Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) Intruder2k5 válasza sixtybi (#14200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kommentár nélkül...
LINK1 LINK2 LINK3

[ Szerkesztve ]

(#14202) ambipur


ambipur
tag

Halihóóó Emberek!

A mount --bind - el kapcsolatban odáig jutottam, hogy ezek a parancsok már működnek:

mount --bind --ro /opt/transmission/download /opt/transmission/transfer/download

ill. fstab - ban:

/opt/transmission/download /opt/transmission/transfer/download auto ro,bind 0 0

Az fstab-os megoldás rebootoláskor nem csinál semmit, csak ha kiadom a mount -a parancsot, akkor működik. Mindkét módszernél valamiért nem read only módban, hanem read - write módban mountolódik be. Kérném a támogatásotokat: próbálja ki valaki Oleg vagy OpenWRT firmwarenél is, hogy megtudjuk, kernel hibáról van-e szó, vagy valami más okozza a problémát. Előre is köszönöm!

(#14203) Intruder2k5 válasza ambipur (#14202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Az fstab-os megoldás rebootoláskor nem csinál semmit, csak ha kiadom a mount -a parancsot, akkor működik."

Ugye nem ezt tetted az fstab első sorába, mert akkor az előtt próbálja a két mappát egymásba csatolni, minthogy egyáltalán a particiót mountolta volna...

(#14204) micro


micro
addikt

Sziasztok,

Meg lehet oldani az 500gP-vel, hogy WLAN-ról kapja az internet és LAN-on is és WLAN-on is ossza tovább?
Ha igen, akkor milyen fimware-rel, és mit kell beállítani?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#14205) Intruder2k5 válasza micro (#14204) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, meg lehet oldani. Én sosem próbáltam még ezt, de a Tomato tudja, DD-Wrt is, és szerintem OLEG és OpenWrt is... Tehát mindegyik... :-)

[ Szerkesztve ]

(#14206) ambipur válasza Intruder2k5 (#14203) üzenetére


ambipur
tag

Szia Intruder!

Megértem a gyanúdat, de nem, ezt az fstab legvégére tettem.

(#14207) micro válasza Intruder2k5 (#14205) üzenetére


micro
addikt

Jelenleg Oleg van fent, de szerintem azt nem tudom úgy beállítani, hogy a WAN a WLAN-on legyen.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#14208) Intruder2k5 válasza micro (#14207) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt nézz körül....

(#14209) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Sziasztok,

hogy lehetne egy új usert hozzáadni a rendszerhez, hogy SSHzni tudjon az eszközre. Az useradd parancsot nem ismeri :(

Köszi

Értem én...

(#14210) micro válasza Intruder2k5 (#14208) üzenetére


micro
addikt

Szia!
Koszi, kozben feltettem egy opnewrt-t. De segitett az elmeletben ez a leiras.
Odaig el is jutottam, hogy WLAN-on kapja az internetet, es LAN-ra tovabb osztja, de WLAN-ra nem tudja.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#14211) mcfly13


mcfly13
tag

Sziasztok!

Annyiban tudnátok segíteni,hogy a wifi(air) ledje nem akar ki-be kapcsolni a WL500gpv2-es routeromon folyamatosan világít..A gyári firmware-val működött.Tomatoval már nem akar.Ez már régi problémám.Meg lehet ezt valahogy oldani?Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14212) vargalex válasza micro (#14210) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem neked WDS kell.
Ha esetleg WebIf-et raktál fel, akkor van a beállításokat bemutató tutorial.

Alex

(#14213) Intruder2k5 válasza mcfly13 (#14211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én úgy tudom, hogy ezt a problémát néhány build-el ezelőtt orvosolták... Lehetséges, hogy Te nem a legújabbat használod? Ha esetleg még nem tudnád, új helyen találod a Tomato-t. Egész pontosan itt: http://tomatousb.org/

szerk.:
Igen, jól emlékeztem... 45-től elvileg már jó.

"Fixed WLAN led for Asus WL500GPv2."

[ Szerkesztve ]

(#14214) ambipur


ambipur
tag

Halihóóó Emberek!

