Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Bulitt válasza Xmodule (#8000) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem mindegyik P5Q kezeli le rendesen őket, az enyém pl: biztos hogy nem kezelné le, az ocz platinum(1066) és gold(1066) nem megy nálam, ezt írták is xs-en

Néztél ram tesztet, nem hibáznak e? meg ilyenek?

Teasüti: nekem kezeli a lapom, a 3tűs ventiket fesz szabályázásal, 2db ilyen venti csati van, a harmadik már nem ilyen

[ Szerkesztve ]

(#8002) Teasüti válasza Bulitt (#8001) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És most dugjam át a procit chasis fan 1-be, h kapjak fesz szabályzást?! :C
Akkor is egy vicc, h nincs fesz szabályzása...

(#8003) Bulitt válasza Teasüti (#8002) üzenetére


Bulitt
őstag

nem nevetséges, nem kötelező nekik tervezni rá :)

CHA_FAN
PWM_FAN

ez a kettő szabályoz nekem, meg igazából cserélj hűtőt valami passzívra és nincs ilyen gond :DDD

(#8004) Xmodule válasza Bulitt (#8001) üzenetére


Xmodule
őstag

OCZ Gold XTC 4GB Kit 2x2048MB DDR2 PC2-6400 ilyen ramok vannak most bent nekem. Milyen tesztet futtathatnak? Marmint mi a program(teszt program neve). ? De ha valoban gond a OCZ akkor meg ez lenne de ez meg csak 1066 os -> Corsair Dominator 4096MB 2x2048MB DDR2 XMS2-8500, DHX .

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#8005) vuk777 válasza Xmodule (#8004) üzenetére


vuk777
aktív tag

ödv pl ORTHOS programmal és a azzal a blend tesztet ahol a procit és a ramot is teszteli !!!
Legalább 30percet futtazsd de a 2-3 óra sem árt ha 100%ra akarsz menni 12óra vagy több!!!
HŰTÉSED jó legyen!!! :K
innen letöltheted pl.

[ Szerkesztve ]

(#8006) Bulitt válasza vuk777 (#8005) üzenetére


Bulitt
őstag

jaj felejtsük már az orthost kérem :W Kiváló CSAK! cpu tesztelésére, de a ramoknak ezt a MemTest programot ajánlom. Futtass belőle 2x1023-at és a maradékot :DD Nah ettől fog megállni a gép :DD

Én 3x1023-at használtam belőle tesztelésre, és olyan 300%-ig mehet nyugodtan :)

Azért mert nekem az a tapasztalatom, hogy nem visz minden ramot, és a külföldi tesztek alapján elég sokat nem kezelt rendesen, az nem azt jelenti hogy neked nem fogja :) Ősembertől kell vásárolni és korrektül megfogtok tudni oldani mindent, ha esetleg gond lenne a kezeléssel. Én is tőle vettem

[ Szerkesztve ]

(#8007) Bulitt válasza Bulitt (#8006) üzenetére


Bulitt
őstag

Igaz én most SSD-re pályázok, meg is nézem mi a kínálat :) valami faintos 64Gb-t de ha nagyon húzós lesz marad a 32Gb. Úgy is csak a rendszer menne rá :)

(#8008) blllc válasza Teasüti (#7999) üzenetére


blllc
csendes tag

Miért lenne gagyi?
Az eddigi legjobb alaplapom, pedig eddig is csak minőségit választottam.

(#8009) DroiDMester válasza blllc (#8008) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

azért gagyizza le mert a Gigabyte lapok képesek a proci venti szabályzását PWM és Voltage módban is szabályozni de az összes többi lap ugyan így működik ahogy az ASUS.ok a proci ventit csak PWM.szabályzással tudják kezelni! az csak a giga lapoknál van hogy lehet választani milyen ventit használsz a CPU.nál! ez 1 jópont a giga javára de annál több rossz tulajdonsága van a gigának szóval azért nem kell azt annyira dicsérni se!

