Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Manitou válasza Manitou (#2300) üzenetére


Manitou
addikt

Jól van. 12,8-assal is fagy.
Ha egy ideig nem jelenkezek, valószínű felgyújtottam a gépet :U :W

(#2302) Geresics válasza L4CI2 (#2297) üzenetére


Geresics
addikt

A bootoláson kívül van bármi probléma a Z77 Extreme4 és a JetFlash 780 16GB között?
Azért kérdem, mert ilyen lapom van, és ilyen pendrive-ot tervezek venni! :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2303) Manitou válasza Manitou (#2301) üzenetére


Manitou
addikt

Kicseréltem a VGA-t. Beletettem egy régi 7950-es Geforce-t. Nem kellett sokat várnom a kékhalálra ezzel sem.
Úgy tünik VGA kilőve. Most már tényleg az SSD-re kezdek gyanakodni :U

Egyelőre átpakoltam a másik két slotba a memóriákat kiváncsiságból.

(#2304) Geresics válasza Manitou (#2303) üzenetére


Geresics
addikt

Visszaolvastam gyorsan. 90%, hogy RAM bajod van!
Próbáld a RAM-okat külön-külön, de még jobb volna, ha tudnál idegen memóriákat belerakni!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2305) Kernel válasza Gulyopapa (#2299) üzenetére


Kernel
nagyúr

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3461333-a-virtu-mvp-mire-jo

http://www.lucidlogix.com/product-virtu-mvp.shtml

AXTU-t telepítettem, kreáltam vele RamDisk-et, a próba kedvéért.De a program ígéretével ellentétben, a Firefox cache átirányítása valamiért nem sikerült neki, csak az IE Temp mappát rakta át.

Ami a vicc, hogy tényleg belenyúlt a Firefoxba, beállítást jól megcsinálta, az alábbi szerint, tehát ennél jobban én sem tudtam volna:

http://support.mozilla.org/hu/questions/768867

...mégsem használja a virtuális meghajtót. Volt egy másik fórumozó is pár hete, szintén így járt. Nem foglalkoztam még vele alaposabban, hogy mi lehet az gond.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2306) Jack@l válasza Kernel (#2305) üzenetére


Jack@l
veterán

De mért nem csináljátok meg ugyanezt kézzel? kb két perc és tuti jó lesz...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2307) milszab válasza Manitou (#2303) üzenetére


milszab
senior tag

Nálam a 12.8-as megoldotta a problémát? És mikor jökn a kék halál? Csak úgy ? Mer nálam csak leállításnál vagy újraindításnál jelentkezett! Mikor felraktad a 12.8-ast, wint is újraraktad?

(#2308) Geresics válasza milszab (#2307) üzenetére


Geresics
addikt

Akárhogy is nézem, ez a probléma akiknél jelentkezet, azoknál mindnél Corsair Vengeance RAM van a gépben... Az én memóriám pl. pont szervizben van ez miatt...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2309) Gulyopapa válasza Kernel (#2305) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ezek alapján érdemes használni a Virtu-t vagy ez csak parasztvakítás ? ( nem értek hozzá .... )

(#2310) Manitou válasza Geresics (#2308) üzenetére


Manitou
addikt

Kezdetektől fogva ramra gyanakszok, az esetek nagy %-ában eddig ha kékhalálom volt, amiatt volt.
De ugye ilyenkor nekem mindig kibukott ramteszteken a dolog. Most meg nem dobott hibát a memtest.

Most win alatt futtattam egy AVX-es Linx-et. Összes memóriára állítva 20/20 -as tesztre 1 óra 15 perc alatt lefutott a teszt hiba nélkül. :U Azért csak ki kellett volna ezen buknia most nem :F

Talán tudok majd kölcsönkérni egy pár Kingstone Hyper-X Blue-t, de jó lenne, ha ez a ramcserélgetős dolog most megoldaná. Eddig még nem dobott kékhalált.

Illetve ha mégis lesz , egy olyat azért még nmegnézek, hogy SSD nélkül mi a szitu. Esetleg csak SSD-vel, de másik SATA kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#2311) Manitou válasza milszab (#2307) üzenetére


Manitou
addikt

Nem raktam újra a wint. Csak leszedtem a 12.10-et és fel a 12.8-at.
Nekem randomba fagyott. Mostanában egyre gyakrabban. Inditás után 10-15 perccel pl.
De ha minden kötél szakad csinálok egy reinstalt és csak a legszükségesebb dolgokat teszem majd fel.

