Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Fori23 válasza katt777 (#1800) üzenetére


Fori23
őstag

Hm? Nem tudom egyről beszélünk-e? Ráteszek egy pendriveot mert dosban biost akarok frissíteni vagy memtestet futtatni, F8-ra megjelenik a flashmemó is. Kijelölöm és indul róla. persze meg van csinálva bootolhatóra

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1802) katt777 válasza Fori23 (#1801) üzenetére


katt777
félisten

Akkor majd így nézem. Csak Gigában eleve benne volt, ha nem is dugtam rá pendrive-ot. Neked sincs biosban? Mert ha nincs, akkor megnyugodhatok. Ha van, akkor ez a cucc nem tudja. Az alábbi probléma jobban izgat egyelőre.

Larry303. Hát csak nem hajlandó látni a vinyót egyik XP-s üzemmódból sem. Hibás lenne a floppy-s AHCI driver? Ugyanaz Vista x64-es verzióban jó. Vagy az SP3-as Vista telepítő lenne problémás?

Van jó hírem is, amiért köszi. Nem tudom, melyik beállítás segített (talán az OC charger kikapcsolása), de most szépen bebootolt a gép 333-as strap-pel is, így 1081 a RAM. Viszont 1.3V-tal eléggé melegszik a proci (75°C) Orthos alatt, szóval próbálok lejjebb venni a feszekből még. Kösz +1x. Most már tényleg egy jobb hűtő kéne, meg 1 ház, amelybe be is fér, mert néztem, az Achilles-től már nem tudnám felszerelni az oldallapot.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1803) katt777 válasza katt777 (#1802) üzenetére


katt777
félisten

Lett az kisvártatva 89°C is, szóval ezt nem erőltettem. Valami mást kéne még állítani, bár Gigában is ennyi fesz körül kellett, csak az jó 10°C-kal hűvösebb volt valamiért. :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1804) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!

Érdemes akkor most ezt a lapot megvenni P5Q Pro? :W

Mert a héten akarok venni de úgylátom a tuningal súlyos problémák vannak E8400 menne bele....

Még most beszéljetek le illetve Győzettek meg a Lapról! :U :P

Thx előre is :R :R

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1805) katt777 válasza Zjunior (#1804) üzenetére


katt777
félisten

Jó a sima P5Q is, 3.8GHz-em van benne E8400-zal alapon (RAM:1128). Batár hűtő kell a procira, és mehet a tuning tovább is. De Pro-ról majd mondanak a tulajok, nekem CF-ös lap nem kéne.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1806) Zjunior válasza katt777 (#1805) üzenetére


Zjunior
veterán

Ez most komoly?

P5Q is ilyen jó lap? :Y

De nekem megér 20k-t a P5Q Pro :B ;]

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1807) m4rc! válasza Fori23 (#1801) üzenetére


m4rc!
őstag

Hogy lehet bootolhatova tenni a pendrive-ot? Mar annyit tokoltem vele..sose jott ossze (persze tuti user error :U ).

We are analog players in a digital world

(#1808) Fori23 válasza katt777 (#1802) üzenetére


Fori23
őstag

Ha rajta van megjelenik a biosban is, de minek ott állítgatni azután meg vissza? Telepítéskor sem kell a biosban szenvedni, F8 kiválasztom a meghajtót amiben a lemez van, és minden megy magától.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1809) Fori23


Fori23
őstag

Pár friss bios az asus ftp-ről:
-P5Q-ASUS-1004
-P5Q-E-ASUS
-P5Q-ASUS-PRO-1004

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1810) Hawk1979 válasza Fori23 (#1809) üzenetére


Hawk1979
őstag

(#1811) katt777 válasza Zjunior (#1806) üzenetére


katt777
félisten

Hát, ha Zannyiért van, akkor P5Q még olcsóbb, és nem foglal fölösleges helyet szükségtelen slot. De tényleg jó, a honlapomon a Teszteknél ott vannak, amiket eddig elértem vele.

