Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) cochy válasza Intruder2k5 (#15700) üzenetére


cochy
tag

Köszönöm hogy válaszoltál.
Azt hiszem meglett a megoldás.
az "LPR Byte Counting Enable" elé kellett egy pipát raknom a nyomtato beállítások -> Ports -> Port settingsnél.
LPR beállításnál.
Mégegyszer köszönöm!

(#15702) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#15698) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha a PC-t közvetlenül a CISCO-ba dugtam, akkor fix IP-vel is volt internet, ASUS-on keresztül természetesen nem. Ahogy visszadugdostam a dolgokat az ASUS Static beállításon maradt és most működik, először még a CISCO oldalán be volt kapcsolva a DHCP, de miután kikapcsoltam, úgy is működött. DMZ még be van állítva. Viszont kintről elérés még nem megy, bár nagyon biztató volt, hogy feljött a bejelentkezési ablak, de aztán egy hibaüzenet, hogy nem tudja betölteni az oldalt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15703) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#15702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár én nem használtam még soha ezt a DMZ-t, nem volt rá szükségem, de szerintem ennek sokan félreértik a szerepét. Többnyire mindenki azt gondolja, hogy ez amolyan "tűzfalmentes" övezet, de szerintem pont, hogy nem erről van szó... A DMZ szerintem olyan zóna, ahova szervereket szokás tenni, és ami nem csak a WAN, de a LAN hálózattól is el van különítve, onnan is tűzfallal van védve.

De akkor jól értem, hogy már van net az ASUS-on, és az arra kötött gépeken is (ha van ilyen), csak még annyi kellene, hogy kintről elérd az ASUS kezelőfelületeit...

(#15704) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#15703) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen, jelen pillanatban csak a távolról elérés nem működik. Korábban, mielőtt a CISCO bejött volna a képbe, működött.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15705) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#15704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A fentebb linkelt cisco képen a wan részben látható "Block Anonymous Internet Requests" mit takar? Nem próbáltad kikapcsolni?

(#15706) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#15705) üzenetére


mobilizmo
addikt

Érdekes!

Rtorrentet elérem a munkahelyemről! Úgy tűnik csak ennyi kellett neki.
A routert még nem tudom, hogy elérem-e, ha ua.-al a címmel csak /rtorrent nélkül próbálom,
akkor nem tudja megjeleníteni a lapot (hibaüzenet). Próbálkoztam portokkal (8080, 443, 666) csak úgy, de az meg az itteni proxy beállítások miatt nem megy ki.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15707) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#15706) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na ez így nem lesz jó... Ezek szerint nincs azzal semmi baj, csak rossz címet használsz. Tehát akkor... A routeren két, egymástól külön webszerver fut, két külön porton! Az egyik a lighttpd, ami alapesetben a https 443-as portra van téve, de mivel a https-nél ez a default port, így ezt nem szükséges mögé írni, akárcsak a http esetében a 80-ast sem. Legyen a példa cím

mobilizmo.dyndns.org

Ez esetben az rtorrent-et a

https://mobilizmo.dyndns.org/rtorrent

címen éred el, és mivel a lighttpd root könyvtárában nincsen index.htm file, így ha nem írod be az rtorrent-et

https://mobilizmo.dyndns.org/

akkor egy 404-es hiba jelentkezik, miszerint a lap nem található...
És milyen igaza van :)
A másik webszerver, amin a Tomato webadmin felülete fut... Ezt mindenképpen egy másik portra kell tenned, mert nem lehet mind a kettő a https 443-ason. Ha szigorú a tűzfal a cégnél, akkor legyen mondjuk az alapértelmezett 80, vagy esetleg még a 8080, ami szabad szokott lenni. Ha a 80-asra állítod, akkor a cím simán így néz ki:

http://mobilizmo.dyndns.org/

ha pedig a 8080-ra, akkor így

https://mobilizmo.dyndns.org:8080/

Ezt a Tomato webes felületén tudod beállítani... Itt:

Remélem, így már tiszta a dolog! :)

szerk.:
Távoli (WAN felőli) elérésnél értelemszerűen a 3. és 4. sor számít, tehát a Remote Access és Port. A felső kettő csak a helyi (LAN oldali) elérést befolyásolja. Amit itt beállítasz, azt a tűzfalhoz automatikusan hozzáadja, tehát azzal már nem kell foglalkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#15708) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#15707) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

JAVÍTÁS!

