Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#601) #70869248


#70869248
törölt tag

Nálam így néz ki:
cpu:

[link]
VGA:

[link]
memo:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#602) Penge@Borisz


Penge@Borisz
tag

Lehet lokalizálni a játékot. Kicsit turkáltam a fájlok között és rátaláltam a nyelvi állományokra. Próbaképp átírtam az egyiket és működik. Ez még nagyon alap, egy halom dolgot más fájlokban tárol a játék, de szerencsére van megfelelő program hozzá.

Kezdésnek megcsináltam a Steam\SteamApps\common\assettocorsa\system\locales elérési úton található en.ini-t, ez sok magyar szöveget ugyan nem hoz, be, de legalább a HUD hazai lesz tőle, meg még egy-két apróbb dolog.

Szerintem még nem érdemes belevágni a teljesbe, mert sanszos, hogy a végső változatig ezerszer változni fognak még ezek az állományok is, de gondoltam, megosztom veletek, mint apró kis érdekességet.

Akit esetleg érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

"A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem arra, hogy megtudd, milyen ember vagy." - Bud Spencer

(#603) Joshi


Joshi
titán

Szerintem messzemenő következtetéseket ne vonjatok le a játék gépigényét tekintve mert ezen a téren még bőven van mit javítaniuk a fejlesztőknek. Én is ráizgultam a jobb videokártya beszerzésére aztán úgy döntöttem hogy inkább várok még.

(#604) #70869248 válasza Penge@Borisz (#602) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nekem tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#605) zodo válasza Joshi (#603) üzenetére


zodo
nagyúr

Egyértelmű csak ha már megvettem akkor jó lenne néha játszani is vele de így a multi megjelenéséig biztosan kivárok mert talán az lesz az egyik legnagyobb mérföldkő amivel közelebb kerülünk a valós gépigényhez.

(#606) AMD_ok válasza zodo (#599) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nos en megneztem mindent maxra huzva, FHD-ban kiveve a blurt, (mert azt utalom :D ) es igy a minimum olyan 35 fps korul mozog, atlagban 40-50 kozt megy, es sehol nincs akadas, mikroakadas, teljesen siman fut a jatek! Tehat a velemenyem az, hogy a procid lesz gyenge hozza, mert hiaba a keves fps, tok siman megy, elvezheto. De hogy legyen benne tartalek, az elsimitasokat 1 klikkel lejjebb vettem es a reflectiont is mediumra, igy mar rogton 70-80 fps-el mozog a cucc, total siman.

(#607) IreN!CuS válasza zodo (#599) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Lemérném , csak az amd oldaláról nem jön le a program . Máshonnan lejött csak nem indul el ""Sorry, an unexpected error has occurred. Please restart the application" , esetleg valami ötlet ?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#608) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Igazi gagyi mérés :

3 magot terhel meg a játék azt sem durván , viszont a vga végig 100% körül ment Muggelo BMW AI on

Fps 80-90 között

FHD
AF 2
AA 2
Árnyák low
World detail high
Motion off
Cubemap low

Cpu : 4.5 | Vga 1100/1550

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#609) tikshow válasza IreN!CuS (#608) üzenetére


tikshow
addikt

Kapcsold be a V-Syncet és ezek a mikroszaggatások megfognak szűnni.

(#610) akela91 válasza tikshow (#609) üzenetére


akela91
addikt

Nekem ki van kapcsolva, és nincsenek micro szaggatások.

(#611) zodo válasza AMD_ok (#606) üzenetére


zodo
nagyúr

Érdekes persze elhiszem hogy ilyen kevés ( atlagban 40-50 kozt megy ) fps-el sem akad nálad.

Nálam alacsony szinte minden off a korábban linkelt képeken látható értékek közt is szaggat pl motorháztetőn jól kivehető az árnyékokon ill. magán a kormányzás késésén. :(((

Nem tudom hogy a proci-e ami kevés mert soha nem értettem miért/mitől erősebb egy általam alacsonyabb (Mhz alapján) teljesítményűnek vélt egyéb proci.
Viszont ha hinni lehet a mérő proginak akkor tisztán látni hogy a proci bőven elégséges hiszen még bekapcsolt Ai-k mellett sem éri el az alap 3.8Mhz terheltségi szint 100%-át.
Korábban IreN!CuS említett hogy a vga tunning segíthet.
Felhúztam az alap 775/1000 értékeit 830/1100-re és játékon belül mindent a bizonyos, szinte minden off grafika mellett sem változott a helyzet. Vga szintén fullon megy és akad a játék.

