Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#701) milos2000


milos2000
csendes tag

Igen köszi szépen!
Közben rájöttem, hogy láma voltam és jobban el kéne olvasni a change logot! :)

(#702) neilszab válasza m0h0senator (#699) üzenetére


neilszab
őstag

Én próbáltam, baromi könnyű benne rosszul lenni, de ez egyrészt hozzászokás kérdése, másrészt a irányítás/mozgás/érzékelés teljes felborulása miatt van. (mondjuk ez alkati kérdés is, van akit egyből taccsra vág, meg olyan is aki elsőre bírja órákig... :) )

Viszont jó hír, hogy pont az irányítás és a kezelőszervek autentikussága miatt az Oculus Rift pont hogy a szimulátorokban tudja nyújtani a teljes immerziót (belemerülést) és a "legotthonosabb" érzést... amikor először beültem és csak az autóban nézelődtem (és matattam a levegőben a kezelőszervek után :DDD ) már akkor úgy éreztem hazaértem, olyan teljesen természetes hatású volt minden. A teljesen életszerű 3D mellett rettentő jó a távolság/mélység érzékelés is (Eau Rouge, ajajj :) ), és centire pontosan oda lehet tenni valahova az autót, olyasmi részletesség növekedés, mint mikor Logitech Ex-ről vált az ember G25-re, és hirtelen kétszer olyan széles lesz a pálya..

Amitől viszont kicsit félek, hogy a nem fix nézőpont miatt a megcsúszások érzékelése majd nehezebbé válik, de ez majd kiderül, mozgó üléssel kombinálva viszont mindenesetre ezzel nincs gond, úgy brutális az élmény!

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#703) stickermajom


stickermajom
addikt

Nálatok nincs jelen ilyen microlag szerűség játék közben?
FHD felbontás, AF 8x, AA 8x, FXAA 2x, Shadow: High, Cubemap: Low, Faces per Frame 1.
100 FPS-t produkál így a játék, de 3-4 másodpercenként van egy alig észrevehető pillanatnyi megakadás, mintha swappelne a winchesterről. Eközben nincs FPS drop, meg semmi. Sokat nem tudtam kísérletezni, de AF 8x, AA 0x, FXAA 0x, Shadow: Medium beállításon 200 FPS-sel ez a swappelés megszűnik. Valami bug szerű lehet talán?

Természetesen legújabb VGA driver van fenn, a Windows is jogtiszta teljesen update-elt.

(#704) IreN!CuS válasza stickermajom (#703) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nem lehet ,hogy a vga fogy ki a ramból ? Nekem fele ilyen beállítások mellett is bekajálja az 1 giga ramot gond nélkül.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#705) stickermajom válasza IreN!CuS (#704) üzenetére


stickermajom
addikt

Na erre nem is gondoltam. :) Mindenképp megnézem majd otthon, köszi!

Mondjuk érdekes, ha ennyire lezabálja a VGA-t :D Remélem ez csak az early access-nek tudható be.

(#706) Jack@l válasza stickermajom (#703) üzenetére


Jack@l
veterán

Két dolog: Az egyik, ha frameszámot is akarsz felejtsd el az 8xAA-t.
A másik, hogy tök hülyeség az AA-t meg az fxaa-t bekapcsolni egyszerre, mert mind2 ugyanarra va, csak kétszer számol így...
Ha szebb de lassabb aa-t akarsz, akkor a sima, ha kicsit rondábbat de gyorsabbat, akkor az FXAA-t kapcsold be.
Swapelés meg akor van, ha kevés a ramod(az alaplapon), vagy a háttérben valami matat a vinyón a windows.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#707) stickermajom válasza Jack@l (#706) üzenetére


stickermajom
addikt

Mint látod kétszer számolva is 100 FPS-t kapok, szóval itt nem ezzel van a gond. Másrészt 8GB RAM kb. 50-60%-át használja a játék a Windows-zal együtt, szóval itt sincs probléma és a háttérben biztosan nem matat semmit a Win (főleg, hogy az SSD-n, míg az AC egy 100%-os kondíciójú 5 hónapos winchesteren van). Illetve, a beállítás változtatásával ez a laggolgatás megszűnik, szóval egészen biztosan valami játékbeli dolog lesz. A korai verzió miatt szerintem valamit felzabál az egyik beállítás, amit nem kéne neki.

[ Szerkesztve ]

(#708) Jack@l válasza stickermajom (#707) üzenetére


Jack@l
veterán

Csak segíteni akartam, nem kell elhinni semmit... Nálam nincs mikrolag/szaggatás.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#709) stickermajom válasza Jack@l (#708) üzenetére


stickermajom
addikt

Milyen beállítások mellett milyen konfiggal nincs szaggatás?

