Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) tvamos válasza Janos250 (#8744) üzenetére


tvamos
nagyúr

Csak annyi kene, hogy ha nem otthon vagyok, akkor a mobil hot-spothoz csatlakozzon, ha meg a masik otthon, akkor meg az ottani routerre. Valami ilyesmi.

(#8748) Tankblock válasza Janos250 (#8744)
Vagy viszgáljuk adott Wifi.begin() a csatlakozás sikerességét, és ahol nem sikerül akkor a listába menni a következőre.....
Ha nekem kell megirni, akor ez lesz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8752) Teasüti válasza gyapo11 (#8739) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát nem erre van kitalálva. Erre én NFC-t használnék, vagy a jól bevált rádiós távirányítót.
A telefonon azért kell egy keresés és csatlakozás. Ez eltart pár pillanatig.

[ Szerkesztve ]

(#8753) Teasüti válasza Tankblock (#8737) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi az az ESPNOW?

(#8754) Janos250 válasza Teasüti (#8736) üzenetére


Janos250
őstag

"legkevésbé se ideális megoldás peer-to-peer használatra, az túl kényelmetlen és kompromisszumos a vezérlő eszközön, valamint bonyolultabb is a BT-nél"
Igen, WiFi-n küldeni P2P egy karaktert, bizony nagyon bonyolult: :)

client.write(C);

:)
Én a WiFi-t használom, de persze a BT is ugyanolyan jó, ha nem kell net.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8755) Janos250 válasza Teasüti (#8736) üzenetére


Janos250
őstag

Mindannyiunk okulására, akik még nem használjuk a BT-t, tehetnél fel egy lekopasztott mintát, hogy ha BT-t akarunk használni, ne kelljen 12 tutorialt végigbogarásznunk!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8756) _q válasza Tankblock (#8740) üzenetére


_q
addikt

Miért kell feszültségosztó, miért nem lehet direktben rákötni, mérni a konverzió értékét, majd abból visszaszámolni a feszültséget?

Közben olvastam (#8747) aryes válaszát is. Tehát ha 3.3V-os lipo-t használunk nem kell feszültség osztó, csak mondjuk egy 5V -os esetében.

[ Szerkesztve ]

(#8757) Janos250


Janos250
őstag

Mindenkinek mondom, akik artista mutatványokkal akarnak ESP WiFi-n P2P küldeni egy karaktert - ahogy korábban én is - használjátok a WiFiClient osztályt!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8758) Teasüti válasza Janos250 (#8754) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Lehet az a parancs nem bonyolultabb, mint egy Serial.print().
De a wifi konfigurálása igen. Az adhoc hálózat telefonon meg körülményes ha közben nem akarsz lecsatlakozni a router-ről sem - nem is hiszem, h ez megoldható Android-on. Illetve a mobilnethez is konfigurálni kell a telefont, mert amúgy az ESP-n keresi a netet. Nem az ESP-n kényelmetlen, hanem a telefonon. :)
Amíg BT-t megkeresem csatlakozok és örülök (és párosítás után mindez az alkalmazásból történik pár pillanat alatt), addig a wifi nem ilyen felhasználóbarát. Wifi az csak úgy jó, ha router-re csatlakozik az eszköz. Peer-to-peer csatlakozásra szerintem nem való.
Ez majd a Wifi Direct-el változhat - az nem dob le a csatlakozott hálózatról sem a telefonon -, de addig is a BT az egyetlen kényelmes megoldás csatlakoztatott eszközökre*.

*Wiki szerint az IOT is ebbe a kategóriába esik, de amit ezalatt én értek, az inkább a hordozható eszközök amik közvetlenül kapcsolódnak a vezérlő eszközhöz, nem hálózaton keresztül. Pl egy okosóra, az a legjobb példa a csatlakoztatott eszközre az én értelmezésemben.

A Classic BT Serial teljes mértékben implementálva lett tavaly óta, így már én sem a BLE könyvtárat erőszakolom meg erre a feladatra. Classic BT Serial-ra meg van egy rakás alkalmazás is Play-en, de én pl MIT App Inventor-ban kalapálok hozzá sajátot.

