Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) Savanya válasza Usul (#2849) üzenetére


Savanya
addikt

Sandy és Ivy procik 1,57v-ig kezelnének elvileg ramokat , de nincs baj az 1,65v-ossal se .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2852) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Üdv urak!:)

Adott egy Asrock Z77 Fatal1ty Professional és egy 3770K. A kérdés csak annyi, hogy a lapon alapból van olyan funkció, hogy overclocking cpu, ott pedig meg vannak adva 4ghz-től 4.9ghz-ig a fokozatok. Elég ha csak ennél a funkciónál belövöm a kívánt órajelet? Mármint minden auto-n van, szóval elvileg a többi "alkalmazkodik" a megadott órajelhez, nem?

(#2853) Savanya válasza Black Dragon (#2852) üzenetére


Savanya
addikt

Helló !

Helyedben inkább manuálisan állítanám be a szorzót és a feszeket . Auto tuning kicsit túl lővi a cpu vcore-et és a vtt-t is valamint az fsb-t is emeli .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2854) adamboro


adamboro
csendes tag

Helló!

Van egy asrock b75 pro3 alaplapom és win7 x64 oprendszer, és nem megy rajta az internet. Beállítom rendendesen a szélessávú kapcsolatot és nem akar csatlakozni. Mi lehet a gond?

(#2855) Kernel válasza adamboro (#2854) üzenetére


Kernel
nagyúr

LAN-drivert telepítettem, utána már ment is. De nekem routerhez csatlakozik, pontosabban router-modemhez, de ez mellékes.

Úgyhogy nem mindegy, nálad milyen rendszer van, mert a "beállítom rendesen" elég tág fogalom, ebből nem tudunk meg semmit.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2856) adamboro válasza Kernel (#2855) üzenetére


adamboro
csendes tag

asrock b75 pro3 alaplap, intel core i3 3220 proci 4gb ddr3 ram, asus 8800gt videókártya, leadtek winfast pvr3000 delux tv-kártya, d-link dsl-360r modem. Router nincs.
A lan drivert én is feltelepítettem, mégse akar kapcsolódni a nethez.

(#2857) Jack@l válasza Usul (#2849) üzenetére


Jack@l
veterán

megpusztul a procid hoszzú távon tőle

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2858) Robi_73 válasza adamboro (#2856) üzenetére


Robi_73
őstag

Felhasználónév-jelszó gondolom beállítva? :F

Robi73

(#2859) adamboro válasza Robi_73 (#2858) üzenetére


adamboro
csendes tag

egyértelmű :)

(#2860) Fail3D!


Fail3D!
addikt

mvp csak nalam xar win 8 on v csak nem minden jatekkal kompatibilis vagy a gtx 590 nem jon be neki v mi lehet a baj? fps tok jo csak eppen olyan toredezett kephibas a jazek, league of legends hohy hasznalhatalan volt es hd4000 el kelett nyomulniom mikor kilottem:)

(#2861) Usul válasza Jack@l (#2857) üzenetére


Usul
tag

Attól, hogy a ram 1,65V -n megy???

Commodor 64-en nem így volt???

(#2862) Jack@l válasza Usul (#2861) üzenetére


Jack@l
veterán

Pontosan, ha annyit is adsz neki.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2863) tomturkey válasza adamboro (#2856) üzenetére


tomturkey
csendes tag

érzékeli a bedugott kábelt, csak a csatlakozás problémás? vagy egyáltalán nem is látja a kapcsolatot?

(#2864) Fail3D!


Fail3D!
addikt

negaonynem vagom ezt az mvp-t biosban bealiottam hogy onboard legyen az elsodleges, de valhogy nem igazan akar mukodni, biosban olvastam hoyg a virtut aktivlani ken, ilyen opciot sehol nem talltam az ext3-ban. illetve a program eddig mukodott de mostmeg valmi driver problemat ir pedig mind az nvidia mind az intel fut... de az virtu nem akar mukodni maskor mikor mudkoik xar a jatek, szoval hogy kell most ezt normalisan beallitani?:) win8 van fent, ha esetleg ez problema... bar win7 ugyerzem a heten visszafog ra jonni.

(#2865) Gabás válasza Fail3D! (#2864) üzenetére


Gabás
addikt

ugyanez magyarul?

