Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Rusher


Rusher
őstag

Én is összeraktam tegnap a gépet egy Deluxe lappal...az első benyomások jónak tűnnek nem volt vele semmi gond egyből indult bios frissítés is egyből megvolt minden frankó...bár az nem tetszik, hogy a videokártya felé kellett tenni a hangkártyát, de csak túléli.. :) Régi procihűtőm felment rá szerencsére, de ippeg.. :K
Sokmindent nem néztem csak nagyjából beállítgattam ram 1125, proci 450 FSB stabilnak tűnik...néztem van egy pá beállítás benne..AI Clock Twister-t próbálta valaki? Mondom megnézem mi történik...hát semmi...akármire állítom se Strong se Light semmi...jóóó :D

#766 majd kipróbálom én is, de ezt a hozzáadott wifivel nézted vagy más fajtával?

(#802) Overlocker válasza VinoRosso (#792) üzenetére


Overlocker
veterán

Találtam egy képet, bejelöltem piros körrel, hogy hol kell beállítani..mondjuk ez a lap integrált wifi-s... :U

link

[ Szerkesztve ]

(#803) Overlocker válasza ferbazs (#795) üzenetére


Overlocker
veterán

Tegnap sehogy se sikerült belőni stabilra :( Ma majd még próbálkozom..

(#804) Sonja


Sonja
veterán

Biostar TPower I45 Set 725MHz FSB Record :Y

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#805) VinoRosso válasza Szatesz (#798) üzenetére


VinoRosso
veterán

egyelőre szentem semmit, várd ki az abit lapokat. Én is csak azért vettem meg a p5q-t mert a p5k-e -t gariba kellett küldenem, egy lebeszélt p35dq6 meg még nem jött meg, valami meg kell a gépbe.

(#806) keIdor válasza VinoRosso (#805) üzenetére


keIdor
titán

Abit-ra szvsz várhat... kételkedem, hogy idén kijönnek-e egyáltalán. :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#807) VinoRosso válasza Overlocker (#802) üzenetére


VinoRosso
veterán

ezt Te lőtted vagy töltötted valahonnét? Azt tom hogy hol kell beállítani, csak ott nekem nem jelenik meg a wifi-s hálózat. Nekem annyi van hogy LAN1, annak a setupjába be van lőve a dhcp auto get ip adress, és rámegyekhogy connect, és annyit ír ki hogy disconnected. De most nem tom, hogy ez a LAN1, ezt észleli, hogy van, mert akkor fel kell hogy ismerje az usb sticket, hogy az egy wifi adapter, és akkor nem tom, hogy miért nem tud csatlakozni. Ha meg nem ismeri fel, akkor mi a tökömet lát? milyen LAN? Alul van még egy cable/dsl opció, de gondolom az sima modemet UTP kábeles netre vonatkozik...azért megpróbáltam hátha, mert kábeles netem van(igaz routerrel a LAN oldalon szerintem ez nem látszik) de nem működött úgyse. Még megnézem a gépem ipconfigját és megpróbálom manuálisan konfigurálni, de nem hiszem hogy működni fog :(

(#808) VinoRosso válasza Sonja (#804) üzenetére


VinoRosso
veterán

biostar dfi...vajon ilyen laopikat miért nme forgalmaznak idehaza :(

(#809) VinoRosso válasza keIdor (#806) üzenetére


VinoRosso
veterán

miért?

(#810) Gorneck válasza VinoRosso (#808) üzenetére


Gorneck
titán

Hozzá lehet jutni...csak egy baj van, hogy amiket elérnek velük most az majd elérhetetlen lesz...még csak átlag tuninghoz is kaki lesz...legalábbis eddig így volt...

Gorneck#1239

(#811) VinoRosso válasza Gorneck (#810) üzenetére


VinoRosso
veterán

ezt most nem értem...a dfi-k elég jól mentek mindig is, Biostar lapot meg évek óta nme láttam itthon.

(#812) Overlocker válasza VinoRosso (#807) üzenetére


Overlocker
veterán

Letöltöttem a képet...Nekem van Lan1, Lan2, Wlan. (A lan-ok nálam nem látszanak,mert le vannak tiltva) Wlan-nál csak enabled-re kellett állítanom és ment. Lehetséges, hogy valahogy fel kell telepítened a Linuxba a wifi adaptered driver-ét.. Ethernet-en keresztül viszont mennie kéne ha bedugod a kábelt!

