Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) thebear007 válasza Mikulásbá (#3092) üzenetére


thebear007
aktív tag

Én most várok rá:) Bár nem tudom, hogy rendelés után érvényesíthető-e még.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3102) zolizozo80 válasza Mikulásbá (#3099) üzenetére


zolizozo80
tag

Melyik slotban van nálad az SSD?? Amiben m.2. sata foglalat van??

(#3103) macgeedy válasza thebear007 (#3100) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Rendelés után tévedtem ide, csak egyszerű felhasználó vagyok.
Abban a tudatban voltam, hogy gyári cuccot veszek és csak akkor döbbentem rá a dolgokra mikor itt olvasgattam.

Egyébként 449000 től drágább vasat kaptam, az erősebbik procival 4860HQ

[ Szerkesztve ]

(#3104) Mikulásbá válasza zolizozo80 (#3102) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem,mert az SATA II-es a mérések szerint.Először ott volt,de áttettem a gyári HDD helyére.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3105) thebear007 válasza zolizozo80 (#3102) üzenetére


thebear007
aktív tag

Olvass vissza, én is ezt kérdeztem:) SATA III-ban van neki, megcserélve a vinyóval. De nem M2 SSD-je van.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3106) zolizozo80 válasza Mikulásbá (#3104) üzenetére


zolizozo80
tag

Tehát a jobb oldali... köszi

(#3107) Mikulásbá válasza zolizozo80 (#3106) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3108) macgeedy válasza Mikulásbá (#3099) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Sikerült szétkapni:


A számlán lévő kingston memóriának nyoma sincs, a vinyók viszont jónak tűnnek.

(#3109) Mikulásbá válasza macgeedy (#3108) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A fotón lévő az,amit vettél pluszban.A gyári nem látszik,az a szabad slotok alatt van,rejtve.
Így jó,nem buherálták a gépet,simán a szabad helyre betették a 8-as modult.
Ha jól látom,a M.2-es foglalatos HDD helyen van a gyári HDD,a másikban a SSD-az is úgy a jó.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3110) macgeedy válasza Mikulásbá (#3109) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Ok, de a képen látható samsung memória helyett nem a számlán lévő kingstonnak kéne lenni?

[ Szerkesztve ]

(#3111) NTonee válasza macgeedy (#3108) üzenetére


NTonee
veterán

Ajjaj, jól látom hogy itt csak a samu modul van és nincs alatta sem a kingston?
windowst rá, aida/hwinfo progival nézd meg, hogy a Kingston ram benne van e gépben. Ha benne van, akkor megbontották a gépet. :((

(#3112) Mikulásbá válasza macgeedy (#3110) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most olvastam vissza,és már jelezték is-ez így nem stimmel bizony.

Ha megbontották a memória csere miatt,az vajon miért kell csinálni??

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3113) macgeedy válasza Mikulásbá (#3112) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Ok, nem is rakom fel a windows-t, zárás előtt visszaviszem boltba.

(#3114) Mikulásbá válasza macgeedy (#3113) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vigyél csavarhúzót,meséljék el,miért van ez így.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3115) NTonee válasza macgeedy (#3113) üzenetére


NTonee
veterán

azért írtam, hogy dobj rá windowst, mert a számlán elírás is lehet. Belőlük simán kinézem, hogy kamuznak is, szóval lehet, hogy az a samu modul az, amit kaptál és a gyári modul meg ott csücsül a helyén és nem volt megbontva a gép.

szerk: mondjuk az asus is befejezhetné már ezt a marhaságot, hogy az alaplap másik oldalára rakja a másik két slotot. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3116) macgeedy válasza Mikulásbá (#3114) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Egy dolog még nem tiszta, ha nem rakják a bele a plusz memóriát, akkor a gyári a rejtett helyen lenne és a képen nem is látszódna memória csak a helye?

(#3117) macgeedy válasza NTonee (#3115) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Aha, akkor még ma este adok egy esélyt nekik és megnézem windows alatt. Viszont ha a kingston helyett samsung-ot raktak be akkor is vissza kell mennem mert a gari nem jó a samsung memóriához :(

(#3118) NTonee válasza macgeedy (#3116) üzenetére


NTonee
veterán

ha 8gb ram van a gépben alapból, akkor az elméletileg a rejtett slotban van és a szerelőpanel alatt két üres slotot találnál. Megjegyzendő, hogy nekem a G53-ban a gyári modul a panel alatt volt, nem a rejtettben, szóval van ám kavar. :U

[ Szerkesztve ]

(#3119) Mikulásbá válasza NTonee (#3115) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Épp most akartam írni ugyanezt,lehet elírás,vagy Samsung memória volt polcon,de Kingstont írtak.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3120) Mikulásbá válasza NTonee (#3118) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Biztos,hogy gyárilag 8-as van benn és a rejtett slotban,csak az a kérdés,az milyen.
Ezt csak win alatt programmal lehet megnézni.
Léteznek már Windows Live rendszerek is,amik USB-ről futtathatók,nem kell telepíteni semmit.Abban van eszközkezelő,a lényeget már kiírja.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3121) thebear007 válasza Mikulásbá (#3120) üzenetére


thebear007
aktív tag

Mikulásbá, jól látom, hogy kell egy beépítőkeret is az SSD-hez?

