Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Tidus válasza meglehet (#600) üzenetére


Tidus
addikt

Ha előtte használtál másik ramot akkor csinálj egy CMOS-RESET-et. Ha ez sem segít akkor bios frissítés mivel látom hogy a lapod 0506-os bios frissítése a négy pontból a 01.-es a ramok stabilitását, és teljesítményét javítja bizonyos memóriáknál. Tehát ezt a biost mindenképpen lépd meg.
Én Asus updatet javaslok mappából, de ott van a Bios Utilities menüben az Afudos Bios update is.
Ha nem egyértelmű a két dolog akkor megtalálod itt a Download menüben.
A ram kit-eket elsősorban a két kék foglalatba használd.

[ Szerkesztve ]

(#602) meglehet


meglehet
csendes tag

Köszönöm a segítséget. :R

(#603) Jared


Jared
aktív tag

Sziasztok!

Minden tökéletesen működik az ASUSM4A785TD-V-EVO alaplapomban, egy dolgot kivéve, amiről bizonytalan vagyok, hogy nem-e hiba. A processzor környékén magas, szinte sípoláshoz hasonlító hang hallható. Nagyon halk, de azért ott van. A többi részegységet megnéztem (hallgattam külön-külön), mind kizárva. Szerintetek ez természetes? :F

Üdv,

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#604) miresz válasza Jared (#603) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem nem. Milyen proci van benne? nem az sípol véletlenül?

(#605) Jared válasza miresz (#604) üzenetére


Jared
aktív tag

Ciao!

Athlon II X4 620

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#606) Jared


Jared
aktív tag

Hello!

Na a probléma végül megoldódott, az lcd monitor tápja sípolt. :D

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#607) miresz válasza Jared (#606) üzenetére


miresz
veterán

uhhhh. :Y az pedíg nincs közel a procihoz. :D

(#608) pokol ura


pokol ura
senior tag

sziasztok!

szeretnék érdeklődni, h ehhez ASUS M4A79XTD EVO a laphoz milyen ramot használtok, amivel tökéletesen megy, vagy mit ajánlotok hozzá?

előre is köszi :R

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#609) miresz válasza pokol ura (#608) üzenetére


miresz
veterán

Én CSX 1600 4gb kittet.

(#610) Tidus válasza pokol ura (#608) üzenetére


Tidus
addikt

Corsair Dominator
OCZ Reaper
Akár a CSX-is, de van memória support list, abban is tályékozódhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#611) Jared válasza pokol ura (#608) üzenetére


Jared
aktív tag

Kingstont is szereti! :)

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#612) meglehet


meglehet
csendes tag

Helló,

kérdésem a következő lenne. Van az asusnak ez az epu programja. Itt ugye meglehet nézni a CPU valós időben történő fogyasztását. Kérdésem az lenne, hogy ez menyire valós érték. Mert elkezdem futatni a prime95 tesztet és nekem max olyan 45-50 W os fogyasztást ír ki egy AMD Athlon64X2 5200+ os proceszorhoz. Nekem a Windsor magos van így 90nm en készült aminek, ha jól tudom 89W a fogyasztása. Mikor bioszban bekapcsolom a cool n quietet akkor 1000 MHz en zötyörög terheletlenül ekkor olyan 8-10 W. Kérdés menyire valósak ezzek az értékek vagy, hogy egyáltalán jól értelmezem-e őket. Válaszotokat előre is köszönöm. :R

(#613) miresz válasza meglehet (#612) üzenetére


miresz
veterán

A processzor a teljes terhelés mellett sem fogyaszt annyit amennyit rá írnak max. amikor elkezdesz futtatni valami programot,vagy rendszer inítláskor. Jelen esetben az a 95W az a maximális terhelhetősége. De ha ki akarod deríteni mennyit fogyaszt a géped akkor kell beszerezni a konektorba dugható fogyasztásmérőt (Pl.: OBI )és az megmondja a frankót.

[ Szerkesztve ]

(#614) bnss válasza meglehet (#612) üzenetére


bnss
veterán

A 89W az ún. TDP, ennél többet nem fogyaszthat gyári beállításokkal a processzor. Nem tudom, hogy mivel mértél ilyen fogyasztás értékeket, de az biztos, hogy valótlanok.

A néhány ezer forintos fogyasztásmérő sem fogja "megmondani a frankót", mivel közel sem rezisztív fogyasztó a PC.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#615) audi100td válasza Tidus (#610) üzenetére


audi100td
nagyúr

G.Skill RipJaws sem rossz, persze nem egy Dominator. :DDD

(#616) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

ezek közül melyiket ajánljátok?

