Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) ThaBoss válasza banderasz77 (#350) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Unleashing Mode-ra gondoltam.
Manual nem ír róla nálam (M4A785TD-V EVO), és őszintén bevallom nem tudom mit szolgál, de elengedhetetlen a magosításhoz.

(#352) banderasz77 válasza ThaBoss (#351) üzenetére


banderasz77
addikt

Ok, akkor nem lettünk okosabbak. Csak kíváncsi lettem voltna, hogy mi a technikai háttér. Mégis hogyan csinálja.

mod.: az alábbi lap+proci párossal lehet szorzót állítani? D-M PRO + Athlon II X2 240, mert akkor elmegyek a lehető legnagyobb FSP-ig, alapórajelen

[ Szerkesztve ]

(#353) banderasz77 válasza banderasz77 (#352) üzenetére


banderasz77
addikt

FSB-ig. ;]

(#354) ThaBoss válasza banderasz77 (#352) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Sajnos nálad csak lefelé lehet, és azt hiszem x14 a max.
El lehet az "FSB"-vel játszogatni :)

(#355) banderasz77 válasza ThaBoss (#354) üzenetére


banderasz77
addikt

Jaja, most 14*200-on megy a proci. Eddig csak Intelt tuningoltam, AMD-nél úgy tudom kicsit más a menete, mert valami mást is kell a procin állítani.
Ha alul vagyok feszelve és magasabb FSB-vel akarom elérni a 2,8Ghz-t, lehet hogy a feszhez is nyúlnom kell majd?
Egyáltalán megéri megcsinálni AMD-nél? Az Intelek gyorsultak tőle.

(#356) ThaBoss válasza banderasz77 (#355) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Természetesen a feszt is állítgatni kell.
Itt (AMD) nem jelent akkora teljesítménynövekedést a tuning, mint Intel-nél, de érdemes felhúzni az FSB-t.
Komolyabb segítséget nem tudok adni ezügyben, én nem vagyok az FSB tuning híve :) , el vagyok a Black procimmal, azon csak szorzót kell állítgatni.

(#357) banderasz77 válasza ThaBoss (#356) üzenetére


banderasz77
addikt

Asszem én is maradok így ahogy van.

(#358) Adamul


Adamul
tag

Sziasztok!
nekem az lenne a problémám, hogy valószínűleg az alaplap miatt az 1800Mhzen futó DDR3 memóriámat nem tudom teljesen kihasználni. Van vkinek tippje, hogy hol lehetne beállítani? Probáltam a memót áttenni az egyik slotbol a másikba, most talán a 2 egymás mellettivel megy duálban, de az értékelés ettől se lett jobb a memóriának, csak a(z integrált) videókarira adott több pontot. Pontos értékelés itt

(#359) audi100td válasza Adamul (#358) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

mennyi fesz-t adtál a RAM-oknak?

(#360) Adamul válasza audi100td (#359) üzenetére


Adamul
tag

Hát én semennyit, minden eredetin(automatikusan) van beállítva...

(#361) audi100td válasza Adamul (#360) üzenetére


audi100td
nagyúr

Valószínüleg ez lehet az oka, 1800MHz-hez 1,9V-ot ad meg a gyártó, manuálisan be kell álltani, ahogy kívánt RAM órajelet illetve időzítést is. 4x-es RAM szorzót ne igen használd, inkább 3,33-at és FSB tuninggal próbáld meg elérni az 1800MHz-et.

(#362) Adamul válasza audi100td (#361) üzenetére


Adamul
tag

Hu, és akkor tudnál segíteni hogy ezeket a beállításokat pontosan hol találom, valamint hogy akkor milyen értékek legyenek? meg nem értem mért van szükség tuningra akkor, mikor csak a kifizetett teljesítményt szeretném elérni, nem egy ezenfelülit?

(#363) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

ASUS M4A785TD-V EVO alaplap BIOS-ai elérhetők az alábbi címen:
Minden BIOS eredeti, módusítatlan, A feltöltés célja az volt , hogy gyorsabban, kényelmesen a letöltéseket kommentálva letölthessük, ha az ASUS szerver éppen haldoklik.
Saját laporól tölthető, bug/trojan/virus/spware mentesek (original mind) .
Napi 2x-i frissítés várható!

És persze a link, ahonnal TD-V EVO BIOS szedhető:
ThaBoos SiTe

[ Szerkesztve ]

(#364) ne_nezze válasza Adamul (#362) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

a gond az, hogy az 1800 mhz nem hivatalosan a JEDEC által is elismert memóriasebesség, a proci memóriavezérlője ezért hivatalosan nem támogatja. ellenben némi tuninggal előcsalogatható.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#365) audi100td válasza Adamul (#362) üzenetére


audi100td
nagyúr

A tuningopcióknál tudod beállítani BIOS-ban, azért tudod csak tuninggal elérni az 1800MHz-et, mert a proci hivatalosan csak 1333-at támogat...

