Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Mazka05 válasza Mazka05 (#1983) üzenetére


Mazka05
őstag

Tápot kiprobáltam másik gépben müködött vele. lap magában minden nélkül sem indul szal szerintem gari lesz ebből.

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#2002) VinoRosso válasza Habzsi-Dőzsi (#1998) üzenetére


VinoRosso
veterán

a C tudtommal kombós lap olyat ne vegyél

(#2003) Habzsi-Dőzsi


Habzsi-Dőzsi
tag

Szia!
Igen köszönöm, már sokan mondták:)
Mondjuk egy Gigabyte EP45 DS4 el jobban járok?

[ Szerkesztve ]

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#2004) djbahool válasza katt777 (#2000) üzenetére


djbahool
senior tag

Hi!
Neked müxik az automata mód az epuban? Gondolom annak úgy kellene, hogy ha nincs load akkor max. power savong módba teszi, de ha van akkor automatikussan felkapcsol turboba? Ez megy neked, mert nekem vmiért nem... :F

(#2005) Hawk1979 válasza Habzsi-Dőzsi (#2003) üzenetére


Hawk1979
őstag

A kombós lapnál?
Lehet.De kell neked cf támogatás? Vagy Gigabyte fan vagy?
Sima Asus P5Q is megteszi neked szerintem....

(#2006) katt777 válasza Hawk1979 (#2005) üzenetére


katt777
félisten

P5Q, az igen, az rendben van. :C

Ha valakinek észrevétele van a linkelt cikkel kapcsolatban, köszönettel várom a válaszokat ide, vagy a cikkhez.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2007) Hawk1979 válasza katt777 (#2006) üzenetére


Hawk1979
őstag

Egyetlen kérdésem lenne.
Véletlen nem mértél rá (vagy tudsz olyan oldalt ahol...) az NB feszre a lapon?
Mert a deluxnál állítólag,auto és min feszre beállítva is jóval fölé feszel a lap.
Érdekelne a sima P5Q is szenved ettől?

(#2008) katt777 válasza Hawk1979 (#2007) üzenetére


katt777
félisten

Hát, ilyen mérőm sajna nincs, de hogy nem forr a lap, az számomra megnyugtató. SB és NB is langymeleg, EP35-ben ehhez NB-re kellett egy 5cm-es venti. De nem itt írta valaki nemrég, hogy megmérte, hogy visszaveszi az NB feszt az EPU? Biztosan van konkrét értéke is.
Auto-ra viszont minden lap szereti agyonfeszelni a beállításokat, így pl. 3.8GHz-hez auto módban már 1.3V-ot adott, miközben 1.2V-on is stabil.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2009) djbahool válasza katt777 (#2008) üzenetére


djbahool
senior tag

(#2010) katt777 válasza djbahool (#2009) üzenetére


katt777
félisten

Működik (írtam cikkben és itt is fsb1000-nek), csak beállítások, és az auto gomb benyomása után a kalibrációt le kell futtatni. Készenléti mód néha kilövi, de inkább az, mint az AI Nap.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2011) djbahool válasza katt777 (#2010) üzenetére


djbahool
senior tag

A kalibot lefuttattam, betettem autoba utána, át is állt max. power savingba, elindítottam egy superpit, de ugyanugy max power savingbe maradt. Majd este még próbálgatom.

(#2012) katt777 válasza djbahool (#2011) üzenetére


katt777
félisten

Hát, nálam Orthos és Prime is felpörgette, viszont van egy olyan mellékhatásuk ezeknek a tesztelő progiknak, hogy esetleg még a monitorozó program elől is elfoglalják az erőforrásokat, Everest meg amúgy is alapból 5 mp-enként frissít. Szóval nálam is késve jelentek meg az emelt értékek.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2013) djbahool válasza katt777 (#2012) üzenetére


djbahool
senior tag

Hát én spec. CPU-Z figyeltem közben, de este rákattanok jobban egy kicsit a témára, és bekapcsolom a loggolást az Everestben.

(#2014) viktor82


viktor82
őstag

:F

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#2015) Brezo


Brezo
csendes tag

Szevasztok!
Segítsen valaki! P5Q Deluxe lapom van és sehoygsem bírom felrakni a hangkártya driverét
XP SP2, net 2.0... stb KB888111... mindent próbáltam már, kerestem googlben stb.. de nem találom a megoldást. A laptopomon is volt ilyen probléma, de azt hamar sikerült megoldani, itt sehoygsem megy. Tud ebben valaki segíteni?

(#2016) fsb1000 válasza katt777 (#2006) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megint grat!
(a tápcsati szerintem is béna helyen van...)

