Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#101) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Én is Assetto tulaj lettem.
Eddig még sosem játszottam szimulátorral, ezért tapasztalom is a kezdeti nehézségeket.
Igazából csak a Grid és Grid 2-vel nyomtam de azok más kategóriát képviselnek. Ha egyszer ez is fog annyira menni, mint a Grid-el, akkor rendben lesz.
De ehhez kérnék némi segítséget, mint totál kezdő szimulátoros.
Logi DFGT-m van.

(#102) Mosqu!to válasza Dr. Gonzο (#101) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás :)

Kezdd könnyebben vezethető autókkal (Fiat 500, E30 M3, Lotus Elise), beállításokon egyelőre ne nagyon variálj, csak a gumit tedd utcairól semi-slickre.

A segítségeket nem javaslom, auto clutch, blip, lift esetleg maradhat, a többit kapcsold ki.
Ha nem érzed az optimális ívet, akkor annak megjelenítését is bekapcsolhatod eleinte, később szerintem inkább zavaró.

Ha úgy érzed, hogy stabilan tudsz már kőrözni, akkor vedd rövidebbre a féktávokat, előbb gyorsíts ki, merj átmenni több gázzal ott, ahol korábban elvetted, és lassan ráérzel. Nézz neten esetleg hotlap videókat, abból látni fogod, hogy akik gyorsak, azok hol fékeznek, milyen íveket használnak, honnan gyorsítanak ki.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#103) KaraDani válasza Dr. Gonzο (#101) üzenetére


KaraDani
addikt

Beállítások terén gyakori hiba szokott lenni, hogy az emberek nem tudják, hogy némely játék kezeli magától a kormányelfordulást, mint ez is, szóvla a DFGT maradjon 900 fokon mindíg a driverben.

[ Szerkesztve ]

(#104) Joshi


Joshi
titán

G25 kormányom van viszont a Race07-nél nem nagyon használtam a kuplungot, aki használja rendszeresen attól kérdezném hogy az Assettónál mit hogyan?

(#105) wolf033 válasza Joshi (#104) üzenetére


wolf033
senior tag

Semmi extra nincs benne csak kapcsold ki a segítséget.

(#106) KaraDani válasza Joshi (#104) üzenetére


KaraDani
addikt

Semmi extra amúgy, olyasmivel játhatsz esetleg, hogy egy kis deadzone-t állítassz rá, meg kicsit eltolod a lineáristól, hogy jobban szimuláld egy igazi autó kuplungját. Nálam csak egy kis deadzone van csak beállítva a ptr pedál szoftverében. De ez ízlés kérdése versenytempóban úgysem fogsz finomkodni vele :)

(#107) Joshi válasza KaraDani (#106) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is PTR módos a pedálom Leo kábellal megspékelve. Menet közben minden egyes váltásnál kuplungolni kell? A mostani versenyautóknál is? Pl Michelisz Hondájában is? :F

(#108) wolf033 válasza Joshi (#107) üzenetére


wolf033
senior tag

Szekis váltós autóknál nem használnak váltásnál kuplungot.

(#109) KaraDani válasza Joshi (#107) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem. Váltómodell kérdése. A WTCC autó amit felhoztál példának például egy szekvenciális botváltót használ, aminél nem kell kuplungolni.

Csak úgy nagy vonalakban, mert nem vagyok egy nagy műszaki ember, inkább szimulátoros szemmel nézve AC-s autókkal példának:
- Manuális H váltó ahol kuplungolni kell pl. BMW M3 E30
- Szekvenciális botváltó, nem kell kuplungolni, leváltásnál általában manuális gázfröccsre van szükség: pl a GT2-es BMW
- Automataváltó pillangófülekkel, semmit nem kell csinálnod elektronika végzi a gázfröccsöt (hallod is hogy magától reveli a motort), gázelvételt, csak nyomogatod a pillangókat, pl BMW M3 E92.

A játék ilyen téren rendben van csak azoknál engedi a H váltót aminél az is kell. Ami H váltós azt illene kuplungolni. De átengedi kuplung nélkül is gázfröccsel és gáelvétellel. Az életben is lehet így váltani, de pontosan el kell találni a rev rangeket, és nem tesz jót a kuplungnak. Elvileg később a játékban is roncsolni fogja az autót a kuplung nélküli váltás. Ahol nincs H váltó ott általában nem kéne kuplungolni, csak az a kérdés, hogy botszeki vagy pillangó és automatika intézi-e a gázfröccsöt avagy sem (ezt hallod).

