Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) Laca 012 válasza Intruder2k5 (#14700) üzenetére


Laca 012
őstag

Valamit lehet trükközni, rengeteg szerveren üzemel több domain.. (akár több 100-több 1000)
Még nem olvastam utánna, de már nálam hozzáértőbb ember mondta, hogy meg lehet csinálni ....
Most, hogy gondolkozok, valami olyasmit mondott, hogy ha dyndns-ről (vagy bármilyen domain-ről), érkezik a kérés, akkor nem csak átirányít az ip-re, hanem a kérés fejlécében megvan az is, hogy melyik domain-ről érkezett az a kérés és az alapján a szerver (az apache2 ?) irányítja a megfelelő host-ra vagy weblapra.. És akkor máris nem ugyanaz az rTorrent fog bejönni.
Valahogy így magyarázta.

Remélem nem írok nagy hülyeséget, de tuti valahogy működik a dolog és nálam is fog, hisz a nagyobb szerverek sem különböznek sokban!
Főleg csak hardverben, meg azok nem "routerkednek" ;] !!

Ahh lehet ezt kutyulni.. :D

[ Szerkesztve ]

(#14702) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#14701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem írsz nagy hülyeséget, elvileg a lighttpd is tud valami ilyet.
http://www.cyberciti.biz/faq/howto-lighttpd-virtualhost-configuration/

(#14703) ArchElf válasza Intruder2k5 (#14702) üzenetére


ArchElf
addikt

Cool... mindennap tanul valami újat az ember :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14704) Laca 012 válasza Intruder2k5 (#14702) üzenetére


Laca 012
őstag

[link1]
[link2]
Itt a PH-n
[link4]

Van min csemegézni, de a napokban ki is próbálom azt hiszem..

(#14705) Z0mbi válasza Z0mbi (#14697) üzenetére


Z0mbi
senior tag

muxik! Jiiiha!
koszi

(#14706) Addel


Addel
senior tag

Sziasztok, rég jártam erre.

Úgy tünik csak olyan wl500gp tulaj van akinek már tönkrement a tápja meg akinek tönkre fog menni előbb-utóbb. :)

Négy év után tegnap este az enyém is kilehelte a lelkét. Ugyan az az 1200uF/10V kondi ment el benne, ami előttem sokaknak már. Ma vettem egy újat 30forintért, kicseréltem és azóta megint működik hibátlanul.
Reggel elég ideges lettem mikor nem volt net és össze vissza világítottak a ledek a routeren, de már egészen megnyugodtam.

Na a legjobbakat, meg táphibamentes működést mindenkinek. :DD

(#14707) Laca 012 válasza Addel (#14706) üzenetére


Laca 012
őstag

(#14708) szicsu


szicsu
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy torrent klienst wl700 + OpenWrt es combora.
Az se baj ha a klienshez nincs web-es felület hozzá, csak hatékony és jól konfigurálható legyen :)

köszi :R

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#14709) Intruder2k5 válasza szicsu (#14708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

OpenWrt-n szerintem a Transmission a legelterjedtebb. Saját webes felülete van, bár (szerintem) ez egy kissé fapados. Viszont vannak hozzá kliens programok is, amik már egész jól néznek ki. Pl. ez és ez. Az rtorrent azért nem a legjobb választás, mert állítólag OpenWrt-nél valami nem kerek a PHP környékén, és ezért a rutorrent WebUI-t nem tudod beüzemelni hozzá. Bár mondjuk ntorrent-tel, vagy konzolon tudod kezelni, csak utóbbi elég macerás lehet. :)

(#14710) Intruder2k5 válasza szicsu (#14708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Segítséget itt találsz hozzá például.

(#14711) vargalex válasza Z0mbi (#14687) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha 2.00-ás verziónál újabb Transmission-od van, akkor felesleges a screen használata. Ugyanis megadhatsz egy scriptet, amit a torrent letöltésének befejezésekor automatikusan indít a transmission. Ez a script nagyjából lehet az, amit egyébként a screen-ben futtatnál.
A settings.json-ból a script-torrent-done-enabled és a script-torrent-done-filename az ide vonatkozó rész.

