Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) _q válasza Janos250 (#9500) üzenetére


_q
addikt

ISS1-ISS2, nem tudom melyik mi, de ezek szerint akkor max 4mA. Köszi.

(#9502) Atti777 válasza vargalex (#9484) üzenetére


Atti777
senior tag

A HT7833 500mA-rel terhelhető [link]

Путин, иди нахуй!

(#9503) vargalex válasza _q (#9501) üzenetére


vargalex
félisten

Ezzel az a baj, hogy a saját fogyasztása néhány nagyságrenddel nagyobb, mint az ESP8266-é deep sleep-ben (kb. 20 microAmper).

Egyébként mérések szerint az ESP8266 megáll 170 mA-nél, úgyhogy nincs gond a HT7333-al...

Alex

(#9504) _q válasza vargalex (#9503) üzenetére


_q
addikt

Nekem ESP32 van. Ott 250mA fogyasztás van, ESP8266-hoz elhiszem hogy jó választás, mert még marad 80 mA tartalékba.

(#9502) Atti777
Ez már egész jól közelíti az elképzelésem, viszont nem írja mennyit fogyaszt. Jó lenne tudni.

[ Szerkesztve ]

(#9505) Janos250


Janos250
őstag

Srácok!

A 3.3 V-os ESP32-höz a 4V-os tantál kondi elég, vagy magasabb feszültségű kell?

A 100 nF kerámia ugye tantál mellé is kell? Vagy tantál esetén elhagyható?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9506) vargalex válasza _q (#9504) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem benne van a PDF-ben: Quiescent Current. Max. 7 microAmper.

Valamiért eddig azt gondoltam, hogy szintén ESP8266-ot használsz.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9507) _q válasza vargalex (#9506) üzenetére


_q
addikt

Az a nyugalmi áramot jelenti, gondolom, ha nincs rajta terhelés. Ha már ott egy ESP, meg még pár kisebb alkatrész, akkor szerintem ez nem igaz. Current consumption meg nincs benne.

(#9505) Janos250
Úgy tudom 5 V legalább ajánlott, főleg mivel a kínai alkatrészek jobban szórhatnak mint egy "bevizsgáltabb" darab.
100nF-ot hogy érted kerámia tantál? Egybe a kettő hogyan? Én egy doit shematicot használok, az alapján csinálom a nyákot. Ott 100uF 6.3V-os tantál van jelölve, semmi más.

(#9508) Janos250 válasza _q (#9507) üzenetére


Janos250
őstag

Ugyebár azt mondják a hozzáértők, hogy a föld és a tápfesz közé tegyünk 100 nF-os kerámia kondit is az elko mellé párhuzamosan, mert a nagyfrekis rántásokat, zavarokat az tudja kiszűrni, az elko nem. Ugyanakkor azt is mondják, hogy a tantál kondik a nagyfrekis zavarokat is jobban szűrik. Mivel SMD változatban már elég olcsók a nagyobb kapacitású (pl. 330 uF, 470 uF) tantál kondik, logikus a használatuk. Tehát csak az elkoval kell párhuzamosan kerámia kondi, vagy a tantálnál is?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9509) _q válasza vargalex (#9503) üzenetére


_q
addikt

Közben gondolkoztam, hogy oké 170mA meg a dropout is kicsi, de nem kellene inkább egy step up converter? Tehát step up az aksi feszültségét 5 V-ra, majd azt LDO-val 3.3V-ra és ez menne ESP-re?

Az aksi kb. 2.8-4.2 V között használható biztonsággal. Adatlap szerint ESP8266 2.5 - 3.6 V, ESP32 2.3-3.6 V között működik. Ha Wifi is van, gondolom akkor legalább 3 V kellene.
Ha figyelembe vesszük mondjuk, hogy a dropout 300 mV és meglegyen a 3V táp az ESP-nek, akkor 3.3 V kimeneti feszültség kellene az aksi felül. Azaz 4.2-3.3 V között lehet kihasználni az aksit. Ellenben ha kap egy step up convertert, akkor mehetne 4.2-2.8V között, +0.5V pedig deep sleep esetén akár heteket jelentene.

