Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Hawk1979 válasza cyber86 (#950) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ha ez Idle akkor sok....
De persze szoftveres mérés nem mérés. Coretemp mit mutat? Bár a Wolfikban állítólag nem túl jók a szenzorok. :O

(#952) ^Boss


^Boss
őstag

0804-es biosrol azt regelik, eleg jol sikerult, csak meg nem publikus.. vannak mar stabil kepek 1600cl7-rol, illetve 1800-rol is latni mar dolgokat :)

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#953) Macka


Macka
veterán

Srácok! Kentsfieldet húz itt valaki? Mert én Giga DQ6-tal szívok rendesen. Esetleg valami tanácsot tudna valaki adni abban, hogy melyik feszeket emelitek ASUS-ban:

(#954) einstein válasza Rusher (#940) üzenetére


einstein
senior tag

Auto-n, automatikusan emeli a feszt, túlságosan is..
Az jobb lenne, ha magátol bizonyos arányban visszavenne a feszültségből is, ha be van kapcsolva az EIST (vagy C1E vagy ki tudja...).

(#955) cyber86 válasza Hawk1979 (#951) üzenetére


cyber86
őstag

core 0: 43-44
core 1: 40

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#956) Overlocker válasza ^Boss (#952) üzenetére


Overlocker
veterán

Jaja, én is kiváncsi vagyok, holnap amint felérek kipróbálom még a meccs előtt.. :)

Remélem nem fog ez az fsb rovására menni..

(#957) cyber86


cyber86
őstag

six enginet mire érdemes tenni?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#958) Hawk1979 válasza cyber86 (#957) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ha nem vagy Greenpeace aktivista,akkor a "lomtárba".... :P

(#959) Overlocker válasza cyber86 (#957) üzenetére


Overlocker
veterán

Auto-n is tökéletesen megy. Én a Max saving-et és a medium performance között szoktam kapcsolgatni..

Jelenleg nincs olyan mód, hogy egy profilon belül csökkentse és emelje is az fsb-t ha kell, illetve nem kell a teljesitmény! Ezt már jeleztem is az Asus felé, remélem megoldható lesz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#960) cyber86 válasza Overlocker (#959) üzenetére


cyber86
őstag

Ok thx.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#961) Rusher válasza einstein (#954) üzenetére


Rusher
őstag

Persze, hogy emeli a feszt ki tudja meddig.....de az energiagazdálkodás csak így működik C1E Enabled és Auto cpu vcore.... :K

(#962) Rusher válasza Larry303 (#941) üzenetére


Rusher
őstag

Hmm nem semmi...ezt ki mérte? Nemtudom én 0702-es biost nem is használtam....0704-el nincs ugyanilyen mérés?

(#963) VinoRosso válasza Rusher (#938) üzenetére


VinoRosso
veterán

pff hát ez nincs nagyon túlfeszelve.

(#964) einstein válasza Rusher (#961) üzenetére


einstein
senior tag

Hát ez baj. :( Sajnos a procim elég "melegedős", annak ellenére, hogy jól húzható, de idle most 3.2 alapfeszen 55 fok... A korábbi lapban ment az energiagazdálkodás, ott azért 50 fok alatt maradt.

(#965) Gorneck válasza Rusher (#962) üzenetére


Gorneck
titán

XS-en megtalálod a topikban a mérőpontokat emlékeim szerint...

Gorneck#1239

(#966) tlac válasza einstein (#964) üzenetére


tlac
nagyúr

kellett neked gigáról váltani :D

(#967) TTomax


TTomax
nagyúr

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérek.A konfigomban szereplő lapot szeretném lecserélni,mert nagyon droppol és a CF is csak dísz benne.
Az egyik jelölt,a másik,és a legdrágább harmadik.A kérdésem az,hogy megéri-e több pénzt adni a Deluxe-ért vagy csak a csomagolásban lévö cuccok miatt drágább?Az elvárásaim ,CF nem P35 módra (a 2x8 talán elég,mert 4850CF lesz).Wolfdale majd később yorkfield támogatása (gondolom ez sem lehet gond).NE vdroppoljon túl sokat,és ne legyen RAM érzékeny...Tulajdonképpen az érdekel,hogy a drágább lapban van-e valami jobb cucc építve ami később az olcsóbb rovására mehet.Szóval ti melyiket vennétek? :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#968) bunfi válasza TTomax (#967) üzenetére


