Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ThaBoss válasza bnss (#200) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Hát sajnálom, hogy nem akarja a frankót, talán egy ráolvasás, hogy "múúkodgy"... :DDD
A support meg tényleg csak dísz, nem is értem minek van. :(

[ Szerkesztve ]

(#202) ThaBoss válasza bnss (#200) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Közben látom jött egy bios, a 0403.
Csak most vettem észre, holnap majd fel is dobom...

(#203) bnss válasza ThaBoss (#202) üzenetére


bnss
veterán

Én sem figyeltem, ha hazaértem és megtalálom a pendrive-om, megpróbálkozom én is a BIOS cserét.

A tuninghoz még hozzá kell szokni, szerencsére az eddigi stabil állapot rendben működik. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#204) ThaBoss válasza bnss (#203) üzenetére


ThaBoss
senior tag

A tuning jól működik nálam is, bár TurboV csinál hülyeségeket, de bios-ból stabil minden úgy ahogy kell.

Feldobtam már az új bios-t, elsőre ami szembe tűnt, az új opcióm hogy az USB eszközöket az alaplap "emulálja" a gépnek, be lehet állítani, hogy minek lássa: FDD, HDD, ODD.
Nem rossz, jól jön penről való telepítéseknél :)

[ Szerkesztve ]

(#205) bnss válasza ThaBoss (#204) üzenetére


bnss
veterán

Ez az emulátor nem rossz gondolat, már korábban is hasznát vettem volna, amikor floppy-t hiányolt valamely program. :)

Te nem találkoztál ilyen problémával? Feltelepítettem a SB, a hang, a LAN drivert és a Catalyst-et, de ezek után még hiányolja ezt a drivert. (Meg vagyok átkozva ezzel a PC-vel, úgy néz ki. :K)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#206) ThaBoss válasza bnss (#205) üzenetére


ThaBoss
senior tag

De igen, csinálta, de csak 1x, az első telepítéseknél. Aztán úgy jött helyre, hogy leszedtem AMD-ről a 9.8-as csomagot mindennel (gart, sb, hdmi, igp), feltoltam és minden rendben működik.

(#207) bnss válasza ThaBoss (#206) üzenetére


bnss
veterán

Kipróbálom, köszi a tippet! A GART tudomásom szerint az IGP driver feladatát látja el, ezen felül én nem találtam IGP drivert.

szerk.: a Catalyst alatt található, Integrated Video Driverre gondolsz? :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#208) ThaBoss válasza bnss (#207) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Én leszedtem az egészet XP-re, eltávolítottam mindent, amit a CD-ről feltelepítettem, és feltettem ezt.
Így már minden rendben.

(#209) bnss válasza ThaBoss (#208) üzenetére


bnss
veterán

Rendben, kipróbálom az F1 után. BIOS-t az EZ Flash segítségével frissítettél? Nem használtam még, kell valamire ügyelni?

Ha majd Pesten járok, és lesz egy kis szabadidőm, vendégem vagy egy-két korsó sörre! :K

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#210) ThaBoss válasza bnss (#209) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Az első 2-őt én ASUS Update-tel frissítettem, a mait (legfrissebbet) pedig EZ Flash-el. Tehát először próbáltam ki azt is, és nagyon tetszik. Sokkal gyorsabb, mint Win alól és ugyebár nem kell update után megvárni, míg az MS csoda még kilép, egyből meg is lehet lesni, milyen opciók jelentek meg.
EZ Flash-t ajánlom, mert jobb és gyorsabb :)

Benne vagyok egy sörözésben ;)

Viszont lenne egy kérdésem: működik nálad a GPU-NOS rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#211) bnss válasza ThaBoss (#210) üzenetére


bnss
veterán

Közben kicsit utána néztem az EZ flashnek, úgy tűnik pendrive sem kell hozzá. Viszont ez a telepítés sem oldotta meg a problémát, beigazolódott valószínűleg, amire gondoltam. Ha futtatod a varázslót, nálam nem tudja telepíteni, és az ablak aljában van egy olyan checkbox, hogy többet ne próbálja telepíteni... :N

Nem próbáltam még semmilyen Asus segédprogramot, elvette a kedvem mindentől a hangkártya. Később mezgénhetem Neked, hogy nálam mit csinál a GPU NOS.

szerk.: már akartam kérdezni, Te milyen típusú memóriát használsz? (Időzítések és órajel is érdekelne. :B)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#212) ThaBoss válasza bnss (#211) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Tényleg az a jó, hogy bármin megtalálja a fájlokat, lehet tallózgatni.
Elhiszem, hogy elvette a kedved, kár, hogy nem akar összejönni. Ne add fel, lehet csak egy apróbb hiba. Majd egyszer, ha majd ott tartasz meglesed, mit tudnak azok a progik.