A Tomato-s kép feletti, utolsó címet véletlenül elírtam, az nem https akart lenni... Helyesen tehát így néz ki:

http://mobilizmo.dyndns.org:8080/

(#15709) kenand


kenand
veterán

T-mobile megosztás WL-500GP-vel.

Eddig Vodafone feltöltős NET-em volt, de sokba került, ezért áttértem T mobile 3Gigás csomagra (vezetékeshez fél áron adták)

Probléma az volt, hogy a T-mobileos MF100-as sticket nem kezelte

Így függetleníteni kellett a Vodás Huawei 3520-as (E169) sticket

Számos cég hirdet 1800-2000 Ft körül függetlenítik a modemet.
Vagy megteheted magad is, találtam megfelelő applikációt
[link]

Ezután már elfogadja a T-mobile-os SIM-et

beállítás:

IP Config WAN/LAN menünél a WAN connection type-ot USB-re kell állítani
Majd USB connection menü
GPRS/EDGE/UTMS configban

APN: internet
Dial number: *99#
USB device speed 921600
USB device Vendor ID: 0x12d1
USB device Product ID: 0x1001
USB device packet size: 4096

Modem type: Huawei E169

természetesen a beállítás előtt a rooterre fel kell telepíteni a megfelelő firmwaret, ami támogatja a 3g modemeket
[link]

Ha Windows és OSX alatt is akarjátok használni a sticket akkor a software-t is felül kell írni, mivel az alap vodás nem hajlandó t-mobileos simet kezelni.

[link]

A linkről az alsót kell választani: (ma mindkét platformot szeretnétek)
E169 Client Software WINMACB300D00SP01C0 3(UTPS11.002.04.10.0 3_MAC11.201.01.00.03 )

Ezek után fel kell telepíteni a Mobile Connectet
T Mobile esetén APN névnek internet -et, telefon számnak *99# -et kell írni.

(#15710) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#15707) üzenetére


mobilizmo
addikt

Persze ismerem azt a problémát, és éppen ezért én annak idején 666-os portot adtam meg (és https-t használok mindkét helyen). A helyi eléréssel nincs is probléma, távolról nem megy csak, az meg maradt a 8080-as port.
Az én fw-ben egyébként ez a rész így néz ki:

Szóval azt mondod, hogy az itt beállított portokkal nem kell foglalkozni a firewall scriptben?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15711) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#15710) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem kell foglalkozni vele...
A kinézet máris ugyanaz lesz mint nekem, ha átállítod HTTPS-ről HTTP-re. :)

(#15712) kenand


kenand
veterán

ext2 vagy ext3 filerendszerem van és amikor sambával másolok rá akkor a 4giga byteosnál nagyobb fileok hibásak mennek fel, mintha üresek lennének. 4gigánál kisebbek jól másolódnak. Mi lehet a baj?
Akkor okoz gondot ha 4 gigabyteosnál nagyobb file-t pl. hd filmet szeretnék rámásolni seedelés céljából.

Egy USB HDD van hozzákötve és oleg fut rajta

(#15713) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, most cseréltem a netemet 2Mbit-ről 5-re, és úgy látom hogy a routerrel már nem tudom kihasználni ezt a sávszélességet, letöltéskor 1 torrent fut és még is ingadozik össze vissza :( átlagosan 300kb-el tudok így tölteni. USB-s rack van hozzá kötve a vashoz, ntfs fájlrendszerrel, és persze swappel. Csináltam néhány tesztet mert sok helyen írtál már hogy lehet az ntfs miatt lassú a töltés/másolás, nos és letöltés közben ugyan olyan ingadozást tapasztaltam ugyan olyan 2.5-ös load mellett! A fájl másolásnál az ext3 tényleg gyorsabb, ntfs fájlrendszerrel 1mb-al tudtam másolni a gépre, ext3-mal pedig 3mb volt az átlag, viszont a letöltésben nincs különbség! Próbáljak esetleg meg más fw-t rá, vagy ennyit tud a router összesen? Várom a véleményeket.
Ha valami fw-t ajánlotok az openwrt helyett akkor kérem hogy linket is adjatok hogy melyik leírás alapján érdemes hozzáfogni.
Előre is köszönöm.

