Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) ThaBoss válasza Matamata (#1250) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Igen, még talán egy BIOS frissítés segíthet.
ASUS Support-nak pedig nem kell elhinni semmit, azt sem amit kérdeznek :N

(#1252) Caudillo


Caudillo
csendes tag

üdv!

tudom nem nem pont ebbe a családba tartozik a lapom, de közel van hozzá és szeretnék kérdezni. az van, hogy most vettem nem rég Asus M4N72-E alaplapomat és van 2db Kingston HyperX DDR2 1066Mhz-es ramom. Na már most alapon 800-on mennek ezek a ramok, neked kell meghúzni őket, hogy 1066-on menjenek. ez így van tesómnál is. neki 800-asok vannak és alapon 667-en mennek. Na de a lényeg az, hogy ha én a Biosban beállítom azt, hogy 1066Mhz, akkor újraindul a gép és nem tölti a Windowst. Néha még az indítóképernyő sem jön ki, hogy legalább a Bios-ba be tudjak lépni... mit mondtok??

(#1253) nebancsa válasza Matamata (#1250) üzenetére


nebancsa
senior tag

]Az én OCZ ramjaim is fent vannak a lapom támogatási listáján, nem BE mint a tied, de szerintem nem sok mindenben különböznek, csak marketing duma. Nálam a legújabb bios van fent mégse ismeri fel az OCZ álltal megadott késleltetéseket. Az AMD Overdrive sem tud letölteni profilokat.
Sőt mint említettem OCZ által ajánlott feszen sem stabil 1600, időnként hibázott, először arra gyanakodtam azért van mert nem szellőzik a házam. Átalakítottam vizes hűtésre de így se lett stabil. Viszont 1,9V helyett 1,96-ot adok neki atomstabill lett, nincs gondom vele. Képeken mellékelem hogy használom...
Egyébként 2,2V-nál 6 -6 -6-os időzítésnél benchmark stabill, viszont a zöbb órás prim-et nem bírja. Inkább azért visszaraktam a 1,96 voltra.

(#1254) ThaBoss válasza Caudillo (#1252) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Néha nem elég csak megadni neki a sebességet, kézzel még be kell konfigolni az időzítéseket és a feszültséget. Előfordulhat, hogy pár alkalommal fekete képernyő fogad, de CMOS resettel megoldható mindig. Feszültségekre figyelj, ne legyen nagyon sok!

nebancsa: elég kemény feszültségek kellenek a Reaperhez, utánalestem OCZ fórumon, és elég sokan tolják 2V körül, nem semmi :)

(#1255) Caudillo válasza ThaBoss (#1254) üzenetére


Caudillo
csendes tag

jól van kipróbálom...
most akarok csinálni egy Bios update-et is de vmiért nem indul el az Asus bios frissítő programja.... ez az afudos 2.38.
próbáltam parancssorból is futtatni, de semmi. megjelenik egy fekete command ablak és rögtön be is zárul és ennyi? most ilyenkor mi van? mivel nyissam meg a .rom kiterjesztésú update fájlomat?

(#1256) Jared válasza Caudillo (#1255) üzenetére


Jared
aktív tag

Felpakolod a bios rom file-ját mondjuk a c: meghajtó gyökerébe. BIOS elindít, ott keressed meg az asus "AZ FLASH" fedőnevű menüpontot. "Kitallózod" az új bios file-t és kész. Én is meglepődtem milyen kényelmes. :) Egyébként a kolléga már leírta, ha visszaolvasol egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#1257) ThaBoss válasza Caudillo (#1255) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Itt már kitárgyaltuk.
De ha mindenképpen afudos-t akarsz használni, ahhoz kell vagy egy batch fájlt írnod (autorun.bat) vagy parancssorba: afudos238 /i* (* helyére pedig a ROM fájl teljes nevét írni pl: XY.ROM, i után szóköz nélkül)

pl: afudos238 /iM4A785TD-V-EVO-0211.ROM

[ Szerkesztve ]

(#1258) efegyke


efegyke
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha először csak 1 giga RAM-ot rakok az M4A785TD-V EVO alaplapomba és utána veszek még egy 2 gigásat akkor is működik a dual channel vagy ez hülyeség?Fog egyáltalán működni?

