder2k5 válasza petir (#15831) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mire jutottál? :)
Nem tudom, hogy követted-e a mai eseményeket itt a topikban, ha igen, akkor láthattad, hogy egy, a tomatousb.org oldalon lévő félreérthető információ miatt, valószínűleg "rossz" firmware-t ajánlottam neked. Ha még nem vagy túl a dolgokon, akkor javaslom, hogy flash-elj egy Ext verziót, mert a dolgok jelen állása szerint csak abban vannak benne a particionáláshoz és formázáshoz szükséges eszközök. Persze, ha már sikerült megoldani külső programmal, akkor nyugodtan maradhat is a VPN verzió.

A bakiért pedig elnézésedet kérem! :)

(#15866) norbszt


norbszt
tag

Hellosztok

Szerintetek ezt fel lehet varázsolni a routere http://libretto.sourceforge.net/ ?

(#15867) Almos válasza Intruder2k5 (#15858) üzenetére


Almos
aktív tag

Hello!

Felraktam a VPN buildet, de újraindítás után nem tudtam bejelentkezni a tomato admin felületére, nem fogadott el semmilyen felhasználó-jelszó párosítást. Ezután felraktam az EXT buildet, ezzel most látszólag minden okés, most kezdem az usb-s részt.

(#15868) nothin válasza vargalex (#15862) üzenetére


nothin
tag

find / -name fdisk
/sbin/fdisk

# /bin/busybox
BusyBox v1.17.3 (2010-10-15 04:21:56 EDT) multi-call binary.
Copyright (C) 1998-2009 Erik Andersen, Rob Landley, Denys Vlasenko
and others. Licensed under GPLv2.
See source distribution for full notice.

Usage: busybox [function] [arguments]...
or: function [arguments]...

BusyBox is a multi-call binary that combines many common Unix
utilities into a single executable. Most people will create a
link to busybox for each function they wish to use and BusyBox
will act like whatever it was invoked as.

Currently defined functions:
[, [[, arp, arping, ash, awk, basename, blkid, cat, chmod, clear, cmp,
cp, crond, cut, date, dd, df, dirname, dmesg, du, e2fsck, echo, egrep,
env, ether-wake, expr, fdisk, fgrep, find, flock, free, fsck.ext2,
fsck.ext3, fsync, ftpput, grep, gunzip, gzip, head, ifconfig, insmod,
kill, killall, klogd, less, ln, logger, login, ls, lsmod, md5sum,
mkdir, mkdosfs, mke2fs, mkfs.ext2, mkfs.ext3, mkfs.vfat, mkswap,
modprobe, more, mount, mv, nc, netstat, nohup, nslookup, pidof, ping,
printf, ps, pscan, pwd, rm, rmdir, rmmod, route, sed, sendmail,
setconsole, sh, sleep, sort, strings, swapoff, swapon, sync, syslogd,
tail, tar, telnet, telnetd, test, top, touch, tr, traceroute, true,
tune2fs, udhcpc, umount, uname, unzip, uptime, usleep, vconfig, vi,
watch, wc, wget, which, zcat

(#15869) Intruder2k5 válasza Almos (#15867) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Flashelés után megcsináltad az NVRAM törlést?

Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase All Data In NVRAM Memory

Csak mert a jelszó dologba lehet ez a ludas, ha kimaradt.

(#15870) Intruder2k5 válasza nothin (#15868) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm szépen!

Így már teljesen egyértelmű, a VPN Build-ben nincsenek meg a háttértár beállításához szükséges cuccok. Csak ennyi erővel éppen a Lite verzióból is csinálhatták volna a VPN-est, vagy legalább ne írnák oda, hogy az Ext-ből készült. Na mindegy, ez van... :)

(#15871) petir válasza Intruder2k5 (#15865) üzenetére


petir
senior tag

Őőő küzd az ember mivel nem vagyok nagy linuxos de nem adom fel ezt az egeszet , feltettem vmware alatt egy linuxot szépen meg is particionaltam . De van kerdesem!

