Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Teasüti válasza Tankblock (#8700) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van ennek vmi gyakorlati jelentősége?

(#8702) Aryes válasza Tankblock (#8700) üzenetére


Aryes
nagyúr

Eddig azt hittem, hogy értem, de most kiderült, hogy mégsem. :DDD

Akkor van egyáltalán bármilyen különbség a
class MyFancyClass {
.
.

} s;

és a
class MyFancyClass {
.
.

};

MyFancyClass s;

között?

(#8703) Sokimm válasza Janos250 (#8695) üzenetére


Sokimm
senior tag

A this-t még majd igyekszem megérteni, mert zavar, hogy nem értem, de a hiba meglett!
Az osztálynak nem adhatok input paraméter igényt, mert az adott metódusa (nem csak egy lehet) majd igényli, hogy most két változós inputot adok, vagy többet (kevesebbet).

Most szépen lefut, teszi a dolgát, csak nem tudom a szakzsargont, amiatt kérném a korrigálást tőletek!
(köszönöm a segítséget Tankblock neked is, már működik, cserje/tölgy ide vagy oda. :P )

pl: (ha nem jó szavakat használok, javítsatok ki bátran, nehogy itt zöldségeket beszéljek! :) )

asd.h:
#ifndef ASD_H
#define ASD_H

#define PI 3.14

class SZAMOL {
private:
int A;
int B;
int C;
int D;
public:
int osszead (int C, int D); //ez az osszad egy metódusa a SZAMOL osztálynak?
int szorzas_pivel (int A);
};
#endif

asd.cpp:
#include "asd.h"

int SZAMOL::osszead(int C, int D) {
return C + D;
}
int SZAMOL::szorzas_pivel (int A){
return A*PI;
}

main:
SZAMOL szamolpeldany; //itt példányosítok ?
void Setup (){
Serial.print(szamolpeldany.osszead(C, D));//majd itt a példányak megadom az input paramétereit? (és kiiratom)
}

[ Szerkesztve ]

(#8704) Janos250 válasza Sokimm (#8703) üzenetére


Janos250
őstag

Ezt hagyd ki:

int A;
int B;
int C;
int D;

Felesleges, sőt zavaró. Ha mégis benne lenne, akkor kellene a this, ha nem a paraméterre, hanem a példány saját változójára hivatkozol, és megegyezik a nevük, de itt most olyan nem kell.
Más gondot én első ránézésre nem látok, de több szem többet lát.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8705) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Lassan szervezhetnénk arduino nyári tábort :DD

Tematika:
Elektronikai alapfogalmak
Programozás alapjai C, C++
Eszközök használata (Multimeter, oszcilloszkóp, tápegység)
Tervezés és Kivitelezés - azaz hogyan olvass manuállt Atmega328P v ESP8266 v ESP32
Tervezési minták
Project próbapanelon
Hibakeresés - honnan száll a füst....
forrasztás

A probléma az hogy minegyik része több hetes lehetne......

Release the Beast....

(#8706) Aryes válasza Tankblock (#8705) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tetszik, hol lehet befizetni?
:DDD

(#8707) Janos250 válasza Tankblock (#8705) üzenetére


Janos250
őstag

:-)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8708) Teasüti válasza Tankblock (#8705) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hibakeresés - honnan száll a füst....
Uhh jó, hogy mondod. Majdnem el is felejtettem, hogy a zárlatos panelem beraktam a fagyasztóba.

(#8709) Sokimm válasza Tankblock (#8705) üzenetére


Sokimm
senior tag

Móka ide vagy oda, nem büszkélkedem a tanulmányi papírjaimmal, mert nem illene ilyen buta kérdéseket feltennem vele, de mentségemre legyen:
A tantárgyak nem összekapcsolódóan vannak felépítve, és attól, hogy egy-egy zh-t teljesítek, nem lesz komplex rálátásom bizonyos dolgokra (csupán az iskola kedvéért).

Minden ami működik itthon (auto akksi töltő, laser-es fordulatszámmérő fotoellenállással, napkollektoros akksitöltő, stb), az nem az iskolai komplexitás, vagy tananyag miatt megy, pedig több féléven át tanultunk bizonyos tantárgyakat (és ide még a középiskolai fizika és infó is beletartozik, mint "szégyen").