A ramok, amiket Ősember-től rendeltem lassan már megérkeznek. Igazi csemegék: OCZ Platinum AMD ed. Sajnos itthon nem ömlesztik őket, de sikerült szerezni, csak még várnom kell egy kicsit. Addig is ideiglenesen vettem pár forintért egy Apacer 1333 CL9 1,5V-os modult, azzal az 1GB-al "szárnyal" a gépem most is :DDD

(#213) bnss válasza ThaBoss (#212) üzenetére


bnss
veterán

BIOS frissítés megtörtént, egyszerűbb, mint az MSI-nél volt. Hasznos az EZ FLash. :)

A rejtélyes eszköz talán az IEEE vezérlő lehet, mert még telepítés előtt letiltottam BIOS-ban, aztán most, a frissítés után újra aktív lett, egyszer írta, hogy IEEE vezérlő, utána pedig már hangeszköz az audió buszon... Nem értem, eddig ez az átállás nem valami zökkenőmentes.

szerk.: memória - nálam CSX 1600-as modulok dolgoznak, ezek.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#214) ThaBoss válasza bnss (#213) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nagyon hasznos, és okos program, mindegy neki min adod a bios-t, az flash-el még floppyról is :)

Sajnos ezt csinálja. Nálam is COM port, LPT port, IEEE, stb. le vannak tiltva, mert nem használom őket, így minek menyjen. De frissítés után minden beállítás elveszik, így újra kell konfigolni a bios-t. Itt hiányzik kicsit a 790GX-es ASUS-ok profilos megoldásai, igazán elfért volna ide is.

Nagyon jó kis ramok. Az én Apacer-emnek is ugyanilyen az SPD-je, de ez közel sincs ilyen jó :DDD Csak jöjjenek már az OCZ-k. (csak működjenek, mert full vakon választottam hozzá, még sehol sem láttam/olvastam, hogy valaki használta volna ehhez az alaplaphoz)

(#215) bnss válasza ThaBoss (#214) üzenetére


bnss
veterán

Valóban még a profilok jól jönnének, de ne legyünk telhetetlenek. Az az érdekes, hogy az 1394-es portot nem telepítette fel most sem. Vajon az integrált HDMI-s hang közbeszólhat a hangkártya problémámba?! No majd ezt is kipróbálom. :)

Nekem is szimpatikusak, utólag örülök, hogy megvettem őket, már csak ki kellene próbálni őket 2000-en. Szvsz ami közbeszólhat, az az IMC, de mivel AMD Editon... Probléma nem lehet. :)

szerk.: jól elbeszélgetünk itt ketten. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#216) ThaBoss válasza bnss (#215) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem-nem. Elégedett vagyok ezzel a lappal, a szoftverek meg majd kiforrnak hozzá.
Nekem előfordult már párszor, hogy frissítés után bennemarad egy-két opció, de azokat mindig telepítette/felismerte a Win. Ha a hang be van kapcsolva alaplapon, az 100%, hogy beleugat a Xonar dolgába. Le kell tiltani, mert a driverek (pl. HDMI Audio) ütközni fognak és vagy recseg, vagy nem is szólal meg.

Én azért választottam, mert ilyen jó modulokat nem szórnak még 1,5-1,6V-os fesz mellett. Kivéve még a Geil, de azt utálja az ASUS. Így maradt az OCZ, amivel már van jó tapasztalatom. De persze, hogy most kell majd jönniük a kétcsatornás i5-höz való moduloknak, amik ugyanúgy jók lesznek AM3-hoz :N

Jaja, jól elvagyunk... :DDD

(#217) vateramobil


vateramobil
csendes tag

Üdv! Nem nagyon értek az alaplapkhoz ezért lenne pár kérdésem.

