Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Oliverda válasza Male (#1000) üzenetére


Oliverda
félisten

Az már régen rossz ha 1T-n nem megy stabilan...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1002) Male válasza Oliverda (#1001) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet :) Nálam menne, csak nem lehet beállítani...

(#1003) gyiku válasza Male (#1000) üzenetére


gyiku
nagyúr

533-ra visszaosztva spd szerint 1333 7-7-7-20 1T.

hüllő

(#1004) Male válasza gyiku (#1003) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor jó az :) ...nade neked csak 2 modul van, nekem meg 4.

Nálam 1333 7-7-7-20-36 2T, 1.59V-on... most tesztelem 1T-re átdobva mit művel. (1.5V-on hibázott így egy pár óra Prime után) Viszont ez így macerás, mert csak az AMD Overdirveban tudom áttenni 1T-re.

Még CL6-ot lenne jó megnézni, hátha megy...
SPD-ben ezek vannak még:
1600 7-7-7-20-36 @ 1.8V
1600 7-6-6-28-36 @ 1.9V

Mit állítsak szerintetek, 1333 6-?-?-?-? ....1.65V fölé nem megyek semmiképpen, már akkor is rohadt forróak a memóriák. Vagy ez teljesen reménytelen?

(#1005) #41133696 válasza #41133696 (#999) üzenetére


#41133696
törölt tag

Erre valaki?

(#1006) Male válasza #41133696 (#1005) üzenetére


Male
nagyúr

ASUS oldalról chipset driver, ha használod az integrált hangkártyát, akkor még azt. Hálóhoz húz magától frissebbet. (Nomeg ha az integrált VGA-t használod, akkor persze ahhoz is kell a driver... az AMD oldalán van a frissebb, ebből inkább azt.)

Az ASUS-féle extra programokat szerintem nyugodtan kihagyhatod... (EPU-t nézegettem most fogyimérővel: terheletlenül kemény 2W-al evett kevesebbet a gép ha a max spórolásra állítottam, de lehet csak a mérő ingott meg :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#1007) #41133696 válasza Male (#1006) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#1008) bnss


bnss
veterán

Lehetséges, hogy garancia elé nézek az alaplappal, alig tudtam elindítani a PC-t, több HDD-vel is próbáltam, mindegyik hibátlan. Win indítóképernyőig nincs semmi probléma, aztán jön a "Konzisztencia szöveg"... (Még ki szeretném próbálni másik memóriával is, hátha a Phenom II IMC nem békélt meg a CSX modulokkal.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1009) gyiku válasza bnss (#1008) üzenetére


gyiku
nagyúr

en mar 1 cseren tul vagyok, azota am2+ a lapom dr2 sdrammal :DDD [link]

hüllő

(#1010) audi100td válasza gyiku (#1009) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az elsőnek mi volt a baja? :F

(#1011) bnss válasza gyiku (#1009) üzenetére


bnss
veterán

Everest hidegen hagy. Megkérdezhetem, hogy milyen típusú memória modulokat használsz?

Lehetséges, hogy lecserélem a "PH! tested" CSX kitet, valami kommersz cuccra, a tuningra úgy sincs időm mostanság, ill. manapság már jól jönne a 4GiB memória.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1012) gyiku válasza bnss (#1011) üzenetére


gyiku
nagyúr

kingston KHX1800C8D3K2/4G, 1800mhz cl8, [link]

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1013) Popec16


Popec16
csendes tag

Sziasztok !

Szerintetek ez jó alaplap? :Asus M4A78-AM
Szeretnék véleményeket kérni róla!
Kérhetnék árakat is hozzá ?(Örülnék ha minél olcsóban kijönne!)
Ja és még 1 kérdés Melyik lap ajánlott hozzá?
Köszönöm szépen ,és boldog karácsonyt mindenkinek!

(#1014) Male válasza Male (#1004) üzenetére


Male
nagyúr

No, 1333-on:

6-6-6-18 1.59V-nál: memtest hiba egy másodperc alatt. Ugyanez 1.65V-on:Microsoftos memtest szerint hibátlan, Prime95 alatt fél perc alatt hiba...

7-6-6-18 1.59V-on: egyelőre stabil mind memtest, mind Prime95 alatt, bár még csak két órája fut.

CL6-tal érdemes még próbálkoznom? Mire állítsam a többit, hogy stabil legyen? (1.65-nél több feszt nem szívesen adnék neki, mert nagyon forrósodnak... vagy picit menjen több azért, évek alatt sem lesz gond?)