bunfi
őstag

jó kérdés. igazából a minimum-optimum-maximum skálát lőtted be a 3 választottaddal. nekem P5Q-E-m van, úgyhogy én csak róla tudok beszélni. CF-re alaklmas. a procitámogatással sem lesz gond. vdrop az van-volt-lesz, de nem túl nagy. ramérzékenység: néztem a manualt valószínűleg nem lesz gond... elég hosszú a lista, de nézd meg magad a manualban.
a pro vs. másik kettő csatát elvesztette a pro. tom_tol kollegának elég negatív tapasztalatai vannak vele. az E-ről én csak annyit tudok egyenlőre nyilatkozni hogy nagyon jó, de sajnos a komolyabb tuningról nyilatkozni nem tudok, mert a E2200 300-as fsb fölött nem stabil. a deluxe-al kapcsolatban Larry303-tól tudsz majd kérdezni. de én azt mondom ha nem akarsz benne csúcs négymagosokat 4 felett járatni akkor bőven jó a P5Q-E.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#969) einstein válasza tlac (#966) üzenetére


einstein
senior tag

Bizony, és még szempont volt a melegedés is a váltásnál. :DDD
Na de mindegy, a lap hűvösebb is, csak hát a CPU...

(#970) viktor82


viktor82
őstag

Nem tudom ki hogy van vele,de a cpu jobban melekszik ebben a lapban mint a P35-s platinumban!Mert erre cseréltem és az hidegebb volt legalább 5 fokkal!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#971) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Az baj ha a túl oldalt nincs borda a mosfetnél? Mert átszereltem a p5b-ről a víz blokkot és most így akkor másik oldalt nincs hűtés és nem tom, hogy ez baj-e. [link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#972) szacsee válasza cyber86 (#971) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az alaplap hátuljára gondolsz?
Miért nem tetted fel?
Beletekered a blokk csavarját, a feje mellé a menetre kensz menetrögzítőt és levágod a csavar fejét, ha betámasztana az alaplap tartó lemeznek.. :U
P5K-nál a Deluxokon sem volt backplate a hátlapon, de szerintem ide lehet kellene.

(#973) tlac válasza einstein (#969) üzenetére


tlac
nagyúr

:D
a 965p utáni giga lapok sokkal hűvösebbek
tehát a p35, p45-ös giga lapod is olyan hűvös lenne mint a monstani asus-od

(#974) Rusher válasza Gorneck (#965) üzenetére


Rusher
őstag

Ok böngészem....kiváncsi vagyok rá....ha esetleg ráakadnál még 1x akkor megköszönnék egy linket ;) :R

Érdekes, hogy ott pl. sokan a 0702 biost használja és írják, hogy 570-től nincs boot meg p.level 9-10-el tudnak csak menni mikor a 0704-el jobbnak néz ki a dolog....am meg láttam, hogy van P5Q Deluxe beta bios 0706 esetleg vállalkozó szelleműeknek...sztem én majd lehet kipróbálom,bár nem látni semmi érdemlegeset egyelőre ezzel kapcsolatban...az alacsony p.level kulcsa a magasabb tRFC na ezt majd kipróbálom, mert nálam 8-al stabil (lentebb képek) de 7-el nem megy :K

(#975) gfefe


gfefe
őstag

Sziasztok. Tudom,hogy nem ebbe a topikba való,de mivel testvér alaplap reménykedek, hogy ti tudtok rá megoldást... sajnos a p5k topikban nem nagy az élet mostanság és eléggé tanácstalan vagyok...

Összesíteném akkor a problémám...

VAn egy asus p5k deluxe wifi-ap lapom...

Össze raktam és nem a legjobb dolgok történtek...
bekapcsol a gép el kezd tölteni és a biosz vmint a kezdő asus képrenyő után nem tölt tovább a dvd vagy hdd felé hanem ezt írja ki:

Chassis Intruded !
Fatal Error.... System Halted.