Ha jó a gondolatmenet, akkor step up hasznosabb lenne szerintem. Mit gondoltok?

(#9508) Janos250
A schematic-on van egy 22uF párhuzamosan 100nF-al az LDO kimeneten, ESP mellett pedig 100uF tantál VCC-GND között. Sajnos többet nem igazán tudok hozzátenni, nincs túl nagy tapasztalatom, így többnyire már meglévő részekből dolgozok.

[ Szerkesztve ]

(#9510) Teasüti válasza Janos250 (#9505) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt mire szeretnéd? A modulon a kupak alatt elvileg ott vannak a tápszűrő kondik, ha amiatt kérdezed.
Amúgy max feszültség szerint elvileg jó. Viszont ha a fesz. stab elszáll és megkapja a nagyobb feszültséget, akkor szikrafelhő lehet belőle.
Amúgy vajon mennyire fontos, hogy tantál legyen? Én pl kizárólag kerámia kondikkal szereltem az összes PCB-t. Tudom elvileg a tantál kicsit hatékonyabban szűr adott frekvenciákon, de a gyakorlatban ez vajon fontos különbség?

(#9511) Atti777 válasza Janos250 (#9508) üzenetére


Atti777
senior tag

Az elkónál a feltekert fegyverzet miatt van induktivitás is, a tantál kondenzátornál nincs ilyen, szóval oda nem kell kiegészítő kerámia kondenzátor.

(#9509) xboy89: a dupla szabályzást mindenképpen elkerülném a rossz hatásfok miatt, tényleg érdemesebb lenne inkább más akkutípust használni What is the Ideal Battery Technology to Power 3.3V Devices

Путин, иди нахуй!

(#9512) Janos250 válasza Atti777 (#9511) üzenetére


Janos250
őstag

Kösz! :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9513) Janos250 válasza Teasüti (#9510) üzenetére


Janos250
őstag

Egy másik, nem ESP IC-t is meg kell táplálnom, ami elég érzékeny, és zabálja az áramot.
Egyébként elég sok bajom van a közvetlen 230-ról menő tápokkal. Egyszer régebben diskuráltunk itt egy hőelemes mérés zajának a problémájáról. Azóta se sikerült megnyugtatóan megoldani a kérdést, ezért akkuról táplálom. Most hasonló gondom volt, bár idő hiányában félre kellett tennem: egy ESP32 és egy másik eszköz kommunikál egymással UART-on. Táp megoldás: 230-ről 12V-ra led táp, arról fesz szab modul. Sok a hiba. Ha táp helyett 4 li akku táplálja a fesz stab modult, gyakorlatilag nincs hiba.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9514) ecaddsell válasza Janos250 (#9508) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Tantálnál is kell kerámia kondi már MHz-es tartományban is (gyengébbek már akár 100KHz-en elvérzenek.)

(#9515) Janos250 válasza ecaddsell (#9514) üzenetére


Janos250
őstag

Kösz! Akkor a vélemények megoszlanak, de - ártani biztos nem árt - teszek. :) :C
Egyébként ő lesz a tantál:
https://www.ebay.com/itm/50PCS-ORIGINAL-AVX-7343E-6-3V-1000uF-108J-E-type-SMD-tantalum-capacitors/272967759713

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9516) robohw válasza Janos250 (#9497) üzenetére


robohw
aktív tag

"Mikor rájöttek, akkor már késő volt, de egy ügyes húzással mégis taroltak: megcsinálták a TELJESEN NYITOTT IBM PC-t. Olyan szinten nyitott volt, hogy a BIOS ASM forrásnyelvű programját is közzétették, a hardverről is teljesen részletes leírást adtak ki.
Eredmény: taroltak."

