Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) fireproof


fireproof
őstag

Hoppá bocsánat. :R Hát nem tudom ha a Kingston is olyan jó mint a Geil vagy a Corsair akkor még jól jöhet az az 5 K különbség.

(#1902) job- válasza fireproof (#1899) üzenetére


job-
tag

És a tápod, rendben lessz ehez a rendszerhez?

(#1903) ThaBoss válasza fireproof (#1901) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Van olyan jó, elég ütős a Kingston is! :K

Szerk: közben befutott egy ASUS teszt: :))

[ Szerkesztve ]

(#1904) fireproof válasza ThaBoss (#1903) üzenetére


fireproof
őstag

:R Hát nekem ezek a lapok már drágák.

Azt mondták hogy elég lesz a tápom. :)

(#1905) ThaBoss válasza fireproof (#1904) üzenetére


ThaBoss
senior tag

A CX400 bőven elég, nekem is most az van, nagyon jó és elég erős!

(#1906) fireproof válasza ThaBoss (#1905) üzenetére


fireproof
őstag

:) Én is szeretem. Szép, csendes, megbízható, olcsó.

(#1907) job- válasza fireproof (#1906) üzenetére


job-
tag

Na igen "olcsó".
Ha játszol, a 400-as táp, nevezzük úgy, hogy 1GPU-ig éppen elég. :B

A táp fogalmáról, nekem egészen más elképzeléseim vannak, nálam nem a táp ára dönt.

De hamár olcsó táp, akkor minek DELUXE lap? (kérdezem magamtól) :F

(#1908) ThaBoss válasza job- (#1907) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nálam ez a 400-as múlt héten elvitte a 4870X2-őt 4 maggal és húzva minden :K

(#1909) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok. A SB850 raid fájljait honnan tudom letölteni? A win7 kéri a telepítésnél, az asus oldalán meg nem találok.

u.i.:közben feléledt az asus oldal, keresem már.

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1910) fireproof válasza job- (#1907) üzenetére


fireproof
őstag

Attól még lehet egy táp jó hogy viszonylag olcsó. :)) nem azt mondom hogy mindeggyik táp ilyen de ez szerintem igen.

(#1911) job- válasza ThaBoss (#1908) üzenetére


job-
tag

Akkor igen jó lehet az a táp. :K
Nálam tuning 4x3.2GHz, 1680*1050 CrossFireX mód, Furmark 5 perc múlva táp lekapcs.
A mért teljesítmény felvétel 440W. Persze, hogy nem bírja a 425-ös, de így is le a kalappal elötte.

Ha a karit megpörgetem, 200-240W-ot kajál.

(#1912) job- válasza fireproof (#1910) üzenetére


job-
tag

Rendben.

Kicsit más az árképzés, tápoknál ténylegesen az alkatrészek tűrőképessége - minősége határozza meg az árat, itt a márkanév nem nyom akkorát lapba, de azért az sem kevés.

(#1913) fireproof válasza job- (#1912) üzenetére


fireproof
őstag

Na mind 1 kipróbálom kárt csak nem csinál.. aztán ha nem viszi veszek egy 500-550 W-osat. :)

(#1914) job- válasza sysrq (#1909) üzenetére


job-
tag

M4A89GTD PRO deszkára ?

(#1915) job- válasza fireproof (#1913) üzenetére


job-
tag

Kárt biztosan nem (ha csak nem az op rendszerben a hirtelen leállás miat) okoz, legfeljebb kellemetlen perceket. :R

(#1916) sysrq válasza job- (#1914) üzenetére


sysrq
őstag

Igen, a dvd-n rajta van, de a gépen még ugye nincs op rendszer hogy hozzáférjek.
Az express gate tud ilyet?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1917) job- válasza sysrq (#1916) üzenetére


job-
tag

Flopy, vagy pendrive ?

A Win telepítésnél megadhatod DVD-ről is. :K (én is így tettem)

(#1918) ThaBoss válasza job- (#1911) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ja hát én nem nyomattam neki Furmarkot, mert levágta volna magát :D
De 4x3300 @ 1,3V + 1600 CL7 + 4870X2 @ 800/3850 el lehetett vele játszani és még a venti is magáhoztért végre :)

