Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) ThaBoss válasza bnss (#450) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Drága kolléga!
Egyáltalán nem volt felesleges annyi és annyi órát belefektetned az #1 módosítására, itt sajnos a kedves felhasználókkal van a gond.
A lustaság...

Ui: lappal minden rendben? ;)

[ Szerkesztve ]

(#452) bnss válasza ThaBoss (#451) üzenetére


bnss
veterán

Szia!

Örülök, hogy van aki így vélekedik. Lehet, hogy megint kissé morcos hangulatomban válaszoltam... :) Lehetséges, hogy még nem hallott ezen opciókról.

Gondolom megy rendesen, nem kiabált senki, mióta itthon vagyok. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#453) Edween


Edween
őstag

Tételezzük fel, hogy erre a lapra M4A785TD-V EVO építenék egy rendszert, videó kari nélkül egyenlőre, és 1024x768 ban szeretnék játszani pl, a nfs most wanteddel, akkor elbírná e az alaplapi videó kari? :U

(#454) miresz


miresz
veterán

Köszönöm de ezzel én is tisztában voltam a kérdésem az lenne,hogy ezzel a bios-al mit tudok kezdeni? mennyi feszt emeljek melyik feszt,mert van egy pár opció.

(#455) ThaBoss válasza bnss (#452) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Teljesen jogos a méreg...
Ez korrekt topic, kiváló indító-cikkel (#1), aki ide téved, illik neki ott kezdeni...

(#456) ThaBoss válasza Edween (#453) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Olyan mediumon elviszi szaggatás nélkül, nálam... (GPU: 500Mhz, Sideport: 1333Mhz)

(#457) Edween válasza ThaBoss (#456) üzenetére


Edween
őstag

Azt persze nem írtam, hogy nem mindent feltolva nyomnám a gémet, közepes szint az addig elég is lenne, míg nem újítok be egy hd5750etv. 70et, köszi az infót! :)

(#458) banderasz77 válasza bnss (#450) üzenetére


banderasz77
addikt

javítani kellene:

x4 moddolós lapok közé fel kellene venni az M4A785D-M PRO lapot is :R

(#459) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Tisztelt Topictársak!

Most tervezem régi Asrock AliveNF6G-GLAN alaplapomat, és 4600+-os procimat lecserélni egy Athlon II-250-re.

Ehhez alaplapként az olcsó Asus M4A78-AM-et (13.500,-) vagy az M4A78-VM-et néztem ki magamnak (15.000,-pénz) Az utóbbi lapnál előnyként a nagyobb, 125W TDP-jű procik fogadóképessége áll (tuning), illetve hogy jobb helyen van a 24pin-es tápkábel és az IDE-kábel, nem fogja takarni a meglévő AC 64 PRO hűtő ventijét, ellentétben az olcsóbbikkal. Grafkártya természetesen maradna a "jó öreg" Ati 4830, a 2x2 GB KINGSTON 1066-os DDR2 is menne az új deszkába.

Sajnos a pénz igencsak számít, így ezeknél drágább deszkára, procira nemigen futja, bár később esetleg egy 2-3 magos Phenom II szóba jöhetne. A mostani cuccost meg az asszonynak pakolnám össze netezni: csak egy üres házat és némi RAM-ot kell venni, rendes táp, vinyó, DVD az van a fiókban.

Na szóval, mire számítsak ezeknél az olcsó ASUS deszkáknál, megbízhatóság és tuningolhatóság szempontjából? Jól látom a gyári fotókon, hogy az ASUS (az Asrockkal ellentétben) 2x3 pöckös lefogatást használ a procifoglalatnál?

Kiegészítés: elsősorban PS-re, (hobby szintű) Autocadre és csak kevés játékra fogom használni a konfigot...

