Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) jilian válasza katt777 (#1950) üzenetére


jilian
addikt

katt777: miért mennyivel probálkozzak??? :Y

Larry303 nem merem 2.1-re állítani a gyári oldalán 1.9 van neki adva..
Ha feltolom 2.1 re akkor mehet mondjuk mittudomén pl.: 1134 Mhz?

"Látom közel vagyunk egymáshoz" ...együtt nyomjátok? :R

...kicsit elárulok még a vasambol... :)

[ Szerkesztve ]

(#1952) csabi011


csabi011
tag

Helló!
CSX 4096MB DDR2 800Mhz CEC FAN KIT ramom van, gyárilag 1.8v van írva, mennyire tegyem akkor ha olyan 890 Mhz-en szeretmém használni?

(#1953) Larry303 válasza csabi011 (#1952) üzenetére


Larry303
addikt

biosbol kb jó is lesz az 1,8 neki...

jilian: ezt így nem lehet megmondani..azonos típusból is vannak eltérések...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1954) katt777 válasza jilian (#1951) üzenetére


katt777
félisten

A gyári max. szorzóval.
A Kingmaxaim 1.8-ra vannak gyárilag hitelesítve, az 1154-et viszik 1.96V-on. No para. A régi, 800-as RAM-jaim 950-ig mentek, és csak az egyik páron volt rézborda, most meg egyiken sincs, csak egy Cyclo-ból kiszedett RAM-hűtőt gumiztam rájuk a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1955) Hawk1979 válasza katt777 (#1954) üzenetére


Hawk1979
őstag

"...most meg egyiken sincs, csak egy Cyclo-ból kiszedett RAM-hűtőt gumiztam rájuk a biztonság kedvéért."
Akkor csak van rajta borda,még ha gány is.... :D

(#1956) glaci válasza katt777 (#1942) üzenetére


glaci
őstag

Katt777:
Ezt a Six Engine bugot én is tapasztaltam.
Hibernálás és készenlét után is előjön. Hibernálás után mindíg.
Ami a leg érdekesebb, hogy amikor átvált a sétáló emberkére még a feszt. is leveszi, csak az FSB -t felejti el. (Ill. visszaveszi azt is, de csak 1% -al.)

Én egyébként úgy használom, hogy a BIOS -ban minden alapon auton és enableden van, kivéve ami nem default, vagy XP alá nem ajánlja, és a RAM freki van feljebbtéve, meg a RAM fesz.

Minden mást ezzel az EPU6 -al csináltatok, mert az esetek nagy részében úgysem kell, hogy menjen ezerrel, akkor meg minek. Így most 3,6 és 1,2 között magát állogatja az igényeknek megfelelően (EPU6 + EIST). Nekem megfelel így, főleg, ha majd javítják ezt a 328 MHz -es bugot.

Azt nem tudod véletlenül, hogy ez az EPU a CPU, és az NB feszen kívül a RAM -hoz is hozzányúl-e, mert azt sajnos nem tudom Everestel ellenőrizni. (Az NB -t sem, de a konfigja szerint az piszkálja, és jobb híjján elhiszem neki.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1957) glaci válasza glaci (#1956) üzenetére


glaci
őstag

Tényleg, még valami:
Van ez az AI Suite nevű szoft is a CD -n.
Ezt 1* a feltelepítés után sikerült elindítanom. Elsőre láttam, hogy sokmindent lehet benne állítani, így idő hiányában inkább bezártam, hogy majd késöbb ránézek.
Na, azóta sem sikerült újra elindítanom. Azt látom a feladatkezelőben, hogy fut a folyamat, de az ikonja nincs kint a tálcán, sem az óra mellett, és ismételt indítással, bezárással - indítással sem jön fel.
Leszedtem újratelepítettem, és semmi változás.
Tapasztalt valaki esetleg hasonló problémát ezzel a progival?

