Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) NTonee válasza Pocok256 (#3950) üzenetére


NTonee
veterán

alap felszereltségű verzió, 1tb hdd-vel.
- Mellédobhatsz 1db 2,5" ssd-t
- Hdd át az optikai meghajtó helyére caddybe és 2db 2,5" ssd a gyári tárolókhoz raidbe.
- Sata to dual msata átalakító, 2db msata ssd raidbe és mellé a gyári hdd
Szóval vannak lehetőségek.

(#3952) Kephamos


Kephamos
addikt

Aki g751-et használ aktívan az mesélhetne az aktuális helyzetről. Teljesen össze vagyok már zavarodva.
Hogy állnak a problémás kérdések, mint pl a fél oldalon nem működő USB csatlakozók, a btorányos hangzás és egyéb problémák kérdéskörei.

(#3953) djpetar válasza Kephamos (#3952) üzenetére


djpetar
tag

Nálam minden oké, miután felhősödés miatt kicserélték a kijelzőmet (ez azért volt egy kis mizéria). Egyébként a gép klappol. :))

Trust me, I'm a doctor.

(#3954) Mikulásbá válasza Kephamos (#3952) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az USB problémára kiadtak anno egy BIOS frissítést,azzal rendbe jött ez a probléma.

(#3955) kozmy válasza Kephamos (#3952) üzenetére


kozmy
őstag

Minden a legnagyob rendben a 751

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#3956) warrior28 válasza Kephamos (#3952) üzenetére


warrior28
aktív tag

Itt is minden rendben, ha a mélynyomót kikapcsolom... :)

(#3957) Theranor


Theranor
újonc

Én január elején vettem egy g751-et és eddig hibátlanul működik. Az egyetlen hibája, hogy a touchpad bal alsó sarkánál picit levált a ragasztás és ha erősebben megnyomom akkor mozog, de a használatát ez nem befolyásolja, már amikor nagy ritkán használom. Az USB portok gond nélkül működnek, a mélynyomó hibátlan, az afterburner-rel pedig még nem mértem 85 foknál magasabb hőmérsékletet, pedig nem kímélem a gépet.

Én összeségében teljesen elégedett vagyok a géppel és csak ajánlani tudom.

(#3958) Mikulásbá válasza warrior28 (#3956) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Keress vissza a nevem alatt,írtam anno,hogy egy régebbi driver nagyon jót tett,az,amelyikben nincs benne az Audio Wizard.
Próbáld meg azzal.

(#3959) kornel1000


kornel1000
tag

Akit érdekel, Nvidia kiadta a G-sync támogató driver-ét.
Itt lehet olvasni róla: http://prohardver.hu/hir/nvidia_frissitette_g-sync_technologia.html
G751 benne van a támogatott gépek listájában.

(#3960) Darth_Revan válasza kornel1000 (#3959) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem jelenik meg a G-Sync opció (mint ahogy a béta driver esetében) az NV Control Panelben, még a 207-es BIOS-al sem.

Vagy még kell szoftver update (BIOS vagy driver) ahoz, hogy megjelenjen az opció VAGY lehet csak a 2015-ben gyártott, frissebb G751 esetében támogatott a G-Sync.

[ Szerkesztve ]

(#3961) kornel1000 válasza Darth_Revan (#3960) üzenetére


kornel1000
tag

"Fontos kiemelni, hogy a notebookok esetében az NVIDIA nem használ G-Sync modult"

(#3962) warrior28 válasza kornel1000 (#3961) üzenetére


warrior28
aktív tag

"An Asus representative told us that G751 notebooks with the new technology will start shipping this month." - ennyit erről... nagyon úgy tűnik, hogy a mienkben nincs vagy egyszerűen nincs kedvük aktiválni.

Forrás:http://blog.laptopmag.com/asus-g751-adds-g-sync

[ Szerkesztve ]

(#3963) Darth_Revan válasza warrior28 (#3962) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nah, így kell sz*rt jól megkavarni és a vásárlókat jól oldalba rúgni.

Nincs kedvem most már ezek után elolvasni a cikket, azt esetleg nem írja, hogy konkrétan MIÉRT is kellene megvenni újra a laptopot, mi az az extra amit az ASUS beszerelt? G-Sync modult biztos nem, akkor meg mit? Talán egy frissített vBIOS-t felraktak és ennyi?

