Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) mexel válasza Jack@l (#2100) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! A H77M és a B75 Pro3M is tudja ezt a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#2102) Kernel válasza mexel (#2101) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én ennyit tapasztaltam, idézek egy korábbi hozzászólásomból:

"B75 Pro3 M: Ventilátort a BIOS-ban lehet szabályozni, ahol egyrészt szintek vannak (Level 1-10), ami talán nem az igazi, bár valamit változott a fordulat, de én jobban nem foglalkoztam vele. Másik lehetőség egy adott hőmérséklet megcélzása (ami itt minimum 45 °C). Ekkor a fordulat lassan leszabályoz egészen alacsonyra, és elvileg csak akkor fog ráerősíteni, amikor közeledünk a 45 fokhoz, majd ezen a hőfokon igyekszik stabilizálni."

Úgy néz ki, a táplálás védve van a ventilátor hibája, szorulás, illetve zárlat ellen, mert amikor lefogtam (csak kíváncsi voltam a zajcsökkenés mértékére, tápzajra), utána már nem is indult el. Próbáltam "belökni", de semmi. Úgy letiltotta a ventilátort, hogy csak újraindítás után kezdett ismét forogni. Resetet nyomtam, ha jól emlékszem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2103) RZozo válasza Kernel (#2102) üzenetére


RZozo
aktív tag

Hasonló dilemmában vagyok én is, mint mexel kolléga. Meglévő 775-ös hűtő miatt a kiszemelt egy Asrock lap, de a ventiszabályzás is fontos lenne.
45 fokot hol méri pl Chassis Fan-nál?

[ Szerkesztve ]

(#2104) nonolada1


nonolada1
senior tag

Én annyit tapasztalok a B75 Pro3-M lapnál,amikor bekapcsolom a gépem,hogy az első pár másodpercben még áll a procihűtő,majd felpörög elég magas fordulatra,de rögtön le is lassul és beáll egy alacsonyabb fordulaton. A proci hőmérséklete 30-33 fok körüli értéken mozog átlag terhelés mellett.Az alaplapi hőmérséklet olyan 27-28 fok.

(#2105) milszab


milszab
senior tag

Nálam frankón lehet állítani a ventiket. Sőt van amelyiknél ha leveszem 1-esre meg is áll. :) Szóval szépen lehet szabályozni őket. Milyen hűtőd van? Én most egy tx-2eset alakítottam át 1155-re. :D

(#2106) Kernel válasza RZozo (#2103) üzenetére


Kernel
nagyúr

Feltételezem a M/B, tehát chipset-hőfokhoz kötődik a Chassis Fan szabályzása. Megnéztem közben a BIOS-ban, és itt jegyezném meg egyúttal, letölthető egy kis program az AsRocktól, Restart to UEFI néven, ami Win7 és XP-ben egyaránt működik. Nyilván nem egy nélkülözhetetlen játékszer, de így nem kell a Del -billentyűt nyomogatni.

CPU Fan:

Full On: Ilyenkor csak induláskor pörög fel hangosan, utána 2000 alá lassít.
Automatic: itt egyszerre két dolgot kell kiválasztani.

1. Target CPU Temperature 45-65 °C
2. Target Level: Level 1-9 vagy Custom (1-255)

Ha például Custom 1-es számjegyet írok be, 980-990 lesz a fordulat, de Level 1 is kb. annyi. Ez valószínűleg ventilátorfüggő.

------------------------------------------

Chassis Fan:

Full on
Manual: Level 1-9, de itt nincs Custom menüpont.
Automatic: mint fent, de szintén kimarad a Custom lehetőség.

De utóbbi ventilátor nekem nincs bekötve, így nem tudom, hogy esetleg emiatt tűnik el a Custom menüpont, bár elvileg mindegy lenne.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2107) RZozo válasza milszab (#2105) üzenetére


RZozo
aktív tag

Akkor lehet, hogy venti függő is, hogy mennyire szabályozható.
AC Freezer 7 pro lenne, amivel nagyon elégedett vagyok, hangtalan, így nem cserélném le, biztosan megoldható az átalakítás, de ahhoz kell egy 1155-ös lap, hogy lássam hogyan.
Viszont, ha Asrock alaplapot választok, akkor nem is kell átalakítanom.
Egyelőre nem találok olyasmit lényegeset, amiben az Asrock lap hátrányban lenne a hasonló kategóriás pl. Gigabyte v. Asus lapokhoz képest.

(#2106) Kernel
Köszönöm a részletes infókat.
Ezek alapján nem látok nagy problémát a ventiszabályozásnál. Nekem így bőven megfelelne.

[ Szerkesztve ]

(#2108) Eagle16 válasza mexel (#2096) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem B-75 Pro-3M van , G860-as proci és Freezer 7 pro, még a régi, ami csak 775-ösre ment fel, de ugye erre is felmegy csak kicsit ferdébben.