Kezdetben laphibára gyanakodtam vagy vmi alkatrészre de miután minden alkatrész hibátlanul működik és mással is teszteltem nem értem...
Érdekes még, hogy nem enged be a bioszba...
Ellenben ha kiveszem az elemet és lenullázom első indításnál ha f1 et nyomok bejön a biosz ha f2 őt el kezd tovább tölteni és töltené a windowst befele... (a baj a vinyón levő windows még a régi lappal volt telepítve és azt nem tölti be....)
HA belépek a bioszga és bármit állítgatok mentés után ugyan ez a hibaüzenet...
Biosz frissítést azonban bármikor el tudom érni és sikeresen frissítettem is a legújabbra...

Nem értem mi lehet a gond... vmi biosz beálitás keserítheti a dolgom mert be sem lépne a lap ha alkatrész hiba lenne.... (legalább is erre gyanakszom...) 0812 ha jól emlékszem a legfrissebb biosz az van most benne...

Kérlek segítsetek :(

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#976) Hawk1979 válasza gfefe (#975) üzenetére


Hawk1979
őstag

Chassis Intruded ! Vagyis be van kapcsolva BIOS-ban a "házba történő behatolás figyelmeztetés" :DDD
Kapcsold ki,és már robog is a lap......

(#977) gfefe válasza Hawk1979 (#976) üzenetére


gfefe
őstag

na és azt hol találom :D
mert semmi hasonlót nem láttam pedig kerestem.... :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#978) Gorneck válasza Rusher (#974) üzenetére


Gorneck
titán

Látom nem is mondtam hüleséget, hogy nézd át...vannak nagyon jó ötletek/tippek/tanácsok az XS-en...kivételesen...

Gorneck#1239

(#979) einstein válasza Hawk1979 (#976) üzenetére


einstein
senior tag

Van egy jumper a lap alján, ami ha lejön akkor jelzi ezt a hibát. Én is szívtam vele beszerelésnél. :) Aztán ha visszarakod, még kell nyomni egy bios resetet...

Mod: látom neked P5K-d van. De lehet hogy ott is ez a baj..

[ Szerkesztve ]

(#980) Hawk1979 válasza gfefe (#977) üzenetére


Hawk1979
őstag

Hm,nagy volt a szám,én sem találtam....
Nem dugtál valamit az alaplapi Chassiss intrusion connector-ra??
(Ne kérdezd hol van,nézd meg az alaplaphoz kapott kiskönyvben...)

(#981) einstein válasza einstein (#979) üzenetére


einstein
senior tag

Ez gfefének ment..

(#982) gfefe


gfefe
őstag

sajna rá van dugva :(
hát nem tudom remélem kitalálom vhogy a hiba okát... de én még mindíg bioszra gyanakszom... más különben felállna egy rendszer???

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#983) Omega81 válasza Larry303 (#941) üzenetére


Omega81
senior tag

B@zmeg! :Y
Akkor ezért kattant ki a lapom de alaposan, P5Q. Emeltem ezeket a feszeket pontosan 1.10-re, aztán felpörögtek a ventik és semmi. 2 CMOS CLR kellett mire észhez tért a lap... P5B-D után fostam nem kicsit.

F@szom, azt hiszem, így marad ahogy most van. Alapfeszen belőttem 3,2GHz-re, szépen megy az EIST, semmi nincs túlfeszelve, csak a RAM kap fix 2.25V-ot és ennyi. Így full stabil (E6600 2,4GHz, 2x1GB A-DATA V Xtrem), és egy 8800GT-hez elég is. Nem lehet vele Everest rekordokat döntögetni, de nem is érdekel. :F :P ;)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#984) VinoRosso válasza Omega81 (#983) üzenetére


VinoRosso
veterán

nem tom nekem semmi gondom nem volt vele, alapon(auto) van minden. nem hiszem hogy a p5qnál is lenne ilyen problem, a deluxeon is asszem csak a 0702es BIOS-szal van.

