Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#151) batai15


batai15
félisten

A multis futamok hogy lesznek? Óránként? Mert gondolom ha nincs elég ember ne kelljen sokat várni majd.
más:lfs-t sokan játszák még?

(#152) tikshow válasza batai15 (#151) üzenetére


tikshow
addikt

Vszeg privát szerók, mint LFS-be, de a készítők azt ígérték, hogy a multi részét a közösségre bízzák, tehát eléggé modolható lesz az a része is, az igények szerint.

lfsworld.net -en meg tudod nézni :)

[ Szerkesztve ]

(#153) wolf033


wolf033
senior tag

Kicsit off de ha valaki tudja, hogy hol lehet letölteni az lfs demot akkor légyszi dobjon egy linket.

(#154) wolf033 válasza wolf033 (#153) üzenetére


wolf033
senior tag

Közben lehet megtaláltam. :) Majd este kipróbálom. :)

(#155) KaraDani válasza tikshow (#149) üzenetére


KaraDani
addikt

Igen, ez a fajta multiclass nekem is a szívem csücske. Az iRacinges szériában csak azt nem szeretem, hogy túl rövidek a futamok, ehhez 1,5-2 óra illene szerintem. Kíváncsi leszek ilyen például itt majd kivitelezhető lesz-e. Élből az első buktató, hogy 3 classhoz már nem árt legalább 30, de inkább több ember aki tud is úgy versenyezni ahogy egy multiclasson illik, mert azért nagyon nem ugyanaz mint egy túraautó sprintfutam :)

(#156) tikshow válasza KaraDani (#155) üzenetére


tikshow
addikt

Nekem ez a 45 perces bőven elég. Hétvégén egy 1,5-2 órás beleférne, de hétköznap kizárt. :) Ezzel szerintem nem vagyok egyedül. :)

(#157) zodo


zodo
nagyúr

Videó kártyám végett kicsit félve vettem meg a játékot de egész szépen fut az alábbi konfig/beállításokkal:

ASUS F2A85-V Pro
Amd A10-5800k
Sapphire HD 6850 1Gb
G.Skill F3-17000CL11D-8GBXL jelenleg csak 1600-on járnak 2133Mhz helyett

Alap beállításban csak a HDR-t kapcsoltam ki mert akadozott a menüben való navígálás.

Ebben a beépített mérő progiban melyik, milyen értéket mutat?

Nem mondom hogy durván szaggat de néha kicsit belassul és ezért kérdem melyik milyen érték mert a felső sor F betűje (ha ez lenne az FPS érték) 80-100 között ugrál amiért viszont nem kellene hogy ez történjen. Ha az alatta lévő F értéket nézem akkor az átlag 10 meg irtó kevés amihez képest meg csodásan fut a játék. :U

Többnyire Practice-ben szoktam játszani és ezt az 1:47:444 időt jegyzi Imola / Bmw M3 GT2 esetében:

viszont a Profilban ugyanez: 1:51:936

Hogy van ez, Challenges időt tárolja ?

Replay-t meg egyet sem találtam eddig csak az adott kör után tudtam visszanézni ill. általában inaktív a mentés gomb.

(#158) tikshow válasza zodo (#157) üzenetére


tikshow
addikt

Vsyncet kapcsold be és nem fog szaggatni. Nem tudom, hogy miért csinálja amúgy.

(#159) N€T0X|N válasza zodo (#157) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Replay engem is érdekelne, mert semmi extra karakter nincs a nevemben, mégse nagyon ment semmit, hiába nyomkodom befejezett session után a save replay gombot. :F

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#160) neilszab válasza tikshow (#158) üzenetére


neilszab
őstag

Attól nem lesz input lag?

Sztem inkább a grafot csökkensd, 120 FPS fölött lesz az igazi, de a fölé menve is érezhető még a javulás.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#161) tikshow válasza neilszab (#160) üzenetére


tikshow
addikt

Nem lesz, en legalabbis meg sose vettem eszre egy jatekba se. Stabil 60-on van mind.

