Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Oliverda válasza Thrawn (#750) üzenetére


Oliverda
félisten

Téged akkor szerintem átvertek. :))

Amúgy én is inkább az 1600/CL6 mellett voksolnék akár stabil az 1800/CL7 akár nem.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#752) Thrawn válasza Oliverda (#751) üzenetére


Thrawn
félisten

Remélem hétvégén sikerül megcáfolnod :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#753) Oliverda válasza Thrawn (#752) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyiken talán...csak sajnos nem ezen. :N

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#754) Tidus válasza audi100td (#745) üzenetére


Tidus
addikt

Nálam sem volt hosszútávon stabil az 1800MHz az M4A79T Deluxe-ban, az OCZ Reaper, 720, és 955-el sem. És a jelenlegi alaplapban 720-al, és 955-el, a G.Skill RipJaws, és a Dominátor sem, pedig az utobbi nagyon ott van.

(#755) Oliverda válasza Thrawn (#746) üzenetére


Oliverda
félisten

Corsair Launches Dominator GTX 2250 MHz Ultra-Performance DDR3 Memory

"In addition to the incredible frequencies possible on Intel platforms, Dominator GTX modules have also been tested and verified to operate at up to 1800MHz CL6 in high-performance Socket AM3 motherboards for AMD Phenom II processors, providing AMD enthusiasts with a powerful new weapon in their overclocking arsenal. The following table shows baseline performance in a number of popular DDR3 platforms."

Biztos occsó' lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#756) audi100td válasza Oliverda (#755) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez már jól hangzik, kérdés, hogy "átlaguser"-nek szüksége van-e rá egyáltalán, 1600/CL7-el is bőven elvagyok. :)

(#757) Oliverda válasza audi100td (#756) üzenetére


Oliverda
félisten

Az átlagjúzernek 1333/CL7 is elég.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#758) Thrawn válasza Oliverda (#755) üzenetére


Thrawn
félisten

Képzelheted :DDD
Kb. mint az összes kézzel válogatott modul.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#759) gyiku válasza Thrawn (#746) üzenetére


gyiku
nagyúr

kingston bordat :)
#750 nalad okosabb :F

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#760) Thrawn válasza gyiku (#759) üzenetére


Thrawn
félisten

A bordával nem megyek sokra, de sebaj :)

Bizony, vannak nálam okosabbak, nem is kevesen :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#761) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Sziasztok!

Ezek közül a RAM-ok közül melyiket szereti az ASUS M4A785TD-V EVO lap tuning, ill kompatibilitás szempontjából?

G.Skill Ripjaws DDR-3 4Gb /1600 KIT
G.Skill Ripjaws DDR-3 4Gb /1866 KIT
G.Skill Ripjaws DDR-3 4Gb /2000 KIT
Kingmax DDR-3 1024Mb /1600
Kingmax DDR-3 2048Mb /1333
Kingmax DDR-3 2048Mb /1600
Mushkin DDR-3 4Gb / 1600 KIT

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#762) Tidus válasza Lizzard (#761) üzenetére


Tidus
addikt

A alaplapodat nem ismerem, de én a listádon szereplő második helyezettet, próbáltam M4A79T Deluxe-ban, és használtam Crosshair III Formula alaplapban, és tökéletesen működött tuningolható, bár a RamKitt Core i5, és i7 platformhoz van fejlesztve.

(#763) Lizzard válasza Lizzard (#761) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Vki másnak van tapasztalata ezekkel a RAM-okkal kapcsolatban?

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#764) troooper válasza Lizzard (#763) üzenetére


troooper
tag

g.skill 1600 cl9 itt rajta van a kompatibilitási listán az alaplap. A többi Ripjaws nál nem láttam kiírva.

(#765) kretenallat


kretenallat
senior tag

hali

vettem egy uj gepet, m4a785td-v evo alaplappal, win7 64bitre szeretnem telepiteni a hangkartyat (az integraltat) erre a driver telepito kilep azzal h nem talal hd audio eszkozt.

vki tudna segiteni?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#766) audi100td válasza kretenallat (#765) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

BIOS-ban engedélyezve van az integr. audio?

(#767) kretenallat válasza audi100td (#766) üzenetére


kretenallat
senior tag

xDDDD le volt tiltva. koszonom a segitseget. megyek égni

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#768) Edween


Edween
őstag

Hi!
Véleményetek szerint, ez a páros hiba nélkül megférne egymás mellett? thx

ASUS M4A785TD-V EVO
2Gb DDR3 2048/1600 (2∗,1024) GEIL ULTRA KIT2 CL7
vagy a memonak az 1333MHz es tesója

(#769) ThaBoss válasza Edween (#768) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Én még az első BIOS-sal (0211) próbáltam az Ultra-t, de se kép-se hang.
A Value-val már volt Post, de kifagyott, bármit csináltam.
Azóta kijött 8 újabb BIOS, nem kizárt, hogy valamelyikkel mennének a Geil-ek.
Olyan tudna a kérdésere válaszolni, aki Geil-eket használ az EVO-ban, bár a PH-n nincs ilyenből sok :( .
Az én személyes álláspontom szerint jobb, ha más alternatíva után nézel RAM ügyben...