(#15714) Laca 012 válasza PistiSan (#15713) üzenetére


Laca 012
őstag

Annál azért sokkal többet kellene tudnia!
Feltéve:
ha olyat töltesz aminél megfelelő seed is van,
a kliensben beállított port meg van nyitva és aktív vagy
és nincs korlátozva a torrent kliensben a sebesség.

A vas az alkalmas rá, az tuti, viszont ...WRT firmware-ekben vargalex a szaki, ha az a ludas, szerintem ő megmondja mi a gáz..

(#15715) PistiSan


PistiSan
addikt

Az oldal szerint aktív vagyok! 60 peer tud alapból rám csatlakozni, akik rám is csatlakoznak, meg ha helyi gépen utorrenttel húzom a cuccot akkor az szépen jön teljes sávon, ingadozás nélkül.
feltöltési korlát van csak beállítva ami most 20kb (a max feltöltésem 60kb), a letöltésnél meg az ingadozással van a baj, tehát van hogy 600-al jön, utána 5-10mp-el meg 100-al ezután felugrik ilyen 900-ra... ez már kezd nekem kamu adatnak tűnni.
Portot ki kell nyitni neki? ha aktívnak jelez az oldal akkor az is vagyok gondolom.

(#15716) Intruder2k5 válasza PistiSan (#15715) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A torrent (vagy bármi más) portját itt tudod ellenőrizni:
http://www.utorrent.com/testport?port=6881
A link végén lévő 6881 számot értelemszerűen cseréld arra, amelyik portot ellenőrizni szeretnéd. Ha Tomato fw-vel szeretnél próbálkozni, az aláírásomban lévő címen mindent megtalálsz róla... Hivatalos oldal linkjét, és egy kis útmutatót a beüzemeléshez.

(#15717) PistiSan válasza Intruder2k5 (#15716) üzenetére


PistiSan
addikt

Heló, a mai nap jó hosszúra sikerült, megfogadtam a tanácsodat és feltettem a tomatot, a legújabb verziót a leírásod alapján, és nem az optware-t használva gondolva hogy haladó felhasználó vagyok, végül is ez az út nem jött be mivel nem sok leírás volt ezen a téren az oldalon. Nem esetem kétségbe, második próbálkozásra már a 2.4-es kernellel próbálkoztam és az optware telepítőt használtam, nagyszerű dolog ez a csomag telepítő, néztem a folyamatot hogy mennyi mindent feltesz biztos nem kevés idő lehetett ezt így megírni, de sajnos reboot után az rtorrent nem akart elindulni nekem. :(
A Tomatoval kapcsolatban nagyon tetszik hogy ennyi mindent beletettek az fw-be és tényleg nagyon sok mindent belehet állítani grafikus felületen, viszont mindezek ellenére úgy érzem még most is hogy az OpenWrt közelebb áll a szívemhez, számomra ez sokkal érthetőbb és ha valami gond van rögtön tudom hol keressem a problémát.
Végül is vissza került a Backfire 10.03 a vasra, megnézem hogy lett-e valami változás azóta a letöltési sebességben.
Minden esetre köszönöm a fw tippet, tájékozódás/tapasztalat szempontjából mindenképpen hasznosnak bizonyult.
Van arról tapasztalata valakinek hogy milyen internet sebességet képes kezelni ez a router transmisson vagy rtorrent alatt? Illetve az is érdekelne hogy milyen processzor load mellett megy másnál a letöltés.
Jó lenne ezekre választ kapni.

(#15718) vargalex válasza PistiSan (#15713) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Én anno a WL-500gP V1-en (128 MB-ra bővítve) is OpenWrt-t használtam. Nálam sajna az UPC korlátozása jött be a képbe, de a sebességről írtam itt, illetve itt.

