Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Tidus válasza ThaBoss (#150) üzenetére


Tidus
addikt

Visszamenőleg is olvastam hogy érdeklődsz iránta, nagyon jó az ár érték aránya, miért nem szerzel be egyet, ha már tetszik?

(#152) ThaBoss válasza Tidus (#151) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Azon vagyok! :DDD
Csak a RAM-omra várok, hogy megérkezzen (kb. 2 hét): [link]
Aztán már megyek is megvenni. :D

(#153) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Üdv!
T. fórum társak!C&Q témájú szösszenethez kérem a különféle márkájú AMD-s alaplap tulajok segítségét!
Olyan screenshot-okra lenne szükségem,ami bizonyítja a C&Q-nek az alaptól eltérő CPU szorzó melletti működését.Egy CPU-Z a CPU és Mainboard füllel,egy Everest/Alaplap/CPU és egy Feladatkezelő az Alkalmazások füllel.Tehát egy ilyet(a képen a BIOS CPU szorzó=auto, lényeges,hogy ettől eltérő legyen)
A képeket privát üzenetben kérném.Köszönöm segítségetek

(#154) ThaBoss válasza bakosgabor57 (#153) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Sajnos mivel nekem nincs venti az alaplaphoz csatlakoztatva, így nem nagyon akarja bekapcsolni a mobo a CnQ-t, de nekem is X2 550BE procim van, és ugyanezeket az eredményeket hozza, mint ami a linkelt képeden is látszik, csak nálam a buszsebesség is defalult (200Mhz), tehát 0,92-94V feszen megy 4-es szorzóval 800MHz-en, és az alaplap Gigabyte GA-MA78G-DS3H rev1. (F7 bios-sal)

Update: megrendeltem az ASUS M4AA785TD-V EVO-t, holnap jön meg... Amint megjönnek a ramok, dobok fel pár eredményt ide :)

[ Szerkesztve ]

(#155) bakosgabor57 válasza ThaBoss (#154) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ha összeraktad,kérek egy olyan képet,amin rajta van az amit kértem,ASUS-okban állítólag működik szorzó tuning mellett is. :R

(#156) ThaBoss válasza bakosgabor57 (#155) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ez érdekes, nekem is új, de kipróbálom amint összeraktam, aztán írom is a benyomásokat... :K
Ja és küldöm a képeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#157) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

A C&Q alaplap függőségéről olvashattok itt egy rövidke összefoglalót,vagy logout blogomban. :)

(#158) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

üdv! Tapasztalatokra lennék kíváncsi az m4a78t-e lappal kapcsolatban. Akinek ilyen lapja van az írjon pár szót.
Köszöntem.

[ Szerkesztve ]

(#159) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Ha valakinek van 785G-s ASUS lapja, az kérem írja meg, hogy rendesen működik-e neki a GPU NOS szoftver... Nálam sajnos hibázik :((

(#160) gigafan


gigafan
csendes tag

Valaki tudna ajánlani memóriát ami biztos megy ezzel a lappal : Asus M4A785TD-V-EVO előre is köszönöm

(#161) ThaBoss válasza gigafan (#160) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Apacer 1333 cl9 :DDD
Ideiglenesen vettem 1GB-os modult, amíg meg nem jön az OCZ-m, Auto értéken hagytam mindent, így most 1,55V a fesz, 9-9-9-24-33-1T az időzítés és 669MHz-en megy (1333)
Ez 100%, hogy megy, de nem a legjobb :DDD Kép róla...
OCZ-t tehetsz bele biztosan, azokat szeretni szokta.

Update: a képen csak most veszem észre, hogy CPU-Z SB-t SB750-nek ismeri fel :F

[ Szerkesztve ]

(#162) gigafan


gigafan
csendes tag

oks kössz akk ocz megy neki Platinum kit 2x2 GB 1333Mhz 7-7-7 20 2T ez tuti h jó lessz :DD

(#163) ThaBoss válasza gigafan (#162) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ha erre gondolsz, akkor szerintem menni fog gond nélkül. M4A78T-E lapban működnek, talán ebben is fog. :)