(#8010) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy P45-ös lapok közül melyiket érdemes venni, ami jó ár/teljesítmény arányban van? (Gigabyte UD3P v. UD3R van kinézve eddig, de ha jobb az ASUS, akkor az jön :R )

(#8011) Teasüti válasza blllc (#8008) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mert nem kezeli a ventim... És orkán hangja van a gépnek.

Amúgy meg vagyok elégedve vele. Gond nélkül megy fsb 460-on alap feszültséggel (vagyis inkább "auto"-n)

(#8012) DroiDMester válasza Teasüti (#8011) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

hát igen a Zalman CNPS9700 egy abszolút gagyi hűtő marha drága és a hűtési teljesitménye és hangja meg lent van a béka segge alatt! egy 3.ad annyiba kerülő CM TX2.es lazán legyomja! és a hangját se hallod még 100.% ventinél se!

(#8013) diegho válasza DroiDMester (#8009) üzenetére


diegho
nagyúr

na azt azért tedd hozzá, hogy Giga lapjai csak P-s szériától (tehát P35-DS3P, P45-DS3P, UD3P) felfelé képesek normális ventiszabályzásra, ami rettenetesen bosszantó dolog (ezért mondtam le a gigabyte-ról 4 lap után)

(#8014) csucsu69


csucsu69
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem ,hogy normális hőmérséklet-e egy p5q-nál alapon a 29 fok ?(A p35-ös gigánál mondjuk 8-9 fokkal hűvösebb.A 8500-ös procim viiszont ugyanabban a környezetben 25-26 fokos lett alapból , csökkentett fesszel ami +3 fok a gigához képest .)

(#8015) csucsu69


csucsu69
tag

Ja és bocs,melyik bios-t javasoljátok? Most nekem az 1004 van.

(#8016) Symbio válasza csucsu69 (#8014) üzenetére


Symbio
senior tag

Ezek a hőfokok bőven jók (majdnem túl jók). Mert ha a proci maghője 25-26, az nagyon kevés csökkentett fesszel is (hacsak nem 12 fokos szobában van a gép :D ). Az alaplap 35 alatt idleben teljesen OK. Nálam pl. az alaplap 31-33, a proci (E8400 1,6GHz-en) 24 és 34 (mag, de a 24 egyértelműen fals érték).

(#8017) DroiDMester válasza diegho (#8013) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én meg kifejezettem utálom az összes Giga lapot de ez az 1.dolog hogy lehet benük bios alatt változtatni hogy Voltage vagy PWM szabályzást akarsz a CPU ventinek az egy jó dolog de ebben már ki is merült a giga lapok jó tulajdonsága (legalábbis nálam) :C

(#8018) Teasüti válasza DroiDMester (#8012) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aha... Itt ph tesztben nem így vélekedtek róla annó. Abban a tesztben, ami egy-két éve volt aktuális, ez volt a leghalkabb. Ezért vettem ilyet.

(#8019) diegho válasza DroiDMester (#8017) üzenetére


diegho
nagyúr

de mondom volt egy rakás giga lapom P-s alatt hiába állítod át nem szabályozza a ventit sehogy :))

(#8020) csucsu69 válasza Symbio (#8016) üzenetére


csucsu69
tag

A proci maghője elég érdekes, mert 21-28 fokos cpu mellett mindkét mag egyaránt 38 fokos folyamatosan.( Tetőtéri szoba és 25-26 fokos környezet, 2db 12-es Enermax be- 2db 12-es Enermax ki ,
a hdd-t külön egy 9-es Scythe hűti.)Van tapasztalatod a biosokkal?

(#8021) Limonade Joe


Limonade Joe
csendes tag

Hali!
A következő gondom van egy PQ5 Pro deszkával: WinXP SP2 alap telepítés után még van hang aztán a Win frissítések (SP3) során elmegy. (Realtek High Audio) Már végig próbáltam az összes drivert, az Asus honlapjáról, a Realtektől de kő süket. Még az a kevés hajam is kihullik és sík ideg vagyok. :W

Még szerencse, hogy ilyen lassan futok. Ha eltévednék, kevesebbet kell visszamennem!