MOD: És egyáltalán mit tud ez a progi, mert én nem tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1958) katt777 válasza Hawk1979 (#1955) üzenetére


katt777
félisten

Nincs ott egy szál borda sem. Csak 2 db venti, az van a Cyclo lqrt böszme nagy csipeszes baromsága alatt, amellyel a ventiket lehet rögzíteni egy olyan alaplapra, amelybe nem kell VGA kártya. :W Mert nyilván abban fog az ember keményen RAM-ot tuningolni. :(

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1959) katt777 válasza glaci (#1956) üzenetére


katt777
félisten

Honlapomon ott van, mi micsoda. AI Suite is.
Egyébként kilőheted az AI Nap-ot (ez a készenléti mód), akkor talán nem csinálja. Én még nem jutottam el addig.
AI Suite-nál volt olyan, hogy kérte, hogy high performance módban legyen az EPU6 (ami lényegében a normál PC üzemmód), hogy minden funkciója működjön. De a tuningolás (AI Booster) értelmetlen, mert biosban állítja át ez is az értékeket, csak sokkal nagyobb a hibalehetőség, mert alig lehet valamit állítani.
A legegyszerűbb sztem az, amit én is csinálok: belőttem az EPU-val min. fogyasztásra a gépet, és úgy használom, VGA kihajtáshoz még az a +5% tuning sem kell, ha meg tesztelni akarok, bios-ban el van mentve a 3.8GHz-es, és a továbbtuningolható, de stabil 3.9GHz-es beállításom. Ezek után csak nyomok AI-nál egy auto-t mindenre (-RAM), és máris megint takarékoskodom.
Everestből annyit tudni, hogy a RAM-sebességet is visszaveszi az EPU. De a hőmérsékletét még a PCProbe sem méri (alaplap hőm. van), ha egyszer nincsen rá szenzor.
Hibernálás az első, amit kikapcsolok OS install után. Ill. a 2., mert elsőre a lapozófájlt. ;]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1960) katt777 válasza katt777 (#1959) üzenetére


katt777
félisten

RAM-okat 1002MHz-re tettem biosban, így nem fagy le a tuning EPU-6-ban, úgyhogy akár meg is küldhetném, ha kéne. 10% tuninggal turbo módban így csak 1098MHz-en mennek, úgyhogy a stabilitás is megvan (1066-os beállítással itt már 1164-en dolgoztak). Energiatak. módban így 422-n (844) sétálnak, CPU 1688m és az E8400 4W-ot sem fogyaszt. Jó kis cucc ez az EPU-6, na! :C Ja, és 28°C_os a proci. :D
Képernyőkímélőt (AI Nap) még nem mertem megint bepróbálni.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1961) Fori23 válasza katt777 (#1960) üzenetére


Fori23
őstag

Van újabb SixEngine_V10019 meg AISuite_V10414 próbáljátok meg, hátha javították. Nekem Vista x64 alatt jól megy. SixEngine az NB feszt biztos csökkenti, idleben 1-2W-ot esik a fogyasztás a mérő szerint on állásban.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1962) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Nem tudom mióta fennt van ez a 1004es BIOS a p5q-hoz, csak szívok. Folyamatosan kék halál, leállnak a startup programok, stb pedig már mindent próbáltam, alapon is ilyeneket csinál. Még megpróbálom cserélgetni a kiteket, hátha attól fosik. Ha nem akkor nem tudom hogyan fogom visszaflesselni a korábbi BIOS-t, félek dobna egy kékhalált, vagy újraindulna flash alatt. :F

(#1963) Tails111 válasza VinoRosso (#1962) üzenetére


Tails111
aktív tag

Vegyél ki egy párt. Próbáld stabillá tenni és rakd vissza amivel ment rendesen.
Hasonló gondom akadt annó P5K Deluxe 4x1GB Mushkin 1066MHZ vel 0603 bios ig 1200MHZ is ment 07XX bios verzióktól felfelé alapon se volt stabil.

(#1964) Tails111 válasza VinoRosso (#1962) üzenetére


Tails111
aktív tag

Vegyél ki egy párt. Próbáld stabillá tenni és rakd vissza amivel ment rendesen.
Hasonló gondom akadt annó P5K Deluxe 4x1GB Mushkin 1066MHZ 0603 bios ig 1200MHZ is ment 07XX bios verzióktól felfelé alapon se volt stabil.

