Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Thrawn válasza bnss (#696) üzenetére


Thrawn
félisten

[ 0505 ]
----------------------
1. Fix the issue that the system may reboot during POST if C1E function is enabled in BIOS setup.

M4A79 Deluxe laphoz is jött BIOS:

[ 2502 ]
----------------------
1. Fix the system would generate full-reset automatically when pressing key " 4" at RAID Option-ROM.

Sajnos nem tudom azoknak ajánlani, akik használják az Unleash módot, képtelen voltam működésre bírni négy magot vele, csak maximum hármat. Emiatt ment vissza az előző verzió, ami kicsit fájó, mert az új RAID-kezelése jóval gyorsabb volt :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#702) bnss válasza Thrawn (#701) üzenetére


bnss
veterán

Köszönjünk az információt, már megtörtént a frissítés, de tesztekre sajnos nincs időm.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#703) Thrawn válasza bnss (#702) üzenetére


Thrawn
félisten

Ki fog derülni menet közben, hogy újraindulgat-e még a gép :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#704) bnss válasza Thrawn (#703) üzenetére


bnss
veterán

Ebben biztos vagyok, helyettem is nyúzzák rendesen a gépszörnyet. :K

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#705) troooper


troooper
tag

Hali!

M4A79XTD EVO alaplapom van. Olyan problémám van, h véletlenszerűen (játék közben, kitömörítés elindításakor, Firefox indításakor...) lefagy a gép (fekete képernyő, színes vízszintes csíkok) v kékhalálozik a rendszer. Win7 64 bit van fent. Memória a Memory QVL ből választva, 8,5 óra memteszt után semmi hiba (igaz A2-B2 ben vannak); C1E kikapcsolva; C'nQ bekapcsolva; proci 3200 ra húzva (de alapon is csinálta). Procihőm. rendben(~40°C körül). Konfig az adatlapomon.
Vkinek vmi ötlete?

Üdv!

(#706) Colos1 válasza troooper (#705) üzenetére


Colos1
őstag

Szia!

BIOS frissítés?

"M4A79XTD EVO BIOS 0604

Improve the system stability and performance when using certain memory."

De azóta van 605 -ös BIOS is, szerintem frissíts.

Amúgy az A2-B2 az alaplapi felíratok szerint, vagy a kézikönyv szerint??? A két helyen fordítva van. Legalább is nálam, az alaplapi feliratozás a kéket jelöli 1-nek, a KK pedig 2-nek. Ha a kékben van, akkor jó helyen van. Bár megpróbálhatod áttenni, hallottam olyat, hogy pont a kékben nem volt stabil a memória.
De mindenek előtt a BIOS frissítést ajánlom.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#707) Jared válasza troooper (#705) üzenetére


Jared
aktív tag

Szerintem nézd meg integrált vidkártyával is, akkor legalább kizárható az alaplap.

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#708) troooper válasza Colos1 (#706) üzenetére


troooper
tag

604 bios van fent. 605 nem tetszett pörgette a ventiket nagyon, ezért kihagyom... A memória ha jól emléxem a manual szerint raktam be az egyesbe, ezért írtam, h a 2 ben van. kézzel van a memória időzítése is beállítva, nem hagytam őket auton, 0,02 vel több feszt is adtam neki (1,52 V) mondom hátha.... Az átpalokáson én is gondolkoztam, de mivel nem dobott hibát a memteszt így egyelőre nem tettem meg...

Szerk:nincs rajta integrált videokari

[ Szerkesztve ]

(#709) Jared válasza troooper (#708) üzenetére


Jared
aktív tag

Hoppá ezt picit benéztem. :B

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#710) Colos1 válasza troooper (#708) üzenetére


Colos1
őstag

Ha a manual szerint az 1-esben van, akkor az a fekete lesz. A kék jobb lenne nekik...

De egyvalami nagyon zavar: "fekete képernyő, színes vízszintes csíkok"
RAM ilyet nem művel.

Éppen ezért, a videokártya sem rossz ötlet!