Aztán feljebb vettem ezt-azt:

AF 8x , AAS 4x , FAAA 4x , Shadow Medium , World Detail Wery high , MB Off , HDR On , Cubemap Resolution Medium

Vga szintén fullon megy átlag 40-60 fps érték közt de ami érdekes hogy a proci terheltség még inkább leesik átlag 20% -ra.

IreN!CuS

Feltettem ide az AMD System Monitor 1.0.0.9 mert most nekem sem jön le a hivatalos oldalról pedig nemrég még onnan szedtem.

(#612) neilszab válasza tikshow (#609) üzenetére


neilszab
őstag

és kapsz hozzá egy kis lag-ot...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#613) zodo válasza zodo (#611) üzenetére


zodo
nagyúr

Lemaradt az emelt grafikai beállítások mellett készült kép.

(#614) IreN!CuS válasza zodo (#613) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Minél feljebb rakod a beállításokat (grafikus) annál inkább lesz vga limited , mert a vga lesz a szűk keresztmetszet .

Progit meg köszi leszedem megnézem , hátha ez leindul.

tikshow : nekem nincs micro laggom....

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#615) zodo válasza IreN!CuS (#614) üzenetére


zodo
nagyúr

Egyértelmű volt számomra a vga szegénység csak AMD_ok mintája alapján ránéztem és megosztottam a tapasztalataimat.
Elkezdek gyűjtögetni aztán beszerzek valamit jobb kártyát. :)

Ami a progit illeti, nincs mit.
Kissé macerás beállítani hogy egy felületen fusson a játékkal de bepipálva a "always on top" lehetőséget összehozható. Tálca még látszódik egy darabig amíg nem kattintasz egérrel a játék képén valahova.

(#616) wolf033


wolf033
senior tag

hmmm...

Találtam egy számomra érdekes dolgot de aztán lehet csak nekem furcsa.

Felhúztam a grafot (vs is kipipálva) olyan szinten hogy ha egyedül vagyok a pályán (Monza) akkor folyamatos 60 fps van. Na akkor mondom most megnézem, hogy milyen ha teszek be ellenfeleket. 12 ellenfelet betettem (továbbra is Monza) és basszus továbbra is megmaradt a folyamatos 60 fps. :F

Hát ki érti ezt? Na de ez nem rossz így. Még 60 fps-el is simán játszható.

(#617) IreN!CuS válasza zodo (#615) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Annyi a véga a 6850-nek mint amit beállítasz vagy megy többet , mert ha igen akkor ne kíméld :)
Ja és a program végre elindul ,de a vga-t nem ismeri fel :)

wolf033 V-Syncet kapcsold ki

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#618) Joshi válasza zodo (#615) üzenetére


Joshi
titán

A proci bőven elég de a vga kevés ahogy nekem is. Nekem Phenom II X4 965 van 3,6Ghz-en a vga pedig 6870 és bizony ugyan abban a hajóban evezünk. :D Nincs mese le kell cserélni a vga-t. Én egy R9 280X-et nézegetek esetleg R9 290-et X nélkül. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#619) wolf033 válasza IreN!CuS (#617) üzenetére


wolf033
senior tag

Kiveszem majd a pipát csak tesztelgetem a comfigomat, hogy mi az amit még elbír és játszható marad még a játék.

(#620) IreN!CuS válasza wolf033 (#619) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ez a beállítás korlátozza le 60 fps-re a játékot ezért írtam hogy szedd ki.....

Joshi : "olcsó" bővítés lehet akár egy használt 7850 apróról , látva ,hogy a nála gyengébb 7790nel sincs már sok gond.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#621) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

0.5.3
- Removed penalty system in race special events
- Fixed session over leaderboard
- Fixed session result post session
- Added more slipstream
- AI acts less superhuman after collisions
- Replay memory limit slider increased to 500mb
- Added missing skins for BMW M3 grA
- Modifications on collisions boxes of very low cars.

(#622) wolf033 válasza IreN!CuS (#620) üzenetére


wolf033
senior tag

Most kivettem a piput vs-ből a többi beállítás megtartva közepes vagy inkább kicsit felette és pipa nélkül 70-90 fps de néha közelebb van a 100-hoz mint a 90-hez.

(#623) Joshi válasza IreN!CuS (#620) üzenetére


Joshi
titán

Hosszabb távra gondolkodok. :U

(#624) wolf033 válasza wolf033 (#622) üzenetére


wolf033
senior tag

Ja az az előbb lemaradt, hogy ellenfelekkel volt 70-90 fps között. Ha egyedül vagyok a pályán akkor 110-125 fps között mozog.

(#625) wolf033 válasza wolf033 (#624) üzenetére


wolf033
senior tag

1 kérdés.