(#164) Def26


Def26
félisten

Vettem egy Asus M4A785D-M PRO 20K volt. Remélem nem bánom meg, egy pár nap múlva veszek bele egy Athlon II -t aztán írom a tapasztalatokat. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#165) ThaBoss válasza Def26 (#164) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nekem azt majd megírhatnád, hogy rendesen működik-e nálad a GPU NOS szoftver... :)

(#166) bnss válasza gigafan (#162) üzenetére


bnss
veterán

A memóriavezérlő a processzorban van, így az alaplap igen csekély mértékben szól bele a kompatibilitásba. A Platinum kittel óvatos lennék, a Phenom II IMC nem igazán "kedveli" - legalábbis néhány PH!-es tulaj hamar megvált tőlük, mert az OC nem ment a modulokkal (emlékeim szerint). Oliverda javaslatát szem előtt tartanám: [link]

ThaBoss: a GPU NOS az IGP tuningra szolgáló szoftver, ha jól tévedek? BIOS-ból nem megoldható az OC?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#167) B2man válasza bakosgabor57 (#155) üzenetére


B2man
tag

Szia!
Asus M4A78-E lapom van. A C&Q-t kikapcsoltam, jelenleg kismértékű (16*) szorzó emeléssel PhenomMsrTweaker progival használom. Kifogástalanul műxik, kis prociterhelésnél pl. 6*-os szorzóval 1,075V-on használom. Javaslom próbáld ki a progit.

szerk: Közben rájöttem nem erre vagy kíváncsi. Ha jól emléxem nekem nem működik szorzó babrálásnál a C&Q.

[ Szerkesztve ]

(#168) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Sziasztok,

Az M4A79 Deluxe lappal valakinek van közelebbi élménye? Ilyet tervezek venni, és érdekelne 1-2 személyes vélemény.

illetve valaki erősítsen meg benne, hogy a M4A79T Deluxe -ba a Phenom II 940 nem fog menni

Értem én...

(#169) norbx válasza KicsiUbul (#168) üzenetére


norbx
aktív tag

van..ilyet hasznalok vagy 4 honapja.mire vagy kivancsi?

(#170) KicsiUbul válasza norbx (#169) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hát általános tapasztalatok, tuningpotenciál, crossfire-t esetleg próbáltad-e?
Kb ennyi így első körben :)

Értem én...

(#171) KicsiUbul válasza KicsiUbul (#170) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Még ami eszembe jutott: alaplapi hang mennyire gagyi?

Értem én...

(#172) norbx válasza KicsiUbul (#171) üzenetére


norbx
aktív tag

alaplapi hangrol semmit se tudok.x-fi xtreme musicot hasznalok.a tuningpotencial egesz jo
bar en csak szorzoval huztam a procit 3600 ig 1.425v on meg a nb-t 2600 mhz ig huztam 1.2v on.egy lazabb tuning
meg meg egy
ennyi jutott eszembe most.
ja az am3 as lapba 955-tol megy csak proci viszont ebbe megy az am3 as proci annyi hogy az am3 as lap csak ddr3 az am2 meg csak ddr2 viszont az am3 as procik tudjak kezelni a ddr2ot az am2es lapban.

a crossfiret ebben nem probaltam csak az elozo lapmba de az giga volt szoval mindegy

[ Szerkesztve ]

(#173) KicsiUbul válasza norbx (#172) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Köszi :R
Egész szép eredmény, nekem is egy 940esem van.
Még egy kérdés: Milyen RAMjaid vannak?

Értem én...

(#174) norbx válasza KicsiUbul (#173) üzenetére


norbx
aktív tag

geil black dragon 2x2gb 1066 cl5 2.3v on hajtom gyarilag 2.2-2.4 van irva de nem birja az fsb emelest en inkabb ocz 1200 as okat ajanlanam

(#175) KicsiUbul válasza norbx (#174) üzenetére


KicsiUbul
őstag

:R

Értem én...

(#176) ThaBoss válasza bnss (#166) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Pontosan, IGP tuning Win alól.
Bios-ból minden gond nélkül megy a tuning, de jobb lenne ezzel a progival kezelgetni, finomhangolni.

(#177) bnss válasza ThaBoss (#176) üzenetére


bnss
veterán

Nem hinném, hogy ez akkora probléma - legalábbis számomra. Amihez kevés az IGP, azon az a néhány plusz MHz sem segít.

