Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) AIstván válasza norb7 (#1557) üzenetére


AIstván
csendes tag

nekem is ugyan ilyen problémám volt.A két sata merevlemezemet átdugtam a narancssárga portra és lás csodát azota tőkéletesen műkődik.Probáld meg .Amugy nekem is 2db Geil ultra memom van.

core 2

(#1602) Fori23 válasza Attix82 (#1600) üzenetére


Fori23
őstag

Jó de ez nem terhelés alatt készült. Nem túlmelegszik-e és visszavesz az órajelből- pl. nem fekszik fel rendesen a hűtő- ilyesmire gondolok (én is csak találgatok).

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1603) szacsee válasza Ari18 (#1591) üzenetére


szacsee
nagyúr

HW monitor résznél a biosban CPU Fan : Ignored és jó lesz... ;)

(#1604) katt777 válasza mich2004 (#1590) üzenetére


katt777
félisten

Az tényleg elég lassú. Érdekelne, mert nekem is ilyen RAM-jaim vannak, és P35-ben is 8600 körül van minden memória sebesség Everest tesztben. És hétfőn jön a P5Q...

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1605) Ari18 válasza Zé_Mester (#1598) üzenetére


Ari18
őstag

köszi megnézem :R

(#1606) Ari18 válasza szacsee (#1603) üzenetére


Ari18
őstag

köszi,így már nem írja ki. :)

(#1607) vcapone


vcapone
csendes tag

Üdv! Asus p5q deluxe alaplapom van ugye a hasznos kis Express Gate-es megoldással. No már most nem tudom beállítani hogy magyar legyen a billentyűzet kiosztás, pedig ahol lehetett beállítottam. :F Másnak van valami tapasztalata ez ügyben? Segítségeteket előre is köszi!

(#1608) norb7 válasza RiddleR (#1579) üzenetére


norb7
tag

Köszi a tippet, és igazad volt, de nem azért, mert meghaltak a memóriák.

Nos mindenkinek:

A probléma ott adodott, hogy feltettem az új bios-t a lapra, és nagy valoszínűséggel ezzel javítottak a feszültség szabályzáson, ugyanis olyan kevés áramot kapott a memoriám, hogy nem indult el, ezért nem is postolt meg nem bootolt a gép. Így most nagy valoszínűséggel az elöző lapom sem halt meg, csak a szervízben lusták voltak megnézni inkább cserélték.

Na már most, indítani csak egy másik modullal tudtam, biosban beállítottam az értékeket, miután elmentettem és leállt a gép, gyorsan áramtalanítás, majd mennek bele az én memóriáim, és indul is a gép.

(#1609) katt777 válasza norb7 (#1608) üzenetére


katt777
félisten

Az jó kis javítás lehet. Már előre tartok a P5Q-m bios frissítésétől!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1610) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Hétfőn megérkeznek új gépem komponensei és van egy komoly dilemmám. Új hangkártyát nem rendeltem és nem is terveztem venni az új gépbe, gondoltam az integrált alaplapi nem lesz olyan gyenge. Többen viszont azt mondják, hogy az integrált hangkártya megfoghatja a játékokat. Jelenlegi gépemben egy SB Live hangkeltő teljesít szolgálatot. Tudtommal a Vista nem biztosít teljes kompatibilitást ezen kártya számára. Mit javasoltok? Nagyon rossz megoldás lesz az alaplapi hangkütyü? Próbálkozzak a Live-val? :F

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#1611) norb7 válasza katt777 (#1609) üzenetére


norb7
tag

Normál helyzetben semmi gond nincs a bios frissítéssel. Csak nekem a GEIL ramjaim igénylik a feszültséget és 1.8Von, amennyit a lap ad neki alapból, nem akar elindulni. Most 2,4Von megy, 420FSBvel, és csak a memória feszültsége van megváltoztatva, minden más AUTO. Most addig nagyon nem akarok tuningolni, míg nem szerzek egy modult magamnak, amivel be tudom indítani esetleg majd a gépem.

(#1612) norb7 válasza Hókusz Pók (#1610) üzenetére


norb7
tag

Amennyit eddig játszottam, nem vettem észre én lassulást, meg nem is hiszem, hogy ez olyan sokat befolyásolna. Amúgy stem minőségileg nincs gond ezzel a hangkarival. Több tesztet is láttam már, amiben nagyon dicsérték. Mivel volt p5q pro lapom is és most deluxe, talán azt kell mondanom, hogy a deluxe hangkártyája jobb. Persze nem teszteltem, de maga a szoftveres támogatása szvsz sokkal jobb.