Meg szeretném változtatni Tomato firmware esetén egy Linux felhasználó jelszavát. A
passwd felhasználónév - re
azt mondja, hogy: -sh: passwd: not found
Nehogy már egy ilyen alap parancsot külön kelljen telepíteni! Ha nem így van, akkor meg hol kéne legyen? Köszönöm, ha valaki tud segíteni...

(#14215) mcfly13 válasza Intruder2k5 (#14213) üzenetére


mcfly13
tag

Szia intruder2k5!

Nekem ez a firmware van fenn:Tomato Firmware v1.27.8747 ND USB Ext
Ez a legújabb ugye?Vagy be kell állítani rajta valamit még plussz?Köszi!
A sima WL500gp-vel működik ugyanezzel a firmware-rel.

[ Szerkesztve ]

(#14216) Intruder2k5 válasza mcfly13 (#14215) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez valóban a legújabb verzió, de így sajnos nem tudom, hogy miért nem működik úgy az a LED, ahogy kellene neki. Ha megnézed a 45-ös build change log-ját, Te is láthatod, hogy jónak kéne lennie. Nem tudok róla, és nem is hiszem, hogy bármit is állítani kellene a helyes működéshez. Esetleg próbáld meg, hogy mentsd el a beállításokat egy file-ba, majd csinálj egy nvram törlést, hátha észhez tér. Ha igen, akkor végig kell konfigolni mindent újra, ha meg nem, akkor visszatöltheted a mentést, úgyis mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#14217) Kelvin válasza mcfly13 (#14215) üzenetére


Kelvin
őstag

Szia!
Intruder2k5 jól mondja, 45-óta működik rendesen a led.
Nálam most a 47 van fent és jól üzemel a wifi led.
Próbáld meg amit felettem írtak. :K

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#14218) vargalex válasza ambipur (#14214) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha jól gondolom (legalábbis OpenWrt-n így van), akkor a passwd a busybox része. Tehát, lehet, hogy csak a PATH nincs jól konfigurálva nálad. Próbáld meg így:

/bin/busybox passwd felhasználónév

Egyébként az

echo $PATH

mit ad?

Alex

(#14219) mcfly13 válasza Intruder2k5 (#14216) üzenetére


mcfly13
tag

Szia!

Oké!Köszi.Megpróbálkozok vele.

(#14220) pojzon


pojzon
tag

Sziasztok!

Ugyan nem wl-500-as routerem van, hanem RT-N16-os, de sajna nincs nagy aktivitás abban a topicban, így ha nem gond ide is fel tenném a kérdésemet, hátha tud valaki megoldást.

Szóval ugye adott egy RT-N16 router amin Oleg-féle firmware szaladgál és ecaddict tutoriál alapján lett feltelepítve minden-féle finomság. Tegnap arra lettem figyelmes, hogy az opt alatti területem vészesen fogyatkozik, pedig semmi különösebbett nem csináltam és rájöttem, hogy egy RT-N16.err logfile az ami felemészti a területet, méghozzá olyannyira, hogy több mint 500Mb-os volt és csak hízik hízik folyamatosan. (2-3 másodperc alatt kb 1k-val növekszik a mérete)

Belekukkantottam és ez volt benne: number of processes running now: 0 100625 01:56:35 mysgld restarted

mindösszesen az idő az ami változik, de szépen egymás alatt ugyan ez a sor ismétli magát.

Tud valaki megoldást erre a problémára? Mert a file manuális törlése megoldja időszakosana dolgot, de jobb lenne, ha nem kéne figyelgetni és törölgetni.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#14221) vargalex válasza pojzon (#14220) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Az nem mysqld lesz véletlenül? Mert akkor szerintem a mysql daemonnak van valami nyűgje! Az nem látszik a logból, hogy mitől restartol?

Alex

(#14222) pojzon válasza vargalex (#14221) üzenetére


pojzon
tag

igen mysqld, csak rövidítettem. :B

Sajna csak az van amit becopyztam, most kaptam egy fülest, hogy az init.d-ből vegyen ki az indítását és akkor az megoldja a problémát. Tul képp így sem megy a dolog, és minden megy ami nekem szükséges, ergó nem fog hiányozni senkinek sem. :)

(#14223) pojzon válasza pojzon (#14222) üzenetére


pojzon
tag

már csak az init.d-ben kellene megtalálnom azt ami indítja mindezt, mert azt hittem, hogy az egy file, de közben egy könyvtár, amiben viszont az rc-unslung-ban nincs utalás külön a mysql-re..