Alex

(#14712) vargalex válasza Intruder2k5 (#14709) üzenetére


vargalex
félisten

A BroadCom verziós PHP-val nem volt gondom, csak az Atheros-ra build-elt 5-össel van egy kis gubanc. De a 4-es Atheroson is megy rendesen.

Alex

(#14713) Addel


Addel
senior tag

Használ valaki NFS-t windows7 x64-el ?
Na az segíthetne, mert nekem nem sikerül, pedig WinXP-n szépen működött.

(#14714) Addel válasza Addel (#14713) üzenetére


Addel
senior tag

Visszaszívom, kigugliztam, most már jó.
NFS alatti ékezetre tud valaki megoldást ?

(#14715) cochy


cochy
tag

Sziasztok,

hogyan tudnék ASP.NET oldalakat "futtatni" a routeren? Ugye alapból a BusyBox segítségével megjelennek a konfigurációs oldalakat, de rá lehet venni, hogy figyelje a kérésket más mappában is? vagy valami más ötlet? googlizok már egy ideje, de semmi infó.

Köszönöm előre is.

(#14716) Bernath


Bernath
tag

Egy banális kérdésem lenne...A routerben a proci ill memoria felett az árnyékoló lemez szükséges ill mi lesz ha eltávolitom? Sokkal egyszerübb lenne rá hűtést fabrikálni :)

Bernath

(#14717) Laca 012 válasza Bernath (#14716) üzenetére


Laca 012
őstag

Hát igen! Tuti egyszerűbb lenne. :K
De elvileg rádiófrekvenciás és egyéb jelek (pl. a wifi) bezavarhatnak és ezért esetleg instabillá vállhat a rendszer.
Viszont el tudok képzelni olyan megoldást, hogy akkora bordákat teszel rá, amik nagyrészt lefedik a területet. A bordákat galvanikusan odakötöd az árnyékoló lemez keretéhez és akkor helyettesíti a lemezt. Próba-szerencse...

Különben van olyan router, ahol ugyanez a proci árnyékolás nélkül működik (300MHz-en) , illetve a memóriákat sem szokták lefedni.
Valószínűleg itt az az oka, hogy a nyomtatott áramkört nem sikerült valami fényesen megtervezni. Azért is kell bizonyos memóriachipek használata esetén egy kis szűrőkondenzátort odaforrasztani az 51 vagy 52-es lábhoz talán?? (128MB-os bővítésnél)
Ott is akik kitalálták ezt a kondenzátoros megoldást, a gyenge minőségű nyomtatott áramkörrel magyarázzák ennek szükségességét.. :U

(Esetleg még azt lehet, hogy a bordák helyét kivágni az árnyékolólemezből és a maradékot rápattintani a helyére. Kisolló simán elviszi..)

(#14718) Bernath válasza Laca 012 (#14717) üzenetére


Bernath
tag

Nagyon egyformán gondolkodunk,csak kellett egy kis megerősités :) Védső esetben kivágom az árnyékolást,de előbb megpróbálom a bordát simán hozzákötni az árnyékoláshoz,talán elég lesz...
Köszi!

Bernath

(#14719) Intruder2k5 válasza vargalex (#14712) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint akkor PHP4-el fel lehet tenni, mondjuk a 1043-ra a rutorrentet úgy, hogy működik is?

[ Szerkesztve ]

(#14720) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Forgalom statisztika, felhasználónként!
Milyen kár, hogy ez nincs benne a teddy modban...

