Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#51) raczger


raczger
őstag

Készítettem drifteléshez egy appot, ami számolja a pontokat: [link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#52) akela91 válasza #70869248 (#50) üzenetére


akela91
addikt

Köszönöm.
Elég kezdő vagyok még.
Esetleg E30-hoz Imolára car setupot tudnál küldeni? :)
Kíváncsi vagyok mennyit tudok menni a beállításoddal.

(#53) batai15


batai15
félisten

Kifogja ez magát nőni rendes multivá? addig nem merek egy kormányra benevezni amig nem lesz egy olyan játék amivel lehet majd rendesen multizni is.

(#54) #70869248 válasza akela91 (#52) üzenetére


#70869248
törölt tag

később sztem. Eleinte az alap beállítással kell menni, de a gumit váltsd át.
Amikor majd megmondod hogy kb. ott a vége, akkor megbeszéljük.
Ennek van alap oka, ami minden szimnél él, azaz eleinte az alapbeállításon kell menni stabilan, aztán állítani.
A másik oka, az az hogy még én sem tudom mennyire jó ez a beállítás. :) ..de tényleg, hiába két napja nyúzom, eddig jutottam csak:

[link]

Azaz az E30-s van minden pályán úgy ahogy meghajtva. Talán Imola még mérvadó lehet, a Ferrari-s és a szivar Lotus idejét kivéve, a többi nagyjából jónak mondható.

A kormány legyen jól beállítva, segítségek kikapcsolva és ha stabilan mész az már nagyon jó...egyik autóval sem könnyű tizedes szórással menni.

(#55) akela91 válasza #70869248 (#54) üzenetére


akela91
addikt

Váltóm nincs DFGT-hez sajna. Tehát automata clucth az kell, automatic throttle blip & cut legyen kikapcsolva?

Gyakorlatilag itt annyi a lényeg, hogy lefele váltásnál ad gázfröccsöt, felfele váltásnál pedig elveszi a gázt egy pillanatra?

Illetve semiSclick gumira gondoltál ugye?

(#56) #70869248 válasza akela91 (#55) üzenetére


#70869248
törölt tag

Én elvagyok automata kuplung nélkül is, kuplung-t csak a szivar Lotus-nál használok.
kicsi gázt kell mellényomni leváltásnál, és akkor veszi. sajnos egyébként.
Ez az egyetlen amit fel tudok róni a játéknak, nem büntet elég keményen ha nem használsz kuplung-t...mondjuk ez általános probléma, és valszeg abból fakad, hogy kevés rá az igény.

A guminál arra gondoltam igen :)

[ Szerkesztve ]

(#57) N€T0X|N válasza #70869248 (#56) üzenetére


N€T0X|N
őstag

nem büntet elég keményen ha nem használsz kuplung-t

De elvileg idővel tönkremegy és nem fogsz tudni váltani. Legalábbis ez az ígéret. Vajon már benne van?

Sent from my keyBoard

(#58) KaraDani válasza raczger (#51) üzenetére


KaraDani
addikt

Király app, köszi :R

(#59) akela91 válasza KaraDani (#58) üzenetére


akela91
addikt

Találtam még egy nagyon hasznosat.

Gumi hőmérséklet kijelzés (+ gumi "tisztasága")

Csak be kell másolni a két mappát a főmappába. (nem ír felül semmit)

Klikk

(#60) batai15


batai15
félisten

Olyan kormánynál ami aminél van szekvenciális váltó, de kuplung nincs, azt gombra be lehet állítani? vagy mennyire gond a kuplung hiánya? 1-2 hónap múlva csatlakozom én is egy drive force gt kormánnyal és a játékkal.

(#61) BigBlackDog válasza batai15 (#60) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én is azzal vezetek, semmi gond a váltásnál. Váltás előtt leveszem a lábam a gázpedálról és be van állítva az automata kuplung. Így teljesen rendben van a váltás.

(#62) wolf033


wolf033
senior tag

Az miért van, hogy némelyik autónál az ABS folyamatosan be van kapcsolva? PRO nehézségi szintem minden ki van kapcsolva és az ABS mégis müködik. Ki lehet ezt valahol lőni?

