Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) vargalex válasza itg (#7949) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam és kollégánál is abszolút hibátlanul mennek az esp8266-ok. Én inkább a kódot nézném át.

Alex

(#7952) itg válasza Janos250 (#7950) üzenetére


itg
tag

WiFi.status = 3 és a pingre nem válaszol, illetve a routeren sem látszik a csatlakoztatott eszközöknél.

ez a kódom:

#include <ESP8266WiFi.h>
#include <WiFiClient.h>
#include <DHT.h>
#define DHTPIN D4
#define DHTTYPE DHT22
const char* ssid = "ssid";
const char* password = "pw";
const char* server = "10.0.0.10";
const char* source = "konyha";
IPAddress ip(10, 0, 0, 80);
IPAddress gateway(10,0,0,1);
IPAddress subnet(255,255,255,0);
float humidity;
float temperature;
String data;
byte mac[6];

WiFiClient client;
DHT dht(DHTPIN, DHTTYPE);

void connectwifi()
{
WiFi.config(ip, gateway, subnet);
WiFi.mode(WIFI_STA);
delay(3000);
WiFi.begin(ssid, password);
delay(3000);
while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) { Serial.print("Wifi status: "); Serial.print(WiFi.status()); Serial.println(" "); delay(1000); }
Serial.println();
WiFi.macAddress(mac);
delay(10000); //dhcp
Serial.print("Connected to local network: ");
Serial.print("MAC: "); Serial.print(mac[0],HEX); Serial.print(":"); Serial.print(mac[1],HEX); Serial.print(":"); Serial.print(mac[2],HEX); Serial.print(":"); Serial.print(mac[3],HEX); Serial.print(":"); Serial.print(mac[4],HEX); Serial.print(":"); Serial.print(mac[5],HEX);
Serial.print(" IP: ");
Serial.print(WiFi.localIP());
Serial.print(" GW: ");
Serial.print(WiFi.gatewayIP());
Serial.print(" Wifi status: ");
Serial.print(WiFi.status());
Serial.printf(" RSSI: %d dBm\n", WiFi.RSSI());
}

void disconnectwifi()
{
if ( WiFi.status() != WL_DISCONNECTED )
{
WiFi.disconnect();
}
}

bool httppush()
{
if (client.connect(server, 80))
{
client.println("POST /mrtg/push_konyha.php HTTP/1.1");
client.println("Host: ");
client.println("Content-Type: application/x-www-form-urlencoded");
client.print("Content-Length: ");
client.println(data.length());
client.println();
client.print(data);
}
else
{
Serial.println("Connection failed. Rebooting.");
ESP.restart();
}
if (client.available())
{
char c = client.read();
Serial.print(c);
}
if (client.connected())
{
client.stop();
}
}
void setup()
{
Serial.begin(9600);
delay(1000);
Serial.println("Init progress: boot");
delay(5000);
Serial.println("Init progress: dht start");
dht.begin();
delay(5000);
}
void loop()
{
delay(5000);
Serial.println("Loop progress: wait 4 min");
delay(600000);
//delay(10000);
Serial.print("Loop progress: wifi start");
connectwifi();
Serial.println("Loop progress: reading from DHT22");
humidity = dht.readHumidity();
temperature= dht.readTemperature();
if (isnan(humidity) || isnan(temperature))
{
Serial.println("Failed to read from DHT sensor! Rebooting.");
ESP.restart();
}
else
{
Serial.print("Temperature: ");
Serial.println(temperature);
Serial.print("Humidity: ");
Serial.println(humidity);
Serial.print("Loop progress: connect to ");
Serial.print(server);
Serial.println("");
data = "source=" + String(source) + "&temperature=" + String(temperature) + "&humidity=" + String(humidity);
Serial.println("Loop progress: sending data");
delay(5000);
httppush();
delay(5000);
Serial.println("Loop progress: wifi stop");
disconnectwifi();
}
}

[ Szerkesztve ]

(#7953) Janos250


Janos250
őstag

Most jut eszembe: ha valakinek ESP32 RMT Register Summary kellene:
https://www.esp32.com/viewtopic.php?f=19&t=4113&p=20834#p20834

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7954) Janos250 válasza itg (#7952) üzenetére


Janos250
őstag

Okosat nem tudok mondani, csak hangosan gondolkodom:
" Serial.println("Failed to read from DHT sensor! Rebooting.");
ESP.restart();"