Alex

(#15719) Intruder2k5 válasza PistiSan (#15717) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sajnálom, hogy nem jött össze, de ha neked az OpenWrt tetszik, akkor maradj annál, egész biztos, hogy abban is meg lesz a megoldás a problémádra. Tény, hogy merőben más a két fw, és hát, ki melyiket szokta meg... :)
Én a Tomato-ról tudom elmondani, hogy mostanra többnyire már tudom, mit hol keressek benne... Az optware telepítő scripthez annyit, hogy elég amatőr módon van megírva, mert sajnos a shell script nem az erősségem, de működik, ez már többször bebizonyosodott. Azért nem olyan hosszú az, mint amilyennek látszik, mert nyilván mint azt Te is tudod, egy csomagnak lehet sok függősége is, ami telepítéskor automatikusan felkerül vele együtt, és ezért már jóval többnek látszik a dolog. Tehát felteszi a szükséges csomagokat, és a futtatáshoz megfelelően előre megírt konfigokat bemásolja a helyükre.. Nem lett ez túlbonyolítva, arra törekedtem, hogy minél egyszerűbb legyen használni, és minél kevesebb legyen a hibalehetőség. Mondjuk 0-ra csökkenteni sajnos nem lehet, van aki az fstab-ot rontja el, van aki pedig nem tudja kicsomagolni a tar.gz-t, és ilyenkor néhány file-t nem talál script. De, ha Te már leszedted, akkor úgysem érdemes most belemenni a lehetséges hibákba, így ezt hagyjuk ki. A problémáddal, ha nem sikerül megoldani, szerintem keresd meg bizalommal vargalex-et, Ő nagy OpenWrt-s szaki! A sebességhez annyit, hogy a rlgebben itt olvasottak alapján én úgy tudom, hogy a roueteren futó torrent letöltés maximális sebessége olyan ~1,2 MB/sec (tehát valamivel több mint 1 megabájt másodpercenként) körül van. Ilyenkor a CPU Load már bőven 3 felett is járhat, de azért megy!

szerk.:
Közben meg is jött vargalex! :)

[ Szerkesztve ]

(#15720) nandris


nandris
aktív tag

Sziasztok
Valószínűleg haldoklik a routerem, nem képes 2 megabits nél nagyobb sebességre, a masinát kiiktatva ez az érték 6 megabits ig simán felmegy. Egyébként ez az előfizetésem határa. Szerintetek mi tévő legyek? Lehet ennek valamit csinálni, vagy vegyek másikat? Most tomato-van rajta a legújabb firmware változatban. Az összes többi minden kifogástalanul működik a gépen. (torrent .....)

(#15721) Intruder2k5 válasza nandris (#15720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én nem hiszem, hogy ez a haldoklásának a jele volna... Javaslom, hogy csinálj egy Hard Reset-et, és konfiguráld újra a routert, de kézzel, és nem pedig a mentés visszatöltésével. Megcsinálhatod itt is,

majd ha ezzel megvagy, akkor mehet a hardveres megoldás is, tehát bekapcsolt routeren nyomd le 10+ mp-re a Restore gombot.

(#15722) nandris válasza Intruder2k5 (#15721) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia.
Köszi sikerült, de ha már benne voltam, akkor a legújabbat tettem fel. :DD

(#15723) Intruder2k5 válasza nandris (#15722) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek! :C

(#15724) Badb0y


Badb0y
addikt

Kis segítség kellene asus wl-520gu-val kapcsolatban. Nem találtam témát, hátha itt.

Openwrt-sen vettem, tehát vannak rajta extra dolgok. De amiért ilyet vettem, a nyomtatómegosztás semmi más. Hogy lehet ebbe a routerbe beállítani, hogy a nyomtató nyomtasson is? Services-nél bepipáltam az usb core supportot, és a nyomtató támogatást és az usb2.0 támogatást.

És hálózati nyomtatót akartam hozzáadni, de nem nyomtat :F

Hátha valaki már találkozott ilyen problémával :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15725) vargalex válasza Badb0y (#15724) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha Services-ről és pipákról beszélsz, akkor szerintem inkább DD-Wrt van rajta. Az USB2.0-át felesleges bepipálni, mert csak 1.1 van rajta. usb-ohci kell hozzá.

Alex

(#15726) Intruder2k5 válasza Badb0y (#15724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem flashelj rá egy Tomato-t vagy OLEG-et, ott legalább "hazai pályán" leszel, azokat már ismered. Ha meg netán mégis DD-WRT, akkor tudni kell, hogy abban nincs printserver, azt külön kell letölteni, és telepíteni. Legalábbis a TP-LINK WR1043ND topikban így mondták, akik beüzemelték DD-WRT alatt a nyomtatószervert. Én sosem próbáltam amúgy... :)

szerk.:
Tudom, hogy a webes felületen ott van a "gomb", de nincs mögötte szoftver. Állítólag!