(#2866) Fail3D! válasza Gabás (#2865) üzenetére


Fail3D!
addikt

sry csak telorol irtam:) szoval a lenyege, hogy kell beallitani asrock extrem 3 lapon hogy a lucid driver normalisan fusson a gepen, csak mer tnalam mindefele hibaval kilepk osszemolik... oprendszer win8 bar annak nem kene hogy baj legyen... ha a vga rol es nem laprol megy, akkor legalabb mukodik, de jatekban felelmetesen bugos hasznalhatatlan. szoval milyen beallitasi osszeszerelsi folyamata van ennek a lucid mvp proginak. /netrol toltottem le/

(#2867) Gabás válasza Fail3D! (#2866) üzenetére


Gabás
addikt

Nincs semmi speciális telepítési folyamata, csak be kell kapcsolni biosban az integrált VGA-t, telepíteni kell az illesztőprogramját, majd a Virtut. Nem támogat minden játékot, úgyhogy ez is lehet a probléma.

(#2868) Fail3D! válasza Gabás (#2867) üzenetére


Fail3D!
addikt

oks de alaplapiba vagy jo ha a vga ba dugom a hdmi-t? amugy oks nem tamogat minden jatekot, de akkor ha kilovom hd4000 el megy a jatek:) szoval nem ertem a folyamatot mit hogyan kell beallitani hogy ha tamogatja akkor menjen a 2, ha nem akkor menjen csak a dedikalt.

(#2869) Gabás válasza Fail3D! (#2868) üzenetére


Gabás
addikt

Ha az alaplapi csatlakozóba dugod, általában lesz egy 5-10%-os teljesítményveszteséged, de különben ugyanúgy működik. Azt, melyik játékok támogatottak, a programban tudod megnézni, ugyanott tudod ki- és bekapcsolni, hogy fusson-e az adott játékban.

(#2870) Fail3D! válasza Gabás (#2869) üzenetére


Fail3D!
addikt

thx, azthittem ez is csak akkor jo ha az alaplapiba dugom,, de ha a vgaba akkor gondolom lottek az energia takarekos modnak. na majs win7 nel kiserletezek.

(#2871) Gabás válasza Fail3D! (#2870) üzenetére


Gabás
addikt

nincs energiatakarékos mód (illetve nem ér semmit)

(#2872) Fail3D! válasza Gabás (#2871) üzenetére


Fail3D!
addikt

faxa... pedig ez fogott meg az egesz rendszerben... hogy lekapcsolja a vga-t, de akkor ugyerzem nem is foglakozom a kerdessel tovabb, mert csak felesleges idotoltes, megint fizettunk a semmiert:)

(#2873) adamboro válasza tomturkey (#2863) üzenetére


adamboro
csendes tag

Lőttem egy képet a hálózati kapcsolatokról. Egyébként már a modemet is reseteltem, sőt feltettem a legfrissebb lan drivert, de netre akkor se akar kapcsolódni (a hálózatra csatlakozik). A lan csatlakozónál meg az egyik led narancssárga a másik meg citromsárga. (A modemnek meg nincs baja, mert laptoppal is arrol netezek.)

Ha nincs más megoldás akkor lehet, hogy be kéne rakni a gépbe a pci-os hálókártyámat. Csak itt az a gond, hogy 2 slot van az alaplapon, az egyik már foglalt, a másikkal meg szinte hozzáérne a videókártya ventilátorához. :(

(#2874) andrasko válasza Savanya (#2851) üzenetére


andrasko
senior tag

Ezt, hogy érted hogy nincs baja az Ivy-nak az 1.65V-os ram-mal sem? :F
Pont ebben a dilemmában vagyok, mert nagyon kevés a gyors 1.5V-os. :B
(DDR3-1866 felett, szinte alig van 1.5V-os)
Az intel hivatalosan a JEDEC standard 1.5V-ot (1.425V ~ 1.575V) írja elő. :K

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#2875) Dönc válasza andrasko (#2874) üzenetére


Dönc
tag

Az lehet hogy papíron kell neki több, de nekem is simán megy ez a ram KHX1600C9D3B1K2/8GX 1600-on 1,5V-al az eredeti 1,65V helyett. Más is írta valahol, hogy így használja.
Ebből csak azt akartam kihozni, hogy könnyen előfordulhat, hogy gyorsabb ram is beférhet az 1,575V alá.