(#110) seawolf570


seawolf570
aktív tag

Na csatlakozom hozzátok, én is megvettem (csak halkan jegyzem meg, de kipróbáltam előtte a "demó" változatot, már nem merek semmit sem megvenni látatlanba). Az első benyomásaim nagyon jók, de kormánnyal még nem próbáltam, lusta vagyok felszerelni, majd hétvégén tesztelem. Úgy érzem, ezzel és a pCARS-al évekig elleszek, az sem érdekel, ha nem adnak ki addig új autós játékot. Így elsőre ennek jobb a fizikája, de érdemben csak hétvégén tudok nyilatkozni, ha kipróbáltam kormánnyal. Nagyon jó lesz ez,már most érzem, jó befektetés volt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#111) akela91


akela91
addikt

Valóban nincs még hátra pillantás "funkció" ?

(#112) #70869248 válasza akela91 (#111) üzenetére


#70869248
törölt tag

van virtuális tükör is.

(#113) tikshow válasza akela91 (#111) üzenetére


tikshow
addikt

Vszeg nem is lesz. Versenyen se szoktál/tudsz hátrafordulni. :)

(#114) akela91 válasza tikshow (#113) üzenetére


akela91
addikt

Persze, csak multiba szeretem használni a hátrapillantást, hogy ügyeljek a másikra, vagy jobban tudjak védekezni. SimBin-en játékokban is van pl.

(#115) tikshow válasza akela91 (#114) üzenetére


tikshow
addikt

Oké, csak mondom, hogy ne lepődj meg, ha nem lesz, mert nem túl reális. Iracingbe sincs. Egyébként valamelyik F gomb a virtuális tükör, csak kár, hogy ezt állandóan be kell kapcsolni, mint ahogy az ABS-t minden alkalommal ki kell amikor új gyakorlást kezdesz.

(#116) KaraDani válasza akela91 (#114) üzenetére


KaraDani
addikt

iRacingben sincs, itt sem lesz szerintem, nem élethű :)

Automata box speed limitert meg remélem eltüntetik majd, nagyon szúrja a szememet, főleg olyan autókkal amiben alapból nincs is limiter :W

[ Szerkesztve ]

(#117) f1andris


f1andris
csendes tag

Nálam versenyzés közben jól fut a játék, de visszajátszásnál kb 50%-ra esik vissza az fps bizonyos pályarészeken...

(#118) tikshow válasza f1andris (#117) üzenetére


tikshow
addikt

Motion blur / HDR - OFF, reflection bizbasz a legalján 1, és talán jó lesz.

(#119) wolf033


wolf033
senior tag

Csak már jönne az a fránya multi + az 599xx.

(#120) f1andris válasza tikshow (#118) üzenetére


f1andris
csendes tag

Megpróbálom délután, egyébként a lényeg hogy versenyzés közben okés!

Bár tartok tőle hogy mi lesz olyankor amikor 15 autó lesz a pályán... :(

(#121) akela91 válasza f1andris (#120) üzenetére


akela91
addikt

Nekem a kavicságyon való véletlen "driftelés", okoz FPS dropot :D

[ Szerkesztve ]

(#122) f1andris válasza akela91 (#121) üzenetére


f1andris
csendes tag

Nálam is előfordul! :)

Nincs mese, tökéletes köröket kell futni, lehetőleg füstölős fékezés nélkül...

(#123) akela91 válasza f1andris (#122) üzenetére


akela91
addikt

Jut eszembe, kipróbáltam mennyi a max gumihőmérséklet.
BMW GT -vel 236°C ha jól emlékszem :D (szembe álltam fallal, és nyomtam tövig 1-2 percig a betonon).

Utána lehűlt a gumi 85 fokra, és ment minden rendesen.
Kérdem én, ez normális? Nem kéne szemcsésednie a guminak, illetve teljesen elkopnia pár kör után?

(#124) zodo válasza akela91 (#123) üzenetére


zodo
nagyúr

Gumi kopás és az üzemanyag-fogyasztás is állítható: Off, 1x , 2x , 3x értékekkel.

(#125) akela91 válasza zodo (#124) üzenetére


akela91
addikt

Minden 1x-en van.

(#126) zodo válasza akela91 (#125) üzenetére


zodo
nagyúr

Nálam is de kb 1 órája van meg a játék ezért még csak az ismerkedési fázisnál tartok.
Gondolom (talán egyértelmű) ha feljebb toljuk akkor nagyobb mértékű lesz a kopás de a mikéntjét csak tesztelés után tudjuk meg biztosan.

Nem találtam de megkérdezném hogy a kijelzők közt nincs pl fékerő, gumi/motor hő/kopás, stb?