(#1919) sysrq válasza job- (#1917) üzenetére


sysrq
őstag

Probáltam, nem találja a lemezen, én is furcsáltam.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1920) bnss válasza ThaBoss (#1880) üzenetére


bnss
veterán

Nocsak, nem is rossz az ára! :K

---

BIOS: nem létszükséglet a CR állítás, de nem ártana néha. (Igaz, most épp energiatakarékosság van terítéken.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1921) ThaBoss válasza bnss (#1920) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Az ára tényleg nem rossz! :K
De az IGP amolyan NV féle átnevezésen ment át, az a +200MHz bármelyik régebbiből kihúzható gond nélkül.
Az SB pedig tényleg jó újítás, de a SATA 3 még nem igazán kifizetődő. Valamelyik külföldi tesztben a 2TB-os SATA 2 vinyók bealázták a terás SATA 3-at. Annak csak a burst rate-je volt nagyobb.
Én kimaradok a 890GX-ből, nagyon úgy néz ki... :)

(#1922) job- válasza sysrq (#1919) üzenetére


job-
tag

Megtalálni magától nem fogja, neked kell megadni az elérési útvonalát a fájl-nak.

[ Szerkesztve ]

(#1923) job- válasza ThaBoss (#1921) üzenetére


job-
tag

Úgy néz ki, én is.

(#1924) sysrq válasza job- (#1922) üzenetére


sysrq
őstag

A dvd-n levőt nem fogadja el. A webről letöltöttet meg elfogadja ugyan de nem települ tovább, tudna valaki tanácsot adni a raid-hoz, gondolom sokat nem változott a chipset.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1925) gyiku válasza fireproof (#1889) üzenetére


gyiku
nagyúr

radeont vegyel es kingstont.

hüllő

(#1926) fireproof válasza gyiku (#1925) üzenetére


fireproof
őstag

Kingston az oké de a vidikari között még vacillálok mert a milyen vga-t vegyek topicban meg inkább a GTX 260 SOC-ot ajánlották.

(#1927) ThaBoss válasza gyiku (#1925) üzenetére


ThaBoss
senior tag

ennyi :C

(#1928) sysrq


sysrq
őstag

Az everest és a cpuz szerint 0307-es bios van, a honlap szerint meg 0402 az első. Ezek szerint az első közzétett?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1929) job- válasza sysrq (#1928) üzenetére


job-
tag

0402 az első frissítés gondolom.
Alaplapi Raid-ről beszélünk, nem raid kártyáról ugye?

Próbáljuk előlről kezdeni, milyen raid tömböt szeretnél létrehozni, és mi a célja? (adattárolás, op. rendszer futtatás v. esetleg mindkettő)
Milyen adattárolók, mentek már együtt raid-be ?

(#1930) sysrq válasza job- (#1929) üzenetére


sysrq
őstag

Intelről váltottam. Ott gond nélkül ment 2 ssd raid tömbben az alaplapi vezérlővel. Most is ezt szeretném. OP rendszer menne rá. Egyes és kettes sata csatlakozón van, biosban raid-ra állítva. telepitésnél (usb-rö) beadom a drivert a win7-nek, mazsolázik, látja a két ssd-t egyben de nem telepít rá. Mintha mégsem lenne ott.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1931) job- válasza sysrq (#1928) üzenetére


job-
tag

Most már látom a cuccaid között, hogy 2x30GB SSD.
Akkor feltételezem, hogy az op. rendszert szeretnéd rátenni, "raid 0" ?

(#1932) sysrq válasza job- (#1931) üzenetére


sysrq
őstag

Igen, minden beállítás alapon, amit felajánlott azokat elfogadtam.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1933) job- válasza sysrq (#1930) üzenetére


job-
tag

Javaslom, hogy az alaplapról minden más meghajtót húzz le, persze kivétel a DVD.
Így van, 1 2 -satára legyenek rádugva a vinyóid.

Nekem a bios-ba, nem sata portonként, hanem csoportosan lehet bekapcsolni a raid vezérlést.(gondolom nálad is)
Az első verzió : 1-2-3-4 sata portok raid vezérlése, A második 5-6 vezérlése.

Ha az elsőt választod, és az 1 2 porton van a két vinyó, akkor a DVD-t 5 - 6 ra dugd, mert a WIN7 kényes rá (op. telepítése esetén)

Ha már létrehoztad a tömböt, akkor a bios-ba a "boot" területen elsődleges indítási meghajtó a raid tömb legyen, minden tekintetben. (ha nem így van, nem megy fel rá a WIN7)

Ezek után jöhet a WIN7, majd jön az ablak ahol megadod az alaplapi raid vezérlőt (WIN7 32 vagy 64 bit) Ugye, mert e nélkül nem látja a WIN a tömböt.

Amennyiben megjelent a tömb, formázd itt.
Utána rá kell menjen az op. rendszer.