Amúgy a régi konfigomon egyszer nekem is előjöttek rejtélyes fagyások, és a videokártya volt a bűnös. Integrált VGA hiányában akkor régebbi driverrel sikerült lebuktatnom, mert azzal újraindult a gép, az újjal meg csak símán merevre fagyott.

Régebbi driver, vagy másik VGA?

Szerk: Hogy érted azt, hogy "pörgette a ventiket" ? Nem szabályozta rendesen, vagy csak magasabb volt az alapfordulatuk? Nekem még a gyári 501 -es BIOS van, és éppen az a bajom, hogy kicsit tekerhetné jobban is őket terhelés alatt...be volt kapcsolva a BIOS -ban a Q-fan?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#711) troooper válasza Colos1 (#710) üzenetére


troooper
tag

A régi AM2 konfigban nem volt semmi problémája a VGA nak...mióta megvan az AM3 azóta csinálja ezt. Ha játék közben fagy pl fekete képernyőre akkor a hang is beakad.... 9.9 es vga driver van fent, a 9.11 et próbáltam a napokban, az vmiért nem ismerte fel a VGAt, de a 9.9 et visszarakva minden "okés" lett. EPU t használva pörgette ész nélkül a ventit 605 bios al. Ha energiatakarékosba kacsoltam akkor elkezdett felpörögni a venti (nem tudom, h a ház v a CPU hűtés), ezért került vissza a 604. Q fan Performance ra van állítva a biosban. (így is gyakran besípol bootoláskor a házventikre,h alacsony a fordulat, hiába kapcsoltam Ignore ra...)
Este átrakom a memókat, hátha csak azért szüttyög...

(#712) szobipeti199


szobipeti199
tag

SZiasztok!
Meg szeretném kérdezni hogy ASUS M4A785TD- M EVO típusú alaplapban található e "Advanced Clock Calibration". Előre is köszi. :R

(#713) troooper válasza szobipeti199 (#712) üzenetére


troooper
tag

Ahogy látom a manualban: Igen

(#714) szobipeti199 válasza troooper (#713) üzenetére


szobipeti199
tag

köszi

(#715) troooper válasza Colos1 (#710) üzenetére


troooper
tag

Megnéztem a memóriákat, a kékben voltak, ami az everest szerint a DIMM 3-4, ezek az alaplapon A1, B1 ként van jelölve, a feketék - amik a procihoz vannak közelebb - az alaplapon A2, B2, viszont az everest és a cpuz is DIMM1, DIMM2 nek jelöli őket.... No most akkor mi az igazság? Szerintem a kézikönyv szerinti a jó sorrend, és az alaplapon cseszték el a feliratozást.....Javítson ki vki ha tévednék...

(#716) Jared válasza troooper (#715) üzenetére


Jared
aktív tag

Nálam fekete a dimm 1-2 (by cpu-z) meg az everest szerint is...
Illetve javaslom még a prime95 blend tesztjét még (már ha volt).

[ Szerkesztve ]

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#717) Colos1 válasza troooper (#715) üzenetére


Colos1
őstag

Ezen már én is sokat gondolkodtam... Mivel az Everest, CPU-Z és társai is a kéket jelöli 2-nek, szerintem is az alaplapon van fordítva, mert a programok a vezérlő véleményét közlik. De Jared kolléga írta, hogy a hasonló lapján is a feketét jelzi 1-nek a program. Viszont most nézem az M4A785TD-V lapnak a fényképét, azon is a kék az 1-es! Ott is fordítva van...

Lényeg, hogy 1 pár esetében, és az alaplapi kk 2-14 oldala szerint 1800/2000 Mhz memókat a kékbe kell telepíteni...Azaz a kettesbe...vagy... :F

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#718) troooper válasza Colos1 (#717) üzenetére


troooper
tag

Akkor megy vissza a kékbe...mindegy mert már a feketében is dobott egy kék halált este...
Most fut a prime95. Majd délután meglátom mi lesz az eredmény.
Amúgy lehet a memória beállításom lesz a ludas, mert a CR-t 1T re állítottam, mivel auton azt jelezte ki. Este azt is átdobtam 2T re. De akkor a memteszt86+ miért nem dobott hibát? :F

(#719) ThaBoss válasza bnss (#699) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Itt vagyok még mindig :B , de csak olvasgatok, hogy mit írtogattok...
Megy még az az ASUS?