Kérdés, hogy minek kell olyan modulokat gyártani, amikkel ki lehet végezni a mem. vezérlőt?!

(#2876) vigh


vigh
csendes tag

Sziasztok!

Először is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a ASRock Extreme Tuning Utility az Xfast Ram-nál a meghajtót mennyi mb-ra kell állítani, 8gb ram esetén Win 7-nél? A virtuális memóriát arra kell állítani vagy maradjon a C:\ meghajtó automatán?

Üdvözlettel: Vigh István

(#2877) pcsabat válasza vigh (#2876) üzenetére


pcsabat
őstag

Annyit adsz meg amennyit akarsz, de értelemszerűen maradjon a win-nek és a programoknak is. Sztem 2-3 giga bőven elég. A lapozófájlt egyértelmű, hogy arra tedd, pont ez a lényege. Főleg ha SSD-d van, aminek meg egyébként sem tesz jót a lapozófájl.

(#2878) vigh válasza pcsabat (#2877) üzenetére


vigh
csendes tag

Oké kösz!

De a lapozófájt automatán áttesz a ASR_RAM meghajtóra, nem lehet mást választani!

Üdvözlettel: Vigh István

(#2879) L4CI2 válasza adamboro (#2873) üzenetére


L4CI2
aktív tag

hi

a Hálózati és megosztási központ klik az adapterbeállítások módosítása menüre és a hármas pontba levő ablakról kérlek kepét küldj persze úgy hogy modem be van dugva :D

(#2880) szeva000 válasza vigh (#2876) üzenetére


szeva000
addikt

semmi értelme átrakni...Az az ssd meg is érdemli,hogy bedögöljön,ha ezt sem bírja ki....Nem is értem ezt a paranoiát az ssd-vel szemben....
Én másfél éve gyilkolom a force gt-ket,letojom,hogy vigyázzak rá és érdekes módon megy....Ha meg netán kibír 4-5 évet,addigra elektronikai hulladék árban lehet úgy is eladni,ha még menni fog.

(#2881) pcsabat válasza szeva000 (#2880) üzenetére


pcsabat
őstag

kerül valamibe átrakni? És ha még gyorsabb is akkor miért ne lenne értelme? Minek van az emberek gépébe 8 meg 16 giga ram? RAMdisk-el legalább ki tudják használni valamelyest. Az, hogy Te úgy használod ahogy leírtad még garancia arra, hogy nem árt az SSD-nek? Nem kell megválaszolni ezeket a kérdéseket, megválaszolja számtalan írás az interneten.

(#2882) szeva000 válasza pcsabat (#2881) üzenetére


szeva000
addikt

én nem vitatkozok hülyeségeken,ennyi... ;) ...Nem babusgatni veszünk egy gépet,hanem azért,hogy hajtsuk.Főleg nem azért van a gépembe 8 és 16GB ram,mert ilyen marhaságra kell,hanem azért mert van olyan alkalmazás aminek szüksége van rá....(ha nem használnám ki szerkesztéseknél,nem is vettem volna bele csak 2GBot :D...)
Az írásokat pedig nagy ívben *****om...van már bőven annyi ideje ssd-m,hogy látom mi árt neki és mi nem...A sok értelmetlen fikció talán többet....

[ Szerkesztve ]

(#2883) adamboro válasza L4CI2 (#2879) üzenetére


adamboro
csendes tag

(#2884) andrasko válasza Dönc (#2875) üzenetére


andrasko
senior tag

Azt hittem, hogy valami szakmai magyarázattal szolgálsz az intel 1.5V és a Ramok 1.65V kapcsolatára. :O

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#2885) Jack@l válasza andrasko (#2884) üzenetére


Jack@l
veterán

A szakmai magyarázat az, hogy a prociban lévő memóriavezérlőt hivatalosan max 1.575 V -al lehet terhelni, felette már káros lehet.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2886) andrasko válasza Jack@l (#2885) üzenetére


andrasko
senior tag

Pontosan! (egyébként tudom, utána néztem és írtam is az intelnek)
Csak azért nem értem...
- Az Intel 1.50V-ot támogat. (jedec)
- Az Intel XMP (EXtreme Memory Profile) viszont 1.65V-ig felmegy.
Ez ellentmondás! Sőt!