ASROCK M3A785GXH/128M - 19-20e

ASUS M4A785TD-V EVO - 21e körül

GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H

az ár a gigabyte mellett szól, ha ez igaz
[link]
vajon valós ez az ár? hozzájuk ért volna el elsőként az árcsökkentés, és várható máshol is? jön az AMD 8xx-as széria, vagy hogy lehet ez? 4-5 ezerrel olcsóbb, mint máshol

sztetek melyik legyen, ha az ár mégsem lenne valós? és milyen ramot érdemes venni bele? gianni amit árul 9000-ért A-DATA-t, az jó ebbe? a proci egy tuning 945 lenne 3800mhz körül. a memóriát nem feltétlenül akarom széttuningolni. méret és az ára a lényeg.

előre is köszi

(#617) audi100td válasza kasza blanka (#616) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem az az ár kamu, ha mégis valós lenne akkor a Giga, egyéb esetben egyértelműen az ASUS. :K

(#618) miresz válasza kasza blanka (#616) üzenetére


miresz
veterán

ASUS. Szerintem. :D

(#619) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv,
Asus M4A785TD-V EVO lapom, KingMax TinyBga 1600MHz-es 2x1GB ramom és AMD Phenom II X2 545-ös procim van.
Azt nem értem, hogy miért csak 1333 MHz-en mennem a ramok.
És azt szeretném tudni, hogy ha nem tudtam bekapcsolni a magokat a procin valamilen bios frissítéssel, vagy valahogy még meg lehet próbálni?
Előre is köszi.

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#620) kasza blanka válasza audi100td (#617) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

és vajon elmenne egyilyen asusban egy pár supertalent dd3 1600-as ram?

ilyen pontosan

WP160UX4G9 - Chrome Spec.: 2x2GB 1600MHz CL9-9-9-24 1.65v

[link]

asus oldalán a memórialistán van supertalent, de nem pont ez. ezeket viszont kézzel tesztelik i7-hez. attól még mehet amd-vel is, nem? i7-tel tuti megy, ez csak ennyit jelent.

valaki használ supertalentet am3-as lapban?

(#621) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

785M-PRO + 240 es procival létezhet hogy nem megy a húzás magasabbra mint 3,2-3,4 GHz stabilan?
Próbáltam már visszahúzni amit csak lehet feszt emelni ameddig csak lehet (sztem) de nem akarja.
Most meg olvasom h a proci giga lapban 3,7-3,8ig simán megy egy kis fesz emeléssel.
valamit vagy nagyon elnézek vagy nem tudom.
Valami ötlet?

(#622) old gray


old gray
addikt

Nem értem miért kellett zárni az ASUS M4N széria topicját, ilyen még nincs, ugyanakkor nem sok köze van ehhez a topickhoz: [link] :U

Most vettem észre, nézegettem az nvidia chipsetes lapokat és nagyon jókat írnak a ASUS M4N82 deluxe-ról, kiváló alap a tuninghoz. De nincs topicja. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#623) gyiku válasza old gray (#622) üzenetére


gyiku
nagyúr

milyen elvetemult vesz nvida chipsetes lapot? :U

hüllő

(#624) old gray válasza gyiku (#623) üzenetére


old gray
addikt

Szóval elvetemült vagyok? :DD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#625) Thrawn válasza old gray (#622) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha találsz neki egy jobb címet és valami részletesebb első hozzászólást is gyártasz akkor kinyitom.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#626) old gray válasza Thrawn (#625) üzenetére


old gray
addikt

Ok amint beszezetem a lapot és lesz tapasztalatom akkor kitalálok valami értelmes topic-nyitó hsz-t. Bár lehet egyedül leszek mint Phenom II tulaj nv chipsetes lappal. Néha azért nézzetek majd be legalább 1-1 offra, hogy ne érezzem magam egyedül :D

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#627) Thrawn válasza old gray (#626) üzenetére


Thrawn
félisten

Majd átjárunk flémelni ;] :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#628) old gray válasza Thrawn (#627) üzenetére


old gray
addikt

Gyertek, egyedül is elbánok veletek. :DD Amúgy érdekel, hogy tuningban mit alkothat a 790X chipsettel szemben. Egy C3-as Phenom II-vel főleg érdekes lenne megnézni. :K De azon gondolkozok, hogy lehet lusta vagyok lapot váltani. :DD Főleg annak tudatában, hogy max. 1-200Mhz-nél úgy sem hozna többet. :U Bonyolult dolgok ezek. :DD

Már csak a cpu fog maradni ami AMD/ATI. Kezdek zöldülni vagy mi? :DD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#629) Tidus válasza audi100td (#615) üzenetére


Tidus
addikt

Igen a G.Skill-t is ajánlhatam volna, de hátsó szándék nélkül kifelejtettem, mert azok is tutik, de nem egy Domonátor.

Mint jeleztem a 2x1 Gb Kingmax-al, és az OCZ Gold 2x2 Gb-vel biost sem tudtam behozni, viszont az én Dominátor ramjaimmal hibátlanul működött a Sapphire Pure alaplap. Ezért beszereztem szintén Corsair ramokat, és hibátlanul működik a konfig, szóval ennyit a Corsair ramokról.