[ Szerkesztve ]

(#770) Edween válasza ThaBoss (#769) üzenetére


Edween
őstag

Más alternatíva, lehet a king max, abból is a zöld matricás, vagy 1333MHz ből ugyan csak king max vagy samu, elég szegényes felénk a kínálat.
Szerinted melyik a jobb? :U

(#771) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!

Már majdnem megrendeltem a M4A79T Deluxe lapot, amikor észrevettem, hogy nincsen rajta PCI-E x1 foglalat. Annyira alapnak gondoltam, hogy nem is nagyon néztem a képeket. Miért nem lehetett belerakni? :(((

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#772) ThaBoss válasza Edween (#770) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Szerintem mindkét márka menne a lapban. Inkább a Kingmax-ot mondanám, mert abban biztos vagyok, hogy megy. Az meg már teljesen rád van bízva, hogy mennyire gyors modulokat veszel, de a Kingmax 1600MHz CL7 KIT szerintem igencsak jó választás lenne...

(#773) Edween válasza ThaBoss (#772) üzenetére


Edween
őstag

Akkor marad a kingmax.
Köszönöm! :K

(#774) ThaBoss válasza Edween (#773) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nincsmit!
De mint említetted, hogy felétek szegényes a kínálat, érdemes megfontolni egy komolyabb szettet, és esetleg futárral rendelni webshopból, mert lehet az a plusz 2k futár megérne egy márkásabb vagy esetleg gyorsabb csomagot, amit felétek nem kapni. Meg azért kérd ki más véleményét is, hátha meg tudnak győzni valami finomságra! :)

(#775) audi100td válasza Motion_Blur (#771) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

ez miért okoz gondot? Van rajta még 2db x8-os...

(#776) Motion_Blur válasza audi100td (#775) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Azért, mert a TV kártyám ilyen foglalatú :U

Valszeg egy Asus Crosshair III Formula lesz az 'áldozat' :C

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#777) audi100td válasza Motion_Blur (#776) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az nem gond, belerakod az egyik x8-osba és kész, én is úgy használom, sőt a második x16-osba volt nekem. ;)

(#778) Oliverda válasza Motion_Blur (#776) üzenetére


Oliverda
félisten

:Y :D

...amúgy én is inkább a Crosshair III-at venném ha a kettő közül lehetne választanom.

CPU?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#779) Motion_Blur válasza Oliverda (#778) üzenetére


Motion_Blur
félisten

965, de úgy néz ki, hogy C2 :O

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#780) Oliverda válasza Motion_Blur (#779) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#781) Motion_Blur válasza Oliverda (#780) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Inkább az a helyes megfogalmazás, hogy nem találtam olyan bazárt, vagy kiskert ahol egyértelműen meg tudták volna mondani, hogy van-é C3-as raktáron. Szerintem nem igazán szeretnék addig eladni, amíg van C2-es raktáron.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#782) Oliverda válasza Motion_Blur (#781) üzenetére


Oliverda
félisten

Én tudok egyet. Remélem még nem rendelted meg. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#783) Tidus válasza Motion_Blur (#776) üzenetére


Tidus
addikt

Intelről akarsz AMD-re váltani, v. más okból keresel alaplapot és procit?

(#784) Oliverda válasza Tidus (#783) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem nyilván csak falidísz gyanánt keresi.:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#785) Motion_Blur válasza Tidus (#783) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Eredetileg Core i7-re akartam, de 60k lenne a proci + 80 ropi egy jófajta R.O.G.-os lap... ezt AMD-nél megúszom majdnem a feléből, a teljesítmény-különbözet pedig azért nem ekkora nagyságrend.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#786) Oliverda válasza Motion_Blur (#785) üzenetére


Oliverda
félisten

Különösen játékok alatt...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#787) Tidus válasza Motion_Blur (#785) üzenetére


Tidus
addikt

Főleg ha van egy valamire való VGA is mellé.
M4A79T Deluxe-ról váltottam Crosshair-re. Ami egyenlőre ez a legjobb alternatíva AMD Chipset-ben.