Na mind1... (#2851) Savanya szószerinti idézete:
"Sandy és Ivy procik 1,57v-ig kezelnének elvileg ramokat , de nincs baj az 1,65v-ossal se"
Ez nekem azt mondja: nyugodtan használd 1.65V-on.... (amíg tudod! :O ) Ez a rendszert építő fórumozót félrevezeti.

De akkor az alábbi kikötéssel jó a Sandy és Ivy procikhoz az 1.65V-os ram:
- A RAM JEDEC 1.5V-os sebességi tartományban használva (1333/1600)
- A RAM XMP 1.5V-os sebességi tartományban használva

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#2887) L4CI2 válasza adamboro (#2883) üzenetére


L4CI2
aktív tag

:D hat elég lett vaolnna 3 más kép tartalma de látom alapos voltál :)
hat modemmel van kapcsolat szóval nem vágom :D

(#2888) vigh


vigh
csendes tag

Hellosztok!

ASRock eXtreme Tuner-t automatán indítsa a Windows, vagy nem muszáj? Akkor is kezeli a beállításokat?

Xfast RAM-ba mindent on-ra kell tenni? Vagy melyiket célszerű?

Üdvözlettel: Vigh István

(#2889) Kernel válasza vigh (#2888) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak a beállítások módosításához kell a program, ugyanis a beállítások a registryben rögzülnek, illetve a Firefoxban stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2890) Kernel válasza pcsabat (#2881) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem egyszerűbb letiltani a lapozófájlt? Nálam már Firefox cache sincs, mert minek tároljam lemezre a szemetet, ha nem muszáj.

Tisztában vagyok a hibakeresési memory.dump megszűnésével, letiltott lapozófájl esetén, de ez kit érdekel... nem szokott kékhalálozni a gépem, vagy majd amikor mégis, ráérek visszakapcsolni, hibát keresni, amit esetleg úgyse találok meg, ezzel a módszerrel.

A Windows (lapozófájl nélkül) simán elkezdi felhasználni a RAM-ot, amíg elfér benne. Hol itt a gond? 32 bites Windows ugyan csak 4 GB-ig címez, de én még abból sem bírtam eddig kifutni. Vagy lehet használni 64 bites Windowst is, ha ez valakinek kevés.

Amikor már nem fér el a RAM-ban (és le van tiltva a lapozófájl), feldob egy üzenetet, hogy kevés a virtuális memória, zárjak be programot stb. De én ezt főleg a régebbi, elavult gépemből ismerem, ahol tényleg kevés volt a RAM.

Ez egy elég fura állapot, hogy leveszünk egy darabot a RAM-ból, a lapozófájl részére. Emiatt azután a Windowsnak kevesebb RAM jut, így hamarabb kénytelen kilapozni a kevésbé használt adatokat a lapozófájlba, amit mi viszont "ügyesen" átirányítunk a RAM-ba.

Nem egyszerűbb, ha simán engedjük a Windowst elterpeszkedni a RAM-ban, és akkor nem kell kilapozni semmit?

A Firefox a másik hasonló téma, itt az egyszerűség kedvéért másolom egyik korábbi hozzászólásomat:

Vannak ugyan, akik a FF cache-t átirányítják RAM-diskre, bár nem tudom, minek gyűjteni a szemetet. Amíg a böngészőablak nyitva van, addig úgyis tárolja a RAM-ban az oldalakat, teljesen felesleges azt még külön átirányítani RAM-diskre is, vagyis duplán foglalni a memóriában helyet. Sőt, egyesek képesek külön lementetni a RAM-disk tartalmát (a szemetet!), a gép leállásakor.