Bárkinek bármilyen tapasztalata van ezekkel a lapokkal, szívesen fogadnám!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#460) banderasz77


banderasz77
addikt

ASUS M4A785D-M PRO alaplapnál találkozott már valaki PCI-E X1, X2, X4 buggal? Ezekben megy, X16-al meg sehogy sem. Egy tuningolt B50-es proci van benne. Már próbálkoztam chipset fesz emeléssel, meg PCI-E freki emeléssel is, de nem megy fentebb. Hogyan lehet kijönni belőle?
XP és Win7 alatt is ez van, tehát oprendszer kizárt...

(#461) ThaBoss válasza Edween (#457) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nincsmit!
Semmi húzás nélkül elvitte amit haver hozott át (elvileg :F ) STALKER - Call of Pripyat, DX9, minden alacsony részletesség, de még így is élvezhető volt 1024-ben :Y
Én is várom az alkalmat, hogy az 5xxx széria valamely tagjának teljesítményét élvezhessem... :D

banderasz77: mi a hiba pontosan? magától butítja a PCI-E sávot a lap, miközben ACC-zel?

[ Szerkesztve ]

(#462) banderasz77 válasza ThaBoss (#461) üzenetére


banderasz77
addikt

Ott biztosan, de utána hiába veszem vissza 2 magra, marad a bug. Nem értem.

(#463) ThaBoss válasza banderasz77 (#462) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Vagyis akkor az a gondod, hogy bármit csinálsz, a PCI-E 2.0 16x-os slot-od lebutul 1-2-4x-re?

(#464) bnss válasza banderasz77 (#458) üzenetére


bnss
veterán

Ki lesz egészítve, egyesével nem fogok a moderátorokhoz rohangálni.

PCI-E frekvencia emeléssel csak óvatosan, meglehetősen instabillá teheti a rendszert. Én fixálni szoktam 100MHz-re, ezen az értéken "döcög" a jelenlegi rendszer, illetve előzőleg is mindig ezt a beállítást használtam.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#465) banderasz77 válasza ThaBoss (#463) üzenetére


banderasz77
addikt

Igen, de tegnap este nyomtam hajnal kettőig, mire visszaállt. Telepítettem Win7-et és XP-t. Mindíg szar volt. Aztán load bios defaults,alaplapi akku ki, 4 óra pihi, XP fel és X4. Gondoltam, hogy bassza meg, telepítettem fel sorba a drivereket, Win update meg ilyesmi. Semmi javulás. Aztán B50-re átálltam és mit látok, X16. Szóval nem értem. :C

(#466) banderasz77 válasza bnss (#464) üzenetére


banderasz77
addikt

Igen, én is csak 103-ig mentem, mert régebben ugyan ezzel szívtam a P5B Deluxe-ban és az megoldotta. Itt meg talány, hogy mi volt. :B

(#467) ThaBoss válasza banderasz77 (#465) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Azt akartam javasolni én is, hogy CMOS reset jumpert zárd rövidre, és újra konfigold be a BIOS-t. Legtöbbször hatásos. :)

(#468) banderasz77 válasza ThaBoss (#467) üzenetére


banderasz77
addikt

Igen, de mint írtam, ezek után is X4-el indult az XP pályafutása. Fingom sincs mitől, de a 4 mag aktiválásával javult meg, s azóta jó.... :DDD

(#469) Bogyó bá' válasza banderasz77 (#468) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Válasz az aláírásodnak: [link] :) 3 év garival, megbízható bótbul...

Szerk: mást linkeltem elsőre...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#470) Veroc


Veroc
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kellene...

Ilyen alaplapot vettem:
Asus M4A785D-M PRO

És ilyen processzort hozzá:
AMD Athlon 64 x2 6000

A gép össze lett rakva. Elindítom, de a monitoron semmi nincs és semmilyen pityegést nem hallok. Átnéztem a kábeleket,nincsenek meglazulva..
Mennek a ventillátorok,van feszültég,pörög a gép, csak eddig jut el a gép.
Mi lehet a baj?
Alaplap v a proci a rossz?
Mit tegyek??

