Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) DamonBounce


DamonBounce
tag

Sziasztok!

Van egy ASUS M4A78-SE alaplapom (amdx4 260 procival). Összeraktam 3 hónapja, és minden indításnál (áramtalanítás után) feldobja, hogy F1 ellenőrizzem a bios beállításokat F2 tovább. Nézelődtem, a boot sorrend cserélhető meghajtó, cd, hdd, átcserélgettem hdd, cd-re, cserélhető ki, majd következő indításnál ugyanúgy cserélhető-cd-hdd sorrendet ad.
Gombelem nem hiszem hogy rossz, idő dátum stimmel (van még köze hozzá? régen tanultam).
Próbáltam kivenni magát a gombelemet, de nem bírom, annyira erősen meg már nem merem, félek eltörök valamit.

Köszi a segítséget.

(Bios update volt)

(#1102) Tomate


Tomate
veterán

Úgy néz ki leváltom a giga lapomat (790XT-UD4P) mivel nem nagyon komálja a ramjaimat (reaper 2x2 1600mhz) és random fagy... Mit ajánlatok Asus vonalon? :U

(#1103) Oliverda válasza Tomate (#1102) üzenetére


Oliverda
félisten

Kingston HyperX :D

Alaplapot egyszerűbb cserélni mint RAMot? :F

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1104) ThaBoss válasza DamonBounce (#1101) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Van sípolás gondolom, ugye? Így látatlanban az lesz a gond, hogy valamelyik alaplapi venticsatira nincs rákötve semmi, illetve nem érzékeli a venti RPM-et (gyakori Arctic Cooling ventiknél).
Vagyis BIOS-ban a "HW Monitor Configuration"-ban a "CPU/Chassis/Power Fan Speed" opción állíts, és megszűnik a gond, szerintem.

(#1105) Tomate válasza Oliverda (#1103) üzenetére


Tomate
veterán

Drága a ram... :( Másik ilyen jó ramot meg nem kapok ocsóért. :N

Kingston HyperX-el jól megy a lap? :U

[ Szerkesztve ]

(#1106) Oliverda válasza Tomate (#1105) üzenetére


Oliverda
félisten

Mennyi volt? Mi lesz ha Asus-ban sem fog jól menni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1107) Tomate válasza Oliverda (#1106) üzenetére


Tomate
veterán

20k de még régebben... El tudnám adni olyan 25-26ért. Azt mondod akkor inkább új ram? Nekem is megfordult a fejemben, de nem tudom...

(#1108) Oliverda válasza Tomate (#1107) üzenetére


Oliverda
félisten

...hát én biztos hogy inkább RAMot cserélném ha a lappal nincs más probléma.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1109) Thrawn válasza Oliverda (#1108) üzenetére


Thrawn
félisten

Dettó :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1110) Tomate válasza Thrawn (#1109) üzenetére


Tomate
veterán

Igazatok van... Akkor keresek valami ramot. ;)

(#1111) audi100td válasza Tomate (#1102) üzenetére


audi100td
nagyúr

Esetleg próbáld meg ezt, nekem bevált...

(#1112) nebancsa válasza Tomate (#1110) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nekem is ilyen ram-jaim vannak gyári feszen nekem sem stabil, kicsit növeld a feszt (nekem 1,96V) és fontos hogy szellőzzön a ház.

(#1113) tusi_ válasza tusi_ (#1065) üzenetére


tusi_
addikt

Volt egy vinyó bővítés, új XP felkúszott és a filmek kb 20 percenként kifagynak.
Valami a VGA-nál lehet, mert csak kiterjesztett módban csinálja.
A BIOS ban mire kell állítani a VGA opciót? IGFX-re? Alaplapit használom.

eat, sleep, play, replay

(#1114) kd1988


kd1988
csendes tag

sziasztok azt szeretném kérdezni hogy vettem egy uj am3 as alaplapot pontosan asus m4a77td pro alaplapot és az uj amd oprocesszor jo e bele phenom 2 x4 965 3,4 ghz c3 as verzio.mert ha nem akkor kicserélik. csak azért kérdezem mert csinál ojanokat a gép hogy valamikor nem jön be a kép. a vga t leteszteltük az jo gtx 295 nem lehet rossz .szerintünk az alaplap nem lehet jo a procihoz4 Hozzá értök segitségét kérem elöre is köszönöm .