A swap particiom nem aktiv az normalis?

Ha esetleg nem akkor abban az esetben firmware-t cserelek :D nem szenvedek megyek a leirasod utan :) viszont akkor azt kell feltennem amit en linkeltem?

(#15872) Almos válasza Intruder2k5 (#15869) üzenetére


Almos
aktív tag

Még flash-elés előtt, a dd-wrt rendszeren csináltam egy gyári beállítások visszaállítása opciót, mert valahol mintha olvastam volna, hogy egyébként előfordulhatnak ilyen jelszó problémák.
A flash-elés után nem fogadott el a tomato admin felülete semmilyen felhasználó-jelszó párosítást, se az alapértelmezettet, se a korábban, általam beállítottat, se ezek kombinációját, így nem is tudtam belépni az admin felületre, hogy NVRAM törlést csináljak :D
Miután felkerült az EXT build, és mindent szépen beállítgattam magamnak (wifi ssid, wifi security, dyndns, stb), akkor utána már csináltam egy NVRAM törlést -> és kezdhettem is elölről a router beállításokat :D

(#15873) Intruder2k5 válasza petir (#15871) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A swap támogatása azért mindegyikben benne van, ez nem firmware hiba... Ahhoz, hogy a leírásomat tud követni pontról pontra, az Ext build-re lesz szükséged - ugyebár a particionálás miatt -, de mintha azt mondtad volna, hogy az van fent... Szóval kellene egy

fdisk -l

kimenet.

19:30-kor lelépek kb. 20 percre, addig ne nagyon várj tőlem választ!

(#15874) Intruder2k5 válasza Almos (#15872) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor mostmár rendben van, és ezt is megtanultad. :)
Jelszó problémát egy HARD RESET megoldotta volna amúgy...
De mindegy, így is jó.

(#15875) petir válasza Intruder2k5 (#15873) üzenetére


petir
senior tag

kiadnam en azt a parancsot :DDDD jajj de hogy kiadnam csak nincs fdisk :D

Tomato Firmware v1.28.8752 ND USB vpn3.6 - ez van fent

[ Szerkesztve ]

(#15876) Almos válasza Intruder2k5 (#15874) üzenetére


Almos
aktív tag

Menet közben már sejtettem, hogy kellett volna egy hard reset, viszont fejből nem tudtam, pontosan hogyan is kell csinálni, netem meg épp nem volt, értelemszerűen :)

Most viszont a következő problémám van. Particionáláson sikeresen túljutottam, viszont a JIFFS-et nem tudom engedélyezni, azt mondja, hogy nincs semmi hely:

Nov 22 19:38:14 unknown user.info init[1]: notice[jffs]: Stopped
Nov 22 19:38:18 unknown user.info kernel: JFFS version 1.4 [2.4], (C) 1999, 2000 Axis Communications AB Mods by Ray Van Tassle
Nov 22 19:38:22 unknown user.warn kernel: jffs_scan_flash: Did not find even a single chunk of free space. This is BAD!
Nov 22 19:38:22 unknown user.warn kernel: jffs_scan_falsh: Free size accounting screwed
Nov 22 19:38:22 unknown user.warn kernel: jfffs_scan_flash: free_chunk_size1 == 0x430000, free_chunk_size2 == 0x0, fmc->free_size == 0x0
Nov 22 19:38:22 unknown user.warn kernel: JFFS: Failed to mount device 1f:03.
Nov 22 19:38:22 unknown user.info init[1]: notice[jffs]: Error mounting JFFS. Check the logs to see if they contain more details about this error.

(#15877) Intruder2k5 válasza petir (#15875) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor flash-eld rá ezt, mert még nem az Ext verzió van fent neked... Ebben már benne van az fdisk! :)

Felteheted webes felületen is...

[ Szerkesztve ]

(#15878) Intruder2k5 válasza Almos (#15876) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg kell formázni... Ott van a Format / Erase gomb.

(#15879) petir válasza Intruder2k5 (#15877) üzenetére


petir
senior tag

Akkor annyi a feladatom, hogy belepek a router menujebe - Administration-> Upgrade itt betallozom a file-t es feltoltom.