Tehát a hetes táborok jók, de kapcsold össze őket, és vezesd végig a diákokat EGY projekten (minden ágán, a felsorolt listáddal pl). Különben jövök ismét kérdezni x idő múlva! :DDD

(#8710) Teasüti válasza Sokimm (#8709) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én nem elektronikát tanultam, így onnan kezdtem, hogy mi az az áram. 6 éveseknek való illusztrációval és hozzá egy nagyon egyszerű szemléletes magyarázattal.
Viszont végig vittem azóta a majdnem 3 év alatt több saját projektet. Ebből lehet szerintem tanulni, meg a rengeteg kérdésből amik menet közben felmerülnek.
Ha elektronikát választottam volna egyetemen, szerintem már a mateknál kibuktam volna.
És működő dolgokat alkotok úgy, hogy régen se ment már az integrálás és nem oldottam meg komplex egyenleteket már évek óta. Viszont vannak kalkulátorok, amiket segítségül szoktam hívni és ez úgy tűnik szinte mindenre elég. :) Kit érdekel pl hogy kell méretezni egy vezetősávot, amikor a gyakorlatban csak beírom a kalkulátorba mekkora áram és hőmérséklet, aztán kidobja hogy mekkora szélesség kell.
És szerintem a legbonyolultabb része a tervezésnek, az az alkatrészek illesztése.
De ez meg lényegében csak manual olvasás.
És mióta átlátom a teljes képet, azóta mondhatni nem is bonyolult megtervezni egy saját NYÁK-ot.

Az a baj a sulival szerintem, hogy nem gyakorlatias az oktatás. Nagyon erőltetik a régi papíralapú számolást.
Oké, ha visszamegyünk a kőkorba és papíron kell levezetni, akkor hasznos ez a tudás. De amúgy nem.
Az egyszerű mérnökök meg nem alkotnak saját képleteket, a professzorok meg úgyis levezetik papíron/táblán ha újat találnak ki.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8711) Tankblock válasza Sokimm (#8709) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Nincs olyan hogy rossz, vagy buta kérdés. Szívesen válaszolok, ha van időm. és elmondhatom család mellett nem oly egyzserű ezt a hobbit űzni.

Ezt a hobbit is mint mérnöki szemlélettel űzöm, és ezt kellene az iskolában is tanítani:
Probléma megoldást, logikus gondolkodást.

Másik kérdés hogy füstöltem el én is dolgokat, majd javítottam amit lehetett. Néztem el már elég rajzot is.

Másik kérdés, hogy:
sose etesd a Trollt ;]

Release the Beast....

(#8712) gyapo11 válasza Tankblock (#8711) üzenetére


gyapo11
őstag

Az idő a legnagyobb gond mindenkinek, aki már nem fiatalos hevülettel kezd bele az arduinozásba. Család, munka, egyéb hobbyk.
Pl. én szívesen fölajánlok egy weboldalt, ahol lehet példákat mutatni, elmagyarázni. Akár alapokat is a programozással vagy az elektronikával kapcsolatban. Kész írásokat, képeket, kódokat kérek, én csak beszerkesztem a weboldalba. Sok infót össze lehetne szedni ebből a fórumból is, de kinek van annyi ideje?
Tömör és áttekinthető magyar nyelvű oldal kell, ahol később lehet hivatkozni linkekkel a már fölvitt infókra. Nem szeretnék külső oldalakra hivatkozni és átemelni sem, csak saját tartalom, ami állandóan elérhető.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#8713) Aryes válasza gyapo11 (#8712) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez nagyon jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#8714) Janos250 válasza Sokimm (#8703) üzenetére


Janos250
őstag

Bár már gyakorlatilag aktualitását vesztette, de csak most jutott eszembe, hogy valakinek én régebben feltettem egy DHT11 kezelő mintaprogramot, amit azért is úgy tettem fel ahogy, hogy könyvtár témára is példa legyen:
[http://arduinouser.hu/szenzorok/]

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8715) Janos250 válasza Sokimm (#8703) üzenetére


Janos250
őstag

Apránként jutnak eszembe a dolgok:
a Serial.print megfelelőjeként az ESP32-n a szokásos cout is használható, pl.:

cout << " Hello World ! " << endl;

Ennek ugyan semmi előnye a Serial.print-hez képest, de van aki inkább ezt a C++ szokásost kedveli, van aki az Arduino jellegű Serial.print-et.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8716) Sokimm


Sokimm
senior tag

Köszönöm mindenkinek a kellemes visszajelzéseket, igyekszem viszonozni a kedvességeteket, ezért a már működő cuccaimat szívesen megosztom (ha lesz) ilyen ftp, vagy weblap, hátha más is használni tudja majd.

