Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) zaskar válasza Intruder2k5 (#20797) üzenetére


zaskar
senior tag

Igazad volt, valóban a Huawei és az Asus közötti vezetékszakasszal van a probléma. Összekötöttem őket egy 1 méteres kábellel, és mindjárt 227-et mértem mobilon is. Csak annyi a gond, hogy a Huawei az emeleten van, az Asus pedig a földszinten. Így a padláson keresztül köti őket össze egy hosszú kábel. Persze ezt anno a Telekom kötötte be a kérésemre, így gondolom, hogy kérhetek tőlük segítséget a probléma megoldásában, nem hajtanak el.

(#20802) Intruder2k5 válasza zaskar (#20801) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ők igazából a Huawei-ig felelősek, szóval ez lehet fizetős lesz. Persze ha normális szerelőt fogsz ki, vagy adsz neki némi kp.-t zsebbe, akkor lehet megúszod a hivatalos számlát. A kábelnek feltehetően nincsen baja, gondolom nem volt sokat dobálva, hajlítgatva, megtörve, szóval jó eséllyel mindkét végén csatlakozót kéne cserélni, aztán újra jó lehet.

(#20803) zaskar válasza Intruder2k5 (#20802) üzenetére


zaskar
senior tag

Régebben volt egy náluk dolgozó szerelő, aki "maszekban" is vállalt munkát, de ennek már több éve. Megpróbálom megkeresni. Akkor ezek szerint azt, hogy anno a bekötéskor levitték a kábelt a saját routeremhez, (mert erre kértem őket) egyféle szívességnek kell tekinteni.

(#20804) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Olyan másnál is van, hogy az auto mount (AX4200) hol sda1 máskor meg sdb1 alá mount-ol? Kissé idegesítő, mikor összesen 1 HDD van direktben a router összes 1 (egy) darab portján, AC66U B1 nem csinálta.

(#20805) Intruder2k5 válasza Peter Kiss (#20804) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a jelölés nem random, akkor kap sdb megnevezést, ha működés közben leszakad, vagy simán csak kihúzod szabályos leválasztás nélkül, majd utána ismét csatlakoztatod.

(#20806) Peter Kiss válasza Intruder2k5 (#20805) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Hát, már sok napja nem volt piszkálva, akkor viszont ez nem jó jel. :DDD

(#20807) kpityu2 válasza Peter Kiss (#20804) üzenetére


kpityu2
őstag

Nekem akkor csinált ilyet amikor kevés volt neki az USB táp és folyton leszakadt majd újracsatlakozott.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#20808) Beecy


Beecy
csendes tag

Sziasztok!
Eddig nem használtam routert, UPC/Vodafone netem van, ami csak saját cuccan jön.
Sajtos tegnap előtt feltörték a NAS szerveremet. Csak annyit vettem észre, hogy Tansmision dolgozik. 20 Torrente töltött egyszerre. Letiltottam, leállítottam, töröltem mindent.
Most vennék egy routert. 4telefon, 2 tv, porszívó, NAS, 1pc 1laptop, hálózati rádió van csatlakozva és majdnem minden nasról megy.
AX1800U-t néztem, a kérdés az lenne,hogy szerintetek jó lenne-e nekem ez a router?

(#20809) TeeJay


TeeJay
félisten

Skacok ma állítottam be 2darab Asus AX55 routert unokatesómnak.
Vodafone net (ex UPC Connect box) Bridge módra raktam a cuccot, ment rá egyik AX55, másik meg a lakás másik felén UTP-vel. 1órát elszórakoztam mire rájöttem hogy jobb kábelre rádugni és akkor nem áll le hibával a Mesh párosítás.

Na most az lenne a kérdésem ilyenkor a második routert átveszi az első router wifi beállításait? Tehát ha én átnyomom a 2,4GHz-et hogy AX nem kell meg állítok rajta hogy 40MHz mód ezt átveszi a másik és ugyanazokkal a beállításokkal fog menni?
Nem rossz amúgy a cucc és szépen átáll lakáson belül plusz a négy Daikin klíma is szereti a 2,4GHz-es beállításokat.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20810) fil válasza TeeJay (#20809) üzenetére


fil
őstag

Átveszi ugyanazokat a beállításokat.