(#813) viktor82 válasza Rusher (#801) üzenetére


viktor82
őstag

Én ma rendeltem meg a deluxot még soha nem volt asus lapom leirnád hogy kell bios frissiteni nekem is az lesz az első!Kell hozzá floppy mert az msi lapomhoz kellett!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#814) Hawk1979 válasza viktor82 (#813) üzenetére


Hawk1979
őstag

Megy usb-s flash drive-ról,és cd-ről is a Bios frissítés. Alt+f2 az indítóképernyőn,vagy biosba belépve,EZ FLASH UTILITY.
Na meg persze windows alól is csinálhatod..... ;]

[ Szerkesztve ]

(#815) Rusher válasza viktor82 (#813) üzenetére


Rusher
őstag

Egy pendrivera rámásolod a bios fájl-t töltsd le az Asus oldaláról fent van ott is (0704), kicsomagolod lesz egy .ROM fájl benne azt rámásolod a pendrivera és amikor bekapcsolod a gépet post közben nyomj ALT+F2-t és belép az EZ Flash Utility-be onnantól egyértelmű lesz ;)

(#816) viktor82


viktor82
őstag

Köszönöm a segitséget! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#817) katt777


katt777
félisten

Lassan aktuális lesz a lapcsere. OK-k már a P5Q-k, vagy még mindig gázosak. Igazából a mostani lapomban 4.05GHz-et visz a procim (tovább a jelenlegi hűtőmmel nem kínoztam), egy 9x450-es stabilitást elfogadnék a P45-ös cucctól is. Továbbra is P5Q érdekel az 1 VGA slot miatt. Bár 16 fázisú érdekelne még ilyenben, és tudtommal van is, de nem találom az ASUS oldalán.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#818) Gorneck válasza VinoRosso (#811) üzenetére


Gorneck
titán

Én most a Bio-ról beszélek...pedig vannak itthon...nálam is járt 2db.

Gorneck#1239

(#819) VinoRosso válasza Gorneck (#818) üzenetére


VinoRosso
veterán

hol lehet kapni?

(#820) VinoRosso válasza Overlocker (#812) üzenetére


VinoRosso
veterán

hjah ha elérne idáig akkor nem vettem volna wifi-s routert...de mégis hogyan lehetne feltelepíteni a cucc driverét? vagy egyetalán bármilyen drivert... :F

(#821) Omega81


Omega81
senior tag

Sziasztok!

Sürgős választ szeretnék.
Szóval volt nekem egy Asus P5B-Deluxe lapom, amivel nagyon sokat szívtam (a NET-en olvasható lehalásos esetek, amikor egyszerűen a ventik felpörögnek, de többé nem indul). 2x megszívtam vele, másodszorra már nagyon.

Akkor döntöttem el, hogy Asus lapot többet nem, köszönöm.

Lett egy Abit IP35PRO lapom, legnagyobb megelégedésemre soha semmi gond nem volt vele, de sajnos agyonvágta a villám. Biztosító fizeti, sebaj, hamar gép kéne... és hát ahonnan vásárolni szeretnék, ott ez a lap nem kapható. Ajánlottak viszont helyette Asus P5Q lapot.
Ezzel mik a tapaszztalatok? Ugye ez nem annyira Crash Free BIOS, mint a P5B-Deluxe? Kétszerindulgatás, egyéb gondok?

Keressem inkább a jól bevált IP35 chipsetes alaplapot tovább, vagy bátran vállaljam be az Asus P5Q- t?

PCI-E 1.0-ra full kompatibilis visszafelé, nem lesz gondom benne egy GigaByte 8800GT TurboForce Zalman hűtős videokártyával? A-DATA Vitesta Extreme 1066+ memót szereti?

Köszi a választ.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#822) Omega81


Omega81
senior tag

Mi(k) a különbség(ek) a sima Asus P5Q és a P5Q-Deluxe között? Látom mindenhol a döluksszal tesztelnek. Miért? Sima mivel tud kevesebbet?

Köszi.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#823) ^Boss válasza Omega81 (#821) üzenetére


^Boss
őstag

szerintem siman vehetek a p5q-t, ha nem tuningolsz nem lesz vele bajod, extrem korulmenyek kozott (memok 1200mhz-en es folotte) vannak vele meg bios gondok, amugy nagyon stabil lap.. deluxe par extrat ad a simahoz, ha jol tudom 8 fazissal tobb van a procinal, expressgate sztem sima, nem ssd-s, ergo a par mp alatt betoltodo linux oprendszer amivel tudsz skypeozni, netezni, stb, kicsit lassabb lesz, illetve wifi, stb. nincs rajta.. igazabol ha nem inyenc az ember, akkor eleg a sima is, ha perdig sok funkciot kihasznal a deluxe extraibol, akkor a deluxe a jobb vetel..

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#824) Rusher


Rusher
őstag

Próbálgattam a lapot egy kicsit...inkább ismerkedtünk :) Egyelőre ezt sikerült belőle kihozni, de korántsincs vége a történetnek, de most idő hiányában ennyi :K
PS Valid

(#825) Gorneck válasza Rusher (#824) üzenetére


Gorneck
titán

Lesz mit behozni...:D

Gorneck#1239

(#826) idegbeteg18


idegbeteg18
tag

P5Q-val mit tudnák kihozni egy Q6600-ból?