Nem volt késő. A lehető legjobbkor léptek, amikor a kicsik már kitaposták számukra az ösvényt, megteremtették a személyi számítógépek piacát.
A teljesen nyitott PC annyit jelentett, hogy készítettek egy open source gépet, azt gondolván, hogy mások majd utángyártják (így nekik nem kell majd garanciával, gyártással, értékesítési csatornákkal, szervizháttérrel bajlódniuk) viszont a ROM BIOS nem volt ingyenes (!), ahhoz PC-nként 50 USD-ért lehetett hozzájutni, ráadásul csak a tartalomhoz, nem egy beégetett, PC-be rakható EPROM-hoz.
Csak hát, néhány gyártó viszonylag hamar megírta a saját, IBM PC kompatibilis BIOS-át, de még így is jelentős bevételt hozott az eredeti, IBM által fejlesztett BIOS.

Akkoriban egyébként az volt a divat, hogy az eladott hardver és szoftver teljesen nyílt volt, pl. az apple I-hez is hozzáférhetővé tették a kapcsolási rajzot, de ez nem jelentette egyben, hogy bárki megépíthette azt.

My own programming language: http://www.robomax.online

(#9517) Teasüti válasza Janos250 (#9513) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Két eszköz GND-je közösítve van, UART jelszintek ugyanazok? Két külön tápról mennek? Gondoltál esetleg ferrite bead használatára a Vcc ágakon? Nem csak a külső zajra, de állítólag a vezérlő órajelének visszirányú zaját is hatékonyan csillapítja.

[ Szerkesztve ]

(#9518) Janos250 válasza Teasüti (#9517) üzenetére


Janos250
őstag

Persze, közösítve van, és jelszintek megegyeznek. Egy tápról, és egy konverterről mentek, ferritgyűrűt próbáltam, de nem sok eredményt hozott.
Mivel az akkuról táplálás megoldotta a problémát, nem sokat tököltem vele, mert úgyis ritkán volt használva. A vezetékekre gyanakodtam, hogy összeszed a levegőből mindenfélét, ezért abban reménykedtem, hogy a legyártatott panel majd megoldja a kérdést. Viszont hiába van meg a panel, félig van összerakva, mert most meg időm nincs rá.
"vezérlő órajelének visszirányú zaját is hatékonyan csillapítja."
Ezt nem tökéletesen értem. Az egyik eszköz órajele megy át zavarként a másik eszközre? Jól értem? Na, erre nem gondoltam, de lehet.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9519) _q válasza Atti777 (#9511) üzenetére


_q
addikt

Pedig itt is ugyan az lenne a helyezet szerintem, lipo-val. Ha nem viszem 5V-ra a jelet, akkor nem tudom 2.8V-ig kihasználni az ESP-t, mert wifi-vel használva a 3-3.3 V között szerintem kérni fogja, a lipo 3.7V meg ha lemerül 3.3-ra akkor már 3.3 V alatt lesz az LDO kimenete dopout-ot is figyelembe véve.
Ez csak szerintem van így, biztosra nem tudom mondai, hogy sokkal rosszabbul járnék.

(#9520) Atti777 válasza _q (#9519) üzenetére


Atti777
senior tag

Pont az a lényeg, hogy a LiFePo4 akkuhoz nem kellene szabályzót használnod, mert az ESP-nek megfelelő feszültséget ad ki: [link]

Путин, иди нахуй!

(#9521) _q válasza Atti777 (#9520) üzenetére


_q
addikt

Pedig a videóban is jelzi, hogy kell szabályzó hozzá. Tegyük fel nem kell, itt amit írnak 3-3.3V között használható a lipo. Ez a 0.3V elég kevés a lithium 2.8-4.2 tartományához képest, de még ha 2.8-3.6 V között nézzük ahhoz képest is.

Lehet rosszul gondolom. A segítséget mindenképpen köszönöm.