(#20811) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Mániám valamiért, hogy a "nem megbízható" eszközöket vendég hálózatra teszem Wifin, hogy ne tudja elérni a "megbízható" eszközeimet.
Eddig ez működött is szépen.
Viszont most egy olyan dologba ütköztem, hogy vezetékes kapcsolattal kerülne az itthoni hálózatomra egy álltalam "nem megbízható"-nak ítélt eszköz.
Hogyan kell beállítanom a routert, hogy csak az internetet érje el de a többi "biztonságos" eszközt ne lássa?
ASUS RT-AX82U
Tudnátok ebben segíteni?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#20812) kpityu2 válasza hódmaci (#20811) üzenetére


kpityu2
őstag

Kell egy VLAN képes menedzselt switch és nem olyan régen írtam itt egy bejegyzést, hogyan lehet csatlakozni az ASUS routerek beépített VLAN-jaihoz cimézett porton. Nem tudom, hogy a Merlin ad-e VLAN képességet, esetleg még az. A lényeg, hogy az az ethernet port amire a kényes eszköz csatlakozik cimkézett VLAN-on lógjon és annak az elérését tudod korlátozni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#20813) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok ac66ub1 romteremen szeretném beállítani a 80-as port továbbítást a napra, hogy menjen a Let's Encrypt szolgáltatás aktiválása.

Sehogy nem megy. A telekom modem koax DMZ-be rakva a router van portja. Ki tudtam nyitni a DSM webes felületét, az megy jól. Beállítottam, hogy a routers csak https-en legyen elérhető (külföldi fórumok alapján).

Nem tudom mit ronthatok még el... :O

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20814) Multibit válasza kleinguru (#20813) üzenetére


Multibit
veterán

Asus routerben nincs lehetőség a challenge type módosítására? Csak HTTP-01 challenge type esetén kell 80-as portot nyitni. Ha DNS-01 ct-t állítasz be, akkor nem kell.

(#20815) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Sziasztok!

Ha a közelmúltban volt már téma, akkor sorry...
[Ezt] / [Ezt] a routert ismeri valaki? Ha jól értem, az elektromos hálózatot használja "antennaként"? Mi a működési elve és mennyire hatékony?

(#20816) hódmaci válasza kpityu2 (#20812) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
A merlin nem támogatja a RT-AX82U-t
Nem találom ezt a bejegyzést.
Esetleg egy linket kérhetek?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#20817) fil válasza Amilo02 (#20815) üzenetére


fil
őstag

Nem antennaként, hanem a vezeték (utp) helyett.

(#20818) Amilo02 válasza fil (#20817) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Értem. Ez még jó alternatíva is lehet, ha nem tudok utp-t vinni a másik helyiségbe ahol a második mesh lenne. Már csak az a kérdés, mennyire stabil és mennyire tudja tartani a sebességet a második routernél.

(#20819) VGYke válasza hódmaci (#20811) üzenetére


VGYke
addikt

Kíváncsiság: kik / mik a "nem megbízható" eszközök? És ezt te döntöd el, vagy egy szoftver?

fil: ez biztos? Mert ha igen, ez számomra újdonság, de nehezen tudom elképzelni. Áram hálózaton nem igen hallottam 300 Mbps-től jobb sebességről...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20820) kpityu2 válasza hódmaci (#20816) üzenetére


kpityu2
őstag

#20698

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#20821) kleinguru válasza Multibit (#20814) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem találtam rá megoldást.

Ami még külön érdekes, hogy ha a domain címet írom a böngészőbe a belső hálózatról, akkor behozza a modem webes felületét. Ha mögé írom a ":80"-at, akkor pedig semmit.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20822) fil válasza VGYke (#20819) üzenetére


fil
őstag

Én csak innen [link] vettem. Az viszont biztos, hog olyanról még nem hallottam, hogy a viil. hálózatot antennaként lehetne használni. Eleve benn van a falban nem ideális.
"A ZenWiFi AX Hybrid a WiFi és a villanyvezetékes hálózati technológiát kombinálja, ami remek megoldás az olyan lakásoknál, amelyeknek vastag vagy vasalással megerősített falai vannak, amelyek akadályozzák a WiFi felhordóhálózatok működését. A mesh hálózat felhordó adatkapcsolata a lakás elektromos vezetékrendszerét tudja használni, ezért az otthoni eszközök teljes AX1800-as WiFi 6 sebességgel kapcsolódhatnak. A HomePlug AV2 MIMO szabvány sebessége majdnem kétszerese* a korábbi szabványénak. "

