Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) job- válasza #41133696 (#1500) üzenetére


job-
tag

Az egy jó kis progi, de vigyázz vele, mert ha automatán hagyod, a win alól minden drivert töröl mit talál és akkor gubanc van.
Én jártam ezzel a progival így, Win7 alatt, utána nem indult a kártya, töltés alatt lemerevedett se előre, se hátra. Csak a visszaállítási pont segített.

(#1502) ThaBoss válasza #41133696 (#1500) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem egy utolsó dolog, de én úgy szoktam, hogy elindítom az ATI telepítőt, de nem installálok, hanem előbb eltávolíttatom vele, amit talál vagy fentvan. Nálam bevált, lepucolt mindent.

(#1503) #41133696


#41133696
törölt tag

Az ASUS oldalán lévő felajánlja a Nortbridge -hez való drivert, de az ATI AMD oldalál lévő Suite ezt a képet adja :

(#1504) #41133696 válasza ThaBoss (#1502) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most próbáltam ki, és nem talált semmilyen eltávolítható Catalyst összetevőt.

(#1505) job- válasza #41133696 (#1504) üzenetére


job-
tag

A Driver Sweeper-el próbáld, a CCC-nem fogja eltávolitani, a win alól. :N

(#1506) #41133696 válasza job- (#1505) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azzal meg az a gond, hogy csak az ATI Display Drivert listázza ki a Chipsetet nem :(

(#1507) job- válasza #41133696 (#1506) üzenetére


job-
tag

:F
Az alaplap része a chipset, ahoz tedd fel a legujabb drivert, ez nincsen szöges összefüggésbe a videókártyával. :N
Miután megvan, a Sweeper-el leveszed az ati cuccokat, és rányomod az új CCC-t, így működnie kell mindennek.
De legfeljebb 9-es verziót válassz! Én a 8-as javaslom. :K

(#1508) #41133696 válasza job- (#1507) üzenetére


#41133696
törölt tag

A laphoz külön nincs driver ha jól tudom, csak a chipsethez.

(#1509) ne_nezze


ne_nezze
aktív tag

van ám káosz...

nem lenne egyszerűbb a vezérlőpult - programok hozzáadása/eltávolítása menüből leszedni a catalyst cuccokat? a driver sweeper CSAK arra való, hogy az uninstall során esetlegesen visszamaradt szemetet törölje le.

ha a fenti műveletek megvoltak és újra is lett indítva a gép (célszerű a driver uninstall után IS és a driver sweeperes móka után IS) akkor jöhet a friss ropogós catalyst (game.amd.com). itt érdemes a külön-külön letölthető csomagokat választani. külön a display drivert, a ccc-t, az sb-drivert és így tovább. az az előnye, hogy a ccc-ből lehet magyart választani, háránya, hogy kb 20 kattintással és 2 perccel meghosszabbodik a telepítés.

ha mindegyik szükséges driver megvan akkor szép sorban lehet felpakolni és ha az utolsó is felmászott, lehet újraindítani a masinát.

ui: már jóideje kiokosították a catalyst csomagot, egyáltalán nem szükséges a fenti mókát eljátszani, csak telepíteni és kész. ha valamelyik driverből a friss csomag újabbat tartalmaz azt kicseréli, de a többit nem piszkálja.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#1510) job- válasza ne_nezze (#1509) üzenetére


job-
tag

Régebbi drivert, így nem tudsz visszatenni, vagyis én soem tudtam csak Sweeper-el.
Sem a programok törlése, sem a CCC saját uninstal-ja nem veszi le teljesen sajna.
Így a régebbi drivert, nem engedi feltenni.
Feltéve, ha egyre gondolunk.

De most már tényleg káosz van, miből is indúlt ki ez a téma kékhalál miatt? :F
Nem is biztos, hogy köze van egyálltalán a CCC hez, vagy driverekhez. :N

Ha jól emlékszem a ram beállítása után jöttek a kék halálok, akkor nem ott kéne keresni a hibát? :F

Ha valamit félreértettem, elnézést. :R

(#1511) job- válasza ThaBoss (#1502) üzenetére


job-
tag

Szia!
Kicsit más téma, hogy visszabillentsük a topicot hűen téma címéhez : ASUS M4A

Még idáig nem sikerült elindítanom az Express Gate-et, nem értem mi van, az alaplap könyve csak annyit ír róla, hogy a biosba tudsz állítani 3 paramétert, amit értek is, de ennek tudatába még egyszer sem tudtam indítani.
Ha van tapasztalatod, kérem segíts, hogy hogyan is van ez?

(#1512) Thrawn válasza job- (#1511) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt feltelepítetted?