(#9522) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

SonOff-al kapcsolatban lehet egy kérdésem?
Domoticz-al használám őket, ESPEasy firmware-el.
Teljesen jól működik, vezéreli is őket, de borzalmasan idegesítő hibába ütközöm és nem találok a neten rá megoldást.
Viszont 230V-os eszköznél nyugodtabb lennek, ha lenne valami fényforrás, ami jelzi, hogy áram alatt van.
Hardware beállításoknál van lehetőség a led-et bekapcsolni, melyhez megnézem melyik eszközön melyik GPIO-n van a fényforrás, de azonnal elérhetetlen lesz az eszköz csak flasheléssel lehet életre kelteni.
Sima változat, TH és Dual ugyan ez. Ahogy a LED-et bekapcsolom villog is, de soha többet nem elérhető az eszköz.
Mit rontok el?

Köszönöm!

(#9523) tvamos válasza Janos250 (#9518) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha nagyon kis analóg jelet mérsz, akkor minden képpen ajánlott a mérôáramkört a soros porttól galvanikusan elválasztani. (Meg lehetôleg minden mástól is.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9524) Janos250 válasza tvamos (#9523) üzenetére


Janos250
őstag

A jelenleg működő verzióban el van választva a soros porttól: szétválasztottam két részre: az egyik ESP-re van kapcsolva az a panelka, ami a hőelem jelét méri, és digitálisan küldi az egyik ESP-re, ami WiFin továbbküldi a másik ESP-nek, ami végzi a beavatkozásokat. Tehát a WiFi, mint galvanikus leválasztó. :) Viszont a hőelem jelét mérő panelkát muszáj volt galnavikusan csatolni az ESP digitális lábaihoz, ezért ezt az ESP-t kénytelen vagyok akkuról táplálni, mert ha hálózati tápról megy, akkor +- 5 C fok ingadozással mér. Majd ezt is átteszem platina hőmérőre a hőelem helyett, és csinálok hozzá panelt, azzal majd talán jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9525) tvamos válasza Janos250 (#9524) üzenetére


tvamos
nagyúr

Régebben SPI buszos ADC-t használtam. Azt gyors optokkal le tudtam választani a proci buszáról. Akkor fél fokon belül volt a rendszer. (Muszály voltam mindent nagyon leválasztani, mert nagyon bezavart az eprom emulátor. Késôbb úgy maradt a rendszer, mert jó volt.)
Most is ezt csinálnám, mert bevált.
Nagyon régen saját gyártás flybacket csináltam tápnak, de az utóbbi 10 évben DCPA10505-öt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9526) _q válasza Janos250 (#9524) üzenetére


_q
addikt

Hálózati táp, kapcsolóüzem esetén nagyon kicsi jeleknél elképzelhetőnek tartom, hogy nem jó értéket mérsz. Kapcsolóüzemű táp eléggé zajos, elemről, aksiról egyből megoldódik a probléma ahogy írod. Analóg táp lenne még megoldás szerintem.

(#9527) Janos250 válasza tvamos (#9525) üzenetére


Janos250
őstag

Ez a DCPA10505 számomra ismeretlen volt. Utánanéztem, megtetszett. Egészen addig, amíg az árát is meg nem néztem: 2800 Ft/db. Na, akkor ez nem lesz. Kár.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9528) Janos250 válasza _q (#9526) üzenetére


Janos250
őstag

Az akku is a kapcsolóüzemű tápot hajtja. Valami a hálózatról jön, fene tudja mi. Ha a szigetelt vezetéke a hőelemnek hozzáér a fém állványzathoz, vagy a vezetékhez kézzel akárcsak közelítek, egyből megbolondul, 20-30 fok hibákat is mutat. Mindegy, már nem foglalkozok vele, áttérek - mihelyt lesz időm - Pt100-ra. Egy másik projektnél, ahol az ESP32 és egy másik IC közötti UART kapcsolat hibázik gyakran a hálózati tápról táplálásnál, ott meg szűrök, és a soros vezeték a korábbi levegőben menő drótok helyett a panelen marva lesz.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9529) _q válasza Janos250 (#9528) üzenetére


_q
addikt

Úgy értettem, hogy a kapcsoló üzemű táp ki van hagyva és csak aksiról vagy elemről megy akkor nem szabad elő jöjjön. Ha van a rendszerben kapcsoló üzemű táp onnantól mindegy hogy a kapcsoló üzemű tápot mivel táplálod meg. Az általa okozott zaj, ami a kapcsolgatásból jön be fog zavarni érzékeny méréseknél. Ha megoldható a táp kihagyása direktből aksiról működtetve lenne jó kipróbálni, mert szerintem így működne már. Érzékeny gyorsulás érzékelő esetén ez volt a tapasztalat, illetve egy szintén uV-os IR led mérésnél. Kapcsoló üzemű tápnál elmászott a jel, elemről/aksiról meg hibátlan volt.