:R

(#8717) gyapo11 válasza Sokimm (#8716) üzenetére


gyapo11
őstag

Amint az első cikk/infó megjön, máris lesz weblap.
arduino kukac gyapo pont hu címre jöhet.
Elméleti alapok is, konkrét megvalósítások is. A cél az, hogy érthető legyen, hogy a kezdők a kérdéseikre megtalálják benne a választ. Ha egy profi megmutat egy 300 soros programot, abból nagyon nehéz tanulni. A 30 sorosat már könnyebb, de mivel sok ezer féle dolgot lehet csinálni, szerintem jobb a magyarázat, mint az 'ezt ide forraszd, oda meg írd be ezt és működni fog' leírás.
Szóval ha valaki küld kész programot, jó lenne ha tenne bele megjegyzéseket, mi micsoda, miért, hogy működik. Ha egyszer elmagyarázza, lehet, hogy százaknak fog segíteni, és nem kell százszor leírni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#8718) Teasüti válasza Janos250 (#8715) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezzel lehet ilyet?
cout << " Hello World ! " + var + "valami" + ... << endl;

(#8719) Tankblock válasza Teasüti (#8718) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Mivel c++ igen, ez az iostream rá van rakva arra a serial kimenetre amellyel programozod is.
Elméletileg nincs akadálya hogy a másik 2 UART hoz is lehessen iostreamet definiállni.

A kérdés mindig az hogy mennyire fog a kód olvashatóság rovására menni.

Azt kihagytam hogy ne használjátok az endl helyette a jó öreg \n

Magyarázat az hogy a endl definíciója tartalmaz mindig egy flush parancsot is és nem minden esetben szerencsés ez.

A valami típusa meg convertálhatónak kell lennie stringgé.

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#8720) Espla


Espla
aktív tag

Volt ez a hír: Az Antenna Hungária megnyitotta IoT-hálózatát a fejlesztők részére

Ezt a hálózatot mennyire komplex használni Arduino-val? Mi kell hozzá?

(#8721) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.
Még sosem foglalkoztam arduinoval, viszont most szükségem lesz rá egy otthoni projektemhez. Jelenleg még a beszerzési fáziban tartok, ezért a segítségeteket kérném hogy milyen arduino-t vegyek.
Adott egy Dell d620 laptop billentyűzet, ezt szeretném usb-re átalakítani.
Milyet vegyek? Leonardo, mini pro...?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#8722) Janos250 válasza Gyb001 (#8721) üzenetére


Janos250
őstag

Pap és papné. :-)
Mindenki mást fog ajánlani. Én az ESP32-t, mert jelenleg ennek messze a legjobb az ár/tudás aránya, és kb kétszer annyiba kerül, mint számos, tizedét tudó lap.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8723) Aryes válasza Janos250 (#8722) üzenetére


Aryes
nagyúr

Te mindig mindenre azt ajánlasz :) de jelen esetben nem lesz jó, mert az nem tud USB HID eszközt emulálni.
Ellenben az arduino pro micro igen, és nem is túl drága.
Van belőle 5V-os és 3,3V-os verzió, olyat érdemes választani, amilyen logikai szintén működik az a bizonyos Lenovo billentyűzet, is nem kell majd level converter.

[ Szerkesztve ]

(#8724) Gyb001


Gyb001
senior tag

Ez jól néz ki. Köszönöm.
Tapasztalatok alapján ezek szoktak hibásan érkezni? Rendeljek több darabot inkább?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#8725) Aryes válasza Gyb001 (#8724) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem rendelhetsz nyugodtan többet, mert ha egyszer elkezdesz arduinozni, úgysem tudod abbahagyni. :DDD

Persze más (nem usb centrikus) feladatokra a fent említett ESP32 a legjobb ár-érték arányú lap most a piacon.

most látom, hogy Dell helyett Lenovo-t írtam az előbb, de a lényeg ugyanaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#8726) Aryes válasza Gyb001 (#8724) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egyébként biztos, hogy arduino kell hozzá, nem elég egy usb csatlakozót rákötni valahogy?