[ Szerkesztve ]

(#2312) Geresics válasza Manitou (#2310) üzenetére


Geresics
addikt

Sajnos MemTest nekem sem hozott értékelhető eredményt. Viszont a komplett gépet lecseréltem, csak a RAM és a VGA maradt. A VGA hibaüzeneteket produkált, ezért az elküldtem szervizre. Maradt a RAM, és mikor pár nap múlva egy kölcsön VGA-val is ugyan az a hiba jelentkezett, akkor lett egyértelmű: a RAM a gond.
Találtam amúgy MemTestet, ami kifagyott tőle, méghozzá a 3.4 vagy 3.5-ös változatot:
P35C+E6500 -> 4mp után fagy
Z77+i3-3220 -> 7mp után fagy
Z68+i3 kombóban is fagy, de azt nem láttam, hogy mennyi idő után, mert nem voltam ott.

Szerk.: ja, és külön-külön nem fagyott, csak együtt!

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2313) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Üdv,
core i3 és i5-höz milyen lapot ajánlotok 20k alatt?
Fontos lenne a min. 2db sata3, és 4 ram foglalat. Mennyire megbízhatók az asrock alaplapok?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#2314) Ferdzsoo válasza Gulyopapa (#2309) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szerintem több hátránya van mint előnye. Én nem használom.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2315) mcmike válasza Gulyopapa (#2309) üzenetére


mcmike
őstag

A te szavaiddal élve parasztvakítás... :D

Én személy szerint nem próbáltam, mivel akik próbálták azok vegyes érzelmekkel lettek gazdagabbak: Elsősorban kisebb teljesítményű diszkrét VGA-k esetében hozott javulást (660Ti nem számít annak), és akkor is csak a benchmark eredmények javultak, cserébe a játékok többsége élvezhetetlenné vált, vagy fagyott... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2316) Kernel válasza Gulyopapa (#2309) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én eleve nem is játszom a gépen, videokártyám sincs jelenleg. (Épp nemrég fedeztem fel egyébként ezzel kapcsolatban, hogy a PotPlayer milyen korrekt módon dolgozik, DXVA-módban szinte alig terheli a CPU-t, csak pár százalékig, még full HD videónál is. Process Explorer szépen mutatja is, hogy a GPU veszi át a terhelést. Más lejátszóknál így még nem sikerült beállítani.)

A Virtu elvileg a játékosokat érinti, illetve ennek lenne még egy érdekes vetülete (ha tényleg tud úgy működni), hogy amikor nincs terhelve a videókártya, akkor az lekapcsolódna készenlétbe, nem venne fel áramot, nem melegedne, így ezáltal netezés stb. közben csak az integrált GPU menne.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2317) L4CI2 válasza Geresics (#2302) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Szia geresics

nem minden faja csak az inteles USB portnál akad meg a gép induláskor de ha kihúzom megy tovább
Windows alatt semmibaj szóval nyugodtan veheted :)

Jack@l

azért van bedugva mert nekem normál hddm van és readyboost nak használom
tudom nem sokat hoz de ketöt JetFlash 780 16GB vetem anno mert azt hittem kevés lesz 16GB de elegendő volt ezert ezt beraktam readyboost-nak amúgy ASMedia USB 3.0 nem akad szóval annyira nem gaz csak ha van megoldás érdekelne

(#2318) Jack@l válasza L4CI2 (#2317) üzenetére


Jack@l
veterán

Felejtsd el, lassú szemét az a pendrivera írogatás, amellett hogy jól szét is cseszi a pendriveod. Vegyél valam kissebb 64-es vagy 128-as ssd-t, ha van rá keret, százszor jobb.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2319) Geresics válasza L4CI2 (#2317) üzenetére


Geresics
addikt

Köszi! :R

(#2318) Jack@l
64GB-os SSD-t én soha nem javaslom senkinek, min.80-90GB!
64GB-ra ha felteszed a Win7-et, és egy-két programot, akkor már meg is telt. Egy BF3, vagy más újabb játék már nem is fér rá, pedig meg tudják hálálni pályaközi töltésnél (Skyrim pl. hihetetlenül gyorsult nálam)!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2320) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy van egy z77 pro3-mas alaplapom. Az istennek se tudom beállítani rendesen a hangot rajta. Az a gond, hogy ha nem nyúlok hozzá, akkor az előlapi kivezetésen a füles olyan térhatás szerűen szól(mély egyáltalán hiányzik mintha csak magas,közép lenne). Ugyanakkor a gép hátuljába dugott szintén csak sztereó hangszórók így szólnak jól.
Teszek fel egy képet vagy a L vagy a R csúszkát ha lehúzom nullára, akkor jól szól a füles de akkor meg a hátsó kimeneten lévő hangszórónak vagy csak a jobb vagy csak bal fele szól.

