Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) job- válasza ThaBoss (#1550) üzenetére


job-
tag

Igen, fejleszteni én is tervezek majd, de szerintem már a bűvős "G34"-re. :K (na ezek ütösek lesznek)
Remélem, hasonló elrendezésbe és minőségbe mint most a "79T-Deluxe"
:R

(#1552) ThaBoss válasza job- (#1551) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Én még annyira előre nem tervezek! :D

(#1553) bnss válasza ThaBoss (#1548) üzenetére


bnss
veterán

Tekintve, hogy Magyarországon vagyunk, az az induló ár lesz 35-40k is...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1554) ThaBoss válasza bnss (#1553) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem kizárt! Itthon elég sok a befolyásoló tényező... :(

(#1555) miresz válasza ThaBoss (#1536) üzenetére


miresz
veterán

Hát igen a VIA-val már tényleg leállhatnának! Kereshetnének már valami jobb audio chipet a lapokra.(mondjuk inkább realtek-et)Én eddig meg vagyok elégedve az asusal,csak ezt a VIA-t felejtsék már el.

(#1556) ThaBoss válasza miresz (#1555) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nemrég beszélgettem egy kollégával Steam-en, akinek pedig bejön ez a chip...
Nekem személy szerint még a butább (5.1) Realtek a régi 780G Giga lapomon is jobban szólt, mint ez, ráadásul mostanában hülyül a drivere, illetve a VIA HD Audio Deck. :N
Legnagyobb különbséget a mikrofon hangján lehet észrevenni, ég és föld, ennél bármi jobb.

(#1557) job- válasza miresz (#1555) üzenetére


job-
tag

Nekem nincsen bajom a VIA-val, pláne ha optikán küldöm az erősítőt.
Szerintem analógban is szép hangja van (a sokol-hoz képest) :DD

(#1558) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!
valaki tudna segíteni az ügyben , hogy mikor feltelepítem csak a windows 7-et akkor más progit még nem, akkor az óra gyorsabban jár, smilyk gyorsabbak, egérrel hiába kattintok 2x nem lép be sehova csak enterrel, interneten a hirdetések olyan gyorsan mozognak, letöltésnél nem a valós sebességet mutatja stb
ez mitől van? esetleg tutira rossz az alaplapom, tehát garisztatnom kellene? vagy bios beállitási hiba? vagy valaki irta még ph-n de nem találtam meg sajna :W hogy a cd-ről amit adtak hozzá nem kell valamit feltenni mert akkor ütközés vagy már nem is tudom h mi lesz.....!

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1559) job- válasza Bálint85 (#1558) üzenetére


job-
tag

Szia!
Szerintem a cd-nek nincsen összefüggése, inkább win7-re gyanítok.Amennyiben alaplap, Bios reset, vagy bios frissítés megoldhatja a problémát, ha nem akkor az időjel generátor (kvarc) sérült a lapon, ez esetben tényleg gari. (ha sérűlés nyoma nincsen a lapon, mert ezt okozhatta egy nagyobb fizikai behatás, pl. leejtették a lapot)
De ha az alaplapi kvarc rosszalkodik, akkor a bios-ba az ídő is bizonytalanúl jár és akkor vele együtt minden, hisz instabil lessz a rendszered.
Ha csak a win7 alatt csinálja, virus is lehet.

(#1560) Bálint85 válasza job- (#1559) üzenetére


Bálint85
senior tag

a lapot én nem ejtettem le 100% a héten raktam össze a gépet, és nem karcoltam meg semmit, 501- bios volt fent alapbol és feltettem a 602-est hátha segít rajta de nem :W
az időjel generátor hol található a lapon egy rajzot bedobnál ide lécci és karikázd be :R
biosban normálisan megy az idő, nem siet ott, csak windowsban!

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1561) job- válasza Bálint85 (#1560) üzenetére


job-
tag

Rajzot sajna nem tudok neked perezentálni, a kvarc csipp megjelőlésével, de ha jól gondolom több is van rajta.
Kiváncsi vagyok a bios órajeleire, mit látsz.

ThaBoss kollégának ugyanilyen lapja van, hátha találkozott már hasonló problémával. (bár ez elég egyedi szerintem)

(#1562) job- válasza Bálint85 (#1560) üzenetére


job-
tag

Most látom mit írtál, akkor a deszkának semmi baja, vaszleg win hiba, vagy vírus! :K

(#1563) Bálint85 válasza job- (#1562) üzenetére


Bálint85
senior tag

win 7 ben van benne a virus a telepitő cd-ben? de a nod nem jelzi ki h virus lenne nálam!