Amúgy hivatalos fórumon is van szó kisebb-nagyobb fagyásokról. Van akinek csak mikrolagként, van akinek több másodperces fagyásként jelentkezik. Volt, akinek megoldódott egy kis .ini fájl módosítással, hogy alacsonyabb legyen az FF rate (kormánnyal kapcsolatos), de volt akinek maradt a gond.

(#710) Jack@l válasza stickermajom (#709) üzenetére


Jack@l
veterán

Ami beállítottál az jó, kivéve hogy vagy 4xAA-t vagy 4xFXAA-t használj. esetleg HDR ki. (nekem most az fxaa van, így 150 fps körüli az átlag)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#711) AMD_ok válasza stickermajom (#705) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nekem is 2 gigas a kartyam, es full beallitasoknal sem csinalja ezt. Fentebb irtam, vmelyik hsz ban.

(#712) zodo


zodo
nagyúr

Most már nekem is szaladgál a játék, nem is kicsit. :)
Lecseréltem a HD 6850 1GB karimat egy MSI 270X 2GB-ra így kb megduplázódott az fps érték és egyben a játékélmény is.
Tervbe van még egy HD kijelző vásárlás de addig is megpróbálom optimalizálni a graf beállításokat na meg az ffb értékeit.

Korábban említett "kattogó" kormány hang, nálam is jelentkezett/jelentkezik G27 -el.
Úgy gondolom/tapasztaltam hogy szoros összefüggés van/lehet a kis(ebb) fps érték / mikro lagos futással ill. a ffb beállítások értékeivel.

(#713) stickermajom válasza zodo (#712) üzenetére


stickermajom
addikt

Úgy gondolom/tapasztaltam hogy szoros összefüggés van/lehet a kis(ebb) fps érték / mikro lagos futással ill. a ffb beállítások értékeivel.

Nálam 200 FPS-nél is kattogott, az út visszajelzéseit visszavéve 30% körüli értékre viszont elmúlt.

(#714) zodo válasza stickermajom (#713) üzenetére


zodo
nagyúr

Lehetséges hogy az ffb pl nálad az "út visszajelzéseit visszavéve" is segít a problémán.

Viszont előző kártyámmal nem igazán állítgattam az ffb értékeit így jutottam az eszme futtatásomig miszerint a grafikai beállítások módosítása is befolyásolhatja mivel volt olyan eset mikor csak 40-70 fps kaptam és élvezhetetlen ffb hatásokat produkált a játék ezzel a kattogó hanggal kísérve.
Viszont ha sikerült 100-120 közelébe tornásznom az fps-t akkor érezhetően simábban (mikro lag mentesen) és kezesebb ffb hatások mellett futott a játék, zörgő hang nélkül.

Most hogy kártyát cseréltem és akár 250 fps-t is elérhetem még nem néztem meg hogy melyik beállítás befolyásolja igazán de az eddigi gyengécske vga mellett így gondolom ahogy fentebb írtam.

Nálam ez kb olyan kategóriába esik mint pl rfactor esetében mikor azonos logitech profiler beállítás ill. játékon belüli ffb beállítás mellett is változik az ffb hatása az autó beállításaihoz mérten.
pl egy jól eltalált és egy alap vagy rossz autó beállítás mellett, érezni a az effektek visszajelzésének minőségét.

(#715) stickermajom válasza zodo (#714) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor úgy nézem a játék egyelőre ahány gép/beállítás annyi módon működik :)) Én is kizártam már mindent, mégis néha előjön a mikrolag jelenség.

(#716) zodo válasza stickermajom (#715) üzenetére


zodo
nagyúr

Ez a mikrolag is jó témakör. :)
Volt olyan hogy szépen futott a játék, max egy körön kb kettőt láttam a kijelzőn de olyan is akadt mintha az ekg-mat néztem volna. :DDD

(#717) dragonfx


dragonfx
veterán

megjelent már ez a játék?vélemények?gépigény?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#718) IreN!CuS válasza dragonfx (#717) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Olvass vissza..... :U

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#719) dragonfx válasza IreN!CuS (#718) üzenetére


dragonfx
veterán

igen azota rájöttem.voltka anyg hibák benne vagy van még?patch update?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#720) Jack@l válasza dragonfx (#719) üzenetére


Jack@l
veterán

Ami benne van az jól működik.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#721) dragonfx válasza Jack@l (#720) üzenetére


dragonfx
veterán

a 0.5update az utolso?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#722) m0h0senator válasza dragonfx (#721) üzenetére


m0h0senator
őstag

igen. 0.5.3nál jár most

An odyssey through the realm of consciousness.

