Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) NTonee válasza Mikulásbá (#3150) üzenetére


NTonee
veterán

:DDD :DDD :DDD
azon a vonalon még a telefont/tabletet sem. :N

[ Szerkesztve ]

(#3152) macgeedy válasza NTonee (#3149) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Mind1, úgy sem fogom használni ha nem tudom kikapcsolni a hdd-t. Egyébként hazaút után biztos nem kell kondiba menni :)

(#3153) macgeedy válasza Mikulásbá (#3150) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Pont arra közlekedek, de az IC kulturált szokott lenni, azért wc-re is mindig az aktuális gépemmel megyek :)

(#3154) Mikulásbá válasza macgeedy (#3153) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szelfi? :DDD

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3155) macgeedy válasza Mikulásbá (#3154) üzenetére


macgeedy
csendes tag

:D

(#3156) kornel1000 válasza djpetar (#3070) üzenetére


kornel1000
tag

Szia!
A Samsung memóriát a gyárban tették bele, emiatt ne aggódj. A volt gépem amit cseréltek abban is ez volt. De a csere készülékben is az van. Csavarok ,na az már más kérdés…

(#3157) thebear007 válasza kornel1000 (#3156) üzenetére


thebear007
aktív tag

Megjött:)) Rohadt nagydarab masina:) Be még nem kapcsoltam, majd otthon. Viszont a RAM nem jött meg, az SSD és a Windows 8.1 itt figyel. Gondolom úgy lenne illendő telepítenem a windowst, hogy benne van mind a 16GB, vagy ha 8-ra teszem fel és később kapja meg a másik modult az nem okoz gondot ? Nem bírom letörölni az arcomról a vigyort:)
Edigitalos, előttem bontották a gyári dobozt, át is néztem, kóser:)

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3158) Mikulásbá válasza thebear007 (#3157) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor most már konkrétan is üdv köztünk,legyen sok örömöd benne. :C

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3159) djpetar válasza Mikulásbá (#3150) üzenetére


djpetar
tag

Leadtam a gépet, korrektek voltak. Valószínűleg csere lesz, de ASUS-al még lezsírozzák, hogy ilyenkor mi a teendő. Én amúgy is a cserét preferálnám, ezt jeleztem is nekik. Jövő héten elvileg meg tudják mondani, hogy mi lesz a géppel.

Trust me, I'm a doctor.

(#3160) Mikulásbá válasza djpetar (#3159) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehetnek is,de el is süllyedhetnének.
Jövő hét?Azonnal kapnod kellene egy új gépet,az lenne a korrekt.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3161) thebear007 válasza Mikulásbá (#3158) üzenetére


thebear007
aktív tag

Köszi:)

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3162) thebear007 válasza thebear007 (#3161) üzenetére


thebear007
aktív tag

Van a gép bekapcsolásának bármilyen spéci módja?
Azzal kezdtem, hogy vinyó ki, SSD és memória be, be sem kapcsoltam még. Majd bekapcs gomb, de a billentyűk világítanak csak, és semmi.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3163) Mikulásbá válasza thebear007 (#3162) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A windowst feltetted már?

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3164) thebear007 válasza Mikulásbá (#3163) üzenetére


thebear007
aktív tag

nem, be sem kapcsolt a monitor.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3165) Mikulásbá válasza thebear007 (#3164) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Talán telepíts egy rendszert először.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3166) thebear007 válasza Mikulásbá (#3165) üzenetére


thebear007
aktív tag

hogy a nyavalyába, a biosnak illene minimum bejönnie, nem?

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3167) NTonee válasza Mikulásbá (#3165) üzenetére


NTonee
veterán

én úgy értelmezem, hogy bekapcsolta, de nincs kép egyáltalán. Remélem, hogy én értem félre.
szerk: oh, sajnos jól értettem.

thebear007: akkor most vedd ki a ramot, amit betettél és az ssd-t belőle, utána próbáld újra.

[ Szerkesztve ]

(#3168) thebear007 válasza thebear007 (#3166) üzenetére


thebear007
aktív tag

Megnyomom a bekapcsoló gombot, és a monitor nem kapcsol be.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3169) thebear007 válasza NTonee (#3167) üzenetére


thebear007
aktív tag

Már azt is próbáltam. Semmi, csak a billentyűzet világít.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3170) Mikulásbá válasza thebear007 (#3169) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A bekapcsoló gomb benyomása után tartsd lenyomva a F2 gombot,a BIOS-nak be kell jönnie.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3171) NTonee válasza thebear007 (#3169) üzenetére


NTonee
veterán

akkor rossz hírem van, mehet vissza máris a gép. Cseréljék ki!

(#3172) thebear007 válasza thebear007 (#3169) üzenetére


thebear007
aktív tag

Létezik, hogy annyira le vanmerülve az akku, hogy ezért? :O

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3173) Mikulásbá válasza thebear007 (#3172) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ja,igen,írja a könyve hatalmas betűkkel,hogy első használat előtt legalább 3 órát tölteni kell!!!

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3174) NTonee válasza thebear007 (#3172) üzenetére


NTonee
veterán

Ha be van dugva a töltő, akkor nem lehet ilyen probléma.

(#3175) thebear007 válasza Mikulásbá (#3173) üzenetére


thebear007
aktív tag

Létezik, hogy ezért? Ne bassz......komolyan lehet ez az oka? Vagy csak szivatsz?:)

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3176) Mikulásbá válasza NTonee (#3174) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

De lehet.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3177) thebear007 válasza Mikulásbá (#3176) üzenetére


thebear007
aktív tag

A remény hal meg utoljára, most tölt. Hát, ha nem ez a gond holnap lesz egy utam az edigitalba......