ASUS Express Gate Lite Installer V1.4.4.2 for Windows 32/64bit XP & 32/64bit Vista & 32/64bit Windows 7.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1513) ThaBoss válasza job- (#1511) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Na kérlek, ez úgy megy, hogy van a driver CD-n (vagy ASUS-ról letöltve) ez az Express Gate. Telepíteni kell, mindegy hová, csak minimum 1,2GB szabad hely kell neki. Én USB-re toltam. Aztán mikor települt BIOS-ban bekapcsolod, és akkor majd automatikusan indul, persze ha éppen csatlakozik az az eszköz, amire feltetted.
Nagyon szuper, élesebb a képem és szebb a hangom alatta Skype-on, mint Win7 alól friss driverekkel... :)

[ Szerkesztve ]

(#1514) #41133696 válasza job- (#1510) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát már nem tudom ,hogy pontosan mit állítgattunk a RAM-okon kivül a BIOS-ban, szóval lehet, hogy kellene egy BIOS visszaállítás gyári alapállapotra, és utána csak a RAM-ot beállítani és kész :F

(#1515) job- válasza Thrawn (#1512) üzenetére


job-
tag

Igen. :R

(#1516) job- válasza ThaBoss (#1513) üzenetére


job-
tag

Akkor ez lehet a baj "persze ha éppen csatlakozik az az eszköz, amire feltetted"
Nekem az op. rendszerem, raid-0-ba megy. Ezek szerint az alaplap elöbb szeretné beolvasni ezt a progit, mithogy a raid kötetet ellenörzi.
Akkor telepítem egy pen drive-ra.

(#1517) ThaBoss válasza job- (#1516) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Igen, jobb megoldás lehet egy pen, sajnos a Raid-et nem valószínű, hogy normálisan lekezeli Win nékül.
Bár még így is lehet némi kis akadály, mert az user adatokat és a könyvjelzőket a merevlemezeden tárolja, de attól még biztosan menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#1518) job- válasza #41133696 (#1514) üzenetére


job-
tag

Szerintem állítsd vissza a biost alapra, "Load setup defaults" parancsal.
Ezek után indít, és teszteld a gépet, hajtsd a lelkét, ha nincs kékhalál akkor ez volt a baj.
Ha így jó, a ramra visszatérünk.

(#1519) job- válasza ThaBoss (#1517) üzenetére


job-
tag

ok. köszi, írok ha eredmény van. :R

(#1520) gyiku válasza Thrawn (#1512) üzenetére


gyiku
nagyúr

eddig hol voltal?

hüllő

(#1521) Thrawn válasza job- (#1516) üzenetére


Thrawn
félisten

RAID-et nem támogat :(((

Asus FAQ

Unfortunately, Express Gate does not support installation on HDD in AHCI or RAID mode. When you install Express Gate on HDD, please note the following conditions:

1. ASUS Express Gate supports installation on SATA HDDs in IDE mode or SATA mode only.

2. ASUS Express Gate supports SATA HDDs connected to motherboard chipset-controlled onboard SATA ports only.

Note: ASUS Express Gate supports installation on USB HDDs and Flash drives, but the software performance might be a little bit slower than that on SATA HDDs .

gyiku: Magamon kívül.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1522) gyiku válasza Thrawn (#1521) üzenetére


gyiku
nagyúr

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1523) job- válasza Thrawn (#1521) üzenetére


job-
tag

Ok. köszi :R

(#1524) Jester01


Jester01
veterán

Sziasztok! Valamivel több mint egy hete M4A785TD-V EVO tulaj vagyok, 605e procival és 2x2GB Geil Value 1600MHz 1.6V CL8 memóriával. Több helyen is írták, hogy a grafikus magot simán lehet 800MHz-re húzni, ez nekem is alapfeszen megy :K

A procin a gyári hűtő van, 1900-at pörög. Így üresjáratban 29, terhelve 37 fokos. Viszont a biosban hiába állítgatom az értékeket, semmi hatása nincs. Konkrétan azt mondtam neki, hogy 40 fok alatt kapcsolja le a ventilátort. Linuxom van, csak a proci frekvencia/feszültség szabályzó drivert használom feltételezvén hogy a ventilátor majd hardveresen szabályozódik. :F

Jester

(#1525) #41133696 válasza job- (#1518) üzenetére


#41133696
törölt tag

No a következő a szitu, visszaállítottam alapra a BIOS-t a RAM órák óta 1066-on megy, és jelenleg nincs BSOD, egy játék altt sem. Érdekesség és ez biztos, hogy a 256 MB-os 3850 -es hibája, hogy néha játékok alatt elszáll, azaz nem reagál a catalyst, ilyenkor a rivatuner által 100%-on hajtott venti is lehalkul, és kézzel kell gyorsan kilépni, hogy ne emelkedjen túl fől a kártya. Ma például Stalker Clear Sky-nál játszotta el, mikor kiléptem 80 fokos volt a GPU Core.