(#827) Omega81 válasza ^Boss (#823) üzenetére


Omega81
senior tag

Szia! :)

Köszi a választ. Tuningolni szeretnék (természetesen? :DDD ), egyelőre egy C2D E6600 2,4GHz procit, ami előtte 3,5GHz-en ment alapfesz közelében Asus P5B-Deluxe majd Abit IP35PRO lapban... aztán majd egy E8400-at valószínű.
Memóriám egyelőre A-DATa Vitesta XTREME 1066+.

Milyen BIOS gondok vannak vele? Asus P5B-Deluxe- al pont a BIOS gondokat szívtam meg de nagyon. Van kétszerindulás, kiakadás, újraélesztés, elemkivétel, pumpálás és ilyen durvaságok?

Köszi.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#828) keIdor válasza VinoRosso (#809) üzenetére


keIdor
titán

Hol van az nForce 750i, 750a, 780i, 780a, 790i - AMD 790(F)X - Intel X48-as stb. lapjuk? Miért adnak ki ritkán BIOS-okat? Miért vannak hivatalos infók arról, hogy gyengélkednek? Nem tudom, de szerintem közép és felsőkategóriában eltünik majd a cég, de nem akarok rémhíreket kelteni.

Viszont én félnék Abit-ot venni, mert bizonytalan nagyon a support...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#829) VinoRosso válasza keIdor (#828) üzenetére


VinoRosso
veterán

hát nem tom...a legelső abit lapom egy av8-as volt, már akkor ugyanez volt a helyzet, felmeról csomószor hogy megszűnnek, azt mégis élt virult utána az abit.Nem kapkodják el a dolgokat az tény, de mindig is ilyenek voltak, viszont jó deszkáik szoktak lenni. Én úgy tom h az ip45 pro már van, ráadásul ez nem is lesz gyenge, 8 fázissal érkezik ez is..Azt nem tom, hogy csak nálunk nem kapható, vagy máshol se még, de tuti lesz, és valszeg le is fogom cserélni a p5q-t erre, és vége hosszú idő után lesz egy normális mobom.

(#830) bigdigit válasza Omega81 (#827) üzenetére


bigdigit
addikt

dupla indulás nincs.ha hülyeséget lősz be tuningban vagy bármiben maradt a csak ventrizúgós felpörgés no postal.
viszont nem tudom beteg szaktársunk mit betegeskedett ilyenkor clearcmos-sal.mindenesetre elrontott beállítások után gép hátul kikapcs míg a lapon kialudnak a ledek.utána alapon indul is a bios és közli nem jók a beállítások.

(#831) VinoRosso válasza VinoRosso (#829) üzenetére


VinoRosso
veterán

nah közbe utánalestem, hivatalosan júli 1-el jönnek az abit p45ök, az x48at meg má tologatják egy ideje, valami gixer lehet a lappal, mert aszonták többen is az abittól, hogy a p45 előbb jön mint az IX 48

(#832) Rusher válasza Gorneck (#825) üzenetére


Rusher
őstag

;)

Overlocker Te milyen wifivel próbáltad az Express Gate-et? Ami a laphoz van saját vagy más? Hogy bírtad működésre? A Network Config menüben nálam szürke a Wifi opció ezt hogy lehet bekapcsolni :F

(#833) Kantorpe válasza idegbeteg18 (#826) üzenetére


Kantorpe
tag

Füstöt ?

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#834) Overlocker válasza VinoRosso (#820) üzenetére


Overlocker
veterán

jó kérdés, nem vagyok valami pro linux-os, de lehet bele kell tenni a kernel-ébe..

(#835) Overlocker válasza Rusher (#832) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen, a gyárival. Biosban bekapcsoltad a wifi-t? Ha jól emlékszem nekem is szürke volt, enabledre kell kapcsolni..

(#836) idegbeteg18 válasza Kantorpe (#833) üzenetére


idegbeteg18
tag

tuningra gondoltam (de a füst se lenne olyan rossz legalább elérnék valamit :D)

[ Szerkesztve ]

(#837) Larry303


Larry303
addikt

beléptem a klubba egy ddr2es deluxxal...első benyomásaim nagyon pozitivak, majd ebédszünetben dobok fel képet alapfesz alatti tuningról...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#838) katt777


katt777
félisten

Erre valaki?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#839) Rusher válasza Overlocker (#835) üzenetére