(#9530) tvamos válasza Janos250 (#9527) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van olcsóbb fajta is, ami nagyobb leválasztott tápkocka, csak azt nem tudom fejbôl. Mondjuk hálózati tápkockából sem veszem a legolcsóbbat, de ott mindig van leakage a primer oldal felé.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9531) Alu


Alu
senior tag

Üdv Urak!

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy adott egy Arduino Nano vezérelte akku merítő, ami bizonyos időközönként rámér az akku feszültségére és soros monitoron, illetve párhuzamban egy 64*128 OLED kijelzőn kiírja a mért adatokat. A problémám, hogy az elkészült kódba az OLED_I2C könyvtár meghívása után (úgy, hogy semmilyen más utasítást nem írtam bele a kódba a kijelzőnek) ellenőrzésnél egyből memória figyelmeztetést kapok, hogy túl kevés a memóriám, stabilitási hiba léphet fel. Azt már próbáltam, hogy az OLED_I2C könyvtár .cpp és .h fájljaiból kitörölgetem a nem használt függvényeket, de kb. semennyivel nem javított a memória foglaláson. Valakinek van esetleg valami használható ötlete erre? Költségvetés és helyszűke miatt csak a Nano jöhet szóba. :F

λŁƯ™

(#9532) mArZsi válasza Alu (#9531) üzenetére


mArZsi
tag

Atmega328 vagy 168? IDE-ben jól van beállítva?
A 168 pont a felét tudja EEPROM SRAM és Flash-ben.
Amúgy hallásra nem tűnik erőforrás zabálónak a projekted, egy 168-as is simán elviszi.

(#9533) Alu válasza mArZsi (#9532) üzenetére


Alu
senior tag

328 -as, IDE -ben is jól van beállítva.
Maga a program kb. 200 sor, feltöltés után 41% -ra írja a memória foglaltságát.

Ha beírom az OLED -es parancsokat az plusz kb. 50-80 sor és rögtön 89% -on a memória.
(És még kezelnie kéne további 3 gombot..... :)) )

λŁƯ™

(#9534) Janos250 válasza Alu (#9533) üzenetére


Janos250
őstag

Tudom, nem erre a válaszra vágysz, de én csak a szokásost tudom mondani:
Ahelyett, hogy szenvedsz azzal, hogy feszegeted egy régi proccal szerelt lap korlátait, használj valami korszerűbbet!
Pl. az STM32F103 nem sokkal drágább (1000 Ft körül):
https://www.ebay.com/itm/Arduino-Mini-USB-STM32F103RCBT6-ARM-Cortex-M3-Leaflabs-Leaf-Maple-Board-Module/173017731924?epid=1049477414&hash=item2848a91354:g:2nwAAOSwYeRaJxOA
Ha fontos az ár, akkor a kissé macerásabb "sárga jumperes", ami nano árban van:
https://www.ebay.com/itm/STM32F103C8T6-ARM-STM32-Minimum-System-Development-Board-Module-For-Arduino/232822447549?epid=2207805305&hash=item36354c9dbd:g:2hkAAOSw6ShZTcPS

Vagy valamelyik ESP. Ha sok láb kell, akkor ESP32. Már 1600 Ft körül kapható.
Ezek ugyanúgy Arduinoba illesztett lapok, ha nem tartalmaz a program valami nagyon spéci Atmel dolgot, akkor általában változtatás nélkül/pici változtatással (pl. lábak nevei) futnak rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9535) ecaddsell válasza Alu (#9533) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Fogadd meg a lenti tanácsot. Én is használtam Nano-t, kedveltem is mert a kis méret miatt gyors fordítások ill. feltöltések voltak, de mikor 128x64-es kijelzőt kezdtem el használni nekem is kevés lett a memória.
Nem mellékesen a Nano nem 3.3V kompatibilis és a legtöbb cucc amit használok meg igényli a 3.3V-ot.

