Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) vargalex válasza ArchElf (#15280) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ugye a run-parts scripted létezik és futtatható, és azt is csinálja, amit kell. Tehát kézzel a

run-parts /usr/local/cron.hourly

működik?

Alex

(#15302) vargalex válasza Laca 012 (#15299) üzenetére


vargalex
félisten

Samba-n nekem inkább 3,0-3,2 MB/s volt alapórajelen V1-el. Ecaddict egy kicsit kevesebbről számolt be.

Alex

(#15303) Laca 012 válasza vargalex (#15302) üzenetére


Laca 012
őstag

Akkor valószínűleg nekem sem SAMBA-n volt ennyi.. Lehet FTP-n... Már nem most volt, hogy mértem.. :)

(#15304) ArchElf válasza vargalex (#15301) üzenetére


ArchElf
addikt

Ehh, azt nem tudom... Nem vagyok egy linux mágus, de asszem csak egy kicsit kell áttúrnom a crontab-ot, hogy működjön...
...
Meg is van a probléma (run-parts):
If the --lsbsysinit option is not given then the names must consist entirely of upper and lower case letters, digits, underscores, and hyphens. - nekem ugye meg vannakpontok a script nevében...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15305) Lala6 válasza ArchElf (#15304) üzenetére


Lala6
őstag

Hiába az ötéves fejlesztés, az F12 még mindig nem csinál semmit...

Ezen nagyon jót nevettem, és milyen igaz :DDD

(#15306) Laca 012 válasza Lala6 (#15305) üzenetére


Laca 012
őstag

Már nem teljesen igaz.. ;] (Hsz. végén)

ArchElf is íra: "A Gigabyte-nál úgy tűnik nem lazsáltak a fejlesztéssel úgy mint másutt"
:C

(#15307) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Run before unmounting szekcióba tudna valaki segíteni mit kellene írnom.
Gugliban kerestem script genarátorokat, de nem jött föl semmi értelmes (általam is értelmezhető).
Próbálkoztam egy killall rtorrent-el, de még mindig azt mondja, hogy foglalt az eszköz.
Tőlem sajnos csak ennyi tellik.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15308) Laca 012


Laca 012
őstag

Hogy kicsit on is legyek:

Most mielőtt végleg elpakoltam a WL500gP-t, szétkaptam és lemostam a port a dobozáról.
Ha már szétszedtem, le is vettem a processzor és a ramok árnyékolólemezét, hogy jobban lehessen szemléltetni a hatásos hűtés megoldását:

Többi kép a galéria végén..
Remélem azért még hasznos lehet, bár szerintem kb 1éve ígérem..
(nem sokat tévedtem.. ;] )

(#15309) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#15307) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó nyomon vagy pedig... :)
Valami ilyesmit kell beírni oda:

/opt/etc/init.d/S99rtorrent stop
/opt/etc/init.d/S80lighttpd stop

Ez persze csak a torrentet és a webszervert állítja le, de ettől még más foghatja a HDD-t, mint ahogy ez nálad is van. Azok viszont már a firmware részei... FTP szerver, Samba, DLNA például. Ezeket vagy leállítod a webes felületen, vagy fogod és kill-eled.

killall vsftpd
killall smbd
killall nmbd
etc...

Biztos van szakszerűbb megoldás is a leállításra, de azt én sem ismerem. :)
Bár, most így visszagondolva, ecaddict topiktársnak van egy fewgets névre hallgató csomagja, abban mintha lenne ilyen USB-t használó processzeket leállító script. Ha gondolod, nézz utána, és tedd be azt!

(#15310) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#15308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én a "lemezkivágós" módszert vetettem be, a biztos kontakt érdekében. :)

Amúgy nekem a fedőlemezt levéve, nem volt rajta a két keresztezett fémcsík.

(#15311) Laca 012 válasza Intruder2k5 (#15310) üzenetére


Laca 012
őstag

Tökéletes megoldás ez is ahogy nézem! :C
A kis lemez keresztnek semmi gyakorlati haszna nincs, csak valamiért nem akartam kinyesni.
Viszont én ami épp volt itthon legnagyobb hűtőfelületű bordát akartam rátenni és az ugye betakarja majdnem az egész árnyékolólemezt.
Bár ha lett volna, akkor még kicsit magasabbat szerettem volna, mert felfelé még így is volt hely:

(#15312) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#15311) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hozzáteszem, hogy a hűtés már régen rajta van, de a lemezt, csak most az elmúlt hetekben vágtam ki, és tettem vissza rá. Anélkül is teljesen problémamentesen működött körülbelül fél évet. :)

(#15313) Santino válasza mobilizmo (#15307) üzenetére


Santino
aktív tag

Szia!