Rusher
őstag

Na pont ez lett volna a lényeg...nem kapcsoltam be, mert nincs :) (sima Q Dlx) De elvileg ez mással nem is működik csak ha wifis a lap és a sajátjával? Akkor minek van benne egy nem wifis lapban a lehetőség? Sztem valahogy lehetne használni mást is....van annak is egy setup ahol be lehet állítani SSID-t, WEP stb. amit kell én így vettem ki legalább is...miért ne működhetne pl. egy USB-s wifivel? Csak a kérdés, hogy lehet-e.....Mondjuk a driver az kérdéses..... :U

[ Szerkesztve ]

(#840) Rusher válasza katt777 (#838) üzenetére


Rusher
őstag

Sima Q-ból sztem csak egy fajta van....amúgy meg semmi probléma nincs velük tökéletesen mennek csak jól be kell állítani...meghát igen vannak benne opciók amik még kérdésesek, de ez idővel majd kiderül mint ahogy eddig is :K

(#841) katt777 válasza Rusher (#840) üzenetére


katt777
félisten

No igen, ettől az "idővel majd kiderül" opciótól tartok kissé (főleg a régebben észrevett FSB-korlátoltságot illetően). Kösz a választ. A GB P45-ös lapjai árainak ismeretében az ASUS mindenképpen nyerőnek tűnik, és még a ventit is szabályozza. Viszont a 8 fázisos dolog nem tudom, mennyire hátrány egy komolyabb ASUS P5Q lappal szemben, amiből meg persze nincs 1 VGA-s. :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#842) Tibiajax válasza Rusher (#840) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Valamit nem tudsz, bátortalan vagy, szólj bátran, segítek. :K :D

(#843) Rusher válasza katt777 (#841) üzenetére


Rusher
őstag

Ezektől nem kell félni sztem nem olyan opciók amitől pl. ne lenne stabil vagy problémák lennének vele...inkább a finomhangolás az a rengeteg Skew opció vagy AI Clock Twister...utóbbi pl. úgy reagál ha Light-ra van állítva sem indul el nemtom miért, de effektív a működéshez nélkülözhető Auto-n kell hagyni azt kész.....
FSB vel nincs gond....9x445 röhögve sztem, ha a proci is bírja, de miért ne....sima Q-hoz is van új bios azt fel kell tenni azt kész menni fog lazán...a 3 PCI-E nekem is b****za a csőröm, mert a videokártya fölé fért csak be a hangkártya, de nem is olyan vészes....azt hittem jobban fog melegedni majd, de nem... ;)

(#844) Rusher válasza Tibiajax (#842) üzenetére


Rusher
őstag

Áztá... :D Parancsolj mit mire és ha ezzel megvagy akkor nesze ;] :DDD

(#845) Omega81 válasza bigdigit (#830) üzenetére


Omega81
senior tag

Hát igen, így kellene hogy működjön... papírforma szerint. Csak ugye az Asus P5B-Deluxe-om nem így ment. Mindenesetre megrendeltem a sima P5Q-mat, majd kiderül.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#846) Larry303


Larry303
addikt

nos egy alapfeszes tuning 24/7 re....
kezdetnek sztem nem ollan rossz...a memkezelése sem ollan rossz na...az x38asomnaksem volt jobb...a proci elvileg kevesebb fesszel is stabil volt 3,6on, de úgy érzem, hogy a softveres mérések ezzel a lappal még nagyon nincsenek rendben...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#847) bunfi


bunfi
őstag

én is ma jutottam hozzá egy P5Q-E hez és 10/9.8. nagyon szép. azt hogy mit tud egyenlőre nem tudom, mert egy E2200 van benne amivel Larry kollega 3060-ig jutott.
de a bios screenshotokat nézve, asszem el leszek vele veszve egy picit, hogy mi-mire-hogyan. nem tudtok valami olyasmit amiben nagyjából leírják mi-mire való? :B mert én i915ről váltok. mert wikipediára inkább nem támaszkodom

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#848) Hawk1979 válasza Larry303 (#846) üzenetére


Hawk1979
őstag

Szoftveres mérés,nem mérés amúgy sem.... ;]

(#849) Larry303 válasza Hawk1979 (#848) üzenetére


Larry303
addikt

ja tudom...mind1 annak örülök, hogy a ram ami elvileg 1000es 2.06 voltal megy 1080on...a proci alapfeszen megy 3,6ot a lapnak pedig meg sem kottyan a 450es fsb, úgy, hogy a extremsystemen linkelt dmm -el mért adatok alapján a legkisebb fesz van beállítva...
szal csak ismételni tudom..nagyon pozitiv az első benyomásom....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#850) Omega81 válasza Larry303 (#849) üzenetére


Omega81
senior tag

450-es FSB? :( Asus P5B-D és Abit IP35PRO lapokban 7x500-on hajtottam az E6600-amat, ha az Asus P5Q-ban nem megy ennyit, akkor repül a lap...

értékelt üzletek: 42+ 0-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.