(#1965) Dupladd


Dupladd
csendes tag

Sziasztok! A p5q-e deluxe ddr3-as alapról valakinek valami tapasztalat? jól kezeli a ramokat nem fagy? stabil?

(#1966) Rusher válasza VinoRosso (#1962) üzenetére


Rusher
őstag

Ebben az esetben ne win alól flash-eld vissza....biosban nyomj egy load setup defaults-t, újraindítod és EZ Flash-el csináld ott nem lesz kék.... ;)

(#1967) sz.j válasza VinoRosso (#1962) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... nem tudom hogyan fogom visszaflesselni a korábbi BIOS-t ..."

Ha nem megy másként, esetleg nézd meg ezt.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1968) Larry303 válasza VinoRosso (#1962) üzenetére


Larry303
addikt

ez esetben mindenképp egy modullal csináld az updatet....single chanelban jóval több esélyed van a jó flashelésre, ha ilyen mem jellegű problemákkal küzdesz!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1969) katt777 válasza Fori23 (#1961) üzenetére


katt777
félisten

Újabb? Én ezeket töltöttem le. Vagy nem? :F Most nézhetem megint... Egyébként AI Nap-ot le lehet kapcsolni, aztán az OS energiatakarékos módját használni, utóbbi legalább képes S3-ba küldeni a hardvert.
Na, jó tudni, hogy tényleg csökkenti a feszt, nem csak beállítani lehet. Azért tetszik az energia-takarékos módban a 4W alatti E8400 fogyasztás (3.99). :C Ha meg kell, felküldi 3.4GHz-ig, bár igazából nem kell, a VGA-mnak a 3GHz is bőven elég a kihajtáshoz.

VinoRosso: Én floppy-val downgrade-eltem a biost anno az 1102 után, mert az hót gány volt, de az 1004-essel semmi baj. Viszont EZ Flash nálam nem ismerte fel a bios fájlt. Nem tudom, hosszú fájlnév miatt-e, mert azzal afudos-nak is baja volt, de aztán átneveztem és floppyról ment, azóta nem vacakoltam.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1970) katt777 válasza Larry303 (#1968) üzenetére


katt777
félisten

Mondasz nekem valamit 4.05 stabilitásához?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1971) glaci válasza Fori23 (#1961) üzenetére


glaci
őstag

Köszi szépen.
Most sikerült végre letölteni. (Pedig már tegnap este óta próbálkozom, kissebb megszakításokkal.) Nem gondoltam, hogy ilyen gáz az ASUS szervere. :F
Ha 7K -val jött, már örültem, és 2* is 90% -nál állt le az AI Suite. (Meg persze egy csomószor leállt elöbb is, de ez volt a leg idegesítőbb.)

Mindjárt kipróbálom, meg akkor mer felrakom a 1103 -as BIOS -t is. (Most az a legújabb a P5Q Deluxe -ra, igaz?)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1972) VinoRosso válasza sz.j (#1967) üzenetére


VinoRosso
veterán

jaj nem ezért mondtam, hanem a fagyások miatt, tudok downgradelni. De kivettem a régebbi cruical kitet, és most nem fagy, azzal meg fagyott. De még ha flopyról csinálnám is fagyna, volt hogy a BIOS fagyott meg. Ha semmi gond nem lesz most sem, akkor visszateszem a 0901-et, és megnézem azzal is, mert lehet a RAM halt meg, csak kicsit furcsa, hogy egy BIOS flashtől.

(#1973) katt777 válasza Fori23 (#1961) üzenetére


katt777
félisten

Az 10019-es EPU-ban az 10016-os van, szép kis átb@szás! :Y A másik meg hibás. De jó nekem a mostani, az rendben megy már (eddig).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1974) glaci válasza katt777 (#1973) üzenetére


glaci
őstag

Picit fejtsd ki bővebben!
Nemrég sikerült leszednem őket, de még nem telepítettem.
Akkor nem is érdemes? Vagy Te mire jutottál vele?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1975) Fori23 válasza katt777 (#1973) üzenetére


Fori23
őstag

Hm :F

[link] talán egy restart
A másikkal sem volt gond, de leszedtem mert én is "altatom" (S3)

glaci: na igen, egy download manager nélkül elég lassú

[ Szerkesztve ]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1976) glaci válasza Fori23 (#1975) üzenetére


glaci
őstag

Frissen telepített gép, és még nnincs telerakva mindennel. De gondoltam rá, hogy kellene valamit keresni. (Mit ajánlanál a következő letöltéshez?)