Ha hibás a DHT olvasás, de van WiFi kapcsolat, akkor reboot? Nem tudom, a router mit szól ehhez, hogy ugyanolyan IP-vel újra kapcsolódni akarsz. Persze ez csak egy elképzelés.
Hibás DHT11 olvasás? Én valamikor régen próbáltam a DHT.h-val a DHT11-et, de gondjaim voltak, inkább csináltam másikat.
Nem nagyon emlékszem már rá, de valamikor feltettem a netre:
link
Persze valószínűleg az idő rég eljárt felette.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7955) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Esetleg itt kaphatok választ a feltett kérdésemre? :)

:R

(#7956) itg válasza Janos250 (#7954) üzenetére


itg
tag

az első verzióban loop-ba raktam a dht.begin(); -t is.
rájöttem, hogy azt elég egyszer, a setup résznél aktiválni, így át is került oda.
de ahogy teszteltem, 1-2x előfordult, hogy hülyeséget mért a DHT, ezért raktam be restartot.

a routernek nem lenne szabad, hogy 10 percenként problémát okozzon a csatlakozás, de -mivel már nincs egyéb ötletem- kipróbálom, hogy állandó kapcsolatban legyen. (az első verzióban így is volt, de néha megszakadt a kapcsolat és hiába ellenőriztem, azt írta, hogy csatlakozott, holott nem volt a hálózaton)

az fontos lehet, hogy ezeken a kütyükön kívül 6-15 eszköz van a routeren és soha nem tapasztaltam szakadást.

de köszi, kipróbálom.
(még kipróbálom a 2,4-es csatorna váltást, hátha segít)

[ Szerkesztve ]

(#7957) mArZsi válasza itg (#7956) üzenetére


mArZsi
tag

Én se értem, hogy ha nincs deep sleep, mi értelme lekonnektálni majd fel, hiba esetén meg belerúgni, újraindítani. Ha hibás az olvasás, akkor meg kell próbálni még egyszer lekérdezni. Workaround.
Hozzá tenném, hogy a hardware résznél kezdeném a hibakeresést, bár a DHT egy rakat fos. :D

Használd e szerint, így jónak kell lennie, nálam így megy:

void Refresh(){

delay(2000);

temp = dht.readTemperature();
humidity = dht.readHumidity();
if (humidity == 2147483647){Refresh();}

if (isnan(humidity) || humidity == 2147483647 || isnan(temp) || isnan(hic)) {
Serial.println("- Failed to read from DHT sensor!");
return;
}

else {
Serial.print(F("TEMP: "));
Serial.println(temp);
Serial.print(F("HUMIDITY: "));
Serial.println(humidity);
}
}

...bekéred loopból a Refresh();-t.

Hibás érték abból ered, hogy mire feléled már lekéste a kérést. delay(5000)-et is tehetsz neki.

begin meg csak setupba megy, egyszer kell inicializálni.

[ Szerkesztve ]

(#7958) mArZsi válasza mArZsi (#7957) üzenetére


mArZsi
tag

isnan(hic) benne maradt, az most nincs.

(#7959) Janos250 válasza mArZsi (#7957) üzenetére


Janos250
őstag

Nekem úgy tűnt amikor próbáltam, hogy nem jók annak a könyvtárnak az időzítései.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7960) Janos250 válasza Vasinger! (#7955) üzenetére


Janos250
őstag

Itt nem sokan vannak, akik kész pakkot vettek. Főként a 22 Euros határ miatt inkább külön-külön szoktuk venni. Pénz és idő.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7961) Vasinger! válasza Janos250 (#7960) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tudnál mondani esetleg valamilyen alternatívát?

Forrasztgatni nem szívesen szeretnék, de ha nagyon kell az is megoldható, de ez a pack azért tetszett mert megvan benne minden szenzor. De ha külön-külön olcsóbban meg lehetne venni, még ha kicsit több ideig is tart mire ideér és macerásabb akkor az nekem megfelelne.

(#7962) Gergosz2 válasza Vasinger! (#7961) üzenetére


Gergosz2
veterán

Jobban jársz, ha kinézel egy max két projektet előre magadnak és ahhoz rendelsz alkatrészt. Így legalább egy dologra tudsz majd koncentrálni és ha mégsem tetszik a dolog akkor nem marad rajtad egy rakat alkatrész.

Másrészt én is anno, régesrég rendeltem starter pakkot. A benne lévő dolgok nagy részéhez azóta sem nyúltam.