Tud erre valaki megoldást?
Gondoltam már arra, hogy jumperek rosszul vannak bekötve, de igazából nem tudom ott mi lehetne rossz...

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#2321) Kernel válasza Killerlaca (#2320) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez tipikus jelenség, amikor a fejhallgató közös testvezetéke szakadt, vagy a kivezetés a gépen belül, csatlakozás valahol. Ezért van az, hogy a bal-jobb csatorna különbségét hallod.

Meg kell vizsgálni magát a fejhallgatót is, meg a csatlakozást, ami az alaplapra vezet. A fejhallgatót akár egy elemmel, vagy multiméterrel is ellenőrizheted, vagy valami más készülékben. Vagy valamit rosszul dugtál össze, nem tudom, hogy van annál megoldva.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2322) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

No-K tuningok kipróbálnám, mit kell állítani biosban ( sok mindent lehet állítani )
No-K OC, Load Optimized GPU OC settings ( 1400, 1500, 1600 ), CPU Ration, Adding Turbo Voltage, CPU Voltage, BCLK ? Ezek a legfontosabbak ...
Köszönöm !

(#2323) milszab válasza Geresics (#2308) üzenetére


milszab
senior tag

Nekem is olyan ramjaim vannak, de mióta 12.8-assal újraraktam gépet semmi baja.

geresics :
Nekem a win és sok más progi mellett felfért rá 2játék is, de igazándiból a játéknak tök mind1 min van énszerintem. Újratelepítés után így is úgyis le kell törölni!

[ Szerkesztve ]

(#2324) Geresics válasza milszab (#2323) üzenetére


Geresics
addikt

:R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2325) Manitou válasza Geresics (#2312) üzenetére


Manitou
addikt

Nem akarom elkiabálni, de amióta áttettem a másik 2 slotba a ramokat ,azóta nem kékhalálozott a gép. Bár lehet csak idő kérdése, de azért reménykedek, hogy most már ok lesz. Igaz még a régi geforce van benne a gépben, de mint kiderült, a kártya nem lehet gond.

(#2326) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Na nem volt nehéz a OC, csont nélkül viszi a 4,3 GHz-et viszont a TX3 cooler necces ... tuning alatt pörög mint állat.
Mit ajánlotok i7 alá vagyis fölé :DDD 10k körül ?
A Xigmateket ( 775 ) eladtam ...

(#2327) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
B75 Pro3 lapom van. Az lenne a kerdesem hogy mas nem talakozott-e olyannal hogy neha egy kis "recsego" hangot ad ki a hangkartya? Orankent 1-2x, pontosabb logikat nem vettem eszre.

"Csak úgy mondom"

(#2328) Ferdzsoo válasza Gulyopapa (#2326) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A feszt próbáld meg offsettel csökkenteni, úgy nyerhetssz jónéhány fokot...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2329) Gulyopapa válasza Ferdzsoo (#2328) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem jó ez ... már lassan tél van és izzad a proci ... mi lesz nyáron ???
Kicsi rá a TX3 ...
A Red Scorpiot soha nem hallottam az E8400-as fölött ... SOHA :)

(#2330) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#2328) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mondom próbáld meg csökkenteni, én majdnem 6 fokot nyertem vele...
Meg szerintem felesleges az 4.3ghz. 4-en sokkal kellemesebb hőfokokkal elmegy és sehol nem fogod megérezni azt a 300mhz-et... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2331) Kernel válasza Csapi007 (#2327) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az integrált hangot használom, én nem hallottam ilyet, filmnézés, TV-zés közben sem, vagy böngészés közben is mehet háttérben a Youtube, nem recseg a görgetés (régebbi, elavult gépemen ugyanis voltak ilyen gondok).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2332) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , tervezek cserélni lapot . Egy pro4 M lapot cserélnék egy Z77 OC Formula lapra . Véemény esetleg erről a deszkárol , vagy tapasztalat . Meg érné-e cserélni ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#2333) #66926208