(#3964) Devastate


Devastate
csendes tag

Asus G750JY GTX 980m 8GB

[link]

Erről már valaki tud valamit mikor jöhet ??

[ Szerkesztve ]

(#3965) Mikulásbá válasza Devastate (#3964) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ebben mi az új?A 8 GB-os 980M?

(#3966) Devastate válasza Mikulásbá (#3965) üzenetére


Devastate
csendes tag

Igen ,de nekem a régi ház miatt bejővős

(#3967) kornel1000 válasza warrior28 (#3962) üzenetére


kornel1000
tag

Nagyon csúnya húzás lenne az Asus-tól.
Naivan azt hittem, hogy erre a 2.07 Bios frissítés volt hivatott….
Megjelenése elején leírásában ez volt „added G-sync support”,most ahogy néztem megváltozott erre: Update EC firmware .

(#3968) NTonee válasza Devastate (#3964) üzenetére


NTonee
veterán

Az emag-on már elég régóta kapható (persze csak román gari és angol billzet), de nagyon durva árcédulával. Én kétlem, hogy itthon lesz hivatalosan.

(#3969) Kephamos


Kephamos
addikt

Jól értem? Lehet számítani új g751 modellekre?

(#3970) Mikulásbá válasza Kephamos (#3969) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem 751 hanem 750JY.A 750-es külsőben 980M a GPU.
Majd jön matteo_szg és felhomályosít minket,jön-e hivatalosan ilyen gép.
Ha jól emlékszem,ebben marad a TN panel-akkor felejtős!

[ Szerkesztve ]

(#3971) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ha az új XTU-t futtatjátok, akkor nektek mennyi a CPU hőmérséklet (csak az XTU-t futtatva, GPU terhelés nélkül) ?

(#3972) kornel1000 válasza Darth_Revan (#3971) üzenetére


kornel1000
tag

71-72C

(#3973) Darth_Revan válasza kornel1000 (#3972) üzenetére


Darth_Revan
veterán

4710 cpu?

Valaki tudna mérni egyet 4860-as CPU-val is? Lehet megint mehet vissza szervizbe ....

XTU-val 1. visszaérkezéskor 70-77C körül volt, most 78-85C.

Far Cry 3 Amanaki Town éjszaka ->93-95C között ugrál ->Thermal throttle 2 magon
Batman Arkham City ->kint 80-84C között ugrál, Bíróság épülete (a játék elején a rengeteg rabbal 1 teremben) ->84-87C majdnem Thermal throttle
Assassins Creed Rogue ->1 kis szigeten 1 kisebb erőddel (tehát nem egy nagyobb városban járkálva) az erőd előtt mászkálva pár perc alatt 80C-re hajlamos volt 1 pillanatra felugrani (Youtube videó alapján másnak AC4-ben Havannában és ACU-ban Párizsban volt ilyen hőmérsékletük...vagy lehet 4710-es cpu volt nekik és az ennyivel hűvösebb lenne??)

Szerintem egy elvileg friss újrapasztázás után ezek nem igazán normális hőmérsékletek, főleg, hogy néztem videót ...

[ Szerkesztve ]

(#3974) kozmy válasza Darth_Revan (#3973) üzenetére


kozmy
őstag

Arra tippelek, hogy paszta ide vagy oda, a hűtőbordákon pár cdavart nem húztak meg. Én mikor szét szedtem újra pasztázás niatt 8 csavarból 3 tök laza volt, hozzá teszem nekem nem volt hő fok problémám.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#3975) kornel1000 válasza Darth_Revan (#3973) üzenetére


kornel1000
tag

Ez 4860-as érték. Milyen hővezető pasztát használtak?

(#3976) Darth_Revan válasza kornel1000 (#3975) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Elvileg Arctic Silver MX4-et.

Far Cry 3-ban (nappal) kocsikáztam 1 picit és behajtottam 1 kalóz táborba lövöldözni, 90-95C között mozgott 1 vagy 2 cpu mag, de 96C-re is felugrott 1-2 másodpercre alkalmanként.

[ Szerkesztve ]

(#3977) kornel1000 válasza Darth_Revan (#3976) üzenetére


kornel1000
tag

Pedig az tuti anyag. Mondjuk, nekem van Undervolting a CPu-nál -82mv. Ez is nagyon sokat számít. Most akarom én is újrapasztáztatni a gépet IC diamond 24 carat-tal.. Kíváncsi leszek..

