Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Edween válasza terw (#1048) üzenetére


Edween
őstag

ez érdekel engem is!

(#1052) Ice_Man22 válasza gyiku (#1047) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Kossz Szepen mindenkinek!Le kaptam a manualjat.Benne van az ACC, es megneztem az Asus oldalana processor support listnel.Benne van az Athlon 7750+.Es van hozza bios is.Hatha tudom aktivalni a 2+ magot.
Ja es Sb710 es.

[ Szerkesztve ]

(#1053) gyiku válasza terw (#1050) üzenetére


gyiku
nagyúr

meg nincs dedikalt vgam, amugy szoltam volna. ;)

hüllő

(#1054) ThaBoss válasza terw (#1050) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Használsz a másik PCI-E slot-ban (fehér 4x-es) másik bővitőkártyát? Akkor szokott visszavenni a 16x-osból 8-ra. BIOS-ban meg azt hiszem nem lehet állítani.

(#1055) terw válasza ThaBoss (#1054) üzenetére


terw
csendes tag

Szia!

Nem használok a másik foglalatban semmit,ezért is furcsálom,hogy csak 8x-os sebességet ir.

Fel a fejjel,amig van.

(#1056) Oliverda válasza terw (#1055) üzenetére


Oliverda
félisten

Szedd ki a kártyát aztán rakd vissza.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1057) tusi_


tusi_
addikt

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Egy Asus M4a 785 d-M pro alaplapom van, ( http://www.aqua.hu/asus-m4a785d-m-pro-alaplap-73477.html ), 2GB 800MHz DDR2 RAM CSX rammal ( http://www.aqua.hu/2gb-800mhz-ddr2-ram-csx-+-metal-cooler-xtreme-2x1gb-49008.html ), és egy Athlon II 245-s proci.
A gondom az, hogy megvan már egy ideje és csinált fagyogatásokat, de egy új op rendszerrel megszűnt a fagyás.
Most viszont megint csinálta és nemrégiben lett telepítve az XP. A BIOS ban minden auto álláson van, ezt állítsam át?
Proci sebességet 200x14,5 re, Memót 400mhz re és 5-5-5-14-re, video kártyát is 500mhz-re...HT...?
Lehet ez a probléma?
Konkrétan úgy fagyott meg, hogy feltelepítettem a R. Evil 5-t, kipróbáltam, hogy elindul-e a játék. Elindult, majd kiléptem és elindítottam egy filmet, amibe beletekertem és akkor dobott egy restartot.
Régebben simán film közben csinálgatta, de az egy WIN7 64 bites oprendszeren volt 64 bites programokkal.
RGO csinálhat -e ilyen fagyásokat a be nem állított BIOS miatt?

köszi

eat, sleep, play, replay

(#1058) Edween válasza tusi_ (#1057) üzenetére


Edween
őstag

Légyszi töltsd ki az adatlapod, hogy aki szeretne segíteni, tudjon mire gondolni, a problémádat illetően, köszi! :U

(#1059) nebancsa válasza tusi_ (#1057) üzenetére


nebancsa
senior tag

Erre így nehéz választ adni. Ha a Bios alapon van álltalába nem szokott probléma lenni, viszont ha rosszúl van beállítva előfordulhat. Én az új gépeimnél mikor minden összeáll tesztprogramokkal ellenőrzöm minden renben van -e.
Legelőször egy mem és winyó teszt (ezt van mikor op. rendszer telepítés előtt elvégzem)Végén meg futtatom a prim95-öt, és a furmark-ot egyidőbe, legalább 2 órán kersztül. Ez rendesen leterheli a gépet, ha ez idő alatt nem fagy, vagy nem jelez hibát, a hardverrel biztos nincs hiba. Akkor tovább lehet lépni a hibakereséssel a szoftver felé.

(#1060) ThaBoss válasza tusi_ (#1057) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Tényleg kismillió oka lehet a dolognak, írd le részletesen a konfigod elemeit, talán abból már lehet következtetni.

(#1061) tusi_


tusi_
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Beírtam az adataimnál a konfigom főbb elemeit, de leírom ide is, ne azt keljen böngésznetek.