Szóval van ez az alaplap:

Asus M4A785TD-V EVO
(((2 x PCIe 2.0 x16)))
integrált hd4200 vga

1.ez támogatja az ati crossfire-t?
2.ha a 4200 mellé teszem az én hd4850 1gb omat az olyan mintha kb lenne egy 4870-em (vagyis mellé lehet rakni illetve lessz valami javulás?)
3.ha nem rakom mellé csak kiveszem és berakok még 1 hd4850-et kb hány %-al lessz jobb?
4.ebbe be lehet rakni 2db athlon 2-es procit?
5.ha nem van olyan alaplap amibe be lehet rakni 2-t?
6.
JA ÉS EZEK MIT JELENTENEK?
2 x PCIe x1
2 x PCI 2.2

és ez:

Asus M4A78T-E

(ennél is ugyanezek a kérdéseim kivéve az 1-est mert ez biztos támogatja (több oldal szerint is)

Érdemes egyáltalán így fejleszteni a gépet vagy jobban jön ki az ember ha eladja a régi alkatrészeket vesz egy 10ezres alaplapot legújabb procival vga-val?

Világosítsatok fel! 1000THX! :)

[ Szerkesztve ]

(#218) ThaBoss válasza vateramobil (#217) üzenetére


ThaBoss
senior tag

1. Igen támogatja. A hybridet is és a CFX-et is, de csak 8x + 4x módban, így semmi értelme.
2. Nem. A hybrid CF csak 3450/70 kártyákkal működik. Azon kívül más kártyával csak a diszkrét tud futni, a 4200 csak külső kártya nélkül működik. Így semmilyen javulás sem lesz.
3. Nem lesz túl jó a PCI-E sávok miatt. Legalább egy 790GX kell (8x + 8x), hogy megérje kiépíteni a CFX-et.
4. :DDD Nem, csak 1-et, ez nem szerverlap.
5. Van két procis alaplap, de az Workstation vagy Server, játékra nem túl alkalmas és Athlon II nem megy bele.
6. A PCIE 1x az a pici (legrövidebb) csatlakozó a bővítőhelyeken, a PCI 2.2 pedig a sima PCI slot.

M4A78T-E -> ezzel már kiépíthetsz 2db 4850-ből CFX-et, de itt sem lehet a HD3300 mellett futtatni őket. Vagy az IGP, vagy a VGA megy, illetve itt is van hybrid, ahol együtt a kettő, de szintén 34xx szériával működik.

A gépedet úgy fejleszd, amilyen használatra tervezed. Ha játékra, akkor erősebbet, ha netezésre, akkor elég egy IGP-s, stb...
Csak a pénz szabhat határt... :)

(#219) bnss válasza ThaBoss (#216) üzenetére


bnss
veterán

Az Onboard Audio-t letiltottam, viszont a BIOS frissítés után találtam rá a HDMI audio-ra. Utolsó reménységem, holnap nekiesek. :)

Én az aprók között találtam a modulokat, nagyon baráti áron jutottam hozzá, pláne így, hogy a 2000MHz sem gond. Nekem az új Mushkin modulok tetszenek, majd talán egyszer... :)

vateramobil: ha a CFX rendszer építése a cél, akkor 790FX chipset köré épülő alaplapot keress, elméletileg azokban az alaplapokban már teljes értékű PCIe slot áll rendelkezésedre CF(X) rendszer esetén is.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#220) ThaBoss válasza bnss (#219) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Hajrá! Van egy olyan sejtésem, hogy menni fog :C

A Mushkin-ok is tetszenek nagyon, meg még a G.Skill és a Patriot-ok is. Csak nekem sajnos nagyon centiznem kell a Geminii hűtőm miatt, pl. egy Corsair már nem férne el alatta. Ajánlották, hogy akkor egyszerűen cseréljem le a hűtőjét... Aha :K , én nem akarok így járni: kép :DDD

(#221) vateramobil válasza ThaBoss (#218) üzenetére


vateramobil
csendes tag

Rendben köszi szépen a felvilágosítást!

akkor ha ezt az alaplapot venném meg:

M4A78T-E + még 1 hd4850

akkor annak olyan lenne a teljesítménye mintt egy 2gb-os 4000mhz memóriával rendelkező vga-nak? (mert hd4850 1gb (effektív:1980mhz) szor 2 = 2GB 4000mhz

vagy pontosan hány százalékkal lenne jobb? illetve berakhatok mellé 4870 4890-et vagy csak ugyanolyan karival működik a crossfire?

Ezt bemásolom a crossfire es topicba :)

[ Szerkesztve ]

(#222) ThaBoss válasza vateramobil (#221) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ha két kártyás rendszert akarsz kiépíteni, akkor jobban jársz, ha 790FX-es lapot veszel. Azok erre vannak kitalálva, nincs rajtuk IGP.