(#723) dragonfx válasza m0h0senator (#722) üzenetére


dragonfx
veterán

aha.ment pü.
elég kevés auto van benne avgy update pack ezt is tartalmazza?
kamerát nem enegd váltania c.vel pedig ott van a control menübe.
handbrake nincs a játékban?kanyarban mér nem driftel be a kocsi?
amugy szép de nem értem egyenlőre mér nem engedi menübe a race.t kiválasztani...
amugy fhd.ba megy 4AA 16anizo meleltt a shadow.t és a alul a map resolution tettem csak mediumra mert az megette a 7770et.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#725) Debilon válasza dragonfx (#723) üzenetére


Debilon
addikt

nincs update pack, ez egy early access progi, fokozatosan pakolják bele az autókat/pályákat vagy csak hibajavítások jönnek a frissítésekkel majd egyszer csak készen lesz

race nincs, special event részben lehet menni az előre beállított AI-k+pályán
van practice és hotlap ami működik

pár dolog még ne, vagy nem úgy működik sokszor ahogy kellene
de ha megvetted akkor steamen úgyis frissül rendesen általában 2 hetente (ha jól emlékszem)

assetto corsa hivatalos oldalon le van írva mik lesznek benne az 1.0-ba és mik lesznek a DLC-k hozzá nagy vonalakban

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#726) tikshow válasza dragonfx (#723) üzenetére


tikshow
addikt

AI és multi még nincs. AI vagy spec eventekbe van, 4 féle versenybe.

C kameraváltáshoz nekem működik, esetleg F gombokat próbáld még végig.

Kéziféket külön be kell kapcsolni, driftre meg rá kell érezni.

(#727) dragonfx válasza tikshow (#726) üzenetére


dragonfx
veterán

:Y
hol kell bekapcsolni?
nekem az f1gyle vált kamerát.
ja hogy ez ilyne pre release játék még? de a race és a carrer mér nem müyxik?ott mutatja de szürke nem tok belelépni.meg ezen hogy nem kanyarodik kocsi lehet javítani?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#728) tikshow válasza dragonfx (#727) üzenetére


tikshow
addikt

Gyors gombot kell neki adni.

"meg ezen hogy nem kanyarodik kocsi lehet javítani?" - Szimulátorral játszottál már? :U

[ Szerkesztve ]

(#729) #70869248 válasza dragonfx (#727) üzenetére


#70869248
törölt tag

Állítsd be a kormányt a megfelelő fokra, az autók nagyon jól viselkednek...ez az egyik erőssége a játéknak, irányíthatóság és a viselkedés.
A drift szög egyszerű (mint az életben), a jó drift már nem (mint az életben), megfelelő kocsi kell hozzá és azon belül ki kell választani a drift beállítást...pl az E30-nál.

(#730) v!ct0y válasza dragonfx (#727) üzenetére


v!ct0y
veterán

Szerintem te nem ezzel akarsz játszani..:DDD

(#731) ooooobi válasza dragonfx (#727) üzenetére


ooooobi
senior tag

Gyanus, hogy nem sokat játszottál még igazi sim-el. Meg hogy csak valami nem hivatalos forrásból származó verzióval próbálkozol. Mert ha Stemen vetted volna, akkor tisztában lennél vele, hogy ez nem végleges verzió, eleve úgy van fent az Early Acces-ek között. ;)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#732) dragonfx válasza v!ct0y (#730) üzenetére


dragonfx
veterán

:R
sanszos igazad van.hol lehet handbrake gyorsgombot beállitani?éna controllba nem látom....
én nfs rivals.t toltma eddig. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#733) Joshi válasza dragonfx (#732) üzenetére


Joshi
titán

Akkor maradj is annál. ;)

(#734) fLeSs válasza Joshi (#733) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#735) dragonfx válasza Joshi (#733) üzenetére


dragonfx
veterán

;) :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#736) barcalaci84


barcalaci84
őstag

Vettem egy g27-t.
Milyen beállításokat ajánlotok?
Logitech profiler illetve játékon belüli beállítás, fán stb is kéne.

[ Szerkesztve ]

(#737) stickermajom válasza Joshi (#733) üzenetére


stickermajom
addikt

De gonosz ;] :DDD

(#738) zodo válasza barcalaci84 (#736) üzenetére


zodo
nagyúr

Driver beállításhoz , játékbeliekhez majd a többiek segítséget nyújtanak de ami biztos az a 900° mert a játék, autónként állítja a kormányszöget.
Drift-hez pedig ha jól olvastam akkor az 520° javasolt.