Asus M4A 785D- M pro
Csx Metal Cooler extreme 2x 1 GB DDR2 800 mhz
Athlon II 245
Chieftec 400W tápegység APFC (GPS-400AA-101 A Smart)
Gagyi ház, majd cserélem valamikor
Videó kártya nincs, nem igazán játszom, csak fél évente egyszer, alaplapit használom.

Szóval. Összerakás után egyszer dobott egy kékhalált, de aztán nem. (win XP)
Felraktam rá másik Windowst egy Ultimate 7 32 bitest. Ekkor nem volt vele problémám.
Aztán, mivel HTPC-re használom legfőképp, ezért felrakattak velem egy 64 bites Win 7 ultimatet. Na ezzel olyan problémám volt, hogy ha kiraktam a képet a tv-re, vagy a projektorra, akkor iszonyatosan szaggatott. A filmek ugye 24 frameval mennek és a lejátszó ezt is jelezte ki, viszont a kép szaggatott. A filmek általában DXVA kompatibilisek, tehát a gép folyamatosan 800-1000 mhz között üzemelt, nem a proci volt kevés.
Ekkor sűrűn állítgattam a BIOS-t, de semmi nem vezetett célra.
A ramokat időzítgettem 4-5-4-12 n mentek 1,85 V-al, de mivel rendszeresen fagyott, visszaraktam autóra.
De ezek után is produkálta, azért a video kártya memória foglalását állítgattam 16-512 MB között, illetve AUTO álláson is, de így is szaggatott és rendszeresen lefagyott a gép. Hol úgy, hogy újraindult, hol úgy, hogy megfagyott a kép és a hang is beragadt.
Meguntam, visszaraktam a WIN 7 Ultimate 32 bitet.
Ezzel megint nem volt bajom, viszont nem is nagyon terheltem a gépet, tehát játék, vagy 1080p-s film DXVA segítség nélkül nem is ment rajta.
Most elegem lett a WIN7 kiforratlanságából - csomó eszközt nem tudtam vele használni, ami XP alatt megy - és visszaraktam egy XP sp2-t.
Na ezzel volt tegnap előtt egy fagyás.
Bnőm nézett egy filmet a szgépről - valami nyálas szart- kirakva a tv-re DVI kimeneten, én meg addig feltelepítettem a RE 5 játékot.
Gondoltam kipróbálom, hogy elindul-e. Elindult. Gyorsan kiléptem, hogy a zombi hangok ne zavarják a filmet, de ekkor eltünt a kép a tv-ről, nagy fekete semmi volt rajta a film hangja ment.
Kilőttem a lejátszót és újra indítottam, majd elkezdtem beletekerni a csúszkával, hogy ahhoz a jelenethez érjek, ahol tartott.
Na ekkor fagyott ki.Ha ez lett volna az első alkalom, akkor nem érdekelne, mert sajnos ilyen van, de azért itt már valami HW hiba lehet.
Összerakás után, egyből memtest86-t futtatok minden gépen, 2-3 szor lefut, utána telepítek.

Tanácstalan vagyok :(((

eat, sleep, play, replay

(#1062) gyiku válasza tusi_ (#1061) üzenetére


gyiku
nagyúr

ramoknal a command rate veletlenul nem 1T? cpu-z, memory fulon ellenorizheted. ha igen, akkor rakd at 2T-re.

hüllő

(#1063) tusi_ válasza gyiku (#1062) üzenetére


tusi_
addikt

2 Timeingon van.

eat, sleep, play, replay

(#1064) ThaBoss válasza tusi_ (#1061) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem tudom mi okozhatja a kékhalált, de nálam is szaggatnak a filmek. AMD Power Monitort használok a TD-V EVO-n, az X2 550-et szabályozgatom vele, jobban mint EPU-val, Win7 alatt.
Szóval a progival szinte állandóan energiatakarékos módban van a cucc, még filmek alatt is. Szaggatás csak komolyabb HD lejátszásnál jött elő, vagy ha kiraktam HDMI-n TV-re a képet. Aztán a progival "kiegyensúlyozottra" állítottam, ilyenkor a filmek indulásánál 1-2 mpig 1900MHz-en teker a vas, aztán beáll a fix 800MHz. És a szaggatás végleg eltűnt :K .
Ha van kedved, próbáld majd ki: [link]
Kezeli a Fusion-nal kalibrált OC-értékeket is, jó kis cucc, 2 kattintással több 10W-os spórolás.

