Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) bnss válasza CHIPman (#299) üzenetére


bnss
veterán

Nem sokat kell visszaolvasni, vagy a keresőt használni - őstagnak illene ezt már ismerni. No de hogy informatív is legyek: az M4A785TD-V Evo esetében biztosan működik.

ThaBoss: majd meglátjuk, hogy mire képes. Nem Diablo, ez igaz, viszont jófajta Samsung chipeket szereltek a modulokra. Eddig nem kaptak plusz feszültséget a moduljaimat, valószínűleg akkor előjönne a kis hűtőborda hátránya. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#302) ThaBoss válasza bnss (#301) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Samsung chip-es? Nem tudtam...
A Diablo-n Micron D9GTR van azt tudom, reméltem itt is valami hasonló felállás játszik.
Na mindjárt meglesem őket, ha lejön a borda ;]

(#303) ThaBoss válasza ThaBoss (#302) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem Samu van rajta :N Micron D9KPT, mint a Patriot G Series-en:
Kép 1
Kép 2

(#304) bnss válasza ThaBoss (#303) üzenetére


bnss
veterán

Ez enyém Samsung chipes: [link]. A Diablo akkor nem éppen a legjobb választás AM3 mellé, mert a Micron D9GTR chipekkel szerelt modulok finoman szólva nem kedvelték az AM3-as IMC-t.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#305) knix


knix
tag

sziasztok!

vettem végre-valahára egy M4A785TD-V Evo lapot bele ocz 12800 cl7 1600mhz-es ramot 2X1 gigásat. szóval a ram alapbeállításon (1066-on) is úgy fagy, hogy a windows se jön be (fél nap volt találni egy beállítást, ami stabil annyira, hogy felmenjen a windows). baromi instabil, eddig kb 1 napom ment rá a trial-error módszerrel való próbálgatásra, pontos feszültség és időzítés adatokat persze sehol sem találtam. van vkinek vmi ötlete milyen beállítást lehet érdemes kipróbálni, amivel nem fagyna? csak a feszültséget, időzítést, és a buszt(?) állítottam. szívesen fogadok minden segítséget.

(#306) ThaBoss válasza bnss (#304) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Persze, a Diablo nem AMD-hez lett kitalálva.
Azt viszont nem tudom, hogy miért különbözik a miénk, de annak örülök, hogy jó szériát sikerült kifognom. :)

(#307) bnss válasza knix (#305) üzenetére


bnss
veterán

Szia!

Első körben tudni kellene, hogy pontosan milyen OCZ modulokról van szó, ha ez megvan, akkor a gyártó honlapján könnyen kideríthető az időzítés illetve az ehhez tartozó feszültség. Teljesen alapbeállításokkal sem indul el a rendszer - pl. CMOS Clear után?

ThaBoss: ezek szerint ha a hűtőborda különbözik, akkor a modulon található chipek is. Az a lényeg, hogy megfelelően működnek a modulok Nálad és nálam is. Az újabb Diablo széria már valószínűleg nem a problémás chipekkel készül, ergo gond nélkül hajtható AM3-as platformban is. :)

szerk.: holnap megpróbálom befejezni az új, 785G alaplapokkal kiegészített első hozzászólást befejezni, számíthatok némi lektorálásra? :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#308) ThaBoss válasza bnss (#307) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Persze, ha működik valami, akkor működik, nem kell körbejárni, hogy miért, a lényeg hogy megy :)
A kiegészítést én is támogatom, vagy akár egy új topic "ASUS 785G"...
Rám abszolút számíthatsz, sőt még jövő héttől X2 550 és ACC témában is tudok majd konkrét adatokkal szolgálni :R

(#309) bnss válasza ThaBoss (#308) üzenetére


bnss
veterán

Nem hiszem, hogy szükség lenne új témára - egyrészt mivel M4A szériába tartoznak, másrészt még ez a téma is gyerekcipőben jár -, ez tökéletesen megfelel. Kedvet kaptam hozzá, nekiállok már most az új első hozzászólásnak, még a mai este folyamán publikálom a béta verziót. :)