Már meg is van a lap!
Főleg az írásod hatására vettem meg a "mezei" P5Q verziót, remélem nem lesz gond vele.
Nekem is e8400-asom van és a léghűtés (referenciának) TX2 végzi majd.
Laza 3,8G-re számítok.
Aztán jön a H2C (1-2 hét, mert kinából jönnek a cuccok) és megcélzom a 4,2-4,4-et, bár az fpo-m nem ad okot nagy bizakodásra.

Azért van itt ujdonság nekem.... ez screw izé csatornánként mit is csinál?
van valami jó tip, hogy kell ezt kezelni, vagy legyen uto?
(bocs, ha már ki lett tárgyalva..)

(#2017) katt777 válasza fsb1000 (#2016) üzenetére


katt777
félisten

A 3.8 tuti meglesz, a 3.9 is, vsz. TX2-vel is meglehet valahogy a 4.05 GHz, de addig még nem jutottam. Vízzel el szoktak vinni 4.3-4.4-et az E8400-asok, de efelett is láttam már eredményt. Screw-ot még nem babráltam. Remélem, nálad sem lesz gond a lappal. :R
Szerencsére még semmihez nem kell az a sebesség, viszont amikor minden drágul az is spórolás, amit az EPU6 nyújt.
Szednem kéne valami jutalékot az ASUS-tól. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2018) mich2004


mich2004
csendes tag

hy mindenki szeretnék egy ujat kérdezni mindenkitöl hogy EPU-val huzza e valaki a gépét?
mert én probálkoztam vele és ugyan azt az ereményt elértem amit manuálisan alaplapi huzzással sima 3.6Ghz 8400 proci minden mást láttok az aláirásomba de ha EPUval huztam a Counter-Strike Source kifagy egy alap játék és ujra indul a gépem amugy ha alaplapi huzással nem csinélja ezt valakinek valami ötlet??? Válaszokat elöre is köszi

(#2019) mich2004


mich2004
csendes tag

ugy néztem mintha az epu nem tudna több feszt adni a procinak 1.1 áll turbo alatt is és kiprobáltam adtam a biosba neki 1.25 feszt és akkor elinditotta a játékot de ahogy vissza tettem autora egyböl kifagy

[ Szerkesztve ]

(#2020) mich2004 válasza mich2004 (#2019) üzenetére


mich2004
csendes tag

vagy tegyek fel ujabb biost és ki melyiket ajánlja???? 0704 es van fenn

(#2021) LEON-T válasza mich2004 (#2020) üzenetére


LEON-T
aktív tag

803, 1103. Ezek jol mukodtek,mukodnek. Rammal szivtam kicsit, de az beallitas kerdese volt. 1102 az katasztrofalis szntem. azt nem ajanlom.

(#2022) katt777 válasza mich2004 (#2019) üzenetére


katt777
félisten

Nézd meg a cikkemet a logout-on. EPU-val is kell állítani a bios-on, ha stabil gépet akarsz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2023) glaci válasza glaci (#1995) üzenetére


glaci
őstag

MOD: Valamiért nem mutatta a postokat, mindjárt olvasom, látom mégis van, ha jött már válasz, akkor bocsi!

Esetleg valaki, valamit az alaplapi hangkeltőről, egy Audigi 2 ellenében?

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#2024) glaci


glaci
őstag

Nem tudom miért nem hozta fel a hozzászólásokat!

EPU 6 nekem jól működik.
Először BIOS -ban megnéztem, hogy megy-e a proci 3,6 -on (ez persze költői volt, mert mennie kellett), a feszkót beraktam hozzá 1,2 V -ra, meg a memót is beállítottam 1,9 V -ra 1066 -hoz.
Teszteltem fél órát prime95 -el, majd miután jó volt, mindent visszatettem a BIOS -ban autóra ami a pricival kapcsolatos, a memó sebességét pedig asszem 833 -ra, vagy 866 -ra, most nem emléxem, a kényeg, hogy 1,2 -vel megszorozva 1066 körül van, a feszt pedig biztos, ami biztos, 1,94 -re állítottam neki , az EPU -t meg belőttem +20%, -20%, -40% -ra.
Így most ha kell a kraft, feltolja addig, amit manuálban már kiteszteltem, ha nem, akkor meg az EIST -el együt brutál le tudja venni a teljesítményt. (De állítom, még ilyenkor is gyorsabbnak érzem, mint a régi 2,4 -es P4 -em volt.) Annyi, hogy megfigyeltem Ő (EPU6) egy picit más feszkókat ad neki, mint amivel én teszteltem, így ez még okozhat gondot, de ezt lehet még hangolni szerintem ha kell majd.