Én a TotalCommander-ben egy hálózati kapcsolatban megadtam a routeren lévő megosztott mappát. Így lett nekem egy mondjuk "z" betűjellel megjelölt meghajtóm.
Aztán amikor a "Run before unmounting"-ban megadott parancsok (/opt/etc/init.d/S99rtorrent stop és /opt/etc/init.d/S80lighttpd stop) lefutottak, akkor kaptam a "foglalt eszköz " üzenetet.
Amikor megszüntettem a hálózati kapcsolatot és utána kezdeményeztem az USB HDD leválasztását, akkor sikerült.

Talán segít neked is.

Üdv: Santino

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#15314) sekli válasza Intruder2k5 (#15279) üzenetére


sekli
addikt

így jó, köszi, ez mondjuk nem tudom hogy romolhatott el...:F meg, hogy mitől ilyen most az mc szegélye...

(#15315) Intruder2k5 válasza sekli (#15314) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt én sem tudom, de nekem mindig is ilyen volt... Régebben még próbálkoztam vele, hogy hátha sikerül megcsinálni, de aztán feladtam.

(#15316) ArchElf válasza ArchElf (#15304) üzenetére


ArchElf
addikt

No, nem volt run-parts alapból a gépen, így szereztem egyet...
2 perc és meglássuk...

2 perc múlva:
Nem megy... pedig kézzel lefut a nyamvadt szkript...
A logban csak ennyi látszik:
Sep 30 23:10:01 crond[105]: crond: USER admin pid 127 cmd admin run-parts /usr/local/cron.hourly
A crontab -l most ez:
10 * * * * admin run-parts /usr/local/cron.hourly
Kézzel simán lefut:
[admin@WL-Lorem root]$ run-parts /usr/local/cron.hourly
/usr/local/cron.hourly/dyndns_update:

Connecting to checkip.dyndns.org (204.13.248.70:80)
public_ip_addr 100% |*******************************| 107 --:--:-- ETA
Connecting to members.dyndns.org (204.13.248.112:80)
dyndnsResp 100% |*******************************| 20 --:--:-- ETA

És a logban is látszik:
Sep 30 23:11:49 dyndns: IP=xxx.xxx.xx6.255 updated, response:good xxx.xxx.xx6.255

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15317) Intruder2k5 válasza sekli (#15314) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, most már kíváncsivá tettél, és megint elkezdtem kutatni a netet ezután. Eddig még csak tovább rontani sikerült :)

(#15318) sekli válasza Intruder2k5 (#15315) üzenetére


sekli
addikt

visszaraktam a régi /opt/etc/profile-t, és így újra szép! a wget most mondjuk megint nem jó, de mindegy, úgy se használom, ha meg kell, tudom, hogy hogyan kell indítani... :)

itt az enyém, ha van kedved, ebből kibogozhatod, hogy mi okozza:
export TERMINFO=/opt/share/terminfo
alias mc="mc -c"

# quick link to edit this file
alias alias_edit="nano /opt/etc/profile"

# Make ls default -la with color coding
alias ls="ls --color=auto -la"

# Make pss a grep ps function
alias pss="ps axf"

# df human readable (Only works with coreutils installed!)
alias df="df -h"

(#15319) Intruder2k5 válasza ArchElf (#15316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az bizony nincs alapból, hanem csinálni kell. Nekem van, és működik is, úgyhogy ha nem megy, szólj és felteszem.

(#15320) Intruder2k5 válasza sekli (#15318) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez most érdekes, mert nálam viszont nem jó a Te profile-oddal sem... Ugyanolyan csillagos a szegély, mint azon a képen amit utoljára betettem ide.

szerk.:
De mondjuk ugyanilyen alias-t létrehozhatsz a wget-nek is, hogy ne kelljen mindig kiírnod az elérési utat. Valahogy így:

# wget
alias wget="/opt/bin/wget"

Tehát ezeket a sorokat tedd be a profile-ba még....

[ Szerkesztve ]

(#15321) sekli válasza Intruder2k5 (#15320) üzenetére


sekli
addikt

köszi, ez mondjuk fura, mert nekem ettől romlott el, ezek szerint mástól is el tud romlani...

(#15322) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Tud valaki működő ext3 driverről W7 alá. Guglin amit találtam nem működött.
Tudom linux live cd...de mégis W7 alól valami?

Kösz!