Na most nekem a venti szabályzás egyáltalán nem működik, a venti PWM-es, a csatlakozó is PWM-es 4 tűs amire csatlakoztattam, de annyit tudtam csak csinálni hogy BIOS-ban beállítottam neki egy fix 4-es értéket asszem 10-ből, és ennyin pörög akkor is ha 30 fokos a proci meg akkor is ha 50 fokos. Nem tudom mi van vele, az előző alaplapom Asus volt, ott a Q-Fan rendesen tette a dolgát, itt meg hiába állítok be neki hőmérsékletet vagy akármi, egyszerűen semmi.

Másnak meg működik, szóval nem általános a hiba, csak azért szólok előre, ha nem megy akkor majd ne lepődj meg.

Amúgy semmi baj nincs az alaplappal ezen kívül, teljesen jó, stabilan megy már 3-4 hete.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#2109) milszab válasza RZozo (#2107) üzenetére


milszab
senior tag

Nekem is az van és részben ez miatt is választottam. Eddig nekem is így volt fennt csak ugye kicsit ferdén van ilyenkor rajta mer hát így tudták csak megoldani. Aztán fabrikáltam és felraktam rá rendesen. Így jobban néz ki, bár nem mintha lehetne látni. :) Amúgy meg ha mindenképpen akarsz lapot venni, akkor megveszed és úgyis meglátod mit hogyan lehet összehozni rakta. :)

Amúgy a ventivezérléses dolgot nem konkrétan a proci ventijére írtam. tx2-őmet min 1100-on tudja hajtani, max 1800 ig. De ellenállással levettem 900-ra, így is azt a teljesítményt hozza.

(#2110) csirkepokk


csirkepokk
tag

Sziasztok! Van egy Asrock z77 extreme4 lapom. Tudnátok segíteni hol lehet a biosban ki és bekapcsolni az energia gazdálkodást? A procim 4,2ghz-n megy ,de leugrál 1,6-ra és ez ellen szeretnék tenni. Állítólag az megszüntetné ezt.

(#2111) mexel válasza RZozo (#2103) üzenetére


mexel
veterán

Én lehet hogy megpróbálom az asust, csak ott nem fog felmenni a hűtő. Mondjuk Youtube-on láttam videót ahol feltették a 1155-re a 775-öst, nekem is AC Freezer 7 van, az menne rá. Fontor lenne a szabályozás, mert a gépem majdnem passzívban megy mindig.

(#2112) Kernel válasza csirkepokk (#2110) üzenetére


Kernel
nagyúr

Próbáld meg a Vezérlőpult, Energiagazdálkodásnál 100 %-ra beállítani a minimumot:

Nekem rögtön fel is nyomta, persze én nem hagyom így, csak próba volt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2113) csirkepokk válasza Kernel (#2112) üzenetére


csirkepokk
tag

Köszi szépen! :R

(#2114) Gabás válasza csirkepokk (#2110) üzenetére


Gabás
addikt

És miért is akarod ezt megszüntetni? Túl kevés a villanyszámlád?

(#2115) Kernel válasza Gabás (#2114) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gondolom, játékos gép és valamilyen fennakadást okoz a játék hevében.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2116) Gabás válasza Kernel (#2115) üzenetére


Gabás
addikt

kötve hiszem, hogy bárki képes lenne észrevenni a felfelé vagy lefelé váltást, ami ms-okat vesz igénybe

(#2117) Bacusuz válasza KaiotEch (#2015) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekem 38 mp a boot

fatal1ty z77 prof. +3770k + samsung 830 120gb ssd
viszont nem használom csak az instant bootot

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2118) Bacusuz válasza whitehand (#2041) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekem van, és cool!!

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2119) Bacusuz válasza RZozo (#2089) üzenetére


Bacusuz
őstag

én úgy tudom nem kompatibilitás,hanem teszt,tehát ezekkel a ramokkal tesztelte a gyártó.
nekem ment simán geil 1600 2x4gb.bár lecseréltem én is egy tesztelt számú kingstonra ,de nem tapasztalok sebességbeli külömbséget.

az nem tetszik az asrockban,hogy kevés rammal tesztel,míg egy asus sokkal nagyobb a választék.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2120) Jack@l válasza Bacusuz (#2119) üzenetére


Jack@l
veterán

Kár volt lecserélni egy rosszabbra...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2121) slayer006 válasza Bacusuz (#2119) üzenetére


slayer006
addikt

Azoknak a listáknak kb. semmi értelme. Mi a helyzet a teszt óta megjelent RAM -okkal? Mert vannak ilyenek ...