[ Szerkesztve ]

(#630) audi100td válasza Tidus (#629) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bizony, jó a Corsair, viszont OCZ-ben én nagyot csalódtam, 2x2 1066-os DDR2-es Blade-en 30MHz-et nem lehetett húzni, ezek a DDR3-asok még rosszabbak, talán az LV széria már jobb. :F

[ Szerkesztve ]

(#631) Tidus válasza audi100td (#630) üzenetére


Tidus
addikt

Igen, a Goldokban csalódtam, pedig Phenom -al jól muzsikálnak, állítólag(nálam ez nem jött be).
Az előző 1600MHz-s reaperjeim pedig nem LV változatok voltak, sokaltam is nekik az alap 1,9 Voltot, tuningban pedig 2,2 Volt, féltettem is a procit.

(#632) miresz válasza Tommy7 (#619) üzenetére


miresz
veterán

Nekem is ilyen lapom van,mint neked,én ezeket :

http://www.csx-memory.com/?site=show_info&group_id=52&article_id=642

a modulokat használom és nálam probléma mentessen mennek 1600 Mhz-n. Nézd + a Bios-ban a beállításaidat,mert lehet hogy automatán van.Nem lett volna muszáj Bios-t frissítened a mag bekapcsolásnak anélkül is működni kellene.Persze ez csak akkor működik ha nem hibáznak a bekapcsolt magok. Előtte nekem 710-esem volt sikerült bekapcsolnom a letiltott magot de nem volt stabil+ rettenetesen melegedett a proci.

(#633) Thrawn


Thrawn
félisten

Volt egy kis időm, de túl sokat nem foglalkoztam vele: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#634) Cadal válasza Thrawn (#633) üzenetére


Cadal
őstag

Nem rossz, grat! :R
És gondolom, ez természetesen vízhűtéssel igaz?

Esetleg ha még lesz rá időd, próbáld meg 19-es szorzótól az EC-t (fsb) emelni. Nálam hozott még pár mhz-et, úgy hogy 19,5 szorzón már nem bootolt be a gép. :K [link]

[ Szerkesztve ]

(#635) Thrawn válasza Cadal (#634) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen, azzal :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#636) old gray


old gray
addikt

Szép eredmények! :K

Ezek Herr Z-féle pretested procik? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#637) gyiku válasza Thrawn (#633) üzenetére


gyiku
nagyúr

azannya kuxi :Y grat :R

hüllő

(#638) audi100td válasza gyiku (#637) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mugen 2-vel: [link] :))

És nem "pretested", csak leemeltem a polcról 22k-ért. :)

Ennél egyébként több feszt kapott, ha jól emlékszem 1,525V-ot, 4 maggal ACC-vel érdekes módon kevesebb fesz-t mutat cpu-z-ben...

[ Szerkesztve ]

(#639) Tidus válasza audi100td (#638) üzenetére


Tidus
addikt

A kezdeti bizonytalanság után, nem bántad meg a deszkát?

(#640) audi100td válasza Tidus (#639) üzenetére


audi100td
nagyúr

Dehogy bántam. :DDD

(#641) gyiku válasza audi100td (#638) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor neked is :Y :R
B45-om van, kivancsi vagyok mar nagyon, dzsunka jw-ben nem megy az unlock. hetfon csere anus-ra ;)

hüllő

(#642) audi100td válasza gyiku (#641) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, bár igazából csak szerencsém volt. :)

Anus tényleg elég jó AM3 fronton, másra nem is váltanék. :N

(#643) Tidus válasza gyiku (#641) üzenetére


Tidus
addikt

"...dzsunka jw-ben nem megy az unlock..." ezen csodálkozom.
Viszont lecseréled "...anus-ra..." ezen nem. Már rögtön az elején körültekintöbbnek kellett volna lenned.

(#644) gyiku válasza Tidus (#643) üzenetére


gyiku
nagyúr

am2+ lapkent semmi baja, kicsit gyenge a bios support, de azon kivul jo kis lap. am3kent viszont mar khm khm. pedig az unlock a fontos.

hüllő

(#645) terw


terw
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS M4A785TD-V EVO lapot,és azt szeretném megkérdezni,hogy a memoria suport listájában vannak tri-chennel kittek is.Ezeket a 3-as kitteket nem a core procikhoz találták ki?

Fel a fejjel,amig van.

(#646) paavoo


paavoo
aktív tag

hy

asus m4a77td-pro szereti a Geil Value KIT 4GB 1333Mhz CL7 ramot?
phenom 955 és ati 5770 menne még bele.

[ Szerkesztve ]

(#647) Thrawn válasza Cadal (#634) üzenetére


Thrawn
félisten

64 bites rendszerrel esélyem sincs magasabb órajelet elérni, már ez is csoda volt.

old gray: Nem pretested, csak mák :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#648) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!
sry az offért ealdó csx 2000 ram ha vkit érdekel, nem viszi a lapom 1600 jöhet helyette :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#649) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Ez a memória jó lesz az M4A79T Deluxe laphoz? :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#650) paavoo


paavoo
aktív tag

hy

asus m4a77td-pronál a GIGABYTE GZ-X3 elején lévő 2 usb és mikrofon + hangot h lehet aktíválni? nem érzékel semmit egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.