(#1613) katt777 válasza norb7 (#1611) üzenetére


katt777
félisten

Hát, az rendben van, az én procim is ennyit tud alapfeszen. De a Kingmaxok kevesebb fesszel is beérik. Majd hétfőn meglátom. (Szerezz egy Kingmaxot.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1614) Korcsii


Korcsii
őstag

ha jól látom, akkor a P5Q-e és a P5Q Deluxe szinte telesen ugyan az, csak annyi a különbség, hogy a CPU-nál fele annyi a fázisok száma...
ez mennyit számít?
Q9450/Q300 lesz benne, egy ideig szerintem alapon fog menni, aztán majd ha már nagyon lassúnak érzem, akkor lehet kicsit körülnézek 3-3,6 GHz között is...

meg egy hővezető cső hiányzik, ami az északi hidat köti össze a többivel... ez számít valamennyit a hőmérsékletben?

melyiket válasszam szerintetek?

és hangkarit vegyek bele? esetleg ilyen téren van különbség a két lap között?
a mostani gépemben audigy2 van, amit akár át is lehetne menteni az újba...
szóval alaplap / audigy2 / x-fi

előre is köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#1615) mich2004 válasza katt777 (#1613) üzenetére


mich2004
csendes tag

Ami kingmax memoriát szereztem az régen az enyém volt de ebbe a lapba valahogy nem akart nagyobb sebességre felkuszni mert utána jött a kékhalál ugygogy nem mindegy milyen menót rak bele az ember mert most két hyperx futbenne de ennek az olvasása 210-el tér el singlbe mint a 4 giga kingmax dualba

(#1616) diegho


diegho
nagyúr

P5Q ill P5QPro lapok mennyire szeretik az E2xxx procikat? Itt írta valaki, hogy neki nem nagyon sikerül stabillá varázsolnia a rendszert. Gondoltam váltok P35 gigáról és nem tudom mire számíthatok, ha netán ilyen lapot vennék.

(#1617) Korcsii válasza diegho (#1616) üzenetére


Korcsii
őstag

elvileg szeretnie kell... az más kérdés, hogy egy ilyen proci mellé kell-e P35-nél újabb lap, figyelembe véve, hogy lassan itt a teljesen új foglalattal és technikával rendelkező Nahelam proci, és a hozzá tartozó alaplaok...

talán csak a pci-e 2.0 ami jelentőbb újítás, de ez is attól függ, hogy a videókártyád támogatja-e...

mich2004: az asus oldalán az alaplap melletti menüben van egy QVL Download link, ahonnan letölthetőek azoknak a memóriáknak a megnevezései, amelyeket szeret a lap (esetleg dual/quad channelben is)...

[ Szerkesztve ]

(#1618) diegho válasza Korcsii (#1617) üzenetére


diegho
nagyúr

csak azért cserélek mert kereskedő vagyok és saját tapasztalatok alapján szeretném ajánlani a P45-öt, a pénz amúgy nem számít, azért van E2140-em mert nem használtam volna ki nagyobbat, hiába volt itt 1.2V@4ghz-es E8200, teljesen felesleges lett volna megtartanom, akárcsak a 9600GT-t ami 2% terheltségnél nem ment feljebb még akkor sem amikor játszottam (counter strike 1.6 ennyire terheli :D). A mostani lapomat meg elviszik picivel nagyker ár alatt, szóval ilyen 3k lenne a P5Q-ra csere, tehát evidens, hogy ennyit azért megér.

(#1619) Hawk1979 válasza diegho (#1618) üzenetére


Hawk1979
őstag

(#1620) diegho válasza Hawk1979 (#1619) üzenetére


diegho
nagyúr

itt válaszolok mégiscsak ez a topicja. Szóval jól megy a pwm szabályzás és a procit is jól kezeli? kipróbálnál egy 8*400-at mondjuk? ha azt is szereti akkor inkább P5Q-t veszek, ezt nagyon olcsón megkapom, bár msi-t még olcsóbban és arról tényleg elég kevés rosszat olvastam (450 feletti fsb nem kell). Gigából csak EP45-DS3P-t tudok szerezni az meg majdnem 5k-val több mint a P5Q és számomra semmivel nem tud többet.