(#985) cyber86 válasza szacsee (#972) üzenetére


cyber86
őstag

Nem tom rátenni mert nagyobb a csavar.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#986) TTomax válasza bunfi (#968) üzenetére


TTomax
nagyúr

Köszönöm a válaszod,úgy néz ki én is P5Q-e mellett döntök.:)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#987) Rusher válasza Gorneck (#978) üzenetére


Rusher
őstag

Nem ;) kösz a tippért :R Bár a mérőpontokat még nem találtam meg, de majd meglesz....ha esetleg valaki tudja akkor ne habozzon.... :K

[ Szerkesztve ]

(#988) Omega81 válasza VinoRosso (#984) üzenetére


Omega81
senior tag

Lehet, mégsem ettől kattant ki a lapom, de csak erre tudok gondolni, ez magyarázat lenne. Mindenesetre... nem egy Abit. :K

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#989) einstein válasza Omega81 (#983) üzenetére


einstein
senior tag

Nálad, hogy megy az EIST. Csak a szorzót, vagy a feszültséget is lejjebb veszi?

(#990) Hawk1979 válasza Omega81 (#988) üzenetére


Hawk1979
őstag

Kipróbáltam én is,NB auto és 1.10v beállítást,de ugyanúgy működik,nem kattan ki a lap...
BIOS 0506

einstein: Feszt csak akkor veszi lejjebb ha Auto-n van a fesz.... (EIST és C1E is bekapcsolva,nem tudom melyik melyik :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#991) einstein válasza Hawk1979 (#990) üzenetére


einstein
senior tag

Csak ne venné feljebb is. :O

(#992) Hawk1979 válasza einstein (#991) üzenetére


Hawk1979
őstag

Lődd be kézzel,olyan hú de sokat nem fogsz észrevenni a villanyszámlán,ha nem veszi vissza...

(#993) Larry303 válasza Rusher (#987) üzenetére


Larry303
addikt

tessék itt van egy pár...

tessék kitartóan görgetni lefele :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#994) einstein válasza Hawk1979 (#992) üzenetére


einstein
senior tag

Nem a villanyszámlával van a baj, hanem azzal, hogy a processzorom elég meleg. Ha belövöm alapfeszre (E6300 = 1,325V), akkor is 55 fokot mutat idle (3,2 Ghz). Próbáltam már 25x újrarakni a hűtőt, meg újrapasztázni, de mindig is ilyen magas volt a hőfok (terhelve meg olyan 66 fok, orthos alatt).
Gondoltam már arra is hogy a szenzor szar, de hát nem hagy nyugodni. Ha működne az energiagazdálkodás, mint ahogy az előző lapomnál, akkor azért 50 fok alatt maradna..

(#995) subaruwrc válasza einstein (#994) üzenetére


subaruwrc
félisten

valószínűleg a homorú kupak miatt produkál ilyen hőfokokat a procid.

(#996) mixyboy válasza Hawk1979 (#931) üzenetére


mixyboy
tag

Üdv!
Nem SATA vinyóm van. PATA. Szóval más tipp, hogy miért nem megy express gate?
Azért köszi. Vagy pendrivera tegyem? nem menne úgy, hogy a vinyóra rakom?

(#997) einstein válasza subaruwrc (#995) üzenetére


einstein
senior tag

Már lepolíroztam. :)
Bár lehet hogy nem tökéletesen... de ha "belenézek" nem látom, hogy homorú lenne.

(#998) bigbody


bigbody
csendes tag

Sziasztok.
Remélem nemgond,hogy itt teszem fel a kérdésem.
Szeretnék venni egy asus p5q deluxe alaplapot,egy core2quad q9450 procit,és 2x2gb kingston ddr2 ramot csak a ram fsbvel nemvagyok tisztába.
Szerintetek mekkora kellene?

(#999) Omega81 válasza einstein (#989) üzenetére


Omega81
senior tag

A szorzót és a feszültséget is. :)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1000) Omega81 válasza Hawk1979 (#990) üzenetére


Omega81
senior tag

Mást feszt is állítottam, akkor ezekszerint mégsem ettől lehetett... BIOS rev. ugyanaz. mint neked.

értékelt üzletek: 42+ 0-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.