Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) Intruder2k5 válasza TokLac (#15599) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

cp -r -f -p /jffs/rootfs/* /

Akkor még egyszer...
A téma három darab file-ját másold be a

/jffs/rootfs/tmp/var/wwwext

mappába.

Fenti parancsot az init scriptbe, mennie kell! A "df" szerint fel van mountolva a /jffs alá a flash?

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# df
Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
rootfs 3200 3200 0 100% /
/dev/root 3200 3200 0 100% /
tmpfs 15292 420 14872 3% /tmp
/dev/mtdblock/3 4160 112 4048 3% /jffs
/dev/discs/disc0/part1
1035660 144480 838572 15% /opt
/dev/discs/disc0/part3
301057636 140838624 144669700 50% /mmc
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root#

Mondjuk ha nincs, akkor elvileg read only!

[ Szerkesztve ]

(#15602) TokLac válasza Intruder2k5 (#15601) üzenetére


TokLac
senior tag

Mindent így csinálok, de ahogy restartolok a mappa tartalma törlődik. De nem lényeg.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15603) Intruder2k5 válasza TokLac (#15602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez nagyon érdekes... Ugyanis mint mondtam, a /jffs mappa a router flash memóriájának azon része, ami a ~4MB-os firmware mellett üresen marad. Na már most, ha feltételezzük, hogy ez meghibásodott, akkor a firmware-nek is törlődnie kéne, mert ez a terület semmilyen módon nincs elkülönítve attól, ahol az fw tárolódik. Nem tudom, hogy mi lehet, de valami felett bizonyára mindig elsiklasz.

(#15604) TokLac válasza DLDKox (#7092) üzenetére


TokLac
senior tag

Nem csak nekem törlődik, hanem alapból itt is.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15605) Intruder2k5 válasza TokLac (#15604) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi az, hogy alapból is? Ezt nem értem...
Nekem pl. sosem törlődött még magától a /jffs tartalma.

(#15606) TokLac válasza Intruder2k5 (#15605) üzenetére


TokLac
senior tag

7092 hozzászólás. Na de mára ennyi. Jó éjt.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15607) Intruder2k5 válasza TokLac (#15606) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Ezt félreértetted! :)
Az ugyan igaz, hogy minden indítás után be kell másolni, mert törlődik, csakhogy nem a /jffs mappából, hanem a /www/ext alól. A két eset közt a különbség annyi, hogy az ott hozzászóló nem a router flash memóriáját használja a file-ok tárolására, hanem a HDD-t. Így reboot után nem a /jffs, hanem az /opt alól másolja vissza a /www/ext alá. Ez annyival rosszabb megoldás, hogy ha HDD nélkül indul el a router, akkor nem lesz téma, hanem az alap skinnel fog betöltődni.

Jóéjt Neked!

[ Szerkesztve ]

(#15608) TokLac válasza Intruder2k5 (#15607) üzenetére


TokLac
senior tag

Értelek én. Mindent úgy csináltam ahogyan megdumáltuk. Tuti gáz az sw mert most sincs wifim. Holnap után neki ülök. Mindent jól írtam be. Megnéztem a régi config fájlomat is. Nálad gondolom megy a skin. Egy közvetlen sw linkel dobj meg légyszi.

[ Szerkesztve ]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15609) Dzs3ko


Dzs3ko
tag

Ma reggel áramszünet volt és ez most a routernek sem tetszett. Megannyi uptime után úgy tűnik meghibásodott. Áramtalanítás után bootkor a következő hibajelenségeket produkálja: Világít a WAN és 1,2,3,4 led. Néha gondol eggyet akkor az első bekapcsolást jelző led világít, de ekkor nem világít a többi. Majd ismét a hálózati ledek világítanak, és nem világít a bekapcsolást jelző. : / Ezt csinálta felváltogatva, reset persze volt.
Ez az ismert táp, és/vagy a kondenzátor hiba esetén fordul elő ?
Volt már valakinek hasonló ?

[ Szerkesztve ]

(#15610) Intruder2k5 válasza Dzs3ko (#15609) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez bizony az...!