[ Szerkesztve ]

(#14721) mgrincs válasza Bernath (#14716) üzenetére


mgrincs
tag

Nálam kb egy éve hibátlanul futott árnyékoló lemez nélkül.
Szerintem nem igen lehet baja.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#14722) mgrincs válasza Intruder2k5 (#14720) üzenetére


mgrincs
tag

Én a helyedben kipróbálnám, ha a Robson féle script generátorral osztod ki a sávszélt megjelenik-e valami hasonló.
Szerintem meg kellene.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#14723) cochy


cochy
tag

Ha valami miatt teljesen resetel a router (default-ra ugrik vissza az SSID, semmi beállítás nem maradt meg benne), akkor a settings management és flash management opciókkal teljesen eredeti, bekonfigurált formájába tudom visszaállítani a routert?
Régebben volt ilyen problémám, akkor elveszett minden, de most csináltam mentést mindenről. Kérdés, hogy ezekeből vissza tudom-e igy állítani vagy tennem kell még valamit? Picit sok idő volt megcsinálni az egészet. . :B

a multkori kérdésemre ha valaki válaszolni, azt is megköszönném:
"hogyan tudnék ASP.NET oldalakat "futtatni" a routeren? Ugye alapból a BusyBox segítségével megjelennek a konfigurációs oldalakat, de rá lehet venni, hogy figyelje a kérésket más mappában is? vagy valami más ötlet? googlizok már egy ideje, de semmi infó."

(#14724) nuri


nuri
aktív tag

Hogy tudom felrakni Tomato-t Oleg firmware után?
A webes felületen nem akarja bevenni a filet.

(#14725) ArchElf válasza nuri (#14724) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem tftp-n felmegy egy 30-30-30 után...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14726) ArchElf válasza cochy (#14723) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem hiszem, hogy van ASP.NET modul ASUS-ra fordítva... Szerintem kizárt.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14727) ArchElf válasza ArchElf (#14726) üzenetére


ArchElf
addikt

Bár a whislist-ben (Mono) már bent lehet egy ideje...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14728) Intruder2k5 válasza nuri (#14724) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#14729) nuri válasza Intruder2k5 (#14728) üzenetére


nuri
aktív tag

Köszi a válaszokat, sikerült felbírkozni Tomato-t restoration tool-al.
(de csak XP alól Win7 nem találta meg az eszközt)

(#14730) Laca 012 válasza Rick4 (#14691) üzenetére


Laca 012
őstag

Majd jelezz vissza, ha lesz fejlemény!!

(#14731) Kovi71TM


Kovi71TM
tag

Hi!

Mitől lehet az, ha a routert újraindítom, 1-2 torrentet (amit több hete seedelek) újra ellenörzi?

(#14732) Intruder2k5 válasza Kovi71TM (#14731) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egészen véletlenül nem seed-eled több helyre azt a torrentet?

Nekem akkor szokott ilyet csinálni, ha valamit két helyre seed-elek. Az egyikről leszedem, aztán megkeresem ugyanazt egy másik trackeren is, onnan is leszedem a torrent file-t, beteszem a kliensbe (rtorrent), majd az leellenőrzi, és elkezdi oda is seed-elni. De egy reboot után akadnak olyan torrentek, amiket újra hashel... Tölteni nem tölt semmit, elmegy szépen 100%-ig, tehát nincs hiányzó adat, de ellenőrzi. Én sem jöttem rá, hogy milyen apropóból, és melyiket ellenőrzi, de néha szokott egyet-egyet. De olyat, amit csak egy helyre töltök, sosem szokott még egyszer ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#14733) Kovi71TM válasza Intruder2k5 (#14732) üzenetére


Kovi71TM
tag

De igen seedelem.
Csak megőrülök hogy 72GB-ot órákig ellenőriz! :W

(#14734) ambipur


ambipur
tag

Halihóóó emberek!

