Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Oliverda válasza gyiku (#849) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor a RAMok jók?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#852) gyiku válasza Thrawn (#850) üzenetére


gyiku
nagyúr

vga nincs a gepben, csak igp van.

Oli : remelem, de annak keves eselyet latom, hogy mind2 modul egyszerre fingik ki. egyesevel vegigprobaltam mind a 4 slotot.

hüllő

(#853) Thrawn válasza gyiku (#852) üzenetére


Thrawn
félisten

Tegyél bele :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#854) gyiku válasza Thrawn (#853) üzenetére


gyiku
nagyúr

most egyelore nincs alaplapom, amibe lehetne tenni akarmit is. viszont a diszkret vga mar reg meg van rendelve :K

hüllő

(#855) Thrawn válasza gyiku (#854) üzenetére


Thrawn
félisten

Már rég? És még nem érkezett meg? :F
Mit rendeltél? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#856) Daert


Daert
őstag

Hali.
Azt szeretném megkérdezni hogy ha veszek egy garantáltan 4 magosítható procit,akkor egy ASUS M4A785TD- V EVO Alaplapba tutira menni fog a 4 magosítás??

(#857) ThaBoss válasza Daert (#856) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Természetesen, minden SB710 és 750 lapban menni fog, az egész csak a CPU-tól függ! :K

+ egy kis olvasnivaló mellé...

[ Szerkesztve ]

(#858) Daert válasza ThaBoss (#857) üzenetére


Daert
őstag

Herr Z től kacsingatok egy darabra,nem gondolnám hogy zsákbamacskát árulna.
Mellesleg ha egy X2 550 BE-lenne 4 magosítva akkor a Cache értéke is megemelkedik a procinak a 2×128=>4×128-ra??

(#859) ThaBoss válasza Daert (#858) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Korrekt eladó, üzleteltem már vele, ha ő azt állítja, hogy 4 magosítható, akkor az is.
És igen, a cache is a magok számával arányosan nő (kivéve ugye L3, mert az közös). :)

(#860) gyiku válasza ThaBoss (#857) üzenetére


gyiku
nagyúr

jw790gx-extreme pl nem tudta, ezert valtottam az evora.

Daert: pretested proci herrztol nem hazudik, nekem is onnan van ;)

Thrawn: asus 5770 rev1. erkezik... (en meg megvarom, mert jo aron lesz :K )

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#861) gyiku válasza gyiku (#846) üzenetére


gyiku
nagyúr

kicsereltek, ma mehetek erte. :)

hüllő

(#862) Thrawn válasza gyiku (#861) üzenetére


Thrawn
félisten

Meg ne süsd, süsd meg!! :U :D

Azt hiszem megtaláltam a 7/24 beállítást:

Az NB-t próbáltam feljebb is, de még eszetlen fesszel sem akaródzik jobban menni, annyit meg nem ér a dolog, hogy megsüssem.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#863) gyiku válasza Thrawn (#862) üzenetére


gyiku
nagyúr

viz ugye? ja mar latom. szep :K nekem eleg lesz a 3500mhz is. everest olvasasban az 1333 cl7 gyorsabb, mint az 1600 cl8, szal az is boven eleg lesz.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#864) Thrawn válasza gyiku (#863) üzenetére


Thrawn
félisten

Kíváncsi voltam. A ref. clock emelésével és nagyjából ugyanezeken a órajeleken jobb eredményeket kapok az Everest tesztekben, mintha csak a szorzókkal játszadoztam volna. Aztán, hogy stabil-e az majd kiderül pár óra múlva.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#865) asus27


asus27
tag

Sziasztok valaki segítsen:
Vásároltam egy ilyen alaplapot:
ASUS M4A78-HTPC
Vásároltam hozzá memóriát:
2*2GB OCZ Blade Performance 1066MHZ 5-5-5 2.20V
A problémám a következő, a Bios-ban beállítom a 1066MHZ - t, 2,1V -t elindul rendszer, de egy kis idő után kék halállal újra indul, most mit tegyek.
De 800MHZ és minden AUTÓN a Biosban, tökéletesen mükszik, a Biosban 2.2V nincs a memóknál csak 1.8-1.9-2.0-2.1
Nem akarok tuningólni, csak menjen már 1066MHZ-n.