[ Szerkesztve ]

(#1065) tusi_ válasza ThaBoss (#1064) üzenetére


tusi_
addikt

Köszönöm ;)
Utóbbi időben már a szaggatás megszünt, ez inkább csak a 64 bites Win7nek és a 64 bites FFdshownak volt "köszönhető".
Tegnap toltam a RE5-el és nem volt semmi baja, de ezt is láttam ár a géptől.
BIOSban mit állítsak?
Semmi tuningot nem akarok.
Állítsam fixre a proci, HT, Ram időzítéseket, vagy hagyhatom autón?
Lefoglalt ramnak mennyit hagyjak? 128Mb elég a VGA-nak, vagy hagyjam azt is auto-n?

eat, sleep, play, replay

(#1066) ThaBoss válasza tusi_ (#1065) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ha tuningot nem akarsz, akkor a legjobb ha Auto-n hagyod. CnQ persze Enabled. 128MB RAM elég lesz netre+filmre szerintem, de azt inkább rád bízom. :)

(#1067) bnss válasza ThaBoss (#1066) üzenetére


bnss
veterán

Szervusz kolléga! Ezt olvasd el - végig -, sírva röhögtem: [link]. ;]

---

Jelenleg aránylag jól üzemel a PC - lekopogom -, a monitort is csak ritkán kapcsolja ki, illetve készenléti állapotba rendszer. Ettől függetlenül egy garanciális cserére még be fogok nevezni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1068) ThaBoss válasza bnss (#1067) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Üdv NagyMester!!!
Sajnálom, hogy így alakult, de nézd a jó oldalát: lesz a zsíros 0 km-es deszkád :C !

A srác igen kemény, asszem' TOP10-es nálam a hülyék között :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#1069) bnss válasza ThaBoss (#1068) üzenetére


bnss
veterán

Amennyit én használom az asztali PC-t... Mostanában nem vagyok szerencsés az Asus termékekkel, először a hangkártya, aztán az alaplap. Az a baj, hogy a notebookom is Asus. :DDD (Dehogy vagyok mester.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1070) Hoby


Hoby
tag

Sziasztok. vettem egy M4A785TD-M EVO-s lapot + ati 5770-es vga-t. namost letíltottam biosban az igp-t de viszont a win7 x64 csak standard vga-nak ismeri fel és driverrel sem tudom megismertetni vele a vga-t. Tehát vmi ötlet hogy mit szúrtam el ? :)
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1071) ThaBoss válasza bnss (#1069) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Dehogynem, Asus nagymester :DDD
Mellékesen lett másik hangkártya a gépbe, vagy maradt az integrált?

Hoby (#1070): milyen BIOS van fent a lapon?

[ Szerkesztve ]

(#1072) Hoby válasza ThaBoss (#1071) üzenetére


Hoby
tag

gyári alap :)
akkor gondolom azt tanácsolod hogy frissítsek :))

és csak 1 ode csati van rajta :W
esetleg tudnátok-e ajánlani vmi ide bövítőt kártyát vagy mi a neve :)

[ Szerkesztve ]

(#1073) ThaBoss válasza Hoby (#1072) üzenetére


ThaBoss
senior tag

A frissítés igencsak hasznos lehet, a TD-V EVO-hoz is kellett egy frissítés, hogy az 58xx-al menyjen. De lehet hogy csak a sorrend a probléma (bár kicsi az esély):
BIOS-ban a "Primary Video Controller" opciót: (GFX0-GPP-IGFX-PCI) -re állítsd, "UMA"-t Disabled-re. Ha nem ez volt a gond (a sorrend), akkor valószínű a legfrisebb BIOS majd megoldja a gondod, remélem. :)