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2122) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Üdv, nézegettem egy ASRock Fatal1ty Z77 Performance lapot. [link]

Árban nem igen szeretnék többet, mint 120-130 eurot kiadni, ha belefér legyen benne gyorsabb-féle RAM (2000+), PCIe 3.0 (bár jelenleg nincs sok haszna, de hát a jövő ;] ) és lehessen húzni, ha úgy alakul. Ezeknek a feltételeknek megfelel, kérdés, hogy ismeri-e valaki, tapasztalatok vannak-e. Még socket 775-ből volt Asrockom, nem voltam elkábulva tőle. De tanulhattak :)
Lesz mellé talán egy i5 3570K, meg egy AMD 7850/70. Játék, néha kis videóvágás-szerkesztés.

Csókolom a kezük-lábuk, monnyanak valamit :R

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2123) slayer006 válasza RetepNyaraB (#2122) üzenetére


slayer006
addikt

a PCIe 3.0 vezérlő a processzorban van ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2124) RetepNyaraB válasza slayer006 (#2123) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tényleg? :B

Jelenleg a 775-öt nyúzom és lövésem sincs ezekről :C
De akkor miért van az olcsóbb lapokon pcie 2.0 feltüntetve és csak a drágábbakon 3.0? a lapon levő sín csak számít valamit..?

Nade mindez nem fedi a kérdésem, hogy feltehetően boldog leszek ezzel, vagy kénytelen vagyok szétnézni ASUS-MSI vonalon?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2125) slayer006 válasza RetepNyaraB (#2124) üzenetére


slayer006
addikt

Boldog leszel.
Azoknál az üzleteknél, ahol Z77 -es lap esetén feltüntetik, hogy a PCIe 2.0 -s ott a hozzáértés legalábbis megkérdőjelezhető.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2126) Bacusuz


Bacusuz
őstag

hali
3770k -m van.mit jelent az ilntel oldalán a :
TCASE 67.4°C
a még biztonságos hőmérsékletet?
nekem a melegebb magok BF3 közben felugranak 60°C ig is,egy 900 rpm-en menő Notcuával /NH-D14.A proci alapbeállitásokon fut.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2127) Jack@l válasza Bacusuz (#2126) üzenetére


Jack@l
veterán

Szerintem az nem a max hőmérséklet, talán a tok hőmérséklete. Amit a biosból kiolvasol, az simán lehet 80-90 fok is. (azt hiszem valahol kicsivel 100 felett van ami már ár neki)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2128) Manitou válasza Mans20 (#1821) üzenetére


Manitou
addikt

Persze friss win ment az újonnan összerakot géppel. :K
Én még a sata kábelre gyanakodaok a régi winyó van beletéve.

Ezt dobja fagyás után, de csak egy pillanatra, éppen el tudtam kapni:
[link]
Szerintetek :F

(#2129) Jack@l válasza Manitou (#2128) üzenetére


Jack@l
veterán

Ramot teszteltél? Virtu meg ilyen szutykukkal remélem nem szennyezted be a randszert (beleértve az intel RST-t is)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2130) Manitou válasza Jack@l (#2129) üzenetére


Manitou
addikt

ramot teszteltem anno, az elvileg ok.
virtu MVP az nincs a gépen. intel RST viszont lehet fent van.

Most lehúztam minden winyót, csak az SSD van bekötve. Kiváncsi vagyok így előjön e a hiba majd napi használat közben.

[ Szerkesztve ]

(#2131) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok !
Jövő héten veszek AS Rock Z77 Ext 4 alaplapot és i7 3770 ( nem K ) processzort.
Tuningnál, már ha lehetséges, mire figyeljek ?
Kösz !

(#2132) Pubszon válasza Gulyopapa (#2131) üzenetére


Pubszon
veterán

Mivel nem K-s, így sok mindenre nem kell, a szorzót belövöd a legnagyobbra ami lesz (42 ha jól tudom), a CPU feszültséget pedig offset-el állítod fokozatosan lefelé, hogy megnézd, mennyi a legkisebb fesz amin stabil.
Célszerű mondjuk offset +0.005V-ról indulni.
Illetve pár MHz-et még a BLCK emelésével tudsz elérni, de az a PCI-e órajelét is állítja, így ahhoz nem ajánlatos hozzányúlni, max 101-102MHz-ig.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2133) slayer006 válasza Gulyopapa (#2131) üzenetére


slayer006
addikt

Ahhoz a procihoz minek az Extreme 4 ? :F
De a te döntésed.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2134) Gulyopapa válasza slayer006 (#2133) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem kellett volna ? Most már mindegy, meg van rendelve ... maximum később veszek bele egy K-sat :)
De azért köszi hogy szóltál ...