(#14224) Intruder2k5 válasza pojzon (#14223) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen file-ok vannak az init.d mappában, az rc.unslung mellet?

"igen mysqld, csak rövidítettem"
Inkább hosszabbítottál... A g betű szára hosszabb mint a q-é :) :) :)

[ Szerkesztve ]

(#14225) pojzon válasza Intruder2k5 (#14224) üzenetére


pojzon
tag

Ha ezt tudom, akkor inkább q-val írom, a fenébe! :D

Majdnem leírtam szépen egyesével, ahelyett, hogy egy képet raknék be...úgy látszik nem az én napom ez a mai. :)

Szal:

(#14226) pojzon válasza pojzon (#14225) üzenetére


pojzon
tag

Amúgy megpróbáltam manuálisan leállítani a czuczot, de akkor valamiféle pid file hiányára utal...lehet ez a baja a mysql-nek?

(#14227) Intruder2k5 válasza pojzon (#14226) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, nem használok mysql-t... Viszont az indító file-ok ott vannak az init.d alatt, azokat kellene eltenni onnan valahova, egy másik mappába. (a mysqld-re végződő 2 db file)

(#14228) KicsiUbul válasza KicsiUbul (#14209) üzenetére


KicsiUbul
őstag

UP! :U

Értem én...

(#14229) pojzon válasza Intruder2k5 (#14227) üzenetére


pojzon
tag

Dánke sőőőn! :R szépen kinyírtam a mysql-t és így nem hízik a log tovább. :)

(#14230) Intruder2k5 válasza pojzon (#14229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bitte... :) Ha néhány nap után sem fog hiányozni sehonnan, akkor esetleg nyomhatsz egy "ipkg remove mysql" parancsot is.

(#14231) Intruder2k5 válasza KicsiUbul (#14209) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Az useradd parancsot nem ismeri"

És az adduser-t? Ha ezt sem, akkor "ipkg install adduser", persze előtte update.
Különben az sem mindegy, hogy milyen fw...

[ Szerkesztve ]

(#14232) KicsiUbul válasza Intruder2k5 (#14231) üzenetére


KicsiUbul
őstag

1.9.2.7 fw
Az addusert is próbáltam, de nem nyert... Viszont telepíteni csak az useraddot próbáltam. Most már műxik, thx :))

Értem én...

(#14233) pojzon válasza Intruder2k5 (#14230) üzenetére


pojzon
tag

Okksa, szerintem nem kell neki pár nap. :)

Amúgy így kell leszedni a többi nem kívánatos progikat is? csak természetesen a mysql-t átírni.

(#14234) ambipur válasza vargalex (#14218) üzenetére


ambipur
tag

Szia Vargalex!

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. Az echo $PATH - ra ez a válasz:

/opt/sbin:/opt/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin

(#14235) mcfly13 válasza Intruder2k5 (#14216) üzenetére


mcfly13
tag

Szia!

Köszi a segítséget!Az nvram törlés tényleg megoldotta a wifi led problémámat!:)

(#14236) Intruder2k5 válasza pojzon (#14233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen... Így szokás :-)
Bár sajnos a windows-hoz hasonlóan ez is hagy fent file-okat szerintem. Legalábbis én úgy vettem észre.

(#14237) Intruder2k5 válasza mcfly13 (#14235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondoltam, hogy így lesz... Örülök neki. :-)

(#14238) ambipur


ambipur
tag

Halihóóó Emberek!

Meg tudná valaki keresni Midnight Commander-rel, akinek szintén Tomato firmware van, hogy a passwd parancs binárisa hol található?

(#14239) Intruder2k5 válasza ambipur (#14238) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nincs passwd bináris, hanem bizonyára úgy van, ahogy vargalex már leírta neked, hogy a /bin/busybox tartalmaz bizonyos alap parancsokat. (akárcsak anno DOS-ban a command.com file) Bár ezt most nincs módom kipróbálni...

[ Szerkesztve ]

(#14240) Gyurka6 válasza vargalex (#14193) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!

Köszi a választ.

Nem találom az iftop-ot, hol keressem?