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15323) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#15322) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez állítólag működik.
http://sourceforge.net/projects/ext2fsd/

(#15324) vargalex válasza Intruder2k5 (#15317) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem csak a putty Translation->Character set beállítása között van különbség nálatok? Legalábbis nálam OpenWrt alatt ISO-8859-2-vel jó, UTF-8-al olyan, mint nálad.

Alex

(#15325) Intruder2k5 válasza vargalex (#15324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Átállítottam, de nem nyert... Olyan, mint 15315-ben.

Mindegy, végülis túlélem. :)
Engem eddig sem zavart, csak most, hogy felmerült megint a téma, gondoltam futok egy-két kört. De azt hiszem mára ennyi, aludni is kellene! Azért köszi!

Bye!

[ Szerkesztve ]

(#15326) khorvat


khorvat
senior tag

ÚJ Oleg Firmware!
wl500g-1.9.2.7-d-r2174 (2010-09-30)

Változások
Letöltés tipusok szerint.

(#15327) ecaddict válasza ArchElf (#15304) üzenetére


ecaddict
senior tag

Másik megoldás, hogy kihagyod a run-parts-ot, és direktbe beírod a crontab-ba amit futtatni szeretnél. Ha csak egy script van egyébként is a könyvtárban csak felesleges körités a run-parts. crontab pl (... helyére a scripted; ez ugye minden óra, nap stb. 0 percében fogja futtatni):

0 * * * * admin /usr/local/....sh

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#15328) ecaddict válasza mobilizmo (#15322) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ext2IFS, de ha nincs rendesen lezárva csak a total commander plugin tudja olvasni. Több topikban is írtam már:
WL-500gP
RT-N16

Szerk: Lehet Vista kompatibilitást kell állítani... Ext2IFS-nél...

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#15329) vargalex válasza Intruder2k5 (#15325) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha jól emlékszem, OpenWrt-n 2.4-es kernellel nekem is ilyen volt, de amint átálltam 2.6-osra, helyesen jelent meg a keret. Nem tudom, hogy sekli milyen kernel verziót használ.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15330) Intruder2k5 válasza vargalex (#15329) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

sekli szerintem 2.4-est, mert Ő már régebben váltott, akkor még talán kint sem volt a 2.6-os, és ha jól tudom, Ő nem cserélgeti az fw-ket állandóan. Igazából neki sem volt semmi különleges a profile-ban. Nálam ez van benne:

PATH=/opt/sbin:/opt/bin:/opt/etc/init.d:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/home/root:
export COLORTERM=1
TERM=xterm
TERMINFO=/opt/share/terminfo
alias mc="mc -c /opt /mmc"
EXINIT="set noai" ; export EXINIT
cat /opt/etc/banner

(#15331) Intruder2k5 válasza vargalex (#15329) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Haladunk... :)

Annyit tettem, hogy beírtam még a TERM és a TERMINFO elé is az "export" szót. Kár, hogy túlzottan nem értem mit is befolyásol az... Akkor a PATH elé mondjuk nem kell? Bár az működik így is, próbáltam. Vagy az EXINIT elé?

[ Szerkesztve ]

(#15332) Intruder2k5 válasza sekli (#15321) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nekem ez most tökéletesen működik, ha gondolod, cseréld le erre.

export PATH=/opt/sbin:/opt/bin:/opt/etc/init.d:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/home/root:
export COLORTERM=1
export TERM=xterm
export TERMINFO=/opt/share/terminfo
export EXINIT="set noai"
alias mc="mc -c /opt /mmc"
cat /opt/etc/banner

Így megfelelően jelenik meg az mc is, és működik a PATH is. Ha neked nincs banner file-od az /opt/etc alatt, akkor az utolsó sort hagyd ki, hogy ne dobáljon hibaüzit bejelentkezéskor.

(#15333) ArchElf válasza ecaddict (#15327) üzenetére


ArchElf
addikt

Újraindítottam a crond-t verbose módban, ott a fájl (kézzel lefut), beleraktam az /etc/cron.allow-ba az admin usert, és még mindig ugyanez a helyzet.
Log:
Oct 1 19:04:16 crond[2303]: crond: crond (busybox 1.16.2) started, log level 0
Oct 1 19:06:01 crond[2303]: crond: USER admin pid 2311 cmd admin /usr/local/cron.hourly/dyndns_update

crontab:
SHELL=/bin/sh

10 * * * * admin run-parts /usr/local/cron.hourly
6 * * * * admin /usr/local/cron.hourly/dyndns_update

/bin/sh természetesen létezik.
Ja, verbose 0 mellett sincs semmilyen plusz logbejegyzés.
cmd nevű szkriptnek is léteznie kellene???