Táposoknak

[ Szerkesztve ]

(#15611) Intruder2k5 válasza TokLac (#15608) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most megnéztem, a Build 35 - 10/07/2009 óta ugyanez a Wireless driver van benne, és akkor is azért váltottak egy régebbire vissza, mert a V2-es routerekben problémák jelentkeztek.

"Broadcom wireless driver downgraded to version 4.150.10.29 to solve issues with some Asus wl500gPv2 routers."

Ha gond lenne a WiFi Driverrel, azt a több mint egy év alatt már csak kiderítették volna szerintem.

...és a link, amit kértél:
Tomato Firmware v1.28.8752 ND USB vpn3.6

Ez a jelenleg aktuális stabil (2.4-es kerneles) verzió azon változata, amiben minden benne van.

(#15612) TokLac válasza Intruder2k5 (#15611) üzenetére


TokLac
senior tag

Köszi! Holnap rátolom.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15613) Dzs3ko válasza TokLac (#15612) üzenetére


Dzs3ko
tag

Én is ezt használom szerintem nagyon stabil még sosem volt gondom vele.
Talán annyi hogy a wireless felderítésnél valamiért néha újraindult a router magától.... de feltételezem ez a nálam újdonsült táphiba okozhatta....

[ Szerkesztve ]

(#15614) Dzs3ko válasza Intruder2k5 (#15610) üzenetére


Dzs3ko
tag

Igen ez alapján táphiba lesz. Rögtön az első hozzászólásban találtam is egy ide vonatkozó részt: [link]
Közben áram alá helyezve hagytam a routert és végül mégis csak bebootolt, kb. bő félóra próbálkozás után.
Szétnézek azért hátha találok valami tápot ami több "szuflát" ad le és megterhelhetem akár egy külső USB-s winyóval is. Esetleg talált már valaki ilyen tápot?
Egyébként a router nyákján lévő 3 kis kondit is illik cserélni ?

[ Szerkesztve ]

(#15615) Dzs3ko


Dzs3ko
tag

Ha jól látom a JFFS kb 4 Mega ( még sosem használtam ). Ebbe a 4 megába belefér egy nagyon szűk optware+rtorrent ?

(#15616) Intruder2k5 válasza Dzs3ko (#15615) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, firmware-től függően ~4MB körül van, de Lite verzióval ez még kicsit több is lehet. Azt nem tudom konkrétan, hogy mekkora egy rtorrent, sosem néztem meg, de az biztos, hogy lighttpd, php, stb... már nem fér bele. Tehát, ha mindenképpen onnan akarod futtatni, akkor le kell mondanod a webes szolgáltatásokról, de még így sem garantált, hogy elfér, mert mondom, én sosem próbáltam ilyet. Transmission inkább valószinű, bár én személy szerint azt is csak TP-LINK routeren, OpenWrt alatt próbáltam. A flash mérete annak is 8 MB, és ott belefért a transmission (aminek van saját webes felülete), samba, vsftpd, és egy mc. Nagyjából ennyi. De tudtommal az optware csomagok valamivel nagyobb helyet foglalnak, mint az OpenWrt-sek.

[ Szerkesztve ]

(#15617) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Tegnap jött a T szerelője, a kábelnet bekötése miatt. Az ócska ADSL-t (4/0.5) valami rossz előérzet miatt még nem mondtam le. Bár csak ne lett volna igazam. Hiába a vadi új trishield-es koax + a CISCO modem, most éppen 0/0 a sávszélem. A modem egyszerűen nem tud online-ba kapcsolni. Ma du. jön megint a szerelő. Szorítsatok...

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15618) vargalex válasza Dzs3ko (#15614) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Pl. innen válogathatsz. Mondjuk 3A, vagy nagyobbat.

Alex

(#15619) TokLac válasza Intruder2k5 (#15611) üzenetére


TokLac
senior tag

Felraktam és jónak tűnik. Köszi! Érdekes hogy én is onnan szedtem le ahonnan kell és nekem 1.28 Beta amit kiírt. Ez simán 1.28. :R

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15620) Dzs3ko válasza TokLac (#15619) üzenetére


Dzs3ko
tag

Gondolom volt már, de ha nem itt egy skin amit ajánlok, nekem nagyon tetszik, és a USB+VPN modos firmware-t is támogatja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15621) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Van olyan valaki akinek a mostani legújabb rtorrent be tud tallózni 1MB-nál nagyobb méretű torrent fájlokat?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15622) TokLac válasza Dzs3ko (#15620) üzenetére


