Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) S.Y.S.


S.Y.S.
aktív tag

Heló!

"hogy az alap ICH10 megkapta az ICH9R AHCI-támogatását, tehát menet közben leválaszthatjuk vagy hozzáadatjuk SATA eszközeinket"
Valaki tudja ezt hogyan kell aktiválni :F , sehol nem találtam rá egyértelmű utalást.

(#1652) Gorneck válasza hétalvó (#1650) üzenetére


Gorneck
titán

Amit leírtál annak elég komoly része user error... ;) ;]

Gorneck#1239

(#1653) katt777 válasza hétalvó (#1650) üzenetére


katt777
félisten

Neked sem volt még MSI lapod... :))

A Gigám a Dominator-okkal nem bírt, a Kmaxok sokkal stabilabbak és gyorsabbak. Órajelben ugyan rendben voltak a Corsair-ek is, de olyan lassú másodlagos időzítésekkel kellett használni, hogy 25%-kal maradt el a Kmaxok stabil sebességétől. Én nagyon örülnék, ha a P5Q rendben lenne, mert a Gigában csak a PCIE1.1 és a kezeletlen ventik nem tetszenek.

Gorneck23: No, akkor majd segíthetsz itt is, ha valami nem jön össze. De látod, hiába mondtátok anno, hogy cseréljem le a Kmaxokat, meg hogyan állítsam be Dom-t, végül a Kmaxot kellett a Dom. beállításaival használnom, hogy rendben legyen a tuning. ;]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1654) Gorneck válasza S.Y.S. (#1651) üzenetére


Gorneck
titán

Bios...IDE helyett AHCI. Biosba pontosan nem emléxem hol találod...utána mehet az OS reinstall...f2-vel vagy f6-tal meg kell etetni a raid drivert majd az OS-sel még mielőtt elindul az install...

Gorneck#1239

(#1655) mich2004 válasza katt777 (#1649) üzenetére


mich2004
csendes tag

ebbe igazad van de sajnos nem autókrol beszélünk de én remélem ez elöbb utobb kiküszöbölik hogy ne legyenek ilyen hibák én akkor is asus párti vagyok akárki akármit mond

(#1656) katt777 válasza Gorneck (#1654) üzenetére


katt777
félisten

AHCI extrák nincsenek RAID nélkül? Mert mintha ilyen olvastam volna a manualban. Külön mód is. Vagy keverek valamit?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1657) Gorneck válasza katt777 (#1656) üzenetére


Gorneck
titán

AHCI-vel aktiválod az NCQ-t és a hot plugot...ehhez nem kell raid, csak a raid driver...

Nekem gyorsult a hdd kezelés tőle Vista SP1 alatt...amire eddig nem volt példa...

Gorneck#1239

(#1658) katt777 válasza Gorneck (#1657) üzenetére


katt777
félisten

Na, akkor megnézem, nekem mit csinál, ha bekapcsolom biosban. Vagy csak OS reinstallal megy? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1659) Gorneck válasza katt777 (#1658) üzenetére


Gorneck
titán

Bekapcsolod akkor elviekben nem bootol...Itt van leírás, hogy lehet reinstall nélkül aktiválni...

Gorneck#1239

(#1660) S.Y.S. válasza Gorneck (#1654) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ez a Make Disk Raid/Achi Driver Disk? floppy-m nincs :D
Reinstall-nál mire számítsak? Beállítások progik elvesznek?
(#1659) angolul még lehet elboldogulnék

[ Szerkesztve ]

(#1661) Gorneck válasza S.Y.S. (#1660) üzenetére


Gorneck
titán

Elvileg jobb, ha üres vinyára rakod fel és nem egy teleszemeteltre...

Ez már nem az Én bajom...Lehet próbálkozni...:D

Gorneck#1239

(#1662) bigdigit válasza Gorneck (#1652) üzenetére


bigdigit
addikt

mindig megjelensz ha giga lapot szidnak valahol :C pedig én is utálom őket :P

(#1663) S.Y.S. válasza Gorneck (#1661) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Legyen az üres vinyó, a floppy-t ki tudom váltani pendrive-val?
német opció nincs, marad a break-elés :)
és kösz! :R

(#1664) katt777 válasza Gorneck (#1659) üzenetére


katt777
félisten

Tényleg nem. De holnap viszik a lapomat, és az újat utána hozom. ASUS oldalán meg nem találok ilyen AHCI/Raid illesztőt, amit felmásolhatnék egy floppyra.
Nem szeressük a német nyelvezetet. :W
XP-hez kell nekem egy x86-os floppy, Vistához meg egy X64-es? (Az van.) Mert azt meg nem is írja a kézikönyv. :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1665) Fori23 válasza norb7 (#1647) üzenetére


Fori23
őstag

Ez így hülyeség: "az enyémek pont olyanok, hogy nagyon igénylik a feszültséget"
El kell indulnia 1.8V-on. Az alaplapok is azért adnak ennyit, mert ez a szabvány. Geilnek is ez a véleménye:

"All GeIL memory modules are programmed with Fail-Safe SPD that is in compliance with the JEDEC Standards. This means the memory will boot up on the default settings of DDR2-800Mhz with CAS 5-5-5-15 and DRAM Voltage of 1.8v."