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1564) ThaBoss válasza Bálint85 (#1563) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Csak attól függ, hogy milyen Win-t használsz (honnan való).
De szerintem kizárható, hogy a telepítő lenne vírusos, kivéve ha valamilyen moddolt Win7 lemezed van.

(#1565) job- válasza Bálint85 (#1563) üzenetére


job-
tag

Nem, nem hiszem. Rakj fel egy CPU-Z-t és ellenőrizd az órajeleket, ha ott minden a gyári adatok alapján fut, szerintem csak szoftver - driver okozhatja.
Amennyiben vírusra gyanakszunk, probálj meg egy "kaspersky"-t, hátha az talál valamit.
Nekem win7 64 ultimate van, nem találkoztam még hasonló hibával.
Lehet, hogy van valami nyűgje a tiednek. Véleményem szerint a win7-nek egészen jól sikerültek a frissítései, próbáld felrakni őket, hátha kijavítja a hibát.
Az alaplap vezérlőit gondolom telepítetted, az ASUS lapjáról.

(#1566) Bálint85 válasza job- (#1565) üzenetére


Bálint85
senior tag

most azért csak 800mhz muata mert leveszi az energiamegtakaritás 3100mhz-rol de ha megterhelem pl. everestel akkor 3100mhz mutat
az alaplap vezérlőit telepítettem de akkor is rossz
cpu-z csak 1 magot jelez ki nem 2-nek kellene ott lenni? a +2 magot nem aktiváltam pedig 100% h mennek mert ugy vettem Zé_mestertől h letesztelte h mind a 4 mag megy e

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1567) job- válasza Bálint85 (#1566) üzenetére


job-
tag

Gondolom EPU vagy más energiatakarékos üzemmód mellet mért eredmény, de ez tökéletesnek tűnik.
Az alaplap hibáját 99%-os an kizárhatjuk. :R

(#1568) Bálint85 válasza job- (#1567) üzenetére


Bálint85
senior tag

hála isten!
most megprobálom felrakni a win xp-t , hogy ott is siet e az óra!

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1569) job- válasza Bálint85 (#1566) üzenetére


job-
tag

"CORES 2" két magot látja egy prociba.
A proci "fül" fizikálisan 2 vagy több db processzor használatakor bújik elő.
Pl. a 8 magos procinál, ahol egymás mellett egy lapon fizikálisan 2 db 4 magos proci van.

[ Szerkesztve ]

(#1570) bnss válasza ThaBoss (#1554) üzenetére


bnss
veterán

A legfőbb probléma azzal a bizonyos magyar mentalitással van, hogy újdonság, plusz x százalék hasznot lehet lehúzni azon, aki a megjelenés után nem sokkal vásárol...

job: még jó, hogy optikán keresztül nincs probléma a VIA chippel, szerencsére ehhez nem sok köze van. Az analóg kimenet brutálisan nagy alapzajjal üzemel, egy valamire való fülessel használhatatlan. (Legalábbis számomra, pedig nem vagyok white-fülű.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1571) job- válasza bnss (#1570) üzenetére


job-
tag

Igen, sajna analógon nálam is nagy az alapzaj.

(#1572) Bálint85 válasza job- (#1569) üzenetére


Bálint85
senior tag

bios reset-el sem jó

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1573) job- válasza Bálint85 (#1572) üzenetére


job-
tag

Szerintem nincsen god a deszkával.

(#1574) ThaBoss válasza bnss (#1570) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Igen, sajnos ez igaz általánosságban, minden egyéb eladható termékre is. :(

szerk: és szolgáltatásra is (lásd net, telefon, stb...)

[ Szerkesztve ]

(#1575) Bálint85 válasza job- (#1573) üzenetére


Bálint85
senior tag

hiába tettem fel a win 7 frissítéseket akkor sem jó!

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1576) Bálint85 válasza job- (#1573) üzenetére


Bálint85
senior tag

win xp-ben jó minden :C

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1577) ThaBoss válasza Bálint85 (#1576) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Hmmm... milyen Win7-et is használtál?