(#1621) Hawk1979 válasza diegho (#1620) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nézd el nekem,hogy nem állok neki piszkálni a legkisebb feszt 8*400on ezért gyorsba belőttem kábéra... Orthos-t csak azért indítottam,hogy a cpu-z helyesen mutassa a sebességet,ne kavarjon a C1E meg az EIST.
Ehun a kép róla

(#1622) katt777 válasza mich2004 (#1615) üzenetére


katt777
félisten

Most tényleg megijedtem. Nincs lóvém RAM-ot is cserélni. Nehogy már szar legyen a lap! Talán a 0703-as bios? :F Bár mondjuk nekem nem dlx-om lesz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1623) diegho válasza Hawk1979 (#1621) üzenetére


diegho
nagyúr

köszi :R hát nagy dilemmában leszek. P35-ös asus lapokat nagyon utáltam, de ettől még lehet jó a P45. Nincs semmi gondod a lappal? Tökéletesen stabil? Semmi bug?

(#1624) m4rc! válasza diegho (#1623) üzenetére


m4rc!
őstag

"Tökéletesen stabil? Semmi bug?"

Hehe, sztem nincs olyan újonan kijött alaplap ami megfelelne ezeknek ;]

We are analog players in a digital world

(#1625) diegho válasza m4rc! (#1624) üzenetére


diegho
nagyúr

ezért akarok 1 hónappal a megjelenés után cserélni, addig volt mit javítani a bios-okkal tuti.

(#1626) mich2004 válasza katt777 (#1622) üzenetére


mich2004
csendes tag

hát nekem is ez a bios van rajta
nem tudom hogy egyáltalán a te lapod le kezeli e rendesen a kingmaxokat menj fel a aszs honlapra és ott keresd ki a leirást róla

(#1627) Hawk1979 válasza diegho (#1623) üzenetére


Hawk1979
őstag

Lehet,hogy láma vagyok,de nekem semmi gondom vele.WR nem akarok dönteni,így nem nyaggattam max. fsb ügyileg a lapot.Jelenleg beta 1004-es bios van fent,semmi anomália,vagy fagyás eddig.5 usb eszközöm van,és együtt is simán mennek,firewire cuccom nincs,hitachi sata winyóm gond nélkül kezeli,két ide csatis optikai meghajtóm se balhézott még össze az egy atapi kábelen....
Egy apróság,hogy az északi híd melegebb kicsit,de szerintem nem gáz.Nforce laphoz szokott (pirosra sült) kezemnek meg se kottyan.
Szal én nem piszkálom,hanem használom,és eddig jól teljesít nálam.

(#1628) diegho válasza Hawk1979 (#1627) üzenetére


diegho
nagyúr

Xp-t használsz vagy vista-t? Integrált hang minősége milyen? Memóriáid milyenek? Bocs, hogy ennyit kérdezek, de egyre jobban tetszik ez a lap, tökéletesen megfelelne nekem.

(#1629) mich2004 válasza katt777 (#1622) üzenetére


mich2004
csendes tag

és most akarom eladni a hyperx es ramokat mert mást szeretnék helyette még vacilálok kettö között amit rendesen tud kezelni és a könyvbe is benne van

[ Szerkesztve ]

(#1630) mich2004 válasza katt777 (#1622) üzenetére


mich2004
csendes tag

GeIL
DDR-2 2048Mb /1066 KIT EVO Series
- 2 x 1Gb modul
- PC2-8500 1066MHz
- CAS 5-5-5-15
- 64Mx8 or 128Mx8 DDR2 FBGA
- 240pin, Non-ECC Un-buffered DIMM
- EVO ONE hűtőborda
- Feszültségek: 2.1V - 2.3V

Garancia: 3 év

ezeket fogom ugynézki megvenni mert a másikat nem találom sehol nagykerbe és ebböl is kettöt mert ha egy párost vennék nem kezelné dualba legalábbis a könyv leirtak szerint

(#1631) mich2004 válasza katt777 (#1622) üzenetére


mich2004
csendes tag

ja és elég huzós az ára ezeknek a ramoknak egyelöre nem tudok szerintem cserélni én sem a 1db pár 16000 és a 2db pár 32000 ugyhogy halasztom én is

(#1632) Hawk1979 válasza diegho (#1628) üzenetére


Hawk1979
őstag

Xp,Vista nincs,és nem is lesz.
Soha nem használtam int. hangot. Sima SB Live! teljesít szolgálatot nálam,évek óta,így most is,tehát nem tudok segíteni.
Corsair dominator volt kölcsönbe nálam egy hétig,hiba nélkül ment 1066mhz-n 2.1voltot beállítva biosban.Most amíg nem veszek normális ramot,egy brand (Ncp :F ) csücsül benne,de ezt nem birizgálom,alapon 800on 1.8volt mellett megy :DDD

(#1633) mich2004 válasza Hawk1979 (#1632) üzenetére


mich2004
csendes tag

és mem olvasással mennyit értél el a ramokkal véletlenül nem nézted meg?