[ Szerkesztve ]

(#15727) Badb0y válasza vargalex (#15725) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen DD-wrt sry :)

Akkor mindent bepipáljak inkább ? Vagy elégnek kellene legyen az usb-ohci, usb 1.1 és maga az usb támogatás ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15728) Badb0y válasza Intruder2k5 (#15726) üzenetére


Badb0y
addikt

Na az szép :D

Régebben volt egy oldal, ahol a legfrissebb olegek voltak fent. Felrakom azt akkor öcsém routerére is, és akkor ott jobban eltalálok majd, csak az a géz, hogy egyszerűen nem engedi flashelni, lehet valami speckó módon kell majd ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15729) Badb0y


Badb0y
addikt

Jah és egy rendkívül érdekes dolog amiktől kitépem szálanként a hajam. Költözés után másik lakásba is beköttettük diginetet mint a másik helyen is és nem megy a net :W

Reseteltem mindent miután amikor simán beírtam az új adatokat, semmi nem ment, de a reset és szűz beállítás sem segített. WL500W-ről van szó.

Lényeg, hogy csatlakozik netre a router, wifin keresztül rá is tudok csatlakozni, nincs kis sárga felkiáltójel, de amikor meg akarok nyitni egy oldalt homokórázik és nem nyitja meg. Próbáltam kábelen keresztül is ott sincs semmi.
Amikor direktbe rákötöm a lakásba jövő digi csatlakozóra (kimarad a router) megy a net mint állat, tehát nem ott van a gond. Vittem egy másik TP-link routert ment mint állat wifin keresztül vitte a 35/40-et. De se a sajátom se a wl520gu nem képes kezelni a netet. Tükrök vannak ahol a router van, de kivittem tükörmentes övezetbe ott sem (bár kábelen keresztül nicns jelentősége)

Mit lehet a gebasz ??? Eredeti helyén is diginet volt. És diginet is megy mint állat, de egyszerűen a net nem megy se kábelen se wifin :( 2 gépen próbáltam, mindkettőn win7 van.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15730) vargalex válasza Badb0y (#15729) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nincs Digi-m, ezért csak tippelek. Biztos, hogy az új helyen is ugyan olyan a kapcsolat típusa? Ugyanis a Digi oldalán 2 féle információ is van:

1. Automatikus IP-cím (DHCP)
2. PPPoE kapcsolat

Alex

(#15731) Intruder2k5 válasza Badb0y (#15728) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A régebben volt oldalak megvannak még most is, mind OLEG, mind pedig TomatoUSB részről.

Webes felületről szerintem nehézkes lesz más típusú firmware-t flashelni, inkább használd az ASUS Restoration Tool-t, annak mennie kell!

(#15732) Laca 012 válasza Badb0y (#15729) üzenetére


Laca 012
őstag

Én másra tippelek. Nekem is DIGI-m van és egy jó kis tapasztalat..

Amikor nkem bekötötték a DIGI-t, a Top-Net 80/25-ös csomag helyett 25-30/10-15 volt a sebesség és nem minden gépemmel tudtam csatlakozni 3-4szer kijöttek-igazgattak...stb mire már 40/15 lett. Azt mondták, hogy nálam nem tudják mégsem biztosítani a legmagasabb csomagot, hanem minősíttessem vissza az egyel kisebbre.
(Ja! és a minimális sávszélesség amúgy megvan, plusz a srác amit hozott laptop az is tud csatlakozni , meg az enyém is, úgyhogy az hogy a WL500 és a másik laptop nem tud csatlakozni, az a készülékek hibája ebben az esetben ha nem jogos a bejelentés 5eFt a kiszállás!!! Nekem mondjuk nem kellett kifizetni, mert erősködtem, hogy lesz folytatás....)

Ebben még az a vicc, hogy a lépcsőházban velem szemben van a villanyóra helyiség, oda jön be az optikai kábel, amit had ne részletezzem milyen sebességet tud. Onnan az optikai átalakítótól és a switch-től kb 20-25m kábelen jön a net. Ekkora távolságon nincs az a veszteség, ami észrevehető sebességcsökkenést okozna..