(#366) Adamul válasza ne_nezze (#364) üzenetére


Adamul
tag

És mit kell tennem hozzá? (szóval hol találom a biosban azt az opciót?) Bár kicsit meglep ez, mert mikor a boltban kérdeztem h ugye nem lesz gond vele... Mondják h persze h nem mert 1800ig támogatja, kézi beállításról szó sem esett ezért vagyok tudatlan kicsit e-téren..
audi100td: és ha egy 3magos procit vettem volna, akkor az se támogatná akkor az annál gyorsabbat? és meg tudod mondani esetleg mi a menü neve?

[ Szerkesztve ]

(#367) audi100td válasza Adamul (#366) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az "Advanced" menüpontban lehet állítani ezeket a dolgokat, de ha nem foglalkoztál még ilyesmivel, lehet hogy jobb ha nem "turkálsz" a BIOS-ban...

Mindegy hány magos a proci, az összes Athlon II/ Phenom II 1333-at támogat csak.

[ Szerkesztve ]

(#368) ThaBoss válasza Adamul (#366) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nos az igaz, hogy AM3 1333MHz-ig támogat, de Asus-ban ott vannak azlehetőséged, a manual settingsben. Ott kiválasztoda sebességet (Bios max 800Mhz -> 1600Mhz)
1800-at eé éehet érni kb 225 FSB-vel, akkor a ram 1800-on fogzönyögni, eltüve, ha okoksan van az időzítés.

(#369) knix válasza ThaBoss (#368) üzenetére


knix
tag

örömmel látom, hogy vagytok most a topikban, akik manuálon állítotok. lenne kérdésem, nekem (már írtam korábban) 1600as cl7es 1.9 voltos ocz-m van, amit (3-4 napom ráment) nem tudok csupán 1033on stabilan futtatni. az fsb-s dolgokkal nem játszottam, csak a rambeállításokkal, van valamilyen ötletetek, hogy milyen beállítást lenne még érdemes kipróbálnom? a procin is lehetne még kicsit állítgatni, hátha segít. az elméletét nagyjából ismerem, csak a biosomban nem tudtam mindig rájönni, hogy mi micsoda, pl cpu/nb beállítás stb.

(#370) audi100td válasza ThaBoss (#368) üzenetére


audi100td
nagyúr

4x-es RAM szorzóval nem megy olyan könnyen a dolog, nekem a G.Skill úgy nem akart 1600-on menni, igaz én M4A79T Deluxe-t használok, mondjuk elvileg jobb lap, mint az EVO, de lehet hogy az adott RAM-tól is függ a dolog...

knix: Az a gond, hogy ezt a régebbi fajta OCZ Platinum-ot kimondottan nem szereti az AM3-as memvezérlő, megpróbálhatod "FSB" emeléssel növevelni a RAM frekit, de nem hiszem hogy menni fog a dolog. :(

FSB emelésnél annyira kell odafigyelni, hogy HT illetve freki ne nagyon menjen 2000 fölé, később finom lehet hangolni ezeket is, ha már megvan a stabil RAM beállításod, a CPU szorzót ne felejtsd el arányosan visszavenni, ha a procit nem akarod húzni.

[ Szerkesztve ]

(#371) audi100td válasza audi100td (#370) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez kimaradt: *HT illetve CPU-NB freki

(#372) Adamul


Adamul
tag

Hát attól félek a pontos menük/értékek ismerete nélkül tényleg nem fog menni. a memónál feljebb toltam a feszültségértéket autoról 1,8ig de ígyse kapott több pontot az élményindexben, úgyhogy visszatettem autora.
Ellenben többen írtátok itt h van bios frissítés, azt is letöltöttem, de hogy tudom felrakni? Mert úgy látom, hogy az egy .rom fájl és a win nem tud vele mit kezdeni.

(#373) knix válasza Adamul (#372) üzenetére


knix
tag

asus update windows progi
avagy
a biosban ez flash (vagy vmi ilyesmi a neve, pendriveról)

én utóbbit szoktam hazsnálni

(#374) ThaBoss válasza audi100td (#370) üzenetére


ThaBoss
senior tag

"4x-es RAM szorzóval nem megy olyan könnyen a dolog, nekem a G.Skill úgy nem akart 1600-on menni, igaz én M4A79T Deluxe-t használok, mondjuk elvileg jobb lap, mint az EVO, de lehet hogy az adott RAM-tól is függ a dolog..."