(#1259) ThaBoss válasza efegyke (#1258) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Legjobb, ha ugyanolyan memóriát veszel bele, mint másik. Fontos, hogy feszültség és időzítések passzoljanak össze (azért nem árt ha a márka is). A méret már elhanyagolható, mert az ugyanolyan SPD-vel rendelkező modulokból összerakható 1+2GB is.
De tényleg az a legjobb, ha később ugyanolyat veszel, mint amit elsőnek, akkor szinte 100%, hogy menni fog DC-ben :K

[ Szerkesztve ]

(#1260) Matamata válasza nebancsa (#1253) üzenetére


Matamata
aktív tag

A válaszhoz csak alaposan át kell nézni az OCZ oldalát. A Reaper és a Special Ops Urban Elite ramok ismertetőjében van egy/kettő kis csillag az 1600Mhz mellett és a következő leírás tartozik hozzájuk:

All Modules are tested in two module kits. Due to additional bus load, four module configurations may have to be run at lower frequency and relaxed latencies for stable operation. Test specifications are based on dual core CPUs only. If quad core CPUs are used, higher bus thresholds and core arbitration may necessitate lowering the memory frequency below tested specs.

De gondolom ez minden változatra vonatkozik csak elfelejteték odaírni.

Az AOD meg azért nem tud profilokat letölteni mert a Reaper nem szerepel a támogatott ramok listáján.

Corsair CMD4GX3M2B1600C8
Corsair CM3X2G1600C6GT
Mushkin 996657
Mushkin 996601
OCZ OCZ3BE1600LV2G
OCZ OCZ3BE1600C8LV2G
Patriot PGS34G1600LLKA
Patriot PGS34G1600ELKA
Patriot PGS34G1333LLKA
Patriot PGS34G1333ELKA

Feszemeléssel nem nagyon szeretnék próbálkozni mert 1.66V-tal is enyhén melegek a ramjaim és ugye ezeken csak hűtőrács van, nem hőcsöves hűtés mint a tieiden. Mondjuk abban nem vagyok biztos, hogy önmaga felelős a melegedésért, de elvileg jól szellőzik a házam. Elől kettő, hátul egy 12-es venti van + a táp.
Úgyhogy most 1333Mhz-en 7-7-7-20-as időzítésekkel járatom mert így stabilan mennek.

AOD rendszerdiagram része meg ha jól látom nálad se teljesen okés. Nállam inaktívnak jelöli a déli hidat nálad meg nem jelöl a rá csatlakozó meghajtókat .

[ Szerkesztve ]

(#1261) gepetto86


gepetto86
tag

Sziasztok!

Van egy M4A785D-M PRO-m és benne egy x4 620-am.A kérdés tehát az hogy ezzel a lappal akkor nem lehet bekapcsolni az L3-at?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#1262) efegyke válasza ThaBoss (#1259) üzenetére


efegyke
tag

Oda fogok figyelni ha veszek másikat.ami benne van az kingmax 1333mas azért ilyet szinte mindenhol kapok( majd az időzítéseket meg a feszültséget összeegyeztetem).A gép meg nem játékra van úgyhogy elég oda a 3 giga ram ahova kevés az 1 giga...azért nem fogom eladni az 1 gigásat.

(#1263) Jared válasza gepetto86 (#1261) üzenetére


Jared
aktív tag

De lehet, feltéve, ha az x4 deneb magos. BIOS----CPU Setting----ACC-t állítsd auto-ra, és unleashed bekapcs! :) Javaslom tedd fel a legfrisebb biost is.

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#1264) miresz válasza Jared (#1263) üzenetére


miresz
veterán

Hogy lehetne már Deneb magos? A 620 az Propus (ADX620WFK42GI) maggal rendelkezik,és szerintem mindegy milyen Bios van fent az L3-at nem lehet aktiválni.