A teljesítmény nem összeadódik! Eléggé hullámzó egy kétkártyás rendszer teljesítménye, attól függ milyen játék/alkalmazás alatt van vizsgálva. De az biztos, hogy a két kártya 2x-es teljesítményt NEM jelent.
Sajnos nekem nincs CFX-em, így nem tudok konkrét adatokkal szolgálni. Esetleg nézd meg a megfelelő topicban.
4850 mellé betehetsz 4850-et, és 4870-et is. De a 4870 "4850"-ként fog viselkedni/működni.

(#223) bnss válasza ThaBoss (#220) üzenetére


bnss
veterán

Tervben volt nálam is a hűtő csere, de amíg nem megy el a másik alaplap, addig biztosan nem lesz. Az én kiszemeltem sem valami kis darab, AC Freezer Extreme.

Csinos darabok, de a Mushkin elvette az "eszem". :) Szegény Elpida chipes Black Dragon - ha jól látom - mintha kissé megviselt lenne.

vateramobil: türelemre intenélek, most már várd i az 5xxx szeriát, szeptember 10-én van bemutató, kereskedelmi start 22-én - emlékeim szerint.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#224) ThaBoss válasza bnss (#223) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nagyon jók az AC hűtők, főleg a ventik. Nagyon szeretem őket. A Freezer Xtreme a legjobb választás Athlon 2-re és Phenom II X2-re egyaránt, és az ára is nagyon jó! :C

Én is szívesen beneveznék egy ilyen modulpárra, de most kiköltekeztem magam egy időre. És még tervben volt az 58xx széria VGA vásárlása is, de ez halasztva lesz decemberig azthiszem. A képen egy OCZ Reaper van megnyúzva (a modul sarkában van a logo), de csúnyán elbántak vele :DDD

(#225) bnss válasza ThaBoss (#224) üzenetére


bnss
veterán

Valóban OCZ, pedig elsőre simán GeiL-nek tűnt, viszont ez mit sem változtat azon, ahogy elbántak szegény modullal. Az 5xxx-re kíváncsi leszek, pláne, hogy megjelenése után mennyiért lehet megválni egy 4850-től, semmi jóra nem számítok. :N

Hogy némileg a témához is visszatérjünk, milyen processzort dolgoztatsz ebben a remek kis alaplapban? Nálam 720 BE megy jelenleg 3,3GHz@1,325V C'n'Q és C1E mellett. 3GHz-en, ugyanennyi feszültség mellett négy maggal is stabil volt, sajnos további tesztre még nem volt időm.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#226) ThaBoss válasza bnss (#225) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Én még 30k-ért adtam el a 4850-et 3 hónapja. Mikor kijönnek az újdonságok, kb 22-25k-ra saccolom a használtakat, de persze függ a típustól, garanciától, stb...

Nekem egy X2 550 BE-m van, alapon fut jelenleg. 1,25V-os alapfeszen 17,5x200-on stabil (de még talán 18x-oson is) :C 4080MHz körül még elment validra simán 1,45V-on, de komolyabb terhelés alatt omlik. Több fesszel meg nem akartam gyötörni, így is ez az első AMD-s procim, ami 4GHZ-et produkált :DDD
De az enyém nem "sokmagvas" :( :W Én is szeretnék egy olyat, mint a tiéd, vagy B50-et. Jól ellennék a magokkal. Micsoda energiamegtakarítás, hogy csak úgy lekapcsolsz 2 magot, ha meg játszani akarsz visszatolod. De jó lenne egy nekem is... :U

(#227) bnss válasza ThaBoss (#226) üzenetére


bnss
veterán

Már most is elég kedvezőtlen árak vannak használt VGA front - legalábbis az eladó szemszögéből.

Nem rossz a 17,5×200@1,25V egyáltalán. :) Viszont nálam 3,3GHz@1,325V beton stabil, viszont a 3,4GHz-hez már kíván több feszt - sajnos. Egyelőre "csak" három mag fut, a negyedik nincs kitesztelve teljesen, addig pedig csak esetleges hibaforrás.

No úgy néz ki a hangkártya sehogy sem akar működni, elválni látszanak útjaink.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#228) ThaBoss válasza bnss (#227) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Bizony! A VGA piac nem egy kifizetődő dolog. Egyes kártyák 3-4 hónapon belül elveszítették az eredeti áruk felét...

Akartam is kérdezni, hogy ugye magosodik a CPU-d? Az alaplapod simán viszi?