Azt most nem egészen tudom követni, amit írtok, hogy nem volt gond, meg mégis leszedtem, meg ilyenek. Akkor most melyik verziót érdemes használni? A legújabat, amit linkeltél, és leszenvedtem, vagy valamelyik régebbit?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1977) katt777 válasza glaci (#1974) üzenetére


katt777
félisten

A lap támogató oldaláról szedd le a cuccokat, azok rendben vannak. Leírást meg megtalálod a honlapomon.

Fori23: Eleve egy 10016-os mappába csomagolta ki magát, úgyhogy le is töröltem.
A FosSpeed az mi? :F Hasmenésmérő? :DDD

Megpróbáltam ICHR10 AHCI driverrel installálni az XP-t most úgy, hogy NB-ben disabledre tettem, ami csak 64-bites rendszerhez kell, úgy sem ment föl. Továbbra is betölti a drivert, aztán közli, hogy nincsen vinyóm. Mi a fenét kell ennek beállítani, hogy felmenjen? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1978) katt777 válasza katt777 (#1977) üzenetére


katt777
félisten

Halott most az ASUS-nál a letöltés. Délelőtt meg mindkettő 128kB-tal ment. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1979) Mazka05


Mazka05
őstag

Sziasztok!

Köv lenne a hiba Asus P5Q-Pro lap HD4870 2X2Gb kit Corsair dominator áramot adok neki alaplap zölden világít, bekapcs és semmi.... Jó helyre kötöttem a bekapcs gombot valami megoldás?!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#1980) katt777 válasza Mazka05 (#1979) üzenetére


katt777
félisten

Kézikönyvben a hibaleírások. De ha egyet sem csippan, az nem jó jel. RAM-kompatibilitási listát nézted? (Szintén kézikönyv.) Ill. bios frissítés, vagy más RAM-okkal bootolás, fesz. átállítása, kikapcs, RAM-csere, restart.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1981) Mazka05 válasza katt777 (#1980) üzenetére


Mazka05
őstag

rammok kompatibilisek megnéztem! egyetsem csipan, de áramot kap nem hiszem hogy 520 Corsair táp szar lenne. másik ram om nincsen kipróbáltam hogy csak egyet raktam be, de ugyis ez volt... Biost hogy frissítsek ha el sem jutok a biosig?!

[ Szerkesztve ]

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#1982) norb7 válasza Mazka05 (#1981) üzenetére


norb7
tag

De minden el kezd dolgozni, tehát mennek a ventillátorok, meg minden, csak nem postol? Tehát nem kapcsolja be a monitort sem?

(#1983) Mazka05 válasza norb7 (#1982) üzenetére


Mazka05
őstag

Nem nem kezd el semmi dolgozni nem pörögnek a ventik se fel. Pedig áramot kap.

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#1984) fsb1000 válasza katt777 (#1936) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Üdv!
Olvastam a honlapod, de nincs meg végig a teszt! Azért GRAT!
Meddig sikerült elmenni P5Q + 8400-val?

Épp most akarom lecserélni a Giga Ep35C-DS3 lapomat p5q-ra hogy vizzel hűthessem a feteket is.

Szerinted érdemes cserélni, vagy gyüjtsek még a Delux verzióra? (nekem elégségesnek tünik a 6 csatornás táplálás)
Van még valami hátránya a sima P5Q-nak a nagyobb tesókhoz képest.

8400 tuning + peltieres/vizes H2C hűtés eszkábálása miatt venném.

(#1985) tlac válasza fsb1000 (#1984) üzenetére


tlac
nagyúr

mi az a H2C? :)

(#1986) fsb1000 válasza tlac (#1985) üzenetére


fsb1000
nagyúr

H2C - hibrid hűtés. Peltier + víz.