(#1265) miresz válasza Jared (#1263) üzenetére


miresz
veterán

Bocs! Helyesbítek,igazad van! Ezt én sem tudtam,az ember mindig tanul!

http://ipon.hu/elemzesek/athlon_ii_x4_az_olcso_negymagos/553/

[ Szerkesztve ]

(#1266) gepetto86


gepetto86
tag

Még egy kérdés:):A hd 4200 jobb lehet mint a 9500gt?

(#1267) ThaBoss válasza gepetto86 (#1266) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Azért a GF 9500 GT egy diszkrét kártya, közel olyan erős, mint egy 8600GT (sőt, erősebb is). Vagyis jobb, mint a HD4200.

(#1268) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Hali!Nemreg vettem egy M4A78-AM lapot.Az a problemam vele, hogy nem indul el, restart olt a gep es azota semmi nem tortenik a bios nem indul, csak a ledek felvillannak es kesz.Se pityeges se monitor bekapcs.Sot meg ha a ramot ki veszem arra se reagal.Nemtudom mi lehet a gond.Egy 7750+ BE 95W os proci volt benne.Eppen tningoltam mikor megtortent.Lehet ez volt a baj?Sok volt a proci neki?

(#1269) Caudillo válasza ThaBoss (#1257) üzenetére


Caudillo
csendes tag

köszi fiúk! :R és bocs hogy újra felhoztam a dolgot, de nem tudtam hogy az elmúlt hozzászólásokban már tárgyalva volt... :B

(#1270) Bálint85 válasza bnss (#1214) üzenetére


Bálint85
senior tag

ez mit jelent?
[ 0602 ] Bios-nál
----------------------
Fix the issue that system may take a long time to resume from S3/S4 when enable ACC and open AOD.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1271) ThaBoss válasza Bálint85 (#1270) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Elvileg alvó állapotból történő visszatéréssel voltak gondok, ha be van kapcsolva az ACC és AOD-t futtatunk. Ez lett javítva.

Ice_Man22: ACC-t is bekapcsoltad? Tudja a 4 magot a procid? CMOS resettel próbálkozz...

Caudillo: ésszel a RAM-okkal :)

(#1272) Ice_Man22 válasza ThaBoss (#1271) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Hali!Igen!De csak 2 magot aktival.Ki vettem az elemet is es a biost is reseteltem de semmi.Aktivalom az ACC t es nem kapcsolja a +2 magot csak 2 ot lat, se 3 at se 4 et.
Ja es az nem gond, hogy a procim 95W os, es az alaplapnak ez a plafon?Es a tuningtol tobbet fogyaszt?Lehet hulye kerdesek ezek de, a tuningolashoz nem ertek meg nagyon.Ja es a tuningolasnal csak a szorzot allitottam a procinal es az eszaki hidnal.A limiteken belul.Ugy allitottam be mint a regi(mostani)lapomon volt kbb fel evig gond nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#1273) ThaBoss válasza Ice_Man22 (#1272) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Unleashed Mode be van kapcsolva? Kapcsold be mindenképpen. Meg frissíts egy BIOS-t ha még nem tetted volna meg.

(#1274) Ice_Man22 válasza ThaBoss (#1273) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Igen be volt kapcsolva.Be jottek valmi -2% vagy mi.Ja es a bios frissites utan kezdodott a problema.a legujabb bios van fent.Az elejen ki irta hogy aktivated 2 mag.es elindult a gep.Lattam nem megy az ACC ki kapcsoltam a biztonsag kedveert.Es elkezdtem huzni.be allitottam, be leptem win 7be, es ott nem latszott a tuning, minden maradt a regibe.EPu doglozott ahogy kelllettt.Adtam egy restartot, hogy be kapcsoljam a tuning profilt ami a biosba van.Es azota semmi.Meg se nyikkan a lap.Be kapcsol de nem csipog es a monitor de kapcsol be

Bocs meg 1xer a hulye kerdesekert, de nemtudok ra jonni mit rontottam el.Az Fsbt nem allitottam sehol egyiknek sem.csak a szorzot.

[ Szerkesztve ]

(#1275) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Gondolkodom, hogy ki cserelem egy masik alaplapra, ami 125W ig tamogatja a procikat: [link] erre a lapra.Nemtudom melyik erne meg jobbban. Ez a Gigabyte Nforce chipsetes.