Természetesen egyetértek! :R Nagyon sok példa akad az inkombatibilátásra!
Okosan kell, sajnos ASUS válogatós!

(#375) ThaBoss válasza knix (#373) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Bios flash!

Bármelyik meghajtó/mappából kikeesed, és udpate. 10mp az egész, újraindul, majd BIOS konfig, ahogy tetszik, és kész!
Win talán nem jó, mert ott bármikor kékhalál, és kész. Biosból ()Alt+F2 post alatt)
Hajrá!

(#376) audi100td válasza ThaBoss (#374) üzenetére


audi100td
nagyúr

Annyira talán nem válogatós az Asus ...inkább maga a proci, de pl. Biostar 790GX lapom még válogatósabb volt, Giga-ról is hasonlókat hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#377) Adamul


Adamul
tag

Köszönöm a válaszokat a biost sikerült frissíteni, de a memóriával akko nem fogok előrrébb jutni :( Tulajdonképp kár is volt ilyen nagy órajelűt vennem, dehát rajtavolt az alaplap dobozán is h 1800ig támogatja, és az oké h az támogatja csak a proci nem, dehát ebbe az alaplapba csak AM3as procikat lehet tenni, tehát akkor végsősoron mégse támogatja... :O

(#378) ThaBoss válasza audi100td (#376) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Kekem pont ellenkezőlg volt tapasztalatom:Az OCZ PC3 (platinum/gold) mind 1,8-1,9Von üzemel, ami már komoly tuningnak számít a 1,5 alaphoz. Ezért nem lehet vele korrekt profilt létrehozni. Valószínű a Geil-eket meg valami okból nem kedveli.
Nekem is volt Gigám, de az mindent evett :K
Az AM3 a válogatós, de reméljük bővül bővül a kínálat.

(hülye kérdés:) XMP profillak rendelkező DDR3 DC KIT, XMP-jét hasnálhatom AMD-ben, vagy elég csak az értékekekt manual állíani?

(#379) audi100td válasza ThaBoss (#378) üzenetére


audi100td
nagyúr

Milyen Giga lapod volt? DDR3-as?

(#380) ThaBoss válasza audi100td (#379) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Jogos, nálam a DDR2-volt, DC, 4 DIMM, support DDR2-667,800,1066
A lap: Giga 780G (eddigi legstabilabb lapom, 1000-ből 1x crash (szoftverhiba miatt))

(#381) audi100td válasza ThaBoss (#380) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, a DDR2 már kiforrott, a többi DDR2-es lappal sem igen van gond memória téren, de úgy olvastam a DDR3-as Giga-k eléggé válogatósak, talán az ASUS még a legjobb ilyen szempontból, MSI-nél nem tudom mi a helyzet.

(#382) ThaBoss válasza audi100td (#381) üzenetére


ThaBoss
senior tag

MSI úgymond "mindenevő", Giga és ASUS nagyon válogatós.
És itt jut eszembe, hogy Asus és Asrock végülis testvérek, mégis az Asrockban szinte működik minden :F

(#383) audi100td válasza ThaBoss (#382) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Asrockban szinte működik minden "

DDR2 vagy DDR3?

DDR2-ből egyik lap sem válogatós különösebben...

(#384) ThaBoss válasza audi100td (#383) üzenetére


ThaBoss
senior tag

DDR3-ra gondoltam.
100%-ig egyet kell értenem veled, DDR2-őnél már nem kell aggódni emiatt, azt már minden "megeszi" :)

(#385) Csete


Csete
csendes tag

Sziasztok!
Én Kingston KVR1333D3N9/2G 2x2GB CL9 memoriákat vettem, mert ezek benne vannak a "hivatalosan támogatott" listában,(mivel távolabbról lett rendelve tutira akartam menni) alaplap kézikönyvében (M4A785TD-V EVO) és egy AMDPhII550BE CPU-t. Ezekkel a memóriákkal lehet érdemleges eredményt tuning terén elérni, vagy nem igazán "arra való"? Stabilnak biztos elmondható, bár még csak 2 napos a rendszer és ezúton is köszönöm nektek :R a közvetlen és közvetett segítséget a konfig kiválasztásában. :C :DD

(#386) audi100td válasza Csete (#385) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

ugyebár ezek "Value" RAM-ok és nem igazán tuningra lettek kitalálva, de elvileg Elpida chipek vannak a modulokon: [link], szóval feszültségemeléssel van esély tuningra, de 1,8-1,9V mellett azért irányíts egy ventit a modulok fölé, nehogy elfüstöljenek. 1600MHz vagy 1333 jobb időzítésekkel elérhető, kivéve ha közben esetleg Quimonda chip-ekre váltott a Kingston, azok egyáltalán nem bírják a tuningot.