[ Szerkesztve ]

(#20823) kpityu2 válasza fil (#20822) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem annennaként használja, hanem PowerLine vezetékes kapcsolatot használ felhordónak (backhaul). Viszont ennek működése erősen függ az elektromos hálózat minőségétől.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#20824) zaskar válasza Intruder2k5 (#20802) üzenetére


zaskar
senior tag

Megoldódott a probléma, a routernek nem volt köze hozzá, anno a Telekom szerelői úgy osztották ketté a kábeleket a leágazáshoz, hogy ezzel max. 100 mbit-es sebességet tudott a rendszer. És ki oldotta meg? A szombati hibabejelentésemre már ma, vasárnap(!) kijött egy szerelő, és nem kért semmit. Korrekt.

(#20825) fil válasza kpityu2 (#20823) üzenetére


fil
őstag

Én is ezt mondtam. Az antenna dolog csak az eredeti kérdésben merült fel. És igen a hálózattól nagyon függ. Ugyanazon az áramkörön kell lennie, ha több fázis van erre figyelni kell. Egy időben használtam egy TP-Link rendszert az elég jól működött, de ott ugyanazon a kismegszakítón is voltak.

(#20826) Amilo02 válasza fil (#20825) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Tegyük fel, hogy ugyan azon az áramkörön van a két Hybrid router. A ház villamos hálózata nem olyan régi, maga a ház sem és nem is olyan nagy. Van esély arra, hogy a fő routerhez hasonló sebességet lehessen elérni a második routeren ami csak a hálózathoz van csatlakoztatva?

(#20827) kpityu2 válasza Amilo02 (#20826) üzenetére


kpityu2
őstag

A linkelt adatlap szerint HomePlug AV2™ adapter van benne ami 1300 Mbps-t tud. A többi nyilván az elektromos hálózattól függ.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#20828) TeeJay


TeeJay
félisten

Ha jól látom az TUF-AX4200 router ugyanúgy Mediatek procis mint az AC65P és AC85P volt csak most már 4x2.0GHz ARM Cortex A53-at kapott
Ahogy olvasom 2,5gigabitet is át tud tolni ha egyidőben terhelik 1gbit LAN-on meg AX wifin szóval van benne kakaó.
Van itt valakinek már ilyen? FW stabilitásra érdekelne.
AX57 olcsóbb de nem merek Broadcom procisat nézni mert nálunk 24/7-ben megy torrent meg 3 PC LAN-on amiből egyik gyereké aki online játszik.
AC65P 4éve bármiféle lassulás nélkül tudja ezeket km vastag beton stabilitással :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20829) hódmaci válasza VGYke (#20819) üzenetére


hódmaci
senior tag

Semmilyen szoftvert vagy hasonló ajánlást nem olvastam, olvasok, használok.
Spontán én gondolom ezeket a készülékeket "nem megbízhatónak"
Vagy egyszerűen nem akarom, hogy a "belső" hálózaton legyenek.
Ennyi.
Pl: vendégek telefonjai, robotporszívó, okos kütyük kínából, okos konnektor, meg ehhez hasonló dolgok.

kpityu2
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#20830) VGYke válasza fil (#20822) üzenetére


VGYke
addikt

Ok, az áramvezetéken történő internet továbbításra vannak külön Powerline eszközök. Itt egy prohardver teszt, mely szerint egy 2000 Mbps feliratú eszköz, egy szobával arrébb 200-250! Igaz a cikk nem mai, de szerintem csodák nincsenek, kíváncsi vagyok ebből a ZEN hogyan csinál 1800 értéket.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20831) Barnahalo


Barnahalo
tag

Sziasztok!
ASUS RT-AX82U-ról mik a tapasztalatok? Most már elég jó áron kapható, februárban még 90ezer környéke volt, most 45-48ezer körül mozog. Mivel eddig halogattam a router vásárlást, és olcsóbb lett, így eléggé jónak tűnik.
Esetleg mit vennétek helyette (csak Asus, AiMesh miatt)?
[link]