Szóval ha nem tömegével kell, ahol számíthat az ár akkor ESP32 (relatíve persze sokkal drágább, de absz. értékben még mindig megfizethető kategória). Ott sokkal nehezebb belefutni a korlátokba, és ha mégis, könnyebb a kiút. A környezet meg lehet tök ugyanaz.

(#9536) Tankblock válasza Alu (#9533) üzenetére


Tankblock
aktív tag

és a plusz pár sor egyik eleme

És jön csodálkozás hogy csak 20 sorral nőtt a kód. Az igazság az hogy beforditott kód nem hazudik. Érdemes megnézni a könyvtárat és a komplexitását is, mert lehet hogy még másik n-db másik includeba mutat.

Lehetséges h sokat lehet rajta optimalizálni --> Arduino helyett pl regiszterek használatával......

Release the Beast....

(#9537) llacee válasza llacee (#9522) üzenetére


llacee
őstag

Szabalyoknal vezerelheto, megoldodott, koszi mukodik.

(#9538) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Sikerült a 160x128-as TFT-n 4 sorra préselni ami eddig is 4 soron volt. Nem lett túl szép, mert nem tudtam semmi szeparátort tenni a MHz és a KHz közzé (a vessző már a kétszínű OLED-en sem működött, mert átlógott a sárga sorból a kékbe, de ott legalább volt hely egy szóközre), szóval marad a különböző színre színezés.
(A színek valójában sokkal szebbek mint a fotón, ami nem adja vissza az igazi színeket.)

Az alsó sor a ténylegesen mért frekvencia, amit az ESP32 mér (egy Fujitsu mb506 előosztó után mert ugye az ESP nem tud 40MHz felé menni mérésben). Nemcsak ezért nem kerek, hanem az ADF4351 itt már csak kb. 6KHz-enként léptethető (25 MHz/4096).
A jobb zöld meg a jelszint amit 1 AD8318 mér. Mivel ennek az érzékenysége meg kb. 25mV/dBm ez is ingadozik némiképp még átlagolás után is (itt sokkal stabilabb tápfeszek kellenének).

Idővel át kell térjek a 320x240-es kijelzőre, amíg nem jön meg van még 2 sorom. Meg egyre kevesebb időm erre a projektre.

(#9539) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Megtudtam, hogy SIM800L modulnál az AT+CLIR=1 (vagy 2, nem tudom) kóddal tudom beállítani, hogy látszódjon a hívó szám.

Hova kellene ezt beillesztenem? Itt a programom:

#include <SoftwareSerial.h>
SoftwareSerial sim(D1, D2);

void setup() {
sim.begin(115200);
pinMode(D4, OUTPUT);
pinMode(D7, INPUT);
digitalWrite(D4,LOW);
delay(18000); /// ÉLESÍTÉS IDŐ
digitalWrite(D4,HIGH);
}

void loop() {
if (1 == digitalRead(D7)){
digitalWrite(D4,LOW);
delay(6000);
sim.write("ATD+3670...;\r\n");
sim.write("ATD+3670...;\r\n");
delay(30000); /// ÚJRA ÉLESÍTÉS
digitalWrite(D4,HIGH);
}
}

(#9540) RAiN91 válasza RAiN91 (#9539) üzenetére


RAiN91
őstag

A void setup és void loop-ba is próbáltam beszúrni ezt a sort, végigpróbálva 0,1,2-vel, de sajnos mindig rejtett számról hív a SIM800

sim.write("AT+CLIR=2");

(#9541) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Létezik valami módszer arra, hogy az ESP32 GPIO34-GPIO39 pinjeit outputként használjam?
Ezen oldal szerint:
https://github.com/makeitlabs/ratt/wiki/ESP32-Pin-Mapping

Ezek a pinek "GPIO input only/no internal pullup".
Gondoltam ha csak annyi a gond, hogy nincs internal pullup akkor teszek egy ellenállást kivűlre és kész, de nem megy (nem kizárt valamit elrontottam persze).