m4rc!: Ha rákeresel, Yahoo vagy Google pár mp. alatt kidobja. Több módja is van, szoftverek kellenek.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1812) Fori23 válasza Hawk1979 (#1810) üzenetére


Fori23
őstag

Nincs ellentmondásban. Ezek ma megjelent hivatalos biosok az asus szerverén
Overé pedig kiszivárgott- egyelőre- béták. Én is ilyet használok (1102), de van aki nem meri/ akarja.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1813) Larry303 válasza m4rc! (#1807) üzenetére


Larry303
addikt

nekem simán látja biosban a pendriveot és be is tudom tenni a boot sorrendbe...de aho fori kollega is említette az f8 postoláskor és máris feldobja a listát...
nem tudom mi lehet a gond nálad Katt...nálam elsőre bootolt a marveles vezérlőről is a sata winyóm...hány winyó vana gépedben??? boot sector mellik winyón van? mennie kell annak tutira

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1814) katt777 válasza Larry303 (#1813) üzenetére


katt777
félisten

4 vinyó van, de próbáltam csak az elsőt betenni, úgy sem ment, hiába van beállítva a Marvell boot. Egyébként a 2. és a 4. SATA csatlakozót fordítva látja a bios. USB-t betéve még nem bootoltam, de nem is ez a fő gondom. És főleg: miért nem látja AHCI módban az XP telepítő azt az egy vinyót sem a SATA1-en?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1815) hétalvó válasza Fori23 (#1809) üzenetére


hétalvó
addikt

Megjött amire vártam! :C

Itt az első jó bios 400-as fsb-hez a P5Q Pro-mhoz.

De szerintem látszik is a számozásán. Az 1000-es számozás a megszokott asus-éknál. Az eddigiek szerintem csak béták voltak.

A sok okosnak pedig üzenem, nem hardver hibám volt, a bios volt xar és jó lenne, ha nem csak a megszokott dolgokat szajkóznák, hanem ki is próbálnák a dolgokat. Esetleg tesztelnék. 5órás prime-on van túl a gépem, ugyanazzal a beállítással, mint a régi biossal, csak éppen ezzel nem hasal el.

Úgy érzem a wolfdale ventillátorszabályozást is kijavították, nem pörög a ventim maxom végre 50 fokon.

Fori23 THX :R

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1816) Larry303 válasza katt777 (#1814) üzenetére


Larry303
addikt

xp telepítéskor csak akkor fogja achi modban látni, ha megeteted vele floppyról a drivert....

hétalvó: nem tudom kinek szántad a postodat, de azt sem tudom, hogy gondolod, hogy akinek nem pro ja van az milyen módon próbálja ki a "dolgokat"...
aki pedig az eddigi tapasztalatai, ill ugyanabba családba tartozó lap működése alapján próbált segíteni neked, nem hinném, hogy rossz szándékkal tette, így végképp nem értem a reagálásod...
béta biosokat meg asus nem pakol ki az oldalra, vagy legalábbis feltünteti...szal van ott jópár nem béta az 1000es ek előtt is...changelogot már elovastad, legalább kiderült, hogy mi okozta???

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1817) katt777 válasza Larry303 (#1816) üzenetére


katt777
félisten

Hát ez az, megetettem vele!!! :Y Írtam! Szépen beolvassa floppyról, aztán restartolás után közli, hogy nincs vinyóm, szóval mintha elfelejtené. :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1818) katt777 válasza katt777 (#1817) üzenetére


katt777
félisten

P5Q-RA SENKI NE TEGYE FEL AZ 1102-ES BÉTA BIOST!

Rosszul látja a procit (3GHz-en 3.6-nak), eleve rosszul állít be dolgokat, elfelejti a módosított beállításokat, az egyetlen haszna, hogy nem cseréli fel a 2. és a 4. meghajtót.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1819) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Meg szeretném a procit húzni 3.6GHz-ről 4GHz-ra valaki tudna benne segiteni? akár pm akár msn előre is köszi :R

(#1820) Fori23 válasza Larry303 (#1816) üzenetére


Fori23
őstag

Sajnos a szokásos ótvarok a changelogok azért nem írtam be reggel. Kétlem, hogy ekkora ugrásnál csak ennyit változtattak:

P5Q PRO
[ 1004 ]
----------------------
Fix EIST function can not work issue When when C-STATE enable on Yorkfield E0 stepping CPUs.