Van hozzá beépített példa is, tutorial se kell.
Ennyi az egész zanzásítva:
#include "BluetoothSerial.h"
BluetoothSerial SerialBT;
SerialBT.begin("ESP32test"); //Bluetooth device name
SerialBT.write();
SerialBT.read();

De valóban olyan egyszerű az egész, hogy be is másolom ide:
#include "BluetoothSerial.h"

//#if !defined(CONFIG_BT_ENABLED) || !defined(CONFIG_BLUEDROID_ENABLED)
//#error Bluetooth is not enabled! Please run `make menuconfig` to and enable it
//#endif

BluetoothSerial SerialBT;

void setup() {
Serial.begin(115200);
SerialBT.begin("ESP32test"); //Bluetooth device name
Serial.println("The device started, now you can pair it with bluetooth!");
}

void loop() {
if (Serial.available()) {
SerialBT.write(Serial.read());
}
if (SerialBT.available()) {
Serial.write(SerialBT.read());
}
delay(20);
}

[ Szerkesztve ]

(#8759) Janos250 válasza Teasüti (#8758) üzenetére


Janos250
őstag

Kösz! :)
Ki fogom próbálni! :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8760) vargalex válasza Tankblock (#8748) üzenetére


vargalex
félisten

Én a hőmérőmnél éppen a második megoldást alkalmazom. Így le tudom dobni itthon/édesanyámnál/cégnél és mindhárom helyen működni fog.
Persze, mivel deep sleep megoldást használok, így csak a nem deep sleep-ből történő ébresztéskor scannelek és letárolom, hogy melyik SSID került kiválasztásra. De nem kell hozzá AP mód...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8761) Atti777 válasza Teasüti (#8753) üzenetére


Atti777
senior tag

ESP-Now

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#8762) AcCEsS válasza Aryes (#8747) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm a tanácsot, van egy 3V3 boost-buck konverterem, át is alakítom a bekötést! És ezzel a megoldással (ahogy xboy89 (#8756) is írta) közvetlenül lekérdezhető az akku feszültsége az A0 lábon? Legalábbis 3.3 voltig?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8763) Tankblock válasza AcCEsS (#8762) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Nem, LiFePo akart az a LiPo lenni.

Annak a max feszültsége ha jól rémlik 3.6V ami még pont jó.

2.8 [V] a discharge és 3.6 [V] a full charge.

Az osztó a túlfesz ellen kellene, a p-MOSFET meg arra hogy ne merítse le az akksit, mert gondolom nem folyamatosan szeretéd mérni...

Az akkumulátor fennálló kapacításával kell jól gazdálkodni. A Barátod a deepsleep és a kikapcsolható részegységek lesznek. Nekem van szobai hőmérőm ami egy ~3000 [mAh] Lipo ról több mint fél évig üzemel töltés nélkül, 5 percenként mér és küld adatot. Lehetne hatékonyabbra is megcsinálni, de ez már több mint 1,5 éve üzemel és 3x töltöttem eddig utoljára Feb 15 én és 3729 [mV] van a feszültsége....
ezt engedem esni 3.0 [V] ig...

Release the Beast....

(#8764) vargalex válasza Tankblock (#8763) üzenetére


vargalex
félisten

Deepsleep esetén nem érdemes Wemos-t/NodeMCU-t használni, túl nagy a saját fogyasztásuk. Legalábbis én ESP-12F-et használok.

Alex

(#8765) quint válasza vargalex (#8764) üzenetére


quint
aktív tag

Megerősítem, NodeMCU-t mértem, a sallangok miatt kábé 20 mA-t evett deepsleep-ben. A meztelen ESP pedig csak néhány mikro ampert.

(#8766) Tankblock válasza vargalex (#8764) üzenetére


Tankblock
aktív tag

én meg ESP-01 et ehhez a projecthez meg AtTiny13A-t.

A beépített linear DC-DC miatt - ezek sohasem lesznek jók másra, mint kipróbálni hogy működik e - ha azt lecserélnék egy sokkal hatékonyabbra akkor talán...

van 2 Wemos board de nem nyűgözött le, maradok a saját tervezésű boardoknál, igaz lassabban jutok el a project végére, mert több idő, több hibalehetőség, és több füst :-P

Release the Beast....

(#8767) _q válasza Tankblock (#8763) üzenetére


_q
addikt

Ha jól értem akkor a feszültség osztót úgy lenne jó beállítani, hogy mondjuk max 3V-ot lehessen mérni rajta, majd ezt egy képlettel belőni, hogy ha 3 V-ot mér az valójában 3,6V vagy éppen 5 V attól függ mivel akarjuk használni. Így a mikrovezérlő ADC portján max 3 V lesz a mérhető, és marad 0.6 V buffer túlfeszültség ellen?

Ha már itt tartunk miből jöhet túlfeszültség?

(#8768) Tankblock válasza _q (#8767) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello, Lipo akksi feltöltve 4.2V. Ami túl van a vezérlő max feszültségén.

