Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#551) IreN!CuS válasza AMD_ok (#548) üzenetére


IreN!CuS
őstag

1 - másfél nap volt kb......

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#552) neilszab válasza negro (#550) üzenetére


neilszab
őstag

Nagyon jó kis videó, jó zenével és szépen összerakott képekkel :) ..csak az az egy gond van vele, hogy a Slow motion nem folyamatos, hanem sajnos szaggat. Ha ezt meg tudnád oldani, akkor sztem még felkapott videó is lehetne belőle! :K

Ja igen, meg a zenét elég agresszíven keverted fel az elején... ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#553) negro válasza neilszab (#552) üzenetére


negro
őstag

Igen sajnos van nehany jelenet ami meg-meg akad de nem tudom miert. Az eredeti videoknal semmi gond nem volt majd miutan osszevagtam oket annak ellenere, hogy 30fps-el vettem fel (nem 23,9xx) es felment tube-ra nem tisztan folyamatos. A zenet meg tube-al adtam hozza, hogy ne karogjon Cr miatt de ott meg sajnos nem tudok semmit keverni csak azt mikor induljon el.:)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#554) #70869248 válasza negro (#553) üzenetére


#70869248
törölt tag

tényleg nagyon jó.
én megvettem a Mirillis Action!-t azzal csinálok felvételeket.
nem sokat vettem fel (jön a baba :D), de akkoriban próbálgattam, meg bugvadásztam:
itt is van meg-meg akadás: [link]

(#555) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag


Azt hiszem a pénteki update-ben benne lesz :) Én vártam :) :U

(#556) predator00 válasza Unbaised-Ben (#555) üzenetére


predator00
tag

azért remélem bmwken ás ferrarikon kívül más autó is lesz a játékban.... -.-

(#557) BigBlackDog válasza predator00 (#556) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vannak és lesznek még Lotusok is! ;] Én, személy szerint, mondjuk örülnék néhány első kerekes csodának is.

[ Szerkesztve ]

(#558) akela91 válasza BigBlackDog (#557) üzenetére


akela91
addikt

Hát még én hogy örülnék(kicsit tényleg sok a ferka, lotus nekem[bmw jöhet ;] ])... Mikor várhatóak szerintetek az első teljes értékű "külső helyről" származó autóknak?
1.0 után egyből?

Más, A.I. szerintetek benne lesz a következő updatben?

[ Szerkesztve ]

(#559) BigBlackDog válasza akela91 (#558) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én nem vagyok túl bizakodó az AI témában, habár néhány screenshoton már lehetett látni több autót. Viszont, ha valóban kiadás előtt lenne már, nagyobb hírverést csaptak volna neki, legalábbis véleményem szerint. De ne legyen igazam!

(#560) raczger válasza BigBlackDog (#559) üzenetére


raczger
őstag

AI az elég lényegtelen dolog szerintem egy szimulátorban. Elmúlt időszakban AI-n dolgoztak az biztos, azt írták, de felesleges találgatni, majd pénteken kiderül mit kapunk (én személy szerint a Trento-Bondone hillclimb-et várom nagyon).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#561) tikshow válasza predator00 (#556) üzenetére


tikshow
addikt

Lesz még kiadás előtt Mercedes, majd utána Aston, RUF, Audi, Alfa Romeo és Nissan. Ezek mind hivatalos autók lesznek és már majdnem biztos, hogy bekerülnek - persze vszeg még kell licensz hozzájuk, de ha egy La Ferrarira megszerezték, akkor nem hiszem, hogy ezzel gond lenne.

(#562) N€T0X|N válasza tikshow (#561) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Na ja, csak nem volna rossz, ha pályagépek is jönnének. Nekem pl. annyira nem hiányzik se a LaFerrari se a P1. nagy dolognak nagy dolog, csak versenyezni a fene se fog vele. Hozzák csak szépen a beharangozott GT2-3 kocsikat meg a historic F1-eket, azok számomra sokkal érdekesebbek, mint a taknyon csúszó-mászó-dülöngélő utcai vackok...

Sent from my keyBoard

(#563) tikshow válasza N€T0X|N (#562) üzenetére


tikshow
addikt

Én is inkább a pályaautókat preferálom az utcaikhoz képest, és kellene még egy 1-2 LMP autó is egy jó kis multiclass szériához. :)

(#564) N€T0X|N válasza tikshow (#563) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Jaja, bár a protókat én annyira nem szeretem, de az tényleg kellene. Mint ahogy kis túra se volna rossz (mondjuk én FWD-től hányok, de ha lenne olyan is a mezőnyben, ami jó helyen hajt, akkor OK :D ), mert az is tipikusan olyan, ami nagy közönséget mozgat meg.