TokLac
senior tag

Jól méz ki! Kipróbálom! Köszi! :R

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15623) TokLac


TokLac
senior tag

Hihetetlen de restart után törlődik az jffs és a shared mappa tartalma is. Ez 1.27-nél jó volt, 1.28-nál nem jó. Mindent jól csinálok. Megnézem az 1.27-el is.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15624) Intruder2k5 válasza TokLac (#15619) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha azt írta ki, hogy Beta, akkor az a 2.6-os kerneles verzió volt, mert csak az van experimental stádiumban. És ha e-mellett még nem is működött megfelelően, akkor több mint valószínű, hogy a MIPSR2-t tetted rá, tehát a sok közül a lehető legrosszabbat választottad. :)

Szerk.:
Megformáztad a jffs-t? Csak mert tuti, hogy a két firmware között van méreteltérés, így a jffs mérete is változik.

[ Szerkesztve ]

(#15625) Intruder2k5 válasza TokLac (#15623) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miután "törlődött" a jffs mappa tartalma, nézd meg a df paranccsal, hogy fel van-e mountolva?!

(#15626) TokLac válasza Intruder2k5 (#15624) üzenetére


TokLac
senior tag

Az jjjs-nél azt írja loaded, gondolom jó így. Meg formáztam igen.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15627) TokLac válasza Intruder2k5 (#15625) üzenetére


TokLac
senior tag

Minden restart után. Itt van két kép a beállításról:

[link]

[link]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15628) Intruder2k5 válasza TokLac (#15627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem hinném, hogy az "Execute When Mounted" rész bármit is befolyásolna, de az biztos, hogy semmi szükség arra, ami ott be van írva. Oda ugyanis egy parancsot, vagy egy file-ra való hivatkozást lehet betenni, ami neked van, az viszont csak egy mappa elérési útja, ergo nem fog semmit csinálni. Ha ez sem segít - bár nem tudom mitől segítene - akkor fogalmam sincs, hogy mi baj van nálad. Akkor valóban próbáld meg a régit, ami működött.

(#15629) TokLac válasza Intruder2k5 (#15628) üzenetére


TokLac
senior tag

A régi sw-t meg nem találom. Ha tudsz linket jó lenne.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15630) Intruder2k5 válasza TokLac (#15629) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hivatalos oldalon ott van a link. Ezen vannak a régebbiek, itt pedig a 44-estől újabbak.

[ Szerkesztve ]

(#15631) TokLac válasza TokLac (#15629) üzenetére


TokLac
senior tag

Meg van.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15632) TokLac válasza Intruder2k5 (#15630) üzenetére


TokLac
senior tag

Ez igen! Köszi!

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15633) TokLac válasza Intruder2k5 (#15630) üzenetére


TokLac
senior tag

Itt oké minden?

[link]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15634) TokLac


TokLac
senior tag

Leirom hogyan csinálom. Beállítok a routerben mindent. Ez után Win7 alól látom a routert és benne a mappákat. A megfelelő helyre win alól bemásolom a három db fájlt. Amikor ki-be lépkedek a routerben meg is van a skin és minden oké. Ha a routert restartolom, a megosztás ugyan úgy meg van és látom is win alól, de a mappa tartalma törlődik. Ráadásul most az 1.27-el is ugyan úgy törlődik.

[ Szerkesztve ]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15635) Intruder2k5 válasza TokLac (#15633) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az Autoshare-t én nem használom (Disabled), és a Client Codepage-t 852-re állítom.

(#15636) Intruder2k5 válasza TokLac (#15634) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én elhiszem, de már nem tudok mit mondani rá... Azt tudom felajánlani neked, ha adsz egy külső SSH + WebAdmin hozzáférést, (IP cím + jelszó) akkor megnézem, hogy én látok-e valami különöset benne, mert ez meglehetősen érdekes, hogy eltűnik a jffs tartalma. Ha nem, akkor passzolok, sajnos kifogytam az ötletekből...