(#1015) Male válasza Male (#1014) üzenetére


Male
nagyúr

No, elkiabáltam, 4 óra után hibát dobott... :(

(#1016) audi100td válasza Male (#1014) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha a stabilitás a legfőbb szempont, szerintem lődd be 7-7-7-20-ra, különbséget úgy sem fogsz érzékelni a gyakorlatban, kivéve ha olyan programo(ka)t használsz aminél sokat számít az alacsony időzítés.

(#1017) Male válasza audi100td (#1016) üzenetére


Male
nagyúr

Vissza is raktam arra :)
Videók vannak főleg... ott azért számít ahogy régebben mértem. Nade anyira azért tényleg nem sokat (Még a P4-es géppel, DDR-rel volt 15 perc a CL2.5 és a CL3 között).

(#1018) Popec16


Popec16
csendes tag

Az én kérdésemre is mondanátok választ pls? :))
Kösszi !

(#1019) gyiku válasza Popec16 (#1013) üzenetére


gyiku
nagyúr

ASUS M4A785TD- V EVO egy jo lap, itt jo aron is adjak, (bar jelenleg nincs nekik raktaron). itt egy kicsit dragabb, de masnapra megvan.

hüllő

(#1020) bnss


bnss
veterán

Ismét új BIOS érkezett az M4A785TD-V EVO-hoz:

0512 - changelogot még nem találtam a Support-on sem, majd Thrawn. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1021) Thrawn válasza bnss (#1020) üzenetére


Thrawn
félisten

[ 0512 ]
----------------------
01. Fix the issue that system may hang during POST when using SAMSUNG-DDRIII1333-2G (M378B5673FH0-CH9) memory which were produced during 43~44 week.
02. Fix the issue that ATI HD5850/5870 graphic card may be unable to be detected.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1022) bnss válasza Thrawn (#1021) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm!

---

Nem jöttem még rá, hogy néha - véletlenszerűen - miért állítja készenléti állapotba a monitort a VGA, illetve miért panaszkodik szinte minden indításnál a swap partícióra konzisztencia címszó alatt a rendszer, amikor hibátlan a meghajtó.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1023) Colos1 válasza bnss (#1022) üzenetére


Colos1
őstag

A HDD "hibád" nagyon piszkál... :B
Történt-e valami rendkívüli esemény, amikor elkezdett zaklatni? (Elsősorban áramszünetre gondolok.)
Engedted-e neki végig az ellenőrzést, és annak ellenére zaklat-e?
Melyik programmal ellenőrizted az állapotát?
Próbáltad-e formázni?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1024) bnss válasza Colos1 (#1023) üzenetére


bnss
veterán

Nem hiszem, hogy volt rendkívüli esemény - én alig használom a PC-t -, de nem jeleztek ilyesmit. Igen, végigment az ellenőrzés - nem is egyszer -, azóta már csak a swapnak szánt partícióra panaszkodik, a rendszerpartíciót békében hagyja (igaz, ezen volt egy töredezettségmentesítés). HD Sentinel-t használok, 100%-ot ad kondícióra és teljesítményre is. Formázni nem próbáltam, nem is szeretném, mert nincs időm az archiválásra.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1025) Colos1 válasza bnss (#1024) üzenetére


Colos1
őstag

A "swapnak szánt partíció" alatt azt érted, hogy erre áthelyezted a swap fájlt?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1026) bnss válasza Colos1 (#1025) üzenetére


bnss
veterán

Igen, a meghajtó elején van egy 5GiB-os partíció, amin a swap és a temp található. Bevált módszer, biztosan nem ez a hiba forrása.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1027) Colos1 válasza bnss (#1026) üzenetére


Colos1
őstag

Valóban nem lehet a hiba forrása, de én tennék egy próbát, hogy a swapfájlt visszateszem a C-re, amíg a vizsgálat lefut, mert ez belezavarhat a vizsgálatba, illetve a javításba. Ha ezek után is panaszkodik, akkor csak ennek a partíciónak a formázása. Ha ezek után sem jó, akkor már ketten nem értjük a hiba okát... :DD

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1028) Male válasza Thrawn (#1021) üzenetére


Male
nagyúr

Valaki feltette már ezt az újat? Command Rate végre állítható lett?

(#1029) Thrawn válasza Male (#1028) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem tudom, nekem másmilyen lapom van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1030) Male válasza Thrawn (#1029) üzenetére


Male
nagyúr

:)
Nem is csak neked szólt... csak lusta voltam leírni a verziót, stb., inkább válasznak írtam :B

(#1031) gyiku válasza Thrawn (#1029) üzenetére


gyiku
nagyúr

attol meg illene tudnod :P

hüllő

(#1032) Thrawn válasza gyiku (#1031) üzenetére


Thrawn
félisten

Tényleg!
Nem, nem lett állítható.

:DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1033) bnss válasza Colos1 (#1027) üzenetére


bnss
veterán

Visszaraktam, lefutott az ellenőrzés, de nem változott a helyzet. Azt hiszem egy komplett karbantartás megérett, remélem meg tudom ejteni a napokban. Köszönöm a tippeket!

Male: nem állítható, sajnos. Kap is ezért bőven a support fórumán az Asus - teljesen jogosan.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1034) Thrawn válasza bnss (#1033) üzenetére


Thrawn
félisten

Pedig csak poénkodtam, de bejött :O

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1035) Male válasza bnss (#1033) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!
Kapjon is... mégis menyiből állna ezt betenni??? Soha nem írtam BIOS-t, de egy automatikusan beállítódó értékre (memóriák számától-helyétől függően választ automatikusan ahogy olvasom a tapasztalatokat) beállítási opciót csinálni... ez akár 5 percbe is beletelhet...

Thrawn: A lottó számokkal nem akarsz hasonlót? :D

(#1036) Thrawn válasza Male (#1035) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem lottózok :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1037) Male válasza Thrawn (#1036) üzenetére


Male
nagyúr

Nem is neked kell... te csak beírod mi lesz ;]

(#1038) nebancsa válasza Male (#1035) üzenetére


nebancsa
senior tag

Főleg hogy más Asus lapoknál állítható (legalábbis az enyémnél). Lehet ezért írták rá a termékükre hogy evo :((

(#1039) gyiku


gyiku
nagyúr

pedig jo lenne biosbol allitani a command ratet, 2T es 1T kozt ~100 Mb/s difi van everest mem olvasasban 1666mhz cl8-on :U

hüllő

(#1040) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Hello!Egy Asus M4A78-AM alaplap megvasarlasat fontolgatom, valaki nemtud egy tesztet az alaplaprol?Win7 x64 alatt mukodik rendesen, Hang Hybrid Cross meg ilyesmi.Kossz elore is.

(#1041) gyiku válasza gyiku (#1039) üzenetére


gyiku
nagyúr

2T

1T

hüllő

(#1042) audi100td válasza gyiku (#1039) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát az nem egy nagy különbség, mindenesetre szánalmas ha ezt nem bírják belerakni a BIOS-ba. :(

(#1043) nebancsa válasza gyiku (#1041) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát ez tényleg minimális eltérés, nekem ennyi különbség lehet két mérés között is.

(#1044) Male válasza Ice_Man22 (#1040) üzenetére


Male
nagyúr

Hybrid Crossfire-t nem tudom... a hang biztos működik jól Win 7 x64 alatt.

gyiku: Közben én feladtam... Everestben van különbség, de most megnéztem, és amire nekem kell (videók), ott semmit nem hoz az 1T a 2T-hez képest.

(#1045) Ice_Man22 válasza Male (#1044) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Kocce!!!!Szepen az infot.Olvastam valhol, hogy a hang az nem mukodott jol, igaz meg az beta valtozatoknal.Acc van benne vajon?Mindenhol azt irja, hogy igen de az asus oldalan, hogy nincs.

(#1046) Male válasza Ice_Man22 (#1045) üzenetére


Male
nagyúr

Jah, itt a PH!-s egyik tesztben is az volt, hogy nem ment fel a driver (másik lap, ugyan ez a hangchip), de minden tulaj azt mondta, hogy semmi gond a driverrel simán települ, stb. ...és én is ezt tapasztaltam.

ACC: a chipset megvan hozzá, a BIOS-on múlik... nekem nem pontosan ugyan olyan lapom van, így erre nem tudok mit mondani. ASUS oldaláról húzd le a kézikönyvet, és lapozd át, ha tudja, akkor ott lesz a BIOS beállítások részen. Esetleg még az azóta kijött frissebb BIOS-ok listáját érdemes megnézni, hátha írják valamelyiknél, hogy bekerült az ACC.

(#1047) gyiku válasza Ice_Man22 (#1045) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha sb710 vagy sb750, akkor van benne, kulonben nincs.

hüllő

(#1048) terw


terw
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy van egy ASUS M4A785TD-V EVO lapom,és ennél a lapnál,hogy lehet a videokártya bus speed-ét 8x-ról 16x-ra átt állitani?

Válaszokat elöre is köszönöm.

Fel a fejjel,amig van.

(#1049) gyiku válasza terw (#1048) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem jw790gx-ed volt? :U

hüllő

(#1050) terw válasza gyiku (#1049) üzenetére


terw
csendes tag

Szia!

Csak volt :K ,már egy hónapja én is egy EVO lapot nyúzok.Amugy az elöbbi kérdésemre nem tudod véletlenül a választ?

Fel a fejjel,amig van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.