A Xonar-t sajnálom, pedig nagyon jó kártya...

(#229) bnss válasza ThaBoss (#228) üzenetére


bnss
veterán

Ebben az alaplapban még nem próbáltam, de XS-en olvasottak alapján minden gond nélkül működnie kell. Valamelyik nap kipróbálom, hogy mi a helyzet ilyen téren. Ez még az előző lapommal készült: [link].


A Xonar valószínűleg megy az aprók közé, semmi értelme, hogy itt álljon. A Supportra várhatok... :N

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#230) ThaBoss válasza bnss (#229) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Kiváló eredmény :C Megy az többet is! :DDD

Azért próbáld meg még az a kártyát, nagy kár lenne érte...

(#231) bnss válasza ThaBoss (#230) üzenetére


bnss
veterán

Valószínűleg, csak tesztelni kellene. Az előbb volt két érdekes hibajelenség, kétszer is, amikor a VGA-nak számolni kellett, kikapcsolt a monitor egy másodperce, aztán vissza. Azt hittem, hogy a tuning volt sok, de nem, mert a programok futottak tovább. No szép, tényleg meg vagyok átkozva. :N

Már elég sokat próbáltam a hangkártyát, belefáradtam.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#232) ThaBoss válasza bnss (#231) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Érdekes... De ez csak nem az alaplap hibája. Meg még a driverek és szoftverek nagyrésze is kiforratlan ehhez.
Valószínűleg egy 4 magosítható 550 BE tulajdonosa leszek, ha majd kipróbáltad az ACC-t, írd meg kérlek miket állítottál a BIOS-ban és persze annak a verzióját. :R

Elhiszem, hogy belefáradtál. Ha esetleg 11. ker körül járnál mostanság, szívesen látlak nálam, és még egy próbát tehetünk az én lapommal is, hátha... ;)

[ Szerkesztve ]

(#233) bnss válasza ThaBoss (#232) üzenetére


bnss
veterán

Friss XP mellett a dxdiag egyik tesztje kiakasztotta a 9.8-as Catalystet, 9.6-ot raktam vissza, de csak a VGA drivert cseréltem, nem volt driver cleaner sem. Elég bosszantó hiba, remélem sikerül orvosságot találnom rá.

Este megnézem, hogy mi sül ki a négy magosításból, maga a beállítás nem tnik bonyolultnak, ACC bekapcsol, és megjelenik az Unleashing mode, amelyet szinzén engedélyezni kell - alapértelmezetten enabled. 0403-as BIOS-t használom jelenleg.

Nagylelkű ajánlat, lehetséges, hogy arra keveredem szeptember hónap első felében. :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#234) ThaBoss válasza bnss (#233) üzenetére


ThaBoss
senior tag

És a HD4200-hoz kiadott első pakk, a 9.7-es? Azzal is gond van? Ha nincs más megoldás, akkor kombinálni kell a verziókat, ahogy tetted, végülis ha úgy is működik... gond nem lehet :)

Köszönöm, majd várom hogy sikerült. Én is ezt a biost használom, de elővigyázatosságból van egy 128MB-os pendrive-om, amin csak az eddig kiadottakat tárolom. Gigabyte lapom óta csinálom ezt. Ott volt 1-2 beta változat, amik jók voltak tuninghoz, de egyéb instabilitási gondjai akadtak. Azért jól jött, mikor mire volt szükség :DDD

Gyere nyugodtan, találunk valami megoldást! Kár lenne azért a jó kis hangkártyáért :K

[ Szerkesztve ]

(#235) bnss válasza ThaBoss (#234) üzenetére


bnss
veterán

Újratelepítettem a 9.8-as Catalystet, természetesen előtte .NET frissítés, és Driver Sweeper is futott. Most is előfordult, hogy egy pillanatra kikapcsolt a monitor.

Sajnos tegnap elmaradt a négy magosítás, mai nap ki fogom próbálni, az eredményt pedig közlöm itt. Én is el szoktam menteni a BIOS fájlokat, biztos ami biztos alapon. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#236) ThaBoss válasza bnss (#235) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ha drivertelepítés közben kapcsolt ki 1 mp-re, akkor az természetes. Ugyanúgy a villódzás és az alacsony felbontás használata is velejáró lehet. Csak a driver lövi be magás és az eszközt, nem kell megilyedni tőle.