[ Szerkesztve ]

(#15637) Kitakat


Kitakat
aktív tag

Sziasztok

akinek gyakran lehal az rtorrent:

max_memory_usage = 16M(ez ezért mokas mivel 128mb os bövités megcsináltam!!!)
send_buffer_size = 3K
receive_buffer_size = 3K
max_uploads = 5
hash_read_ahead = 3
hash_interval = 10
hash_max_tries = 5
safe_sync = yes

ezekkel nekem 3-4 dvd imageel letöltéssel megbirkozik
seeddel meg amugy sem volt gon csak seedelésnél nemhalt le amugysem

Kitekat

(#15638) petir


petir
senior tag

Sziasztok!

Szeretnek venni egy asus wl-500g premium v2-es routert! Igen sokat ki lehet hozni a kütyüből és ez nagyon tetszik Nekem!Am a vasarlas elott lenne nehany kerdesem , jelenleg egy wrt54G boldog tulajdonosa vagyok sajnos ujverzios..csak ddwrt minivel tudtam hasznalni am instabillitas miatt vissza kellett ternem a gyari fw-re!

Szóval a vasarlas es az ASUS:

1. linksysnel nezni kellett a fw verziot mert ugye ahogy fejlodott sajnos csokkent a memoria ( ezert is ment az en routeremre mar csak micro ) Asusnal kell e valamire figyelnem , hogy a kesobbiekben ne utkozzek ilyen hibaba ( fw modositas eseten ) ?

2. Van a halozaton linksys wifi kartyaval mukodo gep , kompatibilis e az asus es a linksys, vagy esetleg lehet hogy kell cserelnem halokartyat abban a gepben?

3. Jelenleg UPC-s 120as netem van, mik a tapasztalataitok problemamentesen mukodik a router ezzel a nettel vagy lehetnek problemaim?

4. Illetve meg egy kerdes gondolkoztam wl520ason erdemes vagy nem ?

Elore is koszonom a valaszokat :)

(#15639) Intruder2k5 válasza petir (#15638) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. Nem kell, a V2-n belül már nincs egyéb verziószám... Amúgy itt is spóroltak, a V1-es verzióban kicsit gyorsabb a proci (264 MHz a 240 MHz helyett) és 32bites RAM van benne, még a V2-ben már csak 16 bites. De sajnos V1-est már csak használtan kapsz esetleg. Illetve a WL-500W-be megint az erősebb cuccok kerültek, N-es WiFi-vel, azt lehet is kapni még, csak elég húzós az ára szerintem.

2. A WiFi egy szabvány dolog, elméletileg nem szabad, hogy gyártó függő legyen, mindennek mindennel mennie kell.

3. Problémamentes, de nem fogja elbírni... Sajnos nem erre van tervezve. A tapasztalatok szerint sacc per kábé 50-60 Mbit/sec megy át rajta PPPoE módban, DHCP-vel valamivel több. 120 Mbit-et meg sem tudja közelíteni. Arra különben is gigabites LAN-os, és N-es WiFi-s router illene. De amúgy működik vele természetesen!

4. Azt nem ismerem, passzolom.

Szívesen! :)

(#15640) sekli válasza Intruder2k5 (#15332) üzenetére


sekli
addikt

Szia,

screen alatt is működik neked így?

(#15641) Intruder2k5 válasza sekli (#15640) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én nem használok screen-t, így nem is próbáltam soha... Illetve csak az rtorrenthez, de abba meg nem szükséges belépkedni, az elvan magának.

(#15642) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Végre működik a T Kábelnet extra. Egy Cisco kábelmodem és router 2 az egyben kaptam hozzá. Jól gondolom, hogy most ennél kell beállítanom a DDNS szolgáltatást és a WL500gP-ről akár le is vehetem (bár DHCP-vel kapcsolódnak). Illetve a firewall scriptet is a Cisco-ba kellene átvinni, hogy kívülről elérhessem az Asust és szolgáltatásait. Probléma, hogy nem tudom kitalálni milyen portokat kell megnyitni, hisz rtorrent, lighttpd, stb... nem a Cisco-n fut.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15643) TokLac


TokLac
senior tag

Intruder2k5 mesternek hála leküzdöttük az egyedi skin problémát. :R Anno simán megcsináltam de elfelejtettem. Éppen ezért csináltam magamnak egy útmutatót ami másnak is jól jöhet. Mindent tartalmaz. Képeket és egy programot ami kell hozzá. [link] :)

[ Szerkesztve ]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15644) sekli válasza Intruder2k5 (#15641) üzenetére


sekli
addikt

mindegy, én is ritkán használom, csak hát elég zavaróan össze van zuhanva...

mobilizmo: én mindent hagytam az asus-on ahogy volt, és a T-sen meg mindent forwardoltam az asus-ra, két tűzfal nem nagyon kell...