(#20832) Amilo02 válasza Barnahalo (#20831) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Én két és fél éve szenvedek vele. Állandóan random módon belassul a WIFI rajta (5GHz), ami ugyan olyan rejtélyes módon néha-néha megjavul, már ha megjavul! Most is letöltési "korlát" miatt szívok vele. Asus support szerint hardver hibája van ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy vagy beletörődök a jelenlegi sebességbe és reménykedem, h nem lesz ettől is lassabb, vagy kuka az egész mivel routert javítani nem tudnak, a gari pedig lejárt(1év)! Ezen a hibán kívü kb. 20 eszközt látot el internettel gond nélkül. nem igazán kell újraindítani. Hatótáv kb. mint az összes alsó-közép kategóriás routernek(semmi extra). Világítást már régen kikapcsoltam rajta, szerintem max. akkor van értelme, ha állandóan a látómezőben van és lehet lesegetni.
Ha veszek másikat, tuti nem ezt veszem meg.

[ Szerkesztve ]

(#20833) TeeJay válasza Barnahalo (#20831) üzenetére


TeeJay
félisten

Inkább TUF-AX4200 vagy 6000-et vennék a MediaTek proci miatt :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20834) Peter Kiss válasza TeeJay (#20828) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nálan node-ként van TUF-AX4200 (mesh, 2.5 Gb backhaul), egyelőre nincs baj vele, egyedül a fura HDD mountot vettem észre, de egybként nem panaszkodnak rá, AC66U B1 helyére került, attól masszívabb jelet ad, nem melegszik, viszonylag nagy hely kell neki, extraként Download Master megy rajta, de azt hiszem, még nem futtatott egy torrentet sem.

(#20835) Intruder2k5 válasza TeeJay (#20833) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ez a BroadCom már nyilván nem az a BroadCom, ami 5-6 éve volt a routerekben, ami 90%-os terheltséggel hajtotta a PPPoE 1000-es netet. A mostani AX-es vasak közül többnek van 2,5Gbit-es WAN portja, mellette 1,5-2GHz körüli 4 magos SoC, tehát az 1000Mbps DIGI átvitele nem jelenthet nekik semmilyen gondot. És szerintem a DIGI-nél mostanában nem számíthatunk gyorsabb csomagra. Ellenben kisebbeket, lassabbakat azt bevezettek. Jelenleg még én is MediaTek procis Xiaomi-t használok, de már nézegetem a lehetséges utódot, ami nálam szinte biztos, hogy BroadCom lesz. Szemezek az RT-AX58U-val, mert ígérték rá a Tomato-t, de sajnos úgy néz ki marha lassan készül, lehet mire kijön, kiöregszik a HW. A másik meg az AX86U Pro lenne, de arra sajnálom kicsit az árát, illetve arra "csak" Merlin lenne. Egyelőre legalábbis...

[ Szerkesztve ]

(#20836) Barnahalo válasza TeeJay (#20833) üzenetére


Barnahalo
tag

Ennyivel többet számítana az újabb proci? A 82U 3 magos, az AX4200 4 magos. És újabb is... Mégis olcsóbb, mint anno az előbbi volt. Amit észrevettem különbséget a tech specs oldalon, hogy a 82U 4*4 5Ghzen, míg az AX4200 'csak' 3*3.
Ha valóban jobb vétel ez a 4200-as, akkor nem hezítálok. Mondjuk ha jól tudom ez idén jött ki, a 82u pedig 2020, vagy 2021-ben?

(#20837) TeeJay válasza Intruder2k5 (#20835) üzenetére


TeeJay
félisten

Mindkettőtöknek válaszolok.
Kicsit bújtam a dolgokat
Mediatek 12nm-en gyártja már az új MT7986AV procit amiben Cortex A53
magok futnak 4x2.0GHz-en illetve továbbra is van HWNAT része ami Qualcomm proci szinten NPU-nak felel meg.
Broadcom-nál van ilyen vagy még mindig szoftveresen is bohóckodnak valamilyen szinten? BCM6756 4x1,7GHz Cortex A7 magokkal amik egyel régebbiek mint az A53-as mag.
[link] TUF-AX4200-ról teszt
Elég bika még mindig hogy LAN-WAN oda vissza egyidőben is tud 1,8gigabitet LAN-ról mérve ha meg LAN+WIFI6-ot nyomsz 3gigabit felett. Kvázi szénné hajtva a gigabit portot mellé az AX wifit sem tud letérdelni :R
Az hogy 3x3 vagy 4x4 olymindegy mivel a legtöbb telefon 1x1 vagy 2x2 de laptopból sem igen van 2x2-től jobb maximum gamer notik 6-7kilóért
Lényeg hogy 160MHz legyen és akkor 2x2:2 kliens 160MHz-en 2400-as linket tudja azon meg átmegy 8-900megabit :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20838) sebgutkopf válasza Barnahalo (#20836) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az ax82u-ból idén kijött egy v2 változat és a boltokban jelölik is ahol már az van. Nem tudom mi a különbség nincs rendesen dokumentálva, vélhetően más a chip.

