Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) keIdor válasza beteg (#650) üzenetére


keIdor
titán

Na de 24/7?:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#652) bunfi válasza KrAt (#647) üzenetére


bunfi
őstag

nemtom én is ezen viaskodom magammal hogy P5K premium WiFi vagy P5Q-E. kb. egyárban lesznek, talán a P5Q-E kicsit olcsóbb lesz itthon. de egy kis aggodalom van azzal kapcsolatban, hogy a P5K már nem az első revnél tart, viszonylag kiforrott konstrukció és bizonyított 1000x, de a P5Qval meg midenki most szerez tapasztalatokat (azt is inkább a Q3-mal), meg rev1. nemtom ez mennyire befolyásoló tényező.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#653) beteg válasza keIdor (#651) üzenetére


beteg
őstag

persze, hogy nem :)

Csak futni kell!

(#654) bigdigit


bigdigit
addikt

nos tegnap addig jutottam,hogy a q6600-át most 9x400 helyett 8x450-en hajtom és már biztos jóval kevesebb vcore kell ebben a lapban mint a p5k premuimban.
lehet lesz ez még kevesebb is csak nem volt több időm rá.

mezei geil 800-as ultrák 900-on cl4-ben.everest szerint minden érték 8500 körül.
winrar 2200.

[ Szerkesztve ]

(#655) banderasz77 válasza Nyugdíjas (#637) üzenetére


banderasz77
addikt

Olyan durva árban lennének majd? Akkor már most érdemes lenne nyugdíjaznom szegény P5B Deluxe-omat? :Y

(#656) bigdigit


bigdigit
addikt

ez a pref level állítás mit takar és mire van hatással?
illetve mennyi lenne az ideális pll q6600-nak?

(#657) khron


khron
tag

Lenne valaki olyan kedves, akinek ilyen lapja megnézné-e a lapon,biosban, hogy az usb feszt kikapcsolt állapotnál le lehet-e tiltani?

WANTED: minden ami - SEGA -

(#658) szacsee válasza khron (#657) üzenetére


szacsee
nagyúr

Manualt letöltöd és magad is látod...nekem péötkám van..szal nemtom, de ezeknél az új lapoknál nemhiszem, hogy ki lehetne..

(#659) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

1 hónapon belül lecserélem a gépem. E8400-est dobok be, 4GB 1066-os RAM-mal. Eredetileg P5K PRO-t szerettem volna venni, de nagyon megtetszett a P5Q.

Ha tuningolni is szeretnék (450x9), szerintetek is jobb választás a P5Q?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#660) Szatesz válasza Anubis_9 (#659) üzenetére


Szatesz
őstag

1000 szer..
csak arra figyelj ne adj tulsokat az nb nek mert mi is elkövettük ezt a hibát max 1.45v ig adj neki..

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#661) khron válasza szacsee (#658) üzenetére


khron
tag

Köszi, csak gondoltam hátha valaki nem csak tuning témában járatos, hanem ezt is meg tudja nézni.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#662) Madtomi válasza keIdor (#649) üzenetére


Madtomi
tag

Áh mindegy akkor, attól függetlenül marad a lap mivel mást most nem látok a piacon amire érdemes lenne cserélni, persze ebben az árkategóriában.
Beteg: azt a képet lökd már be légyszi azért kiváncsi vagyok rá, de amit én linkeltem abban is 500-on meg a proci.
Köszi a gyors válaszokat. :R

(#663) Achill3uS


Achill3uS
veterán

érdekes ramkezelése van ezeknek a P5Q(3)-knak még az egyszer biztos...
0704-es bios-al Deluxe-ban 2GB Crucial Tracer 8500 2.45v-n elment 1200-ig 4-4-4-4-ben 1M-re, feljebb még nem néztem, viszont CL5-ben ~620(1240) körül vége van a mókának, ami leginkább azért gázos, mert a lap fsb-jét is ugy nézem ez "fogja vissza" ugyanitt (ugyanis LN2-vel se jutottam feljebb) :U

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#664) Gorneck válasza Achill3uS (#663) üzenetére


Gorneck
titán

Másik ram?