Jó, hogy mondod! Az unlock-ról is kellene egy keveset írni, illetve az EZ-Flash használatáról is. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#310) ThaBoss válasza bnss (#309) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Igaz, lehet folytatni a topicot.
Mindenben a rendelkezésedre állok! :R

(#311) bnss válasza ThaBoss (#310) üzenetére


bnss
veterán

Itt lenne a beígért béta verzió: [link]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#312) ThaBoss válasza bnss (#311) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Kiváló! :C
Csak gyorsan átfutottam, de stimmelnek a dolgok.
Amit én még megemlítenék, az hogy támogatott az AMD Overdrive, és HD4200-nál működő Powerplay. És még hogy az ASUS Support-ot senki ne használja, mert nem kap választ 1 éven belül... :DDD

(#313) audi100td válasza bnss (#311) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem jól összehoztad :R , csak annyit fűznék hozzá, hogy van még pár M4A lap amiben megy a 4 magosítás, amit biztosan tudok az az M4A78T-E illetve az M4A79T Deluxe, de valószínüleg minden SB750/SB710-es M4A deszkánál működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#314) ThaBoss válasza bnss (#311) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Na most kicsit jobban átfutottam, az előző HSZ-emben említettem az AOD-t és Powerplay-t, az nem is kell oda :N
Viszont láttam, hogy némelyiknél a Sideport-ot is megjelölted, nagyon helyes!
De lemaradt az M4A78T-E -ről, M4A78-E -ről, M4A78-E SE. Az előbbin 128MB DDR3 1333, utóbbi kettőn 64MB DDR2 800 van.
És még egy apróság, amit tényleg érdemes megemlíteni (szerintem :) ), az a HTPC és HTPC/RC alaplapokon a DTS Surround támagatás.
A többi mind hibátlan, kiváló munka! :R :C

(#315) bnss válasza ThaBoss (#312) üzenetére


bnss
veterán

Megfogadom a tanácsokat, mint mondtam ez még csak egy béta, várom a kritikákat. :R

A Sideportot és a DTS hangot is fel fogom tüntetni!

audi100td: köszönöm az infókat!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#316) ThaBoss válasza bnss (#315) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ezen nincs mit kritizálni :N, az infók stimmelnek, a linkek működnek, és minden alaplap benne van. Kinőtte ez a bétát, túl hibátlanul alkottad meg :D

Német oldalon olvastam (véletlenül Google sokadik linken), hogy AMD október vagy november körül még készülne egy 795GX chipsettel. HD4300 (várhatóan 700MHz) az elvárható DX10.1 és SM4.1-el és 2 db 16x PCI-E (8x dual), SB750-nel (6 SATA). Ha ez igaz, akkor majd még lesz mit bővíteni. :)

(#317) bnss válasza ThaBoss (#316) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm, de én csak kiegészítettem! Jeleztem is a moderátoroknak, hogy ha van egy kis szabadidejük, akkor kicserélhetnék az új verzióra.

Ez a 795GX érdekes, nem gondoltam volna, hogy még a 8xx előtt kihoznak valamit.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#318) audi100td válasza bnss (#315) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit. :)

#317: Gondolom Win7 logo miatt "frissítik" a 790GX chipsetet, ezen kívül nem hiszem, hogy tud újat mutatni, 785G is inkább az SB710-es párosítás miatt jött jól, DX10/DX10.1-es játékra úgy sem használható egyik sem, persze nem is ilyen célra szánták ezeket...

(#319) bnss válasza audi100td (#318) üzenetére


bnss
veterán

Tényleg, a marketing mindenek felett. :)

---

Ünnepélyesen bejelenteném, hogy mostantól már az új, kibővített első hozzászólással kezdődik a topic! Ha bármi hibát találtok benne, jelezzétek itt, vagy a Moderátort keresek! topicban! ;)

szerk.: most jutott eszembe, talán még egy kompatibilis memória modulok listát lehetne készíteni, ezzel is segítve a vásárlás előtt állókat.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#320) ThaBoss válasza audi100td (#318) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Semmi újat nem tudna felmutatni a 795GX, tényleg bizonyosan a Win7 miatt jönne a frissítés, AMD szemszögből pedig a 7xxG lapkákkal kell valamit csinálni, pl. kipucolni a raktárból, mert kell a hely az újnak, meg esetleg időhúzásra jó, hogy amíg nem jönnek az új 800-as lapkák, addig legyen valami "új" is a népnek.

