Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Mustangjones válasza ImI87 (#150) üzenetére


Mustangjones
csendes tag

Hát, az expert partnernapról szóló hírben az volt, h a p5q a jövő héttől hivatalosan is kapható...
de a maximusról szó sem volt...

(#152) cyber86


cyber86
őstag

Hello. Szerintetek érdemes most venni P5Q Deluxe lapot?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#153) keIdor válasza cyber86 (#152) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem nem érdemes az első báránynak lenni. Várjuk meg a tapasztalatokat a bátrabb emberektől és ha azt mondják, hogy megéri kiadni 50k-t P45 lapért és viszonylag hibátlanűl működik, nincsenek nyűgjei, gyerekbetegségei akkor igen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#154) Rusher válasza keIdor (#153) üzenetére


Rusher
őstag

Én a P35-be is így vágtam bele egyből az elején és nem bántam meg....azóta is az a lap van :K Én bátor vagyok úgyhogy jöhet.... ;] :D

(#155) keIdor válasza Rusher (#154) üzenetére


keIdor
titán

Akkor várjuk a tapasztalatokat. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#156) cyber86 válasza keIdor (#153) üzenetére


cyber86
őstag

Ok akkor várok pedíg már hoznák is boltba rendelésre nekem de mondtam, hogy még várjanak.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#157) ImI87 válasza Mustangjones (#151) üzenetére


ImI87
őstag

:O :W :((( szmorú vagyok !

Mondjuk inkább üljenek rajta egy hónapot, minthogy elkapkodják, és bugos legyen. :U Iktassanak ki belőle minden nyavaját, foltozgassák a biost, hogy minden frankó legyen :K

ImI

mod: ja és egy kérdés: akkor a teljesen új generációs platform előtt ez a P45 lesz az utolsó "mainstream" chipset? (persze az integrált vga-s változatot meg a butított verziókat leszámítva)

[ Szerkesztve ]

(#158) lezso6 válasza ImI87 (#157) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ha anno 775-re meg 478-ra is csináltak 865 és 915 chipeket. :U
(szvsz fogalmam sincs)
Egyébként mainstreamben nem lesz valami új az a platform, még mindig AGTL+ lesz. :O Komptaibilitás megvan.
Ha hülyeséget írtam volna megkövezhettek. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#159) Eagle16


Eagle16
addikt

P5Q Pro nem lesz? Bár már a non-pro is elég drága...mostmár látom, lesz Pro is :)

Ha olcsóbb lesz akkor erre kéne váltanom a P5B-t. A P35-ös chipset-et asszem kihagyom :D

És miaz hogy nincs PS2? A PS2-es egeremet és a billentyűzetet kihajíthatom a kukába? :U :F

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#160) shteer válasza Eagle16 (#159) üzenetére


shteer
titán

veszel egy usb-re átalakítót ;)

..szerintem jónak tűnik

(#161) Rusher válasza Eagle16 (#159) üzenetére


Rusher
őstag

Miért ne lenne PS2? Mindegyiken van csak a deluxe-on meg premiumon van egy ( p5k-nál is így van). ;)

(#162) Eagle16 válasza Rusher (#161) üzenetére


Eagle16
addikt

Na akkor jó :)
Csak régebben úgy olvastam hogy nem lesz rajta egy sem.

shteer
: igaz :D Akkor mégis megmaradnak a jó kis PS2-es cuccaim :)

P5B-ből is a legegyszerűbb verziót vettem, és nem volt vele probléma. Megy a tuning és stabil, megbízható. Szóval szerintem P5Q-val folytatom, ez lesz a harmadik Asus :)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#163) leviske válasza lezso6 (#158) üzenetére


leviske
veterán

Nem hinném, hogy mondjuk az X58 kijönne LGA775-re is... már csak azért is, mert már a Nehalemek tartalmazzák a memória vezérlőt, a Core 2 és elődjei nem.