Kiváncsian várom :R
Azóta, mikor a Gigabyte-hoz jöttek a frissítések, volt 1-2, amelyik csak fél napig volt fent, de sikerült megkaparintanom. PCI-E instabilitási gondja voltak, diszkrét VGA-val fagyott/újraindult a gép, de IGP-vel nem volt baj. Viszont ezzel a vacak biossal tudtam akkor legmagasabbra emelni a buszsebességet (250-körül kidobált ezzel a biossal meg 273-ig elment).
Így elkezdtem töltögetni a biosokat, mert mindegyik jó lesz valamire, meg másrészt sok olyan van, ami instabil, de bizonyos helyzetekben/opciókban kiváló.

(#237) bnss válasza ThaBoss (#236) üzenetére


bnss
veterán

Nem driver telepítéskor történik mindez, az természetes, hanem használat közben. Igyekszem megoldani. :)

Az viszont tetszik, hogy tuning mellett is működik a C'n'Q, szépen visszaveszi a processzor sebességét és a feszültséget is, nem kell 3rd party szoftver ehhez. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#238) ThaBoss válasza bnss (#237) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Az már így egészen más. Sok sikert, csak meglesz az a hibaforrás.

Igen, működik. Ennek én is nagyon örülök. Gigánál ha valamihez hozzányúltam a Biosban, már nem működött egyáltalán. Itt működik rendesen :C És még Express Gate alatt is!
Közben eljutottam odáig, hogy tettem egy kísérletet ACC-vel. Nagyon tetszik az új bios funkciója (az elsőben még nem volt), hogy meg lehet szabni neki, az ACC hány magot használjon és azok közül is melyiket. Tehát ha beszerzek egy B50 procit, akkor használhatom 2-3 vagy 4 magosként, annak függvényében, hogy mit akarok csinálni. És a 3 magnál is beállítható, hogy 1 és 2 magokon kívül a 3-at vagy 4-et akarom bekapcsolni :))
Ja és beigazolódott fixre, hogy az enyém csak 2 magos. Pedig a POST alatt kiírta hogy X4 B50 :O

(#239) bnss válasza ThaBoss (#238) üzenetére


bnss
veterán

Négy magosítás jelentem működik: [link]. ;) Elsőre kicsit meglepődtem, amikor a Save-re nyomtam a BIOS-ban, mivel kikapcsolt pár másodpercre a PC, aztán elindult szépen négy maggal. Miután kikapcsoltam a negyedik magot, szintén volt egy ilyen leállás. Ez a sajátosság csak nálam mutatja magát, vagy Nálad is?

A hiba forrása is megvan - remélhetőleg -, úgy néz ki, hogy a 9.8-as Catalyst okozhatja, kipróbálom majd a hotfixet.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#240) frame>24 válasza bnss (#239) üzenetére


frame>24
addikt

Az bitang! :D
Ilyen "mélyrehatóbb" átállítások esetében nálam is volt, hogy a PC leállította magát, aztán újraindulás után oké volt. (visszaállításnál szintén), az egyébként még a Foxconn deszka volt.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#241) ThaBoss válasza bnss (#239) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Oh, igeeen! :C Na jól van, működik, ráadásul a friss biossal, kiváló!
Nálam is "gondolkodik", előtte is és utána is, ugyanúgy, mint ahogy írtad.
Viszont az én próbálkozásom a 4 magosításra elég ilyesztően végződött.
Nálam nem plusz magok jöttek, hanem mentek :DDD
Minden érték Auto-n volt, és miután beletörődtem, hogy fix 2 magos újraindítottam a gépet és neteztem tovább. De furcsán sokat fogyasztott a gép. 30W-al többet, mint máskor. CPU-Z-t elindítottam, és az egyből megadta a választ. A furcsaságok: auto-n 1,4V fesz, 1600MHz, 1 core / 1 threads :Y Besz@rtam hirtelen...
De csak egy apró figyelmetlenség volt, CMOS reset megoldotta :DDD

Ha van hotfix, akkor mindenképpen érdemes feltenni. Ja és nálad GPU-Z mit lát a HD4200-ból?

(#242) bnss válasza frame>24 (#240) üzenetére


bnss
veterán

Eddig csak ezt az egy állapotot volt időm kicsit nyúzni, még a régi alaplapommal. Itt még a memóriákat is be kellene állítani, azzal is lehetne még finomítani a rendszert. :)

Azért lepett meg a leállás, mert eddig ilyet nem tapasztaltam, az MSI-re jellemző volt, hogy ilyenkor hajlamos volt kicsit többet "gondolkozni" a POST előtt.