Bon3ss: akartam is javasolni egy "egyéni" QVL-t, mert az nagyon kevés, amit az ASUS közölt le. :)

[ Szerkesztve ]

(#321) audi100td válasza bnss (#319) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egy ilyen memória lista tényleg nagyon jó lenne, mivel nem könnyű a megfelelő modulokat kiválasztani. Kedden be tudok számolni 2x2-es G.Skill Ripjaws kitről, illetve van otthon még 2x2GB Micron D9KPT IC-vel rendelkező Crucial kitem illetve egy 2GB-os Samsung HCH9 modul.

(#322) knix válasza bnss (#307) üzenetére


knix
tag

http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr3_pc3_12800_platinum_edition
ilyen 2X1 GB. a gyártó honlapjáról lelestem az időzítéseket, nos 1600on el se indul. 1333-on találtam néhány stabilnak látszó beállítást, de az is kifagy egy idő után. pl a youtube előszeretettel fagyasztotta.

(#323) audi100td válasza knix (#322) üzenetére


audi100td
nagyúr

OCZ Platinumot nem szeretik az AM3-as procik, talán az új 1,65V-os változatot már igen.

(#324) knix válasza audi100td (#323) üzenetére


knix
tag

esetleg az még érdekes lehet, hogy a stabilnak látszó beállításokat szinte mindig ki tudom fagyasztani az everest cpu-memória tesztjével, egész pontosan az l3 write-kor szokott kifagyni

(#325) ThaBoss válasza ThaBoss (#308) üzenetére


ThaBoss
senior tag

És amint ígértem, az ACC nálam:
@ X3 450
@ X4 B50
Mindkét esetben a busz 200MHz, a szorzó 15,5, a fesz pedig 1,25-27V
A képek menet közben készültek, mindkettőnél kiállták az 5 kört :)

(#326) bnss válasza ThaBoss (#320) üzenetére


bnss
veterán

No akkor kezdjük is, az általam használt modulok:

- CSX CEC3-1600 (CSXO-CEC3-1600-2GB-KIT) - Samsung K4B1G0846D-HCH9 chipekkel szereltek

knix: lehetséges, hogy még régi Micron chipekkel szerelték a moduljaid, azokkal van probléma AM3 esetén: [link].

audi100td: rendben, várjuk a tapasztalatokat!

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#327) ThaBoss válasza bnss (#326) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Az én moduljaim 4GB CSX CEC3-1600, pontos nevén CSXO-CEC3-1600-4GB-KIT, és mint korábban említettem (link) a Micron D9KPT chipeket kapta.

Valamint az Apacer 1333MHz-es 1GB-os CL9 modulok is mennek. Termékinfó

(#328) audi100td válasza bnss (#326) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor megosztanám a G.Skill Ripjaws (1600/Cl7 - 1,65V) 2x2-es kittel illetve az M4A79T Deluxe alaplappal a tapasztalataimat: [link] ...ez lemaradt: [link]

Részemről különösen ajánlott ez a memória :) , ehhez az eredményhez mindössze 1,68V-ra kellett emelnem a RAM feszt. Az ára is elfogadható, alig kerül többe 20e Ft-nál...

(#329) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Lehet hülye kérdés lesz de...
Ha van az alaplapon integrált vga és beteszek egy vga-t a lapba de picit hangos és nem is sűrűn használom ezért inkább az integráltat használnám akkor lehet olyat hogy használom az integráltat és az alaplapba dugott vga-t letiltom hogy ne pörögjön és fogyasszon?

(#330) Oliverda válasza audi100td (#328) üzenetére


Oliverda
félisten

1600/CL6 megy neki?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#331) audi100td válasza Oliverda (#330) üzenetére


audi100td
nagyúr

Este megnézem, de nem hiszem.

(#332) audi100td válasza Oliverda (#330) üzenetére


audi100td
nagyúr

1600/CL6 úgy tűnik nem megy, 1333 CL5-6-6-18-at sikerült még vele elérni, megpróbálom még 2000/CL9-et de nem hiszem, hogy összejön...