(#1276) ThaBoss válasza Ice_Man22 (#1274) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Előtesztelve vetted a procit? Vagy máshol már ment 4 maggal, vagyis tudod biztosra, hogy megy úgy is?
Mire tuningoltad BIOS-ban?
Égésnyomok a VRM részen?

(#1277) miresz válasza Ice_Man22 (#1275) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem AMD procihoz semmikép ne vegyél Nvidia chipes alaplapot. én ezt ajánlom:

Gigabyte GA-MA770-UD3 ,ha már mindenképp Gigabyte-ban gondolkozol,de ebben az árban még az Asus M4A77D-t ajánlanám,ugyan az a chipszetje mint a Gigabyté mégis jobb alternatíva az Asus.

(#1278) Ice_Man22 válasza ThaBoss (#1276) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nem!Nemtudom biztosra csak megprobaltam, de azert is kapcsoltam le a tuning elott az ACC t, hogy lassam muxik tuningolva. Az ACC le kapcsolasa utan kezdtem tuningolni.Es csak a szorzohoz nyultam semmi mashoz.Remelem ertheto voltam ahogy le irtam :B .AZokat hol talalom meg?a processzortol balra?a csatlakozok fele???

(#1279) Ice_Man22 válasza miresz (#1277) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Ertem. KOssz.ES ha ennel a lapnal maradok, ugyanezek leszenk a problemak?.

(#1280) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

[link] Hali!Talaltam egy ilyen lapot, egy kicsit dragabb de van benne ACC es tamogatj a 125w os procikat.Megeri ilyet vegyek?

(#1281) Ice_Man22 válasza Ice_Man22 (#1280) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

[link] Talaltam egy ilyet is.

(#1282) Ice_Man22 válasza miresz (#1277) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Kossz Szepen az infokat, de maradok a GA-MA770-UD3 lapnal. Nalam az Asus le szerepelt, lehet e n voltam hulye hozza.Eza Gigabyte lap megvan annal a cegnel amelyiknel vettem az Asus lapot es hatha ki cserelik es meg adom a kulombozetet.

(#1283) ThaBoss válasza Ice_Man22 (#1278) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Általában a procifoglalat és az I/O csatlakozók (PS2, LAN, USB, ...) közötti rész az alaplapon.
Azért még mielőtt beleugrasz egy másik vásárlásba, próbálj ki az alaplapban másik procit, memóriát, meg másik lapban a saját cuccaid, ha van rá lehetőséged. Nem feltétlenül az alaplap lehet hibás!
Amúgy ha bekapcsolod a gépet se kép se hang abszolút? BIOS vagy POST se jön fel?

(#1284) Ice_Man22 válasza ThaBoss (#1283) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Ott neztem I/0 nal es ott nem lattam semmi.Vagy mintha el lennenek szinezodve a kis alkatreszek.Most egy masik a regebbi alaplapomba vannak be teve cuccok, es tokeletesen mukodnek.MEg Se post semmi nem jelenik meg, csak a ventillatorok es a hard indul mas semi.abszolut semmi.Most egy AliveXfire ESata2 alaplapom van abba vannak a cuccok.
Ezert is gondoltam hogy a lap a baj.En arra tippelek hogy a tuningtol elszalltak a cuccok rajta lehet atlepte a 95w os hatart es a lap nem birta.

[ Szerkesztve ]

(#1285) ThaBoss válasza Ice_Man22 (#1284) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Meglehet. hogy akkor az alaplappal van a gond. Esetleg még képet tudsz küldeni az alaplapról?

(#1286) Ice_Man22 válasza ThaBoss (#1285) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Sajna nem.Pillanatnyilag nincs nalam es sajna kell menjek dolgozni.A testveremnel van aki vissza viszi garancia alatt.Azok a kis alkatreszeken latszik mintha lennenek pontok es el lenne dorzsolve valamimi mintha egy kis korom lenne.De a lapon nem latszik semmi.