Viszont, egy érdekességre lettem figyelmes, mi szerint Az ASUS oldalán lévő Catalyst, csak a Nortbrighez ajánlotta fel a drivert, és a 4200-as integrált VGA-hoz valamint a 3850-hez nem. Tehát ha majd egyszer újra kell húzni a gépet - remélhetőleg akkor már új 5770 vagy 5850 -es kártya lesz - akkor közvetlen az amd oldaláról szerzem be a Catalystet, és a gyári drivert nem forszírozom.

(#1526) ThaBoss válasza Jester01 (#1524) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Van a BIOS-ban Power Menu -> HW Monitor Configuration alatt egy Smart Q-Fan Function.
Azt kapcsold be.
A Start Voltage az az érték, amin pörög a venti a bekonfigolt Start Speed Temp-ig. Alatta Full Speed Temp pedig értelemszerűen a 100%-os fordulatszám X hőfokon. Start és Full között pedig nálam egyenletesen vezérli felfelé a ventit.
Viszont a CPU hűtőn nálam 2 ugyanolyan van, egy Y kábellel. Ha azt kötöm rá az alaplapra, akkor nálam mindig fullon pörögnek. AMD Overdrive-ból viszont tökéletesen lehet állítani, ott már %-osan (20-100%-ig), még ott próbáld meg.

GoodSpeed: A NB driver ugyanaz mint a HD4200, mert az IGP oda van integrálva. Tehát ha NB drivert telepítesz, akkor a HD4200-hoz telepíted. Ha a diszkrét kártyád használod, akkor nem kell NB driver, csak a 3850-hez. :)

(#1527) job- válasza #41133696 (#1525) üzenetére


job-
tag

Örömmel látom, hopgy lassan rendbejön a gépezet. :K

(#1528) Jester01 válasza ThaBoss (#1526) üzenetére


Jester01
veterán

Ja ott állítgattam a Smart Q-Fan menüben. Csak úgy látom félreértettem mit csinál.
A Start Voltage az az érték, amin pörög a venti a bekonfigolt Start Speed Temp-ig.
Ehelyett azt gondoltam, hogy a Start Speed Temp alatt le van kapcsolva. Köszi a helyesbítést :R

Jester

(#1529) ThaBoss válasza Jester01 (#1528) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nincsmit! ;)
Sajnos nem tud olyat, hogy lekapcsol, csak néhány külső ventiszabályzó (főleg a házi cuccok). Nagyjából belőni BIOS-t ajánlom, finomhangolásra AMD Overdrive!
Sok sikert!

(#1530) nebancsa válasza ThaBoss (#1487) üzenetére


nebancsa
senior tag

Köszi a felajánlást!
Keresgéltem a sufniba, és én is találtam egy ilyet, mondjuk rövid a szallagkábel, nem is ér a hátsó nyiláshoz oda. Ez a csatlakozó szabványos egyáltalán, mert nem működik vele a nyomtatóm, lehet fordítva dugtam rá a csatlakozót. Majd holnap kipróbálom.
Ezzel az EVO lappal egy Athlon x2 240-et hajtok, bekapcsoltam az acc-t meg hogy 4 core...
Az elején kiírta hogy 2 core activate, de tesztprogramokkal mindenhol x2-esnek látja, sehol semmi jele hogy 4 mag lenne.
Valami elkerülte volna a figyelmemet beállításnál?

(#1531) gyiku válasza nebancsa (#1530) üzenetére


gyiku
nagyúr

az acc-t autora, alatta az unleashed-et enabledre. ugy is csak 2 mag?

hüllő

(#1532) nandris válasza nebancsa (#1530) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Valószínűleg regor magos procid van, és ez eleve két maggal készült, úgyhogy a nincset sajnos nem tudod bekapcsolni. regor

[ Szerkesztve ]

(#1533) ThaBoss válasza nebancsa (#1530) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Pech... csak olyanom akadt, amin COM kivezetés van... :( LPT nincs.
Én is azt mondom, hogy több mint valószínű csak két magos a procid, de azért zongorázd végig azt amit gyiku írt...

(#1534) #41133696 válasza ThaBoss (#1529) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már régen is hallottam, erről a programról, csak akkor még nem volt hozzá hardware-em :)

Telepítés után rögtön közli, hogy bár hivatalos verzió, de esetleges sérülések esetén nem garanciális.

Na most nem vagyok egy tuning bajnok, és nincs is vele szemben tuning szándékom ,de felkeltette két funkció az érdeklődésemet.

Az egyik a Benchmark, a másik a stability test. Ennek a kettőnek a futtatása kockázatmentes ?