(#1578) Thrawn válasza ThaBoss (#1577) üzenetére


Thrawn
félisten

Biztos valami Windows SuperSeven Timewarp Edition :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1579) ThaBoss válasza Thrawn (#1578) üzenetére


ThaBoss
senior tag

:DDD vagy Back To The Future Edition...
De még ilyet nem hallottam, ami pörgeti az időt ennyire :N

[ Szerkesztve ]

(#1580) #41133696


#41133696
törölt tag

A VIA-s drivert célszerű feltenni ? Nekem X-FI XtremeMusic hangkártya van a gépben, szóval abszolút nem használom, és az ASUS oldalán van Audio Driver, de a feladatkezelőben nincs feltüntetve más hangeszköz, még driver nélkül sem.

(#1581) ThaBoss válasza #41133696 (#1580) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Jó messzire kerüld el, ha van rá lehetőséged! :K
BIOS-ban is tiltsd le a VIA-t, hogy ne legyen gond.

Annyira nem szörnyű az a VIA, mint amennyire áradozok róla, de ha már ott az X-Fi-d, akkor csak azt használd mindenképpen!

[ Szerkesztve ]

(#1582) #41133696 válasza ThaBoss (#1581) üzenetére


#41133696
törölt tag

Van Nekem itt olyan a BIOS-ban, hogy Alternate VID, ez AUTO-ra van állítva, ezt tiltani kell ? Van mellette egy 3850-es VGA.

Alatta Internal Graphics, ez így gyári alapértelmezettként van beállítva

Utána AMD 785 HDMI Audio jelenleg Enabled, gondolom ez Disabled-re célszerű

Illetve HD Audio Controller ez is Enabled jelenleg, gondolom ez is Disabled-re.

Csak azért kérdezek ennyit , mert jobb biztosra menni, és nem akarok szívni vele :)

(#1583) #41133696


#41133696
törölt tag

Még egy dolog eszembe jutott Speedfan-t használok, és az egyik szenzort ahogyan a szomszédom alaplapján is -128 foknak látja, ezért az elől az érték alól kivettem a pipát. Van rá mód, hogy mind a négy magnak külön mérje a hőmérsékletét ?

Mert 939-es 4200+ -os X2-nek mérte magonként.

(#1584) job- válasza Bálint85 (#1576) üzenetére


job-
tag

Akkor minden ok. :R

(#1585) job- válasza #41133696 (#1583) üzenetére


job-
tag

A" speedfan" nem túl jó választás, sok esetben valótlanok az értékek amit mér - ír. :N
Inkább "Everest ultimate" a javaslatom. :K
(azt is csak akkor ha nincs ACC)

[ Szerkesztve ]

(#1586) ThaBoss válasza #41133696 (#1582) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Primary Video Controller: (GFX0-GPP-IGFX-PCI),
Internal Graphics Mode: disabled,
AMD785 HDMI Audio: disabled.
HD Audio Controller: disabled.

[ Szerkesztve ]

(#1587) Bálint85


Bálint85
senior tag

ja kösz srácok a segítséget :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1588) job- válasza Bálint85 (#1587) üzenetére


job-
tag

:R :R

(#1589) bnss válasza #41133696 (#1582) üzenetére


bnss
veterán

A VID ezt jelenti: [link].

Thrawn: nem rossz, csak nem a Discovery kiadása? :)

ThaBoss: én azért reménykedem, hogy egyszer szebb világ lesz Európa ezen részén is. :K

---

"Mókás" helyzet, hogy ha minden alapbeállításon van a BIOS-ban, akkor pl. a Dirt 2 tökéletesen fut, ha beállítom a fontosabb dolgokat - tuning, stb. -, akkor úgy akad, mintha képregény lenne. Ha affinitást állítok, nulladik mag kilőve, akkor a játékmenet folyamatos, csak amikor az éppen adott pályára várok, vagy épp a menüre, olyan, mint fagyás lenne. Hosszabb gondolkozás után folytatja a dolgát, ha nem akad le megint ennyi időre. Nem értem, miért van ez. Ennyire elfelejtettem volna a tuningolást?! Lehet...