A telepítés után visszadughatod, a többi meghajtót. ( ha a 3 4 -es portra dugod, már nem zavarja meg a raid tömböt az 1 2 -őn)

(#1934) sysrq válasza job- (#1933) üzenetére


sysrq
őstag

Stimmel. Én is így gondolkodtam. usb-röl van telepítve, amikor elérkezek a ...megjelenik a tömb, formázd itt... sorig akkor megáll a dolog. Sem raid sem az ahci beállításnál nem megy tovább. ide még csak feltelepül, de nem ez a célom. Kicsit még nyúzom, ha nem megy felrakom az újabb biost, de tartok tőle az inf lesz a hiba.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1935) job- válasza sysrq (#1934) üzenetére


job-
tag

Elképzelhető, hogy a raid driver-rel van valami nyűg.

(#1936) sysrq válasza job- (#1935) üzenetére


sysrq
őstag

Eltaláltad. A dvd-röl készített usb-s driver nem volt jó, az asus oldaláról kellet leszedni látszólag ugyanazt de azzal mégiscsak sikerült. Már erről írok, lássuk mit tud.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1937) Piloss


Piloss
senior tag

Sziasztok

Mostanában tudnék konfigot újítani és többen is ezt a lapot ajánlották,de most hogy megjelentek az új 890GX-es lapok,nagyon elgondolkoztam, hogy megérné-e többet fizetni egy ilyenért ?

Szerintetek? :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1938) job- válasza sysrq (#1936) üzenetére


job-
tag

Örülök, hogy sikerült. :R

(#1939) job- válasza Piloss (#1937) üzenetére


job-
tag

Amennyiben hosszabb távra gondolsz a lap tekintetében, akkor mindenképpen jó vétel a 890.
Ha esetleg 1-1.5 évre tervezed, akkor a 785-öt javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#1940) Piloss válasza job- (#1939) üzenetére


Piloss
senior tag

Hosszabb távra tervezem

Köszi ;)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1941) job- válasza Piloss (#1940) üzenetére


job-
tag

:R

(#1942) #41133696


#41133696
törölt tag

Azért napi -3 4 biztos BSOD mindig megvan :W :DDD

Leírnék egy jelenséget, hátha van összefüggés.

Ehhez azonban a két gépem a régi gépem és a jelenlegi gépem konfigurációját is ismertetnem kell a közös pontokkal.

Anno a Régi gépemben az akkori új Radeon HD 3850-essel együtt egy érdekes jelenség is debütált. Nevezetesen arról volt szó, hogy többször és rendszertelen időközönként előfordult az, hogy az alaplap (ASUS A8N-SLI ) szokásos bekapcsolás utáni BIOS pittyegését követően, nem jelent meg a monitoron.

Semmi nem történt, csak ha resetet nyomtam, akkor indult újra a gép, és jelent meg a kép, később elkezdtem számolni, ha a BIOS pittyeége után 4 -ig nem jelent meg a kép, akkor már nyomtam is a resetet. Eleinte arra tippeltem, hogy a Chieftec HPC-420 nem tudja a VGA-t kiszolgálni. Na de hogy a dillemám teljesebb legyen a HPC 420 egy rövidzárlat következtében az örök vadászmezőkre távozott, amikor felbillentettem a főkacsolóját egy sercegés hallattszott a táp pedig kimúlt, és nem csak a táp.

A monitor csak a VGA kártyán keresztül volt közvetetten kapcsolatban a táppal . Ugyanebben a pillanatban, azonban a monitor is elszállt, ment is a szervizbe Így már később nem tudtam, hogy a monitor e a hibás vagy a vga... Ugyanis olyan is akadt amikor kép nem jelent meg a monitoron, de a Windows bebotoolt, ezt hála a hangkártyának és a G15-ös billentyűzetnek láthattam, és hallhattam .

Közben a tápegység kilett szerelve egy Corsair 450 VX -re de a jelenség továbbra is fennállt. Nem baj, kilőve az az elmélet, hogy a Chieftec okozta...

Azért mondom ezt el, mert az új gépnél is hasonló jelenséget tapasztalok.

Most ugye nappal ezelőttig, ugyanazon Radeon HD 3850 látta el a szolgálatot. Új az alaplap, a Proci, a RAm, A hangkártya , és a monitor illetve a Tv tuner ugyanaz, mint a régi gépben volt.

Most azonban az fordul elő, hogy elmarad a BIOS pittyenés , se boot se semmi, csak a ventik járnak. Na meg jöhet a Reset. Ja és persze a VGA is lelett cserélve egy 4670 -re. A monitor sem valószínű, hogy hibás lenne, hiszen akkor szimplán bebootolna. Vagy ugyanaz a hiba lenne ennél a lapnál is ? :F

Ötletem sincs.