(#1634) diegho válasza Hawk1979 (#1632) üzenetére


diegho
nagyúr

az integrált hang nem is olyan fontos. Xp alatt 2 vinyó között, vagy akár vinyón belül mennyi a másolási sebességed? Nekem P35 gigával elszomorító 25 mega, vista alatt meg 55-60.

(#1635) katt777 válasza mich2004 (#1626) üzenetére


katt777
félisten

Az 512MB-osakra azt írja, hogy igen. Akkor azért csak lekezeli az 1GB-osakat is. Vagy nem? :F
Hétfő este megmondom, mire jutottam, már ha addig sikerül újra beállítani a mostani hálókari fiz. címére beállított netet (mert különben lopják).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1636) mich2004 válasza katt777 (#1635) üzenetére


mich2004
csendes tag

oké erre most én se tudok mit irni mert nekem se irta a kingmax ramokat és mégis lekezelte öket 1066-on dualba 4 gigát persze az idözitésen próbáltam állítani de elöjött a kékhalál

[ Szerkesztve ]

(#1637) katt777 válasza mich2004 (#1636) üzenetére


katt777
félisten

Elsődlegeseken P35-ben sem lehet (max kisebb tuningnál a 18-at 15-re), a másodlagos időzítésekkel azonban nagyon sokat lehet nyerni. Nekem így most /pill 9154/9589/8276 Everestben a RAM olvasás/írás/másolás, 56.3ns késleltetéssel 1126MHz-en, Tudnám értékelni, ha így maradna P5Q-ban is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1638) mich2004 válasza katt777 (#1637) üzenetére


mich2004
csendes tag

várjuk meg a hétföt milyen eredmények lesznek remélem akkor is ezt irod

(#1639) mich2004 válasza katt777 (#1637) üzenetére


mich2004
csendes tag

csak vicces mert nem tudtam ugy huzni öket mint a p5k ba de remélem kijön majd egy jó bios hozzá is és akkor elérem azt a teljesitményt mint a régi lapba de a ramokat megveszem kiváncsi leszek milyen eredményeket fogok azzal elérni

(#1640) Korcsii válasza Korcsii (#1614) üzenetére


Korcsii
őstag

hupsz egy bump a kicsit elsodródott délutáni üzimnek...

:R

(#1641) Rusher válasza Korcsii (#1640) üzenetére


Rusher
őstag

A több fázisú tápellátás nem hátrány, de 8 fázissal is lehet quad-ot tuningolni....felszereltségben sem ugyanaz a két lap...a heatpipe tökéletesen hűvösen tartja a lapot, a sima Q-ra panaszkodtak már, hogy nagyon melegszik...használható az integrált hangkártya is, a deluxeon újfajta Soundmax chip van valszeg jobb is valamivel, de ha van Audigy-d használd azt :K Nem egyforma a két lap sztem simán megéri a Deluxe-t venni és egyáltalán nem is drága ;)

[ Szerkesztve ]

(#1642) norb7 válasza mich2004 (#1630) üzenetére


norb7
tag

Hát nem akarlak elkeseríteni, de nekem picit meggyűlt a bajom a Geil ramokkal. Igaz nekem Black Dragon van, és ha nincs gond és a bios nem állítja vissza magát alaphelyztebe, akkor nagyon szépen mennek a deluxe lapban, de ha valami történik, akkor 1.8Von nekem nem indulnak a memóriák, annyira, hogy még a biosig sem jutok el. De ahogy nézem az Evonak elegendő kevesebb fesz is, így sztem nem lesz velük gondod.