(#1115) Thrawn válasza kd1988 (#1114) üzenetére


Thrawn
félisten

Az alaplap 1.04G revíziótól kezdve támogatja 0803-as vagy frissebb BIOS-szal.
Tápod milyen/mekkora?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1116) kd1988 válasza Thrawn (#1115) üzenetére


kd1988
csendes tag

chieftec 650 watt

(#1117) kd1988


kd1988
csendes tag

van olyan hogy 25 inditáskor se jön be a kép .csináltam azt hogy kivettem a ramokat meg a procit és visszatettem és utánna meg bejött .de ez igy nemj o valami guban c van a. A ramok kingmax ddr3 1333 mhz . most megy a gép de ha kikapcsolom lehet utánna már nincsen képem ha ujbol el akarom inditani lehet jobban jártam volna egy gigabyte alaplappalmondjuk egy Gigabyte MA790XT- UD4P vel nem tudom mi lehet a baj itt nálun k a faluba van ez a bolt ahol vettem aza szerencsém nem kell postán küldözgetnem ha valami van vele ha tudsz valamit akkor segits köszi

(#1118) Thrawn válasza kd1988 (#1116) üzenetére


Thrawn
félisten

Annak elégnek kell lennie. A procin milyen hűtő van? Hőfokok üresen/terhelve? Milyen tesztprogramot próbáltál futtatni eddig?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1119) kd1988


kd1988
csendes tag

ahütésem asus triton 81 elég jo hütő.szerintem prime95 öt futtattam 4 orán keresztül és nem fagyott le meg semmi jo volt végig a höfokok alapon 32 fokosak terhelve 100% os an ment a proci ugy volt 52 fok.szerintem ezek a fokof jok nem?

(#1120) Thrawn válasza kd1988 (#1119) üzenetére


Thrawn
félisten

Jók! :K

A hardveres gondok nagyjából kiszűrve, maradnak a szoftveresek.
Illetve alaplap.
Meg tudod nézni, hogy melyik revíziójú? Rá szokták nyomtatni, valahol a PCI foglalatok között kellene lennie, hogy ver 1.0x. Másrészt ha nem a 0803-as BIOS van fent, akkor nem árt frissíteni, a legújabb az 1007-es.

Ha ezután is csinálja, akkor próbálj meg másik drivert feltenni a VGA-hoz, hátha azzal van a gond.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1121) kd1988 válasza Thrawn (#1120) üzenetére


kd1988
csendes tag

A biost már frissitettük azóta 2 szer csinálta most jelenleg megy 5 napja . a vga hoz meg a 195 ös nvidia van fent az a leg ujabb nem tudom azzal lehet e gond.lehet hogy ha mégegyszer csinálja hogy nem jön be akkor vissza küldetem a gyerekkel a cuccot alaplap ,proci aztán teszteljék le. a vga t kizárhatjuk mert tettünk bele 3 másikat is és azzal is csinálta ugy hogy az nem. táp azt nem tudom . de ennek a lapnak csak 770 es a chpszet e megtudod nézni hogy a pehnom 2 x4 965 proci mijen alaplapot szeret 790 es chipset kellene én már csak erre tudok gondolni köszi nézd meg légyszi

(#1122) Colos1 válasza Thrawn (#1120) üzenetére


Colos1
őstag

Nem lehet, hogy a RAM -ok nem tetszenek a lapnak? Ha jól tudom az Asusok nem komálják a kingmax ramokat.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1123) kd1988


kd1988
csendes tag

ezt nem tudom eza lap elött volt egy asus p5qc alaplapon az inteles volt és ugyanezek a ramok ott meg kékhalállal lépkettek ki idönként ugyhogy nem tudom de akarok majd venni geil ramokat csak abbol 2 x 1 gb ot lehet venni 2 x 2 öt nem.