Vidd vissza lappal együtt és próbáld kicseréltetni olyanra amivel elindul.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1666) katt777 válasza Gorneck (#1659) üzenetére


katt777
félisten

Ez túl van bonyolítva. Nem tetszik.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1667) Gorneck válasza katt777 (#1664) üzenetére


Gorneck
titán

Intel oldalán...intel matrix storage driver... ;)

#1666: 5 perc kb megcsinálni...második alkalommal már csak 2.

bigdigit: Komoly problémáid akadnak a szövegértéssel, de nem baj... ;) Amúgy amennyire csöcsre ugrottál a lapjaiddal Én tuti MSI-t vettem volna a helyedben... ;] :P

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1668) katt777 válasza Gorneck (#1667) üzenetére


katt777
félisten

Hja! Azt hittem, ha már a Realtek meg egyéb driverek itt vannak, akkor ez is.
Már nézegetem, mit kéne leszedni. 9001009-es ICH10R drivert szedtem le ASUS-tól.
Szóval, ha megvannak ezek a RAID cuccok, és felmásolom őket floppyra, akkor újrainstalláláskor már csak be kell tennem, és beolvasnom XP és Vista alatt is, ha meglesz a lap? Bár a Vista reinstall 2 óráját a hátam közepére sem kívánom. :W

Csak Ultra ATA Storage driver van. :W Meg Matri Storage Manager és Technology.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1669) hétalvó válasza Gorneck (#1652) üzenetére


hétalvó
addikt

Persze user error. :O Kicseréltük a lapjainkat és mind a kettőnknek rendbe jött a gépe. De nem az alaplapokon múlt az bizti?! :C

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1670) bigdigit válasza Gorneck (#1667) üzenetére


bigdigit
addikt

a legnagyobb bajom anno a giga ds4-el volt...a vcore fail gyönyörűen virított ;]

(#1671) Gorneck válasza katt777 (#1668) üzenetére


Gorneck
titán

Kb erről van szó igen...

2 óra Vista install? Nekem 1 óra alatt meg van, de akkor minden fel van téve ahogy kell... :)

Gorneck#1239

(#1672) katt777 válasza Gorneck (#1671) üzenetére


katt777
félisten

Csak ami az INtelnél van, az ICH6!
Majdnem 1 óra az SP1 + még a beállítások.
Na, most találtam valami verzió nélkülit, 2008. 02. 06. 8.2.1001-es verzió. Ez lenne? Na most, ez 32 bites, amit találtam, 64 bites nincs.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1673) Gorneck válasza hétalvó (#1669) üzenetére


Gorneck
titán

User error volt... ;) Ha jó a lap akkor meg pláne...nagyon sok beállítás van az új P45be...tudni kell mit merre hogyan...
De igazából mind1...az a lényeg, hogy mindenki happy...

bigdigit: Garis csere oszt csók...ezen már anno se tom mit görcsöltél... :D

Gorneck#1239

(#1674) Gorneck válasza katt777 (#1672) üzenetére


Gorneck
titán

[link] a linken a második...

Jó sokat szütymörögsz vele...

Gorneck#1239

(#1675) JColee válasza mich2004 (#1648) üzenetére


JColee
őstag

:K így látom énis
szted az asus p5q "megérett" már :U
augusztus elején veszek új gépet és egy olyanra gondoltam

(#1676) katt777 válasza Gorneck (#1674) üzenetére


katt777
félisten

Ja, engem is meglep. :B De a 64-bites Vistára kell, szóval azt megtaláltam ám a listában! :C Kösz a türelmet. :R
Az a termetes Matrx Manager mire lesz jó?
Lényegében ezt feltehetem egy floppyra 2 könyvtárba, vagy csak gyökérből olvassa a telepítő?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1677) Gorneck válasza katt777 (#1676) üzenetére


Gorneck
titán

Elviekben az az esata cuccok lekapcsolója a hot plughoz...no meg a driver is benne van...maga az OS alá ami köll...