(#162) neilszab válasza tikshow (#161) üzenetére


neilszab
őstag

Hát nekem eddig minden szimulátorban feltűnt, hogy nem tesz jót a reakcióidőnek.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#163) zodo válasza tikshow (#158) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi megnézem este felé.
Ettől függetlenül érdekelne melyik milyen értéket mutat. Nincs valami "gépkönyv" ehhez a játékhoz? :)

(#159) N€T0X|N

Ha jól tudom nem csak a név hanem a teljes elérési út pl az abban lévő mappa neveknél is számíthat az ékezetes elnevezés.
Viszont nálam egyik esetben sincs ékezet vagy speciális karakter mert ...

E:\Steam
C:\Users\Zodo\Documents\Assetto Corsa
Nick: z0d0 Steam kliensben, mondjuk nullákkal írva

szerk:

(#165)

Nem hinném hogy a szóköz ártana, szerintem más lesz rá a magyarázat.

(#160) neilszab

Erre én is gondoltam mert anno még/már a Grid-ben sem tett jót de egy próbát megér.
Ha minden kötél szakad pláne majd online futamokhoz, biztosan kell egy új kártyát vennem.

[ Szerkesztve ]

(#164) batai15


batai15
félisten

Az adat lapomon lévő gépen hogy futna?(fx6100-6x3.3 ghz) 8gb ram, hd 7770 ig vga. ???

(#165) N€T0X|N válasza zodo (#163) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ékezet nálam sincs, a nevemet ékezet nélkül vette át a játék (mondjuk nem tudom honnan) és angol windows van otthon, tehát az se lehet gond. Szóköz esetleg bezavarhat?

Sent from my keyBoard

(#166) zodo válasza batai15 (#164) üzenetére


zodo
nagyúr

Fórumban visszaolvasva inkább vga lehet a gyenge láncszem és ezen összevetés alapján azt mondanám hogy nem túl rózsásan.
Nem értek a vga-k lelkéhez de a jelenlegi beállításaim mellett nem vagyok elégedett a tapasztaltakkal mert azért csak csak szakadozik és a csicsa effektek (tudom nem ez a fő cél) be sincsenek kapcsolva ami pl csúnyán meglátszik a motorháztetőn futó árnékokon.

(#167) raczger válasza N€T0X|N (#165) üzenetére


raczger
őstag

Session után nekem sem működik a mentés, szerintem ez egy sima bug lesz. Én egy esc-et nyomok a játékban, ott replayre nyomok, utána alul pedig replay közben ott van a save replay, azzal próbáld elmenteni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#168) N€T0X|N válasza raczger (#167) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Áhá, na majd akkor megnézem legközelebb úgy.

Sent from my keyBoard

(#169) tikshow válasza neilszab (#162) üzenetére


tikshow
addikt

Hm, én ilyet nem tapasztaltam, de ki tudja, majd megnézem, lehet 1 tizedet számít nálam, de nem hiszem. :D

(#170) #70869248


#70869248
törölt tag

replay-l vigyázni kell, jól működik úgy ahogy raczger írja úgy csináld, esc, aztán replay, ott kiválasztod a körödet....én úgy csinálom hogy a képernyő szélén előhívható Apps-nál kiválasztom a Session ranking-t, és annak segítségével végigkattintgatva megtalálod a gyors köröd, a replay hosszát jelző csík elején, és végén lévő határolókat behúzod, hogy közrefogd a menteni kívánt kört-> save replay->beleírsz valamit->enter
kész.
all választhatsz kameranézetet, lassíthatod..stb.

A grafikára, sztem érdemes felpakolni, cubemap nélkül, recésen, árnyékok nélkül nem túl rózsás a helyzet.
Persze ha nem megy, nem megy, és 90fps körül megyek vele, kikapcsolt Vsync-l.

Az Apps-ra, némelyik nagyon belassít, , ha bekapcsoltad az összeset, akkor pl. a gumi és egyéb telemetria nagyon lefogja a gépet.

azok amik alapból bekapcsolhatóak azok nem, azok rendben vannak.