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3122) zolizozo80 válasza thebear007 (#3121) üzenetére


zolizozo80
tag

Nem, nem kell...

(#3123) Mikulásbá válasza thebear007 (#3121) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem kell külön,lesz a gépben.Csavarokat is kapsz,

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3124) djpetar válasza Mikulásbá (#3123) üzenetére


djpetar
tag

Ügyfélszolgálat válasza: Ők nem tudnak mit tenni, menjek el egy üzletbe. Meg is lesz.

Trust me, I'm a doctor.

(#3125) thebear007 válasza macgeedy (#3103) üzenetére


thebear007
aktív tag

Nem tudom, mennyire érezhető a két proci közt a különbség. Majd beszámolok:) Elméletileg holnapra van meg a gép.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3126) Mikulásbá válasza thebear007 (#3125) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Semennyire.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3127) thebear007 válasza Mikulásbá (#3126) üzenetére


thebear007
aktív tag

:)

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3128) macgeedy válasza Mikulásbá (#3120) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Remélem megnyugodhatok, jónak látom a plussz memóriát:


Ezek szerint olyat raktak bele mint a gyári.

(#3129) NTonee válasza macgeedy (#3128) üzenetére


NTonee
veterán

igen, így már tényleg oké. Csak akkor a francnak írnak a számlára kingstont. :F

(#3130) Mikulásbá válasza macgeedy (#3128) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,a számlán van,az elírás lehet.
Majd az SSD-t is teszteld le,milyet kaptál,tényleg új van-e benne,nem valami használt.(pl. HD Sentinellel)

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3131) macgeedy


macgeedy
csendes tag

Ok köszönö nektek, megnyugodtam hogy nem szórtam el fél misit.

(#3132) Mikulásbá válasza macgeedy (#3131) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amúgy sem,ha valami gond lett volna,cserélteted.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3133) St3rling


St3rling
csendes tag

Csak mint megnyugtataskeppen az elirasra: a negy verzio kozul ami magyar forgalomban van nekem ez van: Asus G751JY-T7083H es ehhez a leirasban szerepelt meg egy plussz 128-as SSD is, de mivel eliras volt igy nem volt benne.

Mar ha ez megnyugtato, de gondolom nem :S

[ Szerkesztve ]

(#3134) macgeedy válasza St3rling (#3133) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Nekem anno volt egy dell 7520se gépem, az összes boltban +32 gb msata ssd-t írtak és mikor megvettem hűlt helye volt. Majd kiderült h a nagykerben elírták.

(#3135) St3rling válasza macgeedy (#3134) üzenetére


St3rling
csendes tag

Igen ez mar gyanusan sok helyen fordul itt elo Mo-on, foleg ezen laptop vasarlasanal, de nem csak itt, amugy meg amit irtam hat nem akartam meg tovabb rontani a helyzetet, de ez az eliras aldozataul esni cimu story velem is megtortent sajnos.

(#3136) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nálam sajna nem volt elírás-pedig tudtam volna örülni,ha a hátlapot levéve ott lett volna egy SSD is a gépben. :U :DD

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3137) St3rling válasza Mikulásbá (#3136) üzenetére


St3rling
csendes tag

Igen de az pozitiv csalodas lett volna, az enyem viszont negativ volt bar annyira nem erzem magam kevesebbnek oszinten szolva hogy per pillanat nincs SSD-m :D

(#3138) macgeedy


macgeedy
csendes tag

Ki lehet kapcsolni szoftveresesen a hdd-t?
Vonaton jól jönne, ha csak az ssd működne és nem amortizálnám a hdd-t.