(#8727) Gyb001


Gyb001
senior tag

Még nem tudom.
Laptopba akarok beépíteni egy RPI-t. De még az alaplap hibás laptop sincs nálam. :)
Gyors guglizás után jutottam el oda hogy kell egy arduino.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#8728) Aryes válasza Gyb001 (#8727) üzenetére


Aryes
nagyúr

Még ha nem eleve usb-s a billentyűzet, akkor is jó eséllyel direktben lehetne kötni az RPi gpio-ra, már persze ha van hozzá driver/python script.

Használd a válasz gombot.

[ Szerkesztve ]

(#8729) Gyb001 válasza Aryes (#8728) üzenetére


Gyb001
senior tag

Azt olvastam hogy GPIO nem elég neki de nem is mélyedtem bele, és már foglalt.
Ha érdekel esetleg jelenleg valami hasonlót képzelek el.
Viszont úgy érzem hogy biztos jó lesz még valamire ebbe az arduino.

Elnézést félre nyomhattam, nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#8730) Aryes válasza Gyb001 (#8729) üzenetére


Aryes
nagyúr

Biztosan jó lesz, ha másra nem, régi 🕹️ joystick usb controllerré alakítására retropie-hoz. ;)

(#8731) Janos250 válasza Aryes (#8723) üzenetére


Janos250
őstag

Igen, bocs, ha rosszat ajánlok :-(

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8732) Aryes válasza Janos250 (#8731) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ugye a hsz többi részét is olvastad? :U
Különben meg arra gondoltam, hogy annak idején, mikor én jöttem először ide tanácsért, és kérdeztem a wireless lehetőségekről, valamelyik kollégával hosszasan vitáztatok, hogy az esp mennyivel jobb a hc-06-nál, a wifi a Bluetooth-nál. Nem rosszindulatból írtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#8733) Janos250 válasza Aryes (#8732) üzenetére


Janos250
őstag

Igen, persze, nem is úgy értettem.
Ezért írtam, hogy pap és papné, kinek melyik. Én midig azt ajánlom, ami szerintem a jobb, de mások szerint meg más. Rengetegen esküsznek a régebbi chipekre, én nyugdíjaztam őket. Az általad javasolt verziót nem ismertem, soha nem használtam, de ha tudja az USB-t akkor az a legjobb. Használtam az STM32-ket, ajánlottam is akkoriban, mert akkoriban azt ítéltem legkedvezőbbnek. Azon van USB is, de soha nem használtam. Ha USB-re van szükségem, akkor én az USB-soros átalakítót használom. A WiFi - BL is ízlés kérdése. Én továbbra is a WiFi híve vagyok, de nagyon sokan meg a BL-re esküsznek, azt használják.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8734) Aryes válasza Janos250 (#8733) üzenetére


Aryes
nagyúr

Usb-soros átalakító nem pótolja az usb hid-ként viselkedő ATmega32U4-t, előbbihez szükséges vmi pc oldali program, utóbbit a pc minden külön program
nélkül billentyűzetnek, egérnek vagy játékvezérlőnek ismeri fel.