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1590) ThaBoss válasza bnss (#1589) üzenetére


ThaBoss
senior tag

ÁÁÁ, majd a 3. világháború után talán rendeződik a helyzet... :(

Csak nem felejtettél el. Lehet valami beleszólt (EPU, CnQ, C1E). Dirt 2 elvileg képes kihasználni a több magot. Lehetséges volna, hogy az L3 cache miatt? Mert míg két magon tolod, az L3 két felé oszlik, 4 maggal pedig 4 felé, így a magok kevesebb cachehez jutnak ACC alatt. Lehetséges lenne? Csak tippelek... :B

(#1591) bnss válasza ThaBoss (#1590) üzenetére


bnss
veterán

EPU nincs telepítve, CnQ és C1E ki- és bekapcsolva is változatlan a helyzet. Negyedik mag csak teszt erejéig volt aktiválva, a mindennapi életben nem használom. Nem létkérdés, mert hétvégente van időm egy kicsit lazítani, max. sörözésre váltok. :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1592) ThaBoss válasza bnss (#1591) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Akkor passz. Nálam nincs ilyen gond, pedig ugyanígy járok el.
Ritka alkalmakkor kapcsolom be a 3/4. magot, attól függ mire is kellene. Tuning sincs nagyon, azt is inkább két maggal és csak alapfeszen. Lazítás szintén hétvégén, a sör meg már itt van a kezemben... :D

(#1593) bnss válasza ThaBoss (#1592) üzenetére


bnss
veterán

Lehet, hogy a grafikus beállításokban néztem el valamit, letiltottam az IGP-t, illetve Primary Video Controller-t állítottam át. Lehet, hogy itt a bibi.

Ezen a héten már nincs alkoholizálás több okból sem... :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1594) #41133696 válasza ThaBoss (#1586) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az Internal Graphics Mode- nál nincs disabled nálam.

(#1595) ThaBoss válasza bnss (#1593) üzenetére


ThaBoss
senior tag

De azért szaggatott volna annyira? Kísérletezz vele, hátha az a gondod...

Sajnos én is le vagyok tiltva, ma estére van 2 doboz söröm, aztán 1 hétig csend lesz. ' hét múlva meg majd asszonynak lesz szülinapja, majd akkor koccintunk egyet (2,3,4, n+1) ;]

GoodSpeed: Chipset / Internal Graphics / Internal Graphics Mode (disabled, UMA, Sideport, UMA+Sideport)
ilyennek kellene lennie.

(#1596) #41133696 válasza #41133696 (#1594) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Másik kettő-t viszont sikeresen disabledre sikerült állítani.

A Primary Video Controller beállítást is ellenőriztem, úgy van ahogyan Írtad.

Az EPU-t van értelme feltenni Windows 7 -re?

Plussz egy kérdés. Az XP utáni OS-ekben a hibernálást leváltotta az alvó állapot, ezt nagyon szeretem, lehet, hogy nagyon lama kérdés, de szabad mondjuk egész éjszakára ebben az állapotban hagyni a gépet ? Ilyenkor ugyanis a rendszer éberségi állapotban van, ami azt jelenti, hogy ventilátorok nélkül, de több áram van a CPU-ban mint kikapcsolás esetén.

(#1597) ThaBoss válasza #41133696 (#1596) üzenetére


ThaBoss
senior tag

EPU-nak is van értelme, pár W-al kevesebbet is fogyaszthat a gép, hosszútávon megérheti.

Készenléti állapotban is van pár W fogyasztása a gépnek, áram alatt van a rendszer. Fene tudja, hogy használ-e neki vagy sem, én néha ha már lusta vagyok elmenni a gépig, ha lejárt a film, távirányítóval alvásba küldöm, reggel pedig felébresztem. Eddig nem volt gondom vele, bár az újabb BIOS sem árt hozzá, amivel pontosan egy ilyen alvós-visszatérős bugot javítottak.

(#1598) job- válasza #41133696 (#1596) üzenetére


job-
tag

Én mérem a gépem felvett teljesítményét, nekem win7 64 ultimate van, energia gazdálkodási sémák bekapcsolva 200W körűl alap állapot. Alvó állapot 7W, kikapcsolva 5 W.

(#1599) #41133696 válasza ThaBoss (#1595) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jelenleg nála, így néz ki :

[link]

(#1600) job- válasza ThaBoss (#1597) üzenetére


job-
tag

Én is használom az alvó állapotot, de kezdek leszokni róla, mert van hogy éjjel többszőr is felébred belőle.
Még nem felytettem meg, mi okozza, ha esetleg van rá ötletetek, szívesen veszem. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.