(#1535) ThaBoss válasza #41133696 (#1534) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Azt nem tudom mekkora a kockázat, de biztosan nem komoly ezeknél. Amit említettél a sérülésekről, az inkább arra vonatkozik, ha ész nélkül húzogatod a feszültségeket és egyéb opciókon is állítasz.
A benchmark egy pontszámot rendel a gép aktuális teljesítményéhez, arra jó, hogy tudod ellenőrizni mennyit erősödött a gép tuning után.
A stability test pedig a beállított értékeket teszteli, hogy aktuális tuninggal életképes-e a rendszer hosszútávon. Mindkettő kockázatmentesnek mondható, mert nem piszkálja a beállításokat. :)
Bár én személy szerint Everestet ajánlanám gyors benchmarkra, stabilitás teszte pedig LinX-et.

(#1536) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Egy kis olvasni való így késő estére: katttttt....

(#1537) nebancsa válasza nandris (#1532) üzenetére


nebancsa
senior tag

CPU-Z ben megnéztem és valóban regor magos cpu-m van... Így nem csoda hogy nem lehet aktiválni +2 magot :N

(#1538) job- válasza nebancsa (#1537) üzenetére


job-
tag

:R

(#1539) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!
ki tud segíteni bios ügyben?
beszeretném állítani a biosát a lapomnak Asus m4a785td-v evo.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1540) ThaBoss válasza Bálint85 (#1539) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Segítünk, csak mondd mit szeretnél! :K

(#1541) Bálint85 válasza ThaBoss (#1540) üzenetére


Bálint85
senior tag

a legujabb biost tettem fel a 601-est. és az egész biost beállítani, mert a gyári ugye az nem jó, húzni nem akarom a gépet csak alapon menjen minden. esetleg képeket csinálhatok a biosról ha az kellene csak menükben sorról sorra szeretném beállitani.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1542) ThaBoss válasza Bálint85 (#1541) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ha azt akarod, hogy alapon működjön minden, akkor hagyhatod, ahogy van.
De miket szeretnél igazából állítani?

[ Szerkesztve ]

(#1543) Bálint85 válasza ThaBoss (#1542) üzenetére


Bálint85
senior tag

mindent :)
asus p5kc volt de azt be tudtam állitani normálisan, ebben meg olyan sok állitási lehetősség van , h azt se tudom melyik mit jelent

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1544) ThaBoss válasza Bálint85 (#1543) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ahh... na ez eltartana egy darabig... Azért a nagy része érthető, amelyik nagyon nem, az jöhet!

(#1545) job- válasza Bálint85 (#1543) üzenetére


job-
tag

Amennyiben tuningolni nem szeretnéd a gépet, akkor azon kívűl, hogy beállítod a dátum időt és boot-ot (ha szükséges), mit szeretnél még állítani? :F
Gondolom, inkább szeretnéd megtanulni a bios lehetőségeit, ahogy ThaBoos kolléga is gondolja.

(#1546) Bálint85 válasza job- (#1545) üzenetére


Bálint85
senior tag

igen

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1547) bnss válasza ThaBoss (#1536) üzenetére


bnss
veterán

Egészen csinos, kíváncsi leszek az új chipset teljesítmény/fogyasztás arányára, ill. természetesen az ehhez kapcsolódó árra. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1548) ThaBoss válasza bnss (#1547) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Én is! :K
Ami a teljesítményt illeti, abban nem lesz hiány. Az IGP is brutálisan erős lesz (valami HD4290 :F ), már a többi integrált megoldáshoz képest. Bár nem lesz dx11 támogatás, ettől még vad lesz. A fogyasztás pedig passzolós téma... majd megtudjuk pár hét múlva.
Az induló árát pedig 25-30k közé saccolom, de nem kizárt, hogy kevesebb lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#1549) job- válasza ThaBoss (#1536) üzenetére


job-
tag

Én is nézegettem már, de azért nem kéne a jelenlegi helyett. :R

(#1550) ThaBoss válasza job- (#1549) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Én szeretnék majd fejleszteni, ha marad rá pénzem. Elégedett vagyok én is a mostanival, de ha számomra megfelelő teljesítményt/szolgáltatásokat nyújt és az ára is elfogadható lesz, akkor benevezek egy példányba, de még nem tudom.
Olyan dolgok vonzanak, mint az erősebb IGP, esetlegesen gyorsabb memóriák támogatása, jobb hang (ez az amit buktunk, marad a VIA, csak másik), alacsonyabb hőmérsékletek, jobb szoftverek, stb. SATA6 és USB3 még egyáltalán nem létfontosságú... :)
De ami a legjobban érdekelne majd, az az új FX széria ROG lapja lesz, csak pusztán kiváncsiságból... :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.