(#1643) mich2004 válasza norb7 (#1642) üzenetére


mich2004
csendes tag

hy

Láttam végig olvastam hogy mik voltak a problémáid de én mindenesetre egy kingmax 1.8v ramot megtartok ez miatt de remélem nem lesz vele de azért köszi az infot remélem minél hamarabb jön az a bios ami rendesen kezeli majd a ramokat

(#1644) katt777 válasza mich2004 (#1643) üzenetére


katt777
félisten

Azért ez nem ciki az ASUS-nak? És a mezei user mit csinál a boltban összerakatott, menő konfigjával?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1645) JColee válasza katt777 (#1644) üzenetére


JColee
őstag

az átlag usert aki boltból veszi a gépét általában átb@sszák nem kicsit :(
valahol hallottam h egy gyerek akart egy ütős konfigot 250ér és 9600gt került bele egy 20" lg monitor társaságában (asszem tápos fórumban mert 400wos codegenje volt)
pl neki nemhinném h olyan ütős ramjai lettek volna :U

(#1646) subaruwrc válasza Ari18 (#1593) üzenetére


subaruwrc
félisten

hello
hardware monitor fülnél a cpu fan n/a menüpontot állítsd át ignored-re ;)

(#1647) norb7 válasza katt777 (#1644) üzenetére


norb7
tag

Hát a memória is lehet más-más. Lehet az enyémek pont olyanok, hogy nagyon igénylik a feszültséget. A mezei user meg tök nem törödik tuninggal, így neki elég bele a sima memória, ami megy alapfeszen, nem fogja húzni. Szóval az ASUS csinált egy tökéletes terméket, ami jó a mezei usernek, és persze van benne elég tartalék is annak, aki hajtani akarja.

(#1648) mich2004 válasza JColee (#1645) üzenetére


mich2004
csendes tag

én azt mondom minden uj kicsit szarul jön ki emlékszem mikor a 6750 procimat vettem az asus P5K társaságában akkor sem ment minden zökkenömentesen mert ott is akadtak próblémáim és most mikor megvettem az asus uj lapját megfogattam hogy több nagyon uj lapvásárlásba nem ugrok bele csak ha kiforrotta magát mert ugysem jó elsöre semmi. Én ugy vesem észre a nagy válalatok között folytonos a harc és igy mindig arra törekednek ki tudja kihozni elöbb az ujat ez nem azt jelenti hogy az egyik jobb a másiknál nagyon megoszlanak a vélemények én azt mondom nekem csak Asus én jobban bizok benne mint bármelyik másikba de ujat ami nagyon uj nem szabad megvenni már rájöttem 1 nemforrotta ki magát 2 ugyis lemegy az ára. Mindenki azt veszi meg amelyiket akarja és ugy érzi melyik jobb neki. Szerintem mindenki átélte már azt hogy elsült az alaplapja hiszen semmi sem tökéletes föleg nem az ujjak. de mindig vannak olyanok akiknek a legujabb kell és lesznek is és ez nem rosz mert ha nem lennének nem tudnán egymással komonikálni kinek mi a problémája és nem tudnánk kijavitani

(#1649) katt777 válasza mich2004 (#1648) üzenetére


katt777
félisten

Milyen jó is lenne, ha jó hardvereket adnának ki, és nem lenne miről diskurálni, csak beállításokról pl. Érdekes, hogy ez már sem a gyártókban, sem az agymosott rabszolgákban ("fogyasztó") nem merül föl. Bezzeg mekkora botrány lenne, ha a kocsikat hoznák ki olyan hibákkal, hogy lejár az egyik kerék, de később majd kiadnak hozzá egy jó tengelyt, amiről nem potyog le minden, stb.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1650) hétalvó válasza katt777 (#1644) üzenetére


hétalvó
addikt

Az Asus-nál tanulhatnának bios-t írni.

Bár ram problémával sok alaplap küzd. Jó ramot kell venni. De ki tudja melyik bois-t mihez lőtték be? Mert a supported és a tested két külön szó.

Elméletileg ez a giga lap is újraindulgat, elfelejti a bios beállítást, fagy a bios-al került hozzám és nálam nem csinálja, de egy valamit tud amit az asus p5q pro nem, stabilan futtatnia a prime95-öt 400Mhz-es FSB-vel, de lehet nem szerette a ramjaimat az Asus, ez a lap pedig igen.

Mi lenne ha rendesen megírnák a bios-okat? Időzítéseket és feszültséget alapból jól érzékelné a lap, ne pedig az 50. bios beállítás lenne a jó, 2 hét után???

Giga pl. Auto-n 1.5-öt adott az E7200-esnek. :D Ami hatalmas lol, de mi van ha Pistike nem figyel rá és úgy hasznája hetekig, majd egyszer csak elszáll a proci?

Kicsit most besokkaltam, de végre jó a gép.

A P5Q PRO-mnak örül az új gazdája, mert az ő ramjait és quad-ját jól kezeli.

Nekem fülig ér a szám az GA-X48-DQ6-tól, de a hozzá vezető út mind a kettőnknek keserű volt. Mindezt a Bios írók jóvoltából.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.