(#1287) ThaBoss válasza Ice_Man22 (#1286) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Akkor mindegy, jó munkát! :)

(#1288) Ice_Man22 válasza ThaBoss (#1287) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Kossz Szepen.Akkor azok mehettek ki.DE vajon mitol?

(#1289) ThaBoss válasza Ice_Man22 (#1288) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Milyen tápot használsz, lehet az volt a ludas. Meg a szorzót meddig tornásztad fel a hiba előtt?

(#1290) Ice_Man22 válasza ThaBoss (#1289) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

A tapom egy Spire Jewel 440W os tap.Es Egeszen 3.0GHz nek megfelelo szorzoig azt hiszem 15x Es az eszaki hidat meg 2.2 ig a limitig.Eddig tuningoltam a mostani asrock alaplapomon es birta fel evig.Ugyanaz a tap.

(#1291) ThaBoss válasza Ice_Man22 (#1290) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Hát akkor nem tudom mi lehet, így távolról nehéz megmondani. Azért még az alaplapban próbálj ki másik eszközöket.

(#1292) Ice_Man22 válasza ThaBoss (#1291) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Okk.Mondtam a testveremnek mikor haza megy probalja meg a Sempron AM2 es procijat hogy megy vele.En sem utdom mi van vele, ha tap vacakolna a regi lapomnal is cswinalta volna a bajt.Kosssz szepen az infokat! Most mennem kell meloba Szep napot mindenkinek!!!!

(#1293) nebancsa válasza Matamata (#1260) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ilyen téren azért csalódtam az OCZ-ban. Ennyi erőből vehettem volna egy 1066-os DDR3-as ramot és plusz feszültségel azok is mennének 1600-on.
Valóban magasak a fesz értékek, más gyártókhoz képest, és elég jó melegednek is.
Végülis az én problémám megoldódott 1600-on használom, és még egy kicsit jobb időzítéssel is használom mint a gyári ajánlás. Everest is igen szép eredményeket hoz, játékokról nem is beszélve. Az meg hogy AOD nem támogatja az a legkevesebb, amúgyis ez a program Vicc kategória.

(#1294) Jared válasza nebancsa (#1293) üzenetére


Jared
aktív tag

Detto felraktam, de még ez a verzió is tele van buggal stb..inkább a jó öreg bios

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#1295) Thrawn válasza nebancsa (#1293) üzenetére


Thrawn
félisten

Jó az az AOD :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1296) Matamata válasza nebancsa (#1293) üzenetére


Matamata
aktív tag

Kezelési útmutató ajánlása szerint kipróbáltam a kék foglalatokban a ramokat, mert 1800/2000Mhz-es modulokhoz azt ajánlja a jobb stabilitás érdekében. Hát......
Teljesen automatikus beállítások mellett is megfagyott,újraindult a gép.

Igazándiból DHX-es Corsair ramokat akartam de mivel nem volt sehol maradt ez.
Mondjuk Corsair-nél is elég változó, hogy milyen feszültség van megadva gyárilag.

Az AOD-ot meg azért hajtottam, mert gondoltam a BEMP profilokat mégiscsak szakértő mérnökök állítják össze és így jobb mintha én állítgatnám be valamilyenre a biosban.

(#1297) ThaBoss válasza Thrawn (#1295) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Én is elégedett vagyok vele... ;)

(#1298) Cosmic Gate válasza ThaBoss (#1297) üzenetére


Cosmic Gate
aktív tag

Szép napot!

Ti nem találkoztatok még olyan problémával,hogy vdroppol az alaplap (M4A79T Deluxe)
1.5 fesz esetén idle:1.48;Load:1.44 :) (1.55 fesz esetén pedig 1.49kapott a proc)
Mi lehet a gond?

(#1299) Thrawn válasza Cosmic Gate (#1298) üzenetére


Thrawn
félisten

De igen és ez a jelenség többi lapnál is megvan.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1300) Cosmic Gate válasza Thrawn (#1299) üzenetére


Cosmic Gate
aktív tag

Ilyen nagy mértékben azért egy kicsit nevetséges!!
Tuti nem lehet vele valamit kezdeni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.