Sebesség beragadást én is tapasztaltam már.
Ha készenlétbe kapcsol, vagy lehibernál, mindíg beáll repülőbe, és úgy marad, akkor is, ha esetleg emberkét mutat közben, mert akkor is csak 1% -ot vesz vissza.
Nálam szerintem az AI Nat, meg hasonló a Suite -ban levő, de nem rendesen működő dolgok is bezavarhatnak, mert ha lekapcsol a képernyőm, képernyőkímélés után pár percel, van, hogy megáll az alapsebességén.
De friss indításnál nagyon frankó. (Csak azt nem értem, néha mért tolja fel maxra a teljesítményt pár másodpercre, amikor csak böngészek. 1 - 2 mp, rakéta, aztán pislantok egyet, és már újra sétáló emberke.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#2025) mich2004 válasza katt777 (#2022) üzenetére


mich2004
csendes tag

hy felraktam a 803 és azzal is az csinálja 1103 már kiküszöbölték ezt a hibát a ramokkal eljátszogattam tegnap és ott meglett a jó beállítás csak mondom én ugy vettem észre hogy nem akar több feszt adni a procinak és kiprobáltan nem csak a játéknál csinálja

(#2026) mich2004 válasza mich2004 (#2025) üzenetére


mich2004
csendes tag

fix feszkot a pocinak probáltam adni és ugy se akkor meg az EPU nem birta visszavenni a feszkot ott meg azért fagyott ki

(#2027) glaci válasza mich2004 (#2025) üzenetére


glaci
őstag

Emeli a feszt, ha rakétába teszi, ez biztos!
Sőt, folyamatosan változtatja, ahogyan állítja a frekit.
Egy darabig én is figyeltem az Everest OSD paneljén.
Most már nem nézem, mert tudom, hogy rendesen piszkálja.
Már csak a frekit szoktam nézni, hogy mikor ragad be.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#2028) lumpi79


lumpi79
csendes tag

P5Q Premium mit kóstál mostanság? Sacc per kb? :F

(#2029) mich2004 válasza glaci (#2027) üzenetére


mich2004
csendes tag

Hy melyik biosod vann fenn? ahogy rakétába vált és inditok valamit ott egyböl ujra indul pedig nem huztam tovább mint a biosos huzással ott simán nem fagy ki semmi . Neked is P5Q deluxod van?

(#2030) mich2004 válasza mich2004 (#2029) üzenetére


mich2004
csendes tag

söt észre vettem valamit ha biosba huzom akkor a Counter-Strike Source simán elvisz és ha EPU-val huzom ott érdekes de az emberkék szaggatnak és ezt egymás után 3 probáltam eljátszani bios-EPU játszással EPUnál eljátsza de a biosossal nem mer idö közbe sikeült eljátszadoznom vele

(#2031) mich2004 válasza glaci (#2027) üzenetére


mich2004
csendes tag

mégegy észrevétel ha biossal huzom akkor a mem olvasás everesztel mérve 8800 körül van ha EPU huzásnál viszont 8300

(#2032) VinoRosso válasza Habzsi-Dőzsi (#2003) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ha hosszú távra veszed(2-3 év) akkor P5Q3 Deluxe valami fain vízhűtéssel( NB SB FET blokkok és RAM esetleg HDD hűtés menjen 1 körre )

(#2033) mich2004 válasza mich2004 (#2031) üzenetére


mich2004
csendes tag

belöttem EPU-t de valahogy ez a játék szaggatás ezt nem sikerül

(#2034) glaci válasza mich2004 (#2029) üzenetére


glaci
őstag

A játék szaggatást esetleg annak tudom elképzelni, hogy folyamatosan állogatja neked a sebességed. Próbáld meg úgy, hogy addig fixen rakétára rakod, és amikor kilépsz, akkor vissza autóra.

Igen, az enyém is Deluxe. 0803 -as BIOS volt rajta gyárilag, még nem frissítettem.

Szerintem nézd meg, hogy a BIOS -ban milyen feszültségeket állítottál, és hogy az EPU miket állít, lehet, hogy korrigálni kell.

Ill. nézz rá a RAM beállításra is, mert ha pl. 1066 -on hagyod, és úgy nyomja rá az EPU a +20% -ot, akkor az már 1280 lenne, amit nem bizti, hogy visz.
És nézd meg a RAM feszt is, mert azt szerintem nem emeli, így azt egyből fel kell tenned neked 1,9 - 2,1 V közé, amit igényel a magas frekihez, hiába nem lesz mindíg annyira kihajtva.