NVRAM-ot uritsek ?
Innentol kezdve a leiras alapjan haladhatok tovabb?

Köszönöm a segitseget - termeszetesen jelentkezem barmi van :)

(#15880) Almos válasza Intruder2k5 (#15878) üzenetére


Almos
aktív tag

fuck, valóban... Csak nem számítottam hibaüzenetre már a format/erase előtt...

(#15881) nandris válasza petir (#15879) üzenetére


nandris
aktív tag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#15882) Intruder2k5 válasza petir (#15879) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így, ahogy mondod... :)

- Firmware feltöltés
- NVRAM törlés
- Haladás tovább a leírás szerint.

(#15883) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Hab a tortán lenne ha valaki meg tudná mondani miért nem hajlandó működni az ADOS és az AGEA. Azt mondja probléma az oldal megjelenítésével. Próbálkoztam több böngészővel is. Scheduler beállítva.
[L:/dl/upc/2010-11/22/265847_z5uhp0io7wwwva5h_capture_11222010_202727.jpg](IMG:/dl/upc/2010-11/22/265847_z5uhp0io7wwwva5h_capture_11222010_202727.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15884) Digger


Digger
senior tag

Hüp-hüp-hüp! :O

Hosszú évekig szuper routerem megadta magát! (WL-500gP)
A nyákon levő táp elkói púposak lettek!
Egy 1000uF/10V és egy 470uF/16V.
A harmadik szemre jó, vagyis nem púpos. Ő lakik a nyák sarkához legközelebb.

Most nem állok neki forrasztani.
Remélem nem vitt magával semmit!
Volt már valakinek tapasztalata?

Ugye nem lett belőle tégla?! :(((

(#15885) Digger


Digger
senior tag

Már jó ideje hezitálok a RAM bővítésen is! Talán majd most!
Migrincs szakitól kaptam is chipet, már vagy két éve. Csak így túl az ötvenen már nem a régi a szemem, meg a kezem! Valamikor sokat szagoltam a gyanta illatát!

Tudtok valakit Békés megyében aki csinálta már?

30/864-0676

(#15886) petir válasza Intruder2k5 (#15882) üzenetére


petir
senior tag

aaaaa nem akar sehogysem aktiv lenni nekem az a swap. Leiras alapjan nem igazan tudtam haladni mert mashogy kellett de megoldottam itt az fdisk a cylinderjeivel sz.patott ossze vissza mindegy sikerult ! Na de az eredmenyem ez lett! MEgint inaktiv swap :( Mitol ?

(#15887) Intruder2k5 válasza petir (#15886) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

fdisk -l
df -h
cat /etc/fstab

(#15888) petir válasza Intruder2k5 (#15887) üzenetére


petir
senior tag

Gondolom az eredmeny erdekelne. [link]

(#15889) Intruder2k5 válasza petir (#15888) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért nem aktív a swap, és nincs mountolva még egyik particiód sem, legalábbis nem jó helyre, mert nincs semmi az fstab-ban. Vagy nem jól csináltad, vagy nem jutottál még oda...
http://intruder2k5.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1112134

Ha készen van, azt kellene látnod:

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# fdisk -l

Disk /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc: 320.0 GB, 320072933376 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 38913 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part1 1 131 1052226 83 Linux
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part2 132 197 530145 82 Linux swap
/dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part3 198 38913 310986270 83 Linux
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# df -h
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
rootfs 3.2M 3.2M 0 100% /
/dev/root 3.2M 3.2M 0 100% /
tmpfs 15M 440K 15M 3% /tmp
/dev/mtdblock/3 4.1M 112K 4.0M 3% /jffs
/dev/discs/disc0/part1
1012M 142M 819M 15% /opt
/dev/discs/disc0/part3
288G 139G 134G 52% /mmc
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# cat /etc/fstab
#Device Mountpoint FStype Options Dump Pass#
/dev/discs/disc0/part1 /opt ext3 rw,noatime 1 1
/dev/discs/disc0/part2 none swap sw 0 0
/dev/discs/disc0/part3 /mmc ext3 rw,noatime 1 1
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root#