Mi ez a HDR mert nagyon nem mindegy, hogy kivan e pipálva vagy nincs.

(#626) Joshi válasza wolf033 (#625) üzenetére


Joshi
titán

High-dynamic-range rendering
Google a barátod. ;)

(#627) zodo válasza IreN!CuS (#617) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem ez a vége, papíron. Alap órajelei 775/1000 de a csúszka 850/1200 -ig skálázott.
830/1100 állítva még lefutott a Heaven Benchmark teszt, fullra húzva megrogyott :DDD de nem is akarom halálba küldeni a karit pláne hogy talán nem is hozna már annyit ami megváltást jelentene.

(#618) Joshi

Igen én is cserélek de max 270X vagy GTX 760 OC közt keresgélek.

(#628) Joshi válasza zodo (#627) üzenetére


Joshi
titán

Nekem árban még a sima R9 290 is húzós lenne de az a gond hogy a 280X jelenleg hiánycikk, hosszútávon a R9 270X teljesítménye nem annyira meggyőző. Meglátjuk.

(#629) zodo válasza Joshi (#628) üzenetére


zodo
nagyúr

290 árát sosem költeném vga-ra ha lenne rá akkor sem.
270X pedig esetemben jó választásnak tűnik mert a konfig nem oly régi (aminél csak vga maradt az előző konfigból) amit most nem cserélnék egy kártya csere végett + kellene egy fhd monitort is vennem.

(#630) Jack@l válasza Joshi (#628) üzenetére


Jack@l
veterán

Vegyél egy használt 7970-et, azzal még jobban is jársz..

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#631) Joshi válasza Jack@l (#630) üzenetére


Joshi
titán

A 7970 használtan 70-80k-ért megy akkor inkább új R9 280X, csak most nem lehet kapni.

(#632) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Ma rendeltem Angliából egy TM TX kormányt Forzához ami elvileg pc-hez is használható. Tőzsdézésre használom a gépemet, eddig még egy játékot se telepítettem fel rá. 2 db HD5570-es kártya van benne, plusz 4 monitor. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek jelenlegi formájában hogyan futna(vagy futna-e egyáltalán) ez a játék, illetve esetleg milyen videokártyát javasolnátok ehhez a konfighoz, hogy 3 monitoron fusson normálisan? Jöhetne használt is, mert nem szeretnék 100ezret rákölteni, ha nem muszáj..:)
Köszi előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#633) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Kicsit vissza is olvastam:) Ez már elég lehet?

(#634) akela91 válasza bulikavagyok (#633) üzenetére


akela91
addikt

Ilyenem van. 1 monitorra FHD-ban tökéletes. Nem tudom, a monitorjaid milyen felbontásúak. Gondolom 3-on szeretnél játszani, ha nem FHD-k, és belövöd olyan mid-high közé, akkor jó lesz ezzel a kártyával. Ha viszont mind FHD, akkor valami izmosabbra lesz szükséged, vagy nyomod 1 monitoron de azon brutál szépen.

[ Szerkesztve ]

(#635) bulikavagyok válasza akela91 (#634) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a gyors választ! :R
FHD-s monitorok. Ezt egyébként benéztem egy kicsit, mert itt írta valaki korábban, hogy egy 7950-el játszik 3 monitoron FHD-ban. Akkor valószínűleg ez lenne a legjobb választás nekem. Ezt még meggondolom, mert végül is nincs árban akkora különbség, és élményben azért gondolom nem mindegy!?

(#636) Jack@l válasza bulikavagyok (#635) üzenetére


Jack@l
veterán

Én 1 monitoron játszok fullhd-n húzott 7970-el, azzal jól megy full grafikán(90-100fps körül), 3-ra viszont tuti gyenge lenne.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#637) bulikavagyok válasza Jack@l (#636) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Csodálkozok ahogy itt olvasom ezeket a számokat... 90-100fps :F Forza 60-at tud, és tökéletes, de az NFS 30-al sem rossz. :) Ilyen különbség van pc, és Xbox között?

(#638) akela91 válasza bulikavagyok (#635) üzenetére


akela91
addikt

Kompromisszumokkal (Reflection medium, szűrések 2-4x re véve, HDR off ...), talán meglesz 60FPS. Bár nem árt majd húzni a VGA-t kicsit (meglepően jól reagál a húzásra a játék :) ). Egyébként én a helyedben R9 280x - 290 körül gondolkodnék, de most nem nagyon kapni, mert elkapkodják őket gyorsan (Bitcoin és társaira).
FIgyelgesd az aprót, mert rakhatnak fel a fent említettekből bármikor.