Addig addig piszkálódtam, míg kiderült, hogy az UTP kábelt eleve nem az "A" szabvány szerint kötik (krimpelik rá a dugót), hanem "B" szabvány szerint ami elvileg az x-over (kereszt) kábel egyik végén szabadna csak, hogy legyen. Ettől még jónak kellene legyen, de azokat a színeket sem találták el, ezért volt rossz a kapcsolat. Miután fel lett rendesen krimpelve, egyből minden eszközömmel fel tudtam csatlakozni és már akár 60-65/25-ös tesztjeim voltak..
( adtam nekik egy jól krimpelt 15m-es kábelt, bedugták a switchbe, behoztam a lakásba és azzal érdekes ment minden eszköz, ha nem is 80/25-ön. :Y )
Aztán még cseréltek egy switch-et és azóta megy a 80/25 néha még több is.

Ugyan ez ismétlődött meg Oyabun-nál a IX.kerületben és Compityu-nál Százhalombattán..
No comment..

(Ettől független lehet nálad nem ez a szitu, de lehet ilyen verzió is)

[ Szerkesztve ]

(#15733) Badb0y válasza Laca 012 (#15732) üzenetére


Badb0y
addikt

Ha direktbe összekötöm a géppel, akkor megy y net mint állat. Nálam még netsebesség változás sem volt, mert 30/20-as volt a régi helyén is és a mostanin is.

A kábeleket én csináltam, színeket nem néztem, mert lényeg, hogy egyenesen legyenek bekötve. És ami érdekes, hogy wl500w wl520gu egyik sem megy, egy szar (de újfajta) tplinkkel meg megy mint állat.

Lehet tplink tud vmi kábel kezelést? Lehet számítanak a színek ???

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15734) Badb0y válasza vargalex (#15730) üzenetére


Badb0y
addikt

PPPoE-s beállítási papírt kaptam, ezért úgy állítottam be routerbe, gépen szintén, routerben ment gépen nem. Routerben kellene lehet átállítani ? De akkor meg hova írom a bejelentkezési adatokat ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15735) Badb0y válasza Intruder2k5 (#15731) üzenetére


Badb0y
addikt

Erről a restorationos cuccról van valami leírás valahol ? Úgy e lékszem volt itt topikban is, de nem találom :F Valami tftp-s dolog rémlik.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15736) vargalex válasza Badb0y (#15734) üzenetére


vargalex
félisten

Eddig nem az volt, hogy a gépen ment és a routeren nem?

Alex

(#15737) Badb0y válasza vargalex (#15736) üzenetére


Badb0y
addikt

Ne haragudj, dehogy nem :)

Tehát:

Egyik asus routeren sem megy a net akárhogy csatlakoztatom (kábel/wifi), a gagyi új tplinken megy a net mindkét gépen mindenféle csatlakozással.

Illetve ha direktbe kötöm össze a bejövő netet a géppel és manuálisan létrehozom a kapcsolatot úgy hasít.

Lehet jelentősége a kábel sorrendnek ? Lehet azok a színek jelentenek vmit? Kevesebb fesz megy vmelyiken vagy lehet valami ilyen ? Nem hiszem, mert tplinken is ezekkel a kábelekkel használtam. Lehet tud az valamit amit ezek nem :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15738) Intruder2k5 válasza Badb0y (#15735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tessék! :)

Értelemszerűen ezt olyan fw-vel csinálod meg, amilyennel szeretnéd...

(#15739) vargalex válasza Badb0y (#15737) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Elméletileg a sorrend is számít, a csavart érpároknál a csavarások hossza különböző.

Alex

(#15740) Badb0y válasza Intruder2k5 (#15738) üzenetére


Badb0y
addikt

Köszönőőőm :D

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15741) Badb0y válasza vargalex (#15739) üzenetére


Badb0y
addikt

Akkor bekötöm a B szerint.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15742) Laca 012 válasza Badb0y (#15733) üzenetére


Laca 012
őstag

mert lényeg, hogy egyenesen legyenek bekötve

Na itt kezdődnek a problémák... :U

UTP kábelnél az a lényeg hogy sodrott érpár. Ez a 2 szó. Okos emberek sokat gondolkodtak ezen, hogy ilyen iszonyat sebességen működjön az a szaros rézkábel. Számoltak mindenféle csillapításokkal meg reflexiókkal, meg minden bizbasszal. Azzal hogy te nem ilyen sorrendben kötöd be nf-n-zf-k-kf-z-bf-b mindezeket a jó tulajdonságokat teszed tönkre. De azt is kipróbálhatod hogy egy jól bekötött kábel megtörésével hogyan csökken az átviteli sebesség.