Sent from my keyBoard

(#565) #70869248 válasza N€T0X|N (#562) üzenetére


#70869248
törölt tag

Drag-ra jó lesz :D

Én az AI-t várom a legjobban, utána az online....és autó, autó ami jön, ingyen, dlc...mindegy.

(#566) predator00 válasza N€T0X|N (#562) üzenetére


predator00
tag

teljesen igazad van, utcai autó nem pályára való lehet az bármilyen bmw, ferrari stb.. épp tegnap próbáltam a mclaren-t hát monzán fél kör után a hányinger kerülgetett tőle :D

(#567) AMD_ok válasza BigBlackDog (#559) üzenetére


AMD_ok
őstag

Katt

Itt azt irjak, hogy meg nem lesz a mostaniban.

Katt

Itt meg 2 video az AI-rol, akinek ez hianyzik :)

(#568) akela91


akela91
addikt

Elvileg ma jön a frissítés, illetve a hivatalos FB oldalon, Assetto Corsa - Artificial Intelligence upgrade albumot töltöttek fel 1 órája. Ergo nagy eséllyel megkapjuk az A.I. -t ma. :)

(#569) v!ct0y válasza akela91 (#568) üzenetére


v!ct0y
veterán

Meg is jött a peccs :)

(#570) #70869248 válasza v!ct0y (#569) üzenetére


#70869248
törölt tag

tesztelés alatt :)
14 autóval fullon már kicsit reccsen a gépem, de állat.
Drag is jó, meg Imola-ban mentem két versenyt AI-val, az is jó volt. Igaz a DTM Bmw-k kegyetlen mennek.

(#571) stickermajom válasza #70869248 (#570) üzenetére


stickermajom
addikt

14 autóval fullon már kicsit reccsen a gépem, de állat.

Milyen konfiggal? :)

(#572) Jack@l válasza #70869248 (#570) üzenetére


Jack@l
veterán

Jó 30-40 fps-t nekem is esett, de még bőven a jászható felett van fxaa-val.
BMW-s AI-s versenynek nagyon jó a hangulata.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#573) AMD_ok válasza #70869248 (#570) üzenetére


AMD_ok
őstag

Mondjatok mar meg pls, hol kell ezt bekapcsolni, mert nem lelem hirtelen

(#574) akela91 válasza AMD_ok (#573) üzenetére


akela91
addikt

Challange-nél lehet kiválasztani. Fix pálya/autó kombók vannak.

(#575) AMD_ok válasza akela91 (#574) üzenetére


AMD_ok
őstag

Koszi, nagy nehezen megtalaltam :)
Nekem a konfigommal a legrosszabb esetben sem megy 60 fps ala, ugy hogy 1-2 kepjavito dolog ki van kapcsolva, FHD-ban
Ha erdekel valakit pontosan, majd megnezem mit kapcsoltam ki. Jellemzoen 80-130 kozott mozog az fps

(#576) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Összefoglalom gyorsan, én mit tapasztaltam :)

Próbálgatom a négy fajta harcot az AI-kkal csak alien nehézség ellen, hát az Abarth 500 gyerekjáték volt, már a második körben az élre álltam, jó buli volt :D, a Supercaros ezzel szemben szerintem lehetetlen :D legalábbis nagyon jó setup kéne, meg tudni illene ismerni a pálya minden porcikáját, akkor talán lenne esély a mclarenekkel szemben. Így csak 3 hely.
Tatuus is inkább 3 hely, de abban látok esélyt :D
Bmw meg, annál is örültem a 3. helynek. Persze ez így kb első benyomás, lényeges "ráhangolódás" nélkül.

Amúgy maga az AI nem rossz, bár jobban figyelhetne ha mellette vagyok, mert lazán képes kanyarban megtolni hátulról. Meg indokolatlanul ő is befékez érdekes helyeken.
Kicsit csalódott vagyok, mert ez így kevés lehetőség egyelőre, de bizakodó vagyok ;] Viszont az élmény megvan.
Fps nem sokat esett, 100-ról 75-re, elmegy.