Gorneck#1239

(#665) Achill3uS válasza Gorneck (#664) üzenetére


Achill3uS
veterán

próbáltam csx-el, és crucial ballistix / tracer-el, nem ez lesz a gond...
egyébként pedig a D9GMH-kat még a legfinnyásabb lapok is szeretik, ez még bios gond...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#666) Gorneck válasza Achill3uS (#665) üzenetére


Gorneck
titán

Hmm, érdekesen hangzik...akkor van még mit javítani finomítani rajta...

Gorneck#1239

(#667) Achill3uS válasza Gorneck (#666) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát van, főleg, hogy a t.booster + gtl + skew tweakek felének az állítására post fagyással reagál :)
sajnos azt kell mondjam Biostar-ék valamit nagyon meg tudtak oldani annak Tpower P45-nek a bios-ában :U

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#668) sz.j válasza Achill3uS (#667) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor mégse erről van szó?

"... biostar elkezdett most igencsak a marketingre gyúrni és kiosztott pár tuningosnak ilyen lapokat amik forgalomban sincsenek, érdekes politika... kutyából nem lesz szalonna szvsz "

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#669) Achill3uS válasza sz.j (#668) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát nem ram inkompatibilitásról az biztos...
nem tudom cl5-ben miért nem lehet olyan órajeleket elérni a ramokkal mint a jobb P35-ökben, DDR3-mas verzsönnel ugyanilyen gondok vannak csak az még 1600-on is instabil ami "belépő szintű" DDR3 órajelnek minősül, a DDR2-es legalább 1200-ig stabil is...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#670) Gorneck válasza Achill3uS (#667) üzenetére


Gorneck
titán

De ez nem fullos bios nem?

Néztem...ahogy anno a 965öt/p35öt is...akkor is voltak vele jó eredmények, csak Én nem bírtam a lappal...nevetséges Asrock szintet produkált 2-3 nap szenvedés után is...

Gorneck#1239

(#671) Achill3uS válasza Gorneck (#670) üzenetére


Achill3uS
veterán

hogy érted, hogy nem fullos bios? lehet, hogy ez beta, nem tudom, viszont ez még mindig a legjobb...

azért ennyire nem katasztrófa a helyzet, aki nem akar durvább tuningot már most is simán jól jár a DDR2-es verziókkal, nem lesz semmi idegtépő bugja, szépen belövi magának a kis 450-es fsb-jét 1066-on a ramokkal (nem buzerálja a tweak opciokat) és viszon'látás :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#672) bigdigit válasza Achill3uS (#671) üzenetére


bigdigit
addikt

na ez rólam szólt :C viszon'látás :R
csak kicsit már birizgálja a csőrömet lehet menne többet is.....

ha már itt vagy q6600-ra mondhatnál valami beállítást :R ami optimálisan kihozná a maxot belőle.fsb...pl...meg mittom én még mi.

[ Szerkesztve ]

(#673) Gorneck válasza Achill3uS (#671) üzenetére


Gorneck
titán

Úgy ahogy írtad...szal ami fent van még béta...

1-2 nap és elválik mit kreált a giga. :D

Gorneck#1239

(#674) sz.j válasza Achill3uS (#671) üzenetére


sz.j
nagyúr

Amit mondasz annak az a szépséghibája, hogy pl. P35-ről nem érdemes váltani, mert azok is símán mennek 450-500 fsb-t, olykor lényegesen magasabb fsb-t is.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#675) Achill3uS válasza bigdigit (#672) üzenetére


Achill3uS
veterán

Q66-ot, ahogyan minden 4magost az fsb fogja meg, 450 stabilnak én már örülnék pl, 500-at nem tul valoszinü h eléred, de ezeknek ne adj több feszt ennél:
pll 1.60
fsb term 1.50
vnb 1.45
vcore unlimited :D
a tweak opciokat meg mint irtam hagyd auto-n, ramosztást a 333-mas strap-on használhatókkal próbáld megoldani, kb ennyi + a szokásos static read/write controlokat ha látsz ilyesmit disabled, t.booster auto... de majd irok egy guide-ot később ugyis...