(#720) gyiku


gyiku
nagyúr

altalaban az egymashoz tarto slotok 1 szinuek szoktak lenni. en 1 feketebe es 1 kekbe tettem, everest, cpuz szerint dimm 1 es 3. 1800as a ramom, akkor most hova is tegyem? :F

hüllő

(#721) troooper válasza gyiku (#720) üzenetére


troooper
tag

Nálam úgy írja a kézikönyv, h az azonos színűekbe rakjam, ha Dual Channelt akarok.

(#722) gyiku válasza troooper (#721) üzenetére


gyiku
nagyúr

nekem dualt ir, pedig nem egyforma szinuek a slotok :D

hüllő

(#723) Colos1 válasza troooper (#718) üzenetére


Colos1
őstag

Szerintem próbáld meg, hogy mindent autón hagysz.
A memtest nem csak a RAM fizikai hibáit ellenőrzi? Én úgy tudom, hogy stabilitási problémákat nem vizsgálja.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#724) troooper válasza Colos1 (#723) üzenetére


troooper
tag

Jártam már úgy memtestel, h kevés volt a fesz. amit a memória kapott és sorra dobálta ki a hibákat. Kis plusz feszt adva a memóriáknak mindjárt egy szava se volt...

(#725) Colos1 válasza troooper (#724) üzenetére


Colos1
őstag

Akkor ellenőrzi a stabilitást is. Én úgy tudtam, hogy csak a fizikai hibákat nézi.
A kékhalál amúgy milyen problémára hivatkozik?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#726) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Valaki Help Me!

Olyan diagnosztikai vagy hasonló programot keresek (még mindig), amivel M4A785TD-V EVO deszkám aktuális DIMM feszültségét tudom kiolvasni.
Magyarul olyan cucc kellene, amivel ellenőrizni tudom a RAM-jaim feszültségét.
Ha valaki tud ilyet, az kérem jelezze!
Előre is THX! :R

Everest és ASUS Probe II nem jelzi, AMD Overdrive hülyeségeket ír :(((

(#727) gyiku válasza ThaBoss (#726) üzenetére


gyiku
nagyúr

[link] :(

hüllő

(#728) ThaBoss válasza gyiku (#727) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Már 3 Everest frissítést megéltünk az alaplappal, de még mindig nem monitorozza a RAM-ok feszültségét, nekem hiányzik... :O (Jó lenne nyomonkövetni...)

(#729) gyiku válasza ThaBoss (#728) üzenetére


gyiku
nagyúr

Fiery hegeszti az everestet, pont o mondja, hogy az alaplap nem monitorozza a feszt.

hüllő

(#730) Thrawn válasza gyiku (#729) üzenetére


Thrawn
félisten

A HW Monitor megér egy próbát. Ha találsz olyan értéket, ami követi a memóriák feszültségét ha állítod, akkor jó eséllyel bekerül az Everestbe is :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#731) ThaBoss válasza gyiku (#729) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ajjaj-jaj, marad a multiméter... :N

(#732) bnss válasza ThaBoss (#719) üzenetére


bnss
veterán

Megy, persze. Ha nem menne szólnának. :)

HW monitor valóban megér egy próbát. (Multiméter sem rossz gondolat, csak meg kell találni a megfelelő pontokat.)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#733) ThaBoss válasza bnss (#732) üzenetére


ThaBoss
senior tag

:C Örülök, hogy rendben van minden...

Próbáltam a programot, de szintén semmi, csak a szokásos feszültségek. Multiméterezni pedig biztosan nem fogok :N, kénytelen vagyok megbízni az alaplapban (és a BIOS-ban).