Gyurka

(#14241) vargalex válasza Gyurka6 (#14240) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem tudom, hogy milyen verziójú OpenWrt-ről van szó. De ezt is ott találod, ahol az összes többi csomagot. Ha a /etc/opkg.conf rendesen van beállítva, akkor:

opkg update
opkg install iftop

Egyébként pedig megtalálhatod a backfire, illetve a kamikaze verziót is. Persze szerintem mindkettő megy másik alatt is.

Alex

(#14242) Gyurka6 válasza vargalex (#14241) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm, megnézem.

Gyurka

(#14243) pojzon válasza Intruder2k5 (#14236) üzenetére


pojzon
tag

Tegnap felbátorodtam és csináltam egy szép nagy takarítást. :) Amit csak lehetett uninstalálltam, aztán szépen manuális takarítás. :) Így most gyak csak a torrent maradt meg ami annak működéséhez kell.

(#14244) akom


akom
senior tag

Hi!

Srácok !

Vágja valaki a samba beállítást ?
Le szeretném jelszóval védeni a samba megosztásokat.

Web en el is érem a Samba Web Administration Tool.

Innen kellene nekem egy kis segítség.

:R

(#14245) mgrincs válasza ambipur (#14238) üzenetére


mgrincs
tag

Megtalálhatnád a sima find parancssal is, de nem fogod, mert nincs.
Már volt hasonló próbálkozás, az akkori eredmény:

Link

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#14246) BlackPlanet


BlackPlanet
csendes tag

Sziasztok.

Szeretném a segítségeteket kérni.
A routeremben a RAM-ot szeretném 128MB kicserélni. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Nem a ki-be forrasztás a gond az megoldom. Kell a RAM-on kívül egyéb passzív alkatrészeket cserélni ?(ellenállás, kondenzátor,stb) A routeren milyen beállításokat kell végezni a RAM cserekor? Egyszerre ki lehet cserélni a kettőt vagy célszerű előbb az egyiket majd ellenőrizni és utána a másik RAM-ot?

A válaszokat előre is köszönöm.

BPlanet

(#14247) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!
A WL-500W routeremen oleg fw fut, kérdés, ezen hogy tudom átállítani a portokat, ugyanis most egy linuxos szerver fut mögötte, amibe a sima böngészővel kívülről is beenged, na ezt nem szeretném másnak is felkínálni. köszi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14248) ambipur válasza mgrincs (#14245) üzenetére


ambipur
tag

Szia Mgrincs!

Köszönöm a segítséget! Ez a módszer működik: felvettem a felhasználókat, legeneráltam a jelszavakat, kiegészítettem a shadow file - t. Majd a group, passwd és shadow fileokat bemásoltam a /jffs megfelelő helyére, így bootolás után sem vesznek el. Az egyik user homekönyvtárán belül egy alkönyvtárra szeretném, ha a felhasználónak csak olvasási joga lenne. Kiadtam a mappára a chown username parancsot, majd chmod 444, de ha ssh - val belépek az adott userrel, akkor a kérdéses mappába tudok írni, pedig nem kéne. Mi lehet a gond?

(#14249) Laca 012 válasza BlackPlanet (#14246) üzenetére


Laca 012
őstag

RAM cserénél nyugodtan lehet egyszerre cserélni a kettő chipet. Kell egy ellenállás a túloldalra az alufólia alá. Ha jól emlékszem 33ohm-os, olyan kis fizikai méret, hogy nem kaptam sem lomex-ben, sem más általános helyen, csak nagykernél tudtam 1000db-os kiszerelésben, amit aztán Oyabunnal elfeleztünk. De nagyobb is elfér és funkcionál, ez csak a mi tudatunkat bántotta..
beállítás pl itt: #12539
De lehet vele még játszani: #8846, #8852
memtest: #9503

(#14250) BlackPlanet válasza Laca 012 (#14249) üzenetére


BlackPlanet
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget.

Az ellenállás(22ohm/33ohm) cserénél [erre] gondolsz? A Lomexnél kapható 0402 tokozású 22 ohm ellenállás. (remélem jó lesz)
Ha jól értem akkor a RAM-ok és az ellenállás kicserélése után az alábbi rarancsokat kell lefuttatnom.

nvram set sdram_config=0x0062
nvram set sdram_init=0x0011
nvram set sdram_ncdl=0
nvram commit
reboot

BPlanet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.