Szerk:

Ha a terv megvan akkor a topik népe szívesen ajánl alkatrészeket is.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7963) Janos250 válasza Vasinger! (#7961) üzenetére


Janos250
őstag

Az én (egyéni) véleményem:
Vegyél 1 (egyetlen egy) UNO-t, ha most kezded a témát, mert az a neten az iskolapélda. Hozzá valami modernebbet, mert - majd látod - hogy ami UNO-n megy, az máson is. Viszont kezdőnek ha gondja van, könnyen mondja, hogy "bizonyára azért, mert nem UNO". Ha van mód kipróbálni UNO-n, akkor megnyugszik, és megkeresi a programban a hibát. Én jelenleg az ESP32-t tartom a legjobb érték/ár arányúnak, kb 1600 Ft körül vannak a lapok.
Korábban ezeket írtam:

https://prohardver.hu/tema/arduino/hsz_6219-6219.html
https://prohardver.hu/tema/arduino/hsz_5810-5810.html
Ezt is javasoltam elolvasni:
http://www.instructables.com/id/IOT-Made-Simple-Playing-With-the-ESP32-on-Arduino-/

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7964) Janos250


Janos250
őstag

Srácok, segítsen már valaki lsz:
Megint nem boldogulok
1. A keresővel. Példának itt a kép, mit csinálok rosszul:

2. Egyszer megtaláltam, hol tudom sorban megnézni a saját hozzászólásaimat, hogy ne kelljen újra leírni, de megint nem találom. Van valami leírás, ahol ezek megvannak?

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7965) itg válasza mArZsi (#7957) üzenetére


itg
tag

"Én se értem, hogy ha nincs deep sleep, mi értelme lekonnektálni majd fel, hiba esetén meg belerúgni, újraindítani. Ha hibás az olvasás, akkor meg kell próbálni még egyszer lekérdezni. Workaround.
Hozzá tenném, hogy a hardware résznél kezdeném a hibakeresést, bár a DHT egy rakat fos."

a deep_sleep lett volna a következő lépés, amint stabil a rendszer.
a DHT22-vel szintén ez a helyzet, már jönnek a BME280-asok.
(rendeltem korábban is, csak átvágtak, BMP280-ast küldtek BME helyett)
egyébként pont a DHT22-vel van a legkevesebb problémám.
sőt, igazából csak a wifi-vel van problémám :)

(#7966) _q válasza Janos250 (#7964) üzenetére


_q
addikt

Azért nem megy mert te most a "címlapon" akarsz keresni.

Abba a topicba menj bele, ahol keresni akarsz. Utána ahogy próbáltad jobb fenti kereső sávba beírod amit szeretnél, jelen esetben "ESP32".

[ Szerkesztve ]

(#7967) Janos250 válasza _q (#7966) üzenetére


Janos250
őstag

Kösz! :)
És a saját hozzászólások listáját is tudja valaki?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7968) _q válasza Janos250 (#7967) üzenetére


_q
addikt

Szintén kiválasztod a megfelelő topic-ot ahol keresni szeretnél, majd jobb fent ahol ESP32-t írtál ott legördíted az opciók melletti lefelé nyilat. Ott lesz, hogy részletes keresés. A topic alapból be lesz írva, neked csak a "Szűrés felhasználó szerint" ponthoz kell a nevet beírni. Telefonról nem tudom működik-e gépről biztosan.

Amúgy itt a listád

(#7969) Janos250 válasza _q (#7968) üzenetére


Janos250
őstag

Kösz! :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7970) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Srácok!
Foglalkozott itt már vki Philips Hue Light alternatívákkal?
ESP8266-ra van egy-egy Hub emulátor Github-on.
Ezzel a lappal még nem volt dolgom, de ahogy olvasgattam a topikot nem csak egyszerű plug&play, hanem kelleni fog nekem még egy usb-soros adapter is?
RGBW analóg szalagból szeretnék készíteni egy Google Home vezérelt megoldást szobai dekorvilágításnak.
A hardver nem kérdéses (esetleg ha ESP helyett van jobb ötlet, akár kész gyári vezérlő, akkor jöhet) az könnyű feladat. A szoftver oldala lesz érdekes.

(#7971) quint válasza Janos250 (#7967) üzenetére


quint
aktív tag

3 lépés, 3 kép:

(#7972) _q válasza Janos250 (#7969) üzenetére


_q
addikt

Örülök hogy tudtam segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#7973) Janos250 válasza quint (#7971) üzenetére


Janos250
őstag

Kösz! :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7974) Janos250 válasza Teasüti (#7970) üzenetére


Janos250
őstag

Ezekkel a megoldásokkal itt foglalkoznak sokan:
https://prohardver.hu/tema/okos_otthon_smart_home/friss.html
Ami a 32-n megy, az - ha nincsenek benne túl extrém dolgok, pl. RMT - akkor a 8266-on is megy. A wifi kezelés ugyanaz. Ezeknél az okosotthonos megoldásoknál általában kell valami központi szerver, ami vagy helyben mondjuk egy PI, vagy valami távoli. Én azt várnám, hogy valaki csinálja már meg a MOSQUITTO megfelelőjét ESP32-re.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7975) Teasüti válasza Janos250 (#7974) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Most olvasom még csak én is a linkelt cikket, hogy az ESP csak az egyik fele.
És egy málnáról megy a server. :U
Mondjuk nem igazán értem miért, azt hinném a szerver kódja is belefér mondjuk egy ESP32 rom-ba.
Számítási kapacitásra meg kétlem, hogy nagy szükség van.