(#471) Veroc


Veroc
csendes tag

Ja, és az alaplap leírásában elvileg jók az athlon x2,x3 64-es stb típusai
És mégse jó..:S
PItyegés nincs,amikor bekapcsolom, a bekapocsló gombnál ég a lámpa, a ventillátor ,egyebek működnek..

(#472) banderasz77 válasza Bogyó bá' (#469) üzenetére


banderasz77
addikt

Akkor azt kell megvenni, hátha az is megy majd..... ;]

(#473) Tidus válasza Veroc (#471) üzenetére


Tidus
addikt

A Biost Frissíteni kellene.
Az általad említett problémát, az említett alaplapnál a 0303 Bios frissítés tartalmazza!
De természetesen javaslom, a legújabb alkalmazását!

[ Szerkesztve ]

(#474) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok szemezgetek egy ASUS M4A785TD-V EVO deszkával,egy athlon II x2 245 2900mhz(14,5x200) procit járatnék benne kérdésem hogy milyen ramokat "szeret a lap"
2x2 gigára gondoltam.Lenne még egy kérdésem az integrált vgával elfutna szerintetek pár régebbi gém? cod2-4 :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#475) norbx


norbx
aktív tag

M4A79 Deluxe BIOS 2206
1. Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx
2. Hide ACC function when AM2 processor is used.

miert rejtik el az uj biosban ezt a funkciot? meg nem tettem fel de igy nem is fogom.

(#476) bnss válasza aram01 (#474) üzenetére


bnss
veterán

Kereső: [link].

Gondolom valami minimális beállítások és alacsony felbontás mellett elszaladgál a CoD2.

norbx: AM2-es processzorhoz miért kell ACC? ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#477) aram01 válasza bnss (#476) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi az infót

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#478) Tidus válasza norbx (#475) üzenetére


Tidus
addikt

Nincs az elrejtve ott van a megfelelő helyén!
AM2-höz nincs ACC, esetleges Unleashing mode!

(#479) Veroc válasza Tidus (#473) üzenetére


Veroc
csendes tag

Ez jó ötlet, csak a gép be sem kapcsol, így nehézkes...

(#480) Tidus válasza Veroc (#479) üzenetére


Tidus
addikt

Nem értelek, :F ?
Akinek válaszoltam, az álltalad említett problémát nem jelezte!

(#481) Crysis120


Crysis120
csendes tag

üdv mindenkinek ezt a lapot néztem ki magamnak: ASUS M4A785TD-V EVO

Menne ezell a procival :F :AMD Phenom II 955

Tudom hülyén hangzik ilyen drága proci ilyen lappal de max ennyit szántam a rá és szerintem fölösleges drágább és így beleférek a keretbe amit szántam a gépre Beleférne még max 300-400Mhz tuning előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#482) Tidus válasza Crysis120 (#481) üzenetére


Tidus
addikt

Az a proci az egyik legjobb választás, de bios frissítéssel kezd a dolgot, ha esetleg elkezdenéd piszkálni.

(#483) banderasz77


banderasz77
addikt

Vannak új biosok a lapokhoz. Nézzétek meg. :R

(#484) norbx válasza Tidus (#480) üzenetére


norbx
aktív tag

ottvan hogy nem csinal semmit a gep csak mennek a ventillatorok.

(#485) norbx válasza Veroc (#479) üzenetére


norbx
aktív tag

csak ugy kivitelezheto hogy egy olyan procit teszel bele a frissites idejere amit felismer.en mar jartam igy.nincs mas megoldas.

(#486) bnss válasza Crysis120 (#481) üzenetére


bnss
veterán

Természetesen kompatibilis a két eszköz, viszont én mindenképp olyasmi processzort hűtőt vennék, ami juttat hűs levegőt a PWM bordára is, mert nálam alapfeszültség alatti tuning esetén is meglepően meleg a borda. A 955 pedig komolyabb terhelés jelent a tápáramkör számára.

banderasz77: én nem látok újabb BIOS-t.