(#784) Oliverda: Én is az elmúlt hetekben rendeltem hasonló cuccokat audi100td-től egy AMD Sapphire alaplapot Phenom II procival, Ram-okkal, és még sincs az adatlapomon. Ilyen megfontolásból kérdeztem meg Motion_Blur kollégát is, de válaszolni nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#788) Motion_Blur válasza Tidus (#787) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyelőre elég a 4870. Ha nem, lecserélem egy 5850-re. Úgy gondolom 1680x1050-es felbontáshoz felesleges erősebb kártyát venni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#789) Oliverda válasza Tidus (#787) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, és te is Intel-t váltottál vagy más okból rendelted? :)

Mondjuk azt azért nem jelenteném ki ilyen biztosan, hogy ez a létező legjobb alternatíva AMD chipsetben de nem rossz az tény. Egyelőre...

Motion: Esetleg nézz be a Deneb topikba mert van ott egy tag aki lehet hogy tud majd intézni procit.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#790) Tidus válasza Oliverda (#789) üzenetére


Tidus
addikt

Ha többen vannak akik be tudnak szerezni az adott típusból az nem rossz, mert egyenlőre nagyon limitált a beszerezhető darabszám. Én betudtam szerezni héhány darabot ami hirdetés nélkül elkelt. Egyenlőre..

Az alternatívát nem neked céloztam, mert az az MSI lap is ott van a toppon. Kipróbálnám a két lapot párhuzamban ugyan azon hardverekkel.

(#791) Oliverda válasza Tidus (#790) üzenetére


Oliverda
félisten

"Én betudtam szerezni héhány darabot ami hirdetés nélkül elkelt."

Én pedig ma vettem meg a harmadik Lamborghini-met. :K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#792) Tidus válasza Motion_Blur (#788) üzenetére


Tidus
addikt

A 4870-el még várjál, mert ugye 4890-re már nem érdemes váltani, én is bánom a dolgot.
Karácsony után még lejebb megy az 58xx sorozat ára, persze ez függ "értékes" valutánk árfolyamától is. de jelenleg is elfogadható szerintem az áruk.

(#793) Tidus válasza Oliverda (#791) üzenetére


Tidus
addikt

A büszkeség helyett írtál volna egy privátot, ide.
Egyébbként egyenlőre beszerezni érdemes, annak aki tud, aztán ha lefut az őrület akkor kell venni, ez éri meg.

(#794) Oliverda válasza Tidus (#793) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre most inkább csak annyit mondok, hogy nem egyenlőre hanem egyelőre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#795) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok, van némi problémám...

Emeltem volna az NB frekvenciát, de sehol sem találom a szorzóállítási lehetőséget. :O Ez normális?!?
M4A79XTD, 501 -es BIOS -al. Ezen a lapon ilyet nem lehet?

Más. Találtam a BIOS -ban a POWER menüben egy olyat, hogy Anti Surgy protection vagy support már nem emlékszem, és ez disabled -en van. Ennek nem kéne engedélyezve lennie?
Ha jól tudom, ez kilövi a gépet, ha nem tetszik neki a tápellátás.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#796) nebancsa válasza Colos1 (#795) üzenetére


nebancsa
senior tag

Bocs félrekattintottam, nem a te problémádra írtam. Egyébként nálam nem szorzóállítás van, hanem megadott frekvenciákat tudok beállítani.

Van egy M4A78T-E alaplapom, ezen van integrált vga. Tegnap szétszedtem a rendszerem átépítés miatt, és be akartam üzemelni csak az asztalon összedugdozva, és a lapra integrált vga-ra rákötve a monitort, nem indul a rendszer, csináltam BIOS resetelést de akkor sem történik semmi. az a furcsa hogy a proci ventirátora kicsit megmozdul mikor bekapcsolom, aztán állva marad.Persze képet sem ad a monitorra.
Ha belerakom a PCI-E vga kártyát akkor rendesen boot-ol a gép.
Most ilyenkor mi van? :F

[ Szerkesztve ]

(#797) bnss


bnss
veterán

Új BIOS érkezett az M4A785TD-V EVO-hoz:

0506 - changelog hamarosan...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#798) Male válasza Male (#675) üzenetére


Male
nagyúr

Összeraktam.. és hibátlanul megy benne a 4 darab 1600-as Kingmax. Mondjuk igencsak forróak voltak, pedig elég nagy borda van rajtuk... nem tudom mennyi feszt adott nekik, de hogy nem 1.5V-ot, az biztos. Feltettem az új BIOS-t (0505-öt... még jó hogy pár nap múlva kijött egy még újabb ahogy nézem :W ), azóta hűvösek is... még nem néztem most hány V-on mennek, de biztos hogy kevesebben... talán már az SPD szerinti 1.5V-ra tette.

(#799) Thrawn válasza bnss (#797) üzenetére


Thrawn
félisten

[ 0506 ]
----------------------
Improve ACC unleashing mode function.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#800) gyiku válasza Thrawn (#799) üzenetére


gyiku
nagyúr

arra kivancsi leszek, holnap megnyuzom :K
kinyomtattam oliverda szentirasat, megtepem a 4 magot ;)

[ Szerkesztve ]

hüllő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.