[ Szerkesztve ]

(#1124) audi100td válasza kd1988 (#1123) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem futtass egy memtest-et, lehet hogy hibás(ak) a ram(ok), vagy csak nem komálja őket a lap...

Prime95-el Blend tesztet futtattál vagy csak small FTTs-t?

[ Szerkesztve ]

(#1125) kd1988 válasza audi100td (#1124) üzenetére


kd1988
csendes tag

futtattunk mem testet és nem hibás a ram .meg ugy is néztük hogy nem volt a gépbe mert van ojan test is és ugy se. a prime 95 be blendet futtattam 4 orán keresztül és jo volt mondom most 5 napja megy a gép és elindult mindig bejött a kép . de lehet hogy holnap reggel felkelek és már csak elindul és semmi kép ez van vele .a vga az tuti hogy jo mert 3 másikkal is csinálta hogy nem volt kép

(#1126) kd1988 válasza audi100td (#1124) üzenetére


kd1988
csendes tag

én is arra gondolok hogy a ram nem jo a lapba de a rra is hogy a lap csak 770 e schipszet es

(#1127) audi100td válasza kd1988 (#1125) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor passsz, vagy rossz a lap, vagy valami szoftveres probléma.

Ramok egyébként mennyi feszt kapnak? Adj nekik 1,7V-ot, talán az rendbe hozza.

(#1128) kd1988 válasza audi100td (#1127) üzenetére


kd1988
csendes tag

ok köszi szépen valaki még ugy i ir valamit de ha mégegy szer csinálja visszaviszem és lenyomom a torkán a gyereknek én se szarom a pénz érted

(#1129) bnss válasza kd1988 (#1128) üzenetére


bnss
veterán

Neked is javasolnám a szerkesztés gomb használatát, 5 percig van lehetőséged a hozzászólásod módosítására.

ThaBoss: attól függ, hogyan bírja a jelenlegi - nem mai darab - notebook. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1130) Hoby


Hoby
tag

Hali.
Mit tegyek ahoz hogy dualban mennyen a memoria?
2*1GB kingmaxom van 2 nem egymás melletti slotban ahogy a manual is írja.
CPU-Z singlinek írja ki.

(#1131) ThaBoss válasza bnss (#1129) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Az is haldoklik talán? :)

(#1132) bnss válasza ThaBoss (#1131) üzenetére


bnss
veterán

Nem, ott még nem tartunk. :N

Valószínűleg nálam a hiba, de miért van az, hogy ha a memória időzítések módját both-ra állítom, akkor egymás alatt, kétszer ugyanazon beállításokat kell elvégeznem? A both szó jelentése mindkettő, legalábbis én így tudom. :)

Nocsak, megválsz a desktop PC-től?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1133) ThaBoss válasza bnss (#1132) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Na azért... :)

Na ez érdekes, mert tényleg csak 1x kellene időket állítani, mert az vonatkozik A és B csatornára is :F Crash-el a BIOS? Csak nem... :Y

Nem-nem :N Ez csak egy "HTPC" D-M Pro lappal meg a Athlon II-vel és DDR2 memókkal :)
Occsón jött occsón megy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1134) bnss válasza ThaBoss (#1133) üzenetére


bnss
veterán

Pedig both esetén kétszer kell beállítani. Legalábbis nálam. Jövő héten ráveszem magam, és megy vissza garanciális cserére - remélhetőleg.