Veroc: a power gomb jó van bekötve? Ha a processzorral lenne probléma, azt jelezné füttykód formájában - legalábbis tudomásom szerint az alaplapok 99%-a így tesz.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#487) norbx válasza Tidus (#478) üzenetére


norbx
aktív tag

vettem vagom.tehat akkor ez engem nem erint ezzel a procival.

(#488) Crysis120 válasza Tidus (#482) üzenetére


Crysis120
csendes tag

Köszi bocs h csak most válaszolok akkor a lap jó alá menni fog benne? a biost nehéz frissíteni? mert még nem csináltam ijen dolgot és ha frissíteném a biost akkor beleférne egy kis piszka Max 3.6Ghz ig előre is köszi :)

Meddig sikerült a te lapodban a tuning sztm az egyik legjobb lap asustól

[ Szerkesztve ]

(#489) banderasz77


banderasz77
addikt

ASUS M4A785D-M PRO alaplapban mit kellene csinálni a Biosban, hogy terhelés alatt ne ingadozzon ennyire a feszültség? Most a loadline asszem Auto-n van, nem tudom mit jelentenek a szám értékek.

(#490) norbx válasza banderasz77 (#489) üzenetére


norbx
aktív tag

a fesz ingadozasert a tap is felelos nem?minel jobban terheled annal jobban csokken.fugg persze a fogyasztok teljesitmenyetol is es az alkatreszek minosegetol is.melyik feszed ingadozik?

(#491) banderasz77 válasza norbx (#490) üzenetére


banderasz77
addikt

Persze, hogy a CPU.

(#492) norbx válasza banderasz77 (#491) üzenetére


norbx
aktív tag

akkor azert a lap feszszabalyzoja a felelos.szerintem nem tudsz tenni elenne.de igazabol annyira nem ismerem a vrm mukodeset de gondolom ez is hasonlo lehet mint egy sima feszszabalyzo ic(lm317).itt akkor valoszinu alkatreszminosegi problemak lesznek ha nem tudja stabilan tartani.

(#493) Tidus válasza Crysis120 (#488) üzenetére


Tidus
addikt

Nálam is 955-ös proci futkározik, 3,6-ot röhögve megy, különösebb bios beállítás nélkül.
Végleges tuning beállításig még nem jutottam, mivel egy napos a proci, de az eredményekről tájékoztatlak.
A Crosshair pedig tudja a dolgát!

(#494) banderasz77


banderasz77
addikt

Na úgy látom, hogy a 270-es FSB-nél már elkél egy kis plusz fesz az NB/HT-nak. Alatta minden okés...Hirtelen újraindult a gép prime alatt (30 perc), semmi magelhasalás.

(#495) norbx válasza banderasz77 (#494) üzenetére


norbx
aktív tag

everest mem olvasas-iras igy mennyi?

(#496) banderasz77 válasza norbx (#495) üzenetére


banderasz77
addikt

Most éppen így áll a masina. Nem feszelem meg a lapot, +100Mhz HT-ért.

(#497) norbx válasza banderasz77 (#496) üzenetére


norbx
aktív tag

nalam a ht 2000mhzn megy az nb 2600on.a procit 3.6 ig tudtam huzni 1.425v-on az nb nek egy tizeddel adtam tobbet a gyarinal.

(#498) bnss


bnss
veterán

Megjelent egy újabb BIOS az M4A785TD-V EVO-hoz: [link] (changelog-ot egyelőre nem találtam).

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#499) Six006


Six006
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy asus m4a785d-m pro alaplapom és az integrált hangkari megadta magát vagyis alapban nem tudok hangot kicsikarni belőle! Próbáltam több os t is illetve hangkari drivereket is! Valami megoldás ha találkoztatok már ilyennel?
Egyedűl úgy van hang ha a headsetet bedugom USB s! (annak van köze az integrált hangkártyához?)

A rasszisták egy kevésbé ismert gondja, hogy fekete az árnyékuk.

(#500) banderasz77


banderasz77
addikt

Van itt valakinek M4A79XTD EVO lapja? Tapasztalatok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.