Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) bigdigit válasza VinoRosso (#550) üzenetére


bigdigit
addikt

nem próbáltam...sőőőt azt keresem hol lehet kikapcsolni :F

az eddig ds4-ben p5b deluxban p5k premiumban lekapcsoláskor sipákoló 8800gtx-em a p5q deluxban nem sipákol. :Y

(#552) norb7


norb7
tag

A sok tuning mellett van valakinek arról információja, hogy mi a különbség a sima Express Gate és az Express Gate SSD között?

szvsz az SSD-snek van valamekkora tárhelye és nem szükséges hozzá pendriveot, vagy valamilyen adathordozót használni, de remélem mások a tapasztalataikat is meg tudják osztani.

(#553) banderasz77


banderasz77
addikt

Jó helyen járok? Van itt valakinek már P5Q Deluxe?

(#554) beteg válasza norb7 (#552) üzenetére


beteg
őstag

"szvsz az SSD-snek van valamekkora tárhelye és nem szükséges hozzá pendriveot, vagy valamilyen adathordozót használni" igy van.
bigdigit: a kikapcsolást már megtaláltam :)
VinoRosso: nálam sima adsl van és itt sem látja a netet

Csak futni kell!

(#555) tom_tol válasza tlac (#548) üzenetére


tom_tol
addikt

próbáltam de 8 alá nem megy és nem a ramok miatt
PRO a memset ablak átver mert sem nem ddr3 sem 4*1Gba ram

(#556) bigdigit válasza banderasz77 (#553) üzenetére


bigdigit
addikt

akad :K

beteg hol kell kikapcsolni ezeket a ficsőröket?sose fogom úgyse használni.

(#557) Rusher válasza bigdigit (#556) üzenetére


Rusher
őstag

Tools menüpont Express Gate - Disbled ;)
Ha lesz egy kis időd rá ha megkérlek lemérnéd milyen magas a hűtőborda ami a lap szélén van a feteken? Előre is :R

(#558) bigdigit válasza Rusher (#557) üzenetére


bigdigit
addikt

majd délután szólj rám mert elfelejtem.most melóban vagyok

(#559) banderasz77 válasza bigdigit (#556) üzenetére


banderasz77
addikt

Ajj de jó! :R Szeretnék cserélni P5B Deluxe-ról. Csak nem tudom, mit tud az új kicsike, van-e benne annyi plusz, hogy megérje a cserét.

(#560) bigdigit válasza banderasz77 (#559) üzenetére


bigdigit
addikt

jó kérdés.nekem volt p5b deluxom is meg p5k premiumom is.de tegnap csak oprendszerig jutottam így még nem tudok nyilatkozni.

(#561) banderasz77 válasza bigdigit (#560) üzenetére


banderasz77
addikt

OK. akkor majd zaklatlak később. Előre is THX.

(#562) ImI87


ImI87
őstag

Látom ez a topik is beindult rendesen ! :C

Hajrá srácok, meg kell kínozni a friss ropogós lapokat ! :D

bigdigit: kiváncsi vagyok, milyen a P5Q Deluxe a P5K Premium-hoz képest. Légyszives minden sikerélményről / (esetleg) kudarcról tájékoztass minket (engem) !

ImI

(#563) banderasz77 válasza ImI87 (#562) üzenetére


banderasz77
addikt

Úgy van, ő lesz a lapfelelős. :C
A P5K Premiumot kihagytam, mert egy haveromnak összelőttünk vele 1 gépet, de nem estem hasra tőle. Így maradt ez a következő áldozat.

(#564) djbahool


djbahool
senior tag

Lécci vki akinek sima P5Q-ja van, nézze már meg, hogy a BIOS-ban az ADVANCED/CPU config és a Power/APM config menuk screenjeinél van-e Intel C-State ill. Energy Star 4.0c opció?!
THX

(#565) bigdigit válasza banderasz77 (#563) üzenetére


bigdigit
addikt

gyorsan húzzatok venni ti is pár darabot mert én meg mástól várom a beállítási tippeket :K
nem vagyok valami nagy tuning guru :B

(#566) djbahool


djbahool
senior tag

Egyébként az hogy lehet hogy itt már többször is be voltak linkelve 070x-es BIOS-ok, de az ASUS oldalán még csak max. 060x-esek vannak, sőt a P5Q-hoz csak 050x?!

(#567) szacsee válasza djbahool (#566) üzenetére


szacsee
nagyúr

Vannak még csodák. :D
Szerencsére a fórumon megfordul 1-2 emberke, akik szorosabb kapcsolatban állnak az Asussal..máskülönben 1 hóval ezelött lehetetlenség lett volna ezzel a lappal tesztelni. ;)

(#568) Achill3uS


Achill3uS
veterán

0704 bios-t használjátok (amelyik laphoz van ilyen) P5Q Deluxe-on rengeteget dobott ramkezelésben és fsb-ben. GTL / Skew és egyéb tweak beállításokat hagyjátok auto-n, egyelőre nem működnek rendesen, és csak instabilitáshoz vezetnek, vagy fel sem bootol vele a lap alacsony fsb-n sem. vnb-nek pedig 1.45v fölött szintén nem ajánlott adni. hirtelen ennyi jotanacs inditásnak, mindenesetre a 16 fázis irdatalan stabilitást ad, sztem jobb mint a digit pwm.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#569) banderasz77 válasza Achill3uS (#568) üzenetére


banderasz77
addikt

Szóval akkor elég best buy lappal van dolgunk?