Gorneck: hajrá, kiváncsi vagyok énis rá, elég erősnek tünik a Giga P45 felhozatala...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#676) bigdigit válasza sz.j (#674) üzenetére


bigdigit
addikt

kivéve ha egy bugos fostalicska premiumja volt mint nekem.sata bug és a ramom is hibázott benne.mint utólag kiderült nem a memóriák voltak rosszak....

(#677) Achill3uS válasza sz.j (#674) üzenetére


Achill3uS
veterán

nemtom hol irtam, hogy érdemes váltani, én nem találom :D
egyébként nem az fsb-vel van gond (hanem ramkezeléssel még mindig) legalábbis ha van hozzá procid nem az 500-as tartományban, hanem 600 körül, ezért irtam amit irtam pár poszttal feljebb...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#678) tom_tol válasza sz.j (#674) üzenetére


tom_tol
addikt

pillanatnyilag nem érdemes
a P35-ök simán stabilak 500-550 fsb-vel csak jó ram kérdése
a P5Q és változatai ettöl még nagyon messze vannak de biztos vagyok benne hogy ez megoldodik mert nem hinném hogy a P45 ne tudná csak hát a kezdeti "nehézségek" ugyi
#667 hát nekem a pro-t nem sikerált csak max 470 fsb-n stabilizálni (blend) 500-on 0

[ Szerkesztve ]

(#679) bigdigit válasza Achill3uS (#675) üzenetére


bigdigit
addikt

várjuk a guide-ot.de ez is már segítség.
450-en most is stabil.csak hát a 800-as geil-ek kicsit visszafognak :B xs-en láttam p5q deluxe-l 500 fsb-ét is q66-al :K

(#680) Achill3uS válasza tom_tol (#678) üzenetére


Achill3uS
veterán

félreértitek... nem az fsb-vel van a gond! 1.20v-on 500fsb-n stabil a P5Q Deluxe! a ramkezelés nem jó mellette, elmarad még a jobb P35 szint-től, de hétköznapi felhasználásban ezzel a problémával nem fogsz szembesülni, tehát ha az a kérdés érdemes-e venni most DDR2-es P45 lapot a válasz igen nyugodtan, váltani P35-ről? csak ha szereted a kihívásokat és nincs jobb dolgod :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#681) sz.j válasza Achill3uS (#677) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mindenesetre remélem, hogy hamarosan kiadnak valami jó bios-t, amivel megszünnek a mostani gondok, és a p35-ös eredményekre rá lehet verni jó pár fsb-t, és megjavul a ramkezelés is.

Persze az se lenne rossz ha a giga lapok már kezdésként jól memmének.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#682) Achill3uS válasza bigdigit (#679) üzenetére


Achill3uS
veterán

tudod, hogy ez példány függő :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#683) Achill3uS válasza sz.j (#681) üzenetére


Achill3uS
veterán

naja... egyelőre énis csak tesztelem ezt a P5Q Deluxe-ot, DFI P35 LP UT T2R-el tuningban messze jobb eredményeket értem el mind fsb mind ram órajel terén, stabilitásra viszont az Asus már most jobb...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#684) Gorneck válasza Achill3uS (#675) üzenetére


Gorneck
titán

Igyekszem alakítani vmit...