(#171) raczger válasza #70869248 (#170) üzenetére


raczger
őstag

Az a bug már javítva lett, nem kell megvágni, hogy elmentsed.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#172) ooooobi


ooooobi
senior tag

Láttam egy videóban szellem autót, gondolom legjobb idönkel megy. Ezt alapból be lehet kapcsolni, vagy valami rejtett beállítás? (melóba vagyok, nem tudom megnézni )

Kérdés visszavonva, videóban látom ott van a menüben.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#173) BigBlackDog válasza ooooobi (#172) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én úgy tudom, hogy a szellem autó a legjobb köröd -az aktuális autóddal, ha volt ilyen- visszajátszása.

(#174) neilszab


neilszab
őstag

Hétvégi videócsokor! :)

Látványos Assetto Corsa videók

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#175) zodo


zodo
nagyúr

141. tetszik gomb nyomó embere lettem. :)

Visszajátszást sikerült a leírások alapján megtalálni, menteni. Köszi!
Mondjuk a gyors kört jelölhetné valamilyen formában de ezt majd biztos megoldják a jövőben.

Aki szokott videót készíteni azt milyen progival/beállításokkal teszi?

[ Szerkesztve ]

(#176) Freiherr


Freiherr
őstag

Két kérdésem lenne:
-1.érdemes-e nekiállni kontrollerrel,vagy only kormány?
-2.mekkora esély van rá,hogy bekerül a Nordschleife?

XXX

(#177) tikshow válasza Freiherr (#176) üzenetére


tikshow
addikt

1. meg lehet próbálni, vagy Xbox 360 kontroller támogatás benne
2. legrosszabb is esetbe is modként, de benne lesz idővel szerintem

(#178) #70869248 válasza zodo (#175) üzenetére


#70869248
törölt tag

Én spec . Sony Vegas-l csinálom, bár jópár évig nem volt a gépemen, pont pár napja tettem fel az Assetto Corsa kedvéért :)

[ Szerkesztve ]

(#179) zodo válasza Freiherr (#176) üzenetére


zodo
nagyúr

és tikshow

Face oldalán olvasni egy bejegyzést miszerint egy bemutató alkalmával, véletlenül lejjebb görgettek a pályaválasztó menüben és felbukkant a Nordschleife, szóval nagy valószínűséggel ( de előbb vagy utóbb, mindenképp) benne lesz.

b-type

Bocs, rosszul tettem fel a kérdést mert csak a rögzítésre gondoltam.
Videó szerkesztés nem az én világom és rögzítésre meg a jól bevált fraps mellett döntöttem.

(#180) KaraDani válasza zodo (#179) üzenetére


KaraDani
addikt

Miliris Action! tűnik nekem jelenleg a legjobbnak rögzítésre. Gyakorlatilag nincs FPS drop, illetve akár tömörítet értelmes formátumot is tud 720p-ig. Bár én maradok mindig az avi-nál.

(#181) zodo válasza KaraDani (#180) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi, meglesem ha úgy alakul.

(#182) neilszab


neilszab
őstag

Csináltam egy online tölthető HotLap táblát, nem tudom mennyire lesz használható, de egyelőre több mint a semmi: Assetto Corsa - Hotlaps

Töltögessétek, aztán majd meglátjuk... ;)
Aki meg belebarmol, azt meg nyakon vágom! :K

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#183) KaraDani válasza neilszab (#182) üzenetére


KaraDani
addikt

Jó ötlet, legalább lesz némi referencia, köszi :R

(#184) KaraDani válasza neilszab (#182) üzenetére


KaraDani
addikt

Esetleg egy tyre opció lehetne még jó, nem tudom autónként mennyire különbözően hívják őket, de gondolom nem lehet annyira sok féle, hogy túl bonyolult legyen összerakni mi kell a data validationbe. Ha gondolod összeírom.