Más: mióta megvettem az ax86S-t és használom, azt kell mondanom a procija kellemes meglepetés. Hiába "csak" 2 magos azok a magok valamit nagyon tudhatnak, mert akár egyszerre futtathatok wifi-n netes speedtesztet és közben két másik eszköz egymás között a wifi közvetítésével másolhat állományokat, miközben más is lóg a csalódban a neten, nem különösebben hatja meg. Lehet bénán terhelem, de 40% fölé nem tudtam még terhelni a magokat. Valószínű ebből is adódik, hogy a korábbi forró fejű AC-s asus-omhoz képest, ezt még langyosnak se mondhatom.

(#20839) proradeon válasza TeeJay (#20837) üzenetére


proradeon
őstag

Teljesen rendben vannak a BCM6755 és BCM6756 SoC-ok. Én RT-AX58U v2-t és RT-AX56U-t használtam. Teljes értékű HWNAT van bennük, nem úgy, mint a régi Broadcom-ok esetén. Az RT-AX56U-m jelenleg 172 napos uptime-nál jár, és semmi gond nincs vele. Mindkettőt nyugodt szívvel merem bárkinek ajánlani.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#20840) TeeJay válasza proradeon (#20839) üzenetére


TeeJay
félisten

TUF-AX6000 [teszt]
Asus AX88U Pro-t szépen elveri amiben BCM4912 4x2.0GHz Cortex B53magok vannak 16nm-en gyártva.
LAN-WAN egyidőben odavissza 2,5G LAN-al meg wifi6-on terhelve 4800+ megabit az azért combos a BCM tud 3000megabitet
Ebből látszik hogy ki tudja hajtani a 2,5WAN-2,5LAN irányt is szóval torrentre egy ideig elég lesz.
Én még továbbra sem vagyok lenyűgözve a Broadcom HWNAT-tól és ugye a BCM4912 nem egy liga a BCM6755 és 6756-al. Nagyon nem egy szint

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20841) proradeon válasza TeeJay (#20840) üzenetére


proradeon
őstag

Ez a "teszt" egy nagyon ocsmány ferdítés. A kép alján a jelmagyarázatból látszik, hogy amíg a TUF-AX6000-et 2.5gbps klienssel tesztelték, addig az RT-AX88U Pro-t csak az 1gbps-ossal. Még le is írják az adott kép alatt, hogy (google translate): "Az eredmények közvetlen összehasonlítása az RT-AX88U Pro-val nem teljesen helyes, mivel az utóbbi a Gigabit Ethernet portban lévő LAN klienssel működött."

Elég finom megfogalmazás a részükről, hogy "nem teljesen helyes", mert ennek az összehasonlításnak így a világon semmi értelme. :U (Kivéve persze ha az a céljuk, hogy megvezessék az olvasókat, ahogy elsőre téged is sikerült.)

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#20842) TeeJay válasza proradeon (#20841) üzenetére


TeeJay
félisten

Lényeg hogy már az AX88U is 2x drágább mint a TUF-AX6000 miközben a TUF lazán tol 2,5-2,5gbit WAN-LAN-t tehát nem fog izzadni 2/1gigás csomag alatt sem :R
Azt hiszem TUF-AX4200 vagy AX6000-et fogok venni inkább ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20843) proradeon válasza TeeJay (#20842) üzenetére


proradeon
őstag

Ár szempontjából verhetetlen a TUF-AX6000, mert ez a legolcsóbb router, amin 2.5gbps-os a WAN, és van mellette 2.5gbps LAN port is. Egyetlen hátránya, hogy nincs rá custom firmware (pl.: merlin), de akinek ez fontos, az vegyen 23k-val drágábban GT-AX6000-et. Én teljesen elégedett vagyok a gyári asuswrt-vel.