Arduino IDE simán megeszi a pinMode(pin, OUTPUT);-ot ill. még a digitalWrite(pin, HIGH);-ra sem volt panasz...

Ha ezek tényleg input only pin-ek akkor számolásom szerint összesen 21 pin marad kimenetre (és ebben már az USB serial pin is benne van).

Egyébként van olyan (olcsó) board amin GPIO37 ill GPIO38 ki van vezetve mert azokon amik nekem vannak nincs is ilyen pin?

(#9542) Janos250 válasza RAiN91 (#9540) üzenetére


Janos250
őstag

\r\n ??????

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9543) nope válasza ecaddsell (#9541) üzenetére


nope
tag

"Egyébként van olyan (olcsó) board amin GPIO37 ill GPIO38 ki van vezetve mert azokon amik nekem vannak nincs is ilyen pin?"

Mostanában a Heltec dolgait használom, bár nem a legolcsóbbak (integrált OLED kijelző miatt), de legalább van minimális gyári support (heltec.cn). Ezeken van GPIO37 és GPIO38 is, bár ezek is input only.

[ Szerkesztve ]

(#9544) ecaddsell válasza nope (#9543) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ennek van OLED nélküli változata is? Úgy egész szimpatikus lenne, pláne ha még valamivel olcsóbb lenne OLED nélkül...

Nekem olyan OLED-es ESP32 van, amin az OLED által használt összes pint lehagyták és az az OLED eléggé felejthető (a mérete sem túl nagy, de mellé a fényereje sem túl acélos), szóval az végül csalódás volt.
Mostanában nekem inkább a TFT a cél. Az OLED-el az a bajom, hogy annyira nem jó mint amennyire drága pláne nagyobb méretben.

A gyári support nem annyira érdekes, annak ellenére, hogy doksi eddig sem nagyon volt, még mindig mindent megtaláltam.

(#9545) Pubszon


Pubszon
veterán

Használtok 18650-es akkuról valamilyen kis arduino projektet?
Csak kíváncsi vagyok, hogy milyen projekt, hány akkuról meddig bírja. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#9546) Tankblock válasza Pubszon (#9545) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hallo,

Mármint mit értesz arduino alatt?

PL Hőmérő project 5 percenként mér BME280. saccra 3000 mAh olyan 5-6 hónap.

Ehhez kellett 1 Attiny13A ami 5,4 uA fogyaszt.

Release the Beast....

(#9547) gyapo11 válasza Tankblock (#9546) üzenetére


gyapo11
őstag

Én készre forrasztott arduino IDE-vel programozható lapot értek rajta. Ott még van pár dolog a processzoron kívül, ami fogyaszt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9548) Tankblock válasza gyapo11 (#9547) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Na pont ezért kérdeztem.

Alacsony fogyasztás esetén minnél kevesebb komponens a nyerő. Időnként a külső kristályt is el szokták hagyni. Nano, Uno egyremegy, nem nagyon lehet egy bizonyos szint alá szoritani a fogyasztást, ami a pont a lapon lévő plusz alkatrészek okozzák.

Release the Beast....

(#9549) gyapo11 válasza Tankblock (#9548) üzenetére


gyapo11
őstag

Pro minin alapból nincs usb-soros ic, ledeket le kell forrasztani, és akkor marad a processzor fogyasztása. Táp ic-t meg lehet kerülni, hogy ne fogyasszon semmit?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#9550) Tankblock válasza gyapo11 (#9549) üzenetére


Tankblock
aktív tag

[link]

Pl ha a VCC re directbe kötöd akkor és 3V3 üzemmódban simán működhet, mivel a regulátoron nem megy keresztül.

Release the Beast....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.