(#8735) Janos250 válasza Aryes (#8734) üzenetére


Janos250
őstag

OK, én csak azt mondtam, hogy nekem ilyenre nem volt szükségem, amire volt, arra jó volt a konverter. Mint írtam, az STM32 USB-jére se volt szükségem. Távol álljon tőlem, hogy azt mondjam, hogy ne használja. Attól, hogy én nem ismerem, ha van aki ismeri, használja, ha az jó. Ha szükségem lesz, rá, majd én is ezt próbálom ki. Jelenleg csak az RFID olvasás jut eszembe, ahol nekem jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8736) Teasüti válasza Janos250 (#8733) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindkettőnek megvan a maga szerepe. IOT-re és önálló eszközökre egyértelműen wifi. A csatlakoztatott eszközökre viszont inkább a BT. Wifi nem igazán helyettesíti a BT-t (Wifi Direct-re meg még nem láttam példát ESP32-n, az még várat magára), az adhoc AP üzemmód meg a legkevésbé se ideális megoldás peer-to-peer használatra, az túl kényelmetlen és kompromisszumos a vezérlő eszközön, valamint bonyolultabb is a BT-nél: BT egyszerű mint az UART, wifihez meg kell először is egy konfig, aztán lehet tartalmat gyártani a webes letöltéshez - na inkább hagyjuk.
Ár/értékben meg lehet hogy a legjobb az ESP, de akárhogy is nézem annak az áráért egy maréknyi Atmel-t lehet venni. És nagyon sok feladathoz amúgy is overkill egy ESP32.

(#8737) Tankblock válasza Teasüti (#8736) üzenetére


Tankblock
aktív tag

[link]

És a MESH is implementálódik.... Már várok rá.

Release the Beast....

(#8738) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Wemos D1 minivel próbálom megvalósítani ezt a napelemről működő időjárás állomást. Viszont a BME280 mellé szeretnék egy BH1750-et is tenni. Hogyan tudom megoldani, hogy azonos pin-en (D1 SCL GPIO5 + D2 SDA GPIO4) kettő vagy több I2C eszköz működjön? Illetve a 18650 feszültségét milyen módon lehet plusz elektronika nélkül monitorozni? (Láttam olyan ábrát amin egy ellenállás volt az A0 pin-re kötve vagy mi(?), nem igazán értem az elvét.)

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8739) gyapo11 válasza Teasüti (#8736) üzenetére


gyapo11
őstag

A gyakorlatban milyen a BT? Rendszeresen használok BT fejhallgatót androidos telóval. Bekapcsolom a fejhallgatót, vételkész. Bekapcsolom a telón a BT-t, és van vagy 4-6 másdoperc, mire megszólal a csippanás, hogy a párosítás megtörtént. Ezt egy ajtónál állva esőben pl. nem annyira jó móka, sokkal jobban tetszene az autók távirányítójához hasonló azonnali vezérlés. Gondolom a wifi se ilyen.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#8740) Tankblock válasza AcCEsS (#8738) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Sorosan kell bekötni. A címe kell hogy más legyen és kész.

Kódban egymás után szükséges a két eszközt parancsokat küldeni és fogadni.

A0 ra meg feszültségosztót tudsz rakni, 2 ellenállás sorba a közepén meg méred az arányos feszültséget.
Kalibrálás szükséges lesz. Én tennék bele egy MOSFET et is, hogy ki lehessen kapcsolni, mert az ellenállásokon keresztül pluszban fog a LiPo cella merülni, és nem szerencsés egy ilyen alkalmazás esetén..

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#8741) Aryes válasza AcCEsS (#8738) üzenetére


Aryes
nagyúr

Bírni fogja a napot/meleget a 18650-es?

(#8742) tvamos


tvamos
nagyúr

Wemos d1 mini pro-t hasznalok, Arduino framework alatt. Azt szeretnem megoldani, hogy ne csak 1 halozati SSID-t tudjak megadni, amihez csatlakozik, hanem tobbet is. Az lenne a legjobb, ha egy kulso file-ba beirnam a kulonbozo SSID-ket, meg passwordoket, es onnan olvassa ki forditaskor az Arduino. Nem tudtok erre peldaprogramot?

Igazabol meg azt sem ertem, hogy ezeket a freeRTOS threadeket sem nagyon vagom, esetleg ha ebben tudnatok segiteni valami olyan anyaggal, ami egyszeru... nem nagyon ertek a programozashoz, hardware-t tervezek.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8743) Janos250 válasza tvamos (#8742) üzenetére


Janos250
őstag

Lehet, nem jó példa a szálakra, de példa:
http://arduinouser.hu/esp32/AszalakEsAzESP32.pdf
Nézd meg a kiírást a serial monitoron.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8744) Janos250 válasza tvamos (#8742) üzenetére