(#63) akela91 válasza wolf033 (#62) üzenetére


akela91
addikt

Ha az alapból középen alulra kitett info sávra gondolsz, ahol felvillan az ABS felirat néha, az nem jelenti azt, hogy működik is, ha azt kikapcsoltad. Csak jelzi, hogy ott bizony blokkol a kerék (legalább is mindjárt), és működésbe lépne az ABS...

[ Szerkesztve ]

(#64) wolf033 válasza akela91 (#63) üzenetére


wolf033
senior tag

Na pont az a baj, hogy az nem csak jelzi hanem valóban be van kapcsolva az ABS viszont nem mindegyik autónál.

(#65) Unbaised-Ben válasza akela91 (#59) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Köszi, ez nagyon hasznos valóban.
(#63) akela91: Ebben biztos vagy? Pl iRacingnél adott az MX-5, hiába van kikapcsolva az abs a játékban, ha az Mx-5-ben elvileg kikapcsolhatatlan, így működik.

Más:
Nálam nem jegyzi meg a köridőim, statom... Csak nálam tök üres ez a két rész? Valamit elrontottam, vagy egyedi bug?

Mentem mind a három módban, practice, hot lap, time attack módban is, szóval nem értem. :(
"Favoritokat" is érdekesen állapítja meg szerintem :D

(#66) N€T0X|N válasza wolf033 (#64) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Tekintve, hogy a valóságban is van az utcai autók többségében ABS és a cucc ezt szimulálja, mi ebben az orbitális probléma? Amúgy ctrl+a.

Sent from my keyBoard

(#67) Gigi01


Gigi01
őstag

Megvettem én is a játékot,csatlakoztam steamen,facebook-on ment a like! :)

(#68) akela91 válasza Unbaised-Ben (#65) üzenetére


akela91
addikt

Nem vagyok biztos, de mintha csikorogtak volna a kerekek rendesen satuféknél kanyar előtt. (BMW m3 e30).

más: Nordschleife trackre mekkora esélyt láttok közeljövőben?

[ Szerkesztve ]

(#69) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Nektek sincs otletetek hogy az update ota miert nem tudok felbontast allitani, es ha el akarom inditani a jatekot Start Engine-val akkor Errort dob :(

(#70) akela91 válasza akela91 (#68) üzenetére


akela91
addikt

Visszavonom, ctrl+a és valóban kikapcsolja.

Kérdés: Ti kikapcsoltátok külön azoknál az autóknál ahol nem ez az alap? (köridő miatt kérdem)

(#71) raczger válasza #70869248 (#54) üzenetére


raczger
őstag

Sikerült a 11 és most ideges vagyok, mert nem vette fel a replay, valami bug van még itt. Direkt nem léptem ki, egyből akartam nézni a replayt és sehol, ha pitbe ki-be lépegetek, akkor össze-vissza veszi fel amit megyek.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#72) Unbaised-Ben válasza raczger (#71) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

na mondjuk én ilyen képet sose látok, nem véletlenül nem jegyzi meg az időket, vagy valami tényleg elkerülte a figyelmemet a játékban?

(#73) raczger válasza Unbaised-Ben (#72) üzenetére


raczger
őstag

Én practice-ben tolom. Ha toltam pár kört, nyomok egy exitet, utána a menüben automatikusan kiírja a PB-d és hogy mennyit javítottál. Lehet, hogy van olyan játékmód ahol ezt nem jegyzi meg.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#74) Breeze válasza raczger (#73) üzenetére


Breeze
aktív tag

Így van :K Ennyi lenne az egész!

(#75) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

akkor ez bug, mert nálam semmi ilyen nincs, bármely mód után nyomom... :W

(#76) Unbaised-Ben válasza Unbaised-Ben (#75) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

rá is jöttem! Az ismeretlen karakterek zavartak be a profilnevemben, ezért nem mentett... :W kiszedtem, működik.