P5Q-E
[ 1003 ]
----------------------
Update ACPI rule.

P5Q
[ 1004 ]
----------------------
Fix EIST function can not work issue When when C-STATE enable on Yorkfield E0 stepping CPUs.

hétalvó: Akkor minden jó, ha a vége jó

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1821) katt777 válasza Fori23 (#1820) üzenetére


katt777
félisten

Akkor mondom neked még a P5Q-t, hogy leszedtem a bétát, és feltettem az 1004-est:

Van egy + CPU tuning lehetőség AI tweaker-ben, CPU teljesítmény-határt lehet állítani komp.-ra, optimálisra, és performance-ra.

2. és 4. vinyót jól látja (nem fordítva).

A hibás visszajelzésű ventim sem lassítja be a hardware monitort.

Jól (?) méri a CPU hőmérsékletet. Azaz most úgy mér, mint a GB lapom, CPU hőm. a magoké alatt kb. 20°C-kal idle.

Larry303: Hát nálam nem hajlandó az XP AHCI-ra. Megnéztem még az eredeti xpsp1 telepítőjével is, hátha az sp3 integrálása hibás, de ua. a hiba. Drivert telepít, majd vinyót nem lát. :W Ezért vsz. a másik megoldás sem megy most sem, már nem is néztem. :((( Már csak az kell, hogy az AHCI-s telepítés után a Vista ne induljon IDE módban, aztán körberágom az asztalt. :W

moddingR: Csak egy picit olvass vissza, Larry303 leírta nekem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1822) hétalvó válasza katt777 (#1821) üzenetére


hétalvó
addikt

Próbálj az intel-től letölteni AHCI lemezt.

A hőmérő pedig így jó és nem 20-at csak 10-et vett lett az új bios. Hasonlítsd össze a real temp-el. Így jó.

Végre jó bios-ok vannak.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1823) Larry303 válasza katt777 (#1821) üzenetére


Larry303
addikt

xp alatt uis tök felesleges az achi mod...hacsak nem akarsz hot plugolni...sebességben tök uazt hozzák...hamár achi akkor vista...

Hétalvó: a deluxohöz már a 07xx es sorozat is kiválló volt...az 1003asat meg rondán elcseszték, szal kár össze függéseekt keresni...a lényeg,ho az egész családhoz van már tuti bios...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1824) Larry303 válasza katt777 (#1821) üzenetére


Larry303
addikt

amúgy a leírtak alapján úgytűnik, mintha rossz drivert etetnél meg vele...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1825) Jodaka


Jodaka
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy melyik alaplap éri meg jobban az alábbi cuccokhoz:

E8400 (tunningolva lesz majd, de ha azon múlik nem annyira fontos az alaplap tunningpotenciálja. A lényeg, hogy kb. 3,6-ig bírja)
HD4870
4Gb 1066Mhz Ram (alapon lenne járatva)

P5Q, P5Q Deluxe vagy Gigabyte EP45-DS3? Főképp játékra, filmezésre lenne. A lényeg, hogy atomstabil lap legyen.

Másik kérdésem: Azon kívül hogy a P5Q Deluxe-ba mehet Crossfire, van-e valami lényeges különbség közte és a P5Q között? Ha nincs akkor marad a DS3 és a P5Q között a választás. :)

Ideas Are Bulletproof

(#1826) katt777 válasza hétalvó (#1822) üzenetére


katt777
félisten

Töltöttem.
Nem azt írtam, hogy 20-at vett le, hanem hogy annyi lett. Ugyanis 10 volt (GB-ban meg 20). Ha kiszámolod, összejön. :DDD
RealTemp szart sem ér, ha nem ismeri a lapot, mert akkor nem korrigálhatja a kiolvasott értéket. Mérni ugyanis nem tud.