(#570) biggamer


biggamer
veterán

Asus P5Q Deluxe: Intel P45 has arrived [link]
Remélem még nem volt. :U

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#571) Nyugdíjas válasza Achill3uS (#568) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tehát most rá akarsz beszélni?;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#572) Overlocker válasza Nyugdíjas (#571) üzenetére


Overlocker
veterán

DDR2-es verzió egyelőre jobbak, ramkezeléssel ddr3-nál még vannak bajok..de talán az összes márkánál..

DDR2-es verziók sztem hamarabb ki fogják magukat forrni..

(#573) Rusher válasza Achill3uS (#568) üzenetére


Rusher
őstag

És mire jók azok a Skew beállítások? Továbbá mi az a DRAM Read Training? A performance level állítás az ok csak gondolom valósan lehet állítani nem úgy mint korábban, de mire jó az, hogy külön A1-5,B1-5-ig enabled vagy disabled? Tehát ha disabled akkor mondjuk ha az A kikapcsolom akkor ott nem fog működni a pl. 8-as Perf.Level csak a B dimm-eknél?

(#574) Achill3uS válasza banderasz77 (#569) üzenetére


Achill3uS
veterán

abszolut. de egy kis időt még kell adni a bios-nak, amig kiforrja magát.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#575) Achill3uS válasza Nyugdíjas (#571) üzenetére


Achill3uS
veterán

veszel te magadtol is :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#576) Achill3uS válasza Rusher (#573) üzenetére


Achill3uS
veterán

Skew elvileg valami NB késleltetést állítós téma, minnél nagyobb értékre teszed annál jobban segit rá az fsb-re, gyakorlatilag nekem egyáltalán nem müködik, fagyasztja a lapot.
elvileg igen + még ott van a ramslotok késleltetése is (ami szintén nem tiszta még), adjatok egy kis időt a bios-nak (és nekem is egy oc guide-hoz :D), azért is irtam, egyelőre amit nem tudtok auto-n használjatok, az stabil.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#577) Overlocker válasza Rusher (#573) üzenetére


Overlocker
veterán

Read Training

Setting [Enable] means letting the BIOS optimize the Read Data Timing automatically. In some case, setting [disable] may help with higher memory overclocking.

Ajánlott Skew beállítások:

CPU Skew: 300-400ps delay
NB Skew : 100ps delay

(#578) cyber86


cyber86
őstag

Ma kaptam hírt boltból, hogy talán jövő héten lesz csak deluxe :(

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#579) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Sziasztok!

a Pro és az E közt mi a külömbbség?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#580) Rusher válasza Achill3uS (#576) üzenetére


Rusher
őstag

Köszi ;) Hmm....akkor ez lehet, hogy a jobb ha nem "buzerálom" egyenlőre kategória lesz :DDD Mondjuk igen...érdekesek ezek a beállítások...nem nagyon tiszta, de majd egyszer talán....meg azt nem értem, hogy miért van A1-5+B1-5....mik ezek? És ha az A-ból 2-t a B-ből 4-et letiltok akkor mivan meg miért jó ez...? :D Na majd kiderül.....Köszi ;)

Overlocker Read Training....ezt gondoltam, hogy ilyen alapból Disabled opció lesz, de jópofa neve van :) Igazából nekem még nincs sajna deluxe-om, de ha lesz akkor ezekkel fogok próbálkozni :K Köszi ;)

(#581) Nyugdíjas válasza Achill3uS (#575) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha minden úgy alakul, ahogy tervezem, akkor nem is olyan túl sokára :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#582) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

megérkezett ma a P5Q csodabogaram.
egész korrekt kis motyó ennyi pénzért (23e).
ami nagyon nem tetszik rajta, az az NB hűtése :( borzasztóan melegszik, úgyhogy majd kitalálok rá valami normális hűtést, mert így hiába hűtöm egy bika 12cm-es ventivel, még így is süti a kezem ha hozzáérek. pedig nem is emeltem neki nagy NB feszt, csak 1.40V-ot.

de itt egy kezdetleges eredmény, lesz ez sokkal jobb is, csak szórakozni kell vele egy kicsit

ASUS P5Q & E8500 --->> 6x545FSB :C

ASUS P5Q & E8500 --->>8x500FSB

majd tesztelgetem még, sztem többre is képes, de ezzel az NB hűtéssel nem sokra megyek :(

[ Szerkesztve ]

(#583) beteg válasza Zé_Mester (#582) üzenetére


beteg
őstag

:C
az 545 sem rossz! :)

Csak futni kell!