(#127) #70869248 válasza akela91 (#123) üzenetére


#70869248
törölt tag

:D
Egyfelől sztem a franc se gondolta hogy valaki ilyet fog csinálni..
másfelől ha szemcsésedett is (de sztem nem, mert minek), valszeg leforgattad úgy hogy észre sem vetted, ha falnak állsz és tövig taposod a gázt az nem normál hossz és oldalirányú terhelés.
Egy driftversenyen sem foglalkoznak ilyenekkel mint mikor fog szemcsésedni.
De egyébként ja, ha mész egy kört driftelve, ha visszahűl a gumi, akkor mehetsz tovább, amíg nincs kint a szál, addig a gumi gumi marad.

(#128) neilszab


neilszab
őstag

Teljes autólista:

https://www.facebook.com/AssettoCorsaHungary/posts/635468609830316

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#129) Unbaised-Ben válasza neilszab (#128) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Lotusból is megárt a sok :P
De amúgy remélem nem lesznek később fizetős tartalmak, vagy csak nagyon nagyon kevés...

(#130) m0h0senator válasza neilszab (#128) üzenetére


m0h0senator
őstag

november 22 a következő jelentős nap. Bár ez a 35 autó nem rossz bár sok autó ikon nincs köztük (lambo porsche audi quattro pagani zonda, aston...)

Más:

ma megjelentek a steam-en a megszerezhető achievmentek. Mondjuk nálam valamiért nem frissül...

An odyssey through the realm of consciousness.

(#131) Joshi válasza neilszab (#128) üzenetére


Joshi
titán

Ennek örülni kellene? Elég egyhangú lista legalább is szerintem. :B

ui.: nem neked szólt a lehangoló válasz sőt, neked külön köszönet az infóért. :R

[ Szerkesztve ]

(#132) Joshi válasza m0h0senator (#130) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem ennek más okai lesznek, javasolnám hogy próbáld máskor. :D

(#133) zodo válasza neilszab (#128) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi.
Tény hogy nem túl "fantázia dús" de biztosan lesz egy-két favorit köztük.

A megszerezhető achievmentek szolgálnak valamilyen célt vagy csak van?

(#134) m0h0senator válasza Joshi (#132) üzenetére


m0h0senator
őstag

kiléptem a steamből majd vissza csatlakozott is de ugyan ez a kép fogad... :(

An odyssey through the realm of consciousness.

(#135) Joshi válasza m0h0senator (#134) üzenetére


Joshi
titán

Ha nem jött volna le akkor leírom szavakban hogy próbáld meg máskor, ne ma és talán ne is holnap hanem mondjuk holnapután. ;]

(#136) neilszab válasza Joshi (#131) üzenetére


neilszab
őstag

Erre azt tudom válaszolni, hogy nyilván jobb lenne több, de a GTL-ben például összesen 46 autó van, azokat 6-7 éve nyüstölöm egyfolytában, mégsem merem kijelenteni, hogy mindegyiket jól kiismertem már! :B

Nekem 1 évig bőven elég 35 autó is, aztán jönnek majd további DCL-ek, illetve remélem néhány minőségi közösségi mod is, szerintem nem fogunk unatkozni... ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#137) Joshi válasza neilszab (#136) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy nem ment át a mondandóm, nekem nem a darabszámmal van a problémám hanem a gyártók mennyiségével. Az általad linkelt listában 7-8 gyártó van és azoknak a különböző modelljei. Azért megnéztem volna egy 2107-et is. :Y Na jó csak vicceltem. ;] De kapisgálod hogy miről beszélek?

Hol van arról szó hogy milyen versenysorozatokat fog támogatni az Assetto Corsa?

[ Szerkesztve ]

(#138) m0h0senator válasza Joshi (#137) üzenetére


m0h0senator
őstag

lotusból is van vagy 9 féle... és általában mindegyik picit erősebb a másiknál de semmi radikális változat, sehol egy összkerekes autó pl subaru, evo, oké hogy sok játékban láttuk már őket de azok játékok ez meg szimulátor.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#139) wolf033 válasza Joshi (#137) üzenetére


wolf033
senior tag

Az Rfactor sem volt telitömve motyóval ha jól tudom.

(#140) N€T0X|N válasza Joshi (#137) üzenetére


N€T0X|N
őstag

De legalább licenszelt gépek, nem pedig noname valamik.

Sent from my keyBoard

(#141) Joshi válasza N€T0X|N (#140) üzenetére


Joshi
titán

Most örülünk Vincent? ;]

(#142) m0h0senator válasza wolf033 (#139) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ha majd beindulnak a modderek es nem lesz kontrollalva lesz itt minden...

An odyssey through the realm of consciousness.

(#143) KaraDani


KaraDani
addikt

Persze ugyanaz, mitn rFactorban, millió mod aminek 90% hulladék :DDD Persze ott van az a pár mod ami nagyon jó.
Szerintem ez a lista licenszelt tartalomból egy olyan játéknál amit modolhatónak ígérnek nagyon rendben van. Van egy halom utcai autó, pár GT2, pár GT3, egy proto, egy formula. GT1 meg Túra hiányzik, de azért már ezekkel is elég sok mindent lehet kezdeni bajnokságok terén.