[ Szerkesztve ]

(#15890) Almos válasza Intruder2k5 (#15878) üzenetére


Almos
aktív tag

A leírás alapján folytattam és a telepítő script segítségével felraktam az optware-t, és elvileg a többi programot is: rtorrent, ados, aega.
Viszont nekem úgy tűnik, hogy reboot után vagy nem indulnak el automatikusan ezek a programok, vagy nem a megfelelő helyen keresi a webserver a könyvtárakat, mert http://192.168.1.1/rtorrent, http://192.168.1.1/ados, http://192.168.1.1/aega címeken 404-es hibát kapok...

(#15891) Intruder2k5 válasza Almos (#15890) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

df -h
ps -afx

Ha utóbbi hibát ír, akkor csak simán

ps

Valamint tőled is

cat /etc/fstab

Ezeket kellene látni. :)

(#15892) Almos válasza Intruder2k5 (#15891) üzenetére


Almos
aktív tag

root@router:/mmc/rtorrent# df -h
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
rootfs 3.0M 3.0M 0 100% /
/dev/root 3.0M 3.0M 0 100% /
tmpfs 15M 284K 15M 2% /tmp
/dev/mtdblock/3 4.2M 68K 4.2M 2% /jffs
/dev/discs/disc0/part1
963M 125M 790M 14% /opt
/dev/discs/disc0/part3
54G 138M 51G 1% /mmc

root@router:/mmc/rtorrent# ps -afx
Warning: bad ps syntax, perhaps a bogus '-'? See http://procps.sf.net/faq.html
PID TTY STAT TIME COMMAND
1 ? S 0:07 /sbin/init noinitrd
2 ? S 0:00 [keventd]
3 ? SN 0:04 [ksoftirqd_CPU0]
4 ? S 0:00 [kswapd]
5 ? S 0:00 [bdflush]
6 ? S 0:00 [kupdated]
7 ? S 0:00 [mtdblockd]
25 ? Ss 0:00 buttons
26 ? Ss 0:00 console
27 ? Ss+ 0:00 \_ /bin/sh
29 ? S 0:00 [jffs_gcd]
45 ? S 0:00 [khubd]
131 ? S 0:00 [scsi_eh_0]
130 ? S 0:00 [usb-storage-0]
437 ? Ss 0:00 telnetd -p 23
442 ? S 0:00 dropbear -p 22
1523 ? Ss 0:01 \_ dropbear -p 22
1524 pts/0 Ss+ 0:00 \_ -sh
1627 pts/0 R+ 0:00 \_ ps -afx
737 ? Ss 0:00 syslogd -L -s 50
743 ? Ss 0:00 klogd
806 ? Ss 0:00 pppoecd vlan1 -u XXXXXXXXXXXXX -p XXXXXXXX -r 1492 -t 1492 -i 0 -I 30 -N 5 -T 5 -P 0 -C pppoe_down -R -k
807 ? Ss 0:00 redial
808 ? Ss 0:00 nas /etc/nas.conf /var/run/nas.pid lan
819 ? Ss 0:00 crond -l 9
820 ? S 0:00 httpd
825 ? S 0:00 rstats
828 ? S 0:00 httpd -s
838 ? Ss 0:00 nmbd -D
841 ? S 0:00 \_ nmbd -D
842 ? Ss 0:00 smbd -D
1026 ? S 0:00 miniupnpd -f /etc/upnp/config
1123 ? Ss 0:00 p9100d -b -f /dev/usb/lp0 0
1156 ? S 0:00 [kjournald]
1182 ? S 0:00 [kjournald]
1227 ? Ss 0:00 /opt/bin/SCREEN -dm -S rtorrent
1234 pts/1 SNs+ 0:00 \_ /opt/bin/rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf
1428 ? S 0:00 dnsmasq

root@router:/mmc/rtorrent# cat /etc/fstab
#Device Mountpoint FStype Options Dump Pass#
/dev/discs/disc0/part1 /opt ext3 rw,noatime 1 1
/dev/discs/disc0/part2 none swap sw 0 0
/dev/discs/disc0/part3 /mmc ext3 rw,noatime 1 1

[ Szerkesztve ]

(#15893) Intruder2k5 válasza Almos (#15892) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Először is tény, hogy nem megy a webszerver... Ezt próbáld meg elindítani kézzel.