1 IDE csatira 2 eszköz megy rá, vagy még így is kevés? :)

(#1074) Hoby válasza ThaBoss (#1073) üzenetére


Hoby
tag

2 vinyóm van most (majd lessz sata-s ) :) a 2 dvd levan kötve ugyhogy csak netröl tok ügyködni nincs kedvem mindig átdugdosni :)

[ Szerkesztve ]

(#1075) ThaBoss válasza Hoby (#1074) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Aha, értem. Hát akkor haladni kell a SATA felé... :)

(#1076) Hoby


Hoby
tag

nyah sorrend átálítvade semmi változás . az asus oldalrol letölthetö bios updater nem hajlandó elindulni :)
a bioson belüli-t meg namtom használni mer a kiválasztott file-ra vmi hibát ír ki :) ötlet?

( muszáj leszek visszakötni az egyik dvd-t :( )

(#1077) bnss válasza ThaBoss (#1071) üzenetére


bnss
veterán

Maradt az integrált, pedig a Xonar széria igen tetszetős. Nagy valószínűséggel marad is, beleuntam a desktop PC "iparba".

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1078) Hoby


Hoby
tag

:O :O
megvolt a bios update megcsináltam a beállításokat és ugyan az :O :O

(#1079) ThaBoss válasza bnss (#1077) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Sajnos az a VIA hulladék az EVO-n szúrja a szemem rendesen, legalább egy jófajta Realtek lenne, már az is nagy előrelépés volna, fülre 1000x szebb. Megvettem volna szívesen a Xonar-odat, de valószínű nálam is ugyanaz lenne a gond. Nem is merek beruházni egy ilyen cuccosba, a Creative meg elvből felejtős...
Ha a desktop-be belefáradtál, mi lesz utána?

Hoby: talán még nem jött ki a friss BIOS az 5xxx szériához...

[ Szerkesztve ]

(#1080) bnss válasza ThaBoss (#1079) üzenetére


bnss
veterán

No igen, ez a VIA brutálisan zajos analóg kimeneten. Creative nekem sem a szívem csücske. :) Marad a desktop a családnak - ahogy eddig is -, én pedig valami 13,3"-os notebookra pályázom...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1081) ThaBoss válasza bnss (#1080) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Akkor egy az ízlésünk! :)
Notebookhoz jó vadászatot, én azokhoz a lovakhoz nem értek annyira... :D

(#1082) Hoby


Hoby
tag

eh eh eh megy ez csak win 7 nemrakott fel laphoz drivereket ugyhogy mostmár müködik :)
kösz a helpet :)

(#1083) YASS


YASS
tag

Szevasztok :)
Tanács kéne, mit a legtöbb lámának :P
Egy barátomnak szeretnék összerakni egy gépet... egy 250 -esben gondolkodom, mivel állítólag ezek ( is? ) jól húzhatóak... nézegettem az itt sokak által dícsért ASUS mittoménmi Evo alaplapot, de attól tartok, hogy a dupla videó eltakarja az északi híd hűtőjének egyharmadát...
szóval... esetleg egy alaplap ötlet?
Még valami...
Én legutóbb akkor mocorogtam viszonylag otthonosan a tuningban, amikor a brton épp fénykorát élte.. ( a 2500+- omból 3200+ lett :D ) de akkor még ugye FSB volt, és egyebek..
szóval pár fogalom nekem nem tiszta... :F
Az oké,hogy az északi hídon keresztül kommunikál a memo a videóval és a procival
(bár hallottam ojjat, hogy a K8-tól már van közvetlen memória elérése mind a procinak, mind a videókártyának... :F ) de mire is jó a déli híd? háttértárolók kommunikácijója?
A CL az a Cas latency?
Az is oké, hogy a HT a proci memóvezérlése, de valahol olvastam itt még egy kétbetűs rövidítést, amit huzogattak, ( a nevét már elfelejtettem, és párat visszalapoztam de nem találom ) szóval ammeg mi? :F
Köszi a segítséget, és be kell valljam, így is rengeteget tanultam tőletek, hogy csak elolvastam a firkálmányaitokat :P
:R