Érdekes a módosított tapadás is, talán egy kicsit jobban érezni az autót. Fékezés is változott így erősen.

ja, és már 0.5.1 a játék, fontos változtatás hogy változtatták az ellenfelek hangerejét, kellett :D

[ Szerkesztve ]

(#577) #70869248 válasza stickermajom (#571) üzenetére


#70869248
törölt tag

elég régi, x2 255 3.4-re tolva, 6g ddr2(!) :D de a vga elhúzza a konfigot: gtx680
(alaplapot kellene váltanom, de még nem égető)
Még kicsit molyolnak a progin sztem okés lesz, az autókat egyedileg kapcsoltam be, tehát olyan részét használtam ami még nincs kidolgozva normálisan.

ezt meg linkben: [link]

(#578) stickermajom válasza #70869248 (#577) üzenetére


stickermajom
addikt

Értem, köszi! Akkor úgy nézem a grafikai optimalizálásra annyira nem lehet panasz. :)

(#579) wolf033 válasza #70869248 (#577) üzenetére


wolf033
senior tag

Hi!

Mit kapcsoltál, hova?

:Y

(#580) #70869248 válasza wolf033 (#579) üzenetére


#70869248
törölt tag

be lehet kapcsolni ezt: [link]
de ez a része még nincs kész, ezért a nagy tempókülönbségű autók még nem tudnak egymással szépen autózni.

(#581) wolf033 válasza #70869248 (#580) üzenetére


wolf033
senior tag

És, hogy lehet bekapcsolni? Vagy nagyon bonyolult egy átlag felhasználónak? Inkább ne piszkáljak bele? Kipróbálnék más autót más pályán mert ez a kombó ami most jött nem igazán jött be.

(#582) #70869248 válasza wolf033 (#581) üzenetére


#70869248
törölt tag

egyáltalán nem bonyolult, Alex linkje:
[link]

Mivel ez a része még nincs megnyitva, ezért ha furcsaságokat tapasztalsz, az nem a játék hibája.

(#583) wolf033 válasza #70869248 (#582) üzenetére


wolf033
senior tag

Ezt csak a megfelelő helyre bemásolom és kész?

(#584) #70869248 válasza wolf033 (#583) üzenetére


#70869248
törölt tag

igen.
utána a linkelt képen mutatott menürésznél összeválogatod a rajtrácsot.
Nézz össze autókat amivel nagyjából uazt a köröket tudod menni, azokból válogass össze szvsz, és nézd meg melyik pályán hogyan mennek.
versenyhétvége még nincs..létrehozhatod, de nem tudsz léptetni edzésről.

[ Szerkesztve ]

(#585) BigBlackDog válasza #70869248 (#580) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát igen, most poénból kipróbáltam. A választott pálya Monza 1966, összesen 25 versenyző az alábbi típusokból véletlenszerű mennyiséggel; Pagani Zonda, BMW M3 E30, Ferrari F40, Abarth 500. A végeredmény fenomenális. :DDD
Egyébként valahol be lehet állítani, hogy hányadik helyről induljak, vagy mindenképpen az utolsó lesz mindig?

(#586) Unbaised-Ben válasza #70869248 (#582) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

csak ezt az 1,5 kb-os cuccot kell bemásolni, és megy a móka? :R

(#587) wolf033


wolf033
senior tag

HÚHA!!

Monza 24 autóval semmit nem változtattam a grafikán és megfeküdt a gépem.

(#588) BigBlackDog válasza wolf033 (#587) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen konfiggal? Ami az adatlapodon van?

(#589) wolf033 válasza BigBlackDog (#588) üzenetére


wolf033
senior tag

igen

Levettem a grafot de még mindig szörnyü.

Ameddig nem indul el a verseny addig 30 fps körül mozog de ahogy elindul akkor kész. Leesik 0-10 közé. Esetleg ha valakinek van hasonló konfigja és fut nála rendesen dobja át légyszi, hogy milyern beállításokkal megy.

De egyébként lehet nem kéne még erőltetnem, hogy teli rakom autóval mivel még kész sincs ez a rész de próbának jó volt. Ha valaki tud beállítást küldeni amivel megy normálisan és még az élvezhető kategóriában marad akkor azt ki fogom próbálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#590) BigBlackDog válasza wolf033 (#589) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam alapból 90-110 fps között mozog monzán. 25 ellenféllel 60-90 közé esik, szóval nálam is van fps vesztés rendesen.

(#591) wolf033 válasza BigBlackDog (#590) üzenetére


wolf033
senior tag

Alapból nekem is 100 fölött volt az fps, Biztos valamit ki kéne lőnöm , hogy menjen normálisan.

(#592) IreN!CuS válasza wolf033 (#591) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Majd megnézem nálam milyen ma vagy holnap , vga egyezik a configban , viszont cpu-ban előrébb vagyok azért.