Előbb tudnám elképzelni, hogy Nehalemek alá kihoznak AMD chipset-es alaplapot, mint sem LGA775&1066, vagy LGA775&1366 kombót látunk. :DDD

ImI87 (#157): valószinű, hogy LGA775-re a 4-es intel chipset család és a nV 7i család jött utoljára... Kíváncsi is leszek, hogy mit tud majd felmutatni az intel az új 5-ös sorozattal és az nV a 8i-vel. Ami szinte biztos, hogy a 4-es család után nem lesz komoly P35 utód. :(

Na, de nem akarom szétOffolni a topikot. :DDD

(#164) keIdor


keIdor
titán

Srácok már kaphatóak a lapok.

Asus s775 P5Q 3 év garral 32 000 Ft
Asus s775 P5Q DELUXE 3 év garral 42 000 Ft
Asus s775 P5Q3 DELUXE 3 év garral 47 000 Ft

Tessék szétnézni az aprón.:) Tessék minnél hamarabb kipróbálni a Deluxe verziót, mert mindjárt fizunap és jó lenne eldönteni, hogy akkor Asus P5Q Deluxe, vagy Gigabyte P45-DS5-öt vegyek-e. :D

leviske: Biztos vagy te abban, hogy lesz nForce 8 Nehalem alá? Szerintem nem fognak kapni jogot hozzá nV-ék... meg már rég el kellett volna kezdeniük a fejlesztést is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#165) Overlocker válasza keIdor (#164) üzenetére


Overlocker
veterán

Az utolsó megérkezett hozzám :K

(#166) keIdor válasza Overlocker (#165) üzenetére


keIdor
titán

Várjuk a tapasztalatokat! Azt halottam, hogy a P5Q-E-tek nem volt valami nagy szám.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#167) SzlobiG válasza keIdor (#166) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is, kb annyival lesz jobb mint a 965-től a P35.:U

(#168) Overlocker válasza keIdor (#166) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem, de jött hozzá most új bios, a héten még ki lesz próbálva még1x.

Később rakok fel képeket a P5Q3 Deluxe-ról, igaz most csak mobillal tudok fotózni..

(#169) keIdor válasza SzlobiG (#167) üzenetére


keIdor
titán

Igen, de már csak az újdonság varázsa miatt is akar váltani gyakran az ember. (vagy inkább PH! user)
:D
Amúgy a P35-nek azért jobb volt a ramkezelése.

Over: Retail lap amúgy az -E vagy ES?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#170) Overlocker válasza keIdor (#169) üzenetére


Overlocker
veterán

ES

(#171) lezso6 válasza leviske (#163) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mainstream-ről beszéltem. :U
Persze, hogy az Extreme platformon QuickPath lesz és IMC.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#172) leviske válasza keIdor (#164) üzenetére


leviske
veterán

Nem omlanék össze, ha nem lenne több nForce lap Intel alá... különösebben nem érint. :DDD

(#173) keIdor válasza leviske (#172) üzenetére


keIdor
titán

Azért a 790i sztem jó lett. Igaz van benne egy súlyos bug, de amúgy nekem tetszik.

A többi (680/780) tényleg kukábavaló.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#174) tom_tol


tom_tol
addikt

azért éredekes mennyire eröltetik a ddr3-at az egész palettből csal 1 olyan van és 8 ddr2

[ Szerkesztve ]

(#175) Nyugdíjas válasza Overlocker (#168) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kiváncsi vagyok:K Ha felkerül OSx86 compatibility-be akkor én is kiprószálok egy Deluxe-ot. Addig legalább lemegy az ára is...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#176) Rusher


Rusher
őstag

Na felkerült a honlapra a P45 szekció :K

mod.:lehet hülye kérdés, de most ugyanúgy csak a kék PCI-E-t lehet használni 1 kártyához?

[ Szerkesztve ]

(#177) Mustangjones válasza Rusher (#176) üzenetére


Mustangjones
csendes tag

specs:

"*PCI Express x16_2 slot (black at max. x8 link)"

más: van olyan kártya egyeltalán, ami x16-os foglalatba megy, de nem vidkari?
itt most a 3. x16@x4-es slotra gondolok. Mert évek óta nyomják ezt a sz*rt, h majd ez lesz a divat, de én még nem láttam olyan kártyát, ami ebbe illene...