(#77) Joshi válasza Unbaised-Ben (#76) üzenetére


Joshi
titán

Játékoknál már nagyon régóta probléma a más karakter kódok használata, én soha nem használok ékezeteket és különleges karaktereket telepítésnél.

(#78) Unbaised-Ben válasza Joshi (#77) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

ezzel én tisztában vagyok :U , nem humoromból írtam bele ilyen nevet, hanem a steam nicknevemet vette át... és ha nem olvasgatok fórumot, akkor nem venném észre milyen dolgokról maradok le...

(#79) Joshi válasza Unbaised-Ben (#78) üzenetére


Joshi
titán

A Steam-be sincs sok magyar vonatkozás még ha időközben magyarosították.

(#80) raczger válasza Joshi (#79) üzenetére


raczger
őstag

Nem a magyar vonatkozás a lényeg, az egész a karakterkódolásról szól. Egy ideje már van utf8, ezt kéne mindenhol használni, de néhányan megfeledkeznek erről, ekkor jöhetnek elő hasonló problémák.

Nekem iRacingben volt régebben gondom, mivel ékezetes karakter volt a nevemben egy ideig nem tudtam játszani, kifagyott egyből a játék.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#81) raczger


raczger
őstag

BMW M3 E30 @ Imola

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#82) Joshi válasza raczger (#80) üzenetére


Joshi
titán

Akkor jelezzétek a fejlesztőknek hiszen pont ez a lényege a béta játék megvételének. ;)

(#81) raczger: és ez milyen idő volt?

[ Szerkesztve ]

(#83) raczger válasza Joshi (#82) üzenetére


raczger
őstag

Azt hiszem ez csak 2:12:9-es volt, vagy 2:13:1, már nem emlékszem :) A legjobb körömet nem mentette el sajnos.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#84) #70869248 válasza raczger (#81) üzenetére


#70869248
törölt tag

szép, igazán jó videót külső nézetben sztem úgy lehet, ha Tv2-s kamerával nézed, aztán a tamburello-ra átváltasz fix kamerára, majd vissza.
Érdekes, két olyan szakasza is van a pályának ahol egyel magasabb sebességi fokozatban mész, a Mineerali völgyében elég látványos, én a ráfordulásnál 2-ben vagyok, és úgy tekerek fel a dombra, és dombtető előtt közvetlen rakom a 3.-t.
Lehet felrakok majd egyet én is.
Egyébként pont ebben a kanyarban nagyon jó a TV2-s kamera képe, ahogy bejössz a Minerali-ba, le a dombról beesel a dupla jobbosba, az első bemeneti szögéről veszi a kamera, és nagyon látványos ahogy érkezik a kocsi.

(#85) raczger válasza #70869248 (#84) üzenetére


raczger
őstag

Most nem a szépen volt a lényeg. Amíg nincs valami normális kamerakezelés addig max a gyáriakat lehet használni, azokból meg érdekes, jó videót nem lehet összerakni, mert mindenki azokat a nézeteket használja.

Abban a völgyben én is sokáig 2-ben mentem, de ha megvan a kellő sebesség szerintem gyorsabb, ha 3-asba mész fel, mert szinte egyből váltani kéne, ami idő és lendületveszteség felfelé. A másik hol van, azt elképzelni nem tudom már :) A legjobb körömben már a sikánt is 3-asba vettem, a videóban még 2.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#86) tikshow


tikshow
addikt

Na csatlakoztam én is! :)

(#87) m0h0senator válasza raczger (#85) üzenetére


m0h0senator
őstag

milyen segítségek vannak bekapcsolva nálad?

An odyssey through the realm of consciousness.

(#88) Mosqu!to válasza tikshow (#86) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Én is itt ülök csendben.

A végén még újjá éled itt a régi LFS.hu brigád. :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#89) #70869248 válasza m0h0senator (#87) üzenetére


#70869248
törölt tag

sztem semmi. ...ha kikapcsolod akkor alap marad.
Nálam a KTM olyan hogy el kell tekerni a load cell-t, mert különben blokkol.
De egyébként szinte mindegyikkel el lehet boldogulni.