(#739) akela91 válasza zodo (#738) üzenetére


akela91
addikt

540°, de ez egyén függő. Nekem így simán megy a drift, 900-al meg botrányosan rosszul.

(#740) laci 80


laci 80
csendes tag

Ezzel a drifttel megszenvedtem én is.Érdekes volt,hogy a haverommal egyforma kormánnyal dfgt tök ugyanaz a beállítással nála 900 fokon drifteltem 45000 pontot és csak azért hagytam abba hogy ne unlockoljam neki a bronz medált,itthon a sajátomon jó ha nagy nehezen elértem 5000 pontot-ugyanazzal a beállításokkal.mai napig nem értem.A saját gépemen elindul az autó segge és bármit csinálok meg nem tartom.Aztán egyszer csak jó lett nálam is,a profilert piszkáltam meg.Csak hogy mennyivel könnyebb 540 fokon driftelni:elsőre 115000 pontot csináltam úgy hogy a végén magamtól hagytam abba mert a szemem már majdnem kiesett,míg 900 fokon olyan 45000-60000 között sikerült általában rengeteg gyakorlással.Viszont a 900 fok az sokkal élvezetesebb,pontosabb íveket lehet találni,szép hosszú ívű csúszásokat lehet összehozni,de nagyon nehéz jól megindítani a gépet,hogy tényleg kilinccsel előre menjél,a vas összeszedéséről meg nem is beszéltem.

(#741) akela91


akela91
addikt

"MoTeC kijelző Android-ra!

Az Assetto Corsa-hoz is elérhetővé vált a DashMeterPro nevű kis app, mely Android-os készülékeken képes real-time megjeleníteni telemetria adatokat, és ezzel virtuális műszerfallá varázsolva tabletünket vagy okostelefonunkat!

A kijelző egyéni ízlés szerint testreszabható, a megjelenítendő adatok terén számos lehetőség áll rendelkezésre, habár a készítők külön felhívják a figyelmet, hogy az Assetto Corsa jelenleg még béta állapotban van, így a funkcionalitás nem teljes körű még.
... "

Google Play Shop:

[ Szerkesztve ]

(#742) v!ct0y válasza akela91 (#741) üzenetére


v!ct0y
veterán

kár, hogy perkálni kell érte.

(#743) stickermajom válasza v!ct0y (#742) üzenetére


stickermajom
addikt

A perkálás még nem is lenne gond, azért 5-600 forintot megéri kiadni valami olyanra ami használható. Na de 2 rongy?! :Y

(#744) Debilon válasza stickermajom (#743) üzenetére


Debilon
addikt

kiindulva a rF és Race-hez való és működő ugyanilyen app-ból, megéri az árát (szerintem), főleg ha az AC is készen lesz

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#745) Jack@l válasza Debilon (#744) üzenetére


Jack@l
veterán

Kicsit kevesebbért, meg nem per szimulátoronként perkáltatnának(mert programozásügyileg full egykutya az összes, csak hát valamiből élni is kell), még talán meg is érné... :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#746) Debilon válasza Jack@l (#745) üzenetére


Debilon
addikt

mondjuk a GTR/AC verziónál külön kell elindítani, rF-es meg csak plugin bemásolós

de mivel nem vagyok programozó, biztosan így van ahogy mondod, van is benne ráció

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#747) v!ct0y válasza stickermajom (#743) üzenetére


v!ct0y
veterán

iRacing-re csak 1500 :)

(#748) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Emberek, ez a játék lenne a legjobb szim (szerintem) ha nem ilyen fos hangok lennének benne. Egyszerűen fos (már bocs) az autók hangja, mintha vmi szintetizátoron nyomkodnák a billentyűket. Annyira kiábrándító, pedig maga a vezetés élménye sztem a legjobb.
Remélem a végleges változatig kezdenek ezzel vmit.
Ennyi voltam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#749) Ant@ válasza fLeSs (#748) üzenetére


Ant@
senior tag

Nekem az ütközés, sóderágy, sec. váltó klikk, lengéscsillapító nyekergés hangok kifejezetten bejöttek.

(#750) laci 80 válasza fLeSs (#748) üzenetére


laci 80
csendes tag

Nem nagyon értelek a hangokkal kapcsolatban.Szerintem kifejezetten jók a hangok,bár a többi szimben is hasonló minőséget tudtak,tudnának hozni.Amúgy nézzél meg összehasonlító videokat!Tele van velük a you tube.Meglepődsz hogy a többi milyen okádék!De ízlések és pofonok!Nekem nagyon tetszik..

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.