(#8022) japy válasza Limonade Joe (#8021) üzenetére


japy
őstag

Az eszközkezelőben minden rendben? Nincs felkiáltójel -kérdőjel?

(#8023) Limonade Joe válasza japy (#8022) üzenetére


Limonade Joe
csendes tag

Minden OK! Se sárgulás, se kérdőjel, semmi. Csatlakozók rádugva, ellenőrizve. Korábban elég sok probléma volt a különböző fórumokon, de frissek nem nagyon vannak. :F Attól félek, hogy valamelyik XP frissítés tesz be az egyébként jogtiszta vinfosomnak, ugyanis a kezdet kezdetén még működött. :F Mivel nem figyeltem rá, az SP3 feltevése utánra tippelem a bajok kezdetét.

Még szerencse, hogy ilyen lassan futok. Ha eltévednék, kevesebbet kell visszamennem!

(#8024) DroiDMester válasza Limonade Joe (#8023) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nézd meg hogy fut-e a Windows Audio szolgáltatás!

startmenü / Futtatásba írd be services.msc a megnyílo ablakban keresd ki a Windows Audio sort és nézd meg hogy fut-e a szolgáltatás ha nem fut inditsd el és edd automatikus módba!

[ Szerkesztve ]

(#8025) Limonade Joe válasza DroiDMester (#8024) üzenetére


Limonade Joe
csendes tag

Köszi, automatikus módba eszem :DDD .
Szerencsére közben megoldódott a gond, bár nem 100 %. A front panellel lehet valami gond, mert az alaplapi hátsó kimenetek szólnak, bár kellett ehhez némi beállítási varázslás. De legalább megy. A jövő héten már lesz időm kicsit hosszabban foglalkozni a lelkivilágával.

Még szerencse, hogy ilyen lassan futok. Ha eltévednék, kevesebbet kell visszamennem!

(#8026) kisPocok


kisPocok
csendes tag

Sziasztok, szeretnék vásárolni egyet a témába vágó alaplapból, mégpedig egy P5Q PRO-t.
Ehhez szeretnék memóriát is vásárolni, mit tudtok ajánlani? Nézegettem a hsz-eket, de töménytelen mennyiség miat nem tudom végigolvasni mindet, ezért elnézést kérek előre is ha már volt ilyen kérdés.

Megnéztem a témainditó hsz -ben a memória tesztet is, de nekem nem sokat mondott :B

20 000 ft környékén szeretnék 4 giga ramot venni bele, játékra IS szeretném használni a gépet. (ha 25e-ért viszont klasszisokkal jobbat lehet kapni v ár/értékben megérihát legyen :) )

Remélem minden szükséges infót megírtam, ha mégsem kérlek szóljatok rám.
Nagyon várom válaszotokat, előre is köszönöm!

(#8027) vuk777 válasza kisPocok (#8026) üzenetére


vuk777
aktív tag

Ha nem akarsz sokat bajlódni a Ram-al akkor veszel KINGSTON HyperX 4096Mb DDR2 1066MHz CL5 QUADKIT és ezek atomstabilan mennek 5-5-5-15 ös időzítés mellett 1066Mhz-en
Nekem is ilyen van :K
Ha tuningőrült vagy akkor csakis a pénztárcád szab határt...

(#8028) kisPocok válasza vuk777 (#8027) üzenetére


kisPocok
csendes tag

Nem tunningra szeretném használni, de elképzelhető, hogy extrém körülmények között szeretném majd hasznát venni, ezért megérné nekem egy átlagnál jobb is. Nem mondom, hogy a legdrágább kell, mert nem így van. vannak határaim sajnos :)

Idáig Corsair memóriát használtam, most nézegettem GEIL és OCZ-t is, valakinek ezen alaplappal valamilyen talapsztalat?