(#584) VinoRosso válasza Zé_Mester (#582) üzenetére


VinoRosso
veterán

pedig nem is emeltem neki nagy NB feszt, csak 1.40V-ot.

LOL :DDD

(#585) subaruwrc válasza VinoRosso (#584) üzenetére


subaruwrc
félisten

más kategóriában dolgozik a mester :DDD :D

(#586) AirBooms válasza Zé_Mester (#582) üzenetére


AirBooms
addikt

Zé Mester validjából. Nem furcsa valami? :B

RAM : 2048 MB DDR3 Dual Channel
RAM Speed : 500 MHz (1:1) @ 4-5-5-15
Slot 1 : 1024MB (PC2-6400)
Slot 1 Manufacturer : Micron Technology
Slot 2 : 1024MB (PC2-6400)
Slot 2 Manufacturer : Micron Technology

(#587) Achill3uS válasza AirBooms (#586) üzenetére


Achill3uS
veterán

bug
nekemis DDR3-mat ir ki a cpuz :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#588) Achill3uS válasza Zé_Mester (#582) üzenetére


Achill3uS
veterán

érdekes, nekem meg az a bajom, hogy jég hideg :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#589) VinoRosso válasza Achill3uS (#588) üzenetére


VinoRosso
veterán

hát nekem se hideg se meleg, igaz én eddig csak 1,1V-t adtam a NB-nek. csak a bordát fogtad, vagy mértad valamivel( jó tom láma kérdés, de akkor is hátha... ) ? +Megnézted hogy rendesen rajt csücsül a borda az IC-n?

(#590) szacsee válasza VinoRosso (#589) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nála jég van rajta Teeee. :DDD

(#591) JColee


JColee
őstag

hali
lehet h gépet fejlesztek és gondolkodom h milyen alaplapot vegyek
nemtom eldönteni h egy gigabyte GA-EP35-DS3 v egy asus P5Q-t vegyek
remélem a hivatalos honlapon az igazi P5Q van fenn:
http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=709&l4=0&model=2164&modelmenu=1

szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#592) bigdigit


bigdigit
addikt

én is itt vagyok ám a p5q deluxal.de nem tudok írni semmi különöset :R
belőttem a 9x400-et a fentebbi beállításokkal.gép megy stabil semmi extra :C

(#593) Zé_Mester válasza beteg (#583) üzenetére


Zé_Mester
őstag

lesz ez jobb is, csak rá kell hangolódnom még egy kicsit ;)

VinoRosso : mivel 1,9V-ig állítható, ezért az 1,4V még annyira nem vészes :DDD

subaruwrc : így van :DDD redőny le, gyógyszerek jó messzire :DDD

AirBooms : bugzik, ez van :P

Achill3uS : istenem, neked mindig ellentétes a bajod. amikor nekem nem megy a DFI akkor neked szárnyal, rá pár napra fordítva. most én azt mondom hogy meleg, te azt hogy hideg.
ha azt mondom fehér akkor te mit mondasz ???? :DDD :DDD

szacsee : az MÉG nincs, DE MAJD LESZ !!!!!! :P

(#594) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

tettem fel pár képet a lapomról, szépen körbefényképeztem mindenhonnan :C

My ASUS P5Q Review

remélem hasznos :U

(#595) cyber86 válasza Zé_Mester (#594) üzenetére


cyber86
őstag

Durva :D

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#596) norb7


norb7
tag

Szerintetek amit bejelöltem a lapon, onnan nem hiányzik egy hűtőborda? Mert ha a foglalat egyik oldalán van hűtés a FET-eken, a másikon meg nincs, ez picit érthetetlen nekem. Ha ez valóban így van, akkor lehet inkább deluxe lesz a pro helyett, mert félek, hogy ha azok túlmelegednek instabil lehet a lap.

[p5q-pro]

Bár ha ezt valaki megcáfolná, annak nagyon örülnék. :)

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#597) Zé_Mester válasza norb7 (#596) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nem
vagyis de, de úgy látszik ASUS-ék ezt lespórolták róla.
pedig nekem is van ott borda, és ez csak egy P5Q.
de sztem nem vészes, ha olyan procihűtő kerül fel ami fújja a lapra is a levegőt , akkor nem lehet baj ;)

nekem a borda teljesen hideg ott felül, sőt oldalt is. úgyhogy nem hiszem hogy nagy érvágás lenne ha nincs ott rárakva :U

(#598) SimonYana válasza norb7 (#596) üzenetére


SimonYana
addikt

Kérdezd meg Fuziktól.
Ő vett tőlem egy Prot és tuti tudja már mit tud a lap. ;]

beteg !
Milyen a P5Q3 DX?

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#599) kocian


kocian
csendes tag

Ténylegesen mi a különbség a deluxe és a pro között a specifikációban olvasotakon túl?
Pro gyengébb lehet tuningban? vagy hol érezhetem a különbséget a felszereltségen túl?

(#600) VinoRosso válasza Zé_Mester (#593) üzenetére


VinoRosso
veterán

jó akkor adj enki 1,6V-ot. Aztán írd le ide hogy mi történt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.