(#178) AirBooms válasza Rusher (#176) üzenetére


AirBooms
addikt

A P5Q3 Deluxe még mindig nincs fenn, pedig már lehet rendelni... :U

(#179) Rusher válasza Mustangjones (#177) üzenetére


Rusher
őstag

Ezt én is láttam....csak akkor nem értem a 2xPCI-Ex16-ot ha csak 8x...és amúgy is mi a ráknak van akkor 3 rajta....amúgy meg én azért kérdeztem, mert: "2 x PCI Express 2.0 x16 slots, support ATI CrossFireX™ technology at x8 link
(PCIe x16_1 blue, PCIe x16_2 black*)"
ahol a csillagos rész mindig igaz vagy csak akkor ha CF működik?
Hangkártya létezik x1-es és azt is bele lehet rakni abba a slotba :K

AirBooms azt néztem én is....nemtudom miért nincs ott....

(#181) Mustangjones válasza Rusher (#179) üzenetére


Mustangjones
csendes tag

mármint hangkari, aminek hosszú, de 1x sebességű csatija van, vagy a rövid x1-est lehet belerakni a hosszú foglalatba? Mert az ok, h a rövid pci-e nek van létjogosultsága, de a hoszúnak? (vidkarin kívül persze)

[ Szerkesztve ]

(#182) tlac válasza Mustangjones (#181) üzenetére


tlac
nagyúr

van olyan raid kártya, amihez kell a a pci-e x4

(#183) Mustangjones válasza tlac (#182) üzenetére


Mustangjones
csendes tag

hát, hasznosabb lenne rajta még 1 sima pci. többen használnák ki, mint a raid kártyát.

(#184) AirBooms válasza Rusher (#179) üzenetére


AirBooms
addikt

Most kaptam infót, hogy egyelőre a P5Q3 Deluxe szállítását visszatartják bios problémák miatt. Talán a jövőhéten lesz már belőlük valami. Amúgy az Asus honlapján is már csak ez az egy lap hiányzik, a DDR2-esek már fenn vannak.

(#185) beteg válasza AirBooms (#184) üzenetére


beteg
őstag

a ddr2 -eseket is visszatartják, azok is bios bugosak :(

Csak futni kell!

(#186) AirBooms válasza beteg (#185) üzenetére


AirBooms
addikt

Szép... :(

(#187) keIdor válasza beteg (#185) üzenetére


keIdor
titán

Kell ennyire rohanni mindig előre... negyedévente új chipsetek meg arra 10 lap... tudtam hogy ez lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#188) Rusher válasza AirBooms (#184) üzenetére


Rusher
őstag

Meg a premium sincs ott....na mind1 úgysem jön akkor még egy kis ideig pedig a héten már kellett volna neki......csak azt nem tudom, hogy ha visszatartják bios problémák miatt akkor honnan tudják már hozni 1-2 helyen? :)

(#189) keIdor válasza Rusher (#188) üzenetére


keIdor
titán

Meg a -C is hiányzik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#190) AirBooms válasza Rusher (#188) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem tudják. Visszamondták.

(#191) Rusher válasza keIdor (#189) üzenetére


Rusher
őstag

Igen az is, de azért nem kár... :) Jó végül is mind1 majd csak lesz egyszer...és különben is be vagyok rágva a wifi miatt... :D Miért nem lehetett mondjuk a 3/4 PCI-E helyett inkább azt nekem elég lett volna 1 is... :(((

(#192) lezso6 válasza AirBooms (#184) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig reménykedtem, hogy ezekkel már nem lesznek gondok.
Dehát az Asus már csak Asus... :(
Álmodik a nyomor... :U

mod: kíváncsi vagyok, vajon ezek már monitorozzák-e a cuccokat úgy mint a gigák? :U
(ramfesz, stb)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#193) Rusher válasza lezso6 (#192) üzenetére