Ezt egy másik topic-ból idéztem, de röviden ennyi..
És a szomorú nem az, hogy Te nem tudod, hanem az, hogy azok a szakemberek akik ezzel pénzt keresnek azok sem igazán tudják, jó indulattal is csak sejtik... :W

És ha ők a pincében-padláson, vagy ahol a switch-ük van szarul kötik, kötögetheted Te bárhogy.

Az, pedig, hogy olcsó vagy drága készülékkel megy-e, az nem mérvadó. vannak vezérlők amik érzékenyebben és vannak amik nem. ettől még nem biztos, hogy az erre érzéketlenebb a jobb! :N

[ Szerkesztve ]

(#15743) Badb0y válasza Laca 012 (#15742) üzenetére


Badb0y
addikt

Akkor mindenképpen átkábelezem, hátha az a hiba, bár én nem látom esélyét :D Mivel TP-link akkor miért ment :D

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15744) Laca 012 válasza Badb0y (#15743) üzenetére


Laca 012
őstag

Már írtam:

Az, pedig, hogy olcsó vagy drága készülékkel megy-e, az nem mérvadó. vannak vezérlők amik érzékenyebben és vannak amik nem. Ettől még nem biztos, hogy az erre érzéketlenebb a jobb! :N

Azért megpróbálom még vesézni a témát:

Függhet pl. a chip-től ami kezeli, vagy a baluntranszformátortól amit használtak benne, meg még ezer más dologtól..
Nálam a WL500 nem ment (broadcom BCM5325 chip)
A laptopom ment (realtek chip)
Párom laptopja nem ment (atheros chip)
A "szakember" -nek acer netbook-ja volt, fene tudja milyen chippel..

A TP-link -ed épp tud csatlakozni.. csak szerencse... :K

És hogy bonyolítsam:
A WL500 próbált csatlakozni, (WAN led világított, néha villant) de nem kapott ip-t,
a párom notebookja azt sem érzékelte, hogy bedugtam a kábelt...

Egyébként hogyan kábelezed át? Hozzáférsz a DIGI-sek switch-éhez?? Az általában elzárva szokott lenni... :U

[ Szerkesztve ]

(#15745) MC Pite


MC Pite
veterán

Táp problémát hogy tudom 100%ra kideríteni? Időnként mintha kifagyna, 1 perces áramtalanítás után valameddig jó. Ha táp bedugva marad a konnektorba, de lehúzom a routerről, sípol benne vmi (kondi v tekercs v mittomén).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#15746) Laca 012 válasza MC Pite (#15745) üzenetére


Laca 012
őstag

Vagy megméred a feszültséget úgy, hogy a router is rajta van.(Akár az USB csatin keresztül egy elvágott usb kábel segítségével)
Vagy rádugsz egy másik tápot ha van, (akár egy asztali gép tápjának 5V-os ágáról működteted ideiglenesen),
Vagy kapásból szétszeded a tápot és megnézed púpos-e a kondi.(ha sípol akkor valószínűleg)

Több most nem jut eszembe... :U

(#15747) Badb0y válasza Laca 012 (#15744) üzenetére


Badb0y
addikt

Sehogy nem kábelezem át, csak bejön egy utp kábel a lakásba, és amik onnan jönnek azokat csinálom újra.

Úgy néz ki tényleg színsorrend volt a probléma.

Az érdekes az, hogy ami bejön kábel lakásba, az a B szerint van kiosztva, de ha B kábelt csináltam, azzal nem ment. Csináltam egy A-t azzal meg megy :F

Nem úgy kellene, ha egyszer B-sen van kábelezve akkor B-sen kellene tovább menjen ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15748) Badb0y


Badb0y
addikt

No minden megoldódott, 520gu esetében a nyomtatóprobléma megoldódott egy oleg újraflasheléssel, 500w net probléma pedig a színsorrend volt a végén mégis :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#15749) Laca 012 válasza Badb0y (#15748) üzenetére


Laca 012
őstag

Szuper! "Akkor örülünk Vincent!" :C

(#15750) Kovi71TM


Kovi71TM
tag

Tudtok ajánlani külső 3.5 rackot, táppal?

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.