Egy érdekes dologra akadtam a héten, ami hasznos lehet azok számára, akiknek problémát okoz, hogy a transmission web - es felülete a 9091 - es porton érhető el. Lehetséges olyan munkahely, ahol ez tiltott. Többen írták mint megoldást, az SSH tunnelezést, de ez szerintem bonyolult, no meg van olyan munkahely, ahol semmilyen programot nem lehet telepíteni, tehát putty - ot sem. A cikk itt található:

http://mybookworld.wikidot.com/transmission

A módszer lényege: a lighttpd - vel kell egy proxy szervert definiálni a 9091 - es portra:

proxy.server = ( "/transmission" =>
( (
"host" => "127.0.0.1",
"port" => 9091
) )
)

Ez a normál 80 - as portra irányítja át a web - es felületet. Ezekután a transmission ilyen címen érhető el: router.dyndns.cime/transmission/web Egyszerű, nemde?

(#14735) Intruder2k5 válasza ambipur (#14734) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

De, valóban egyszerű... Bár én nem használok transmissiont, de azért egy-két kérdésem, ötletem van ezzel kapcsolatban :)

1. A transmission konfigban (settings.json), vagy máshol, nem lehet módosítani a portot?
2. Telepítés helyett Portable PUTTY (bár nekem rgazda jogom van bent, de ezt használom)

Arról nem is beszélve, hogy mi van akkor, ha kevés az elérhető portok száma a céges tűzfalon keresztül... Ilyenkor mégiscsak az SSH Tunnel a megoldás, ami egyáltalán nem bonyolult, messze nem olyan, mint első olvasásra. Csak egy beállítás a PUTTY-ban, és készen is van. Onnantól csak annyi, hogy más az url, amin eléred a routert a böngészőben, mert nem dyndns, hanem localhost. És ha ez be van állítva, akkor akármennyi portot elérhetsz, sőt használhatod az otthoni netedet, ha esetleg a munkahelyi korlátozva lenne. Stb, stb, stb...

Persze az általad megadott is egy lehetséges megoldás :-)

[ Szerkesztve ]

(#14736) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#14735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor meg is válaszolom magamnak :-) Lehet módosítani, tehát nem kell proxy!

rpc-port: Number (default = 9091)

[ Szerkesztve ]

(#14737) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv,
a mai nap sajna bebizonyosodott, hogy az Wl 500Gp router-em szórakozik. Tomato firmware + rtorrent van rajta
A jelenség az, hogy iszonyatosan szórja a sebességet, valamikor megy a max10Mbit-el, 11-es ping mellett, valamikor meg 700-as ping és 100Kb/sec. a sebesség, egyéb forgalom, letöltés nincs a mérések alatt.
Gondolom nem egyedi eset, van valakinek ötlete?

(#14738) Bernath


Bernath
tag

Sziasztok!
A fémdobozka mellett jobb oldalon látható R17-es felirattal egy SMD ellenállás. Azt kell kicserélni 62-68ohmosra. (eredetileg 62k(!)ohmos) Na ezt megcsináltattam:) most az lenne a kérdésem van 5dBi ill 8dBi antenna,itt csak arrol volt szó,hogy cseréljük vagy bővitsük 5 dBi antennával a routert.
Kérdés: a 8dBi antennát is lehet használni hozzá ill érdemes-e?

Bernath

(#14739) Intruder2k5 válasza Oczu (#14737) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv Neked is!

Véletlenül nem DIGI modemes neted van? A TP-LINK topikban írtak hasonló esetről a napokban. Én nem hiszem, hogy ez általános WL-500GP-s jelenség lenne, nem igazán hallottam ilyenről még eddig.

[ Szerkesztve ]

(#14740) Intruder2k5 válasza Bernath (#14738) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem minden további nélkül... Feltételezem, hogy minél nagyobb az antenna nyeresége, annál jobb lesz a WiFi kapcsolat minősége, hatótávolsága, stb...