Reemélem tudtam segyteni.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#2035) mich2004 válasza glaci (#2034) üzenetére


mich2004
csendes tag

Hy

kiprobáltam mindent amit leirtál a ramok beállítását a ram feszkot neki pl 2.2 kell gyári dobozán az van meg a ramon is rakétát is fiszre raktam. és a ramok olvasához mit szolsz?? EPU huzás kb 8300 körül a bios huzás 8800 körül. poci feszkonak meg 1.3 adtam ott jó volt le fel váltogatta a fesz everest ezt mutatta

[ Szerkesztve ]

(#2036) mich2004 válasza glaci (#2034) üzenetére


mich2004
csendes tag

söt olyasmit is észre vettem hogy a két beállítás között mint ha a lan kártyámat is megzavarná mert ha EPU-s huzás akkor a pingelésem is megnö a játék közbe mintha alapon hagynám vagy biosos huzással

(#2037) glaci válasza mich2004 (#2035) üzenetére


glaci
őstag

Passz, én így nem teszteltem, töredelmesen bevallom.

Meg kellene hozzá nézni, ill. kiszámolni, hogy ugyanazokkal a sebességekkel megy-e, ill. ugyanazokkal az időzítésekkel.

Ha minden freki, és időzítés ugyanaz, akkor nem lehet külömbség.
Ergo, valami tuti külömbözik. Csak meg kell találni mi az.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#2038) mich2004 válasza glaci (#2037) üzenetére


mich2004
csendes tag

everest tesz azt mutatja hogy ugyan az ram 16:12 ugyan az az idözités és 1066 mhz 3.6 a poci

(#2039) mich2004 válasza mich2004 (#2038) üzenetére


mich2004
csendes tag

habár az idözitésbe nem vagyok biztos most megnézem de akkor az is át allítom manuálra

[ Szerkesztve ]

(#2040) mich2004 válasza mich2004 (#2039) üzenetére


mich2004
csendes tag

semmi vátozás ugyan ugy megy a szaggatás és a ram olvasás sem változott

[ Szerkesztve ]

(#2041) Pilot


Pilot
tag

A P5Q-EM lappal van vlkinek tapasztalata?
Rá lehet kötni a TV-t, vagy nem?

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#2042) Habzsi-Dőzsi


Habzsi-Dőzsi
tag

Tulajdonképpen hosszú távra tervezek, az lenne a fonos, hogy stabil legyen a lap és feszülség nélkül tudjam emelni a proci órajelei. Semmi komoly tuningra nem gondoltam. Azt hallottam, hogy a Gigabyte mos a nyerő és jobb az Asusnál

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#2043) katt777 válasza Habzsi-Dőzsi (#2042) üzenetére


katt777
félisten

Ez a feltételezés a valóságtól kissé messzire rugaszkodott el... :DDD Most cseréltem Gigát ASUS-ra.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2044) glaci válasza mich2004 (#2031) üzenetére


glaci
őstag

Kifogytam az ötletekből.
Ha lesz időm majd tesztelek. Megmondom őszíntén, hogy ilyen mélyen, már nem mentem bele, ment, aztán kész.
Nekem annyi volt a lényeg, hogy alapban minnél kevésbé fűtsön, és minnél halkabb legyen, de ha kell bármihez a teljesítmény, akkor egyből automatikusan elérhető legyen, ne kelljen hozzá BIOS -t, vagy SoftFSB -t variálni. (Legtöbbet 1200 -on megy a gép, azért egyszer - egyszer feltolja 3600 -ra is, amikor valami olyan progi fut.)

Esetleg kérd meg katt777 kolégát, hátha Ő elöbb tudja tesztelni a sajátját.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#2045) VinoRosso válasza Habzsi-Dőzsi (#2042) üzenetére


VinoRosso
veterán

P5Q deluxnál jelenleg nem tudok jobb lapot ajánlani.

(#2046) djbahool


djbahool
senior tag

Mért már vki soft-off ill. standby fogyasztást ezeknél a lapoknál?
Nekem 12-13 W körül van, pedig elvileg Energy Star 4.0 szabványú lapok, ami max 4W/2W ot enged meg.

Más: SetFSB-t melyik Pll-el használjátok?

[ Szerkesztve ]

(#2047) Gorneck válasza katt777 (#2043) üzenetére


Gorneck
titán

P35 vs P45 kicsit nem unfer az összehasonlítás?! ;) Magába a P45 már klasszissal jobb...

Inkább azt írd hogy állsz XP vs AHCI-vel...P5Q-ra simán felcsúszott a rendszer...

Gorneck#1239

(#2048) Gorneck válasza djbahool (#2046) üzenetére


Gorneck
titán

ICS9LPRS918BKL.

Gorneck#1239

(#2049) mich2004 válasza katt777 (#2017) üzenetére


mich2004
csendes tag

katt777 esetleg valami ötlet hogy vajon mi lehet??

(#2050) Gorneck válasza mich2004 (#2049) üzenetére


Gorneck
titán

Miért nem csinálsz profilt a biosba? Szoftveres buzera sose vezet jóra...főleg nem egy kellemes géphasználathoz...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.