(#8029) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!
Asus p5q pro alaplap tulajdonos vagyok és Geil Black Dragon PC2 8500 1066 Mhz 2*2 Gb memóriát használok vele. Everestel és Cpu-z-vel megnéztem a memóriákat és mint ha csak 800 Mhz-en ketyegnének. Hol tudom beállítani a biosban, hogy 1066 Mhz-en pörögjenek a memóriák? Dram frequencynél csak DDR 800 Mhz a max, nincs 1066! Mért?
Előre is köszi a segítséget!

(#8030) Bulitt válasza kisPocok (#8028) üzenetére


Bulitt
őstag

Geil ramok csak az alsó szegmensben éri meg :) 2x1Gb esetében

Nekem G.Skill ramjaim vannak és remekül mennek. Nem tuning ramok, de 2x2GB esetében erre már nem lehet alapozni. 4x1GB-ramot jobban lehet tuningolni. OCZ-ramok nagyon jók, ha keret engedi valamilyen 2x2GB kittet vennék 1150MHz-el megáldva. Ezek már igen jó kis ramok :))

(#8031) Bulitt válasza GoZoL (#8029) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem tudom mennyire vagy újonc ezen a téren, de akkor:

Első osztály (pontosabban mióta megjelentek az 1066-os ramok/lapok)-ban is kitárgyalták már, hogy a bios autón csak 800Mhz-et ismer fel, és ennyit is kezel le. Ha azt akarod hogy 1066-on mennyen a ram, meg kell emelned a cpu fsb-jét. Majd ram szorzóval tudod finomítani(pár hsz.-el feljebb a tuning tárgyalásánál van róla szó)

Egy adatlap kitöltés nem ártana, hogy milyen cumod van :)

(#8032) GoZoL válasza Bulitt (#8031) üzenetére


GoZoL
senior tag

Nagyon újonc vagyok ebben a témában. Amit eddig csináltam:
dram voltage 2.2 állítottam és manualban amit autóban is tud a memóra beállítást: 5-5-5-15.
Cpu fsb-t hol állítsam? Ha megvan a jó beállítás milyen progival tudom megnézni, hogy 1066-ban megy a memória?
Adatlapomat kitöltöttem, a konfig ott van.

(#8033) Bulitt válasza GoZoL (#8032) üzenetére


Bulitt
őstag

Hát az egyik felét itt találod, a másikat pedig itt

A teljes info tár pedig itt található.

Érdemes végig olvasni ;)

Bizti kell azoknak a ramoknak a 2,2V?

(#8034) GoZoL válasza Bulitt (#8033) üzenetére


GoZoL
senior tag

A geil honlapján láttam hogy 2.2-2.4V mennek. itt: http://www.geil.com.tw/products/showSpec/id/121
Köszi infót megnézem. jelentkezek még!

(#8035) GoZoL válasza Bulitt (#8033) üzenetére


GoZoL
senior tag

Kipróbáltam a beállításokat amit adtál. A két setup fedi egymást, valami máshogy van beállítva az egyiknél mint a másiknál. Beállítás után a monitorom nem akart bekapcsolni. Kikapcsoltam a gépet utána jó volt minden. Majd leállítás ismét bekapcsolás és overclocing hibaüzenet jött. A biost most defaultba raktam. A memóriám hogy 1066 Hz-en menjen ennyi mindent kell beállítani? Mivel tudom megnézni hogy tényleg 1066-ban megy?

(#8036) vuk777 válasza GoZoL (#8035) üzenetére


vuk777
aktív tag

pl CPUZ progival innen letöltheted nem kell telepíteni

[ Szerkesztve ]

(#8037) Bulitt válasza GoZoL (#8035) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem kell annyi mindent, az ami oda le van írva az opcionális lehetőség egy stabil tuningra.

Tanulság az én esetemből, akkor volt stabil a gép kis tuning esetén is (ram 1066-ra esetében pl:) Ha a javallott beállításokat megcsináltam, és nem hagytam a feszültségeket alap helyzetben. Persze én 2002-es biost használok.