Larry303: Akkor mégis melyiket? Sem a telepítő CD-s, sem az Inteltől letöltöttet nem eszi meg. Vistára jó lenne persze, csak akkor minden XP-bootnál bios-ozhatok. :W De külj egy 32-bites AHCI drvert email-ben, és megpróbálom. Vagy 64-bitessel kéne? :F Már nem tudok mit kitalálni.

Amúgy most auto-ra tettem mindent a RAM-okat kivéve, aktiváltam az AI suite-ot, aztán megnézem, mit csinál így szoftveresen Win alatt.

Jodaka: A P5Q jó választás.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1827) hétalvó válasza katt777 (#1826) üzenetére


hétalvó
addikt

nem egyszerű :D

Nálam GB-ba indle 30 volt P5Q PRO 40 új biossal ez lett 30. Még a GB-ok se egyformán csalnak. :DD

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1828) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Pár napja én is egy ilyen Asus P5Q Deluxe boldog tulajdonosa vagyok, egy E8400, 2 db. Kingston HyperX 1066 -os RAM,és egy Asus (ATI) HD4850 kiséretében.
Egyelőre minden alap, semmi tuning, még csak ismerkedünk egymással.

Nem tudom, hogy mi okozhatja, de van egy nagyon furcsa problémám.
Nekem a gépben van egy PCI-Expres 8* csatolós, LSI SAS SCSI raid vezérlőm (, amit a HP neve alatt árulnak, mint SmartArray P400), és ezen van egy SAS SCSI winyó, amiről száguldozik az XP.
A probléma a következő lenne:
Összeraktam az új gépet, kezdetben csak a P400, meg a VGA kártya volt bent, úgy telepítettem OP rendszert. (VGA a kék PCIE_16x_1 slotban, P400 a hozzá közelebbi fekete PCIE_x16_2 slotban.) Utánna láttam, hogy át kellene rendezni (P400 -tól nem férek hozzá a mellete levő PCI slothoz, és eléggé kellene, ill. meg akartam nézni, hogy úgy is 8* módban megy-e a VGA -m ha átrakom a harmadik csatiba a P400 -at, mert nem értettem, miért nem 16* -osan megy, gondoltam ,hátha visszavette, mint amikor CF -et használsz a 2-es slottal), ezért áttettem a másik PCI-Express 16* slotba a P400 -as karit (PCIE_16*_3, tudom, hogy csak 4* -es, de az nem gond), és érdekes módon, a BIOS a POST végén közli velem, hogy nem tud miről boot -olni, tegyek be valami lemezt. A P400 OK, látja a winyót, ha be boot -olok BootCD -ről, vagy PE-s XP DVD-ről, és beadom neki a P400 driverét, akkor látom a winyót, tudok rajta bármit csinálni, de mégse boot -ol róla a gép. Ezután, ha visszateszem az előző PCI-E slotba (PCIE_16*_2), akkor újra boot -ol róla a gép, minden gond nélkül. Csak a másik PCI-E slotban (PCIE_16*_3) nem hajlandó, pedig a kártya ott is tökéletesen működik.
Mit gondoltok, szerintetek ez mi lehet? Én speciel eléggé tanácstalan vagyok.
Még azt is próbáltam, hogy az új PCI-E slotban (PCIE_16*_3) újratelepítek rá egy XP -t. Az eredmény: driver bead flopyról, vezérlőt + winyót lát, formáz, fájlokat másol, újraindúl, nem tud boot -olni, és ha benthagyom a CD -t kezdi előről a telepítést, ha kiveszem akkor a szokásos üzenet fogad. (Így sikerült feleslegesen tönkrevágnom egy oprendszert, amit elötte fél éjszaka telepítettem.)

Van esetleg valakinek valami jó ötlete?
Előre is köszönet érte!