(#2135) Jack@l válasza Gulyopapa (#2134) üzenetére


Jack@l
veterán

Kell az már egy felső kategóriás procihoz, jó lesz az non-K tuninghoz.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2136) slayer006


slayer006
addikt

No-K OC technológia a Pro4 -ben is van

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#2137) Mans20 válasza mexel (#2111) üzenetére


Mans20
addikt

Csak a hűtő miatt nem vennék inkább asrockot,meg én már amúgy se a mostani után,szerintem nézz hozzá egy 1155 ös hűtőt,ha az asust veszed..

Azt a Non K OC-t meg nem tudom mire jó,még a régebbi biosnál nálam nem volt meg,és ugyan úgy húztam 500MHz-t a i5 2400-en amit enged a Z lap.

[ Szerkesztve ]

(#2138) RetepNyaraB válasza Bacusuz (#2126) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az a tok hőmérséklete, nem a magoké.
De Jack@l kollegával szemben én tesztre sem engedném 76 fok fölé a magokat. Az nagyon egészségtelen, még ha nem is olvad le rögvest...
A 60 teljesen jó, ha úgysem húzod.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2139) Manitou válasza Jack@l (#2129) üzenetére


Manitou
addikt

Most crashel megint a gép, órákig be sem volt kapcsolva,kb 15 percet ment és kékhalállal újraindult. Csak az SSD van most rákötve, tehát sajna nem a sata kábel lesz a gond :U :(

Megnéztem ezek vannak feltéve most:
Intel Smart connect technology 2.0 x64
Intel HD grafikus illesztőprogram
Intel kezelőmonitor összetevők
Intel Rapid tárolási technológia
Intel USB 3.0 extensible host controller illesztőprogram
Intel vezérlőközpont

[ Szerkesztve ]

(#2140) RetepNyaraB válasza slayer006 (#2125) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

internetes árgépről néztem a lapokat, csak németül. De a 100 eur alatti kategória mind 2.0, a 100 feletti meg 3.0. Ez akkor lehet finom birkaterelgetés (értsd parsztvakkantás) is a drágább kategória fele :C

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2141) KaiotEch válasza Manitou (#2139) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mi volt a kékhalálban?

Vezérlőpult -> System (rendszer) -> Advanced (speciális) -> Startup and recovery (indítás, és helyreállítás) és itt a System failure (rendszerhibák) nál az automatikus újraindulás elől vedd ki a pipát. Akkor látni fogod a kékhalált, nem ugrik el egyből.

(#2142) Robi_73 válasza Manitou (#2139) üzenetére


Robi_73
őstag

IGP-t a biosban letiltva próbáltad? :F

Robi73

(#2143) Manitou válasza KaiotEch (#2141) üzenetére


Manitou
addikt

[link]

Robi_73
Nem, de megnézem akor.

Illetve lehet egy bios frissítés se ártana neki.

[ Szerkesztve ]

(#2144) KaiotEch válasza Manitou (#2143) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Vagy rossz driver ment fel, vagy memória gond, memtest86-al teszteld le.

(#2145) Manitou válasza KaiotEch (#2144) üzenetére


Manitou
addikt

Memóriát teszteltem memtestel 8 órán át, de nem dobott hibát.

Most néztem meg mikori a bios. 2012.05.14.
Ettől azért már jött ki pár újabb.

A gyári CD-n lévő driverek lettek feltéve.

[ Szerkesztve ]

(#2146) KaiotEch válasza Manitou (#2145) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor ez friss BIOS-t dobj fel. Gyári CD-n levők ált. elavultak, abból is vannak újabbak. Próbáld meg úgy, hogy csak 1 ram van benne.

(#2147) Robi_73 válasza Manitou (#2143) üzenetére


Robi_73
őstag

Az én lapomon 1.40-es bios volt gyárilag, majd feltettem a a legújabbat. (2.50) Viszont a külföldi fórumokat olvasgatva, a 2.20-as verziót mondják a legjobbnak, ezért feltettem azt. Stabil és terhelten kevésbé esik a procinak a beállított feszültség, illetve kevesebb fesszel stabilabb ugyan azon az órajelen! ;)

2.20
2.50

Robi73

(#2148) Manitou válasza Robi_73 (#2147) üzenetére


Manitou
addikt

Már a 2.50 ketyeg a gépben. Éppen most toltam fel rá.
Egyelőre semmihez nem nyúlok, megvárom, hogy így előjön-e a hiba majd.

IGP-t amúgy hol lehet letiltani biosban? Nézegettem, de nem találtam meg.

(#2149) Robi_73 válasza Manitou (#2148) üzenetére


Robi_73
őstag

Itt a utolsó három lehetőséget tedd disabledre.

Robi73

(#2150) Zap-Em válasza RetepNyaraB (#2122) üzenetére


Zap-Em
tag

Hi! Nekem bevált a lap, 3 hónapja megvan igazából gondom nem volt még vele. kopp-kopp :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.