A másik lehetőség, ha nem vagy biztos a bios tuningban, akkor csak állitsd át autóról manuálra, a cpu fsb-jét 200-ról emeld meg addig míg a ram freki fel nem pörög 1066-ra. Asszem olyan 266 környékén lehet ez, ha jól emlékszek. Minden mást hagy autón vagy defaulton

az utolsó linket pedig azért adtam, mert gondoltam érdekelhet, a két beállítás története hogy mire kellet :( De ezek szerint addig nem jutottál el :))

[ Szerkesztve ]

(#8038) GoZoL válasza Bulitt (#8037) üzenetére


GoZoL
senior tag

De elolvastam végig amit linkeltél. A legutolsó biost használom ami 05.21 körül jött ki. Kipróbálom amit mondtál.

(#8039) GoZoL válasza Bulitt (#8037) üzenetére


GoZoL
senior tag

266 Mhz állítva a dram freq csak 802 Mhzt tudok választani! Vagy azt hagyjam autón?

(#8040) jagada válasza GoZoL (#8039) üzenetére


jagada
őstag

állítsd a DRAM szorzót 4-re akkor 4x266=1064

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#8041) GoZoL válasza jagada (#8040) üzenetére


GoZoL
senior tag

Az a Dram freq lesz a biosban?

(#8042) jagada válasza GoZoL (#8041) üzenetére


jagada
őstag

Giga lapnál ez így néz ki:
MCH Frequency Latch.....MHz
System Memory Multiplier....ez meg a szorzó

gondolom valami hasonló az asus-nál is

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#8043) GoZoL válasza jagada (#8042) üzenetére


GoZoL
senior tag

Asus lapnál kicsit más. Mindjárt meglesem.

(#8044) jagada válasza GoZoL (#8041) üzenetére


jagada
őstag

így néz ki:
DRAM Performance Control
(G)MCH Frequency Latch 266 MHz
System Memory Multiplier (SPD) 4.00A

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#8045) Bulitt válasza GoZoL (#8043) üzenetére


Bulitt
őstag

FSB Strap to North Bridge: [333]

ez kell neked, ezt változtasd meg autóról annyira hogy a dram frekiben az 1066-hoz nagyon közel eső érték meg jelenjen

jagada: valahogy az asus topikban a giga beállítások nem nyerőek, mondták már? :)

[ Szerkesztve ]

(#8046) jagada válasza Bulitt (#8045) üzenetére


jagada
őstag

jah látom már, el is húzom a bélszerkeztem innen, nem rontom tovább a levegőt...

Amúgy a lényeg ua csak a címkék mások.

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#8047) GoZoL válasza Bulitt (#8045) üzenetére


GoZoL
senior tag

Pont írni akartam hogy azokat nem találom amit jagada írt. Ha 333-ra rakom akkor 1002 Mhz vagy 1200 Mhz van. Gondolom az 1002 Mhz a közelebbi :)

(#8048) jagada válasza GoZoL (#8047) üzenetére


jagada
őstag

írtam, hogy azok giga lapoknál vannak, de a lényeg, hogy Mhz és szorzó ami megadja aztán a RAM órajelét, azokkal kell játszani, hogy minél közelebb legyen a névleges értékhez

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#8049) Bulitt válasza GoZoL (#8047) üzenetére


Bulitt
őstag

nem csak a 333 van, van ott 200,333,400 azt válaszd ki amelyiknél a listában megjelenik az 1064-66

(#8050) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Szevasztok!

Ősszel vásárolni szeretnék egy P45ös ASUS alaplapot. A kérdésem hogy melyiket válasszam a P5Q-k közül? Mert nagyon szeretnék tuningolni (4ghz minimum, 4magost léghűtéssel). Én úgy gondolom hogy vagy a P5Q-E lapot, vagy a P5Q Premiumot. Melyiket válasszam? Megéri a plusz költség a Premiumra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.