A fogyasztás kérdéssel hogy állsz? Az Asus alaplapok túlfogyasztására gondolok, esetleg mértél konnektorból felvett teljesítményt?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#178) ThaBoss válasza bnss (#177) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Sebaj, remélem egy update-tel majd megoldódik a probléma, csak egy kicsit zavar, hogy nem működik... (mintha vennék egy autót, de nincs benne indexkar, aminélkül működik rendesen, de jó lenne használni...)

Fogyasztás egyik elsődleges szempont nálam! Rajta vagyok a témán rendesen! :)
Amihez tudom hasonlítani, az a 780G-s Giga lapom. X2 550 BE alapon ketyeg, memória, 1 HDD, 1 ODD és 3 venti - ezzel a felállással a Giga evett 92-őt idle (cnq ki), ez most 87-et. Bekapcsolva cnq/c1e Giga 75-öt, ASUS 70W-ot (-4W EPU-val), természetesen idle. Terhelés alatt is hasonló a felállás, 5-7W-al kevesebbet eszik az ASUS. Én is azt hittem, hogy többet fog enni, ami lehet hogy igaz is, mert a régi Giga lapon megtakarításosdi csak biosból cnq ki/be volt és kész. Ha össze tudtam volna hasonlítani egy fejlettebb lappal, akkor már lehet hogy az Asus lenne a zabagép.

(#179) bnss válasza ThaBoss (#178) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm az információkat, úgy néz ki, hogy én is beszállok a klubba egy ilyen alaplappal. Az indexkar elég erős példa - legalábbis számomra -, mert én csak BIOS-ból tuningolok (tudom, maradi vagyok).

A két új BIOS-t kipróbáltad? Nincs véletlenül Asus hangkártyád? :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#180) ThaBoss válasza bnss (#179) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem csak te vagy "maradi". Én is úgy vagyok vele, hogy amit bios mutat az közelebb van az igazsághoz, mint a szoftveres. Csak unom már állandóan újraindítani a gépet és biosban állítgatni.

Mindhárom biossal nyomtam, legfrissebb maradt fent, de nem vettem észre más/új funkciót, biztosan bugokat javítottak csak. Hangkártyám pedig sajnos nincs, de jó lenne egy Xonar :)

(#181) bnss válasza ThaBoss (#180) üzenetére


bnss
veterán

Új funkciót nem is írnak release notes-ban, hanem ACC és Sideport hibajavításról esik szó. :)

Hangkártyát csak azért kérdeztem, mert jelenleg a dobozában csücsül, köszönhetően az inkompatibilitásnak. Nagyon remélem, hogy ezzel az alaplappal nem fog előjönni ez az igen kellemetlen probléma.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#182) ThaBoss válasza bnss (#181) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Igen én is úgy tudom, hogy az egyik ACC a másik meg a Sideport tuning bugjait javítja. Nem tudom mit javított, mert ACC nem használom egyáltalán, a Sideport-ot meg nem merem tuningolni, mert ahogy nézegettem az alaplapot, a NB hűtő nem érinti a memchipet :( Nem örülnék ha megsülne... Majd feldobom rá az Extrem Spirit II-őt meg kap a chip is egy bordát és akkor adok majd neki lehet...

Melyik típus van neked? Mi ért nem passzol?

(#183) bnss válasza ThaBoss (#182) üzenetére


bnss
veterán

Engem igazából az ACC érdekel, hogy a negyedik magot is elő tudjam csalogatni. A Sideport nem izgat, egyelőre, mert van VGA. (Az IGP-t lehetőség szerint ki szeretném kapcsolni, feleslegesen ne fogyasszon.)