Release the Beast....

(#8769) _q válasza Tankblock (#8768) üzenetére


_q
addikt

Köszi és az elve, ami alapján be kell állítani a feszültség osztót?

(#8770) Teasüti válasza _q (#8769) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyenes arányosság. Általános iskolás matematika.
A max kimenő feszültséget meg értelemszerűen a várható max bemenő feszültséghez kell igazítani.
Én GPIO bemenetekre amúgy mindig rakok Zener-t, úgy nem okoz problémát a túlfeszültség se (meg a negatív feszültség se). Persze nyilván a diódát a feszültségosztó áramához kell méretezni. Általában én mikroamperes tartományban szoktam mérni (R1+R2 = 10-100 kOhm) és 1/2 wattos furatszerelt diódákat pakolok mellé. Bombabiztos. Mondjuk elemes üzemnél lehet lejjebb is menni, pár száz kOhm-os osztó és smd dióda.

Amúgy ha az akku kapocsfeszültségére méretezel és aztán ráadod a töltőfeszültséget, akkor lehet ott túlfeszültség. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8771) _q válasza Teasüti (#8770) üzenetére


_q
addikt

Köszönöm a megerősítést.

(#8772) tvamos válasza Janos250 (#8743) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy az xTaskCreate() lesz nekem a barátom? Nem pont értem, hogy mi a különbség ez, meg a thread/join megoldás között.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8773) Janos250 válasza tvamos (#8772) üzenetére


Janos250
őstag

"Nem pont értem, hogy mi a különbség ez, meg a thread/join megoldás között"

Gyakorlatilag semmi. Mindkettő ugyanazt csinálja, csak az egyik a szabványos C++-ban, a másik meg a freeRTOS-ben van megfogalmazva. Az xTaskCreatePinnedToCore esetén azt is megadhatod, hogy melyik magon fusson. A freeRTOS verzióban prioritást is adhatsz, ami bizonyos esetekben előny lehet. Viszont a thread/join használata egyszerűbb, de kevésbé rugalmas.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8774) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Most találtam GitHubon ütik az ESP fejlesztőit már vagy 2 éve a Bluetooth MESH-ért is. A Wifis épp csak megyeget, már látni Demokat.
Ha ez működik rendesen akkor majd lehet igazán jó projecteket csinálni ESP32-vel.

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#8775) Teasüti válasza Tankblock (#8774) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Wow, azt se tudtam, hogy van ilyen BT szabvány.

Amúgy annyira természetellenes nekem, hogy terveznek egy hardvert és nincs teljes körű támogatás hozzá évekig.
Mintha az nVidia kiadna egy új GPU-t, de azt mondaná a fejlesztőknek, hogy a hardver tudja a dx12-t, de majd csak jövőre készül el hozzá az SDK... :U

[ Szerkesztve ]

(#8776) Tankblock válasza Teasüti (#8775) üzenetére


Tankblock
aktív tag

A MESH egy hálózati topológia. A HW -nek elvileg képesnek kellene lennie rá. Az ESP32 egyértelműen a Wifire és a Bluetooth 4LE épített. Ezek számomra a használati értékét növelik. Simán el tudnám képelni, hogy a meglévő SonoFF Touch ba panelt cserélek ESP32 re és átugrok BLE-MESH networkre, vagy a mostanival Wifi MESH re. Még filózok rajta, mert a 8255 is képes Wifi-Mesh re. A Gateway modul a problémás ami összeköti a MESH hálózatot a saját Networkkel/felhővel/serverrel....

Arra még nem láttam - számomra - jó megoldást.

Release the Beast....

(#8777) choco01


choco01
addikt

Valaki foglalkozott már itt MQTT-s adatgyűjtéssel?

Most akkor ehhez ha jól értem egy script az esp-re és egy php-ban a webserveremen? :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#8778) tvamos válasza Tankblock (#8774) üzenetére


tvamos
nagyúr

En Wemos D1 mini pro-val probaltam a mesh-t, es ment rendben. No nem hetekig, es nem mozgattam rendszeresen a node-okat.

(#8773) Janos250 válasza tvamos (#8772) üzenetére
Kosz! Akkor, ha a C-set tanulom meg, az szabvanyos, es mashol is tudom alkalmazni a tudast, nem csak FreeRTOS-ban.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8779) Gyb001


Gyb001
senior tag

Rossz helyre írtam :)

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#8780) Aryes válasza Teasüti (#8775) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pedig volt ilyen, én úgy emlékszem, mikor kijött a dx12 (vagy a dx11?) már hónapok óta piacon voltak hozzá a kártyák. Mondjuk nem két évvel előtte, az is igaz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8781) Tankblock válasza choco01 (#8777) üzenetére


Tankblock
aktív tag

MQTT egy protocol csak. MQTT brokerre lesz szükséged, én a Mosquitto-t ajánlom egy raspin elmegy már évek óta.