(#3139) Mikulásbá válasza macgeedy (#3138) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3140) wanted5 válasza macgeedy (#3138) üzenetére


wanted5
őstag

ha az ssd-n van a rendszer és semmilyen program nem használja a hdd-t, akkor 20-30 perc üresjárat után lekapcsolja a rendszer
esetleg lemezkezelőben le is lehet választani, de nem tudom hogy akkor rögtön kapcsolja-e

de pl a hd senteninel felébreszti, úgyhogy erre oda kell figyelni

ha van rá egy kis időd próbálgasd ki, ha nincs zaj körülötted akkor lehet hallani hogy megy-e a hdd vagy mikor kapcsol be

[ Szerkesztve ]

(#3141) Mikulásbá válasza wanted5 (#3140) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Esetleg az energiagazdálkodás speciális beállításainál be lehet állítani,mennyi tétlenség után kapcsoljon ki-de ez csak tipp.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3142) macgeedy válasza Mikulásbá (#3141) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Kár, hogy erre nem gondolnak a fejlesztők (most beindult a gépészmérnöki gondolkodásom), mert ugye ok hogy 10 perc után vagy kevesebb idő alatt lekapcsol a hdd, de pl felpörgésnél biztos nem egészséges ha megugrik a vonatszerelvény.
Szóval a mai laptopoknál érdemes lenne vmi hdd kikapcsolást kifejleszteni, mert már mo-n is sok vonaton van hálózati csatlakozás, nyugatról nem is beszélve....

[ Szerkesztve ]

(#3143) CSAVI38 válasza macgeedy (#3142) üzenetére


CSAVI38
tag

és miért lenne gond a felpörgésnél? a 2,5 wincsikben általában alapból van rázkodásvédelem és csak akkor megy a fej a lemez fölé ha adatot ír vagy olvas

(#3144) wanted5 válasza macgeedy (#3142) üzenetére


wanted5
őstag

azért egy ekkora "debil" gépet ritka aki utazás közben akar használni...
de valószínűleg van zuhanásérzékelő, rázkódásvédelem stb + ha az öledben van akkor a saját testeddel tompítasz annyit, hogy ez na jelentsen problémát

ya, és ha a hdd még ha nem is kapcsol ki, de nincs használva akkor parkolópályára helyezi a fejet

(#3145) macgeedy válasza CSAVI38 (#3143) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Gépészként nem értek az elektronikához, de a mechanikának (leginkább csapágyazás) nem tesz jót a rázkódás hiába van védelem. Főleg a magyar vonatoknál mikor egy-egy ugrásnál majd kiesel a székből. Biztos nem teszi egyből tönkre a vinyót de pár évvel öregítheted.
Azért a felpörgés/ leállás a kritikus mert akkor kevés a forgási energiája a lemeznek, így érzékenyebb a külső hatásokra.

[ Szerkesztve ]

(#3146) NTonee válasza wanted5 (#3144) üzenetére


NTonee
veterán

nekem is ez jutott eszembe. A G751 nem épp az a kategória (sem méret, sem súly, sem érték alapján), amit csak úgy előrántok a vonaton. Igazából még ötlet szinten sem merülne fel bennem. Videó, zene, internet használatra inkább egy tablet a vonaton (nekem egy Nexus4 is elég). Ha meg mondjuk dolgozni kell menet közben, az már más dolog persze, úgy már fejtörősebb.

[ Szerkesztve ]

(#3147) macgeedy válasza NTonee (#3146) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Azért egy 3,5 órás vonat úton jó pl. FC4-el eltölteni az időt... De mindenki magának dönti el mire használja a gépét.
Főleg ha egy asztalos helyen ülsz.

[ Szerkesztve ]

(#3148) wanted5 válasza macgeedy (#3147) üzenetére


wanted5
őstag

3,5 fél órát meg gondolom nem napi szinten utazol vonaton, (mert ha igen akkor már baj van 3,5 óra út 8 óra munka + 3,5 óra megint haza? ajaj de nem is megyek jobban bele, mindenkinek szíve joga) azt az 1-1 alkalmat meg ki lehet bírni

de attól függetlenül ezt a gépet arra szánja a gyártó hogy megveszed, hazaviszed, leteszed egy asztalra és használod, valamit az élete hátralévő részében 90%-ban ott is lesz, a mobilitás itt azt a célt szolgálja hogy egyik lanparty-ról átmenj a másikra..

mint fentebb is írták okosabb döntés vonaton használni egy mobilt vagy tabletet

[ Szerkesztve ]

(#3149) NTonee válasza macgeedy (#3147) üzenetére


NTonee
veterán

persze, te döntöd el, hogy hogyan/mikor/hol használod. Nekem kényelmetlen lenne. Ráadásul amilyen szinten tényleg megrángatják néha a szerelvényt, még félnék is, hogy lecsúszik az asztalról mondjuk, vagy megrántom a tápkábelt és a csatlakozót vágom vele haza.
Ráadásul nekem most még a G751nél is nagyobb gépem van, ami 5,5kg + táp. :)

[ Szerkesztve ]

(#3150) Mikulásbá válasza NTonee (#3146) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. egy Budapest - Mátészalka vonalon elő sem merném venni! :U

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.