Rusher
őstag

A ramfeszen kívül mi az amit nem monitorozik egy Asus lap? Amúgy érdekes, hogy mindenki akinek Asus lapja van azt írja, hogy pfujj Asus....akkor miért? :) Én ugyanúgy az elején vettem a lapot amikor új volt a P35-és soha semmi bajom azóta sem..de mind1 majd meglátjuk ezek milyenek lesznek, ha olyan mint a mostani már bőven elégedett leszek :K

(#194) beteg válasza Rusher (#193) üzenetére


beteg
őstag

szerintem pont azért mondják, mert volt, van nekik. én is utálom az asus lapokat. pl. mert hihetetlen gáz a weboldaluk. meg még egy csomó mindenért. de persze annak is meg van az oka, hogy mégis mindig azt veszek.
de akkor is egy tetü társaság! :)

Csak futni kell!

(#195) Nyugdíjas válasza beteg (#194) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nemtom' én asszem Soak szavaival élve "ASUS-perverz" vagyok:D Gigám volt,de valahogy sosem tudtam emgszokni, ASUS hülyeségeit meg már igen, és jobban kiigazodok rajtuk...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#196) tom_tol


tom_tol
addikt

megoldásként szoba jöhet mind a kettö mint ahogy én csinálom ;]

(#197) lezso6 válasza Rusher (#193) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem monitorozza a chipset feszt se, stb. Szvsz jó lenne, bár gyakorlati haszna ugyan nincs.
Egyébként meg bugos, mint a lófene. A legújabb most az, hogyha kiveszem a PCI-os hangkártyát, akkor nem hajlandó még postolni se a lap, szép sötét a képernyő, de ha visszateszem a karit, simán megy a lap. Ipari hulladék mind. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#198) virkir válasza Rusher (#193) üzenetére


virkir
veterán

Nézz szét itt az aprón a 775-ős alaplaphirdetések igen nagy része Asus a többi márka csak mellékesen van ott Abitot például alig találni pedig mostanában ők sincsenek a helyzet magaslatán.
Azért az mond valamit, hogy akinek van az szabadulni akar tőle.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#199) Rusher válasza lezso6 (#197) üzenetére


Rusher
őstag

Hát kb. ezt a kettőt nem mutatja igen.....azt nemtom mitől lehet.passz....és mivel nekem negatív tapasztalatom még nem volt csak pozitív így nincs okom azt mondani, hogy "hulladék"... ;)

virkirItt nem arról van szó, hogy tökéletes.....minden cuccnak vannak hibái.....de azért ne mondjuk már azt, hogy sz@r...miből gondolod, hogy mindenki aki eladja "szabadulás" céljából teszi? Am meg lehet én fogtam ki a világ legjobb lapját, mert semmi baja nincs, tuningban igen jól megy stb...pöccre az elejétől, biosfrissítés után is soha nem volt az, hogy nem azt csinálja amit én akarok...ellenben 1-2 ismerősnél megfordult Abit lap....na hát attól szabadultak is gyorsan...valszeg azért nem látsz, mert senki nem vesz olyat ergo nem is lehet belőle eladni.... ;)

beteg ez így van...amióta az eszedet tudod Asus lapod van...úgyhogy nem szídd ezt a tetü céget... :DDD

(#200) keIdor


keIdor
titán

Asus-al csak egy gond van, mégpedig, hogy túl sok lapjuk van egy chipset alá. Így kevésbé tudnak hozzá jó biosokat írni. A P35-ből és P45-ből most is lesz/van 10 lapjuk, amiből 4-5 sztem fölösleges. Kéne egy belépő: P5Q, kéne egy közepes: P5Q-E, kéne egy felső: P5Q Deluxe és kéne egy csúcs: Maximus II. Ennyi...

A Combo lapnak, a Pro-nak (-E mellett) és a 4 lanos, agyonzúfolt Premium tökre nem kéne...
Ez mellesleg Gigára is vonatkozik...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.