Szerintem meg pont úgy jó, hogy amikor bezárom a böngészőablakot, szálljon el minden hulladék. Úgyis letöltődik később pillanatok alatt, amikor ismét elkezdek böngészni, ez még 5 megás ADSL-en sem okoz semmi gondot. Én már 10+ évvel ezelőtt is úgy állítottam be az IE-t, hogy a böngésző bezárásakor ürüljön a Temp mappa, mert így működött minden a leggyorsabban. Legalábbis, mióta szélessávú Internet létezik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2891) tomturkey válasza vigh (#2878) üzenetére


tomturkey
csendes tag

kapcsold ki a lapozófájlt, 8gb ramhoz egyelőre tök felesleges...más: valóban nem tesz jót az ssdnek, pontosan az ilyenektől használódik el. én is tisztában vagyok hogy 4-5év múlva úgy dobnának utánam egy agility3-at, nem is azért "pátyolgatom", viszont nem szeretném, hogy belassuljon, márpedig tény, hogy ha nincs megfelelően beállítva be fog..plusz kb 2perc kikapcsolni a lapozófájlt szval ezen igazán ne múljék..másfél éve van ssd-d és nem érdekel, hogyan növelheted meg az élettartamát, ha a lapozófájlt lesz*rod akkor gondolom a többi beállítást is..ssd lifeban hány százalékos a cucc? :D

(#2892) pcsabat válasza Kernel (#2890) üzenetére


pcsabat
őstag

Akkor ezek szerint nem találkoztál még olyan programmal ami letiltott lapozófájl esetén nem indul el. Nincs ezzel baj, csak létezik ilyen is.

De sorolhatnánk most olyan telepítős alkalmazásokat amik először magukat a temp könyvtárba tömörítik ki. Ha pl. 16 giga ram-od van, állítasz egy 4 Gb-os Ramdisk-et, ahol van a system és a user temp mappa is, nem jobb és sokkal gyorsabb az ha oda tömöríti ki magát a telepítő (2-3 Gb-t kevesebb mint 1 másodperc alatt), majd onnan fut le a telepítés? Ez sztem az SSD-t is kíméli a kevesebb írás/olvasás miatt. Mindegy, ez van én így használom, Ti másként. Ezen felesleges összeveszni.

[ Szerkesztve ]

(#2893) tomturkey válasza pcsabat (#2892) üzenetére


tomturkey
csendes tag

nyilván ha ilyen programokat használ akkor ne kapcsolja ki. tisztában vagyok vele, hogy léteznek ilyen programok, de nem túl sok és igazad van, ezidáig én még nem találkoztam ilyennel.

(#2894) pcsabat válasza tomturkey (#2893) üzenetére


pcsabat
őstag

nem is neked címeztem a hozzászólást :)

(#2895) tomturkey válasza pcsabat (#2894) üzenetére


tomturkey
csendes tag

jéé tényleg :D

(#2896) pcsabat válasza tomturkey (#2895) üzenetére


pcsabat
őstag

egyébként én is letiltottam régebben a page file-t. Csak több olyan programba is beleszaladtam aminek aztán kellett (sajna már nem nagyon tudok rá példát mondani), de még abban az időszakban volt mikor XP volt az úr és 2 Gb ramnál lazán le lehetett tiltani a lapozófájlt.

(#2897) vigh


vigh
csendes tag

Akkor most a lapozófájt hagyjam a AXTU által létrehozott meghajtón? Mivel nem is engedi máshova tenni.
A többi, most még hdd meghajtómon, az legyen hogy nincs lapozófájl?

És az Xfast RAM-ot hogy állítsam be? Ready boost kell,Ha kel mennyi mb-al?

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Vigh István

(#2898) newest


newest
csendes tag

Az SSD-nek elvileg okoz minimális kárt "és nem emiatt fog elöregedni a memóriának mennyit okoz vagy annak nem baj?" én is átraktam memóriára ill ki kapcsoltama a lapozó filet gyorsabb lett csak féltem a ramokat ;)

(#2899) Jack@l válasza pcsabat (#2896) üzenetére


Jack@l
veterán

Az a baju, hogy 4-500 mega körül még mindig muszáj a windowsnak lapozófile, mert oda dolgozik sok belső programja, az alkalmazások közül is sok van aminek elengedhetetlen, akármennyi memóriád is van. Pl: chkdsk felületellenörzésnél ugy megmakkan, hogy öröm nézni lapozófile nélkül... (siralmas emiatt(is) a windows)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2900) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
B75 Pro 3 lapnál van olyan bajom hogy a CPU fan 2 fordulátszáma néha eltűnik a programokból. BIOS-ban mindig ott van, mindig forog is, de extreme tunerből és AIDA-ból is random eltűnik, aztán visszajön.

"Csak úgy mondom"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.