Rájöttem még egy elönyére a p5q-nak. Nincsenek össze-hőcsővezve a fetek meg a NB/SB.

Nagyon melegszik az NB?
DDR2-t meddig lehet kihajtani? 1200Mhz még mehet ha bírja a RAM?

[ Szerkesztve ]

(#1987) VinoRosso válasza fsb1000 (#1986) üzenetére


VinoRosso
veterán

peltiert hogy hozod össze a vízzel?

(#1988) fsb1000 válasza VinoRosso (#1987) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem a 2 körös vizes rendszer a legoptimálisabb megoldás.
Elég sokat kisérleteztem mire elértem valamicske eredményt.
Itt van néhány kép [link]
Eredmények [link]
vagy ha van türelmed, akkor az utolsó 1-2 hónap kisérleteit olvasd végig: [link]
A szigetelés megoldatlansága miatt kell lapot váltsak....

A P5Q-C - nak van valami hátránya a sima P5Q-val szemben?
Giga P35 lapból DDR3-val többet tudtam kisajtolni. (kicsivel...)

[ Szerkesztve ]

(#1989) katt777 válasza fsb1000 (#1984) üzenetére


katt777
félisten

Kösz, a teszt még alakul, ahogy időm engedi.
P5Q nagyon jó kis lap. 4.05 megvan, de ott vagy nagyon melegszik a proci, vagy nem stabil, ezen még dolgozom. Persze, csak egy HTX2 van rajta. 3.9-en atomstabil, és túl sem melegszik, mert csak 1.25V kell neki. Tehát alacsonyabb fesz kell neki ua. tuninghoz, mint EP35-ömben.
Ha nézted, akkor azt is tudod, hogy az EPU-6 is szépen szabályoz energia-takarékos mód és tuning között, a gyakorlatban ez nagyon jól működik. Nem ám, mint a CnQ az AMD-nél, amely nem volt képes maxra járatni a procit, még ha a rendszer igényelte volna is.
További előny a P5Q-nál, hogy quad-okat állítólag jobban lehet tuningolni, valamint hogy nem csábítja az embert CF-re. Az nekem egy életre elég volt 1x. :DDD
Kingmaxaim eddig 1164-en mentek stabilan, EPU hajtotta őket. Biosból csak 1154-ig vittem őket. De hát ezek "óccsó, mezei" RAM-ocskák. :C Az extra RAM-ok árát inkább majd beépítem egy Q9550-be.
NB nem vészes, nekem a ház oldalában van egy NFP8, az szépen kiviszi a meleget, menet közben az NB és SB bordák langymelegek, Everest 34-38°C-ot mér a lapra.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1990) fsb1000 válasza katt777 (#1989) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
EPU nem okoz teljesítmény csökenést? mert gigánál a hasonló cucc kb 10%-val visszafogta a gépet.
Nem MHz-ben, hanem teszteredményekben.

Maradtam az alaplapi energiagazdálkodásnál, ami feszt és frekit is leveszi.

(#1991) VinoRosso válasza fsb1000 (#1988) üzenetére


VinoRosso
veterán

hát lehet akkor talán már érdemesebb lenne egy sörcsap kompresszorát befogni a hűtésre, az hatékonyabb, és kb ugyanannyit fogyaszthat.

(#1992) fsb1000 válasza VinoRosso (#1991) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem ez egyszerübb volt a peltier... meg a kompresszorral nem lehet éjjel bütykölni, mert az asszony felébred.

(#1993) Larry303 válasza katt777 (#1989) üzenetére


Larry303
addikt

megmértem gyors everesttel a winyó sebességet achiban xp és vista alatt is...hát sok különbség nincs, és múltkor már mértem ide modban is xp alatt ott sem volt szint semmi...szal annyira ne sajnáld egyenlőre, ho nem sikerül az achi modban a telepítés...akkor vesztessz vele ha a hotswap vagy hasonló funkciók miatt szertenéd az ncq bekapcsolni...
sajnos a samsung és a 150es raptor fel van cserélve a 2. képen...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1994) VinoRosso válasza fsb1000 (#1992) üzenetére


VinoRosso
veterán

hjah úgy gázos. Am nem kéne folyton menetni szerintem, hacsak nem akarsz 0°C alatti vizet.