Amit telepítéskor etetsz meg az egy sys file aszhem...az azé kell, hogy telepítés alatt kezelni tudja a meghajtókat a telepítő...utána már nem nagyon használod azt a floppyt többet...ezé szoktam inkább utólag megcsinálni...
Vista esetén 1 db file (iahci.sys talán) és egy reg key átírás amire szükség van...

Gorneck#1239

(#1678) katt777 válasza Gorneck (#1677) üzenetére


katt777
félisten

Hát az a Manager meg a turbo memory kiírja, hogy nem OK a rendszerem, kapjam be. :W
Mindegy, végül is van floppym dögivel, a rendszerindítómra felteszem az afudost és a 702-as biost, 2 másikra meg az x86-os és az x64-es AHCI drivert. Aztán reménykedem, hogy mostanában már tényleg nem kell lapot cserélnem, mert jó lesz az ASUS.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1679) Gorneck válasza katt777 (#1678) üzenetére


Gorneck
titán

Mijjazhogynemjó?!

Gorneck#1239

(#1680) katt777 válasza Gorneck (#1679) üzenetére


katt777
félisten

Hát, amiket olvasok itt RAM-okról és egyebekről...
Remélem, csak paráztatnak, és nem lesz gáz. :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1681) Gorneck válasza katt777 (#1680) üzenetére


Gorneck
titán

Hát az a Manager meg a turbo memory kiírja, hogy nem OK a rendszerem, kapjam be Erre kérdeztem rá...

Gorneck#1239

(#1682) katt777 válasza Gorneck (#1681) üzenetére


katt777
félisten

Ja, igen. Félreértettem. Üzenet: a rendszer nem megfelelő. De ezek nem is érdekelnek annyira. Megcsináltam a DOS flashelő floppyt, meg a RAID lemezt, aztán várom a holnap du-t.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1683) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Van valakinek tapasztalata CF-ról a P5Q lapoknál?

Lehet belevágnék 2 új Radeont, de nem tudom érdemes-e vacakolni a CF-fel....... :F :F :F
Azt olvastam, hogy x8-x8 mód nem nagyon vesz vissza, de úgy általában mik a tapasztalatok? (ja a lap Maximus II Formula lenne, csak azért itt kérdezem, mert itt jóval nagyobb az user-ek száma.........)

[ Szerkesztve ]

(#1684) katt777 válasza ImI87 (#1683) üzenetére


katt777
félisten

Én semmiben sem javaslom a CF-t, de ezt csak mint kipróbált CF-ös mondom. Semmiben nem fog dupla teljesítményt hozni (van, amiben semmit sem), csak fogyasztásban. Egy gyorsabb VGA mindenben biztosan gyorsabb, még ha nem is annyival, mint egy úgy-ahogy, de már működő CF. Mellesleg 4.2GHz-es QX9750 még messze volt egy 4870CF kihajtásától, de nagyon. 4.0 GHz-hez képest 600 ponttal nőttek a 3D pontjai 3D06-ban, miközben kihajtás közelében csak 0-20 lenne a különbség. Nagy felbontásban és magas összetettséggel persze csökken a CPU limit, szóval próbát megér, ha éppen erre akarsz költeni, A Formulák azért a jobb lapok között vannak CF téren. P45 tesztet én -2-10% CF teljesítményt láttam X48-hoz képest.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1685) diegho


diegho
nagyúr

P5Q Pro heatpipe hűtése jobb valamivel mint a P5Q alap bordás megoldása? Asszem egy Pro-ra fogok benevezni.

(#1686) ImI87 válasza katt777 (#1684) üzenetére


ImI87
őstag

Na én azon gondolkodom, hogy 1db GTX280, vagy 2db HD4870 Cf-ben........
És pont azért kéne, mert 24es monitoron fullHD játékhoz kevéske a mostani 88GT
Procim E8400, és 4,2-4,3 körül vígan elszaladgál, talán elég lenne. De szerinted ez még mindig kevés egy CF kihajtáshoz? :F

(#1687) norb7 válasza Fori23 (#1665) üzenetére


norb7
tag

Hát kiprobálom majd másik lapban is, hogy ott megy-e 1,8Von, de egyébként lehet tényleg van a ramokkal valami.

(#1688) Larry303 válasza katt777 (#1644) üzenetére


Larry303
addikt

mi köze ennek az asushoz?
a ramnak kell teljesetíeni a jedec szabványban előírtakat ahogy Fori kollega is kifejtette...
Geil háza táján kéne szétnézni...
Ha jössz majd be a lapért, akkor keress meg és ha gondolod egy-két dolgogban segítek majd....1-2 óra között nem szoktam bent lenni....