(#7976) Janos250 válasza Teasüti (#7975) üzenetére


Janos250
őstag

Hát ez az! Ezért várom én is, hogy csinálja már meg valaki.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7977) tvamos válasza Teasüti (#7975) üzenetére


tvamos
nagyúr

Gondolom sokkal könnyebb egy Linux alatt lekódolni a szükséges funkciókat...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7978) Janos250 válasza tvamos (#7977) üzenetére


Janos250
őstag

Csakhogy a mosquitto brokert is C-ben, illetve C++ - ban írták. (MQTT környezetben a szervert brokernek nevezik). Az MQTT protocol tulajdonképpen egy soros (mert most az a divat :) ) protocol.
http://www.steves-internet-guide.com/mqtt-protocol-messages-overview/
Ha valakit részletesebben érdekel, itt van egy leírás:
http://www.steves-internet-guide.com/mqtt/
Persze, hozzá kell tenni, hogy nem csak az MQTT létezik okos otthon témában, hanem még néhány más megoldás/szabvány is, de ez teljesen nyílt, ingyenes, nem kell félni, hogy valami disznóságot csinál.

Erről jut eszembe: mostanában installáltam fel valakinek egy legális windowst. Olyankor is elég sokat fogalmaz a neten, amikor ott elvileg semmi keresnivalója nem lenne. Víruskergető semmit nem jelez. A leggyanúsabb, hogy megnyitott web lap esetén időnként magától rákattint valamelyik linkre. Téboly, valaki mégiscsak felmászott rá, de win környezetben ez szinte kideríthetetlen.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7979) Teasüti válasza Janos250 (#7978) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ahogy nézem a legegyszerűbb ha veszek egy Pi Zérót. Nem akkora nagy kiadás.
Viszont akkor már piszkálja a fantáziám, hogy mégis csak be kéne fogni vmi nagyobb dologra, ne malmozzon az a számítási kapacitás 24/7. Mondjuk egy torrentező Smart Mirror-t el tudnék képzelni RPi 3 alapon. :DDD

Win10 alapból "forgalmazza" a személyes adataidat. :C

[ Szerkesztve ]

(#7980) Janos250 válasza Teasüti (#7979) üzenetére


Janos250
őstag

A zerora általában várni kell, ahogy tudom.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7981) Aryes válasza Janos250 (#7980) üzenetére


Aryes
nagyúr

A zero-ra akkor is várni kell, ha már a házban van és működik. :DDD

(#7982) Teasüti válasza Janos250 (#7980) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt hogy érted? Postás kihozza akár még a héten, vagy egy hónap múlva. Attól függ honnan veszem.

(#7981) aryes
Azért a Pi 3 sem kapkodja el magát.

[ Szerkesztve ]

(#7983) Xpod válasza Vasinger! (#7961) üzenetére


Xpod
addikt

Üdv,
Én is most kezdtem ezt a témát. Kivételesen örülök hogy a led szalagom még nem érkezett meg, mert még egy led kapcsolóval történő kapcsolgatása is komoly feladat, egy, ismeretlen környezetben.
Feleslegesnek tűnik egy ekkora pack, főleg ha nincs konkrét terved.
Egy marék led, néhány nyomógomb szerintem elég az alapok megismeréséhez.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#7984) Janos250 válasza Teasüti (#7982) üzenetére


Janos250
őstag

Nem pontosan emlékszem már, de én kb. egy évvel ezelőtt egyetlen céget találtam, aki ide Magyarországra is szállított, és ott előrendelés volt.
Nem emlékszem már, mennyi idő telt el, mert azóta is a fiókban vár jobb sorsára.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7985) Janos250 válasza Xpod (#7983) üzenetére


Janos250
őstag

Ezért jó ez, mert minden egy helyen van, kevesebb, mint 600 Ft-ért:
https://www.ebay.com/itm/8-Tasten-Ziffern-Digital-LED-8-Bit-TM1638-Display-Module-f%C3%BCr-AVR-Arduino/172471641665?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7986) Teasüti válasza Janos250 (#7984) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szívesen belekukkantanék én abba a fiókba. :D

(#7987) Janos250 válasza Teasüti (#7986) üzenetére


Janos250
őstag

Hanyatt esnél, mennyi minden van ott a szekrényekben, fiókokban, ládákban, amit lelkesen megvettem, de ki sem próbáltam :-( Aztán ha kell valami, fogalmam sincs, hol van. Olyan ez, mint a marihuána. Aki egyszer rászokik...