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15334) ArchElf válasza ArchElf (#15333) üzenetére


ArchElf
addikt

Jeeee, végre összejött, usernév nélkül működik nálam a crontab...
30 * * * * run-parts /usr/local/cron.hourly
24 * * * * /usr/local/cron.hourly/dyndns_update

run-parts is megy...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15335) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Ez most mi szerintetek? WEBUI-tól kapom ezt az üzenetet:
[02.10.2010 00:13:30] Bad response from server: (500 [error,list]) <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1"?> <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en"> <head> <title>500 - Internal Server Error</title> </head> <body> <h1>500 - Internal Server Error</h1> </body> </html>

Putty szerint látszólag (már amennyire én meg tudom ítélni) minden fut, másik gépről (notiról) fut rendesen WEBUI is.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15336) Laca 012 válasza mobilizmo (#15335) üzenetére


Laca 012
őstag

Egyszer volt hasonló nálam is, akkor a böngésző ideiglenes fájljait-gyorsítótárat kellett törölnöm. Nálam úgy volt, hogy Exploreren ment, Firefoxal nem. A törlés után ott is megjelent.. :U

Máskor, csak akkor írta ezt, ha az rTorrent nem futott valamiért, vagy az scgi port rosszul volt megadva, de mivel másik gépen azt írod megjelenik, ezért a hiba nem a routeren van.

[ Szerkesztve ]

(#15337) domedee válasza Laca 012 (#15257) üzenetére


domedee
senior tag

Sziasztok, sikerült a műtét...:)

Újra él a kicsike, már megint arról írok.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#15338) sekli válasza Intruder2k5 (#15332) üzenetére


sekli
addikt

szuper, köszi! Banner fileom nincs, de ha elmondod, hogy mire jó, lehet, hogy nekem is lesz! :)

igen, 2.4-es kernelt használok, ha nem muszáj nem piszkálok semmit, örülök, ha végre jó...

(#15339) Intruder2k5 válasza sekli (#15338) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tulajdonképpen csak egy kis dekoráció, érdekesség :)
Amikor bejelentkezel, SSH-n megjeleníti a banner file tartalmát.
Nekem pl. ez van benne:

_ ___ _ _ ___
/_\ / __| | | / __|
/ _ \\__ \ |_| \__ \
/_/ \_\___/\___/|___/

__ ___ ___ __ __ ___ ___ _
\ \ / / | ___| __|/ \ / \ / __| | _ \_ _ ___ _ __ (_)_ _ _ __
\ \/\/ /| |_|___|__ \ () | () | (_ | | _/ '_/ -_) ' \| | || | ' \
\_/\_/ |____| |___/\__/ \__/ \___| |_| |_| \___|_|_|_|_|\_,_|_|_|_|

Tehát ezt látom, mikor belépek:

Ezt természetesen arra módosítod, amire akarod.
A neten van egy halom ascii generator.

[ Szerkesztve ]

(#15340) MC Pite


MC Pite
veterán

Öhm, valaki tudja hogy keressek rá arra ami tovább osztja a routeren lévő USB portot? Tehát gondolom x címen y porton, pl így a scanner részét is tudnám használni a nyomtatónak, meg a nyomtatót részét is talán... :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#15341) Laca 012 válasza domedee (#15337) üzenetére


Laca 012
őstag

Grat! Örülök, hogy sikerült!

(#15342) ArchElf válasza MC Pite (#15340) üzenetére


ArchElf
addikt

Gyári firmware-rel van valami USB-over-Ehternet funkció benne, de nem hiszem, hogy a custom firmware-ek ezt támogatják.
Printer alapból van benne (RAW a 9100 porton, LPR a 9101-en)
LPR/RAW beállítása (kicsit ellentmondanak egymással, mert az első az LPR-re írja a 9100-as portot, a második, meg a RAW-ra): [link] / [link2]
Scannerre: SANE : német / angol

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15343) MC Pite válasza ArchElf (#15342) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszönöm!
Beérném a nyomtatóval, ha működne. Szolgáltatás fut, de nem hoz létre valamit - már elfelejtettem, írtam anno itt is. átolvasom őket :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#15344) MC Pite


MC Pite
veterán

Alapból 2 dolog miatt vettem okos(ítható) routert:
Hogy print&nas szerver legyen, illetve hogy torrentezni tudjak.