Köszike előre is.

(#866) Thrawn válasza asus27 (#865) üzenetére


Thrawn
félisten

Nézd meg Memtesttel, hogy tényleg a memória hibázik-e.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#867) asus27 válasza Thrawn (#866) üzenetére


asus27
tag

Szia ez egy program gondolom én, beállítom az okosságokat a BIOSBAN, elindítom a gépet és futtatom a programot?
Honnan tudok egy ilyen progit szerezni?

(#868) Thrawn válasza asus27 (#867) üzenetére


Thrawn
félisten

Így van, innen tudod letölteni.
Olyan változatot szedj le, ami floppyról, pendrive-ról vagy CD-ről indítható.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#869) nebancsa válasza asus27 (#865) üzenetére


nebancsa
senior tag

Valószínű az alaplapod nem ismeri fel a helyes időzítést sem. Azt is állítsd be.

(#870) Male válasza Male (#807) üzenetére


Male
nagyúr

Probléma folytatódik... Win7 alatt is mértem mostmár, és ott sem jó teljesen. Valamivel jobb, mint XP esetén, de nem az igazi.

Valamiért 121-123MB/s körül van az elején tartósan, pedig ott 140 körül kéne indulnia. Ráadásul a proci terhelés végig elég magas.

Win7 prof x64
AHCI bekapcsolva
AMD Chipset Driver V1.3.0.49 (ASUS oldaláról a legfrissebb)
0505-ös BIOS (Van egyel újabb, de elvileg csak ennyi a különbség: "Improve ACC unleashing mode function. ")

Mi a fene lehet ez???

(#871) Thrawn válasza Male (#870) üzenetére


Thrawn
félisten

Tudsz mutatni képet az eszközkezelőből, hogy milyen illesztőprogram-verzió van feltelepítve?
szerk: Abban az új BIOS-ban valószínűleg van egy új RAID ROM verzió is, de az em hiszem, hogy beleszólna az eredménybe.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#872) Male válasza Thrawn (#871) üzenetére


Male
nagyúr

Most nézegetem pont ezt... és Microsoft driver van fent.... pedig felraktam a chipset drivert :F

és

Szerk: A 0505-ben jött az új RAID, csak elrontották az ACC-t, nem? Azért jött rá pár napra a 0506.... legalábbis mintha ezt olvastam volna itt.

[ Szerkesztve ]

(#873) Thrawn válasza Male (#872) üzenetére


Thrawn
félisten

Töltsd le a legfrissebbet innen, ez 2009 májusi.

Motherboard/Integrated Video Drivers -> Individual Drivers (Motherboard/Chipset) -> oprendszer -> AHCI Driver

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#874) Male válasza Thrawn (#873) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, töltöm is!

...aztán remélhetőleg jelentkezem :DDD

(#875) Male


Male
nagyúr

Fentvan... ez még rosszabb:

(#876) Male válasza Male (#875) üzenetére


Male
nagyúr

C&Q vagy C1E beleszólhat esetleg???
Nézem a többi vinyót, és a lassabbaknál is hasonló lett a görbe...

Hogy rakom vissza az eredeti MS drivert? Mert ezzel a driverrel rosszabb, mint volt. ATI Catalyst Install Managerrel ha leszedem az AHCI drivert, akkor menni fog simán? (nincs kedvem újra feltenni a Win7-et)

(#877) Thrawn válasza Male (#876) üzenetére


Thrawn
félisten

Az eszközkezelőnél leszedetheted/visszaállíthatod a régebbi drivert.

Ugyanazt a tempót nem fogod utolérni, mint Intelnél, az AMD vezérlői gyengébbek.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#878) Male válasza Thrawn (#877) üzenetére


Male
nagyúr

Ok, visszateszem, mert azzal nem olyan rossz.

Ezt mondjuk jó lett volna tudni mielőtt váltok :( ...de most nem azért, az ICH7 hány éves chip már, és még mindig nem tud annyit egy AMD déli híd??? Van még mit fejleszteniük...