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7988) Teasüti válasza Janos250 (#7987) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Általában én csak projektekhez vásárolok be, csak úgy céltalanul nem. :)
Mondjuk van egy 1"-os OLED panelem, na az felesleges vétel volt. :D

(#7989) Xpod válasza Janos250 (#7985) üzenetére


Xpod
addikt

Van kb 2 cipősdoboznyi elektronikai alkatrészem, meg egy pár darab univerzális panelem, így, én maradok az építésnél.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#7990) Janos250 válasza Vasinger! (#7961) üzenetére


Janos250
őstag

Ha mindenképpen készletben gondolkodsz, akkor egy készlet, amiben vannak szenzorok, kapcsolók, miegymás. Azt a 8.72 Eurot még meg is éri. Van benne 37 db. mindenféle.
https://www.banggood.com/Geekcreit-37-In-1-Sensor-Module-Board-Set-Kit-For-Arduino-p-1137051.html?rmmds=detail-top-buytogether-auto__5&cur_warehouse=CN

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7991) tvamos válasza Janos250 (#7978) üzenetére


tvamos
nagyúr

De mondjuk egy openHAB projektet nem szivesen kezdenek el megirogatni Linux vagy Windows nelkul. Oke, hogy van ez az RTOS, de azert az nem olyan kenyelmes. Az tok mindegy, hogy C, vagy Python, vagy assebly.
Igen, en is irtam 8051-re, meg 2x16-os LCD-re menu vezerlest, de akkor se.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7992) Teasüti válasza tvamos (#7991) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jogos. Akkor nagy valószínűséggel nem is érdemes várni ilyesmire.

(#7993) Janos250 válasza tvamos (#7991) üzenetére


Janos250
őstag

Én azért ennyire pesszimista nem vagyok.
A Mosquitto mit csinál: "soros porton" várja a kódolt adatot, és arra generál egy másik kódolt választ, amit a megfelelő szerkentyűnek elküld szintén "soros porton".
Azért idézőjel, mert most ténylegesen nem soros porton, hanem WiFin jön az adat, de ugyanúgy, mintha soros porton jönne. Már amennyire én tudom, de nem mélyedtem nagyon bele ebbe a témába.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7994) tvamos válasza Janos250 (#7993) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nem pesszimizmus. Kozpontbol nem kell 5-10, vagy 30, csak egy, mindegy, hogy 3, vagy 30 USD.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7995) Janos250 válasza tvamos (#7994) üzenetére


Janos250
őstag

Ez igaz, tehát erre valóban be lehet állítani valami pi szerűséget.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7996) _q


_q
addikt

Sziasztok!

ESP32-vel csinált már valaki wifi repeatert? Neten találtam egy 8266-ra írt ESP-IDF kódot, de Arduino IDE kódot szeretnék írni. Routerként kéne funkcionálnia az ESP32-nek, amire telefonnal vagy laptoppal lehetne csatlakozni.

(#7997) Janos250 válasza _q (#7996) üzenetére


Janos250
őstag

Az IDF alatt felvitt kódot Arduino IDE alatt nem tudod felvinni?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#7998) _q válasza Janos250 (#7997) üzenetére


_q
addikt

Az a baj nem nagyon tudom értelmez az IDF kódot.

(#7999) _q


_q
addikt

Mondjuk az még nem egyértelmű számomra, hogy a softAP az ugyan az lenne-e mint a wifi repeater? Mert softAP arduino kód van neten.

(#8000) itg válasza vargalex (#7951) üzenetére


itg
tag

Sziasztok!

Megfogadtam a tanácsokat, átnéztem a kódokat, átírtam állandó kapcsolatra és az alábbi képen látható elérési időkkel érhetők el az ESP-k.
Ami számomra nagyon furcsa, hogy a 10.0.0.80-as a routertől 40 centire van és brutál magas a ping.
A kiugrásokat nem tudom mire vélni, 2,4Ghz-en csak ez a 3 eszköz van a hálón.

Tehát úgy néz ki, hogy állandó kapcsolat esetén nem dobálja el a hálót.
(legalábbis az elmúlt 32 óra alatt nem volt kiesés egyik eszköznél sem.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.