Hogy mit kezdesz az adatokkal az már más kérdés. Én a NodeRed et használom, de vannak más haonlóan szofisztikált megoldások, ki mit szeretne.....

@ (#8778) tvamos :

Abban nem vagyok biztos hogy az MESH. Nem láttam még a teljes kódot. Azt keresem, hol van megvalósítva z atchitectúra lenyomata. Az hogy mindenkinek elküldünk mindent az sztem nem MESH. Ha lesz időm kipróbálom 3-5 noddal és tesztelem kicsit, mivan ha a node csak néha aktív, vagy ha kiesik egy része.

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#8782) tvamos válasza Tankblock (#8781) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem is arrol van szo, hogy mindenkinek elkuldunk mindent, hanem MESH-rol van szo. Csinaltam mar Zigbee networkot is. (Csak mondjuk ott en csak hw-t, meg tesztelest, sw-t mas csinalta. Nem mintha itt en csinaltam volna a sw-t, hiszen a mintapeldat toltottem le.) En csak neztem hogyan kapcsolodnak egymashoz a node-ok, es ki-, bekapcsolgattam oket, meg valtoztattam a poziciojukat, milyen gyorsan kapcsolodnak ujra. (Az antennat leforrasztottam, hogy kisebb legyen a range.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8783) Tankblock válasza tvamos (#8782) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Még nem látom át, az egészet, csak a nagy vonalait ismerem a MESH-t. Az implementációt szeretném átnézni majd és megérteni. Nem triviális, csak az adatstructúra van meg eddig.

Release the Beast....

(#8784) tvamos válasza Tankblock (#8783) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem meg csak annyi van meg, hogy barmelyik node tud kapcsolodni barmelyik node-hoz, es a vegen minden adat befut a kozpontba, meg a kozpont tud mindenkivel beszelgetni.
En ahogy teszteltem, az elso reszt frankon csinalta a minta pelda, meg idonkent kuldott adatot a kozpontnak, ami meg is erkezett.
Ennyire emlekszem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8785) choco01 válasza Tankblock (#8781) üzenetére


choco01
addikt

Van egy esp32-m ami időjárás adatokat gyűjt be ea azokat szeretném egy weblapon megjeleniteni, nem tudok ezzel lehetséges-e.. :U :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#8786) Beggar


Beggar
csendes tag

Sziasztok. Nem tudok feltölteni sem mini, sem nano-ra az alábbi üzenet miatt. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget!

(#8787) Teasüti válasza Aryes (#8780) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na várjál az más téma! Én ott végfelhasználó voltam, én ott letojtam hogy milyen SDK-t ad kicsoda. De azért a játékfejlesztőknek már a kezükben kellett legyen a cucc előre, különben hogy érkeznek rá a címek? Mi itt kérem szépen "fejlesztők" vagyunk (muhahha). :D Miért nincs teljes körű SDK-nk?
(Nem Arduino Core, hanem még az ESP IDF se támogat mindent, amit a hardver tudna.)

[ Szerkesztve ]

(#8788) Teasüti válasza choco01 (#8785) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ehhez miért kell MQTT? Nem lehet elküldeni közvetlenül a webserver-re?

(#8789) dew28


dew28
aktív tag

Arra mi lehet a megoldas, hogyha esp32 alol kiesik az AP, akkor legalabb probaljon meg ujracsatlakozni? se wifi.reconnectre nem reagal, se semmire se nagyon..

[ Szerkesztve ]

(#8790) choco01 válasza Teasüti (#8788) üzenetére


choco01
addikt

Hát én azthittem hogy azon keresztül küldöm el.. :F Nem tudom milyen lehetőségeim vannak..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#8791) Janos250 válasza dew28 (#8789) üzenetére


Janos250
őstag

Ez nálam akkor fordult elő, amikor nagyon telített volt csatorna mások forgalmával, de lehet, nálad tök más.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8792) Janos250 válasza choco01 (#8790) üzenetére


Janos250
őstag

"milyen lehetőségeim vannak"
Pl. a legegyszerűbb:
ESP32 AP, WEB szerver, és erre kapcsolódnak a szenzorok is.
Rálépsz az ő wifi hálójára telefonnal és látod.