(#15645) mobilizmo válasza sekli (#15644) üzenetére


mobilizmo
addikt

DMZ-ben van most, így van net, de nem érem el kívülről vmit biztos elkeféltem a beállításban.
Nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz :-(. Azt gondoltam, hogy az ASUS WAN-ján beállítok egy statikus IP-t (ami gyak. bármi lehet), ezt adom meg a Cisco DMZ IP-ben, miközben az ASUS LAN IP-jét hagyom ahogy van (hogy ne kelljen a hálózatban az átjárókat ill. a nyomtatón driveren a portot állítgatni). Így azonban nem működött a net, bár látszólag volt kapcsolat. Most az ASUS WAN DHCP-ben van, a CISCO DMZ-ben pedig 192.168.0.10 van beállítva. Forwardot eddig még nem csináltam, de este megnézem. Gondolom ez valami olyasmi lesz, hogy a CISCO-n minden bejövő forgalmat át lehet lőni egy adott IP címre, ami az ASUS WAN-ján statikus IP-nek van beállítva (ez kb. ua., mint a DMZ)?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15646) mobilizmo válasza sekli (#15644) üzenetére


mobilizmo
addikt

Asszem a DDNS-t mindenféleképpen a CISCO-nál kell beállítani, hiszen ő adja meg, hogy az internet felé mi lesz az IP címem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15647) sekli válasza mobilizmo (#15645) üzenetére


sekli
addikt

Én is rengeteget szenvedtem vele annak idején, úgy emlékszem a DMZ nem volt jó, most úgy van, hogy a Virtual Servers részben forwardolva van a 80-as port valamint az FTP, SSH és az admin felület portjai. Így működik, nekem Pirelli routerem van.

mod: DDNS is leheta az asuson, nekem is úgy van, external IP checker, vagy mi s szösz a neve, ami ki van választva...

[ Szerkesztve ]

(#15648) sekli


sekli
addikt

Lenne egy kérdésem a haladóktól:

Van nekem php telepítve gd-vel, mysql-lel mi egymással, a napokban használni akartam a php imagerotate függvényét, de nem tudtam, mert nem ismerte a php. Kicsit utánajárva kiderült, hogy hiába van telepítve a gd, csak akkor működik, ha: "This function is only available if PHP is compiled with the bundled version of the GD library." Érdekes, hogy csak ezzel a függvénnyel van egyedül ez. Próbáltam utánajárni, hogy hogyan fordíthatnám magam, de nem találtam elég (az angol fórumon van egy számomra követhetetlen) útmutatást. Ubuntura még vannak how-to-k, de routerre... Még azzal is próbálkoztam, hogy írtam egy saját függvényt a fenti linken lévő kódok felhasználásával, de olyan lassú lett, hogy nem érdemes használni. Így mégis csak az maradt, hogy valahogy használnom kéne a beépítettet. Fordítani kéne valahogy egy php-t a "bundled version of GD"-vel és a többi kiegészítővel ami nekem kell, de ebben már teljesen tanácstalan vagyok...

(#15649) TokLac


TokLac
senior tag

Nos az új sw a Tomato 1.28 bevált. Sikerült atom stabilra belőni. Nem szakad a wifim, király lett. :R

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#15650) Intruder2k5 válasza TokLac (#15649) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Furcsa is lett volna, ha nem válik be... Ha valami ugyanis nem lenne kerek benne, akkor a hivatalos oldal fórumán nyilván nagy lenne a nyüzsgés. Mivel ezek a routerek fix kiépítésűek (nem úgy mint egy PC, ami ahány darab, annyi féle) így nagyon kicsi a valószínűsége, hogy egyedi hibák jönnek elő. Ha ilyen van, akkor az többnyire user error, vagy nagyon ritka esetben esetleg hardver hiba.

Örülök, hogy jó lett! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.