A merevlemezek ugyanazok, az X-FI, és a Leadtek TV Tuner ugyanaz, és a Corsair VX 450 is szintén. Ezeket leszámítva, minden új.

A BSOD-ék egyébként nem mindig, de túl nyomorészben, mondjuk 10-ből 9 szer 3D terhelés alatt jelentkeznek, tehát játékok közben. GTA4 , COD6, BC2 , COH. Van olyan, hogy órákig semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#1943) #41133696


#41133696
törölt tag

A ATK0110 driver-t mindig az MS update-ről szoktam hagyni letöltődni. Az ASUS oldalán lévő vajon jobb lenne ?

(#1944) tarczali


tarczali
tag

újabb dilemmába kerültem:

ASUS M4A79XTD EVO v.
ASUS M4A89GTD PRO

árban szinte megegyeznek, de a 890-es chipset és az igp kecsegtető

(#1945) job- válasza #41133696 (#1943) üzenetére


job-
tag

Szia!
A kékhalált általában hardver hiba okozza.
3xxx-as sorozatnál, ezzel a jelenséggel már többször találkoztam - halottam, driver illetve kompatibilitási hiba okozza, az A8N K8N lapoknál.

A táp problémát nagyjából kizárnám, esetek nagy többségében nem okoz kék halált, csak hirtelen leállást. (kék halált táp esetén érintkezési hiba, vagy VGA táp-ág gyengesége miatt okozhat, de ennek pici az esélye, hisz a jelenség általában hirtelen leállás, lekapcsolás)

Amennyiben a VGA-d új, így ram-ra is gyanakszom. (lehet ez alaplapi, vagy VGA ram hiba és összefüggésbe lehet hűtési probléma is vga oldalon)

Valami nagyon nem jó nálad, nekem az elmúlt 20 évbe nem volt ennyi kékhalálom, mint neked pár hét alatt.

Nehéz ilyen hibát lokalizálni, de a kékhalálok nagy többségét hardver - driver okozza.

(#1946) job- válasza tarczali (#1944) üzenetére


job-
tag

Szia!

Hosszabb távra, én 890-et ajánlom. :K

(#1947) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Sziasztok!

Erről a lapról mi a véleményetek?[link] - 34k

Mennyire melegszik? Tuning szempontjából megfelelő? Ramokkal hogy viselkedik?(gondolok itt a gigabyte ramos mizériára).

Szeretnék időtálló lapot, azért ezt nézegetem. Esetleg valami más javaslatot is szívesen meghallgatok...

(#1948) #41133696 válasza job- (#1945) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, most vettem észre egy érdekes dolgot. Néha a nagy negyvenes lapátjához hozzá hozzá ért egy kábel, miután összeraktam a gépet. Ezt természetesen, mindig észre vettem azonnal kikapcsoltam a gépet, és megigazítottam a gondot okozó kábelt. Amikor beraktam az új kártyát, és rátettem a ház oldalára a fedlapot, hirtelen, nagy kerregés következett, mondom frankó, gép egyből ki oldalsó ventinél azonban nem láttam kábelt, de a biztonság kedvéért megigazítottam . Ezután gép újból bekapcsolva, a hang nem jelentkezett, ez vagy 4 -5 napja volt.

Most benézek oldalra, amíg futott a Clear Sky teszt, hát látom, hogy az elülső venti áll, és egy molexx csatlakozó a lapátok közé szépen bevan állva. Azért nem tűnt fel, hogy az elülső ventilátor áll, mert a 4 fehér LED világított, és a ház-nál elől nem látszik más csak hogy világít a négy led:

Na most kb 4 -5 napig így ment a gép :W

Első kérdésem, hogy ez okozhatta e Kernel Power gondokat ?

A ventilátor nem égett le úgy tűnik, mert most már forog.

A másik, hogy egy ilyen dolog okozhat e egyéb hardware meghibásodást ?

(#1949) job- válasza #41133696 (#1948) üzenetére


job-
tag

Elképzelhető, hogy a venti huzamosabb ideig történő megszorulása miatt, megnő az áramfelvétele és nem kizárt, hogy a táp zárlati védelme a kikapcsolási határon mozgott.

Egyéb hibát, nem okozott, legfeljebb a venti gyorsabb halálához vezet. (de a táp instabilitását okozhatja) :K

(#1950) #41133696 válasza job- (#1949) üzenetére


#41133696
törölt tag

A táp instabilitását viszont csak a probléma elhárításáig okozhatja igaz ? Annak örülük, hogy a táp zárlatvédelme megvédi ilyenkor a többi alkatrészt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.