Az más, akinek még HTPC-je is van... ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1135) ThaBoss válasza bnss (#1134) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Akkor a fene érti, de ez nem természetes, jó lesz neki az a gariztatás :K

Akkor mondok még jobbat: 3 órája vagyok a konfig gazdája, de már adom is el :DDD

(#1136) Tomate válasza audi100td (#1111) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi! Kipróbálom. :R

(#1137) bnss válasza ThaBoss (#1135) üzenetére


bnss
veterán

Nem semmi, még tegyünk rá egy lapáttal: kvázi már el is adtad a "komplett" konfigot. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1138) ThaBoss válasza bnss (#1137) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Biza', már elment, csak a pénzt várom és el is lett adva... :B
Amúgy nagyon ottvan ez az ASUS lap is, bár csak 1 órára röffentettem be, de elégedett voltam vele. Egyetlen dolog, ami nem tetszett, hogy a SB-n lévő kemény ~1 cm²-es borda rohadt forró volt végig.

[ Szerkesztve ]

(#1139) bnss válasza ThaBoss (#1138) üzenetére


bnss
veterán

Leszámítva a jelenlegi problémáimat és a CR állíthatóságának hiányát, maximálisan elégedett vagyok az alaplappal. A bordákat hajlamosak a gyártók - szerintem - alul méretezni.

(Kár volt az aprót böngészni, megint elkapott a CPU csere láz... Igyekszem legyőzni. ;])

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1140) ThaBoss válasza bnss (#1139) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Az EVO lappal én is, ott a legnagyobb gondom a szoftverek. Meg már kiismertem oda-vissza, és nem is volt vele gondom (kopp-kopp...) :)

Na milyen prockót néztél? Amúgy én is csorgatom egy jó kis C3-as X4 után... :B

(#1141) bnss válasza ThaBoss (#1140) üzenetére


bnss
veterán

Én is C3-as X4-et, a 720BE-t sem volt időm rendesen letesztelni. Először inkább az alaplapot cseréltetném ki, amíg ilyen hibákat produkál, semmi értelme a cserélgetésnek. Lehet, hogy inkább memória bővítés lenne ésszerűbb. :N

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1142) gyiku válasza gyiku (#1041) üzenetére


gyiku
nagyúr

1666 CL7 1T, es nem is stabil, de annyit nem is hoz, hogy szorakozzak vele.

hüllő

(#1143) ThaBoss válasza bnss (#1141) üzenetére


ThaBoss
senior tag

2 x 1 CSX, igaz?

(#1144) bnss válasza ThaBoss (#1143) üzenetére


bnss
veterán

Igen, 2×1GiB 1600HMz-es CSX kit, Samsung K4B1G0846D-HCH9 chipekkel. :K

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1145) ThaBoss válasza bnss (#1144) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Jaja, jól emlékeztem...
Még 2 x 1 lesz, vagy csere és 2 x 2?

(#1146) bnss válasza ThaBoss (#1145) üzenetére


bnss
veterán

Nem tudom még, kicsit várok a "beígért" DDR3 árcsökkenésre, hátha lesz is belőle valami, amit a végfelhasználók is érezhetnek.

Tényleg, az Asus Supportot olvasgatva egy kérdés merült fel bennem, mégpedig a memóriák elhelyezésével. Nem az azonos színű slotok jelölik az azonos csatornákat? Manual szerint mintha nem így lenne.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1147) gyiku válasza bnss (#1146) üzenetére


gyiku
nagyúr

nalam forditva van.

hüllő

(#1148) ThaBoss válasza bnss (#1146) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Na igen, manual is azt írja az EVO-hoz, hogy A1+A2 és B1+B2, amit a képen is 1 fekete + 1 kék kombónak jelöl. És nálam csak azonos színűben megy dualban, vagyis lehet elírták... :F
Érdekes...

Kép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1149) ThaBoss válasza ThaBoss (#1148) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Visszaellenőriztem és minden tuti, vagy elírás történt a manual-ban, vagy ez is valami ASUS szopatás... Az EVO-ban azonos színben megy gyakorlatban a DC.

Sorry az OFF-ért, de kérem ezt látni kell: :) [link]

(#1150) gyiku válasza ThaBoss (#1149) üzenetére


gyiku
nagyúr

lol, akkor majd atrakom, most 1 fekete 1 kek most. :DDD

hüllő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.