(#637) bulikavagyok: Azért a min 60FPS a cél, a több csak jobb. (meg lehet érezni hidd el...[sajnos])

[ Szerkesztve ]

(#639) Jack@l válasza bulikavagyok (#637) üzenetére


Jack@l
veterán

Az fps szám eléggé megmutatkozik a köridőkben is egy bizonyos szint/tudás felett.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#640) bulikavagyok válasza akela91 (#638) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Oké, köszönöm a segítséget még1szer! :R
Jack@l: Köszi Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#641) neilszab válasza bulikavagyok (#637) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, a Forza és az NFS sem tökéletes 30 FPS-en, de mivel azzal csak szórakozik az ember, így nem tűnik fel annyira. Ha szimulátorozol és az órával, vagy hús vér ember ellen versenyzel, akkor viszont minden apró ki lag/késés számít, és súlyos tizedeket tudsz bukni rajta, ha nincs meg masszívan a minimum FPS-ed.

Ez nem konzol vs. PC különbség, PS3-on is érezhetőn jobban megy a GT6, ha leveszed 1080p-ről és 720p-be a felbontást, mert több az FPS-ed. Itt egyszerűen csak arról van szó, hogy a professzionális felhasználásnak mások a követelményei, mint a lötyögésnek... ;)

A kormányhoz meg grat, remek választás! :K

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#642) KaraDani válasza bulikavagyok (#635) üzenetére


KaraDani
addikt

Szerintem az én voltam jelentem. Asus 7950 Direct CU2, 3*fullhd monitor. Elég, de azért azt előrebocsájtom, hogy full grafikáról ne álmodozz egy 7950-el. Inkább kicsit medium alatt HDR kikapcsolva hoz nálam egy I7 mellett 100 fps környékét.

(#643) bulikavagyok válasza KaraDani (#642) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Oké, köszönöm! :R Olyan nagy elvárasaim nincsenek, ha látványosat akarok arra ott a Forza. :) Inkább csak szeretném tesztelni a pc-s szimulátorokat, ha már lesz egy kormányom. Csak kíváncsiságképp: milyen vga-t kéne vennem, hogy közel a full beállításokhoz elfusson 3 FHD monitoron?

(#644) akela91 válasza bulikavagyok (#643) üzenetére


akela91
addikt

Írtam, r9 290 körül kéne, HDR persze off (felesleges szvsz, és + 30-40FPS :D)

(#645) Tsabi84


Tsabi84
csendes tag

Csináltam ma egy videót Joux Plane-ről BMW M3 GT2-el (kíváncsiságképp kipróbáltam milyen felvenni a Geforce ShadowPlay "kütyüvel").
GTR Masters Rank-on jelenleg ez a legjobb idő a pályán. Menet közbe nem éreztem benne sok hibát, így visszanézve viszont elég sok helyen hibáztam. Majd faragok még rajta.

A videó.

[ Szerkesztve ]

| BF4: Tsabi1984 | BF3: Tsabi1984 | Origin: Tsabi1984 | Steam: Tsabi84

(#646) tikshow válasza akela91 (#644) üzenetére


tikshow
addikt

HDR sajna kelleni fog féklámpákhoz, megy már anélkül normálisan?

(#647) bulikavagyok válasza akela91 (#644) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Na, a HDR-ről sem hallottam eddig..(most utánaolvastam) ...ma is okosabb lettem. :) Nem egyszerű ez a pc szimulátoros élet sem. :D
Attól félek, hogy veszek egy gyengébb kártyát, rákattanok, és már jöhet is a következő beruházás.:)

(#648) bulikavagyok válasza Tsabi84 (#645) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem rossz ;) Ezen a szűk pályán annyira nem kell keresgélni az ideális ívet. :) Ez milyen beállítás egyébként kb, mármint a grafikára gondolok..!?

[ Szerkesztve ]

(#649) KaraDani válasza tikshow (#646) üzenetére


KaraDani
addikt

Kit érdekel a féklámpa? Versenyzünk majd nem utcán bohóckodunk. ;] Azon kívül, hogy hoz egy csomó fps-t nem látom, hogy különösebben csúnyább lenne nélküle amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#650) Joshi válasza bulikavagyok (#647) üzenetére


Joshi
titán

A HDR egy tipikusan látvány effekt amit simán lehet nélkülözni szimulátorozásnál, sőt kötelező minden zavaró tényezőt nélkülözni ahhoz hogy te legyél a top pilóta. sajnos az Assetto is engedi a rendszer fájlok piszkálását, finomhangolását ami oda fog vezetni hogy... na mind1 ez egy más kérdés.
A lényeg hogy a lehető legtöbb fps-t kell kisajtolni a vasból és ez csak úgy megy ha leveszed a felesleges effekteket.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.