(#185) N€T0X|N válasza neilszab (#182) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Beírtam pár időt, de ahogy nézem van még gyakorolnivaló. :D

Sent from my keyBoard

(#186) ricshard444


ricshard444
veterán

Kipróbáltam, nagyon ütős, pár hibával, de nagyon nagy jövőt látok benne :K

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#187) akela91


akela91
addikt

Valaki mondana egy időt GT2-vel Monzán?
1:28.984 a jelenlegi csúcsom. Kb fél sec még lenne benne, de kezdődik az F1. :))

(#188) akela91 válasza akela91 (#187) üzenetére


akela91
addikt

1:28.480 -csak mentem még pár kört.

(#189) ricshard444 :R

Azért babráltam az autón (guminyomás, szárny)
Segítség csak a kuplung.

[ Szerkesztve ]

(#189) ricshard444 válasza akela91 (#188) üzenetére


ricshard444
veterán

Majd éjjel talán megyek pár kört megnézem, de már kijöttem a szimes gyakorlatból.

Segítség van/nincs?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#190) hegyipapa


hegyipapa
senior tag

Assetto Corsa - BMW M3 E92 Drift :

[link]

(#191) batai15


batai15
félisten

Most ugye csak körözgetni lehet a pályán, nem lesz sokkal combosabb gép igény ha valós multi lesz?

(#192) tikshow válasza batai15 (#191) üzenetére


tikshow
addikt

Nehéz megmondani, hogy milyen lesz a gépigény, ha lesz multi is.

(#193) ricshard444


ricshard444
veterán

Jut eszembe:

7970-n tuning nélkül 4x MSAA-val (ami nem sokat ér :F ) 35-40fps-el fut, 1200/1800-n elérem az átlag 50-t, de egy ilyen játékhoz több kéne, például Simraceway-ben is 150fps körül volt közvetlen az irányítás és faragtam 2 secet a 60fps-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#194) Joshi válasza ricshard444 (#193) üzenetére


Joshi
titán

"...például Simraceway-ben is 150fps körül volt közvetlen az irányítás és faragtam 2 secet a 60fps-hez képest."
Ne hülyéskedj már ezt te sem hiszed el. :D Simraceway-t nem ismerem de ott inkább máshol keresném azt a 2sec mínuszt. ;] Esetleg több gyakorlás? Nekem fogalmam sincs hogy mennyi fps-em van de szerintem amikor már nem is veszed észre hogy akad vagy laggol a játék akkor már nem az fps-ben kell keresni a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#195) ricshard444 válasza Joshi (#194) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem, közvetlenebb lett az irányítás, sokkal jobban ment a verseny :N

Próbáld ki ezt is 150-el és stabil 60-al, utóbbi sokkal késleltetebb lesz, ami reakciónál sokat számít.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#196) Joshi válasza ricshard444 (#195) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem túlmisztifikáljátok az fps kérdését, nem csak te hanem itt többen is. ;) Hidd el hogy nem kell 150fps, aki jól megy az jól megy ~60-80fps-el is.

"Próbáld ki ezt is 150-el és stabil 60-al,"
Esetleg szponzorálnál ebben? ;]

[ Szerkesztve ]

(#197) ricshard444 válasza Joshi (#196) üzenetére


ricshard444
veterán

Tesztekkel foglalkozok évek óta és durván szimulátoroztam 2 évig, nem kell bemutatni mi jobb és mennyire érzékelhető :D

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#198) Joshi válasza ricshard444 (#197) üzenetére


Joshi
titán

Akkor ezek szerint te úgy mész 150fps-el mint egy tehetséges szimes 60-80-al. Grat. :C

(#199) ricshard444 válasza Joshi (#198) üzenetére


ricshard444
veterán

:( Hagyjuk...

Neilszab is leírta ezt anno amit én, neki sem hiszel?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#200) raczger válasza Joshi (#198) üzenetére


raczger
őstag

AC esetében annyiban lehet igaza, hogy 150 fps felett már nem nagyon érzékelni az input laggot, míg 60-nál még van sajnos. Nekem 120 fps-em van és még ott is jelentkezik a probléma (próbáltam vsyncet bekapcsolni, de akkor nőtt kicsit az input lagg). Pl LFS esetében igaz az állításod, miszerint 60fps fölött már szinte mindegy.

(#201) ricshard444: afrancba, lebuktam :DDD

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.