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1689) katt777 válasza ImI87 (#1686) üzenetére


katt777
félisten

48xx topicban volt teszt, 4.2GHz-en a 4870CF messze nem volt kihajtva. De ez 3D06 default érték, magasabb felbontásban és összetettséggel talán már elég neki a 4GHz. :U :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1690) katt777 válasza Larry303 (#1688) üzenetére


katt777
félisten

Hogy ASUS topicban nézelődök a megrendelt lap miatt.
Segítséget kösz, 1 körül megyek én is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1691) ImI87 válasza katt777 (#1689) üzenetére


ImI87
őstag

NA, hát akkor lehet, hogy mégis jó lesz, mert engem pont a fullHD érdekel (illetve 1920*1200)

majd még elválik, gondolkodom a dolgon.......... :U

de kösz az infókat még1x :R

(#1692) Larry303 válasza katt777 (#1678) üzenetére


Larry303
addikt

íme egy másik megoldás....azoknak akiknek nincs floppy meghajtója főleg jól jöhet:

achi drivert úgy is feltudod rakni, hogy először ide módban telepíted a wint, -nem kell floppyval szarakodni-
majd ha már áll a win a winyót átdugod a marvelles sata vezérlőre (narancssárga) csak a cd romot hagyod az ich10en...majd biosban átállítod achi modra a vezérlőt, és bootolsz...új eszközt fog érzékelni és simán fel teszed rá a drivert az alaplap lemezről...persze ezt még ide módban felmásolod a winyóra, mertugye most nem látja az odd-t :)
következő bootoláskor visszadugod az ich10re a winyót és menni fog gond nélkül ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1693) dudo


dudo
tag

A P5Q Deluxe lapok most milyen revíziónál tartanak?
Van már REV 1,01-nél újabb?

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#1694) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok!
A P5Q deluxe szereti-e ezeket a ramokat?
2x1GB OCZ Reaper HPC 9200

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1695) VinoRosso válasza ImI87 (#1686) üzenetére


VinoRosso
veterán

szerintem várd meg az őszt és vegyél egy 55nm-es gtx280at vagy egy 4870x2-t, ha nem gáz a fogyasztás. Addig meg elevickélsz egy 4850-el.

(#1696) mich2004 válasza Ragadozó (#1694) üzenetére


mich2004
csendes tag

Ez a afajta ram nincs benne a kézikönyvébe erre szerintem sokan nem tudnak válaszolni ha mégis bocsi mindenkinek ez akkor derülne ki ha beleraknád egy lapba

(#1697) MoT3C777


MoT3C777
csendes tag

Hali!

P5Q Pro lapom van eddig elég gyengus szegény. A legfrissebb bios van rajta de 450es fsbnél nem sikerül stabilan többet kihozni. Elötte volt egy Giga p35 s3 amivel 550fsb ment gond nélkül. Na most láttam hogy a deluxe mindent túl fesszel autón meg a legkisebb adható feszen. Pro- ra is igaz ez? Tudtok valami progit esetleg ami mutatja a ram feszt pl. ? Az biztos hogy ánuszt többet nem veszek az életbe. Nem gondoltam hogy ennyivel gyengébb lesz egy S3nál. :(((

(#1698) Gorneck válasza MoT3C777 (#1697) üzenetére


Gorneck
titán

Elhamarkodottan ítélsz...szinte biztos vmi feszt nem adtál amit illett volna emelni...

Írj beállítás, hogy a tulajok segíteni tudjanak...

Gorneck#1239

(#1699) MoT3C777 válasza Gorneck (#1698) üzenetére


MoT3C777
csendes tag

vcore 1.186v
ratio 7
fsb 450
pci 100mhz
fsb strap 333
ram 900mhz
ramnál 5-5-5-15 a többi auto meg perforance level 10en is néztem
nb fesz 1.42v
vdim 2.04v ez elvileg 2.10 körül van ha igazak a pletykák
load line disabled a több auto
470 fsbvel még wint se sikerült betölteni

Ha téleg túl fesszel a lap akkor még az alkatrészeket is hazavágja. Szóval ezt a lapot a jelenlegi formájában senkinek nem ajánlom.
A durva az volt hogy az első biosal még 400fsb 800as ram beállításnál is instabil volt.

[ Szerkesztve ]

(#1700) ollie válasza Gorneck (#1698) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van valami olyan bios fesz beállítás, hogy a lap tuti mindig az alapfeszeket nyomassa a memóriának és a prockónak, még akkor is, ha húzom az FSB-t? Mert nekem úgy tűnik, hogy az FSB növelésével automatikusan emeli a proci feszét is (legalábbis CPU-Z magasabb feszt mutat, alap FSB-n viszont gyári feszt).
Ja, P5Q PRO lapom van, E4300 proci.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.