[ Szerkesztve ]

(#1995) glaci


glaci
őstag

Kérdeznék Tőletek valamit.
Sajnos az apalapon (P5Q Deluxe) eléggé korlátozott a PCI slotok száma. Nekem 4 db. kártyám is lenne abba 2 db. csatiba, így el kell döntenem, hogy mi megy, és mi marad majd.
Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek milyen az alaplapi hang?
Eddig a régi lapomon le volt tíltva a Realtek, és egy Audigy 2 -t használtam helyette.
Szerintetek áttegyem az egyik PCI -ba, vagy nincs értelme?
Hangminőség ill. CPU terhelés tekintetében melyikkel járnék jobban?
Előre is köszi, hogy nem küldetek el a fenébe a kérdésemmel!
Jó éjt mindenkinek, aki még fent van!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1996) razor03 válasza Larry303 (#1949) üzenetére


razor03
aktív tag

Mi a baj a Crucial RAM-okkal :Y ? Milyen modul lenne ideális (2x2 GB) a P5E laphoz Q9450 mellé (olyan RAM amit Ősembertől is be tudok szerezni :R )? Tudom, hogy világosan leírtad, hogy P5Q, de rákattantam erre a lapra, - ez van :)) .

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#1997) Larry303 válasza razor03 (#1996) üzenetére


Larry303
addikt

a most piacon lévő ballistixek meg sem közelítik a régi crucial minőséget sajnos, ha körülnézel a neten rengeteg inkompatibilitást és gyorsan halálozó ramok tulajára lelsz...amikor még a p5e m volt külföldi forumon mindennap érkeztek az elégedtlen userek...és míg ősembert teljesen korrekt üzletembernek tartom, ha még mindig olyanok a garanciális feltételei én nem vásárolnék nála....egy fél éves super talant kitem áll most itt a dobozba, mert k nem éri meg külföldre postáznom ho legarizzák...
a p5e ről még anyit, ha nem kell crossfire, akko nem a legjobb választás lesz..ha mégis e mellett döntesz akkor a középkategoriából gskill ill normális corsair ramokat ajánlanék mellé....

glaci: azért az audigy2őt összehasonlítani sem lehet az alaplapival, ámbátor sztem naon sokat számít, ho milyen hangcuccra kötöd rá ill mire használod...mert ha játékra filmnézésre, egy kis asztali logitech cuccon akkor bőven jó az alaplapi is....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1998) Habzsi-Dőzsi


Habzsi-Dőzsi
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetel Asus P5Q-C alaplapról? Nem fogok tuningolni, max a 4 magost 2,4 ről felhúzom 3Ghz-re, ramok 1066 on járnának benne, és a fő cél hogy hosszútávra szóljon a lap. Szerintetek?
Köszi a válaszokta:)

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#1999) fsb1000 válasza VinoRosso (#1994) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez a terv, mert csak csúcstuningra kell... amolyan házi csúcstuningra.. (egyébként a peltierek képesek a befektetett energiánál többet is átpumpálni csak okosan kell táplálni öket)

[ Szerkesztve ]

(#2000) katt777 válasza fsb1000 (#1990) üzenetére


katt777
félisten

Írtam, hogy nem. Okos kis progi ám ez! Illetve nem hülyék az ASUS szoftverírói. Ugyanis maga a program a rendszerterhelés miatt minimális (csak tesztekkel kimutatható) lassulást okoz (lásd a fix tesztet az oldalamon), viszont a kisokos pörgős módban alapból 3%-kal tuningolja a procit. :) Én úgy állítottam be pl. +15% tuningra, hogy +16%-ot adtam meg (de ez igaz +5-re és +10-re is, stb.), így szépen megvan a kívánt teljesítmény. És bizony abban a pillanatban, hogy kell a nafta, pörög, és mihelyst nem kell, leáll, szóval a Giga a közelébe sem ér. Ne félj, nem fogja vissza.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.