Xonar DX-em van, és nagyon úgy fest, hogy az MSI PCI-E vezérlőjével nem találta meg a közös hangot, mivel 2 csatornából csak az egyik szól rendesen, a másik borzasztóan recseg, torzít. Másik PC-ben a kártya gyönyörűen szól.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#184) ThaBoss válasza bnss (#183) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nekem is van VGA-m, de amíg nincs jó játékom, addig nem látom értelmét visszatenni a gépbe, mert fölöslegesen zabálna...
(Egy kép a bordáról, azért látni, hogy a Sideporton semmit sem hűt...)
ACC-t sajnos nem tudom kihasználni, 550BE nem akar hízni. Amúgy van még az a TurboV progi is, ami semmit sem ér. Van 2-3 profil, amiket be lehet tölteni, ezek a buszsebességen állítanak 210-220 MHz körüli értékekre, de lehet adni neki kézzel állítottat is, de az durván megöli a procit. Bármin változtatsz, ha pl. 201MHz-re állítod az FSB-t, már akkor is automatikusan 1,8-1,88V-ra állítja a CPU feszt. Tehát a szoftverek közül amit lehet használni, az az EPU és az Express Gate, a többi hülyeségeket csinál vagy nem működik. Így jól fog jönni, hogy ha jobban szeretsz Bios-ból állítgatni.

Nagyon jó kis hangkártyád van :C Kár hogy MSI nem akarja az igazságot... Talán az ASUS majd megoldja :K

(#185) bnss válasza ThaBoss (#184) üzenetére


bnss
veterán

Van benne logika, de sajnos nálam nem kivitelezhető, mert a családom használni szeretné a PC-t, egyszerűbb, ha be van szerelve a VGA.

Meg kellene nézni katalógusban, hogy hány °C-ra hitelesített a Sideport memória modulja, mert ezek szerint az Asus mérnökei úgy számoltak, hogy nem kell rá semmiféle hűtés. Igaz, én sem próbálkoznék hűtés nélkül a tuningolásával.

Az EPU-ról már olvastam, az Express Gate még újdonság, utána fogok olvasni.

Én is nagyon remélem, hogy az Asus alaplapnál ez a probléma nem fog jelentkezni, mert már itt egy ideje a hangkártya, gondolkoztam az eladásán is. Egy próbát még megvárok, aztán... :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#186) frame>24 válasza Def26 (#164) üzenetére


frame>24
addikt

Én is vettem egy ilyet, a 0405-ös bios-sal lehet evvel is ACC-ben a letiltott magokat nyitogatni.
Mivel e téren még nincs tapasztalatom, nem vágtam bele, gondolom, ha a lezárt 2 mag valóban szar, vissza lehet állítani.
Pedig a Phenom II procim biztos csak "erre vár" :D

Amúgy a lap szépen működik, mondjuk szénné tuningolt eredményeket tőlem ne várjatok, egyszerűen nincs rá szükségem azokkal a progikkal, amiket használok.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#187) bnss válasza frame>24 (#186) üzenetére


bnss
veterán

"Mivel e téren még nincs tapasztalatom, nem vágtam bele, gondolom, ha a lezárt 2 mag valóban szar, vissza lehet állítani."

Természetesen, amennyiben nem tudod vagy nem szeretnéd használni a letiltott magokat, egyszerűen ki kell kapcsolni az ACC-t (lehetséges, hogy van speciális kapcsoló is, legalábbis más gyártónál így tartották meg az ACC funkciót).

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#188) ThaBoss válasza bnss (#185) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Utánanézek hány fokosra van hitelesítve. Most le is mértem, jelenleg 33°C-os a chip. Majd megmérem terhelve is, érdekel meddig kúszik fel.
EPU tényleg jól teszi a dolgát, ASUS VGA-val még jobb is. CPU-t állít, vinyót kapcsol ki, VGA-n állít és ventiket szabályoz. A program az elérhető hardverek közül kalibrálja ki magának a legoptimálisabb működési értékeket a legkisebb fogyasztás érdekében.
Express Gate is jó, eddig nagyon hasznos volt. Úgy működik, hogy kell a vinyódon 1,2GB szabad hely, oda telepíti fel magát a Slashtop Linux. A bioban bekapcsolod hogy bootoláskor akarod-e használni az EG-et és kész. Egyszerű letisztult felülete van, webböngésző ("mozilla ivadék"), Skype, MSN (+ sok más üzenetküldözgető), és képnézegető. Lehet letölteni, de csak külső HDD-re/pen-re, lehet képet lementeni ("lopni"). A programok egymástól függetlenül tudnak működni, tehát böngészés közben mehet a Skype, stb... És ami nagyon tetszik, hogy CnQ működik nálam EG alatt is, tehát nem pörgeti a villanyt fölösbe. Ajánlott pendrive-ra telepíteni, itt is kell az 1,2GB, bár csak 400-450MB-ot foglal. Én csináltam egy külön partíciót neki, onnan mehet, ha éppen kell. Ami még elfért volna bele szerintem, az egy zenelejátszó... Amíg nincs, addig majd megy a háttérben a Youtube :DDD

Természetesen próbáld ki majd a Xonart, szvsz biztos jó lesz bele!