(#387) Csete válasza audi100td (#386) üzenetére


Csete
csendes tag

Köszi az infót majd meglesem milyen van rajta.
Más: Sikerült bekapcsolnom a +2 magot, minden oké, de:
Nem igazán találtam infót hogy ez most így tényleg jobb e és ha igen mitől?
Ez nem árt a procinak? Lehet nem véletlenül van ez letiltva?
Észre venni érezhető különbséget, vagy inkább állítsam vissza 2 magosra?
Bocsi ha hülyeségeket kérdezek... :DD

(#388) Tidus válasza audi100td (#386) üzenetére


Tidus
addikt

Megpályáztam én is az 1800MHz-t az OCZ Ramokkal, Crosshair deszkával, itt van az x3, és az x4 teszt a 720-al.

(#389) audi100td válasza Tidus (#388) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szépen mennek ezek a Reaper-ek, mennyi fesz kellett hozzá?

Egyébként hogy tetszik az új deszka?

[ Szerkesztve ]

(#390) Tidus válasza audi100td (#389) üzenetére


Tidus
addikt

Mivel alapban, 7,7,7,16-al 1.9 volt kell nekik gyárilag, ehez az eredményhez 2.1525 kellett! Jelenleg is így megy tesztelem, Prime majd proc húzáskor.

(#391) audi100td válasza Tidus (#390) üzenetére


audi100td
nagyúr

2,1525 :Y Nem lesz az kicsit sok? :F

(#392) Tidus válasza audi100td (#391) üzenetére


Tidus
addikt

Elnézést, biosban megnéztem, alapban 1,6010, 1800MHz-n 1,6825. :R
Az említett értékek, egy másik beállítást képviselnek.

[ Szerkesztve ]

(#393) audi100td válasza Tidus (#392) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hm, 1800/CL8 1,6825-ön? :F

De a gyártó szerint 1600/CL7-hez is 1,9V kell neki, ugyebár ez még nem LV változat, kicsit belekavarodtam már...

(#394) ThaBoss válasza Tidus (#392) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Az kizárt dolog :N
ekkora teljesítményen nem megy annyit, főleg nem a te OCZ-d, ami 1,8-9 között mozog alapból!
csak az amd edition megy 1,65-ön

(#395) Tidus válasza ThaBoss (#394) üzenetére


Tidus
addikt

Sajnos további tesztet és eredményt nem tudok mert kiszereltem és eladtam tegnap este a ramokat.Ma pedig ismét laptopra válltottam ideiglenesen, mivel nem tudok átmenetileg ramokat szerezni, addig míg a kiszemelt ramokat beszerzem!
Egyébbként a Crosshair III Formula alaplap meglepetéssel szolgált tuningban, mert előtte az M4A79T Deluxe alaplapban csak 1720MHz-t tudtam csak kisajtolni, az OCZ-ből!

Egyébbként Biosban alapban 1,6010 Volton van alapban, Auto beállításon, mivel a lap biosa Auto beállításon is jelzi az értékeket, de ezt látom a külső LCD POSTER kijelzőn is, az pedig nem csal! Mivel procnál CoreTemp is állandóan megegyezik az LCD értékeivel

[ Szerkesztve ]

(#396) ThaBoss válasza Tidus (#395) üzenetére


ThaBoss
senior tag

:R Rendben!
Arra pedig nagyon figyelj, hogy mi az OCZ "EVP"-je, vagyis az a fesz, amin még nem ugrik a gar (általában normál+0,5V)
1,8-9V fölé pedig ne hajts DDR3-at (az alap 1,5V-os feszével), mert megsütöd, mint a csirkét. ;)

[ Szerkesztve ]

(#397) Tidus válasza ThaBoss (#396) üzenetére


Tidus
addikt

Amit írsz az tény, és érték bizonyos termékekre, de ezek nem sűltek meg mint a csirkék.

(#398) ThaBoss válasza Tidus (#397) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Persze egy jó hűtéssel semmi akadálya, de mivel 1,5V-os egy DDR3 chip, ahhoz mérten kell adagolni a feszt. Szvsz az 1,8V és fölötte már nagyon sok, egyértelmű garivesztés.
Ha nálad elbírja ezeket, akkor hajrá, sok sikert a további tuninghoz! :R

(#399) Tidus válasza ThaBoss (#398) üzenetére


Tidus
addikt

Igen, hűtés a lényeg, :C !

(#400) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Az AMD Overdrive-ban a ventillátor szabályozás mitől függ hogy lehet-e használni vagy sem?
Működik valakinek?
Alaplap függő lenne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.