(#90) raczger válasza m0h0senator (#87) üzenetére


raczger
őstag

Csak az autoclutch. Button clutchal lehet, hogy gyorsabb lenne, de azért nem vagyok oda.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#91) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok van egy kis gondom, ajándékként megvették nekem az Assetto Corsát de nem tudom telepíteni. Az alábbi képen azt írja hogy már meg van a játék de ha rákattintok a játszd most gombra gondolkozik és nem történik semmi. Mi a sz@r ez? :F

(#92) Gigi01 válasza Joshi (#91) üzenetére


Gigi01
őstag

A kliensből telepítsd.

Akkor passz,nálam csak böngészővel néz úgy ki.

[ Szerkesztve ]

(#93) Joshi válasza Gigi01 (#92) üzenetére


Joshi
titán

Ez a kliens.

Ki kellett lépnem és újra be így már megjelent a saját játékok között.

[ Szerkesztve ]

(#94) tikshow válasza Mosqu!to (#88) üzenetére


tikshow
addikt

Úgy legyen! :)

(#95) Joshi


Joshi
titán

Na én is kipróbáltam a játékot és hát vegyes érzelmek vannak bennem. :D Tény és való hogy jónak ígérkezik de mintha valahol olvastam volna hogy azért adták ki mert a játék már közelít a finisbe. Na itt a bökkenő, mert ezen még jócskán van mit reszelni az biztos. Lehet hogy nekem furcsa de pl egy BMW E30-al egyszerűen nincs sebesség érzetem olyan mintha valami keleti csodával pályabejáráson lennék. Azt aláírom hogy szokni kell de a replayeknél nagyobb a sebességérzetem mint amikor megyek az autóval.
A váltó áttételen lehet állítani?

(#96) raczger válasza Joshi (#95) üzenetére


raczger
őstag

Ha csak a sebességérzet a probléma akkor nagy baj nincs:) Hidd el, hogy valóságban sincs meg az a sebességérzet, képzeld el amikor a pályán mész egyenes úton 150-el, az is tökölésnek tűnik kb.

Lehet állítani a váltóáttételt, de pl a BMW E30-nál nem.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#97) Joshi válasza raczger (#96) üzenetére


Joshi
titán

Érdekes dolgok vannak mert pl az Abart olyan mint egy mérgezett egér szinte lehetetlen úgy kigyorsítani vele hogy ne füstölnének a kerekek holott olyan mintha a saját puntómba ülnék. :D Most nem a kigyorsításra gondolok hanem úgy általában a sebességre, ami nulla. Aztán van a BMW különböző modelljei amiket majdnem könnyebb vezetni mint a Race07 BMW-jét. Hát fene se tudja. Természetesen minden segítség kikapcsolva ez evidens, na persze ettől még nem könnyű a vezethetőség inkább azt mondanám hogy sokat kell gyakorolni mert más mint a többi. Én azt hiányolom elsősorban hogy nem lehet részletesen SETUP-olni az autókat. Az is tény hogy ez az első élménybeszámolóm és a negatívumokkal ellentétben inkább pozitív az első benyomásom szerencsére. :C

(#98) raczger válasza Joshi (#97) üzenetére


raczger
őstag

Abarthnak itt vannak az alap adatai: [link]
Mentél már versenypályán a saját autóddal? Ott sem érzed annyira a sebességet, mint gondolnád, max a 100-120 feletti tempójú kanyarokban, ha nagyon zajos a bódé:)

Nézd meg a GT2-es BMW-t, elég részletesen lehet setupolni. Nem rugaszkodnak el a valóságtól és ami egy utcai autóba nem állítható, azt itt sem fogod megtalálni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#99) N€T0X|N válasza Joshi (#97) üzenetére


N€T0X|N
őstag

nem lehet részletesen SETUP-olni az autókat

De lehet. Nyilván az utcaiakat kevésbé, de egy GT2-n vagy a Tatuus-on már van mit hákolni, lesd majd meg. :)

Sent from my keyBoard

(#100) raczger


raczger
őstag

KTM X-Bow @ Vallelunga
Élvezet nézni ahogy ott felül a rugók mozognak :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.