(#734) gyiku válasza Thrawn (#730) üzenetére


gyiku
nagyúr

tudom hogy mennek a dolgok [link] ;)

hüllő

(#735) gyiku


gyiku
nagyúr

command ratet hol lehet allitani 1T-re?

hüllő

(#736) Tidus válasza gyiku (#735) üzenetére


Tidus
addikt

Gondolom ha komolyabban tuningolsz akkor nem Auto beállítást használsz az Overclock Tuner menüben, hanem manuált, és már ott is a Dram timing... menü (katt), és már választhatsz is .

[ Szerkesztve ]

(#737) gyiku válasza Tidus (#736) üzenetére


gyiku
nagyúr

manual volt minden, de 220 'fsb'-nel elhasal a cucc. 0 a tuning, meg 2 maggal is :(

hüllő

(#738) Thrawn válasza gyiku (#737) üzenetére


Thrawn
félisten

HT/ramok vissza vannak osztva? (Csak a biztonság kedvéért)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#739) Jared válasza gyiku (#737) üzenetére


Jared
aktív tag

Ugye a ramok nem bírják 800-as beállításnál 220 fsb-t.
Nekem viszont ment 1800 at memo, ha 800-as beállítást egy fokozattal lejjebb veszem a biosban és az fsb tuninggal húzom a ramokat. Viszont ebben az esetben a cpu olyan 3,4 körül megy.
Ramoknak mindenképp adj feszt persze...illetve nekem a procnak is kellett, mert a szorzóm fix 13. athlon II 620.

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#740) gyiku válasza Thrawn (#738) üzenetére


gyiku
nagyúr

persze, ht 1800on, ram meg 1333on. majd ki akarom probalni hogy a dimm 2-4-hez mit szolnak, ezek 1800mhz cl8 ramok, illene menniuk...

hüllő

(#741) Tidus válasza gyiku (#740) üzenetére


Tidus
addikt

Egy CPU-z-t belinkelhetnél: CPU, Mainboard, Memory, SPD menüket.
Esetleg AMD OverDrive-t,System Information menüt.
Ezek adataiból lehet következtetni a nem megfelelő beállításra.

(#742) gyiku válasza Tidus (#741) üzenetére


gyiku
nagyúr

7vege :K

hüllő

(#743) zork212


zork212
csendes tag

Vettem tegnap egy kingston 1800 MHz-es ddr3-at (cl8). Alaplapom asus m4a758td-m evo. Proci Phenom II X3 720BE.
Próbálgattam belőni az időzítést, de valahogy nem jó. Segítsetek megfejteni, mire kell belőjjem, hogy a gyári 8-as időzítésen menjen. Most úgy áll, hogy 1600 MHz 9-9-9-27 1,8V-on. Ennél nagyobbra még nem sikerült belőni, mert elszállt fölötte a win7.

(#744) gyiku válasza zork212 (#743) üzenetére


gyiku
nagyúr

detto ugyan ez a problemam, szoval kivancsi vagyok a megoldasra :K

hüllő

(#745) audi100td


audi100td
nagyúr

Szerintem 1600/CL8-ra törekedjetek, 1800-at nem láttam még stabilan menni AM3-as konfigban...

(#746) Thrawn válasza audi100td (#745) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha 1600 akkor már inkább CL 7 vagy CL 6 ha megy. Állítólag valami fizikai korlát van a Phenom II-k memóriavezérlőjében, azért nem látsz ilyen eredményeket.

gyiku: Milyen chipek vannak a modulokon? Vagy Kingston gravírt kaptak?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#747) Oliverda válasza audi100td (#745) üzenetére


Oliverda
félisten

Az újabb steppinggel már megoldható.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#748) Thrawn válasza Oliverda (#747) üzenetére


Thrawn
félisten

Tudtommal nem :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#749) Oliverda válasza Thrawn (#748) üzenetére


Oliverda
félisten

Mit tudsz te?! ;]

Megfelelő modulokkal megy. Remélem hogy hamarosan mindenem meglesz hozzá hogy kipróbáljam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#750) Thrawn válasza Oliverda (#749) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak annyit amit olvastam a nálam jóval okosabbaktól. Állítólag a steppingváltás nem rakta helyre a korlátot, új stepping meg nemigen lesz ha jól tévedek.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.