Cpu alapon megy ?

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#593) #70869248 válasza wolf033 (#589) üzenetére


#70869248
törölt tag

:D
14 autó is jó tud lenni, tempótól függ, de annak is a felét általában már nem látod pár kör után.
Itt igazából az online-ra kell majd optimalizálni, mert ott bizony a 14 (vagy több) autó egy jó mezőnynél egyben van.
bizonyos dolgokból nem engedek, de a HDR az csak szólóban maradhat, a blur-t azt géptől függetlenül kikapcsolom, egyébként minden maxon.
próbálj lejjebb menni 16* mintavétről, 8*-ra.
Az még általában nem nagy érvágás grafban.
...de az tény hogy ez nem az a 3 monitorral 20 ellenféllel fullon futó játék...bár még early access a státusz nem elfelejtendő. :)

(#594) BigBlackDog válasza wolf033 (#591) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam így meg így van belőve, hátha segít.

(#595) Joshi válasza BigBlackDog (#594) üzenetére


Joshi
titán

De milyen konfiggal?

(#596) BigBlackDog válasza Joshi (#595) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, ez sikeresen lemaradt. :(((
i5 2400, 8 Gb Ram, GTX560

(#597) zodo válasza #70869248 (#593) üzenetére


zodo
nagyúr

Egyelőre kivárok, időm se engedi a hosszabb szórakozást és a gépem se elég a jelenlegi állapothoz.

A10 5800K + HD 6850 / 1680x1050 felbontás
Szinte minden kikapcsolva, árnyékok - alacsony, táj - közepes és élvezhetetlen számomra.
Átlag 110-140 fps ide vagy oda de zéró hangulat mert érzésre nem úgy fut a játék mint ahogy szeretném.
Látom hogy akad vagy akár be is fagy 1-2 mp-re ha feljebb veszek egy-két grafikai beállításon.

Elmúlt hetekben gondolkodtam egy új/nagyobb teljesítményű dvga kártya beszerzésén de még nem döntöttem mivel a proci sem túl acélos, igaz az itt olvasottak alapján inkább vga igényes a játék. "kihajtsa-e témakör"

Amd System Monitor mérő progival néztem a terheltségi szinteket:

Most hogy megjött az Ai megnéztem (talán 12 autóval) a Fiat 500-kat.
Rajtrácson 50-60 fps ami a nagy átlag is egyben.
Viszont itt nem megy fullon a vga mint az egyedüli körözgetésnél, cserébe terheltebb a proci.

(#598) IreN!CuS válasza zodo (#597) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Teljesen normális ,hogy a AI-k mellett a cpu jobban terhelődik.
VGA tunning segíthet úgy gondolom.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#599) zodo válasza IreN!CuS (#598) üzenetére


zodo
nagyúr

Korábban néztem a vga alap 775/1000 értékeit 830/1100 húzva de a kapott plusz fps -ek sem hozták meg a kedvem hogy órákig körözzek a pályán.
Lehet hogy a kisebb monitor felbontás is ellenem dolgozik. Kipróbáltam a barátnőm, szintén 22" de hd felbontású monitorjával is a játékot és érezhetően, szebben/jobb fbb kezelés mellett futott.

[ Szerkesztve ]

(#600) laci 80 válasza zodo (#599) üzenetére


laci 80
csendes tag

Sziasztok!
Valaki aki ért hozzá magyarázza már el legyen szíves,hogy lemértem én is az amd system monitorral a játékot és hasonlóra lettem figyelmes:A játék szimpla körözgetésnél: kicsi felbontásban 1280*1024 (motion blur és hdr nélkül a többi kb közepe alja felé húzva), magasabb fps értékkel(110-130),a cpu 45% on ,a gpu 99% on volt terhelve,a további végletes állítgatásoknál sem változott a helyzet,csak az fps mozgott.
Az Ai elleni versenynél viszont a cpu értelemszerűen felugrott 65-70%ra de a gpu teljes élsímítással+ a többi feltolásával,kivétel motion blur +hdr -el lement 70%körülre kb50-60 fps mellett.
A józan eszemmel azt gondolnám,hogy ha a videokártyát az egyedüli körözgetés is 98%-osan leterheli,akkor annak, több autóval a pályán legalább maradnia kéne,de legalább is nem jelentősen csökkennie.
vagy tévedek?
Amúgy egy 7770 radeon-ról és egy Q8400 2.77 cpu-ról lenne szó.
Köszi szépen előre is a felhomályosítást!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.