ThaBoss: egy maggal többet evett, mint kettővel? Az szép! Nem tudom, hogy mit lát a GPU-Z a HD4200-ból, mert van egy PCIe VGA, ami az elsődleges megjelenítő. Viszont ha fontos lenne tudnod, akkor holnap kiszedem egy körre a PCIe VGA-t, és megnézem GPU-Z-vel az IGP-t.

A CPU-Z viszont SB750-nek írja az alaplapot, gondolom majd javítják ezt a bugot.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#243) ThaBoss válasza bnss (#242) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Aha. Egy maggal ment, de jóval több feszen (1,4V). Nálam a CnQ állapot fixálva van, vagyis a gép állandóan 800MHz-en megy (200x4). Ezért volt az a 30W különbség :)

Ha diszkrét kártyád van, akkor ne vedd ki ezért. Csak kíváncsi lettem volna, mert GPU-Z 0.3.4 alig akar elingulni, ráadásul ha megy akkor 1 perc után kifagy, még egy screenshotot sem tudok csinálni.
Rendesen felismeri, hogy HD4200, hogy 667MHz a Sideport és 500 a Core, de a pillanatnyi értékeket -1 nek írja. AMD Overdrive a GPU sebességét látja, 200MHz körül írja, de változik 200-225 intervallumban.

CPU-Z nálam is SB750-nek látja, majd javítják a következőnél... :)

(#244) Csete


Csete
csendes tag

Sziasztok!
Egy Asus M4A78 (AMD 770/SB700) lapot,
AMD Phenom II X2 550 Black Edition CPU (sAM3) BOX processzort és
2db Kingmax 2GB DDR2 RAM 1066MHz memoriát
terveznék venni, a meglévő Asus GF 8800GT VGA-m menne bele egyenlőre.
Kérdésem hogy a VGAmnak lenne e vele valami inkompatibilítási problémája, ill ez így megfelelő összepárosítása e a hardwereknek?
Vagy ha olyan lapot választok, amelyiken van ATI integrált kártya, attól még az Nvidia vígan muzsikál? (gondolom igen)
Vagy inkább valamelyik N78-as (Asus M4N78-AM , NVIDIA GeForce 8200 chipset) szériát válasszam?
Van valakinek ezekkel tapasztalata?
Vagy van aki mást ajánl, hasonló árban?
Válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#245) ThaBoss válasza Csete (#244) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nos a chipsetnél mindegy mit teszel bele, ATI-t vagy NV-t, csak akkor számít igazán, ha CF-et vagy SLI-t akarsz összehozni.
Személy szerint én azon az állásponton vagyok, hogy legyen olyan a chip, mint a VGA.
Ettől még működik egyik a másikban, de talán jobb az ugyanolyan felállás.
Ha van integrált VGA, attól még simán hasít a 8800-ad. Viszont dobj egy linket, hogy melyik változatról van szó.
De hosszútávon jobban jársz az ATI chipsettel, főként olyanokkal, mint 780G/785G/790GX, mert jól jön az IGP, ha nincs/rossz a VGA :)

[ Szerkesztve ]

(#246) Csete válasza ThaBoss (#245) üzenetére


Csete
csendes tag

Nos alapból [erre M4A78ra ] gondoltam, de mivel később , 1-2 hónap, vennék ATI kártyát (pl. HD4850 OC) ezért gondoltam lehet jobb volna (főleg amit te is irtál, ha esetleg elromlik a meglévő) ATI IGP pl. [M4A78-VM].
Így szerintem a Nvidia chipset-est kilövöm.
Esetleg az [M4A785D-M Pro] még jobb választás lehet? Nagy árkülönbség nincs, IGP erősebb ebben.
Viszont nem értem hohy a M4A78 és az M4A78-VM összehasonlításánál látom hogy a -VM verzióba van IGP és újabb chipset (?) mégis olcsóbb. Igaz csak 2 memoria foglalat.
Köszönöm a segítséged eddig is.

[ Szerkesztve ]

(#247) bnss válasza Csete (#246) üzenetére


bnss
veterán

Jelenleg IGP-s alaplapból a best-buy az Asus M4A785TD-V Evo, amit ThaBoss és én is használunk.