/opt/etc/init.d/S80lighttpd restart

Valamint rosszak a linkek is, amiket ide betettél az előbb.

http://192.168.1.1/rtorrent http://192.168.1.1/ados http://192.168.1.1/aega

helyett

https://192.168.1.1/rtorrent https://192.168.1.1/ados https://192.168.1.1/aega

szerk.:
De látom már, hogy mi a baj...
A webadmin felületet átállítottad https-re, ez pedig kiüti a lighttpd-t. Keress neki más portot, mert egy ugyanazon 443-as portot nem használhat két alkalmazás egy időben.

[ Szerkesztve ]

(#15894) Almos válasza Intruder2k5 (#15893) üzenetére


Almos
aktív tag

A webszerver újraindítása után már megy https-en, köszönöm. Most ismerkedek a beállításokkal :)

(#15895) Intruder2k5 válasza Almos (#15894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! :)

(#15896) petir válasza Intruder2k5 (#15889) üzenetére


petir
senior tag

Haladtam! Hogy milyen iranyba meg nem tudom most ott tartok hogy aktiv a swapom is. Telepitenem az optwaret csak nekem mmc mappam nincs. viszont van cserebe mnt, na de most akkor hova is telepitem nyitok mnc-t vagy csak putty es boldogan telepitek?

Jelenlegi allas kepekben :
USB OK
Mappaproblemam kep

(#15897) Intruder2k5 válasza petir (#15896) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Az első kép mintájára megcsinálhatod az /mmc megosztását.
http://intruder2k5.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1112135
Akár az /mnt-t is átírhatod, mert az úgy sem kell.
De felül kapcsold is be a megosztást, és az Autoshare-t (ami most Read Only) meg kapcsold ki

A mountolás tökéletes...

[ Szerkesztve ]

(#15898) petir válasza Intruder2k5 (#15897) üzenetére


petir
senior tag

na most bajba vagyok a gepen van az installalni valo file viszont a routerbe a pendrive hogyan is installalom en ezt most fel?

Bocs a sok hulye kerdesert, de eleg bonyolult igy elsore...

Más már kérdezni akartam, a pendrivot barmikor kihuzhatom ? Nem lesz adatvesztes vagy egyeb problema? visszadugva mukodik? - Mondjuk a mountolás es fstabnak elvileg ez afeladata tehat ha jol gondolom nem lehet baj. - elméletbe esetleg ha kihuzom a pendrivot unmount ? ha visszadugom mount - alias biztonságos levalasztas es felcsatolas. ?

(#15899) Intruder2k5 válasza petir (#15898) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg ha mindent jól állítottál be, akkor látod a hálózaton a routert - mint egy számítógépet - és benne az mmc megosztást, ahova fel kell másolni a telepítő file-okat. Akár Total Commaderral, ahogyan látszik is a második képen... (az előző linken)

A pendrive-ot nem egészséges csak úgy kihúzgálni, előbb le kell állítani az azt használó alkalmazásokat, majd umountolni, és csak ezután lehet kihúzni. Ha ezeket kihagyod, akkor hamar annyi lesz a filerendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#15900) petir válasza Intruder2k5 (#15899) üzenetére


petir
senior tag

Akkor itt az ujabb problema ugyanis megosztasi mappa van es hasznalhato is de a routert nem latom! win7 alatt se xp alatt. ubuntuba se utobbi 2 ugye vmware alatt van de egy tartományban(munkacsoport)

szerk:
Pendrive marad a helyen csak kivancsi voltam mennyire erzekeny az ilyen dolgokra

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.