#66926208
törölt tag

Sziasztok! Valaki hozzáértő segítségét kérném, hogy a biosban hol tudom letiltani az IGPU-t? Lapom Asrock Z77 Extreme 4

(#2334) Robi_73 válasza #66926208 (#2333) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

[link] ;)

Robi73

(#2335) #66926208 válasza Robi_73 (#2334) üzenetére


#66926208
törölt tag

Köszi szépen! :R

(#2336) Gabás válasza Drizzt01 (#2332) üzenetére


Gabás
addikt

ha olyan órajelet akarsz, és van olyan hűtésed…

(#2337) Drizzt01 válasza Gabás (#2336) üzenetére


Drizzt01
őstag

A hűtéssel nincs gond, olyan van . Inkább a színei miatt választottam . Csak azért érdeklődnék , hohy mennyire megbízható . :DD

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#2338) Gabás válasza Drizzt01 (#2337) üzenetére


Gabás
addikt

öö, ez a lap extrém túlhajtásra van tervezve , ha nem akarsz olyat, nincs értelme cserélni

(#2339) Drizzt01 válasza Gabás (#2338) üzenetére


Drizzt01
őstag

Amit max szerintem kihajtanék a prociból a 4.5 talán 4.7 . Csak olyan lapot , ami esetleg színében is passzolna a géphez , nem találtam .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#2340) Ferdzsoo válasza Drizzt01 (#2339) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

AZ extreme4 nem passzol? Ugyanez, csak sárga nélkül...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2341) Drizzt01 válasza Ferdzsoo (#2340) üzenetére


Drizzt01
őstag

Pont a sárga fekete felállás a lényeg . :DD
Meg hát ezen rajta van a vizes blokk is .

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#2342) Gabás válasza Drizzt01 (#2341) üzenetére


Gabás
addikt

ha sok a pénzed, és tényled annyira fontos, rajta (a tervezett túlhajtást valszeg a mostani lapod is tudja)

[ Szerkesztve ]

(#2343) Drizzt01 válasza Gabás (#2342) üzenetére


Drizzt01
őstag

Annak a tápellátása csak 4+2 . Nem bír többet 4-nél
Meg úgy akarom összerakni , hogy egy darabig ne kelljen piszkálni .

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#2344) flash-


flash-
veterán

sziasztok

van egy asrock Z75 pro 3 alaplapom.
a rendszervinyó egy sata3as ssd.
elvileg melyik konnektoron a gyorsabb?Sata3_1 vagy sata3_0?
vagy mindegy?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2345) Geresics válasza flash- (#2344) üzenetére


Geresics
addikt

Teljesen mindegy.
Viszont nincs valami leírás a kiskönyvében? Mintha lenne valami, ami tiltja a SATA0 portot valamilyen esetben. Talán, ha eSATA van rádugva? :U Nem emlékszem. :(

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2346) Ferdzsoo válasza flash- (#2344) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Vezérlőtől függ, az inteles vezérlőre kell dugni, a másik is viszi, csak hosszabb lesz az az időd amíg elindul a boot...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2347) tomturkey


tomturkey
csendes tag

sziasztok.
ha feltelepítem a hd 4000 integrált vezérlőt azt írja eszközkezelőben, hogy :Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. (Kód: 12)
így természetesen a virtu sem működik. tudja valaki mi lehet a gond?

(#2348) Ferdzsoo válasza tomturkey (#2347) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lehet túl alacsonyra van a biosban állítva a memóriamérete, tornászd fel legalább 512MB-ra...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2349) tomturkey válasza Ferdzsoo (#2348) üzenetére


tomturkey
csendes tag

nem ez a gond :S

(#2350) K.Tamas89 válasza nonolada1 (#2050) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok!

ASRock Z77 Extreme4-M, vagy Pro4-M-es alaplapot néztem ki, láttam nem sok különbség van a kettő között, az Extremen arany kondik vannak, meg ALC898-as hangchippel szerelt.
Viszont az a kérdésem lenne hogy a H77-es chipset, miben tér el a Z77-től? Néztem a táblázatot, de nem sok különbséget tapasztaltam. De valaki felvilágosítana?
Egy I5-3470-es procit szánok alá, tuningolni nem szeretnék.
Illetve melyik alaplapot ajánljátok? Z77 Extreme4-M, vagy Pro4-M, vagy valamilyen H77-es alaplap?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.