(#144) tikshow válasza KaraDani (#143) üzenetére


tikshow
addikt

Nekem LMP1 hiányzik nagyon, de az pCARS-on kívül nem nagyon van sajna. :(

(#145) neilszab válasza Joshi (#137) üzenetére


neilszab
őstag

Értem én, de márkán belül is nagyon sok az eltérő karakterű autó, szóval én ebben sem látom a problémát. (kivéve a Lotus-t, az tényleg erős túlzás szerintem is) De mivel hosszú életpályát terveznek a Corsa-nak, remélem jó tartalmas DCL-ek fognak majd érkezni a jövőben, de addig is én jó darabig elleszek ezzel a felhozatallal, mire részleteiben kiismerem az autókat. :)

Komplett versenysorozatot meg nem hiszem, hogy ilyen színvonalon meg lehetne valósítani, egyrészt mert soha nem tudnának ehhez megfelelő mélységű adatot szerezni az egymással konkurens csapatoktól, másrészt abból meg mindig csak gond van, hogy az autók közti erőviszonyokat mesterségesen ki kell egyenlíteni. :))

Sztem reálisan végiggondolva egy iR vagy AC szintjén egy többmárkás versenysorozat megvalósítása nem megoldható, vagy legalábbis a hitelesség rovására menne. :B

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#146) #70869248 válasza KaraDani (#143) üzenetére


#70869248
törölt tag

Elgondolkodtató.
Pl. az LFS nagyon-nagyon sokáig olyan volt amilyen, azzal a hanggal, azzal az autókínálattal,...és a legerősebb liga, mind elkötelezettségben, mind tudásban, és sok egyébben is...volt, de talán még mindig az, már pár éve nem figyelem annyira.

Én a fejlesztők helyében letojnám, hogy mit mondanak a játékosok, ahogy leszűröm a legtöbbnek, legtöbbünknek f'ngja nincs a versenyautókról, csak megy az ilyen-olyan iránymutatás a semmire.
Ez van modder szinten is, ezért van hogy a legtöbb egy nagy nulla fizikában.

(#147) Jack@l


Jack@l
veterán

Fék pedál görbét ti mennyire tettétek? (elsősorban load celleseket kérdezném)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#148) KaraDani válasza neilszab (#145) üzenetére


KaraDani
addikt

Nagyon nagyon egyetértek veled, többek között ezért sem indultam most egy olyan bajnokságban, ahol több autó lett összeeresztve össze-vissza súlyozva. Ha meg nem akarod mesterségesen kiegyenlíteni ki a fene akar majd a sereghatjó technikával versenyezni mert jajj de jó :) Ez meg azért nekünk mégiscsak a szórakozásról szól.
Ha már nekünk meg van a lehetőségünk egyenlő feltételekkel versenyezni, akkor mért ne tennénk azt. Miért akarnánk szimulálni az autógyártók, és racing teamek munkáját egy bajnokságban ami csak is a pilótáról szól. Ezt sosem értettem.
Ebből a választékból szuper márkakupákat, és multiclass bajnokságokat lehetne már rendezni.

b-type: Én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy akarom a communnity modokat. Inkább legyen kevesebb tartalom ami minőségi. A sok hulladék mod általában csak arra jó, hogy szétszabdalja a közösséget.
Igazán pálya szintjén örülnék csak a bővebb tartalomnak, azért egy Nordschleife legyen előbb utóbb, meg ha ne adj isten valaki megcsinálná targa florio-t akkor aztán teljesen boldog lennék a játékkal. :)

Jack@l: Nálam 0, teljesen lineáris. Esetleg egy nagyon picit lehet hozzáadni. Sokat loadcellel semmiképpen se. Azt hiszem iRacingben pl. hagytam egy picit valami 0.5 körüli értéket az ottani alap 2 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#149) tikshow válasza KaraDani (#148) üzenetére


tikshow
addikt

Igen az össze-vissza súlyozás, meg motorfojtás nagyon nem jó sehol sem. Inkább legyen több osztályos bajnokság - amolyan AMLS széria vagy, mint Iracingbe HPD, Corvette, Ford GT - és akkor boldog leszek. :) Ugyanez már LFS-be működött, sőt azóta is működik, mert máig a legsikeresebb szerver a cargame.nl és annak az elődje aminek sose fog eszembe jutni a neve, csak ott enyhén túlzásba estek, hogy mindent belepakoltak. :D

(#150) Jack@l válasza KaraDani (#148) üzenetére


Jack@l
veterán

Köszi, csak jól éreztem hogy nem igazán fog jól az a fék :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.