Egyébként pár napja tesztelek egy TUF-AX6000-et. Alapvetően minden rendben van vele, de hajlamos random újraindulásra, ha nincs "megfelelően" beállítva a WiFi. Ez a tulajdonsága sajnos nem túl felhasználóbarát, mert egy laikus felhasználó nem feltétlenül fogja a router logot túrni azért, hogy megpróbálja kideríteni mi okozza az újraindulgatásokat. Mindenesetre mióta beállítottam a WiFi-t, minden oké. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#20844) TeeJay válasza proradeon (#20843) üzenetére


TeeJay
félisten

Írnál bővebben milyen wifi beállítás zavarja meg? AC65P stabilitású routert keresek és az AX4200 még jobb áron elég csábító

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20845) proradeon válasza TeeJay (#20844) üzenetére


proradeon
őstag

Némi Google keresés után azt találtam, hogy a WPA2-Personal-t át kell állítani WPA2/WPA3-Personalra. Miután ezt megtettem, megszűnt a random újraindulás.

Ezen felül a "professzionális" almenüben letiltottam a "Barangolás asszisztenst", ami alapból engedélyezve volt, és 70-re volt állítva az értéke. Amíg nem tiltottam le, addig mikor 2 szobával arrébb mentem, telenyomta a logot azzal, hogy a telefonom jelszintje 70 "alá" esett. Részemről teljesen felesleges, hogy erről log bejegyzés készüljön, mert még így is bőven stabil ott a jel, és 400 megabitet mérek. A barangolás asszisztensnek pedig úgyis csak akkor van értelme, ha mesh hálózat működik. Így letiltottam, és azóta természetesen nem fossa tele (tök feleslegesen) a logot.

Külön érdekesség, hogy az RT-AX58U-ban is 70 volt ennek az értéke, de ott soha nem került a logba erről szóló bejegyzés. De lehet, hogy abban a routerben valamiért alacsonyabb részletességűre volt állítva a logolás.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#20846) TeeJay válasza proradeon (#20845) üzenetére


TeeJay
félisten

És 1000-es nettel torrentezésnél a stat grafikonon a proci terhelés gondolom meg sem röccen maximum ha AX wifivel meghajtod kicsit.
WPA3 téma hektikus, nekem Dell noti és Telekom AX ONT-vel volt gond, ott WPA3-ra állítva nem ment a noti, ahogy WPA2-re raktam igen, aztán jött intel wifi driver update és már ment WPA3-on is de inkább nem kockáztattam azt se törte fel senki otthon még :D
Ami AX55-nél bekavart unokatesómnál az meg a 2,4GHz AX wifi engedélyezés mert ott több dolgot kellett kipróbálnom, egyes beállításoknál nagyon gyenge ilyen 50mbit linkeket kaptam ahogy meg állítottam rajta a laptopom egyből 300mbit N wifire lépett

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20847) blakey válasza TeeJay (#20840) üzenetére


blakey
titán

Az én routeremben is BCM4912 van és sehogy sem tudom elképzelni, hogy a TUF AX6000 "elveri", természetesen ugyanazokkal a feltételekkel. Azért az sem mindegy, hogy 512MB RAM, vagy 1GB RAM. Bitang erős a router, előtte elég sokat kipróbáltam mire ez maradt és már lassan 1,5 éve teszi a dolgát. Jó döntés volt előtte több routert is kipróbálni, de az is, hogy végül emellett döntöttem (GT-AX6000), semmi nem izzasztja meg, legalábbis eddig nem volt erre példa.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20848) proradeon válasza TeeJay (#20846) üzenetére


proradeon
őstag

"És 1000-es nettel torrentezésnél a stat grafikonon a proci terhelés gondolom meg sem röccen"

Ez így van.

"maximum ha AX wifivel meghajtod kicsit"

800mpbs ax speedtest mellett:

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#20849) RVR400 válasza TeeJay (#20844) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem 80 alatt nem fogsz olyat találni, úgyhogy én is az AC65P-t hajtom, amíg lehet.

(#20850) TeeJay válasza proradeon (#20848) üzenetére


TeeJay
félisten

Full jók ezek a Mediatek procik routerbe :R
RVR400:
TUF-AX4200 elég jó áron megy már és ugyanaz a 4x2.0GHz-es Mediatek SOC van benne mint a TUF-AX6000-ben is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.