(#1084) YASS válasza YASS (#1083) üzenetére


YASS
tag

Eszembe jutott... NB :B

(#1085) Edween válasza YASS (#1083) üzenetére


Edween
őstag

Itt mindenre választ kapsz, ha nem, gyere vissza. :)

[ Szerkesztve ]

(#1086) artiny


artiny
őstag

Segítség kéne. Ha bekapcsolom a gépet nem jon fel semmi. A monitor NO SIgnal,No video input -t ír ki 2 monitornál is.
1.Idáig a ramok 800MHZ,5 5 5 15 1,9V voltak
2.Tegnap a ramokat 1066MHZ,5 5 5 15 -2,34V állítottam...lemértem everesttel aztután restartaltam majd
3.1066MHZ,5 5 5 18 2,34V állítottam lemértem everesttel majd restartaltam.
Ezutan kezdte el h nem jon fel semmi kép. Nem mennek az usb-ék és nem jon fel a BIOS,/A vga,cpu huto forog,hdd is forog/ A kondenzatorokon nem latni folyast,felpupozodast. Probáltam már h kiveszem az elemet de semmi változás.

Mit lehetne vele csinálni? Meik alkatrészel lehet baj?
/nincs mod atrakni mas gepbe kulon kulon a alkatreszeket/

AZ alkatreszek:
Amd athlon II X4 620 2,6GHZ............ASUS M4A78-EM..........Asus GTS 250 1GB..........Kingston HyperX 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 BOX T1 Series.............WD Caviar 500GB, 16MB, 7200,WD5000AAKB............Forton 500W /Win 7 X64/

(#1087) Edween válasza artiny (#1086) üzenetére


Edween
őstag

Nem sok kicsit az 2.34 volt?
Reseteld a bios-t, és hátha úgy újra indul.

(#1088) artiny válasza Edween (#1087) üzenetére


artiny
őstag

2,24V volt csak elirtam :F Hogy kell resetelni a biost?

(#1089) Edween válasza artiny (#1088) üzenetére


Edween
őstag

Biosban keresel ilyen szöveget vagy hasonlót, Load Setup Defaults.
Az utolsó fülön, vagy alul találod.

[ Szerkesztve ]

(#1090) artiny válasza Edween (#1089) üzenetére


artiny
őstag

De nem ad kepet a monitor csak azt irja h No signal, .Probaltam mar az alaplapos vga ra rakotni de ott se jon fel semmi kep.

(#1091) Edween válasza artiny (#1090) üzenetére


Edween
őstag

Akkor bocsi, majd jön valaki, aki tud segíteni...

(#1092) YASS válasza Edween (#1085) üzenetére


YASS
tag

Köszi a linket, nagyon kimerítő :DD
Nem is számítottam ilyen gyor válaszra... :R
bár magamtól is rátalálhattam volna :B
Mégegyszer köszi.
Még párszor átolvasom, és én is jövök okos tanácsokat osztani a népnek ;]
:))

azért alaplap terén levontam a konklúzijót... ha húzni akarom a prockókát, be kell nevezni egy olyanra, ami megetet egy 800 wattot zabáló CPU-t is...
továbbá megfelelő biossal, és hidakkal szerelt...
majd körülnézek...

Ám frankó ez a topik, tényleg ha egyszer átolvas az ember belőle vagy 20-30 oldalt, egybő megokosodik :C

:R

(#1093) YASS válasza artiny (#1090) üzenetére


YASS
tag

alaplapból elem ki
tápcsati kihúz
power gomb megnyomkorász
elszív egy cigi
tápcsati be
powergomb megnyomkorász
:DD bios default

( ez még régen is így volt ;) )

(#1094) artiny válasza YASS (#1093) üzenetére


artiny
őstag

megegyszer leirod a lepeseket lecci kicsit mashogy
pl.1.kihuzod a tapkabelt
2.elem ki
3.visza kapcsolod
4.egy ketszer hagyod futni egy percre
majd kihuzod a tapkabelt
5.varsz 10,20 percet
6.visza az elem
7.vissza a kabel
8.bekapcsolod