(#333) Oliverda válasza audi100td (#332) üzenetére


Oliverda
félisten

Mekkora feszültésggel próbáltad? A 2000 szerintem felejtős bármekkora CL és fesz mellett.

Én még erre a Corsair kitre lennék baromi kíváncsi. A specek alapján elég jónak fest. :K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#334) audi100td válasza Oliverda (#333) üzenetére


audi100td
nagyúr

2000 tényleg felejtős..

1,75-nél többet nem adtam neki, mivel ez már ilyen low voltage változat.

Jó a Dominator, csak szerintem kicsit túl van árazva, nem hiszem, hogy jobban menne mint ez a G.Skill.

(#335) Oliverda válasza audi100td (#334) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, annyival nem is gondoltam hogy menni fog. Nálam 1.96V kell a prime stabilhoz. :D

Majd ha lesz rá lóvém akkor bepróbálom. Nem tartom kizártnak hogy szépen muzsikálna.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#336) audi100td válasza Oliverda (#335) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem mertem agyon feszelni, szerintem ezeknek 1,9V már sok :( , de ki tudja...

Ok, ha gondolod, tudok hozni egész jó áron Dominator-t, ahoz képest...

(#337) Oliverda válasza audi100td (#336) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha odakerül a sor akkor majd megkereslek. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#338) audi100td válasza Oliverda (#337) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok :R

(#339) bnss


bnss
veterán

A héten megjelent két újabb BIOS az M4A785TD-V EVO-hoz:

[link]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#340) knix válasza bnss (#339) üzenetére


knix
tag

ide mindig felteszik az új biosokat még kiadás előtt:
ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socketAM3/M4A785TD-V_EVO/
0410-es a legújabb, csak a changelogot nem lehet tudni a kiadásig.

(#341) audi100td válasza knix (#340) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az előtted linkelt helyen már fent van a 0410 néhány napja...

(#342) knix válasza audi100td (#341) üzenetére


knix
tag

könnyen lehet. először mindig az ftp-t nézem, de volt már hogy 2 nappal korábban fent volt.

(#343) bnss válasza audi100td (#341) üzenetére


bnss
veterán

Amikor a linket bemásoltam ide, a 0407-es BIOS volt a legfrissebb. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#344) audi100td válasza bnss (#343) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, én tegnap néztem, akkor már fent volt a 0410 is, 17-ei dárum van mellette, abból gondoltam, hogy már napok óta kint van, de igazából lényegtelen...

[ Szerkesztve ]

(#345) bnss válasza audi100td (#344) üzenetére


bnss
veterán

Nem számít. :) Megtörtént a frissítés, tesztekre nincs sajnos időm, így nem tudom bizonyítani a changelog-ban foglaltakat.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#346) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok. Beléptem a klubba egy D-M PRO lappal + Athlon II X2 240. Nagyon nem bántam meg a vásárlást. 20 év után vettem megint AMD-t, de eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. A PC-t főleg HTPC céllal használom+net, ezért alapórajelen le tudtam venni a feszt 1,11875V-ra a Biosban. Ezzel qrva halk a venti (gyári) és hidegfejű a kis proc. Feltettem a legfrisebb bioszt, csak az lenne a kérdésem, ha esetleg akadna egy többmagosítható proci bele, akkor miket lehet állítani az ACC-ben?

(#347) banderasz77 válasza hudyfiu (#329) üzenetére


banderasz77
addikt

:N

(#348) audi100td válasza banderasz77 (#346) üzenetére


audi100td
nagyúr

ACC-t csak auto-ra kell állítani, illetve megfelelő BIOS is kell hozzá, a te lapod esetében nem tudom melyik verzió tudja, lehet hogy ki kell próbálni előtte néhányat.

(#349) ThaBoss válasza banderasz77 (#346) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Csak a procidtól függ, az alaplap megeszik mindent :K
ACC-t Auto-n hagyod, Unleashed Mode-ot pedig enabled, és kész.
A lapodnál előtte frissíts majd 0405 BIOS-ra, mert javították az UM-ot.

(#350) banderasz77 válasza ThaBoss (#349) üzenetére


banderasz77
addikt

A Bios már fent van, mi az az UM? Mit jelent? HUN persze. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.