(#3978) Darth_Revan válasza kornel1000 (#3977) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Most akkor undervoltolva mérted azt az XTU-t? Mert UV kb 4-5 fokot segít.

(#3979) kornel1000 válasza Darth_Revan (#3978) üzenetére


kornel1000
tag

Igen,undervolting alatt. De este mérek Neked egy érteket, undervolting nélkül is.

(#3980) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#3978) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Adtam -90 mV-ot dynamic/cache voltnak, 78-83C között ugrált...mint halottnak a csók.

(#3981) kornel1000 válasza Darth_Revan (#3980) üzenetére


kornel1000
tag

Ott valamit nem jól csináltak mikor újrapasztázták,ezek nem normális értékek. Ráadásul nekem még húzva is van a CPU 3,7Ghz-re.

(#3982) kornel1000 válasza Darth_Revan (#3980) üzenetére


kornel1000
tag

Energiagazdálkodási beállításod teljesítménycentrikus vagy kiegyensúlyozott?

(#3983) Darth_Revan válasza kornel1000 (#3982) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Teljesítmény és kiegy. alatt is próbáltam XTU-t.

(#3984) NTonee válasza Darth_Revan (#3976) üzenetére


NTonee
veterán

a szerviz, MX4-et? Azt lesheted. :N Ugyanazt a 100forintos vackot, mint amit a gyár is. Ha te adtál nekik MX4-et, akkor sem a tiedbe kenték bele.
De még a 100forintos pasztával is jobbnak kéne lennie, tehát vagy rosszul pasztáztak, vagy a heatsink csavarjait nem sikerült meghúzni rendesen.

(#3985) kozmy


kozmy
őstag

Én IC diamond7 pasztáztam újra, és 10 fokot nyertem

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#3986) Pocok256 válasza kozmy (#3985) üzenetére


Pocok256
veterán

Elvileg ha megveszem egy laptopszalonba és kezükbe noymok egy jó pasztát akkor ők is garanciálisan megtudják csinálni ugyebár ? (persze nem ingyen gondoltam)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3987) NTonee válasza Pocok256 (#3986) üzenetére


NTonee
veterán

garanciális keretek között nem. Hivatalos úton kizárólag a márkaszerviz bonthatja meg a gépet. Márpedig ehhez a művelethez teljesen szét kell borítani. Az megint más, hogy ha találsz egy rendkívül ügyes kezű embert, aki még karcolást sem ejt a belsejében, az meg tudja csinálni úgy, hogy azt ne vegye észre a fixdirekt, ha valamiért bekerül hozzájuk.

(#3988) kozmy válasza NTonee (#3987) üzenetére


kozmy
őstag

Én szét szedtem, de 1 karc nincs a gépemen, és ha valamiért szervizbe kellene küldenem tuti nem fogják észre venni. Valóban odafigyelést óvatosságot igényel.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#3989) kozmy válasza Pocok256 (#3986) üzenetére


kozmy
őstag

Laptopszalonba nem hiszem, hogy ilyet csinálnának, de kérdezd meg őket.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#3990) kozmy válasza Darth_Revan (#3971) üzenetére


kozmy
őstag

Most futott le az XTU GPU nélkül és 64-66 között mozog

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#3991) kornel1000 válasza Darth_Revan (#3973) üzenetére


kornel1000
tag

undervolting nélkül

(#3992) kornel1000


kornel1000
tag

-80mv undervolting

(#3993) Darth_Revan válasza kornel1000 (#3992) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Koszi!
Benchmark reszet meg nem probaltam nagyon, csak stress testet, a Benchmark alatt is 100% terheli a cpu-t, ugye?
Mert ha igen, akkor ez bitang jo cpu homerseklet.

(#3994) kornel1000 válasza Darth_Revan (#3993) üzenetére


kornel1000
tag

Szerintem közel hasonlóan terheli a Benchmark is. Meg csináltam az 5perces stress testet is ,ott a max hőmérséklet 73C volt. Ez is igazolja. Előző gépem ami hibás volt, visszavittem egy nap után, annál kaptam XTU benchmark-nál 85C.Ott a pasztázás is kuka volt.

(#3995) kozmy


kozmy
őstag


Mintha kevés lenne a pont szám nekem.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#3996) a.huxley


a.huxley
újonc

Sziasztok,

Szeretnék beruházni egy G751-esre, de nem igazán értek az informatikához, így előre is elnézést az esetleges ostoba kérdésekért.