(#189) frame>24 válasza bnss (#187) üzenetére


frame>24
addikt

Akkor ok. Úgy vagyok vele, ha majd eljutok azokhoz a játékokhoz, amik már valóban támogatják a 4 magot (ArmA 2 pl.) akkor jöhet a kísérletezés.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#190) bnss válasza ThaBoss (#188) üzenetére


bnss
veterán

No majd ha lesz egy kis szabadidőm ilyenekkel játszadozni, akkor kipróbálom. Express Gate helyett Ubuntu lesz, egyszer talán. MSN-t nem használok, Skype inkább.

frame>24: nem vagyok otthon a játékokban, de a szokásos "nyavalygás" ismerős az éppen megjelenő processzorok híreinél, hogy még nincs olyan játék, ami kihasználja, párhuzamosítani kellene, stb... :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#191) ThaBoss válasza bnss (#190) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Mi is inkább Skype-ra vagyunk ráhangolódva, és azt még megjegyezném, hogy kristálytiszta a hang Express Gate alatt, szebb mint bármelyik Win-ben :K

[ Szerkesztve ]

(#192) bnss


bnss
veterán

Megérkezett az alaplap, beszereltem, elsőre elindult, viszont a hangkártya továbbra sem működik. Megpróbálkozom egy Windows újratelepítéssel...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#193) ThaBoss válasza bnss (#192) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ajjaj... :(
Remélem működni fog!

(#194) bnss válasza ThaBoss (#193) üzenetére


bnss
veterán

Nem működik sajnos. Úgy néz ki, eladó lesz...

A processzort tápláló FET-eken lévő borda Nálad mennyire meleg? Az MSI-n nem volt ekkora borda, de nem volt ennyire meleg - emlékeim szerint.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#195) ThaBoss válasza bnss (#194) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Pontosan 30°C-os a 27°C-os szobában.
De én csalok :DDD CM Geminii hűtőm 2 x 12cm-es ventivel azért hűti, meg még a ház oldalán van egy 40cm-es is, de az most nem megy, csak játék/tuning alatt :)

Ja és mit kérnél a hangkártyáért?

[ Szerkesztve ]

(#196) bnss válasza ThaBoss (#195) üzenetére


bnss
veterán

Pontos hőmérsékletet nem tudok mondani. Lehet, hogy csak azt képzelem, hogy melegebb - nálam a TX2 kavargat némi levegőt a bordára, köszönhetően a műanyag szoknyának.

Várok pár napot, amíg talán jelentkezik az Asus support, ha nem lesz megoldás, akkor úgyis meghirdetem az aprók között.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#197) ThaBoss válasza bnss (#196) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nekem is volt TX2, jó az a kis műanyag a hátára :K Biztosan elég az a kis szellő a bordákra, nem szokott melegedni, csak ha rendesen igénybe van véve a CPU.

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem 2 hete nem válaszol senki a gondomra a supportban: [link] Azért remélem több sikerrel jársz mint én.

[ Szerkesztve ]

(#198) bnss válasza ThaBoss (#197) üzenetére


bnss
veterán

Van más fuvallat is a bordák felé, ezzel nem lesz gond. :)

Tudom, hogy nem valami pörgős, nekem 1,5 hónapja nem válaszolt senki...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#199) ThaBoss válasza bnss (#198) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Azért az a support mindent elkövet, hogy az ember megutálja őket :DDD
Amúgy bios frissítéssel, vagy Xonar beta/régebbi stabil driverrel sem működik a dolog?

(#200) bnss válasza ThaBoss (#199) üzenetére


bnss
veterán

BIOS-t még nem frissítettem, próbáltam a gyári lemezről a drivert, és a legújabbat is. Azt hittem, hogy a tápkábel a hibás, de "sajnos" nem, a multiméter nem hazudik.

Az biztos, hogy ez a support csak dísznek van. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.