Ha kintről is akarod látni: Egy Wii routerhez kapcsolódik az ESP 32. WEB egy adott portra, amit a routerben átirányítasz az ESP-re. Így Ausztráliából is látod.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8793) choco01 válasza Janos250 (#8792) üzenetére


choco01
addikt

Persze ezeket próbáltam, a port atiras tovabbra sem megy nekem.. A 80as porton meg nem megy kintről hiába nyitom..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#8794) dew28 válasza Janos250 (#8791) üzenetére


dew28
aktív tag

ezt az opciot nalam ki lehet zarni sajnos

[ Szerkesztve ]

(#8795) Janos250 válasza choco01 (#8793) üzenetére


Janos250
őstag

Így?

#define WEBport yyyyy


ESP8266WebServer WEBserver ( WEBport );
vagy ESP32WebServer WEBserver ( WEBport );


uint8_t ServerIPlocal[4] {192,168,1,140} ; //Node static IP kinek mi
uint8_t gatewayIPlocal[4] {192,168,1,1} ; // ami neked
uint8_t subnetIPlocal[4] {255,255,255,0} ;
const char* ssid = "mySSID";
const char* password = "1234567890";




void setup(void) {


WiFi.begin(ssid, password );
delay(1000); // min 1000

WiFi.config(ServerIPlocal, gatewayIPlocal, subnetIPlocal) ;

delay(1000);


WEBserver.on("/", handle_index);

WEBserver.begin();
} ;

void handle_index() {

String s = "<html>\r\n";

s += "<!DOCTYPE HTML>\r\n";
s += "<head>\r\n";
s += "<meta charset=\"UTF-8\">\r\n";
s += "<title>minta</title>\r\n" ;
s += "</head>\r\n";
s += "<body>\r\n";

.
.
.
.
.

s += "</body>\r\n";
s += "</html>\n";

WEBserver.send(200, "text/html", s);

} ;

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8796) _q válasza Janos250 (#8795) üzenetére


_q
addikt

uint8_t ServerIPlocal[4] {192,168,1,140} ; //Node static IP kinek mi
uint8_t gatewayIPlocal[4] {192,168,1,1} ; // ami neked
uint8_t subnetIPlocal[4] {255,255,255,0} ;

Ezeket honnan vesszük? Egyszer próbáltam egy kódot esp32-n, de nem sikerült beállítanom.

(#8797) Janos250 válasza _q (#8796) üzenetére


Janos250
őstag

Ugyebár csatlakozol egy WiFi routerhez. Ennek van egy tartománya, amit használhatsz.
Gyakran a 192.168.1.1-től a 192.168.1.254-ig
Ez megvan a router gépkönyvében.
uint8_t gatewayIPlocal[4] {192,168,1,1}
magának a roternek a címe, szintén a gépkönyvben van meg. Gyakran a 192.168.1.1

uint8_t subnetIPlocal[4] {255,255,255,0} : megadja a használható IP címeket. Gyakran ez. Ha igen, akkor a fenn leírt tartomány használható.
Ha a vége 128, akkor csak a 128 alatti címek használhatók. (nagyjából)

uint8_t ServerIPlocal[4] {192,168,1,140}: a hasunkra ütünk és kiválasztunk egy nem használt címet az engedélyezett tartományból. Lehet, hogy 128 alatti kell.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8798) _q válasza Janos250 (#8797) üzenetére


_q
addikt

Ez lehet az?

Tehát esetemben:
uint8_t ServerIPlocal[4] {192,168,1,140} ; //Node static IP kinek mi
uint8_t gatewayIPlocal[4] {100,73,11,43} ; // ami neked
uint8_t subnetIPlocal[4] {255,255,255,255} ;

Van egy olyan sor a router manual-ban, amivel be tudok böngészőből is lépni a router beállításaiba. Esetleg a gatewayIPlocal címe az lehet? Ez: 192.168.2.1

[ Szerkesztve ]

(#8799) Teasüti válasza _q (#8798) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jól értem, hogy webes alkalmazásokat szeretnétek programozni alapvető IT hálózati ismeretek nélkül?

(#8800) _q válasza Teasüti (#8799) üzenetére


_q
addikt

Kinek mi az alapvető. Egyszer mikor próbáltam egy kódot nem működött. Lehet azért, mert a kód volt rossz, lehet azért mert nem jól állítottam be a kérdéses címeket. Erre keresem a választ, hogy következőleg már nekem is alapvető legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.