Printszerver előző és mostani nyomtatóval sem működik. Qa W7 nem látja a sambát. A torrentklisens már majd 2 hónapja hibázik folyamatosan, használhatatlan.
Zsír.

Le tudom valahogy úgy menteni a mostani fw tartalmát hogy a gyári fw-t kipróbáljam, és ha nem válik be ne kelljen mindent újra konfigolni csak visszatolni a képfájlt? Vinyó tartalmát ezer éve mentettem már így, nem tudom hogy tftpvel mit lehet visszatolni utána...

Szerk: 40-50°fölé melegeik bármi a routerben hogy pluszban hűtitek? Ha valaki, akkor én aztán aztán szeretek ilyesmivel foglalkozni; de a garis routert a kiáramló 0 hő alapján úgy gondoltam nem bontom meg bordázás miatt...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#15345) Intruder2k5 válasza MC Pite (#15344) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Winyót nem kell mentened, ahhoz a gyári fw nem nyúl... Tomato beállítások mentése, az Administration -Configuration alatt lehetséges, illetve szerintem a /jffs mappa tartalmát másold még a HDD-re, az /opt mappába például. Ezekből már vissza lehet majd állítani mindent.

Samba + Win7 párosra a Tomato 2.6 kerneles build az egyik lehetséges megoldás. Ez a napokban is téma volt. Abban már a 3-as samba van, amivel normálisan együttműködik a Win7.

Hűtésre többnyire akkor van szükség, ha overclock-oljuk a procit 300MHz-re, ami igazából nem is overclock, mert ez az eredeti gyári órajele, csak az ASUS 264-en járatja, és így megspórolta a hűtést.

[ Szerkesztve ]

(#15346) ArchElf válasza MC Pite (#15343) üzenetére


ArchElf
addikt

Én a gyárival használtam a multifunkciós gépemet (HP Deskjet F4280), de azon ugye torrent nincs. Mondjuk most Oleg van rajta, a nyomtatót nem arra kötöttem, torrent sem megy rajta, a NAS-t sem használom, úgyhogy nem is tudom minek tartom. Mondjuk egy másikon fejlesztek, úgyhogy backupnak még jó...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15347) MC Pite válasza Intruder2k5 (#15345) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem is a vinyót akartam, csak bitkopit csináltam anno oda-vissza linux alatt, kíváncsi voltam a 'fw'-el is megy-e.

Múltkor még kérdőjeles volt a 2.6os változat sambás supportja, örülök ha már megy.

Gondolom nem érezni sok különbséget 300Mhzen, nem? Másolás, torrentek számára nincs érdemben hatással, nem?

szerk: A gyári úgy emlékszem van torrent, sőt, http és ftp letöltéseket is tud, hátránya hogy kliens program kell hozzá (WL500W).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#15348) Intruder2k5 válasza MC Pite (#15347) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De bizony érezni különbséget... Persze csodát az sem tesz, de azért van javulás.
Például a samba másolási sebesség:

264 MHz-en 2,8-3 MB/s
300 MHz-en:3,6-3,8 MB/s

Torrentek számát illetve maximum méretét inkább a memória mérete limitálja, nem a proci. Az elérhető legnagyobb le, és feltöltési sebesség viszont szintén megnövekszik.

Gyári fw-hez adott Download Manager nagyon válogatós a háttértárakat illetően, alig hajlandó néhány eszközzel együttműködni, valamint nem szeret seed-elni, csak letölti a torrenteket, de azt is nagyon nehézkesen, mert közben folyamatosan eldobálja a kapcsolatot. Nekem ez volt vele a tapasztalatom.

(#15349) r3pl4y


r3pl4y
aktív tag

Sziasztok!

Akadt egy problémám.
Valamiért egy bizonyos idő elteltével kiakad a mysql.

Már újratelepítettem az egész routert a hétvégén, de nem használt neki semmit...
Nem találkozott még valaki ezzel a hibával? Nagyon jó lenne valami megoldás mert szükségem lenne sql-re és így meg naponta újra kell indítani a routert.

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#15350) MC Pite válasza Intruder2k5 (#15348) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, mikor próbáltam ezt olvastam, viszont a wl500g-ből kiindulva azért nem alszanak az asusnál, fejlesztik a sw-t. Igaz, már az új szériások miatt nem hiszem hogy sokat gyúrnak a wl500w-n, de gondoltam megnézem most hol tartanak. Ugye fél óra alatt kiderül, aztán ha nem okés jön a 2.6ös tomato. Félek, hogy abban sem fog a nyomató menni, és rohadt idegesítő hogy ott a router de nem megyen...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.