Üdv.:
Laci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1829) glaci válasza glaci (#1828) üzenetére


glaci
őstag

Ja, az lemaradt, hogy a BIOS a legújabb kiadott 0803 -as (az volt rajta már gyárilag), és a P400 -at is felfrissítettem a legújabbra.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1830) m4rc! válasza glaci (#1828) üzenetére


m4rc!
őstag

Elég egyedi a problémád, nehéz lesz rá megoldást találni.. sztem csak simám háklis a lap arra, h mit hova teszel, van ilyen.
Egyébként, ha a VGA-t a második PCI-E slotba teszed, akkor 16x-osan megy?

We are analog players in a digital world

(#1831) glaci válasza m4rc! (#1830) üzenetére


glaci
őstag

Azt még nem próbáltam, mert ha jól emléxem, akkor mintha a kék menne 2.0 16*, a következő 2.0 8*, az utolsó pedig 1.0 4* (de ha használod valamelyik 1* csatit, akkor ez is 1* lesz).
Ha jól emléxem, de most így hírtelen tényleg nem tudom.
Az az igazság, hogy a kettőt megcserélni már nem is próbáltam, mert ugye ha nem ott van a P400 a középső husszú aljzatban, akkor nem indul a win.
De lehet megnézem.
Nekem az is furcsa volt, hogy a VGA csak 8* módban megy, de gondolom azt hiszi hogy CF van, és azért veszi vissza.
Vagy olyan, hogy ha a 2. -at is használod, akkor oda adja a felét, ezért lesz az általam várt 16 + 8 helyett 8 + 8.
Ha megvagyok a próbával beírom mi lett.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1832) katt777 válasza glaci (#1831) üzenetére


katt777
félisten

Ha használod a 2.-at, mindenképpen felez, mert nem a VGA-tól függ az eloszlás, hanem a használattól, ugyanis fix számú PCI-X sáv van, azzal kell dolgoznia.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1833) hétalvó válasza glaci (#1831) üzenetére


hétalvó
addikt

próbáld ki hogy oda teszed ahova szeretnéd az scsi-t utána süsd ki a bios-t. (reset)

Lehet csak megjegyezte a kártyát. De ez tényleg csak talán. 1 próbát megér.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1834) katt777 válasza hétalvó (#1833) üzenetére


katt777
félisten

Azért a "kisütés" nem kis ütés lenne annak a biosnak. ;] Egy CMOS Clear esetleg? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1835) hétalvó válasza katt777 (#1834) üzenetére


hétalvó
addikt

Ha @ úrnak úgy tetszik, akkor úgy is csinálhatja, az eredmény hasonló lesz. Üsd a bios-t hátha megijed. :K

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1836) glaci válasza katt777 (#1832) üzenetére


glaci
őstag

A le 8* -osodást én is ennek sejtettem.
Bár ha BOOT -olna a 3. -ból, akkor ez sem lenne.

Mindenesetre ha az 1. -ben van, a P400, és a 2. -ban a VGA, akkor is indul.
Olyan, mintha csak a 2.0 -ásokból akarna BOOT -olni, holott az 1.0 -ásban is látja, és kezeli rendesen.
Nem értem én ezt! :(

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1837) glaci válasza hétalvó (#1833) üzenetére


glaci
őstag

Megpróbálom. Bár nem sok bizodalmam van benne.
Szemre olyan, mintha az 1.0 -ás slotok valamiért alkalmatlanok lennének erre a célra.
Ha nyomok F8 -at, és kiválasztom a listábol, akkor is szembeköp, hogy nem tud BOOT -olni, ha meg bármelyik 2.0 -ás slotban van, akkor megy minden, ahogy kell neki. :F

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1838) glaci válasza hétalvó (#1833) üzenetére


glaci
őstag

Na, kipróbáltam.
Sajna a CMOS clear sem segített.

Remélem ha kijön valami új BIOS, azzal már jó lesz majd.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#1839) Attix82


Attix82
őstag

[link]

Itt van a problema egy sracnal. Process Internettel megneztuk es hardware interrups csinalja a 30% CPU terheltseget.....ez mit jelent? mit tegyen?