- Hol érdemes megvenni? Olvasgattam a fórumot és sokan írták, hogy lehetnek gondok, megbuherálják stb. Hogy derül ki, hogy ún. "magyar lokalizácós"? Egyáltalán egy átlagfelhasználó, aki csak játszani szeretne stabilan és hibamentesen, észreveszi a gyári hibákat vagy a kiskereskedés későbbi esetleges "átveréseit"?

- A kézhez kapott géppel, ha windowssal telepített változatot veszek, kell még valamit csinálnom vagy egyből telepíthetem a játékokat és megy magától? Nem igazán tudom, hogy mit kell csinálni egy új géppel ilyenkor, van egy barátom, aki segíteni szokott, de ha lehet, nem kérném meg feleslegesen, mert nyilván ahhoz utána kell nézni a G751-esnek, ami fáradság neki.

- 16 GB ram elég szerintetek Diablo III, Grim Dawn, Path of Exile, CS:GO, Lost Ark, Lineage Eternal játékokhoz? Utolsó kettő még nem jelent meg, remélem azért egy ilyen gép zökkenőmentesen vinni fogja őket. (Természetesen mással is játszom, vagy fogok, csak mostanában ezekkel, így ezek jutottak eszembe)

- Olvasom, hogy sok fórumozó bővítette a gépet ún. SSD-vel. Utánanéztem, de nem igazán értem, hogy miért kell - vagy érdemes - bővíteni, amikor 1 terabájt helyen minden elfér bőven, nem? Vagy ez azért hasznos, mert az SSD-re mennek a játékok, és a simára az op. rendszer? Ha igen, ezt a boltban, ahol veszem a gépet, tudják ill. így csinálják? Mert szerintem én nem tudnám megcsinálni ezt a különbontást, újratelepítést stb.

Elnézést a rengeteg kérdésért, próbáltam utánanézni dolgoknak, de így is ennyi minden felmerült.
Köszönöm szépen.

(#3997) Mikulásbá válasza a.huxley (#3996) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Kérdéseidből ítélve úgy látom most akarsz mély vízbe ugrani.Semmi gond,nem olyan vészes az,azért vagyunk itt,hogy segítsünk.

Van pár szürke importjáról és buherálásáról hírhedt bolt,azokat kell kerülni.Te nem is veszed észre,mit csináltak,de a szervíz már igen,visszadobhatják,akkor pedig zsebbe nyúlós a történet,pedig nem is tudsz semmiről.

Ha Windows-al előre telepített gépet veszel-az csak a "MM-es" verzió lehet,amiben 1 TB HDD van.
Vannak,akik ezzel használják tovább,nem érdekli őket az SSD.Lassabb lesz maga az egész gép,de lehet használni HDD-vel is.

16 GB mindenre elég-még sok is!(bár azt mondják,RAM-ból minél több,annál jobb) :U

Az SSD a közelmúlt egyik legjobb,legokosabb találmánya.Mindenben jobb a HDD-nél,arra kell tenni a rendszert,minden programot,játékot,stb.A HDD-t csak tárhelynek meghagyni.Lehet klónozni a HDD-n lévő gyári rendszert,de általában egy új telepítés az SSD-re az igazi.

(#3998) kornel1000


kornel1000
tag

Ha esetleg valakit érdekel van egy eladó, Samsung XP941 128GB SSD M.2 PCIe.

(#3999) kozmy válasza kornel1000 (#3998) üzenetére


kozmy
őstag

Itt ez nem az a hely ahol hírdethetsz, főleg nem egy Rog tipikban.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#4000) gyadamka966


gyadamka966
csendes tag

Helosztok!
Van egy ilyen gépem: asus g751jm. Valami elszabadult a gépben. Zörög benne ilyen kis műanyag átlátszó nagyon kicsi golyó (már pár kijött belőle de a többi nem). Gondolom a szilikagél elszakadt. A kérdésem: Ezt ki tudom szedni otthon ? A másik kérdésem: ugye van 2 ventillátor a hátoldalán. A jobb oldali nekem nem nagyon akar működni, ez ugye nem normális? Ezeket meg birom otthon csinálni, vagy inkább vigyem el kitisztíttatni? Előre is köszönöm a választ :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.