(#1095) YASS válasza artiny (#1094) üzenetére


YASS
tag

abban a sorrendben, ahogy fentebb írtam :)
1 tápcsati ki
2 Elem ( ami aksi igazából ) ki ( az első két lépés felcserélhető :P )
3 power gomb ( kondik kisütése a tápban, hogy az alaplap éhen dögöljön
4 5 perc cigi szünet
5 tápcsati vissza
6 bekapcs
és vissza kapod a bios default értékeket
késöbb tedd vissza a gombaksit az alaplapba,és ha azóta állítgattál valamit, akkor a tápcsatit ne húzd ki, így nem felejt a bios

(#1096) YASS


YASS
tag

a hálózati tápcsatlakozóra gondolok, amin a 220 közlekedik... a bizonyosság kedvéért :)
azt húzod ki a tápból
és a nélkül nyomkorászol bekapcs gombot a házad előlapján

amúgy van a biosnak kicsi reset jumpere is, de azt csak akkor találod, ha tudod mit keresel...
szóval marad ez a játék ;)

(#1097) bnss válasza YASS (#1096) üzenetére


bnss
veterán

Légyszíves használd a szerkesztés opciót, 5 percig lehetőséged van a hozzászólásod módosítására.

ThaBoss: notebook vadászat még odébb van, Tigris platformra vagyok kíváncsi. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1098) YASS válasza bnss (#1097) üzenetére


YASS
tag

:B
új vagyok még...
szorri

(#1099) artiny válasza YASS (#1098) üzenetére


artiny
őstag

Most sikerult valahogy mukodesre birni :C KOSZONOM MINDENKINEK aki probalt segiteni.
Kivetem az egyik ramot es at raktam a 3.ik szlotba es igy elindult a gep.
Azutan fogtam a masik ramot és megint a 3.ik szlotba beteszem de semmi ,nem idul a gep.Vegig mentem a 4 sloton ugy,de egyikkel sem jott fel semmi -NO SIGNAL a monitoron.
A masik rammal amivel elindult a gep megprobaltam az osszes szlotban, mindegyikbe elindult.
Megfogtam a mukodo ramot es legelsobe tettem a masikat masodikba.Feljott a windows ,My Computer azt irja installed memmory 3.0GB es h usable 2GB /64 bites os van/.A cpu id 3GB at ir egy igy 200MHZ megy,de amikor a 3.ik slotba volt 400MHZ ment a legelejen amikor csak egyedul a jo volt benne a gepbe mikor feljott legeloszor.Everest is 2GB ir.
A ram[link]
Ez a kezi konyvebol valo
FEATURES:
Power supply : Vdd: 1.8V ± 0.1V, Vddq: 1.8V ± 0.1V
Double-data-rate architecture; two data transfers per clock cycle
Bidirectional data strobe(DQS)
Differential clock inputs(CK and CK)
DLL aligns DQ and DQS transition with CK transition
Programmable Read latency 5 (clock)
Burst Length: 4, 8 (Interleave/nibble sequential)
Programmable Burst type (sequential & interleave)
Timing Reference: 5-5-5-18 at +1.8V / 5-5-5-15 at +2.2V - 2.3V
Edge aligned data output, center aligned data input
Auto & Self refresh, 7.8us refresh interval (8K/64ms refresh)
Serial presence detect with EEPROM
High Performance Heat Spreader
PCB : Height 1.180” (30.00mm), double sided component

Ezzel kieghetett az egyik? 2,24V nal 5 5 5 15 ben ment aztan atettem 5 5 5 18 ra es ezutan restartaltam es utana mar nem jott fel semmi? Egy honapos a gep,kulon kulon vettem bele a dolgokat ,a ramot vissza lehetne kuldeni jotalasra? mit kene mondani h mi tortent?/nem tudok bemenni az uzletbe csak postan tudnam csak mert messzirol hoztak a ramot/

(#1100) ThaBoss válasza bnss (#1097) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Én meg majd a Leo-ra (8xxG/FX + SB8xx) ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.