(#1840) hétalvó válasza Attix82 (#1839) üzenetére


hétalvó
addikt

nálam semmi ilyen nincs sok újraindítás után is 0%.

Mi van azon az interrupt-on?

Nektek is cmos clear és/vagy bios update?
esetleg a fölösleges vezérlők letiltása? IDE,Firewire, COM... ?

Nem jelent ez semmit vagy valami rossz az XP-ben. Pl driverek összeakadnak vagy egyszerűen a bios kever a kiosztással.

Valami kis piti hiba lesz.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1841) varga911


varga911
senior tag

Üdv,

Ismerősnek összeraktam egy gépet, nagy vonalakban:
E8200
P5Q
4GB Ram,
4870

Nem hajlandó szabályozni a CM Hyper TX hűtőt sajnos, silent módban is 1800RPM-en hajtja. Ha átdugom a házhűtő csatijára akkor silent módban 1400-on pörgeti de még ez is hangos.

Valami ötlet? :F

(#1842) m4rc!


m4rc!
őstag

Valaki homalyositson mar fel pls, hogy jol ertelmezem-e,hogy hogy is van a PCI-E savszelesegekkel a helyzet:
Szoval a P45 tud 1x16-ot illetve 2x8-at, namost, ha en egy videokarit hasznalok, de a masodik PCI-E csatiba teszem, akkor az 16X-osan fog menni es csak 2 kartya eseten veszi vissza 8x-ra, vagy a masodik PCI-E max 8X-at tud?

We are analog players in a digital world

(#1843) katt777 válasza varga911 (#1841) üzenetére


katt777
félisten

Igen. Potit beszerelsz, és máris szabályozhatod. 1400-on sztem nem is olyan hangos. Bár ha más venti nincs, akkor hallható.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1844) frigoo


frigoo
aktív tag

Sziasztok fiúk!

Gépfejlesztésem lesz, és kinéztem magamnak a P5QC alaplapot a DDR2/DDR3 kombó miatt. Mi a véleményetek róla? Egy C2D 8400 lenne bele, és egyelőre valami 1066-os DDR2.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1845) tlac válasza m4rc! (#1842) üzenetére


tlac
nagyúr

de a masodik PCI-E csatiba teszem, akkor az 16X-osan fog menni

nem, pci-e 2.0 x8-on fog menni
de ez a 8800gt-dnek elég is

(#1846) m4rc! válasza frigoo (#1844) üzenetére


m4rc!
őstag

Kombo lapot nem vennek, semmi jo nem sul ki abbol, ha a gyartok megprobaljak osszeganyolni a ket kulonbozo technologiat, ertsd: konnyen instabil lehet a rendszer, es tuning is ketseges..

We are analog players in a digital world

(#1847) tlac válasza m4rc! (#1846) üzenetére


tlac
nagyúr

semmi jo nem sul ki abbol, ha a gyartok megprobaljak osszeganyolni a ket kulonbozo technologiat

az intel már megtette a p35, p45, x38 és x48 chippben...
a többi már csak a lap gyártóján múlik

(#1848) m4rc! válasza tlac (#1847) üzenetére


m4rc!
őstag

Igaz, de ugy tudom, hogy nem vmi jok ezek a lapok tuningban es a stabilitasukkal is gondok vannak, de lehet tevedek...

mod.: De a 8x svaszel mar egy 4870-nek nem lenne eleg gondolom..

[ Szerkesztve ]

We are analog players in a digital world

(#1849) varga911 válasza katt777 (#1843) üzenetére


varga911
senior tag

Ha az enyém lenne már rég beforrasztottam volna egy potit, dehát ismerős gépe és ugrik a gari. :)

(#1850) tlac válasza m4rc! (#1848) üzenetére


tlac
nagyúr

én nem tudok ilyenről

a 4870-nek is elég lehet, mivel a pci-e 2.0 dupla olyan gyors, mint az elődje, tehát elvileg ugyanaz a helyzet, mintha egy pci-e 1.x x16-os slotba raknád (pl. egy p35-ös lapba)
(csekély mértékű lassulás előfordulhat)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.