Egy-két hónap múlva valószínűleg elég olcsón fogsz 4850-hez jutni, sőt, valószínűleg 4870-hez is nagyon baráti áron lehet majd hozzájutni. Elméletileg a hónap végén (22-én) startol a HD5xxx széria, 10-én van bemutató - ha emlékeim nem csalnak. Ezek majd valószínűleg rendesen átrendezik a VGA piacot, legyen az új vagy használt kártya.

ThaBoss: érdekes, hogy sikertelen mag feloldás után ilyen módon indul el a CPU. A GPU-Z-t megnézem Neked valamelyik nap.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#248) ThaBoss válasza Csete (#246) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Szerintem mindenképpen érdemes olyan lapba beruháznod, ami IGP-vel szerelt, főleg, hogy mint írtad VGA csere előtt állsz. Jól fog jönni, ha a 8800GT-t eladod, de még nem tudsz hozzájutni a kiszemelt kártyához.
Mindenképpen 785G chipsetet ajánlom! Fejletteb technikát használ, mint a többi M4 alaplap, mint a működő Powerplay, DX10.1-es IGP (jól jön Win7-hez) és a többi...
Az M4A785D-M jó alaplap, de érdemes megfontolni, amit Bon3ss is mond. Sajnos ahhoz az EVO-hoz memória és CPU cserével is számolni kell, de minimális pluszpénzért jobb deszkát kapsz. Eleve VRM hűtős, ami nagyon jó szolgálatot tesz CPU tuningnál, az IGP mellett még 128MB DDR3 is van, amit tuningolhatsz 1333MHz-től felfelé és amiért én is mellette döntöttem: a SATA csatik nem zavarnak be semmilyen eszköznek/VGA-nak :)
De ha a DDR2 memójaidtól és a CPU-dtól nem akarsz megválni még, akkor M4A785D-M PRO ami neked kell. A lényeget tudja, amit egy M4-nek kell.
M4A78 és a VM között sok kis különbség van, bár a VM-nek modernebb északi hídja van, ami IGP-s, de csak 2 DIMM van és mATX. Azokat felejtsd el szerintem, és válaszd a 785G-s lapokat ;)

Bon3ss: nagyon kemény hogy 1 maggal 1,4V-on ráadásul butítva többet fogyaszt, mint 2 maggal CnQ-val :N Szerencsére nem történt gond, csak ilyesztő volt elsőre. GPU-Z-t megköszönöm :R, nálam nagyon szaggat és befagy. Csak azért érdekelne a dolog, mert van egy olyan sejtésem, hogy az oprendszerem tropa (ideiglenes "netezős" XP sp2).

(#249) Csete válasza ThaBoss (#248) üzenetére


Csete
csendes tag

Tehát ha azt az EVO-t veszem mindenképpen csak DDR3 memória a jó... (és abból van valami specifikus kívánsága a lapnak? Mert ugye abból is van rengeteg) Esetleg ajánlasz valami beváltat? (Szintén best-buy -t :) )
Az AMD Phenom II X2 550 Black Edition CPU (sAM3) BOX proci gondolom megfelelő ebbe is.
Amúgy köszönöm a tippet és a sok segítséget.

(#250) ThaBoss válasza Csete (#249) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Igen, ha EVO-t vennél, akkor még DDR3-at is kellene cserélni bele, ami nem olcsó mulatság, de hosszútávon jobb befektetés :K
Specifikus kívánsága a lapnak annyi, hogy 1600MHz-es ramokat tehetsz bele, de "busz-tuningal" 1800-on is mennek. Illetve beletehetsz gyorsabbat is, majd SPD szerint butítja magának (pár külföldi tesztben i7-hez való 1800-2000MHz-es TRI-KIT-ekkel tesztelték és működött, persze csak 2 modullal). Sajnos, mint a legtöbb ASUS, ez is utálja a Geil memókat (pedig jó áruk van és tuti ramok), de viszi a legtöbb OCZ-t (1,9V-osat is) és jobb ramokat.
ezen kívül semmi más nagyobb kívánsága nincs, csak hátra kell dőlni és élvezni amit ad :DDD.
Ja és ugyebár AM3-as, így csak és kizárólak ilyen cuccok mennek bele. A Phenom II X2 550 Be nagyon jó ebben a lapban, én is azt használom és kiváló! Esetleg ha vennél egyet, akkor engedelmeddel ajánlanám ezt, nagyon jó proci sok garival, jó áron, megbízható eladótól :B
Ha bármi kérdésed lenne még vagy több részletre vagy kíváncsi, akkor ne tarstd vissza ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.