Azthiszem nem maradok tartósan AMD vonalon. :(

(#879) Thrawn válasza Male (#878) üzenetére


Thrawn
félisten

Azért talán anyira nem vészes a helyzet, mondjuk azt nem tudom, hogy mennyire haszálod azt a HDD-t, mennyire fontos, hogy gyorsan dolgozzon. Ha megnyugtat akkor elárulom, hogy még így is gyorsabb a lemezed mint az én két régi 200-asom RAID 0-ban :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#880) Oliverda válasza Male (#875) üzenetére


Oliverda
félisten

Mértem egyet én is gyorsba. IDE mód, XP, plusz driver nélkül (standard PCI IDE blabla):

A vezérlők között pedig minimálisak a különbségek. A te eseted nem normális. Én BIOS-ra gyanakszok...

Mondjuk hogy a Burst Rate 200, 220 vagy 240 nem sokat oszt vagy szoroz egy HDD esetében. A szűk keresztmetszet úgyis a mechanikai rész.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#881) Male válasza Thrawn (#879) üzenetére


Male
nagyúr

Elég sokat... nagy cuccokkal, így leginkább a lineáris írás-olvasás számít.

Oliverda: Köszi! ....de neked másik déli híd van, nem?
Az teljesen jónak tűnik.

Néztem én is egyet XP alatt, IDE módban:

Megnézem akkor még az újabb BIOS-t, bár csak az ACC-t írják változásnak.

A 200 vagy 240 tényleg nem sokat számít, de a 110 vagy 200 már igen, mert előbbi visszafogja a vinyót egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

(#882) Oliverda válasza Male (#881) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a CPU utilization egészen biztosan nem valós. Futott még valami a háttérben ami terhelte a CPU-t?

110 vagy 200 tényleg nem mindegy, de a chipset biztosan tudja 250-ig.

SB750=SB710 + RAID 5

Egészen pontosan az SB710 az ugyanaz mint a 750 csak letiltották benne a RAID 5 lehetőségét.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#883) Male válasza Male (#881) üzenetére


Male
nagyúr

Na, jöhet a magyarázat, ha valaki tudja:

Csak leszedtem az ATI drivert... nem állítottam semmit, ugyan az az MS driver került vissza magától, ami fent volt korábban is.
Ugyhogy visszavonva, hogy nem tudnak déli hidat csinálni... kb ugyan anynit megy, mint korábban az ICH7-tel... csak driver oldalon kéne még valamit alkotni...

Oliverda: Semmi nem futott...

[ Szerkesztve ]

(#884) Oliverda válasza Male (#883) üzenetére


Oliverda
félisten

BIOS vs driver lehet a háttérben. Lehet hogy a lap BIOS-ában lévő SATA vezérlés meg a driver nincs teljesen összhangban.

Majd futtasd le úgy is hogy már nyitva van a folyamatkezelő és nézed a CPU terhelést a teszt közben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#885) Male válasza Oliverda (#884) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet... ha kijön új driver, majd megnézem azzal is, hátha. (neten keresgéltem, és az egyik helyen írták, hogy a beépített MS driverrel sokkal jobb volt a lemezkezelés, mint a frisebb AMD driverrel...)

Megnéztem most úgy is... ott is ugyan ez az érték ment, szóval jól mutatja. ...de ez annyira nem izgat, ha a proci terhelve van, akkor RAMdrivera dolgozom ezen a gépen már (a tervek szerint).

(#886) Male válasza Oliverda (#884) üzenetére


Male
nagyúr

Megvaaaaan!!!

Az a rohadt C1E volt a hibás! Kikapcsoltam, és az eredmény:

Így most pontosan azt hozza, mint az Intel chipsettel...

(#887) fenyoman


fenyoman
csendes tag

Sziasztok!
Lehet-e olyat csinálni,hogy egy Phenom II x2 550 BE prociban bekapcsolom az Asus lapommal a működő 3 magot,és azt áthelyezem a cimborám Giga lapjába,és így 3 magosnak fogja látni a rendszere a procit.Az a gond,hogy az ő Giga lapjában csak egy- szerre lehet bekapcsolni az összes magot,de így lefagy a gépe,de lehet,hogy nem mind a két nem használt mag rossz.Lehet,hogy butaságot kérdezek??? :F

Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít!