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3178) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

[link]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3179) thebear007 válasza Mikulásbá (#3178) üzenetére


thebear007
aktív tag

Nekem kicsit eltér, de nagyjából ugyanezt írta. Viszont érdekesség:

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3180) thebear007 válasza thebear007 (#3179) üzenetére


thebear007
aktív tag

A vinyó gyárilag a bal oldalon van.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3181) thebear007 válasza thebear007 (#3179) üzenetére


thebear007
aktív tag

A plusz memóriának az alsó slotba kell kerülnie, ugye?

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3182) Mikulásbá válasza thebear007 (#3181) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem mindegy,de majd később lehet vele variálni.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3183) thebear007 válasza Mikulásbá (#3182) üzenetére


thebear007
aktív tag

ASUS készülékem nem tud bekapcsolódni az első használatbavételkor. De amikor a készüléket töltőre csatlakoztatom bekapcsolódik. Ez normális?

Az ASUS egy speciális Szállítási Alvó Állapotot használ az akkumulátor védelmének érdekében a szállítás során. Ez az állapot megvédi készülékét az adatvesztéstől és esetleges károktól.

Kérjük töltse fel a készüléke akkumulátorát a gyári töltővel mielőtt azt használná. Kérjük vegye figyelembe, hogy az első alkalommal a készüléke valószínüleg nem fog akkumulátorról működni. A Szállítási Alvó állapot ki fog kapcsolódni az első használat során. Ezek után a készüléke megfelelően fog működni.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3184) Mikulásbá válasza thebear007 (#3183) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hagyd töltőn éjszakára,holnap folytatod a telepítéssel.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3185) thebear007 válasza Mikulásbá (#3184) üzenetére


thebear007
aktív tag

Az lesz. Folyamatos narancssárga ég, ami 95% alatti töltöttségi szintet jelez, ez lehet a baj. Remélem:)

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3186) Mikulásbá válasza thebear007 (#3185) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha töltőn lesz,mindig fog világítani.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3187) thebear007 válasza Mikulásbá (#3186) üzenetére


thebear007
aktív tag

THát, ez csere lesz...... :W

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3188) thebear007 válasza thebear007 (#3187) üzenetére


thebear007
aktív tag

Külföldi fórumon találtam hasonló hibát, összesen kettőt. Egy ugyanígy, az első indításnál jelentkezett, a másik használat közben. Az IPS panel rövidzárlata a hibaok elméletileg, csere.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3189) cut válasza thebear007 (#3188) üzenetére


cut
aktív tag

de lehet, hogy a biost kell újraírni, mert az szállt el. :R
Persze nálad ez még nem szerviz, ha nem csere. :R

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#3190) Mikulásbá válasza thebear007 (#3187) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Telepíteni sem tudtál?BIOS bejön rendesen?

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3191) macgeedy


macgeedy
csendes tag

Szerintem a mostani g751jy gépeket frissítették.
Én jan 20 kaptam meg a gépet, hdd és sata3 ssd van benne. A korábban leírt tapasztalatok alapján az ssd-t a memóriához közelebbi helyre kellene tenni.
Nálam viszont ekkor az ssd sata2 sebbességen ment, bios szerint a "3" slotban volt.
Kicseréltem, most a hdd van a memóra mellett (alatt), az ssd bal szélen, bios szerint így az ssd "0" és a hdd "3" sloton van. Az ssd sebessége olvasásnál már eléri a sata3 sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#3192) thebear007 válasza Mikulásbá (#3190) üzenetére


thebear007
aktív tag

A képernyő meg sem moccant, nemhogy BIOS, de se kép se hang.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3193) cut válasza thebear007 (#3192) üzenetére


cut
aktív tag

de alaplap megy szerintem és nem feltétlen kijelző hiba...

134 piros pötty :)

(#3194) kozmy


kozmy
őstag

Az nem hinném, hogy normális jelenség lenne az hogy ha töltőre dugod be kapcsol a gép. Nekem régebben volt egy dell gépem az csinált ilyet és vissza vittem ki is cserélték.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#3195) thebear007 válasza cut (#3193) üzenetére


thebear007
aktív tag

Soha nem tudjuk meg. Edigital korrekten azonnal cserélte, persze helyben bekapcsoltam, működött az új. Most teszem bele az SSD-t és a RAM-ot:)

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3196) Mikulásbá válasza thebear007 (#3195) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 3 óra minimum töltés meg volt?

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3197) thebear007 válasza Mikulásbá (#3196) üzenetére


thebear007
aktív tag

Nem bírom ki:)
Viszont nincs UEFI opció a Biosban, csak ide raid AHCI.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#3198) Mikulásbá válasza thebear007 (#3197) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem sem UEFI-ben van feltéve a rendszer,pedig a gyári OP azzal van.
A boot időm több 5-8 mp-el.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#3199) CSAVI38 válasza thebear007 (#3197) üzenetére


CSAVI38
tag

miért ne lenne uefi mód? csak előszőr fel kéne telepíteni egy win.-t uefi módra és utána már lesz

(#3200) CSAVI38 válasza thebear007 (#3197) üzenetére


CSAVI38
tag

Itt le van írva az egész, hogy hogyan kell usb-ről uefi módban telepíteni. Én is így csináltam. Teljesen egyszerű.Én ezen felül annyit csináltam, hogy a wincsit kivettem addig amíg a windows-t telepítettem. Onnan lehet tudni, hogy jó, hogy az elején végig az asus rog logó van a bootolás alatt, meg perzse nagyon gyorsan bebootól

itt a leírás:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.