[ Szerkesztve ]

(#14741) Oczu válasza Intruder2k5 (#14739) üzenetére


Oczu
senior tag

Nem, Rubicom. Nem is arra gondoltam, h általános, csak gondolom másnak is van ilyen. Visszakerestem itt, volt némi hasonlóság egy-két hsz-ban.
Csak modemmal nem volt gond, aztán újraindítottam az Asus-t,rátettem egy régebbi backup config-ot azóta jó, meglátjuk, meddig

Apropo:

nem ide tartozik, de nem tud adni senki segítséget: egy Asus RT-G32 -re akartam tenni e leírás alapján DD-WRT-t. Átbújtam a router topic-ját is. A fő gond az, hogy maga a router nem áll restore módba, hiába csinálom meg a hard resetet, a power lámpa nem villog, csak a WLAN

Bővebben itt kérdeztem

[ Szerkesztve ]

(#14742) Intruder2k5 válasza Oczu (#14741) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Be van állítva fix IP a gépen? (192.168.1.166)

[ Szerkesztve ]

(#14743) Oczu válasza Intruder2k5 (#14742) üzenetére


Oczu
senior tag

be bizony....... :W

Win7 alatt ipv4 alatt állítgatom a címeket, :F

(#14744) Bernath válasza Oczu (#14743) üzenetére


Bernath
tag

Szia!
Én nem vagyok nagy guru,de win7 alatt nekem sem sikeredett,csak Vista s az alatt,bár restore modba akkor is be kellene állnia :(((

Bernath

(#14745) Oczu válasza Bernath (#14744) üzenetére


Oczu
senior tag

Megpróbálom xp alatt mondjuk, bár a restore mód fura, az istennek nem sikerül.

(#14746) MC Pite


MC Pite
veterán

Üdv!

Épp azt keresem miért nem megy a nyomtatószerver (Epson SX115), amikor látom az alábbit:
EXT3-fs warning: maximal mount count reached, running e2fsck is recommended

Lehet hogy a hibásan letöltött torrenteket is ez okozhatja?

Ez segítség?
root@RT-00261889AC58:/tmp/home/root# e2fsck mmc
e2fsck 1.38 (30-Jun-2005)
e2fsck: while trying to open mmc

The superblock could not be read or does not describe a correct ext2
filesystem. If the device is valid and it really contains an ext2
filesystem (and not swap or ufs or something else), then the superblock
is corrupt, and you might try running e2fsck with an alternate superblock:
e2fsck -b 8193 <device>

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14747) Intruder2k5 válasza MC Pite (#14746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Éppen lehetséges, hogy akad hiba a file-rendszerben, de ez az üzenet csak arról tájékoztat, hogy már elég sokszor volt csatolva a kötet, itt lenne az ideje egy ellenőrzésnek. Ez viszont még nem jelenti azt, hogy hiba is van rajta.

Mit jelent pontosan a hibásan letöltött torrent?
Csak mert elvileg ha hibásan jön le valami, akkor azt a kliens dobja, és letölti újra.

(#14748) MC Pite válasza Intruder2k5 (#14747) üzenetére


MC Pite
veterán

Hibás torrent:
1, 100%nak jelzi (és jónak), közben kb 80-90% jött le igazából. Ellenőriztetem vele és rájön hogy nem teljes, de ha befejeztetem vele akkor sem lesz jó.
2, hibásnak jelez egyes torenteket csak úgy néha, a jókat is.

Nyomtató: Ezzel a nyomtatóval is ezt csinálja:
lpr.err p9100d[59]: /dev/usb/lp0: No such file or directory, will try opening later

Ellenőrzést próbáltam nyomni, de nem sikerült...
Igen, csatolgat:
user.info hotplug[106]: USB ext3 fs at /dev/discs/disc0/part3 mounted on /opt

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14749) ArchElf válasza MC Pite (#14748) üzenetére


ArchElf
addikt

Pendrive van csatolva? Lehet, hogy legyilkolta már a router.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14750) Intruder2k5 válasza MC Pite (#14748) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár hősiesen megmondom, még én sem ellenőriztem soha, így nem is tudom pontosan, hogy hogy kell, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy az "mmc" mappára kell ráuszítani az e2fsck-t. Én a helyedben inkább umountolnám, és valami ilyesmit próbálnék meg:

e2fsck -p /dev/discs/disc0/disc/part3

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.