(#888) Thrawn válasza fenyoman (#887) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem lehet.

Nincs BIOS frissítés a lapjához? Akár valami béta...

Male: Ha van kedved kísérletezni akkor van új AHCI driver :)
DriverVer=10/07/2009,1.2.0.164

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#889) Oliverda válasza Male (#886) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmmm.... Akkor csak BIOS bug volt. Köszi az infót.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#890) Male válasza Oliverda (#889) üzenetére


Male
nagyúr

Az... ugyhogy ha másnak is ez van, akkor C1E letiltása a megoldás. (ami mondjuk az alapbeállítás volt a BIOS-ban, talán nem véletlenül :F )

Ami feltűnt, hogy most a magok órajelei egyszerre változnak... ezt buktam a C1E letiltásával?

Thrawn: Végülis még nem aktiváltam a Win7-et, így kísérletezhetnék... de a programok meg nagyrészt fent vannak... ha minden jól megy, hamarosan lesz nálam egy fogyimérő, az majd eldönti, hogy érdemes e :)

(#891) Oliverda válasza Male (#890) üzenetére


Oliverda
félisten

Eddig nem egyszerre változtak?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#892) Male válasza Oliverda (#891) üzenetére


Male
nagyúr

Nem. Legalábbis ha az AMD Overdrive program jól jelezte... ha egy szálon terheltem, akkor az felugrott 3.2GHz-re, a többi maradt 800-on... ha kettőn, akkor kettő ment fel 3.2GHz-re, stb.

(#893) Oliverda válasza Male (#892) üzenetére


Oliverda
félisten

Mindez milyen op. rendszer alatt?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#894) Male válasza Oliverda (#893) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt XP alatt néztem.

Miért, nem kellett volna ilyet csinálnia?

(#895) Male válasza Male (#894) üzenetére


Male
nagyúr

Na, megnéztem újra XP alatt... ott most is különböző a frekvencia ha nem terhelem az összes magot... ugyhogy visszavonva, hogy a C1E miatt változott, mert csak Win7 alatt változik egyszerre.

XP, két szálon terhelve:

(#896) audi100td válasza Male (#895) üzenetére


audi100td
nagyúr

Xp alatt telepítetted a proc. driver-t?

(#897) Male válasza audi100td (#896) üzenetére


Male
nagyúr

Igen. (De mi ez a sok kérdés, valami nem stimmel? Olyan mint amikor az orvos elkezd egyre többet kérdezni, én meg már a halálomra készülök, hogy mit fog kibökni a végén :DDD )

(#898) Oliverda válasza Male (#894) üzenetére


Oliverda
félisten

XP alatt ez okés. :) Azt hittem hogy Win7 vagy Vista alatt csinált ilyet. :)

Miután kilőtted a C1E-t Win7 alatt is változott valami?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#899) Male válasza Oliverda (#898) üzenetére


Male
nagyúr

Jaaa... :) Nem, Win7 alatt egyszerre változik... pedig gondolom fogyasztásilag jó lenne külön.

Ott nem néztem meg előtte ezt a proci-órajel dolgot. Csak a vinyók sebessége javult meg tőle, mást nem vettem észre. Ha itt lesz a fogyimérő, akkor majd még kapcsolgatom ki-be, és megnézem alaposabban.

[ Szerkesztve ]

(#900) Oliverda válasza Male (#899) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor ha jól értem pusztán a C1E kikapcsolása Win7 alatt azonnal megoldotta a problémát. Amúgy Win7 alatt teljesen normális hogy párhuzamosan mozognak az órajelek. XP esetében is normális hogy nem így működik csak ettől sajnos belassul a rendszer mert a Windows folyamatosan dobálgatja a magok között a process-eket és a CPU nem tudja olyan gyorsan változtatni az órajelét hogy ez azonnal követni tudja. Ezért kell kilőni XP alatt a C'n'Q-t különben eléggé belassítja az egész hóbelebancot. Vista és 7 alatt ez már szerencsére nem probléma.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.