Janos250
őstag

Lehet, rosszat mondok, akkor bocs:
az ESP8266WiFi.cpp fájl végén van a

ESP8266WiFiClass WiFi;

sor. Tehát az ESP8266WiFiClass típusú, WiFi nevű objektumot hozza létre, ezért használhatjuk a programban a WiFi,begin és hasonló metódusokat.
Nem tudom, soha nem próbáltam, enged-e több ESP8266WiFiClass objektumot létrehozni, de én ezt próbálnám ki:

ESP8266WiFiClass WiFi2;
.
.
WiFi2.begin(ssid, password );

Gőzöm nincs, hogy működik-e.
Ha csak időnként kellene az egyikre írni, időnként a másikra, akkor én ezt próbálnám:
Bezárnám WiFi.end()-el, és némi várakozás után megnyitnám
WiFi.begin(ssid, password );
másik ssid, password párossal.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8745) AcCEsS válasza Tankblock (#8740) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszi a választ, az első részét talán megértettem, a feszültségméréses részt - kezdőként - még meg kell emésztenem... :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8746) AcCEsS válasza Aryes (#8741) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ez jó kérdés. Nyílt térben egy kerítésoszlopra lesz felszerelve a doboza, az oszlop és a napcellák fogják árnyékolni a nap elől. Kap egy-két szellőzőfuratot is. Meglátjuk...

De az összerakása után már az elején gondom volt vele, nem akart elindulni a wemos. Egy TP4056 intézi a töltést és a wemos áramellátását. Ez a bekötési vázlat lett követve. Viszont amikor berakom az akkut, a TP4056 akku felőli kivezetésein 3.6V körül mérek, de a wemos felőli lábakon csak 0.85V jelenik meg, így persze el sem indul. Kettő TP4056-al is próbáltam. De ha kiszedem a foglalatból a wemos-t, berakom az akkut, akkor a TP4056 wemos felőli oldalán is megjelenik a 3.6V és ha ilyenkor visszarakom a foglalatba a wemos-t, el is indul a ketyere. Ez nem tudom miért van...

Egyébként, ha a linkelt ábra szerint van bekötve a cucc, és firmware frissítést akarok csinálni, akkor mielőtt az USB kábelt rádugom a wemos-ra, ki kell vennem az akkut?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8747) Aryes válasza AcCEsS (#8745) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az A0 port analóg feszültséget mér, 0 és a tápfesz közt, az akkumulátor feszültségét is meg tudja mérni 3,3V-ig, de afölött tönkremegy. Ezért két ellenállásból csinálsz feszültségosztót, ami leosztja az akku feszültségét, és azt méred meg az analóg porton.
A bekötési vázlat alapján akár 4,2V-ot is kaphat az A0 port teljes töltöttségnél, ez nem túl egészséges szerintem. Mint ahogy az sem, hogy 3,0-4,2V tápot adsz neki az 5V lábon. A belső konverteren kb 0.6V esik, tehát 3,6V akkufeszültségnél az esp 3,0V körüli tápot kaphat. Nem tudom mennyi a minimum tápfeszültség, aminél elindul, de ez nekem határesetnek tűnik. Inkább egy 3,3V boost-buck konverter kéne, és a 3,3V lábon megtáplálni.

[ Szerkesztve ]

(#8748) Tankblock válasza Janos250 (#8744) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Nekem elsőre két dolog ugrott be:

Vagy viszgáljuk adott Wifi.begin() a csatlakozás sikerességét, és ahol nem sikerül akkor a listába menni a következőre.....

Vagy AP csinálni és végig scannelni az elérhető hálózatokat, majd megnézni pl jelerősség alapján melyek elérhetőek és melyekhez van password is tárolva, Majd ezek alapjána a legjobbhoz csatlakozni.

Release the Beast....

(#8749) Tankblock válasza AcCEsS (#8745) üzenetére


Tankblock
aktív tag

[P-channel MOSFET Switch] lesd ezt meg. annyi a különbség, hogy RL ellenállást 2 sorbakötve fogja adni.

U 1 /U 2 = R 1 /R 2 lesz a képlet ahol U1+U2 = 4.25 [V] - Mosfet-en eső D-S feszültség...

I értéke meg minnél kisebb.

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#8750) Janos250 válasza Tankblock (#8748) üzenetére


Janos250
őstag

Én az első verziót használtam, de a második is jónak tűnik! :-)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.