Gorneck#1239

(#685) tom_tol válasza Achill3uS (#680) üzenetére


tom_tol
addikt

értelek :R
de engem minden lap max fsb-je csak addig érdekel amig nem érzem hogy ez a max
de a stabil max az nagyon is érdekel utánna is
már hozzá szoktam a "hétköznapi" gyorsvonathoz ez lenne az elvárásom az uj lapoktól is és nehezen fogadom el hogy a közelébe sincsenek a régebbi ugymond "elavult" lapoknak leginkább azért mert asus ugy gondolkodik ahogy

(#686) Achill3uS válasza tom_tol (#685) üzenetére


Achill3uS
veterán

stabil max fsb-re előrébb jár a P45 már most...
meg fogják oldani ezt a ramkezelési gondot amint lehet, nem gondolkodás kérdése, szerinted mégis kinek lenne abból haszna, hogy direkt kiadnak "bios hibás" lapokat? ez a felgyorsult fejlesztés / piaci verseny miatt van, nincs idő kitesztelt stabil alaplapokat a piacra dobni, amint megvan a chipset gyorsan gyártsuk le és adjuk ki, hadd vegyék a mienket előbb mint a konkurensekét, sajnos aki ebben nem tud részt venni kiesik a biliből ld. Abit :U

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#687) tom_tol válasza Achill3uS (#686) üzenetére


tom_tol
addikt

:R az érvek elött
"stabil max fsb-re előrébb jár a P45 már most..."
ezt be is tudnád bizonyitani mert igaz nekem csak egy P5Q PRO van de azzal nem ezt tapasztaltam

(#688) banderasz77 válasza Achill3uS (#686) üzenetére


banderasz77
addikt

Engem ez a max FSB nem is érdekel. A lényeg, hogy mennyi a CPU FSB limitem és ehhez belőni a lehető legjobb volt/teljesítmény arányt, plusz a ramokat.

(#689) Gorneck válasza banderasz77 (#688) üzenetére


Gorneck
titán

Csak lapot cserélsz vagy mindent?

Gorneck#1239

(#690) Achill3uS válasza tom_tol (#687) üzenetére


Achill3uS
veterán

;)
ha hazaérek lövök pár stabil eredményt vele...
viszont nekedis igazad van, alapvetően én a Deluxe-ról beszélek a Pro-rol nincs tapasztalatom (más kategoria), a nálam járt P5Q-E pedig hasonlóan 500fsb fölött nem volt stabil az első bios-okkal, de azért te se hagyd annyiban, próbálgasd a beállításokat 500-at annak is menni kell alsóhangon...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#691) banderasz77 válasza Gorneck (#689) üzenetére


banderasz77
addikt

Lap+CPU cserén töröm a fejem P5Q Deluxe + E8400
Csak kérdés, megéri-e a ráfordítást

(#692) tom_tol


tom_tol
addikt

a 07 uj biossal a legkissebb cpu-nak adható fesz 1,25v lett biosból azért ez már tényleg túlzás

(#693) Achill3uS válasza tom_tol (#692) üzenetére


Achill3uS
veterán

érdekes, ovp jumper nincs átrakva? nekem csak azután 1.25 a legkisebb (de 2.10 a max :D)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#694) tom_tol válasza Achill3uS (#693) üzenetére


tom_tol
addikt

sorry de igen azt nem irtam oda de mért nem lehet a kezdő érték uaz a 0,85v?

(#695) Overlocker válasza tom_tol (#694) üzenetére


Overlocker
veterán

mert +0,4v-t rárak az ovp.. Rakd vissza a jumpert..

[ Szerkesztve ]

(#696) tom_tol válasza Overlocker (#695) üzenetére


tom_tol
addikt

visszaraktam kösz
P5Q PRO auto beállitásokkal (meg sem lepett hogy a ramokat 800-ra teszi holott már benne van az 1200 support)

(#697) mcintosh


mcintosh
tag

Akkor szerintetek P5Q-t vagy P5K PRO-t vegyek Q6600-alá?

(#698) Hawk1979 válasza mcintosh (#697) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ha igaz az Urban Legend,akkor a P5K Pro nem a legjobb kazán alá,ha tuningolni szeretnél.

(#699) Gorneck válasza Hawk1979 (#698) üzenetére


Gorneck
titán

Még ha urban legend lenne...

Gorneck#1239

(#700) kocian


kocian
csendes tag

Beneveztem a fórumba egy p5Q-pro val :) Remélem jó lesz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.